Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) bigdady válasza Intruder2k5 (#15492) üzenetére


bigdady
nagyúr

Elkiabáltam :((
Most telefonról neteztem és egyszer csak rebootolt a router. Onnan tudom hogy mikor belementem a logba jan 1 és 0:0 óra volt.
Kb 6 percig gondolom amíg resetel a Upc a központban addig nem volt net. Utána lett magától.
Furák ezek a új asuS routerek.

[ Szerkesztve ]

(#15502) laszak válasza Bozek (#15500) üzenetére


laszak
tag

És tényleg.

A 2 Fw közül melyiket javasolnátok?
(Open vs. DD-WRT)

(#15503) Bozek válasza laszak (#15502) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én egy 842ND-n DD-WRT-t használok, mivel az OpenWRT menüje számomra átláthatatlannak tűnt. De mindenki maga dönti el, hogy mi az, ami tetszik neki.

(#15504) Tosee válasza laszak (#15502) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

OpenWRT... pláne a nagyobb támogatottság miatt! Nem olyan átláthatatlan az, csak meg kell szokni! De kinek mi persze... :)

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#15505) laszak válasza Tosee (#15504) üzenetére


laszak
tag

Köszönöm mindenkinek!

Üdv.

(#15506) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Mi okozhatja ezt a gondot? A router egy ASUS RT-N12 C1. Akkor jön elő (nem mindig, de általában) amikor egy gépről wifin, a másikról kábelen neteznek. De van olyan, hogy semmi gond még torrent is mehet mindkettőn, hibátlan.

(#15507) freemanone


freemanone
őstag

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy Cisco E4200-as routeren DDWRT van jelenleg. Viszont vissza kéne tenni rá az eredeti FW-t, de nem tudom, hogy ezt kapásból egy 30-30-30 factory reset után megtehetem-e, vagy kell valamire figyelnem. Az itt lévő figyelmeztetés miatt kérdezem: [link]
WARNING AFTER installing DD_WRT, ONLY flash -nv60k builds,
Flashing anything else to the router will brick it as noted above

Ez a figyelmeztetés csak arra vonatkozik, hogy DDWRT-ből nem tehetek fel más build-et, csak nv60k jelzéssel ellátottat, avagy van olyan gyári FW amivel szintén téglát gyártanék belőle?
Előre is köszi ha valakinek van ilyennel tapasztalata és megosztja azt! :R

(#15508) sarkanyolo2 válasza Bozek (#15503) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Hali!

Nekem 841nd-m van. Neked mennyivel jobb a 842 egy másik firmware-el?

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15509) Bozek válasza sarkanyolo2 (#15508) üzenetére


Bozek
nagyúr

Tudom, hogy Neked 814ND-d van. :)

Szerintem sokkal jobb. Igazából a torrent-et akartam belőni, mivel USB-s a cucc, de lemondtam róla, mert eléggé fagyasztja a router-t.

(#15510) stracker06


stracker06
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Van egy D-link DI-524 típusú routerem, melyet szeretnék AP módban üzemeltetni, viszont nem tudom, hogy milyen beállításokat kell ehhez módosítanom. Nagyon megköszönném, ha valaki leírná (bárki számára érthető formában). :)

Azért lenne szükségem az AP -ra, mert egy számítógép és egy ahhoz csatlakoztatott mobilnetes stick segítségével a routeren, WIFI-n keresztül szeretnék netet megosztani. gy másik topicban azt mondták, hogy ez csak úgy fog rendesen működni, ha a router AP módban üzemel. Hogyan csináljam?

Jogosan merül fel a kérdés, hogy miért nem veszek olyan routert amelybe tehetek SIM-kártyát, vagy amelyhez csatlakoztatni tudom a stick-ket. ---- Azért nem, mert erre a megoldásra csak a nyári hónapokban van szükségem, (nem vagyok otthon), viszont akkor nagyon.

Kérlek Titeket, ha tudtok, segítsetek! Előre is köszönöm! :R

SFm™

(#15511) sarkanyolo2 válasza Bozek (#15509) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Lehet én is kipróbálom majd azt a firmware-t. Esetlegesen vissza lehet állítani majd a gyárit? (garanciavesztést okozhat?)

