Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16501) burasu4 válasza kopogo (#16500) üzenetére


burasu4
senior tag

ott ez van kiválasztva:

11 bgn mixed

(#16502) starpeter


starpeter
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem és nem tudom ,hogy hova tegyem fel és ,úgy döntöttem ,hogy ide teszem fel.
Az lenne a gondom ,hogy van egy Samsung Galaxy Y-om és wifin internetezek routeren keresztül és 5 percenként megszakad. (le teszteltem a munkhelyi wifivel és ott nem szakad meg egyszer sem)
Az a gyanum ,hogy a routeremmel van a gond.
Mit tegyek az esetben ,hogy ne szakadjon meg 5 percenként a wifim?
Belkin routerem van.

(#16503) Intruder2k5 válasza starpeter (#16502) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Először is körül kell nézni az éterben inSSIDer programmal, hogy milyen hálózatok és hol vannak a körzetben!

(#16504) starpeter


starpeter
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem és nem tudom ,hogy hova tegyem fel és ,úgy döntöttem ,hogy ide teszem fel.
Az lenne a gondom ,hogy van egy Samsung Galaxy Y-om és wifin internetezek routeren keresztül és 5 percenként megszakad. (le teszteltem a munkhelyi wifivel és ott nem szakad meg egyszer sem)
Az a gyanum ,hogy a routeremmel van a gond.
Mit tegyek az esetben ,hogy ne szakadjon meg 5 percenként a wifim?
Belkin routerem van.

(#16505) atos


atos
csendes tag

120 Mb os netem van és van egy TENDA R502-es kábeles routerem.
A Routerem igaz ,hogy csak 100 Mb os de 25 mb nál nem nagyon tud többet leadni.
Mi lehet ennek az oka?

(#16506) Intruder2k5 válasza atos (#16505) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gyenge a hardvere egy ilyen nethez! A 100Mbps jelölés csak a portokra vonatkozik, a procija viszont nem képes ilyen sebességre! Ehhez már Gbit-s router kell, amiből a legolcsóbb használható darab is ~15k körül mozog!

(#16507) kopogo válasza starpeter (#16504) üzenetére


kopogo
tag

firmware frissítés

illetve wifi beállításnál nézzél szét

[ Szerkesztve ]

(#16508) starpeter válasza kopogo (#16507) üzenetére


starpeter
senior tag

megvolt ,de nem hatott :(

(#16509) userpass


userpass
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem:

Adott egy ADSL 2+ modem (DSL-360R), egy SOHO Ethernet Hub (SE500), illetve egy SMC router (SMCWBR14-G2).

Ezt a rendszer szeretném összekötni, hogy legyen wifi. Nem vagyok benne ebben a témában, de ha jól sejtem a hub alapvetően kihagyható a történetből. A modemet és routert összekötöttem WAN-on keresztül, valamint a PC-m bekötöttem a router LAN-jába. Ezzel annyit elértem, hogy van net vezetékes megoldásban, sőt a kül. eszközök érzékelik a wifit is.

Ugyanakkor nem tudom konfigolni a router-t, mert nem tudok belépni a felületére. Még a router nyitóoldala sem jelenik meg a böngészőben, hiába írom be az IP-jét.

Leresteltem...semmi...

Ötlet esetleg?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#16510) Bozek válasza userpass (#16509) üzenetére


Bozek
nagyúr

Próbáld meg úgy beállítani a routert, hogy csak a gép van rákötve, semmi más. A modem is rendelkezik saját felülettel és valószínű, hogy az is ugyanazt az IP-t használná a beállításhoz.

(#16511) userpass válasza Bozek (#16510) üzenetére


userpass
csendes tag

Igen, köszi, azt is próbáltam, eredménytelenül... Rákötöttem a csak a gépet, IP beír...semmi... :-(

(#16512) Bozek válasza userpass (#16511) üzenetére


Bozek
nagyúr

Milyen IP-t írsz be? A 192.168.2.1-et? Mert ez alapján azt kell.

