Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64751) kleinguru válasza lukirobi (#64750) üzenetére


kleinguru
addikt

42st60 vagy 50x60

Sok minden függ a nézési távodtól.

Helyedben 42st60-at venném:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#64752) Cha-b válasza lukirobi (#64750) üzenetére


Cha-b
senior tag

Hunspikey-nek írj egy privátot. Volt egy bontatlan 2 év garis 42 GT60 náluk/neki hátha megvan még. Bár kicsit túllóg a kereteden 220e Ft-ot írt annó házhozszállítással, de az egy nagyon jó TV ha rábirod áldozni azt a 20e Ft pluszt. Sztem mindenképp megéri beletenni azt a 20kt mert azzal a tv-vel a "mennyekben járnál". Persze ha nincs, nem akarsz annyit rááldozni akkor ST60.

Szerk.: Bár ha 3-4 méterről néznéd akkor nem vennék 42-est, szóval azt is leírhattad volna, hogy miket néznél és milyen messziről.

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#64753) lemmy9 válasza BBéci (#64736) üzenetére


lemmy9
őstag

Nagy igazság.
Házimozi komponensek nélküli hangrendszer nélkül, egy VT60 szvsz. csak a birtoklási vágy kielégítése. A méret sem magyarázat, mert ott az ST. Egy ilyen tv-n fele akkora élmény (sőt..) egy film megnézése, a saját cicergőin.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#64754) Dorian válasza lemmy9 (#64753) üzenetére


Dorian
félisten

Neked, Bécinek, nekem. Mást meg nem érdekel annyira a hang. Miért nem lehet ezt felfogni?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64755) M_AND_Ms válasza Dorian (#64754) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Miért nem lehet ezt felfogni?"
Felfogni lehet, csak megérteni nem ;)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#64756) Cha-b


Cha-b
senior tag

Ez ugyan olyan téma, mint a HDMI "vita" ez is előkerül minden héten, vagy max kéthetente. :)
Engem sem érdekel az audio része a dolognak. Nem megérteni kell, hanem elfogadni.

CSAKAKISPEST!!!!

(#64757) Gaben01 válasza lukirobi (#64750) üzenetére


Gaben01
őstag

Esetleg ha találsz valahol Samsung PS51F5000-et (nincs smart és 3D) vagy PS51F5500-öt (3D,smart) de ez nem túl sanszos.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#64758) lemmy9 válasza Dorian (#64754) üzenetére


lemmy9
őstag

Felfogom, de ez a véleményem, ha tetszik ha nem.

Szerintem!

(#64759) Gyulus76 válasza Dorian (#64754) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Engem sem érdekel annyira. A GT60-nak nagyon jó a hangja. Tévéműsorokhoz többnyire azt is használom. Filmekhez meg rá van kötve a tévére egy tizenéves Hi-Fi, azon hallgatom őket sztereóban, és nagyon élvezem. Ettől függetlenül szerepel a terveim között a hangrendszer, de nagy igényeim nincsenek e téren. Egybeszettet nem fogok venni, az önálló erősítő azért alap elvárás, de az is biztos, hogy több százezret sem fogok rákölteni. Számomra a kép az elsődleges. És ha belegondolok, hogy miről szólt a mozi 25-30 éve, akkor ez talán érthető is: nagy kép és egy legfeljebb sztereó hang. A hangot ma már sokan felülmúlják, de a képméret terén akad még lemaradás. :D

(#64760) Shadowbull válasza lemmy9 (#64753) üzenetére


Shadowbull
addikt

biztosan igy van, bar a VT azert jobb kepet produkal mint az ST es sokkal jobban is nez ki. Ez is szempont.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#64761) Z_A_P válasza Cha-b (#64756) üzenetére


Z_A_P
addikt

Engem sem érdekel az audio része a dolognak.
Ez szerintem addig igaz, amig nem nezel meg, akarcsak egy atlagos/belepo hangrendszerrel (amit 200-bol ossze lehet hozni) egy filmet. Utana a TV cicergojen mozizni olyan erzesed lesz egyfolytaban, hogy valami hianyzik.
Szoval ha jot akarsz a penztarcadnak, keruld az ilyen lehetosegeket ;)

@Shadowbull: Es rettentoen utalom amikor ugy kodolnak egy filmet, hogy a beszedhangero halk, a zajok meg hangosak,
Nade a valosagban, egy robbanas pl, nem hangosabb mint egy beszelgetes? :)

[ Szerkesztve ]

OK

(#64762) liszi70 válasza Z_A_P (#64761) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nade a valosagban, egy robbanas pl, nem hangosabb mint egy beszelgetes?"