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15512) Bozek válasza sarkanyolo2 (#15511) üzenetére


Bozek
nagyúr

Visszaállítani vissza lehet. Elvileg minden meg nem engedett módosítás garanciavesztéssel jár, de routerek esetén nem vagyok tisztába ezekkel a dolgokkal.

(#15513) sarkanyolo2 válasza Bozek (#15512) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Akkor még átgondolom. :)

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15514) Claude Leon válasza Bozek (#15503) üzenetére


Claude Leon
senior tag

A gargole egyszerűéségét ki sem próbáltad?

(#15515) stevve válasza Chosen (#15506) üzenetére


stevve
nagyúr

Nahát, nekem is ugyanez van. Én úgy döntöttem, veszek egy modernebb, erősebb routert, bár az enyém nem Asus, elég régi darab már. :K

(#15516) Intruder2k5 válasza Chosen (#15506) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Használj custom DNS szervert! MOndjuk a Google félét, azzal nem lesz gond!

8.8.8.8
8.8.4.4

(#15517) Chosen válasza Intruder2k5 (#15516) üzenetére


Chosen
addikt

Szia!

Köszi a választ, de ezt most mi/hol/merre/hogyan kéne csinálnom?

(#15518) Bozek válasza sarkanyolo2 (#15513) üzenetére


Bozek
nagyúr

Néztem, de nem tetszett a grafika. :)

(#15519) Intruder2k5 válasza Chosen (#15517) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Advanced Setting -> WAN -> WAN DNS Setting

[ Szerkesztve ]

(#15520) Chosen válasza Intruder2k5 (#15519) üzenetére


Chosen
addikt

:R

(#15521) gzbotii


gzbotii
veterán

Lehet nem pont ide kellen, de nem találtam megfelő topicot neki.

Tudnátok mondani, egy virtuális router programot? Virtual Router Managert ismerem, használtam is Win8-on, de most nem megy ...a lenyiló menüben nem tudom kiválasztani azt a hálózatot, amiről kapom a netet, ergo nem lehet megosztani sem...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#15522) Intruder2k5 válasza bigdady (#15501) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet mégsem kellene megvárni azt a 2 évet a Tomato-val! :)

(#15523) stracker06


stracker06
aktív tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Van egy D-link DI-524 típusú routerem, melyet szeretnék AP módban üzemeltetni, viszont nem tudom, hogy milyen beállításokat kell ehhez módosítanom. Nagyon megköszönném, ha valaki leírná (bárki számára érthető formában). :)
Azért lenne szükségem az AP -ra, mert egy számítógép és egy ahhoz csatlakoztatott mobilnetes stick segítségével a routeren, WIFI-n keresztül szeretnék netet megosztani. gy másik topicban azt mondták, hogy ez csak úgy fog rendesen működni, ha a router AP módban üzemel. Hogyan csináljam?
Jogosan merül fel a kérdés, hogy miért nem veszek olyan routert amelybe tehetek SIM-kártyát, vagy amelyhez csatlakoztatni tudom a stick-ket. ---- Azért nem, mert erre a megoldásra csak a nyári hónapokban van szükségem, (nem vagyok otthon), viszont akkor nagyon.
Kérlek Titeket, ha tudtok, segítsetek! Előre is köszönöm! :R

SFm™

(#15524) Intruder2k5 válasza stracker06 (#15523) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár nem értem pontosan, hogy mit is akarsz elérni, illetőleg, hogy hogyan, de alap esetben minden router AP módban üzemel! Ellenben gyanítom, hogy neked kliens mód kellene, mert a PC-be dugott stick-re szeretnél csatlakozni a routerrel, és azt tovább osztani ugye...? Na ez az, ami ezzel a routerrel nem fog menni!

(#15525) bigdady válasza Intruder2k5 (#15522) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mi lehet az oka egy ilyen rebootnak?
Most megvárom mikor lesz a következő...

Sokszor előfordul az is hogy a lap nem jelenthető meg. Főleg itt a ph-n tegnap.

