Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) almos94 válasza Intruder2k5 (#16750) üzenetére


almos94
aktív tag

Huhh ez most nagyon kinai nekem. Picit pontosabban le tudod irni? :)

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#16752) Intruder2k5 válasza almos94 (#16751) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gépet összekötöd a router LAN portjával kábellel! Bemész a fentebbi menübe, rányomsz a Clone MAC Address gombra, majd Save! Így a router lemásolja magára a géped MAC címét, és azt fogja hazudni az egyetemi routernek, hogy a géped van rádugva!

(#16753) almos94 válasza Intruder2k5 (#16752) üzenetére


almos94
aktív tag

Tudom, nagyon hülye vagyok, de ezt a Network menüt hol találom?

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#16754) Intruder2k5 válasza almos94 (#16753) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

http://192.168.1.1
http://192.168.0.1
http://tplinklogin.net

Azt hittem már láttad a saját routered menüjét máskor is...

(#16755) almos94 válasza Intruder2k5 (#16754) üzenetére


almos94
aktív tag

Engem ez a két oldal fogad:

[link]
[link]

És még mindig nagyon el vagyok veszve...

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#16756) almos94 válasza almos94 (#16755) üzenetére


almos94
aktív tag

Bármire kattintok, csak hirdetések jönnek ki...

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#16757) Intruder2k5 válasza almos94 (#16756) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A géped eközben a TP-LINK routerre van kötve?

(#16758) almos94 válasza Intruder2k5 (#16757) üzenetére


almos94
aktív tag

Net a routerba, router pedig a laptophoz.

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#16759) Intruder2k5 válasza almos94 (#16758) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Net a router WAN portjába megy? Ezek szerint akkor működik már?

(#16760) enginev3.0 válasza Intruder2k5 (#16735) üzenetére


enginev3.0
félisten

Voltam bent a neteseknél, mondták hogy ők nem korlátoznak semmit, másnál eddig nem volt ilyen probléma, én kipróbáltam 2 géppel is, itt nem jó
Szólok nekik újra, esetleg még valami ötlet?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16761) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#16760) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amit kapsz, 192.168.2.x, egy magánhálózati IP cím, tehát mindenképpen van előtted egy router, és emiatt nem tudsz portot nyitni! Lehet, hogy mégis az a Tenda eszköz lesz a hunyó, de akkor magyarázzák el, hogy mi a belépési neve, jelszava!

ITT gondolom nem azt a címet látod...?!

[ Szerkesztve ]

(#16762) almos94 válasza Intruder2k5 (#16759) üzenetére


almos94
aktív tag

Nem működik. De akkor most melyiket dugjan a Wan-ba először?

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#16763) Intruder2k5 válasza almos94 (#16762) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra még nem válaszoltál, hogy ha a géped dugod közvetlenül a netre, router nélkül, akkor milyen IP címet kapsz? 192.168.1.x tartomány? Mi az első három számjegye?

(#16764) almos94 válasza Intruder2k5 (#16763) üzenetére


almos94
aktív tag

160.114.58.31

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#16765) Intruder2k5 válasza almos94 (#16764) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt hol nézted? Valami IP checker weboldalon, vagy a Windows-ban?

(#16766) almos94 válasza Intruder2k5 (#16765) üzenetére


almos94
aktív tag

http://www.whatismyip.com-on

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#16767) Intruder2k5 válasza almos94 (#16766) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondoltam, mert, hogy ez a szegedi egyetem címe... De nekem a belső cím kellene, amit a géped kap bent, hogy kiderítsük, nem ütközik-e a routered tartományával!

Tehát Windows futtatásba írd be, hogy cmd majd a felugró ablakba ipconfig /all

Amit ott látsz a helyi kapcsolat mellett IPv4 címet, az kellene... Legalábbis az első három tagja, hogy megőrizd névtelenségedet is! :)

(#16768) almos94 válasza Intruder2k5 (#16767) üzenetére


almos94
aktív tag

Ethernet adapter- Helyi kapcsolat:
160-nal kezdődik.

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#16769) Intruder2k5 válasza almos94 (#16768) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, hát az tuti nem ütközik... Na most akkor húzd ki a netet gépedből, és dugd össze router egyik LAN portját a gépeddel! Aztán lépj be a router admin felületére, és keresd meg a fentebb említett Network menüt, és csináld meg a MAC Clone-t!

(#16770) almos94 válasza Intruder2k5 (#16769) üzenetére


almos94
aktív tag

SIKERÜLT!
Hagyj köszönjem meg a türelmedet és a segítőkészségedet!
Ha Szegeden jársz, akkor vendégem vagy egy sörre (de akár 2-re is)!