De ugye nem gondolod komolyan, hogy a filmnek a valóságot kell visszaadni a hangok erősségében? :D A jó hangmérnök megtalálja azt a középutat, ahol egy robbanástól sem menekül ki a család a nappaliból, és a suttogó beszéd is tisztán, könnyedén, erőfeszítés nélkül hallható, érthető.

(#64763) liszi70 válasza Gyulus76 (#64759) üzenetére


liszi70
nagyúr

Semmi baj a sztereóval filmek esetén sem, de az jó legyen. A tévébe épített hangszórók nem jók. Rengeteget emel a filmélményen a minőségi hang, és tévedések elkerülése végett ez a "művészfilmekre" is igaz, nem csak az akciódús "látvány és hallvány" filmekre. Viszont a minőségi hang az nem egyenlő az 5.1-el, mert százszor jobb hangzás érhető el egy egyszerű, olcsó, de jó sztereóval, mint egy gagyi 5.1-el. Sok háztartásban van sztereó erősítő két hangfallal, vagy hifi-torony, vagy mini hifi, stb. és általában a tévé környékén. Akinek fontos annyira az igényes minőség, hogy jó képminőségű tévét vesz, annál tényleg érthetetlen, hogy miért nem köti rá legalább a sztereó erősítőjére a hangot, pedig az egy fillérjébe nem kerül, tehát ez nem anyagi kérdés.

(#64764) Z_A_P válasza liszi70 (#64762) üzenetére


Z_A_P
addikt

A ketto nem zarja ki egymast.
Egy jo hangcucc amugy pont ezt tudja: a halkabb jelenetek is tisztan, reszletesen erthetoek, alacsony hangerovel is.
A robbanasok, lovesek, stb pedig betoltik a teret, szinte ott vagy a helyszinen.

OK

(#64765) Shadowbull válasza Z_A_P (#64761) üzenetére


Shadowbull
addikt

"Nade a valosagban, egy robbanas pl, nem hangosabb mint egy beszelgetes?"

A valosagban igen, nade nem szeretnek robbanast a nappalimban :)

Amugy mar irtam korabban: nekem a mozielmeny az a mozi, a teve az csak tevezes.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#64766) adodaniel válasza Shadowbull (#64765) üzenetére


adodaniel
őstag

Egy jó házimozi nagyobb élményt tud adni, mint a "sima" mozi. Legalábbis én így vagyok vele. :D

(#64767) M_AND_Ms válasza liszi70 (#64762) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Sajnos a többcsatornás hangokat a különböző kódoló csapatok rosszul keverik le kétcsatornásra. Egyszerűen elrontják az arányokat.
De hozzá kell tenni, hogy a tv adásoknál sok halláshibás hangmérnök "dolgozik" - az ilyen rossz keveréseken pont egy jobb hangrendszerrel van esély javítani.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#64768) Gyulus76 válasza liszi70 (#64763) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Lényegében pont ezt írtam én is. Minden szavaddal egyetértek.

(#64769) #75912448 válasza Norbi 72 (#64667) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mit mondasz majd ha lépkedsz felfelé :)) Nekem is hasonlóan kezdődött, B 1070, Epson 8100, Sony HW55ES, ami mellett már semmilyen tévé képminősége nem hiányzik. Még a DLP-3LCD- LCoS utat is megjártam :) Úgy vélem ha házimoziról beszélünk és BD-vel eteted a BenQ-t, azt sem cserélném semmilyen tévére. Kicsit szivárványozik ezért próbálkoztam elsőként gyorsan valami mással, de hihetetlen jó ár/értéke aránnyal rendelkezik.

(#64669) DM-Fan

Elhiszem neked, nem is vitatkoznék vele, mégis más mikor kifeszül eléd a százx" vászon. Főleg olyanok számára akik szeretnek moziba járni...

Legközelebbi bp-en esedékes mozizásnál kipróbálom az ajánlott Arénát.