[ Szerkesztve ]

(#15526) Intruder2k5 válasza bigdady (#15525) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerény véleményem szerint szoftveres eredetű lehet, de okozhatja egy pillanatnyi áramszünet is!

A PH-n időnként ez tényleg előfordul, de erről nem a router tehet! Bár szerencsére mostmár ritkábban...

[ Szerkesztve ]

(#15527) stracker06 válasza Intruder2k5 (#15524) üzenetére


stracker06
aktív tag

Szóval: megpróbálom egy kicsit összeszedettebben. :))

Van egy PC. Ehhez csatlakoztatok egy mobilnetes stick-ket, majd ezt az internetkapcsolatot a windows segítségével megosztom. Ezután a PC LAN csatlakozójába bedugom az UTP kábel egyik felét, a másikat pedig bedugom a routerbe. Azt szeretném, hogy ezen keresztül "menjen"' az internet a routerhez és tudja szórni a jelet WIFI-n keresztül (és persze működjön is :DDD )

Olvasgattam egy csomót és arra jutottam, hogy mindent jól csináltam, a router beállításaival lehet valami baj. Nyomtam egy reset-et, próbálkoztam DHCP szerver letiltásával, IP címek megadásával, se sehogyan sem volt netem a WIFI-re csatlakozva.

Azt a tanácsot kaptam, hogy talán menne a dolog akkor, ha a router csak egyszerű Acces point-ként működni. Lehet én vagyok a hülye, de ha jól tudom, akkor egy router-nek ki lehet kapcsolni a router "funkcióját" és meg lehet oldani, hogy csak úgy működjön, mintha egy mezei access point lenne.
(Az enyémmel is meg lehet ezt csinálni, mert a kollégiumi rendszergazdánk is ezt csinálta vele és úgy használtam egész tanévben.)
Csak az a problémám, hogy nem tudom mit kell kikapcsolni, beállítani, stb. Ehhez szerettem volna segítséget kérni. (Remélem így már érthetőbb volt. :B )

SFm™

(#15528) Intruder2k5 válasza stracker06 (#15527) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem annyi a dolog, hogy a hálókártyának kell egy fix ip, a router wan portnak szintén, és ez a kettő essen egy tartományba! A routerben átjárónak a pc hálókártya címét adod meg, és ennyi... Szerintem! Bár én sosem csináltam ilyet!

[ Szerkesztve ]

(#15529) stracker06 válasza Intruder2k5 (#15528) üzenetére


stracker06
aktív tag

Megpróbálom, köszi! :R

SFm™

(#15530) stracker06 válasza stracker06 (#15529) üzenetére


stracker06
aktív tag

sajnos így sem megy.... :( :O

SFm™

(#15531) freemanone válasza stracker06 (#15527) üzenetére


freemanone
őstag

nagyon egyszerű a dolog. helyettesítsd be a wifi kapcsolatot a 3g-s modem helyére és csináld meg a fő gépen ezeket a beállításokat: [link]
majd a router-t hagyd teljesen alap állapotban és a WAN port-ba dugd be a kábelt, majd a PC-be is.
Amikor csinálod 2 dologra kell figyelni, ne legyen engedélyezve az internetmegosztás, mert különben nem tudsz bridge kapcsolatot létesíteni a 3G modem és a LAN port között, valamint hogy ne legyen összedugva a router a géppel, utólag kell kábelezni.

(#15532) krealon válasza stracker06 (#15527) üzenetére


krealon
veterán

Windows XP-nel az Internetmegosztas (roviden ICS) alapertelmeetten ezekkel az ertekekkel dolgozik:
LAN IP (a belso halozat fele eso halozati eszkoz, jelen esetben a Helyi halozati kapcsolat IP cime):
192.168.0.1
A DHCP szerver ICS eseten a
192.168.0.2 - 192.168.0.254 -ig osztja a cimeket, viszont szukseg lenne kijelolni (kihagyni) nehany IP-t az AccessPoint (illetve az AP modban mukodo WiFi router) reszere, hogy az IP utkozest elkeruljuk, de eddig ezt nem sikrult megoldanom, mert a
Hkey_Local_Machine\System\CurrentControlSet\Services\ICSharing
kulcs nem letezik,
a
Hkey_Local_Machine\System\CurrentControlSet\services\SharedAccess\Parameters
alatti ertekekere pedig nem reagal az XP-s Connection Sharing.