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#16771) Intruder2k5 válasza almos94 (#16770) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

20 éve jártam Szegedre havonta, mostanában már nem nagyon, messze is van, 200+ km, ezen kívül sört se nagyon iszom! De nagyon szívesen, örülök, hogy jó lett! Hosszú menet volt! :)

[ Szerkesztve ]

(#16772) zsoltrs


zsoltrs
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
A napokban váltottam netet ( :((( T-homera), a régi modemem elvitték és adtak cserébe egy wifi routert.

Na innentől nem megy a Fifa 12 Online (vagyis megy, mert tudok chatelni, de a meccsbe nem tudok belépni).
Amikor elindul a játék kiírja, hogy a tűzfal állapota korlátozó (piros), mondták, hogy piros állapottal nem is fog menni. Régebben nekem zöld volt, szóval...

Először is leszedtem az AVG-t a tűzfalával együtt, bekapcs win 7. tűzfal, program átengedése a tűzfalon, még mindig piros :D , utána kikapcsoltam a win tűzfalat szintén maradt a piros :D .

Akkor nem a tűzfalakkal van a probléma, hanem a routerrel?
Azon kellene valami portot megnyitni? Nem értek hozzá, ezért is írok ide. :)

Köszönöm, előre is.

(#16773) MasterMark válasza zsoltrs (#16772) üzenetére


MasterMark
titán

A routerben is van tűzfal, kapcsold ki.

Switch Tax

(#16774) zsoltrs válasza MasterMark (#16773) üzenetére


zsoltrs
tag

Én is erre gondoltam, talán.

ADB routerem van.

http://192.168.1.254/, ezzel tudnék belépni.

De nem tudom a felhasználót és a jelszót.
Próbáltam User 1234.

Tippet tudsz adni? Nincs a router aljára írva jelszó.

(#16775) Gubek-Einste válasza zsoltrs (#16774) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Portot kellene nyitni a FIFA-nak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16776) MasterMark válasza zsoltrs (#16774) üzenetére


MasterMark
titán

admin, admin.
Vagy admin, és a jelszót üresen hagy.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#16777) zsoltrs válasza MasterMark (#16773) üzenetére


zsoltrs
tag

Üdv.

Megvan a jelszó. Ki is kapcsoltam a router tűzfalát, de még mindig piros.

Mit lehet még tenni?

Köszi

(#16778) Gubek-Einste válasza zsoltrs (#16777) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kell portot nyitni a programnak?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16779) MasterMark válasza Gubek-Einste (#16778) üzenetére


MasterMark
titán

Tűzfal nélkül elméletileg minden port nyitva.

Switch Tax

(#16780) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

Tegnap nekem is Wifi gondjaim voltak :(

A hétvégén meghalt a Dir-600-as Routerem, vettem egy ajánlott Tp-link 841N-t. Kicseréltem, beállítottam, minden ok. A nagygép kábelen a laptop, tab Wifin. Erre tegnap a 10Mb-es net már csak 0,5 volt a laptopon (az Wifiről) a többi egységen is ugrált a sebesség össze-vissza.) Routert kireseteltem, és ua. aztán észrevettem, hogy a Laptopon be van kapcsolva a BT is. (Lenovo G580) ezt kikapcsolva, már egész jó a Wifi, kb 2m-re van a routertől. Szerintetek?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#16781) enginev3.0 válasza Intruder2k5 (#16761) üzenetére


enginev3.0
félisten

Persze, router van előttem, ott nyitottam portot, hiába, upnp is engedve van

Igen ezen az oldalon egy 82. ip-t látok

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16782) zsoltrs válasza MasterMark (#16779) üzenetére


zsoltrs
tag

Egy deka tűzfal sincs már a gépen mégis kínlódik.

(#16783) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#16781) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak, hogy én nem arról a routerről beszélek, hanem arról, aminek a WAN IP címe az a 82-es.... A Tenda cuccra azt mondod, hogy az egy switch! A gépednek 192.168.2.x IP címe van! Akkor kell lennie még egy routernek a szolgáltatónál, és abban kell portot forwardolni! Vagy pedig simán kérj publikus IP címet a szolgáltatótól! Bár kétlem, hogy fognak adni, ha egyszer így vannak berendezkedve...

Nézd meg, nálam a routerben látható IP cím megegyezik azzal, amit a neten látok, a linkelt oldalon! Ez így van jól, így tudok magamnak portot nyitni ha kell! Ha Te is hozzáférsz ahhoz az eszközhöz aminek az IP címét látod a neten, akkor nincsen gond!

(#16784) enginev3.0 válasza Intruder2k5 (#16783) üzenetére


enginev3.0
félisten

Routeren belül ez a WAN ip cím
IP Address: 192.168.2.127

Míg a neten 82.xx.xx...