(#64770) Peet 80


Peet 80
csendes tag

Sziasztok!

Látom hogy a hangrendszer körül folynak az eszmecserék, én csak egy pár gondolatot írnék, a saját tapasztalataimat. Panasonic TX-P55VT60 tulajként (előtte TX-P46G20) és filmgyűjtőként, nálam az 5.1-es hangzás már elég régen alapkövetelménynek számít (mindegy hogy látvány vagy drámai jellegű filmről van szó), ugyanis ezzel a plusz szolgáltatással lehet igazán a cselekmények középpontjába kerülni. A mostani hangrendszerem beszerzése már 3 évre nyúlik vissza, mely tartalmaz egy Harman/Kardon AVR 165-ös erősítőt, két Polk Audio TSI 200-as polcsugárzót, két Polk Audio TSI 100-as polcsugárzót (háttér), egy Polk Audio Cs10 centert és egy 100W-os Magnat mély ládát. Talán nem kell sokáig ecsetelnem, hogy amikor az oldalanként max. 95W-ot leadó H/K erősítő a rákötött hangfalakkal megszólal a szobámban, a tv hangszóróit soha az életben nem szeretném hallani érzés kerít hatalmába. :) Nem egy nagy titok, hogy az egész rendszer (mély ládával együtt) üti a 300EFt-os összeget, de ahogy elnézem sehol sem vagyok a több milliós berendezésekhez képest, na de nem pár hónapra vesz az ember ilyen cuccokat, én speciel 10-15 évig szeretném élvezni a mostani felállás nyújtotta előnyöket.

Köszönöm hogy ezt kiadhattam magamból, további szép napot mindenkinek! :)

(#64771) lemmy9 válasza #75912448 (#64769) üzenetére


lemmy9
őstag

És nyert az LCOS?

Szerintem!

(#64772) adodaniel válasza Peet 80 (#64770) üzenetére


adodaniel
őstag

Így van, hiába van felső kategóriás TV-d, az azokba beépített ciripelők egyszerűen nem képesek azt a hangélményt visszaadni, amit a készítők megálmodtak. Ráadásul a moziélmény jelentősebb részét véleményem szerint a hang képezi.

(#64773) #75912448 válasza lemmy9 (#64771) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nyert, de én tudatlanként követtem a nálam sokkal szakértőbb fórumtársak tanácsait, pl yodamastah, szepi, akik ajánlották az Optoma HD91, Epson 9200 és hasonló kategóriás vetítők mellett, ellen. Aztán megvolt az élő teszt és tart a szerelem :) De tényleg nagyon nehéz a technológiákat azonos árkategóriában versenyeztetni, számos előnyt és hátrányt saját ízlés szerint előtérbe helyezni.

(#64774) Peet 80 válasza adodaniel (#64772) üzenetére


Peet 80
csendes tag

Pontosan, amikor beülök egy moziba ott jól szól a rendszer, ezt szeretném otthon is kamatoztatni, nem a kis 3-5W-os tv hangszórókkal szenvedni. Pláne amikor kiválaszt az ember egy DTS-HD MASTER AUDIO hangsávot, na ott az élmény faktor a plafont verdesi. :)

(#64775) Shadowbull válasza adodaniel (#64766) üzenetére


Shadowbull
addikt

szerintem nem de ezt mar vegignyalaztuk egyszer :) (nem kep es hang csak a mozi)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#64776) Z_A_P válasza #75912448 (#64769) üzenetére


Z_A_P
addikt

En is mar par eve vetitore gyurtam, de most h koltoztunk, es van hely, ismet nem tudnam hasznalni , ugyanis a nappali/moziszoba teteje lecsapva jon le, igy nincs egy magas egyseges falfelulet. :(
De kellett mar valami, ezert lett egy ST. Ha tehettem volna, en is kihoztam volna egy komplett vetitot az ST arabol (~300), megha a minosege az ST-hez kepest messze gyengebb is, a meret, az elmeny, karpotolt volna mindenert.

OK

(#64777) Norbi 72 válasza #75912448 (#64769) üzenetére


Norbi 72
veterán

Jajj,ne is mondd... :DDD , de a következő lépcső közel millás proji...