Teendok:
- internetmegosztas kikapcsolasa, ha korabban mar beallitottuk.
- ellenorizni, hogy a helyi halozati kapcsolat automatikus cimkeres uzemmodban van
- wifi routert LAN -LAN osszekotni a geppel
- wifi router resetelese, ha korabban ki volt kapcsolva rajta a DHCP server
- wifi router-re bejelentkezes
- wifi router LAN IP atirasa 192.168.0.254 -re (router ujrainditas kellhet)
- wifi router Wireless beallitas (SSID, jelszo beallitas), admin password atirasa
- wifi router DHCP server: disable.
- 3G internetkapcsolat aktivalasa
- a halozat beallitasa varazsloval meg kell osztani a 3g kapcsolatot.

Ha szerencsenk van, akkor a 192.168.0.254-es cimet nem osztja ki egyik gepnek sem az ICS, igy nem fog osszeveszni az AP-vel.

(#15533) stracker06 válasza krealon (#15532) üzenetére


stracker06
aktív tag

Jó lett!! :))
Nem is tudom mit mondjak, ......... nagyon szépen köszönöm a segítséget Krealon! :R :R :C

SFm™

(#15534) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Kis segítséget vagy tanácsot kérnék!
Olyan gondom van, hogy néhány napja nagyon belassul, és sokszor meg is áll a netem. D-Link Dir-600 a router, két pc és egy "okos" tévé van rákötve, valamint wifin néhány teló.
Nem bántottam semmit a routerben, de úgy vettük észre, hogy az utorrent kavar be valahogyan. Bármelyik pc-ről indítjuk el, lelassítja és akár le is fagyasztja a netet, vagy a router vagy a pc újraindítása oldja csak meg.
A 10 megás net csak 2-3 megával megy, ha üzemel a torrent is, de nem az veszi el a sávszélt, mert azon is lassan töltődik minden. Újraindítás után minden jó addig, amíg a kliens el nincs indítva.
Azért furcsa az egész, mert nem nyúltam bele semmibe, egyik napról a másikra lett ilyen.
Minden gépnek fix ip van kiosztva.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#15535) Intruder2k5 válasza Voice24 (#15534) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A torrent kliensben mennyire van állítva a maximális kapcsolatszám? Nem a torrentenkénti, hanem összesen...

[ Szerkesztve ]

(#15536) Voice24 válasza Intruder2k5 (#15535) üzenetére


Voice24
őstag

200

(#15537) Intruder2k5 válasza Voice24 (#15536) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk ez nem sok, de a 10 megás netet ettől jóval kevesebb kapcsolattal is ki lehet használni! Nekem a routeren fut a torrent kliens, 100-ra van állítva a max letöltési slot, 25-re a feltöltési, és ezzel simán kihasználja az 50M/5M netet! Az is igaz, hogy ez egy meglehetősen gyenge router, a T-Com szórta vele tele az országot, én el tudom képzelni róla, hogy megviseli ez a kapcsolatszám!

Apropó! Ugye nem WiFi-n torrentezel?

(#15538) Voice24 válasza Intruder2k5 (#15537) üzenetére


Voice24
őstag

A torrent csak kábelen megy, wifi-n nem. Eddig gond nélkül ment a 10 megás net, a torrent is 1,2-es mB/s sebességgel töltött le. De most, akármilyen jó a torrent elérhetősége, 3-400 kB/s sebességnél nem tölt gyorsabban, és ez az alacsony érték is folyamatosan ugrál, hullámzik, néha lemegy 100 alá is.

(#15539) Intruder2k5 válasza Voice24 (#15538) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amit megtehetsz, hogy ráteszed a legújabb gyári firmware-t, majd reset-eled, és újra beállítod! Ha ezután sem jó, akkor szóba jöhet még valamilyen 3rdparty fw feltétele, illetőleg a router csere!