(#16513) Koppy96


Koppy96
tag

Sziasztok.
Wifin keresztül netezek a gépen egy TP-Link TL-WN322G tipusú usb-s adapteren keresztül.
Tegnap óta azt produkálja, hogy egy idő után nem tölt be egy oldalt sem. Wifi jel van, meg a routerbe is be tudok lépni böngészőn keresztül, de netes oldalakat egyáltalán nem tölt be, viszont a torrent meg megy ugyan úgy. Ilyenkor kihúzom az adaptert és aztán visszadugom. Ez megoldja a problémát, de néhány perc elteltével megint ezt csinálja...
Közben csekkolom a telefonommal, és ott nem csinál ilyet ( kb 20 percig skypeoltam egyhuzamban ) csak a gépemen. :F
Nem értem mi lehet a baja.. most gépen gyakorlatilag használhatatlan a net. :(((

[ Szerkesztve ]

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

(#16514) userpass válasza Bozek (#16512) üzenetére


userpass
csendes tag

Aha, azt... :-)

(#16515) prannk


prannk
őstag

Hehe. Erre valaki valamit? Van egy router. Kék csatiba berakom a modemet +2 gépnek az utp kábeljét. Nincs net.kihuzom a kékből a modem kábeljét és átrakom a 3. foglalatba és van internet :D 192.168.1.1 természetesen nem megy... Na ez mi?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#16516) Intruder2k5 válasza prannk (#16515) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van egy router.
Milyen típus?

Kék csatiba
WAN vagy LAN?

Kék csatiba berakom a modemet +2 gépnek az utp kábeljét.
Egy csatiba?

átrakom a 3. foglalatba
WAN vagy LAN?

Na ez mi?
Ez így nem sok! De talán ha kiegészíted majd akkor lesz...

(#16517) Bozek válasza Intruder2k5 (#16516) üzenetére


Bozek
nagyúr

A kék csati általában a WAN. A sárga meg a LAN. Legalábbis én még nem láttam olyan router-t, ahol fordítva lenne.
Valószínűsítem, hogy switch-ként működik a router, de azt meg csak az admin felületről lehetne megváltoztatni.

(#16518) Intruder2k5 válasza Bozek (#16517) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elképzeléseim nekem is vannak, de ha pontosabb választ akar, akkor tegyen fel pontosabb kérdést...

(#16519) csixy


csixy
addikt

Szevasztok!

Szóval EZ a problémám.

Nem lehet hogy itt a jogosultságokkal van a gond?:

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#16520) Intruder2k5 válasza csixy (#16519) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudod írni a /tmp mappát?

(#16521) Bozek válasza csixy (#16519) üzenetére


Bozek
nagyúr

(#16522) csixy válasza Intruder2k5 (#16520) üzenetére


csixy
addikt

De tudom írni , bele tudom másolni a firmware.bin fájlt.
Csak utána belépve ssh-n a mtd fut hibára.
majd mindjárt csinálok arról is fotót.

De CFE-s bootos bint tegyek be , vagy CFE nélküli vágottat?
Ugyanez a kérdés a recoveynél: bootost , vagy boot nélkülit toljak?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#16523) csixy válasza Bozek (#16521) üzenetére


csixy
addikt

Köszi ebben sajnos a wget fut hibára mert annyira lassú a vas hogy hibát ír a wget - azt írja hogy nem valós a link.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#16524) Intruder2k5 válasza csixy (#16522) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, mert nem ismerem a vasad, tehát had ne én döntsem el ezt a kérdést! De ha tippelhetek, akkor én arra tippelnék, hogy a CFE-t ne bántsd, azt ne írd felül, mert egyrészt onnan fut a recovery mód, másrészt az amúgy is firmware független, tehát nem bántotta az OpenWrt sem!

[ Szerkesztve ]

(#16525) csixy válasza Intruder2k5 (#16524) üzenetére


csixy
addikt

Nem jó a mtd?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#16526) Intruder2k5 válasza csixy (#16525) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mit mond, a cat /proc/mtd parancs?

(#16527) csixy válasza Intruder2k5 (#16526) üzenetére


csixy
addikt

Nézem

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#16528) csixy válasza Intruder2k5 (#16526) üzenetére


csixy
addikt

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#16529) Intruder2k5 válasza csixy (#16528) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, itt nincs is firmware partíció, nem csoda hát, ha nem tudja írni... Gyanítom a linux kell helyette!

mtd write /tmp/firmware.neve linux && reboot

http://wiki.openwrt.org/toh/netgear/dg834.v4#terminal.upgrade.process

[ Szerkesztve ]

(#16530) csixy válasza Intruder2k5 (#16529) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm ! Megpróbálom!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#16531) csixy válasza Intruder2k5 (#16529) üzenetére


csixy
addikt

Nagyon Köszönöm!!!!!!!!
:)) :R :R :R :R :R :)

Így már sokkal jobb a helyzet!

