Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64901) M_AND_Ms válasza gyeniko (#64899) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A hozzászólásomra azután utaltál, hogy az igaz címzett egy jólirányzott szmájlival reagált, hogy érti a tréfát, de amúgy nem ért az állításommal egyet. Ez nem jött át számodra?

Amúgy, nem bántottál meg. (mobilról írok, ahol nincsenek a PH szmájli ikonjai, de utólag teszek ide egyet: ;-) )

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#64902) t-bali3 válasza Z_A_P (#64893) üzenetére


t-bali3
senior tag

Arra figyelj hogy ha 23,976 anyagot nézel, akkor Catalystban 23ra kell állítani a frekvenciát a helyes megjelenítéshez, a Tv elvileg ilyenkor is 24et fog kijelezni. Legalábbis a régebbi kártyáknál ez volt. Nekem laptopban 5870 van.

Hosszú távon jobban megéri egy XBMC szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#64903) Gicz válasza t-bali3 (#64902) üzenetére


Gicz
addikt

a catalystba nekem nincs is 23hz opció. és teljesen jó a kadencia 24hz-en.

(#64904) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

X60 tud dlna-t vagy vmilyen hálózati lejátszást?

(#64905) Perillustris válasza sapex (#64885) üzenetére


Perillustris
senior tag

En ezeket talaltam par napja, amikor keresgeltem. Kerdem a nagyerdemut, ezek megfelelnek-e a celra?

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#64906) liszi70 válasza Perillustris (#64905) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, megfelelnek, sőt, ezek elismerten jó audió-videó elosztók. De érdemes ezeket (is) kipróbálni, mert a hálózati zavarszűrés nem mindenütt és nem minden rendszerben jár pozitív hatással. Ennél a cégnél azonban ezek kipróbálhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#64907) adodaniel válasza Perillustris (#64905) üzenetére


adodaniel
őstag

Pont most vettem egy Alces2-est. Nagyott dobott a rendszeremen hangban (dinamika, részletezés), képet még nem volt időm megvizsgálni, de majd megírom a tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

(#64908) Perillustris válasza liszi70 (#64906) üzenetére


Perillustris
senior tag

:R

Perillustris

(#64909) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

"Ezt kapja, ha idén vesz tévét"[link]

(#64910) Wucky


Wucky
senior tag

Hát elég kiábrándító dolog történt az előbb.
Szerettem volna venni Samu Plazmát. Már szinte fizettem is volna mikor szóltam hogy szeretnék rá plussz garit venni. Válasz: Sajnos a Samu csak a Led készülékeihez ad plussz gart. Felhívtam őket és tényleg.
Samu Plazmához jelenleg 1 év van Gar van. Ez max 2 évre tolható ki.
Mondtam is hogy akkor vihetik vissza a raktárba, mert nem veszem meg. Inkább gyűjtök még hozzá és veszek egy 1 éves Panát.
Kicsit felháborodtam.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#64911) somi55


somi55
csendes tag

GT50-ről a jack-en keresztül küldtem a jelet az erősítőre, most a GT60 nem ad ki jelet, le sem kapcsolja a hangszóróit. HDMI-RCA átalakítóm nincs, (az erőlködő azt kíván) mit tudok hirtelen tenni?

(#64912) BBéci válasza M_AND_Ms (#64889) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek, még eltüzelni sem érdemes, mert nagyon gyorsan ég.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64913) liszi70 válasza BBéci (#64912) üzenetére


liszi70
nagyúr

"még eltüzelni sem érdemes, mert nagyon gyorsan ég"

Tévedésben vagy, laminált forgácslapból készült, ami nagyon szarul és kormozva ég. :D

[ Szerkesztve ]

(#64914) BBéci válasza liszi70 (#64913) üzenetére


BBéci
titán

Nem próbáltam, kollégám mondta, aki a Jamo hangdobozok garanciális szervizelését végezte sok éven át.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64915) liszi70 válasza BBéci (#64914) üzenetére


liszi70
nagyúr

Blöffölt, a forgácslap nehezen, szarul, büdösen és kormozva ég. De belemehetünk mélyebben is a kérdésbe, mert anyagsűrűségtől, forgács-mérettől, a kötő-ragasztóanyag típusától és a laminálás anyagától is függ. :D

[ Szerkesztve ]

(#64916) DM-Fan válasza somi55 (#64911) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Mi az, hogy nem ad ki jelet? Kéne neki! Kábel/csatlakozó nem sérült? Teljesen, ütközésig bedugtad a jack-et?