Ezt a szivárványozást én nem látom,de lehet,hogy rosszul nézem? :F

Amit észrevettem még Cecilnél a tesztvetítésnél,és olvastam is róla,a nagyon sötét jelenetekben kissé elvesznek a részletek,de nem vészes.

Mára már csak a kábelcsatornák maradtak,beépítem a vezetékeket,összepakolok,éés onnantól nincs megállás...BD-n megvan a teljes Star Wars,Gyürük ura,Mátrix sorozat,Alien 9 lemezes díszdoboz,stb.Egész hétvégén mozizok! :))

[ Szerkesztve ]

(#64778) facan válasza BBéci (#64748) üzenetére


facan
tag

Benne vagyok :)

Más nézőpontból szemléljük ezt ez ügyet. Én a zenét szeretem hallgatni pont ezért költök inkább lemezekre, mint a láncomat fejlesszem állandóan. Eljutottam idővel egy olyan szintre hogy innen reálisan nincs nagyon tovább. Amit sugalltam eddig is, hogy a költsége a dolognak hatalmas lenne nüansznyi nyereségért. (ha egyáltalán lenne nyereség!!!)
A zenegyűjteményem (hanglemezek) a sokszorosát (értsd: 10-20-30 szorosát is akár) éri az összes berendezésem értékének. (van pár rendszerem otthon...)
Nagyjából 30 éve foglalkozom a témával, vezettem egy kis stúdiót is annó 5 éven keresztül és volt lehetőségem rengeteg "highend"-nek nevezett méregdrága készüléket, láncot hallgatnom az otthonomban saját környezetben heteken-hónapokon át ha így akartam.
Jópár olyan ismerősöm van akiknek ott a méregdrága cucca és kizárólag demólemezeket hallgatnak rajta csorgó nyállal :C

(#64779) #75912448 válasza Norbi 72 (#64777) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha nem látod nehogy elkezd keresni, Isten ments! :) Egyetértek, ha valódi előrelépést akarunk, semmi értelmes megoldás - használtakat kivéve - a jól sikerül BenQ, vagy ennek újabb változata és az említett összegű vetítők között. No, befejtem az offolást, jó mozizást!

(#64780) adodaniel válasza Shadowbull (#64775) üzenetére


adodaniel
őstag

Nem csak kép és hang, viszont ez a kettő az élményhez nagyban hozzájárul, adott esetben rombolni is tudja azt szvsz.

(#64781) Shadowbull válasza adodaniel (#64780) üzenetére


Shadowbull
addikt

persze de ez izles kerdese, az elet minden teruleten ugy van, hogy az emberek bizonyos tenyezoket maskeppen sulyoznak. Ebbol az is kovetkezik, hogy teljesen legitim lehet az igeny egy VT-re, mikozben hangrendszer nincs melle.

Amugy szerintem a VTnek eleg jo hangja van, nekem tokeletesen megfelel :)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#64782) mp54 válasza Shadowbull (#64781) üzenetére


mp54
senior tag

Amugy szerintem a VTnek eleg jo hangja van, nekem tokeletesen megfelel
Próbáltad már jobbal/sokkal jobbal?
Tudod, ahogy mondani szokták, a szomáliai gyerek se vágyakozik Kinder-tojás után...(mert nem ismeri; Te pedig meg tudnád venni neki... :) )

(#64783) B.attila válasza facan (#64778) üzenetére


B.attila
tag

szia

Lejjebb én is erre utaltam

Hosszú évekig jártam szeánszokra mindenféle ahol csak fogadtak,
itthon is állandóan csak kísérleteztem és rengeteg pénzt bele öltem a saját szintemen

és 1x csak feltettem magamnak a kérdést "mikor hallgattam meg utoljára 1 lemezt elejétől végéig"
a nagy hallgatózás közben elveszett a lényeg a ZENE hallgatás.
Sokáig tartott vissza szokni arra hogy csak a zenére és nem a berendezés hibáira figyeljek
mert ugye az egész a ZENÉRŐL szol nem a berendezésekről.

De ettől függetlenül nem bánom azt az időszakot mert nem voltám az sem rossz móka csak a fontossági sorrendet változtattam meg.

