Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) kali válasza PNP (#15400) üzenetére


kali
legenda

az alapban csak 54 megabit/sec kapcsolati sebességre képes, ami - mint írtam is - mérhetően ~ 20 - 22 megabit/sec környékén maximalizálódik jobb esetben is, a 28 - 30 megabit/sec átviteléhez n szabványos ellenoldal kellene, legalább 150-es lite-n, mint a router.

[ Szerkesztve ]

(#15402) PNP válasza kali (#15401) üzenetére


PNP
őstag

Vettem egy 722N adaptert, és egy 8dbi antennát a routerre, a router antennáját pedig megkapta az adapter.
Most boldogság van.

(#15403) Flynn


Flynn
csendes tag

sziasztok!

egy TP-LINK WR841N v6/v7 routerrel van problémám. mostanában nem igazán működik, ami abban nyilvánul meg,h a netet nem adja tovább. ha kiiktatom van net, ha rajta keresztül szeretnék csatlakozni, nincs. újraindítás után pedig sokszor a gép nem tudja azonosítani a hálózatot, mmint LAN-on keresztül az jelenik meg,h nem azonosított hálózat. a másik furcsaság,h arra jöttem rá, ez a probléma fokozottabban jelentkezik LAN-on. ebben a pillanatban is a wifin van net, kábelen nincs. wifin elérem a router beállításokat, kábelen nem tud hozzá kapcsolódni. anno csináltam firmware frissítést, de nem segített. ami még fontos infó lehet,h a netet mikrohullámon keresztül kapom, melynek a vevő egysége szintén üzemelhet egyfajta routerként, így a routert használhatom switch-ként, vagy dynamic ip kapcsolódással routerként is. sajnos a hibák mindkét módnál előfordulnak. a vevőegység tipusát nem tudom, mert csak egy nyák egy akármilyen dobozban, és a beállításait nem vok jogosult elérni.
bármilyen ötletet/tanácsot szívesen veszek

üdv!

sör

(#15404) kali válasza Flynn (#15403) üzenetére


kali
legenda

szia,

kezdésnek érdemes lenne teljesen nullázni - reset -, majd megfelelően bekonfigurálni.
nincs elérési, dhcp tartományi...stb ip cím ütközés a két eszköz között?
switch módban pláne nem jelentkezhet a hiba, ha a dhcp kikapcsolva a második routeren, és az elérési cím nem ütközik!

PNP; a tl-wn722n már alapban sem rossz a 4dBi antennájával, de a routertől meg 5dBi értékűt kapott.

[ Szerkesztve ]

(#15405) Flynn válasza kali (#15404) üzenetére


Flynn
csendes tag

reset megvolt, pont azért mert egyszerűen nem tudtam sehogy elérni. ezután jöttem rá,h wifin megy. ütközés nincs, más tartományban vannak. a hiba pedig látszólag magától jelentkezik, nem állítgatás vagy újraindítás után. volt még egy gondolatom,h esetleg melege van, mert fent volt a padláson, ahol most ugye nagyon meleg van. de sajnos ezelőtt is előjöttek a gondok amikor nem volt ilyen kánikula, csak nem ilyen konstans jelleggel volt rossz

sör

(#15406) kali válasza Flynn (#15405) üzenetére


kali
legenda

írd le a tartományokat, meg a beállításokat is, hátha nem stimmel valami!?!?

(#15407) bigdady


bigdady
nagyúr

Ma lesz kész a szervizben az asus rtn12 :) Nem akarom lecserélni ac66-ot :)

[ Szerkesztve ]

(#15408) Gubek-Einste válasza bigdady (#15407) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor vegyél egyet :DD

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15409) Intruder2k5 válasza bigdady (#15407) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezen nem csodálkozom! :)

És egyébként tudsz róla valamit? Mit mondtak, javították, cserélik?

(#15410) Flynn válasza kali (#15406) üzenetére


Flynn
csendes tag

a vevőegység tartománya 192.168.2.1
a routeré 192.168.0.1
ha routerként használom akkor a kapcsolódás típusa dynamic ip. a wifi b/g/n mixed, auto channel (mivel tanyán lakunk nincs zavaró szomszéd :D és emiatt titkosítás sem kell ;) )
switch-ként pedig wan portból átdug egy lan-ba és dhcp kikapcs

este letesztelem máshol is, és hozok egy cserét,h megnézzem az hogy üzemel nálam

sör

(#15411) bigdady válasza Intruder2k5 (#15409) üzenetére


bigdady
nagyúr

Cserélik. Mondtam hogy kp kell helyette azt mondtak oké. Ma megyek a pénzért es már rendeltem is egy n-12 d1-est helyette, este megyek érte :)
Holnap meg adom vissza a kölcsön ac66-ot.