Egyébként nem egészséges fülhallgató (erősített) kimenetről vonalbemenetet hajtani.

HDMI -> RCA átalakítód (kábelszinten legalábbis) nem is nagyon lehet, mert ahhoz DAC kéne, ugyanis előbbi digitális, utóbbi analóg jel.

A fülhallgató hangereje nincs levéve menüben esetleg?

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#64917) somi55 válasza DM-Fan (#64916) üzenetére


somi55
csendes tag

Egy régi Technics az erősítő, nincs a Tv-n lehúzva a kimenő jel.
A kábel jó, brummog mindkét oldal ha tapogatom a csatlakozót. Az a furi,hogy nem oldja le a hangszórókat.
A csatlakozás korrekt.

(#64918) somi55 válasza DM-Fan (#64916) üzenetére


somi55
csendes tag

Ebből gondoltam, hogy megoldható: https://www.google.hu/search?q=rca+hdmi+%C3%A1talak%C3%ADt%C3%B3&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=wL0lU_7lNeXmywPQ-YLwDw&ved=0CEwQsAQ&biw=1360&bih=693

(#64919) M_AND_Ms válasza somi55 (#64917) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Micsoda szakszerű szakadásvizsgálat! Én meg szórakozok itt a multiméterrel.

Amúgy már a 20-as széria sem kapcsolta le.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#64920) DM-Fan válasza somi55 (#64918) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ezek zömében kamu kábelek, nagyon maximum akkor működhetnek, ha van valahol D/A konverter belerejtve a kábelbe, de ezek nagyon nem úgy néznek ki. Viszont itt a képtalálatok alatt megtalálod azon D/A konvertereket is (példának okáért), amelyekkel viszont megoldható a probléma. Igaz, hogy egy ilyennel lassan többe kerül a hús, mint a leves.

Legközelebb légy szíves használd a link kapcsolót, telefonon utálok Safari-ban mütyürkézni a kejöléssel! Köszi!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#64921) drnet válasza DM-Fan (#64876) üzenetére


drnet
aktív tag

Miben különbözik (a képméreten kívül) a PN64H5000 a PS60F5000-től?
Melyik a jobb?

Most látom, hogy a PN64H5000 nem is kaphato Mo.-on. :(

Akkor miben különbözik (a képméreten kívül) a PS64F5000 a PS60F5000-től?
Melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#64922) lemmy9 válasza drnet (#64921) üzenetére


lemmy9
őstag

A 60 és a 64 a képméret. A többi egyértelmű.

Szerintem!

(#64923) bucsher válasza hunspikey (#58819) üzenetére


bucsher
őstag

Sziasztok, rég jártam erre. Na megvan Heffi GT60-ja.
A legvadabb különbség az S30-hoz képest, hogy itt a szélesvásznú film csíkja feketébb mint a káva.
A méret is bejön, és a kép ... az beszarás.
A Dune D1 is imádja.
Így örülök neki: :))
Akkor én úgy érzem felkészültem a plazmagyártás utáni évekre.

In the pipe - five by five!

(#64924) somi55 válasza DM-Fan (#64920) üzenetére


somi55
csendes tag

Igen, én is láttam az árákat. Nem éri meg ezt a megoldást alkalmazni. Így kényszerül az ember, hogy fejlessze a régi felszerelést.
Közben megoldódott a gondom, nem emlékeztem rá, hogy a kimenet csak a 30-as állás felett kezdi életre kelteni az erősítőt.
Bocsánat a töketlenkedésért.