Természetesen nem bolha piaci gagyin hallgatok zenét mert 1 szint alá nem akarok menni
De maradtam azóta is a mozizásnál is a stereo-nál nem foglalkozom az 5.1 stb. cuccokkal bár nagyon jó tud lenni de arra nem szánok már annyi pénzt

Cuore Sportivo

(#64784) kpal válasza DM-Fan (#64713) üzenetére


kpal
veterán

Jöhet a panelbe . :D

(#64785) BBéci válasza Cha-b (#64756) üzenetére


BBéci
titán

Sokunknál előbb volt jó minőségű hang, mint bármilyen mozgókép, persze zenehallgatásra szolgált. Abból egyenesen következik, hogy számunkra elviselhetetlen a lapostévék hangja. Esetleg híradóhoz, beszélgetős műsorokhoz megfelel, de nálam a GT60 kapcsolja a házimozi erősítőt, ezért soha nem szólnak a beépített cicergők.
A Blu-ray lemezeken veszteségmentes tömörítésű hangsávok vannak, melyek akkora élményt adnak hozzá a látványhoz, hogy az ember lefossa a bokáját a gyönyörtől. Azokat, vagy legalább a bennük magként jelenlévő 5/7.1 DTS-t, Dolby Digitalt nem megszólaltatni bűn. Természetesen SZVSZ.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64786) Cha-b válasza BBéci (#64785) üzenetére


Cha-b
senior tag

Én nem azt mondtam, hogy nem jó dolog, hanem hogy én nem igénylem. Belépő onkyom van nekem megfelel, bár kb. soha be sincs kapcsolva. Mások a fontossági sorrendek. Nekem ha lenne 2-300e Ft-om most amit csak úgy elkölthetek, akkor nem rendszert vennék, hanem pár új pecabotot. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#64787) BBéci válasza Cha-b (#64786) üzenetére


BBéci
titán

Anyám közvetlenül a Ráckevei-Duna partján lakik, saját stégünkről szoktam horgászni, de bőven megfelelnek a 20-30 éves botok és orsók. Vehetnék oda csúcsszuper felszerelést, attól sem lenne több ha a vízben.

Ellenben ha filmet nézek és zenét hallgatok, az közelítse meg a valóságosat, amennyire csak lehetséges!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64788) lemmy9 válasza BBéci (#64787) üzenetére


lemmy9
őstag

Csak nem a Keszeg sorban? Ott van telkünk!

Szerintem!

(#64789) Cha-b válasza BBéci (#64787) üzenetére


Cha-b
senior tag

Látod mások az igények. Azért egy jobb horgászbottal nagyobbat dobsz, jobbak a fárasztási tulajdonságai, vékonyabb előkével horgászhatsz esetleges halvesztés nélkül, könnyebb stb.

Én az Audio-ról mondom azt amit te a horgászfelszerelésről. Kénytelen vagy elfogadni ezt, mintahogy én elfogadom, hogy pl. egy "úttörő" bot neked kielégíti minden igényedet horgászat terén.

CSAKAKISPEST!!!!

(#64790) BBéci válasza Cha-b (#64789) üzenetére


BBéci
titán

A vacak hangminőség ugyanúgy bántja a fülemet, mint amennyire elviselhetetlen a vacak képminőség, a kettő szorosan összefügg, egymástól el nem választható.
Azok a botok a maguk idejében a legjobbak közé tartoztak, ugyanúgy megállják a helyüket ma is, mint egy 20 éves JMLab hangdoboz.. Ellenben a tévék hangszóróival büntetni lehet. Se mélyük, se magasuk, ami van, az színezett.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64791) Cha-b válasza BBéci (#64790) üzenetére


Cha-b
senior tag

fogj egy pontyot ősrégi botokkal 30as damillal 1es kampóval, csörlőzd ki semmi élvezet benne. Vagy fogj halat egy ultra light match/feeder bottal 16/14es damillal, olyan élvezetet nyújt, már a 2-3 kgos pontyok fárasztása is, hogy "magad alá csinálsz". És ez az élvezet a horászatban nem a hal mert én azokat visszadobálom. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#64792) DM-Fan válasza Cha-b (#64786) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én sem tudnám azt mondani, hogy nem fontos a hang a filmek élvezeti értéke szempontjából. Nagyon-nagyon sokat hozzá tud adni egy filmhez a hangja, olyan 70%-30% arányt (vagy extrém esetben még akár 60%-40%-ost is) tudnék felállítani a kép-hang vonatkozásában az élményfaktor meghatározásakor - természetesen saját preferenciáim szerint. A film elsődlegesen képi műfaj (volt), de manapság, a modern hangkeverés és térhangzás korában nagyon jól lehet operálni a hangzás nyújtotta lehetőségekkel is.