De még ha menüből akarok szoftvert frissíteni akkor elindul a kék homokóra s utána kiírja hogy nem jó a firmvare. Lehet, hogy mégse jó helyen van a firmware, vagy valami hely foglat? Megpróbálok egy factory resetet.


:C :C :C :C :C :C :C :C :C

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#16532) Intruder2k5 válasza csixy (#16531) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Nyomj neki reset-et!
2. Használj Internet Explorer-t! (sajnos van ami csak azzal megy)

(#16533) csixy válasza Intruder2k5 (#16532) üzenetére


csixy
addikt

Reset megvolt tollheggyel is , meg menüből is.
De ha a saját gyári szoftját tolnám akkor ezt írja (firefoxból):

Upgrade file is not the correct type or version for this device.

Upgrade failed.

Please obtain the correct file and try again.

Mindjárt megnézem explorerrel.
A recovery és a tftp lehet hogy a win8 miatt nem megy? Netán tűzfalbaja van?

A dg-team szoftja sem kell neki.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#16534) Intruder2k5 válasza csixy (#16533) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom, de én most megyek aludni... Holnap folyt. köv.!

(#16535) csixy válasza Intruder2k5 (#16534) üzenetére


csixy
addikt

Ezt is köszönöm.!!
Jó éjszakát kívánok.!

Explorerből se frissíti a szoftot, de a célnak így is megfelel!

Nem lehet, hogy azért nem enged frissíteni , mert a sercomm (ez a firmware túlsó vége - a pecsétviasz rajta ) az openwrt firmből származik.
Muszáj lesz csinálni dd-vel egy igazi gyári eredetű vágott softot , de hogy toljam fel? Hát úgy , ahogy elrontottam. Ujra rátolok egy squashfs attitud adjustment-rc2-est és utána meggyógyítom egy igazi gyári vágott softtal.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#16536) Intruder2k5 válasza csixy (#16535) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos tényleg nem tudom, nem ismerem ezt a kombó cuccot, nem vagyok járatos a firmjei közt sem!

(#16537) userpass válasza userpass (#16509) üzenetére


userpass
csendes tag

További ötletek esetleg?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#16538) csixy válasza userpass (#16537) üzenetére


csixy
addikt

Bozek a 16512 hszben már betette neked ezt a linket, (na kattints erre a piros sorra rá légyszeves !) .

Ebben a linkben le van írva ,hogy a routered reset gombját nyomjad bedugott táp mellett legalább 6 másodpercig vagy kicsit tovább, utána a resetet elengedvén a router törli az összes korábbi felhasználói beállítást és gyári alaphelyzetbe teszi magát.

Lépj be rendszergazdaként az eszközkezelőben a hálózati kapcsolatoknál a hálózati kártyád tulajdonságaiba és a TCP-IP protokoll 4-es veziója tulajdonságainál az IP cím automatikus kérése és a DNS kiszolgáló címének automatikus kérése legyen beállítva és elmentve.

Kösd össze egyenes bekötésű UTP kábellel a routered egyik LAN likát a hálókártyáddal. ( más ne legyen beledugva a routerbe csak a táp és ez az UTP kábel)
A router adott ledjének villogásából láthatod , hogy valami adatcsere akar indulni azon a porton.

Nyiss meg egy parancssort (avagy dos ablakot) a gépeden és írd be a villogó kurzor után ezt:
ipconfig /all
és üss rá egy entert.

A megjelenő adathalmazból nézd meg az alapértelmezett átjáró IP 4-es címét.
Vélhetően 192.168.2.1 lesz oda írva.

Most nyiss meg egy böngészőablakot (inkább explorert) és a címsorba íd be a fenti IP címet , vagy ha nem egyezik akkor az alapértelmezettt átjáró IP címét! Üss entert rá.

A felnyíló ablakba írd be a jelszót ( ez valószinüleg valószinüleg smcadmin kell legyen) és üss le egy entert!

És lám-lám !! Hogy mik lesznek ott (hát nem a Mariska bugyija az biztos ) !

Sok sikert !!!

Üdv ... CsI

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#16539) bigdady válasza Intruder2k5 (#16536) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mostanában kifog rajtad pár kérdés. Nem vagy már a régi :N ;)

(#16540) Intruder2k5 válasza bigdady (#16539) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Öregszem! :)

(#16541) csixy válasza Intruder2k5 (#16540) üzenetére


csixy
addikt

Dehogyis!!
Az én vasam az öreg . Nomeg biztos olyat tettem vele ,ami értelmezési tartományon kívül van.
Mondjuk amikor a Sky béklyóját leszedtem róla az sem volt teljesen szabványos.
Egyszer egy turiban vettem kilóra , volt vagy 18 deka.

