Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) $p@rr0w válasza Intruder2k5 (#16300) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszönöm megpróbálom de van h torrent nélkül is szakad.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#16302) Intruder2k5 válasza $p@rr0w (#16301) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az is lehet, hogy már elfáradt a routered, kiöregedett, kiszáradtak benne - esetleg a tápjában - a kondik, és ezért időnként lefagy, újraindul, stb... Ez a típus már igencsak csere érett lassan!

(#16303) gorwik


gorwik
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne a routerrel, hogy aktiválásnál megváltoztattam az admin jelszót és mikor kidobott, hogy lépjek be az új jelszóval már nem fogadja el a jelszót, se az eredetit se a megváltoztatottat. ez annyira nem lenne gond csakhogy a wifit nem állítottam még be és most nincs. Mi lehet a gond? HELP!!!!!!

(#16304) Intruder2k5 válasza gorwik (#16303) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

RESET-eld le, áram alatt 10mp-ig tartsd a RESET gombot!

Utána alapbeállításokkal fog elindulni, alap jelszóval, stb.. De ezért nem kell privit írnod!

[ Szerkesztve ]

(#16305) Bozek válasza gorwik (#16303) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nyomj egy resetet és kezd elölről az egészet. Jobb ötletem nincs.

(#16306) gorwik válasza Intruder2k5 (#16304) üzenetére


gorwik
csendes tag

Újra indítottam a routrt a modemet is resettel is de ugyan úgy nem fogadja el egyik jelszót se sajna. :(

(#16307) Intruder2k5 válasza gorwik (#16306) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen routerről van szó pontosan?

(#16308) gorwik válasza Intruder2k5 (#16307) üzenetére


gorwik
csendes tag

Győzelem a sokadik reset segített! Életet mentettetek! :D Köszi Köszi!

(#16309) Intruder2k5 válasza gorwik (#16308) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az nem a sokadik reset volt, hanem az első jól csinált reset! :)

(#16310) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, honnan lehet tudni, hogy probléma van a routerrel? TL-WR1043ND routerem van és előjött egy új probléma. alapvetően az a baj, hogy a fos UPC képes 1 nap mostanában kb 5x elmenni, ilyenkor régebben a router automatikusan újracsatlakozott és lett net, amint az UPC net szolgáltatása is helyreállt, de most csak akkor lesz újra netem, ha újraindítom a routert. emiatt azon gondolkoztam, hogy nem lehetséges-e, hogy a routerem szarakodik. a probléma csak az, hogy fingom sincs ezt hogyan tudom megállapítani, nincs valami teszt, vagy valami, ami alapján meg tudom állapítani, hogy van-e baja a routeremnek? köszi

[ Szerkesztve ]

(#16311) Intruder2k5 válasza SLYM (#16310) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbáld meg reset-elni, esetleg ha van újabb fw, akkor frissítsd, hátha észhez tér! Ha bevállalod, akkor rakhatsz rá Gargoyle fw-t is, ez általában stabilabb mint a stock verzió!

(#16312) SLYM válasza Intruder2k5 (#16311) üzenetére


SLYM
veterán

kihúztam a routert, rádugtam egy az egybe a gépre a modemet. ez meg mi most komolyan? hihetetlen miket produkál mostanában valami (és még azt se tudom mi szar, pedig már bekészítettem a kalapácsot :D ) [link]

egyébként resetnek nem elég az, hogy úgy szoktam újraindítgatni a modemet, hogy kihúzom a power kábelét? az fw frissítést nem nagyon tudom, hogyan kell megcsinálni

[ Szerkesztve ]

(#16313) Intruder2k5 válasza SLYM (#16312) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet az "átdugás" után nem ártana áramtalanítani a modemet, majd ismét elindítani...

Nem, a router reset nem azonos az áramtalanítással! Reset-hez a hátulján lévő reset gombot kell nyomva tartani 10mp-ig, áram alatt, működés közben!

(#16314) SLYM válasza Intruder2k5 (#16313) üzenetére


SLYM
veterán

"egyébként resetnek nem elég az, hogy úgy szoktam újraindítgatni a modemet, hogy kihúzom a power kábelét?"

itt természetesen a routerre gondoltam, csak közben faszán el is ment a net, így nem tudtam szerkeszteni :(

kösz a tippet, mindjárt le is csekkolom

[ Szerkesztve ]

(#16315) SLYM válasza Intruder2k5 (#16313) üzenetére


SLYM
veterán

a router reset mit csinál pontosan egyébként? még régebben elég sokat foglalkoztam a beállításokkal. ezeket reseteli alapra?

(#16316) Intruder2k5 válasza SLYM (#16315) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, mindent!