[ Szerkesztve ]

(#15412) Intruder2k5 válasza bigdady (#15411) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Szinte biztosra veszem, hogy azzal sokkal jobban jársz! Mind megbízhatóság, mind WiFi hatótáv tekintetében, a nagyobb nyereségű antennák miatt! És persze nem mellékes a 3rd party firmware képesség sem...

(#15413) wikings2


wikings2
őstag

Sziasztok!

3 napja valami gond van a routeremmel. Pár óra kapcsolat után egyszer csak gondol egyet és a gépemen ami routerről kapja a netet megszakad a net és az "otthoni kapcsolat" átvált "nem azonosított hálózat"-ra. Ekkor egyik gépen sem jön be a net és a router beállításait sem érem el a szokásos 192.168.1.1 elérési úton.
Router újraindítás után viszont megint elérem a routert és van net mindenhol, amíg pár óra múltán nem gondol egyet és csinálja elölről az egészet.
Nem értem mi lehet a problémája,- miért vált át nem azonosított hálozatra teljesen random miközben senki nem csinál vele semmit az ég adta világon.
Bárminemű segítség jól jönne.
Köszi! :R

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#15414) Intruder2k5 válasza wikings2 (#15413) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha már routerről beszélünk, elárulod a típusát is? Egyébként próbáltad reset-elni, és újra beállítani? Firmware-t frissíteni rajta?

[ Szerkesztve ]

(#15415) rento válasza rento (#15394) üzenetére


rento
őstag

végül nem raktam fel a dd-wrt-s firmware-t (egyelőre). volt ma nálam 2 másik laptop, és náluk gond nélkül ment a 130mbps-s sebesség. gondoltam megpróbálom frissíteni a drivereket az itthoni laptopokhoz. nem volt frissebb driver, csak annyit csináltam, hogy újratelepítettem őket, és láss csodát, megjavultak a sebességek. noha még nem tökéletesen, mert a dell gépnél 65mbps lett aida64 szerint, a samsung gépnél pedig 72. mindegy, ez már jobb mint az 54mbps.

(#15416) bigdady válasza Intruder2k5 (#15412) üzenetére


bigdady
nagyúr

Beuzemelve. Tud m ssid-t is. :C
Kosz a segítséget

(#15417) Intruder2k5 válasza bigdady (#15416) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Kíváncsi leszek rá pár nap múlva...

(#15418) bigdady válasza Intruder2k5 (#15417) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én is :U

(#15419) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Internet problémám lenne.

A komolyabb routerem egyszerűen nem kap IP-t ha közvetlenül a modemtől kapja:

Amikor a régi routeren keresztül kapja a netet, akkor már megkapja az IP-t:

Remélem tudtok valami megoldást. :U

Előre is köszönöm: sarkanyolo

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15420) Gubek-Einste válasza sarkanyolo2 (#15419) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen net kapcsolatod van (xDSL, kábel, optika, LAN)? Szolgáltató?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15421) pjen válasza sarkanyolo2 (#15419) üzenetére


pjen
félisten

látom nem adod fel:tp link és kész. :W :W :W

(#15422) Tosee válasza sarkanyolo2 (#15419) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

A "régi" routered MAC címét állítsd be 841ND-nek! Majd próbáld újra! Véleményem szerint a szolgáltatód MAC cím alapján azonosít...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#15423) Bozek válasza sarkanyolo2 (#15419) üzenetére


Bozek
nagyúr

Valami ott nem kerek a 841 beállításaival. A modem csinálja a DHCP-t vagy a router?

(#15422) Tosee: Az is előfordulhat. De IP-t attól még kellene osztania, hiszen a belső hálónak sok köze nincs a szolgáltatóhoz. Mondjuk rosszul van megfogalmazva, mert ha nem kap normális IP-t a gép, akkor hálózatnak se kellene lennie.

(#15421) pjen: Csak gratulálni tudok a hozzászólásodhoz... Éljenek a trollok. :D

[ Szerkesztve ]

(#15424) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Minden eddigi válaszolónak: :R

4 napos gyakorlaton voltam az saját szolgáltatómnál, szóval:
Igen, MAC alapján azonosítanak. Kábelen jön a net 3Mb, a Szarvasnettől. (helyi szolgáltató)

DHCP-t a routerem szolgáltatja. Dinamikus IP-re van állítva. Ezen beállítás mellett az első képnél való módon, nem megy, a 2. kép szerintin pedig megy.