[ Szerkesztve ]

(#64925) csuszi


csuszi
aktív tag

sziasztok

vennek egy st60ast 50 colosat

kerdesem az alabbi lenne

mennyire toleraljak a szallitast? atmenne a kontinensen persze cspomagolasban szakszeruen, de azert megkerdem hogy ez szar e neki.
raadasul oda vissza (most londonban elek - es megvennem otthon a tv-et, ki londonba szallito ceggel, aztan fel-1 ev mulva haza)
na a kerdes hogy ezt hagyjam a picsaba es vegyem meg kinn - sokkal dragabb kinn, vagy siman mukodik a dolog serules nelkul - razas, nem ertek hozza belso serules nelkul.

(#64926) Poplacsek válasza bucsher (#64923) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Grat hozzá! Aki igényes a képminőségre és most nem vesz 60-as panát az később bánni fogja..
Van egy olyan érzésem, hogy a 60-as széria azért javult ekkorát fekete szintben és ghostban, mert úgy voltak vele, hogy ha már befejezzük tegyük bele a legjobb tudásunk.. Ha terveztek volna újabb modelleket akkor biztos megtartottak volna valamit a következőkre is.
Remélem hosszúéletű lesz a VT60-am...

[ Szerkesztve ]

(#64927) Wucky válasza drnet (#64921) üzenetére


Wucky
senior tag

Azért vigyázz a Samuval. Fentebb írtam hogy csak 1 év bővíthetetlen garancia jár hozzá. Samsungtól csomó cuccom van,nem csalódtam bennük eddig. De 1 év garral nem venném meg az biztos. Inkább gyűjtök még és keresek használt Panát garral.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#64928) DM-Fan válasza bucsher (#64923) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"A legvadabb különbség az S30-hoz képest, hogy itt a szélesvásznú film csíkja feketébb mint a káva."

No, azért ez barokkos túlzás, még a VT60-on sem látom feketébbnek a csíkokat a kávánál, pici fényesebb képelem jelenléte mellett minimális jóindulattal azt mondhatom, hogy éppen nem találom a kávát a fekete csík alatt/fölött, de ha csak teljes fekete képernyő van, akkor azért meglelem azt a kávát.

Amúgy az S30-hoz képest nem csoda, hogy előrelépés, az itthon kapható S30 mégcsak nem is NeoPDP paneles volt.

Használd egészséggel!

csuszi #64925: sajnos a szállításra nagyon érzékeny a plazma. Eleve csak állítva szállítható és még emellett sem nagyon jó neki, ha pattog a raktérben. Nem véletlenül olyan sok a pixelhibás példány. Ennyit utaztatni, hát, rizikós, de nem kivitelezhetetlen, viszont komoly odafigyelést igényel. Ha ezt nem tudod szavatolni, akkor inkább vedd meg kinn, márcsak azért is, mert a kinti példányok alkalmasak a kinti műsorszórás vételére saját tunerrel.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#64929) liszi70 válasza Wucky (#64927) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ezt írtad előbb : "Samu Plazmához jelenleg 1 év van Gar van. Ez max 2 évre tolható ki."

Most meg ezt : "Fentebb írtam hogy csak 1 év bővíthetetlen garancia jár hozzá."

Akkor most mennyi, és hogy "tolható" ki 2 évre?

(#64930) bucsher válasza DM-Fan (#64928) üzenetére


bucsher
őstag

Köszi :)
Bevallom férfiasan hogy nem fekete képernyő nézegetésére vettem a tévét :)

In the pipe - five by five!

(#64931) drnet válasza lemmy9 (#64922) üzenetére


drnet
aktív tag

Hát ezzel nem mentem sokra. :(
Nekem pont a 60 és 64 az egyértelmű, hogy a képméretet jelöli, és pont ezért is tettem zárójelbe, hogy "(a képméreten kívül)", hogy ne kapjak egy ilyen semmitmondó választ.

Akkor röviden: csak a képméret a különbség?