(#16317) $p@rr0w válasza Intruder2k5 (#16302) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Értem köszi.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#16318) PNP


PNP
őstag

DNS server isn't responding üzenetet kapok állandóan az aszali gépen, miközben telefonon, notebookon megy a net. Mit tudok vele csinálni?

(#16319) Intruder2k5 válasza PNP (#16318) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Állíts be statikus DNS szervert!

8.8.8.8
8.8.4.4

(#16320) PNP válasza Intruder2k5 (#16319) üzenetére


PNP
őstag

Közben átdugtam másik usb portba a sticket, most megy a net. Ettől függetlenül beállítottam ezeket az értékeket is. Viszont nem értem mi volt a baja, előtte ment hetekig abban az aljzatban.

(#16321) Intruder2k5 válasza PNP (#16320) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem biztos, hogy az USB csere, inkább az újra csatlakozás segített rajta, szerintem!

(#16322) Koppy96


Koppy96
tag

Üdv.
Olyan problémám van ( vagyis, hogy egy ismerősömnek ) hogy okostelefonnal nem tudtunk csatlakozni a wifi-re. A házban két számítógép használja a netet, de azok kábelről kapják. Eddig lehetett telórol is wifizni, viszont miután ismerősöm csinált egy gyári beállítások visszaállítását a telón azóta nem tud csatlakozni.
Beírja a jelszót és elkezdi a csatlakozást, meg hitelesít de aztán végül nem kapcsolódik rá. Az én telefonommal ugyan ez, bár én csak azután próbáltam meg wifizni náluk amikor már ő sem tudott csatlakozni.
A routerről nem tudok sok mindent csak annyit, hogy Dlink. Bocsi :B Remélem azért ötletet tudok adni, hogy mi lehet vele :) :

[ Szerkesztve ]

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

(#16323) Intruder2k5 válasza Koppy96 (#16322) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Wireless régiót állítsátok Hungary-ra, vagy pedig EU-ra! A csatorna legyen fix, 1-11 közt! Titkosítás WPA2/AES, és így mennie kellene!

(#16324) Koppy96 válasza Intruder2k5 (#16323) üzenetére


Koppy96
tag

Köszönöm :R
Majd megpróbáljuk ezt :)

[ Szerkesztve ]

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

(#16325) Intruder2k5 válasza Koppy96 (#16324) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! Működik is?

(#16326) Koppy96 válasza Intruder2k5 (#16325) üzenetére


Koppy96
tag

Nem tudom. Még egyenlőre itthon ülök. :)) Majd valamelyik nap átmegyek hozzá és beállítjuk :)

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

(#16327) Intruder2k5 válasza Koppy96 (#16326) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja értem! :)

(#16328) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Van egy ZyXEL P-660HW-T3 routerem amit korábban XP és VISTA alatt ADSL-hez használtam, majd szolgáltatóváltás (adsl--->kábel) miatt csak switchként kezdtem használni mert szükségem volt a wifire is. Most szeretném ismét eredeti formájában használni, szeretném beállítani az új belépési adatokat de időközben win7-et kezdtem használni és most nem tudom elérni a router beállításait. rajta keresztül megy a net vezetéken és nélküle is csak éppen nem érem el a login ill. beállítási felületet a korábban megszokott címek egyikén sem.
Mi lehet a gond? Lenne valakinek ötlete?

Előre is köszönöm.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#16329) burasu4


burasu4
senior tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám egy TP-Link WR740N routerrel.

Notebookom tökéletesen működik vele. Viszont a mobiltelefonnal nincs minden rendben. Nokia E7.

Megtalálja a wifiként, csatlakozik(!!) is rá tökéletesen, de még sem tölti be az oldalakat. Azaz a netet nem továbbítja a router a telefonnak.

Biztonsági beállítás jelenleg WEP kulcsos. De akkor sem csatlakozott amikor semmiféle biztonság nem volt beállítva. Valami más lesz itt, nem tudom, hogy micsoda, mert nem értek annyira hozzá.

Kérem segítsetek, ill. ha használ valaki hasonló router symbian belle software-el, akkor kérem irja meg hogyan.

Köszönöm előre is!

(#16330) Norbi.Sz válasza burasu4 (#16329) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Szia! Haveromnak ugyanezzel a típussal van olyan problémája, hogy az S3 Mini-je nem tölti be a kis (előnézeti) képeket...

Már minden beállítási lehetőséget próbáltunk, totál gyári alaphelyzet, legújabb firmware, stb. - semmi eredmény...