(#15540) bigdady válasza Voice24 (#15538) üzenetére


bigdady
nagyúr

torrent oldal vagy tracker rendben? sima letöltés mennyivel jön?

[ Szerkesztve ]

(#15541) Voice24 válasza bigdady (#15540) üzenetére


Voice24
őstag

Köszönöm a segítségeket.
A sima letöltés a 10 megás netnek megfelelő sebességgel jön. Akkor kezdődnek a gondok, amikor a torrenten indítok egy letöltést, mert hiába jön ott csak max. 300-400 kB/s sebességgel, a sima net, a böngészés és szinte betárcsázós sebességre lassul ekkor.
A másik gépünkön, ahogy délután el lett indítva a torrentes letöltés, már le is fagyott a net, többször egymás után is, csak a gép újraindítása segített. Ja, azt még nem is írtam, hogy olyat is csinált, hogy ezen a gépen még vígan ment a net (torrent nem futott), míg a másikon leállt, és egyszer még a routeren is kialudt a másik gépet jelző led, tehát az egész kapcsolat bontódott arra a gépre.

(#15542) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Hozzáértők segítségére lenne szükségem!

Adott egy TP-Link 841N router. Ehhez kapcsolódik wifi-n max. 4 gép (2 db asztali és 2 db notebook).
A legtávolabb levő notebookon (Lenovo G580 - Win 8 64 bit) időnként nem tudok belépni a router menüjébe, hogy új IP címet kérjek (ld. fotó).

Ilyenkor van internetkapcsolat, csak a menübe nem tudok belépni, "A távoli kiszolgáló megszakította a kapcsolatot" hibaüzenetet kapom!

Ilyenkor csak a router újraindítása hoz eredményt.
Utána megint be tudok lépni a router menüjébe, bár ilyenkor már új IP címet kapott!

Van valakinek ötlete, hogy mi a baj???

Köszönettel

S3x, hifi & rock and roll

(#15543) kali válasza sony309 (#15542) üzenetére


kali
legenda

szia,

más böngésző alól próbáltad, úgy sem jó olyankor?
adott intervallumban nincs/nem volt más munkaállomás is bejelentkezve a router adminisztrációs felületére?

[ Szerkesztve ]

(#15544) sony309 válasza kali (#15543) üzenetére


sony309
őstag

Igen, próbáltam más böngésző (Opera, Opera 15, Chrome, IE10) alól is, ugyanaz az eredmény, mint a képen.
Más nincs bejelentkezve, mert a többi gépet a családom többi tagja használja, Ők nem csinálnak ilyet!

De azért, köszi!

S3x, hifi & rock and roll

(#15545) kali válasza sony309 (#15544) üzenetére


kali
legenda

esetleg valami védelmi alkalmazás foghatja még meg a kérelmet, vagy húzós terhelést kap a router - adott munkaállomásról vagy más irányból torrent...stb -, amiért nem teljesíti a kérést.

[ Szerkesztve ]

(#15546) sony309 válasza kali (#15545) üzenetére


sony309
őstag

Próbáltam a virusirtót (Avast) és a tűzfalat (Comodo) lekapcsolni, semmi!
Torrent nem megy!
Ma például csak az én gépem volt fent a neten, letöltés nem ment!
És mégis ezt művelte!

Fogalmam sincs!

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#15547) Intruder2k5 válasza sony309 (#15546) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ilyenkor másik gépről sem tudsz belépni?

(#15548) sony309 válasza Intruder2k5 (#15547) üzenetére


sony309
őstag

Na ezt még nem próbáltam, mert egyszerűbb újraindítani a routert!

S3x, hifi & rock and roll

(#15549) Intruder2k5 válasza sony309 (#15548) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig jó lenne, mert ezzel legalább be lehetne határolni, hogy router, vagy kliens probléma!

(#15550) sony309 válasza Intruder2k5 (#15549) üzenetére


sony309
őstag

Köszi!

S3x, hifi & rock and roll

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.