(#64932) Wucky válasza liszi70 (#64929) üzenetére


Wucky
senior tag

A Samu ügyfeles mondta hogy termékregisztráció után 1 évet ad még a Samsung. További éveket csak a led TV-hez lehet venni.
Igen kicsit rosszul fogalmaztam az előbb.
Tehát alapból 1 év. Reg után állítólag +1 évet kapsz. Szerintem ez kevés.
A Samu hűtőm 3 évesen romlott el. A mosógép még megy. A telefonok mennek,és azok cseréje javítása első osztályú volt eddig. Elégedett vagyok,de itt azért 400K-ról beszélünk. Ennyit nem adnék ki 1-2 év garral ellátott termékre.

[ Szerkesztve ]

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#64933) Gaben01 válasza liszi70 (#64929) üzenetére


Gaben01
őstag

Alapból 1 év garancia jár,ami kibővíthető +1 évvel,ha a tv-t regisztrálod a samsung oldalán.Erről küldenek visszaigazolást is,amit érdemes kinyomtatni és a garanciajegy mellé odatenni.
Ráadásul aki március 25-ig vesz samsung tv-t és regisztrálja (amit a plusz +1 garancia miatt egyébként is ésszerű),az visszanyerheti az árát.

szerk: megelőztek

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#64934) Perillustris válasza Wucky (#64910) üzenetére


Perillustris
senior tag

'estét! Mit állítsak és hogyan, hogy a 25fps-es BD ISO ne ugorjon egyet minden egyes másodpercben? (MEDE8ER 600X3D&P55ST60) :F

:R

Wucky, nem egy helyen vehetsz kiterjesztett garanciát, akár 60 hónapra bővítve. Sőt, én éppen a napokban kötök termékbiztosítást is egy vagy két évre (még nem döntöttem el mennyire). Addigra már remélhetően nem dobál semmit a kisebbik gyerekem, ha megkérem. :U

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#64935) lemmy9 válasza drnet (#64931) üzenetére


lemmy9
őstag

:F
Akkor szájbarágósan:
A 60 és a 64 a képméret.
A többi szám és betű ugyanaz.
Logikai kővetkeztetésem, hogy ugyanazon modellek, de 60 és 64-es képmérettel.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#64936) Wucky válasza Perillustris (#64934) üzenetére


Wucky
senior tag

Na ez érdekelne mert akkor jobb lenne. Először én is a Ps60f5500-at néztem,de nincs annyi jelenleg. Így lett volna ma a ps51f5500-as. Ha ezt meg lehet tenni amit írsz,akkor gyűjtök a 60-asra inkább. Bár PM-est nem láttam még,de sokak szerint 3méterről már nem látható. Nagyjából 2,5-3 méterre lenne a képernyő síkja a fejemtől. Erre már kell a 60-as. Digitális adást nézek,de háttér tv-nek meghagynám a Projektoros Thomsonom.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#64937) Z_A_P válasza lemmy9 (#64935) üzenetére


Z_A_P
addikt

Azert nem mindig igaz ez, tudtommal az 5500-asbol volt pentile is, de csak bizonyos meretben, az 51-es nem, az 55 v 60(?) meg igen.

OK

(#64938) Gabesz26 válasza drnet (#64931) üzenetére


Gabesz26
senior tag

64H5000

64 a méret
H a modellévre utal (F: 2013, H az valószínű 2014)
5000 a típus beazonosításra szolgál (pl. tavaly az 5500 3D+smart, 5000 előzőek nélkül)

Az elején a PS és a PN a különböző régiókba szánt modelleket jelenti.

Ettől függetlenül PN64H5000 és a PS60F5000 között valószínű csak méretbeli differencia lesz, mivel nagy valószínűséggel a tavalyi modelleket adta ki egy az egybe idén is a Samsung (max egy kis design változást eszközöltek)

[ Szerkesztve ]

(#64939) Wucky válasza Z_A_P (#64937) üzenetére


Wucky
senior tag

Tudtommal csak a 60-as a PM-es. Ezért is örültem volna ha látok egyet,de sehol nincs kiállítva. Raktárból meg nem veszik elő a kedvemért.
A PS60f5000/5500 és a PN60f5000/5500 a PM-es. Az 5000-es csak Smart nélküli. Legalábbis Samsung oldalon a 2 specközött csak a SmartHub 2.0 különbözött. Az F5000-es is fent van és ha jól emlékszem az is 3d képes.