Nagyon jó példa, amikor pl. egy alkalommal egy kedves barátom nálam nézte a Drive c. filmet, amelyet korábban még nem látott. Kiválóan hangkevert filmről van szó. Van egy jelenet, ahol az egyik karakter kirámol egy zálogházat, de mi mindezt külső szemlélőként, az üzleten kívülről látjuk, főként a kocsiban ülő főhős szemszögéből. A jelenet alatt feszültséggel teli csönd van, nincs zene sem - ennek hiányával is kiválóan adagol a film. Aztán elindul az emberünk a zálogházból kifelé, kezében egy sporttáskával (benne sejthetően a lóvéval). Majd mindezt követően egyszer csak a semmiből a tulaj eldörrent egy fegyvert a boltban, eltalálva ezzel a kirakat előtt épp elhaladó rablónkat. Na, az a fegyverhang olyan szinten reális, olyan szinten hangos és olyan szinten a semmiből üti át a csendet, hogy az egyébként nem ijedős barátom is úgy összerezzent és olyan adrenalinfröccs öntötte el, hogy kalapáló szívvel, még fokozottabb izgalommal nézte végig az ezt követő autós üldözéses jelenetet - ahol egyébként a szintén mesterien kikevert térhangzás csak tovább fokozta az élményt. Maga is azt mondta a film után, hogy ennyire hatásos hangkeverést ritkán hall és hihetetlen mértékben növelte az élményt a hangzás és nagyon jól bele tudta magát képzelni a főhős helyzetébe, mert maga a fegyver hangja olyan szinten mellbevágó, ahogy a valóságban is és itt döbbensz rá, hogy már ettől a földbe tud gyökerezni a lábad olyan szinten, hogy onnantól kezdve semmire nem vagy képes. És ez bizony a valóság kőkemény leképezése, amit semmilyen kis puttyogó TV-be épített hangsugárzó nem lesz képes soha visszaadni, ehhez már komoly rendszer kell.

Aki ilyet nem élt még át, nem nézett filmet ilyen rendszeren, az nem is feltétlen tudja, mitől fosztja meg magát. Egy korábbi hozzászólásra reagálva pedig: idejét nem tudom, mikor hallottam olyan kiadványt, ahol nem lett volna megfelelő az effektek és a beszédhang egyensúlya. Konkrétan BD-kiadványon ilyennel még nem is nagyon szembesültem, de a DVD-k közt sem gyakori, maximum elcseszett szinkronoknál, de én személy szerint nem is igen nézek szinkronnal filmet, illetve csak igen ritkán, az eredeti hangsávoknál meg mindez nem jellemző, pláne a DTS HD-MA sávoknál. De egyébként egy jó rendszer pont erre is jó, hogy engedje kompenzálni az ilyen, esetlegesen előforduló dolgokat.

A VT60 hangja egy vicc, teljesen komolytalan, még az állítólagos "mélynyomóival" (LOL) együtt is. Egészen konkrétan még a 6 évvel ezelőtt vásárolt PX80-as HD-Ready plazmám is fényévekkel jobb hangot produkált, mert ott még volt mélysége a TV-nek és normális membránnal szerelt hangszórókat tudtak beszerelni a TV-be. Jómagam egyébként egy Proson R10 mélynyomót birtoklok a láncomban, na, valahol erre tudom azt mondani, hogy korrekt darab egy kellemes kis otthoni rendszerhez és ennek tényleg van olyan mélye még az alsó frekvenciatartományokban (úgy 28 Hz környékén is), hogy velőt ráz.