"A "régi" routered MAC címét állítsd be 841ND-nek! Majd próbáld újra! Véleményem szerint a szolgáltatód MAC cím alapján azonosít..."
Holnap mindenképpen megpróbálom, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15425) chungee


chungee
addikt

Napot!

Nem hinném, hogy router gond. De hátha valaki találkozott már ezzel:

Felraktam a win 7-et. Az integrált hálókarit egyből felismerte. Viszont csatizáskor nem tudok netezni, mert ezt kapom: "nem azonosított hálózat" Előtte vagy félpercig "Azonosít..."

T-Home féle ZTE ZXV10 H201L modem-router.

Másik gépen XP fut. Azon továbbra is van net.

(#15426) Gubek-Einste válasza chungee (#15425) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tedd fel a chipset/LAN driver a gyártótól.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15427) sarkanyolo2 válasza Tosee (#15422) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Sajnos úgy sem akarja...

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#15428) harylmu


harylmu
őstag

sziasztok. új routerünk van (cisco epc3925). a régin működött, de mit kell rajta beálíltani ahhoz, hogy az xbox360 hozzáférjen a számítógépem megosztott fájl-jaihoz? azt írja nincs jogosultság

[ Szerkesztve ]

(#15429) PNP


PNP
őstag

TP-Link 741ND-re (V1) felraktam a legfrissebb firmware-t, most lassabb lett, és jobban ingadozik a sebesség. Ez "normális", vagy csak épp rosszkor méregetem?

(#15430) chungee válasza Gubek-Einste (#15426) üzenetére


chungee
addikt

Úgy néz ki beadta magát a hálókarim :( wifit használok és már jön is a következő próbléma [link] :W

[ Szerkesztve ]

(#15431) krealon válasza chungee (#15430) üzenetére


krealon
veterán

A T-HOME ugyebar a szamitogepen letrehozott ADSL kapcsolat neve.
Mivel neked ZTE ZXV10 H201L moden-router kombod van, igy nem kell a PPPoE kapcsolatot tarcsazni, azt a router elvegzi. A szamitogep halokartyaja automatikusan ker cimet (DHCP), amit a router-tol meg is fog kapni.

Az internet kapcsolat tuljdonsagai --> Kapcsolat fulon --> a "Nincs automatikus tarcsazas" legyen kivalasztva!

(#15429) PNP
A TP-Link 741ND-re (V1) nagyon regi lehet, igy elkepzelheto, hogy az elektrolit kondenzatorok benne, es a tapegysegben mar a veget jarjak, ezert nem stabil. Ha van lehetoseged masik tapegyseggel kiprobalni, es a problema megszunik, akkor egyertelmuen eloregedes az ok.

[ Szerkesztve ]

(#15432) chungee válasza krealon (#15431) üzenetére


chungee
addikt

Félre tetszik érteni. Véleményem szerint az integrált hálókarim bekrepált. Áttértem az integrált wifi-re. Azzal meg az a gond, hogy nyitott/védtelen hálóról hajlandó netet fogni. Ha beállítom jelszavasra, akkor előző hsz-ben írtaknak következik be. Drivereket innen töltöttem le. Ez az alaplapom [link]


[ Szerkesztve ]

(#15433) bigdady válasza Intruder2k5 (#15417) üzenetére


bigdady
nagyúr

Fura a D1-el nem látni a wifit a kertből. E-vel volt vétel. Mintha gyengébb lenne az antenna.
Hogy kell állni a két antennának?

Csatorna autón van es semmilyen wifi nincs a közelben. Legalábbis iPad nem lát egyet sem csak az enyém azt is ha csak közelebb megyek.

[ Szerkesztve ]

(#15434) Intruder2k5 válasza bigdady (#15433) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csatornaállítás nem segít?

(#15435) krealon válasza bigdady (#15433) üzenetére


krealon
veterán

Egy ujabb pelda arra, hogy megfeledkezunk a nagyobb nyeresegu antenna iranyhatasarol.
Az antenna nem erosit, csak foluszalja az energiat egy kisebb ter-reszre. A fokuszon kivuli reszre viszot kevesebb jel esik, azaz gyengebb lesz a vetel.