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#16331) SLYM válasza SLYM (#16315) üzenetére


SLYM
veterán

a modem volt szar, jönnek cserélni kedden az UPC-től

(#16332) kopogo válasza Koppy96 (#16326) üzenetére


kopogo
tag

hello

várjuk a választ

(#16333) Fisherhun


Fisherhun
tag

Üdv !
Nem rég vettem egy asus RT-N10E routert de nem tudom az istennek se behozni rajta a netet.
Ehhez a készülékhez kell modem vagy simán mehet rá a net ?
Mert nálunk diginet van és csak egy router volt de az bedöglött :/
Valaki tapasztalat ? ?

előre is köszi a választ :)

(#16334) Intruder2k5 válasza Fisherhun (#16333) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha UTP kábel jön be, akkor nem kell modem!

Beírtad a PPPoE bejelentkezési adatokat a routerbe?

(#16335) Fisherhun válasza Intruder2k5 (#16334) üzenetére


Fisherhun
tag

utp-n jön be az internet .
Próbálgattam bevinni az adatokat de nem nagyon vágom mi merre hogy :S
Azért vettem speciel mert írták hogy egyszerű az installálás.(de nem éppen)
Tudsz segíteni pontosan, hogy mit hova írjak ?

(#16336) Intruder2k5 válasza Fisherhun (#16335) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

WAN menübe kiválasztod a PPPoE opciót, majd a username és password mezőkbe megadod az adatokat! A kliens PC-n természetesen le kell tiltani a kapcsolódást, mert a kettő kiütheti egymást!

(#16337) kopogo válasza Intruder2k5 (#16336) üzenetére


kopogo
tag

hello

Intruder2k5 jól beszél ezeket kell beállítani

(#16338) Fisherhun válasza Intruder2k5 (#16336) üzenetére


Fisherhun
tag

oksa és ennyi ?
ip cím ilyesmiket nem kell megadni ?

(#16339) kopogo válasza Fisherhun (#16338) üzenetére


kopogo
tag

igen
nem

[ Szerkesztve ]

(#16340) nem_tom


nem_tom
őstag

Üdv! Egy játékhoz (StarCraft) szeretnék átengedni 2 portot de valamiért nem megy. Gondosan követtem ezt a leírást, leszámítva a statikus IP-t amit nem tudtam beállítani. Kipróbáltam minden IP címet amit találtam a gépen de semmi. A router úgy mutatja, hogy át van engedve de ez a port ellenőrző oldal azt írja, hogy closed. Ezt a leírást követtem a statikus IP-hez, de ha ezt megcsináltam elment a net.
Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném! :R

(#16341) kopogo válasza Fisherhun (#16338) üzenetére


kopogo
tag

http://net-run.hu/tudastar/tp-link-router-beallitas/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=tp-link-router-beallitas

(#16342) kopogo válasza nem_tom (#16340) üzenetére


kopogo
tag

üdv
milyen router típusa

(#16343) nem_tom válasza kopogo (#16342) üzenetére


nem_tom
őstag

TP-Link TL-WR740N

(#16344) kopogo válasza nem_tom (#16343) üzenetére


kopogo
tag

hello

Én javaslatom reservalni annak a gépnek az ip címét dhc pontnál

majd ugy nyitni neki portot azzal az ip címmel

ez csak egyik ötlet

[ Szerkesztve ]

(#16345) kopogo válasza Fisherhun (#16338) üzenetére


kopogo
tag

hello

itt is szét nézhetsz

http://forum.techcorner.hu/index.php?showtopic=13299

(#16346) kopogo válasza nem_tom (#16343) üzenetére


kopogo
tag

hello

egy kis segítség még
http://forum.techcorner.hu/index.php?showtopic=13299

(#16347) nem_tom válasza kopogo (#16344) üzenetére


nem_tom
őstag

Szerk.: Meg van a MAC Address.

[ Szerkesztve ]

(#16348) Fisherhun válasza kopogo (#16345) üzenetére


Fisherhun
tag

kösz :)

(#16349) nem_tom válasza kopogo (#16346) üzenetére


nem_tom
őstag

Sajnos nem sikerült. Reserváltam az IP-t, de így se jó. Az általam linkelt leírás alapján statikus IP-t kéne megadnom a portnyitáshoz, hogy jó legyen de olyat meg nem tudok csinálni. Hiába követtem a szintén általam linkelt leírást.

(#16350) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Egy tp link 841n routerre telepítettem dd-wrt-t. Kábelen jön a net, de a wifi nem akar összeállni. Látja az ssid-t a gép, de nem tud csatlakozni. A vicc az, hogy a mobiltelefonommal rá tudok csatlakozni. Mi lehet a különbség? Az összes gép tud bánni az n-es szabvánnyal, a wpa2 vel sem kéne, hogy gondjuk legyen. A gyái firmware-el működött minden ugyanilyen beállítások mellett.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.