Én el tudom fogadni az egyéni preferenciákat, de jókat mosolygok, amikor olyat ír valaki, hogy kisgyerek van és ezért nem kell komoly hangrendszer, meg hogy a hang nem szerves része a filmnek. Egy komoly hangrendszer pont arról ismerszik meg, hogy alacsony hangerő mellett is komoly élményt képes nyújtani anélkül, hogy felverné a gyereket, a filmhez pedig szervesen hozzátartozik a hang. És mielőtt valaki megjegyezné: a régi filmekhez is, mert bizony azok hangjából is képesek csodát művelni újrakeveréssel.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#64793) Shadowbull válasza DM-Fan (#64792) üzenetére


Shadowbull
addikt

" Egy komoly hangrendszer pont arról ismerszik meg, hogy alacsony hangerő mellett is komoly élményt képes nyújtani anélkül, hogy felverné a gyereket"

Na latod ezt nem tudom elkepzelni. Pont az elobb irtad hogy a cimborad osszeszarta magat mert eldorrent a fegyver. Gondolod az nem hallatszik az egesz hazban, de meg a szomszedban is? Ugyan mar. Egyebkent meg annyira mar nem kicsi, 9 eves :)

Egy komoly melynyomo megszolal, akkor csorognek a poharak a szekrenyben. errol beszelek.

Irtam feljebb: mi altalaban 9-11es hangero kozott hasznaljuk a tevet. Probald ki, hogy te milyen hangeron nezed a filmeket, aztan utana beszelhetunk.

A mozikban teljesen jo hang van, ugyhogy azert nagyjabol el tudom kepzelni, mit lehet otthonra osszehozni.

rossz hangeroszintek meg rendszeresen elofordulnak sorozatoknal is, mi 95%-ban azt nezunk. Az meg nyilvan nem eredeti BD.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#64794) Ispy


Ispy
veterán

Én ezzel a hanggal úgy vagyok, hogy eleve nem igénylem az 5.1-et, nekem megfelel egy 200k-s belépő szintű sztereó szett is, arra jó, hogy amikor tudom (esetek kis százaléka), akkor azzal filmezek, egyébként meg úgy is fülest használók.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#64795) Shadowbull válasza Ispy (#64794) üzenetére


Shadowbull
addikt

ha csinalnek akkor tuti sztereo lenne, egy idoben utana is neztem, de aztan rajottem hogy minek. filmhez nem hasznalnank, olyan meg hogy en leulok a nappaliban es zenet hallgatok kabe soha nem fordulna elo :)

Zenet en autoban, munka kozben, edzes kozben szoktam hallgatni, csak ugy hogy leulok es hallgatom, soha.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#64796) DM-Fan válasza Shadowbull (#64793) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Na latod ezt nem tudom elkepzelni."

Ez a te bajod, erről beszéltem és ennek az az oka, hogy nem hallottál még komoly rendszert szólni. A fegyverhang példát csak azon meglátásodra hoztam, miszerint elég jó a VT60 hangja és hogy az megfelelően képes egy filmet visszaadni. Megint összemosol dolgokat: magam is leírtam, hogy egy jó rendszeren még halk kivezérlési szint mellett is máshogy hat ugyanaz a lövés, mint a VT60 fingilingi csipogóin. Hidd el, hogy még úgy is jön az az adrenalin-löket, amit a TV saját hangsugárzóival soha nem fogsz tudni elérni.

"Egy komoly melynyomo megszolal, akkor csorognek a poharak a szekrenyben. errol beszelek."

Megintcsak totális ismerethiányról árulkodik ez a mondatod is.

"mi altalaban 9-11es hangero kozott hasznaljuk a tevet."

Hát, akkor nektek denevér-őseitek lehetnek, mert nálam a VT60 úgy 15-ös hangerőszint körül kezd el úgy szólni, hogy élvezhető és általában olyan 22 körül tartom jónak, pedig utálom, ha ordít egy TV-adás. Ja, és zenélek, igen jó fülem van, magasan az átlag fölött.

"A mozikban teljesen jo hang van, ugyhogy azert nagyjabol el tudom kepzelni, mit lehet otthonra osszehozni."

Sokkal ritkább a jó mozis hang, mint a jó mozis kép, többek között ez a legnagyobb szívfájdalmam a mai mozikkal és nem is annyira a képminőségbeli dolgok. Szóval ha a mozis hangzásokat jónak találod, akkor nem csodálkozom, hogy fogalmatlan vagy a témában.