Mégegyszer köszönöm ! :R

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#16542) jdaniel


jdaniel
csendes tag

Sziasztok!

Nem boldogulok a kovetkezo problemaval, talan tudna valaki segiteni.
Adott egy Lan egy Asus n-16 routerrel es adott egy masik wifi router(mikrotik) ami kleinskent csatlakozik az asus routerhez.Aminek csak az a szerepe, hogy egy adatgyujto egyseg van egy kabellel hozzakotve.
Nos valamiert par nap elteltevel a LAN-bol nem lesz elerheto a mikrotik router, de az Asusra betelnetelve elerheto.
Halozat adatai:
Asus Router : 192.168.1.1
Subnet:255.255.255.0
Gateway:192.168.1.20
Mikrotik router a LAN halozatbol: 192.168.1.20

Ha az Asus-t ujrainditom akkor megy tovabb par napig aztan egy ido utan az 1.20 nem lesz pingelheto, de a routerrol tovabbra is elerheto marad.

Van valami otletetek, h mi okozhatja ezt?

Koszonom elore is!

Udv. Dani.

(#16543) jdaniel válasza jdaniel (#16542) üzenetére


jdaniel
csendes tag

bocsanat elirtam a gatewayt, termeszetessen: 192.168.1.1

(#16544) Intruder2k5 válasza jdaniel (#16542) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az ASUS-on gyári fw fut?

Amennyiben a Microtik csak kliens, és egy eszköz van rákötve, akkor miért az ő IP címe az ASUS átjárója? Ezt nem igazán értem...

szerk.:
A Microtik WiFi-n csatlakozik az ASUS-ra?

[ Szerkesztve ]

(#16545) jdaniel válasza Intruder2k5 (#16544) üzenetére


jdaniel
csendes tag

Igen az Asus-on gyari, legfrissebb fw van es Wlan-on csatlakozik a Mikrotik hozza.

(#16546) Intruder2k5 válasza jdaniel (#16545) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Használsz más WiFi eszközt is? Azok elérhetőek maradnak ilyenkor is?

Illetőleg ha nem 3rd party fw fut az ASUS-on, akkor ezt, hogy érted?
"Ha az Asus-t ujrainditom akkor megy tovabb par napig aztan egy ido utan az 1.20 nem lesz pingelheto, de a routerrol tovabbra is elerheto marad."
Milyen formában marad továbbra is elérhető?

Én leginkább mindenképpen custom firmware-t (Tomato-t) javasolnák feltenni az ASUS-ra, de ha ez nem megoldható, akkor reset, és újrakonfigurálás! Egyéb ötletem sajnos nem nagyon van nekem se...

(#16547) jdaniel válasza Intruder2k5 (#16546) üzenetére


jdaniel
csendes tag

Koszonom a valaszt!
3 klienspc csatlakozik wifin az asusra,azok elerhetoek maradnak.
Miutan a Mikrotek nem elerheto a LAN-bol, betelnetelek az asusra es onnan tovabbra is elerheto azzaz pingelheto a 192.168.1.20, de a tobbi klienspcrol nem. Amint az asus-t fogom es ujrainditom(arambol kihuz, visszadug) miutan felall, rogton elerheto a mikrotik a tobbi wlan kliensrol is.
Eddig csak azert nem mertem rarakni Tomatot vagy OpenWrt-t, mert az Asus router prnter megosztokent es mukodik a halozatban es nem tudom, hogy ezek a fw-k tamogatjak-e.

(#16548) Intruder2k5 válasza jdaniel (#16547) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OpenWrt nincs RT-N16-ra, vagy ha van is, az csak valami nagyon kezdetleges stádiumban lévő fejlesztő változat! Tomato természetesen rendelkezik nyomtatószerver funkcióval!

(#16549) jdaniel válasza Intruder2k5 (#16548) üzenetére


jdaniel
csendes tag

Aha, kiprobalom! Ami ebbe az Asus fw-be tetszett, h az Asus adott hozza egy olyan szoftverrt, amivel megoldhato volt a halozatos scanneles is.

(#16550) Intruder2k5 válasza jdaniel (#16549) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem! Hát az itt sajnos nem alapfelszereltség, bár elvileg kivitelezhető, de én sosem próbáltam, mert már jó ideje nem tartok itthon scannert...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.