Azt mondták a switch-et úgy képzeljem el mint egy bridge-t (remélem jól írom), tehát mintha itt sem lenne, de akkor szólok nekik, szerencsére segítőkészek :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16785) Intruder2k5 válasza enginev3.0 (#16784) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Azt kérdezd meg tőlük, hogy van-e mód arra, hogy egyedi, publikus IP címed legyen, amit csak Te használsz! Mond azt, hogy szükséged van a távoli elérésre, ami jelen konfigurációban nem lehetséges, mert magánhálózati IP címed van, és így portokat sem tudsz nyitni!

[ Szerkesztve ]

(#16786) zsoltrs válasza MasterMark (#16779) üzenetére


zsoltrs
tag

Most tudta játszani On-line kicsit, kb. 3 percet utána kilépett, hogy nem vagyok szinkronban.

(#16787) Gubek-Einste válasza MasterMark (#16779) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-en/HGW-n/eszjöz ami cím fordítást végzi kellene portot nyitni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#16788) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Sikerült megoldanom a problémát végül is nem álltam át Openwrtre mert gondoltam teszek egy próbát és kiindultam abból hogy a 19342-es bulidnél jó volt a net szóval meg kéne próbálkozni az utolsó 19-essel is hátha ott már javították az ominózus wifi gondokat de még az internet is rendesen fog menni, így hát feltettem a 19519-est és bejött az ötlet, itt minden olyan amilyennek lennie kell és végre a laptopom is hajlandó 150mbps sebességgel kapcsolódni és a 25 megás net sem érződik 1 megásnak bár továbbra sem értem mi okozhatta a 21-es verzióban ezt a lassú oldalbetöltést mert a sebesség mérésnél és torrentnél is megvolt ennek ellenére mégis csak részletenként beugró oldalakat nézhettem és utána még a képek is csíkonként töltődtek be szép lassan, olyan volt mint amikor nagy ritkán a mobilnetemet használva nincs 3G:D Amúgy lehet olyan hogy bizonyos bulideknél olyan Lan illesztőprogramot használnak amely nem szeret bizonyos eszközöket? Esetemben a VDSL nethez adott Huawei csodát? Mert volt aki ilyen ötlettel is előállt de furcsának találtam a dolgot. Megint mások szerint meg bizonyos DD-Wrt verziók egész egyszerűen a PPPOE kapcsolattal nincsenek jóban és hát a VDSL is az. Remélem nem jön elő más probléma már, jövőre úgy is szeretnék valami jobb routert venni ami tud 5ghz-es sávban is működni mert egyre kevesebb a szabad csatorna már itt faluhelyen is és időnként nagyobb távolságokat is át kell hidalnom amit nehéz akkor ha nincs szabad sáv.

(#16789) lcee79


lcee79
őstag

Hi!

Van egy Tp-link TL-WR1043ND routerem és valami gond van vele most már folyamatosan :(
1 nap kb 5x kell újraindítani hogy újra legyen netem, a szolgáltató szerint nincs probléma a netemmel, ők nem látnak szakadást.
A routeren a legújabb firmware van, de hogy őszinte legyek ez is csak azért került rá, mert már az előzővel sem volt jó :(
Beállítás szinte alapon van csak egy pár dolog van beállítva ami kellett, a torrenthez, meg hogy az eszközeim mindig ugyanazt az ip-t kapják...
T-Home-os kábelnetem van 25/5 gépemhez kábellel csatlakozok, laptop, telefonok meg wifi... már amikor épp van jel, mert van hogy csak úgy magától egyszer csak elmegy és reboot-ig nincs.

Van erre valami megoldás, vagy cseréljem le a routert?

MOndjuk prohardver fórumon a legajánlottabb router volt amikor vettem.

Nem tudom hol kellene keresnem a hibát...
reset stb már 100x megvolt semmit sem segített... :(

u.i. A 3 antenna ellenére sem érzem túl erősnek a jelet, a ház távolabbi pontjain alig van jel a telefonommal :(
pedig nem túl nagy a lakás alapterülete, de az emeletre már alig vánszorog fel a jel... Bár igaz a telefonom köztudottan nem egy csúcsvevővel rendelkezik (HTC ONE X), de a router közelében természetesen tökéletesen megy.

Köszi a válaszokat.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#16790) Intruder2k5 válasza lcee79 (#16789) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Van saját topikja, esetleg ott lehet többet tudnak segíteni Neked, bár minden bizonnyal az lesz a válasz, hogy tegyél fel rá OpenWrt-t, mert az ottani tulajok meggyőződése, tapasztalata szerint, az megoldja ezeket a problémákat is!

MOndjuk prohardver fórumon a legajánlottabb router volt amikor vettem.