"rossz hangeroszintek meg rendszeresen elofordulnak sorozatoknal is, mi 95%-ban azt nezunk. Az meg nyilvan nem eredeti BD."

Akkor ezt meg megintcsak kár volt idekeverni. Egyébként meg sanszos, hogy nincs is rosszul keverve az adott sorozat, csak a sztereó lekeverésnél csúszik hiba a dologba - márcsak ezért is jó akár egy alsó-középkategóriás többcsatornás rendszer is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#64797) Cha-b válasza DM-Fan (#64792) üzenetére


Cha-b
senior tag

Én sztem olyat nem írtam, hogy nem fontos a hang, hanem, hogy én nem igénylem. Ha nyerek a lottón akkor biztos lesz komoly hangrendszerem, mert minden műszaki cikket szeretek. De számomra millió 1 dolog van elötte pl. a horgászat is ha már szóba került, az audio rész nálam valahol hátul van. Amikor mindenem lesz már amit elé helyzek akkor jöhet az is persze, de addig engem nem mozgat.

CSAKAKISPEST!!!!

(#64798) Shadowbull válasza DM-Fan (#64796) üzenetére


Shadowbull
addikt

mondom, legyel olyan jo, es nezd meg hogy milyen hangos a kedvenc filmed 10es hangeron, aztan vesd ossze azzal, ahogy te nezed. a tevenk elvileg ugyanolyan, nem lehet gond.

utana beszelunk rola.

egyebkent nem allitottam hogy nem ad ugy a film teljesebb elmenyt. dehogynem, a hang is hozzatartozik. Csak ez a resze az elmenynek objektiv es szubjektiv okok miatt nalam huszadrangu.

Meg azt is megkockaztatom, hogy ha beszereznek egy ho hangrendszert, akkor ugyanolyan hangeron tenyleg sokkal nagyobb elmenyt adna, elkepzelheto. De az valoszinubb hogy nem adna sokkal nagyobb elmenyt, az elmenytobbletet szamomra nem erne meg a koltseg. Ezzel kiserletezgetni meg eleg draga mulatsag szerintem, azzal a kockazattal hogy a vegen semmi pluszt nem nyujt az egesz.

na most latom hogy szerkesztetted: 22-es hangeron zengene az egesz haz a tevetol. Biztos remek dolog ha az ember egy kulonallo hazban, egyedul ugy nez filmet ahogy akar, de nalunk nem ez a helyzet.

"Akkor ezt meg megintcsak kár volt idekeverni"

Nade ha en foleg arra hasznalom a tevet? Vagy sorozatokat nem lehet VT-n nezni? :)

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#64799) Gabor970 válasza DM-Fan (#64796) üzenetére


Gabor970
addikt

Nekem erről a zenélekről jut eszembe... Fiam is zenél (zongorázik) zenekarban balról szokott neki lenni a dobos, hát a bal fülére már sajna mérhetően rosszabbul hall :(

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#64800) DM-Fan válasza Shadowbull (#64795) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Zenet en autoban, munka kozben, edzes kozben szoktam hallgatni, csak ugy hogy leulok es hallgatom, soha."

Ja, ez még tovább magyarázza a dolgot. Én kb. 3 éves koromtól aktív zenehallgató vagyok és ha tehetem, bizony szinte minden nap szakítok legalább félórát a minőségi zenehallgatásra úgy, hogy leülök és csak arra koncentrálok, maximum egy pohár ital, esetleg gitár van kezemben. Ennél jobban semmi nem lazít el, de ehhez viszont minőségi rendszer kell. Ami bizony halkan hallgatva is minőségi.

A hangerőszintet írtam, de filmet eleve rá sem küldök a TV-re HDMI-n, mert az erősítő dörmög. Mondok neked konkrét decibel értékeket is, ha ettől megnyugszik a lelkivilágod.

Gabor970: vidd el orvoshoz, illetve dobossal egy légtérben füldugót használunk a cinek miatt, ez alap, különben pár év alatt teljesen megsüketül, legalábbis a magas tartományt nem fogja hallani! Az én fülemet minden évben mérik, ennek eredményei alapján írtam, hogy magasan jobb az átlagnál, nem a hasamra ütve találom ki. De a mindennapi életben is előbb hallok dolgokat, mint a körülöttem levők, szóval magam is tapasztalom.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.