[ Szerkesztve ]

(#15436) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Nem tudom, hogy router gond-e, de remélem ti igen..:)

Elég szerencsétlen helyen lakom, nincs optikai kábel kihúzva, és kb egy 4km-es szakasz utolsó utcája a mienk...

Ennek eredményeképp a 10 megás netem jó, ha 2,5 megát hoz, de ami inkább zavaró, hogy gyakran szakadozik is. (Főleg akkor, amikor a miniclipes billiárddal játszogatok, ami rendkívül dühítő lenni...)

Jelenleg egy THOMSON ST780 routert használok (kaptam a szolgáltatótól), de, ha javítani a helyzeten, lecserélném. Van értelme?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15437) Intruder2k5 válasza pocokxx (#15436) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez a router egy modem is egyben! Ha saját routert szeretnél, mert mondjuk ez az eszköz a hibás, akkor kell majd egy saját modem is, mivel ADSL neted van!

(#15438) pjen válasza krealon (#15435) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Azért ez így ,nem teljesen igaz mert vannak jobb és rosszabb hatásfokú antennák,kőr sugárzó esetén is.Erősíteni valóban nem erősít ,de mondjuk a jobb kicsatolás miatt kevesebb energia vész el.stb.

[ Szerkesztve ]

(#15439) bigdady válasza bigdady (#15433) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csatorna autón van. Más wifi nincs a közelben.

Krealon: kifejtenéd? Most akkor hogy álljon a két antennaja az Asus n12 d1-nek? Párhuzamosan vagy szét 45 fokban?

[ Szerkesztve ]

(#15440) pjen válasza bigdady (#15439) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Próbáld csak "G"re állítani most olvastam egy rokon fórumon,hogy néha sokkal jobb lesz.(nem próbáltam)

(#15441) bigdady válasza pjen (#15440) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sajna nekem kell az n

(#15442) Intruder2k5 válasza bigdady (#15441) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mégis csak az RT-AC66U volt az igazi! :)

Persze ezen van még lehetőséged feltolni 3rd party firmware-t, és abban tudsz állítani WiFi kimenő teljesítményt, ami némileg segíthet a problémán!

(#15443) bigdady válasza Intruder2k5 (#15442) üzenetére


bigdady
nagyúr

Na Ja :)
Antenna hogy álljon szerinted?

(#15444) Intruder2k5 válasza bigdady (#15443) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem leginkább függőlegesen, vagy maximum enyhén döntve! Én egyébként nem tapasztaltam jelentős eltérést a jelszintekben, az antenna állásától függően...

(#15445) bigdady válasza Intruder2k5 (#15444) üzenetére


bigdady
nagyúr

Most vízszintesen van

(#15446) Gubek-Einste válasza bigdady (#15445) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Állítsd 45 fokba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#15447) pocokxx válasza Intruder2k5 (#15437) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Értem. És várható valami javulás egy modem-router cserétől. vagy inkább az egész a szolgáltatón múlik? (illetve azon, hogy kihúznak-e optikai kábelt...?)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#15448) Intruder2k5 válasza pocokxx (#15447) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vannak jó modemek, mint például a D-LINK DSL-360R T1 (kizárólag a fekete színű), amire feltehető a dchard féle firmware, és hangolható vele a vonal! Ezzel ki tudod hozni belőle az esetleges tartalékokat, illetőleg sok esetben tudod stabilizálni is! Persze, ha fizikai sérülése (szakadás, törés, beázás, stb...) van valahol a vonalnak, azzal csodákat Te nem tudsz tenni, de ha rossz beállítás miatt instabil, az korrigálható!

(#15449) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

A gépem ezt írja ki a google oldalára:

This is a known phishing site.

www.google.hu
Why am I seeing this?

Your D-Link router's advanced DNS services feature prevented you from loading this page to protect you from potentially harmful sites.

Learn more about advanced DNS services.
What is phishing?

Phishing is a method that criminals use to steal valuable personal information from you, such as credit card numbers and passwords, by impersonating legitimate, trustworthy sites.

A routerem D-Link DIR-655.

Mi lehet a baja? Eddig ilyen gond nem volt, más oldalak működnek. Előre is köszi!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#15450) Intruder2k5 válasza Brumi (#15449) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Lövésem sincs mi, de valami történt, ma reggelre a Tomato is ezt csinálta, ha be volt kapcsolva a dnscrypt-proxy! Ezt kikapcsolva minden jó lett...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.