Én például sosem ajánlottam, ez tuti biztos! Egy TP-LINK-et sem... :)

[ Szerkesztve ]

(#16791) lcee79 válasza Intruder2k5 (#16790) üzenetére


lcee79
őstag

Köszi!

Már közben oda is beírtam.

A milyen router topikban ajánlották.
Amúgy melyik routerek a jók (vagy konkrétan melyik router?) szerinted, mert ha nem jutok megfelelő válaszhoz lehet hogy lecserélem.
Igazából semmi extra molyolásra nincs sok időm, úgyhogy csak annyi az elvárásom, hogy n-es legyen a ház másik felében is legyen jel és ne kelljen mondjuk soha!!! újraindítani... Más routerek amikkel eddig találkoztam életemben nem volt ilyen problémája.

Köszi!

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#16792) kali válasza lcee79 (#16789) üzenetére


kali
legenda

szia,

router nélkül kipróbálod a netet, ha úgy tényleg minden rendben, akkor kell tovább nézelődni, az nem mindig mérvadó, amit a szolgáltató mond.
először a kábeles kapcsolatot kell tesztelni, mert ott kevesebb hibalehetőség adott router alatt is, ha a net router nélkül jó, akkor először a kábeleket kell ellenőrozni, aztán a routert, annak beállításait.
wifi esetén nagyon fontos, hogy megfelelően kerüljön beállításra, például a használt csatorna a környezeti tényezőknek megfelelően, mert ha olyan csatornán megy a forgalom, amit más eszköz(ök) is használ(nak) elérhető közelségben, akkor akadás, lassulás, esetleg teljes kapcsolati halál is bekövetkezhet.
térképezd fel ezzel az alkalmazással a környezetet, és olyan csatornát használj, amit mások nem, az az ideális, ha a szomszédos érték(ek) is szabad(ok); link (nem kell telepíteni, csak futtatni!)
mobiltelefonok esetén nincs teljesen kihasználva a 2 vagy 3 antennás - mimo képes - routerek többlete, mivel a mobilokban jellemzően lite-n, és nem mimo képes wifi modul van, de más ellenoldalak esetén is csak n szabványos, legalább 300-as (mimo képes) eszköz kell ahhoz, hogy rendesen kihasználásra kerüljön a 2 vagy 3 antenna előnye.

(#16793) lcee79 válasza kali (#16792) üzenetére


lcee79
őstag

Hi!

A net biztosan jó, meg ugye egy menüből indított reboot vagy a kihúz-visszadug módszer után máris jó
(anyósom ott dolgozik és ő nézette meg a logokat a szolgáltatóban nem bízom természetesen :) de miután ő is ezt látja a kollégájával, akkor már azért biztosabb a tényállás :) )

Ezt a csatorna dolgot még nem néztem sosem.
Most munkában vagyok, de majd ha hazaértem megnézem mit látok a programmal

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#16794) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Van egy kis gondom, hátha itt van valaki akinél a megoldás.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#16795) madoxx


madoxx
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék ötleteket kérni az alábbi probléma megoldására:

Adott egy pc, ami a netet a lan kábelen keresztül kapja, dhcp-vel.
Beteszek a helyére egy routert, a pc mac címére maskolva és nem kap ip-t.

Ha beállítom static-ba a legutóbb kapott ip-t, akkor működik a router, osztja a netet stb...
Egészen addig amíg nem kapok másik ip-t.

Van tippetek miért nem kapom meg az ip-t a routerre dhcp-n, ha ugyanaz a mac címe (maszkolva), mint a pc-nek (ami gond nélkül megkapja)?

Airlive wl-5460ap
Hivatalosan AP típusként fut, de tud router lenni és korábban már látott el pont ilyen feladatot, csak más környezetben, de pont ugyanezt csinálta.

Köszi :)

(#16796) Intruder2k5 válasza Dr. Romano (#16794) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ment válasz oda!

(#16797) DataTraveler


DataTraveler
tag

Sziasztok! Van egy Invitel-töl kapót ZTE ZXV10 W300B típusú Wifi Router-em és megszeretném változtatni rajta a Wifi jelszómat, ezt én is megtudom vagy csak az Invitel? Ha igen akkor, hogy tudok belépni a beállításokhoz?

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#16798) Intruder2k5 válasza DataTraveler (#16797) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

http://192.168.1.1
admin / admin

Ez nem nyerő?

(#16799) DataTraveler válasza Intruder2k5 (#16798) üzenetére


DataTraveler
tag

Helló! Ezzel már próbáltam, de nem jön be az oldal, de azért köszönöm a segítséget.

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#16800) Intruder2k5 válasza DataTraveler (#16799) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! Akkor nézd meg, hogy a gépeden mi az alapértelmezett átjáró címe!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.