[ Szerkesztve ]

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#64940) drnet válasza Z_A_P (#64937) üzenetére


drnet
aktív tag

Pont ezért kérdeztem, de nem logikai következtetéseket várok, mert találgatni én is tudnék.

(#64941) lemmy9 válasza Z_A_P (#64937) üzenetére


lemmy9
őstag

Az 5000-es volt a kérdés!
Nem PN és nem PS és nem 5500.

"Akkor miben különbözik (a képméreten kívül) a PS64F5000 a PS60F5000-től?"

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#64942) Perillustris válasza Wucky (#64936) üzenetére


Perillustris
senior tag

Lesz PN64H5000 itthon is, természetesen PS64H5000 típusszámon (pentile szintén), még nincs ára, de 5-össel fog kezdődni.

A kiterjesztett garancia a vásárlás napjától 11 hónapig vehető meg itt, de a Google-ön találsz még pár lehetőséget (termékbiztosítás).

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#64943) Wucky válasza Perillustris (#64942) üzenetére


Wucky
senior tag

Köszi! :R

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#64944) Gicz


Gicz
addikt

az udei egyetlen sansung plazma lesz a 64h5000 a h8500 mellett. állítólag kisebb sem lesz belőle. A H5000 pedig pentile. hdtvtest.co.uk-n van teszt róla.

(#64945) Heffi


Heffi
őstag

Egy kis statisztika TV eladáshoz:

AVX fórum: 1 362
Hardverapró: 630
Apród: 147
Expressz:88 alkalommal tekintették meg a GT60-am hírdetését.

Végül a Hardveraprón talált rá a kedves vásárló. Köszönet érte :R

(#64946) Voice24 válasza bucsher (#64923) üzenetére


Voice24
őstag

Gratula a tévéhez! Kicsit irigykedek is, mivel nekem is S30-am van, és biztosan hatalmas ugrás a GT60-as tévé. Azért az S30, bár plazma és bár Pana, de soha nem volt vele olyan érzésem, hogy az államat kellene keresgélnem a padlón a nézése közben. De sajnos most nem olyanok a lehetőségeim, hogy ekkora beruházás most vagy akár jövőre is beleférjen, így ezzel kell még együtt élnem, és várom a jövő olcsó de nézhető technológiáját.

(#64947) sapex válasza Perillustris (#64905) üzenetére


sapex
tag

Koszi a tippet,utánna olvastam ,tényleg csak jót mondanak róla.... :F

(#64948) Pipó válasza Wucky (#64927) üzenetére


Pipó
őstag

Ma vettem az auchanban egy pana p42x60e-t, de szemeztem egy 43-as samuval is (az volt olcsóbb, mert az akciós volt). A panat 2+2 év garival vettem, de a samut 2+3-al is meg lehetett venni. Erre rá is kérdeztem. Amit vettem, arra csak plusz kettőt lehett kérni. Egyébként nagyon elégedett vagyok a képminőségével, bár nem full hd, de 3,5 méterről nézzük, így nem különösebben probléma. Az lcd-k mellettük tiszta plasztik képet adtak, ez meg gyönyörű.

[ Szerkesztve ]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#64949) bucsher válasza Voice24 (#64946) üzenetére


bucsher
őstag

Köszönöm!
Én minden alkalommal ejtettem az állam S30 előtt is amikor jó minőségű filmet vagy HD TV adást néztem.
De a GT60 tényleg rátesz még egy lapáttal.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#64950) adodaniel


adodaniel
őstag

UPC-sektől kérdezném. Lehet saját kártyamodult is használni, vagy mindenképpen bérelni kell mediacardot? Ha lehet sajátot, akkor melyiket érdemes megvenni?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.