Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64651) drnet válasza BBéci (#64597) üzenetére


drnet
aktív tag

Márka nevet mondanál, csak hogy milyet ne vegyünk. :))

(#64652) DM-Fan válasza 00roli00 (#64649) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A 65VT60 bőven megéri azt a többletet, lassan 2 hónapja használom és most már biztos vagyok benne, hogy nem sok jobb TV van nála a piacon, pláne ilyen áron. Ha anyagilag belefér, akkor ne gondolkozz sokat, mert mind képiekben, mind funkciókban jóval többet nyújt, mint az ST60. Épp tegnap írtam itt, hogy 65"-os méret esetén érdekesen alacsony a 200 eFt-os árkülönbség a 65ST60 és a 65VT60, mint belépő- és csúcsmodellek között. Mondjuk hozzáteszem, hogy az átlag felhasználó már a 65ST60-tól is maga alá csinál.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#64653) 00roli00 válasza DM-Fan (#64652) üzenetére


00roli00
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek. Éppen belefér ha kell, meg ugye sokáig nem godolkozhatok rajta sajnos....és többet nem lesz lehetőség rá..

(#64654) lemmy9 válasza 00roli00 (#64653) üzenetére


lemmy9
őstag

Egy percig se gondolkozz.
Épp most nézek egy Maiden koncertet VT60-on, és kész vagyok teljesen olyan állat.

Szerintem!

(#64655) somi55 válasza DM-Fan (#64608) üzenetére


somi55
csendes tag

Javítalak,harmadik!
Nekem is van egy történetem. A Bemutatóteremtől rendelt a család egy 50X60-at, és egy 50GT60-at február 21.-én.
Az X60 megérkezett 28.-án,igen viharvert dobozban.Itt már legörbült a szám. Amikor a Fiúk kibontották,már egyértelmű volt az eset.Tartozékok szanaszét,hungarocell darabokban.Kértem őket, itt álljunk meg,telefonálok a boltba.
Megígérték,hívnak, és kapom az origint.Mire visszamentem,a masina már az autóban volt.Vártam két napot,nem történt semmi.Megrendeltem máshol,másnap megjött a hibátlan készülék! Következő napon jött a telefon,hozzák!
Mondtam,már nem aktuális.Kérdezték mi történt,és mi legyen a GT rendeléssel? Régi vásárlójuk vagyok,ezért többszörösen méltatlannak tartom az esetet,kárpótoljanak egy kis kedvezménnyel,válaszoltam.Rendben van,hívni fognak.
Nem hívtak,megrendeltem a Gt- is,holnap jön. Ma cseng a telefon,(Március 12.!!!) kisasszony közli:holnap hozzák,persze teljes áron.
Tájékoztattam az előzményekről,továbbítja az illetékesnek.Én pedig értékelni fogom a vásárlást,(vagyis a kísérletet) a honlapjukon.

(#64656) Norbi 72 válasza 00roli00 (#64649) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szia!

Nekem is 50-es plazmám van,és sokáig örlődtem,hogy nagyobb plazma,vagy projektor?

A mai nappal friss projektor tulaj vagyok,és elmondhatom,ezzel nem veszi fel a versenyt a legnagyobb tv sem,106'-ra vetítek,egyszerüen káprázatos az élmény! :K

Hónapokig matekoltam a dolgon,ha újonnan veszed a cuccot,az összes alkatrésszel 450-ből megáll,Benq 1070 a vetítő,10.000-es kontraszttal,és 3D-s(na itt van értelme!).

A hsz.-em csak akkor számít,ha van helyed rá.

(#64657) Gyulus76 válasza Norbi 72 (#64656) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Ha egyszer nagy ingerenciám lesz az 50-esnél nagyobb képméretre, lehet, hogy én is elgondolkodom majd ezen a megoldáson. Nyilván nem lehet rossz. :)

(#64658) Norbi 72 válasza Gyulus76 (#64657) üzenetére


Norbi 72
veterán

Most nézem a 12 év rabszolgaságot,első 25 perc többnyire sötétben játszódik,eszméletlen para... :)

Nyilván nem lehet rossz

Ezt le se lehet írni,látni kell.

[ Szerkesztve ]

(#64659) liszi70 válasza Norbi 72 (#64656) üzenetére


liszi70
nagyúr

Gratulálok hozzá, nekem is nagy álmom egy jó vászon és vetítő! A hely is megvan, hogy hová, de az nem holnap lesz sajnos, amikor megvalósul.

"ha újonnan veszed a cuccot,az összes alkatrésszel 450-ből megáll"

Eddigi ismereteim alapján ez nagyon kevés összeg egy jó projektorra-vászonra, hogy hoztad össze? Mi a többi összetevő?

(#64660) mhmpista válasza liszi70 (#64659) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Bizonyos igény feltételekkel nem is lehet kihozni.
Földi halandónak brutális élmény lehet egy ilyen belépő kategória is.

Engem inkább a "szobát sötétre kell festeni" tántorított el annó.

(#64658) Norbi 72
Engem érdekelne amúgy nagyon :)
mármint meglesni :)
Viszek sört :B

(#64661) Norbi 72 válasza liszi70 (#64659) üzenetére


Norbi 72
veterán

Köszi! :)

A proji nem új, 360 óra van benne(Cecilé volt,nem titok :R ),de az új árakkal számoltam.

Benq 1070:250e.
Grandview,motoros,106':127e.
Konzoll M Vikis VCM A1:12.5e.
10 méter kínai high speed hdmi(AWM)5e.
5 méter tápkábel(Hama)5e.
2 méter kábelcsatorna(Baumaxx)450 ft.
tiplik,csavarok:1000 ft.

Kicsit túllöttem,410 elég rá,ha nem kell kölcsönözni fúrókalapácsot(Nekem van).

Még kell:5 méteres mérőszalag,vízmérték,17-es crowa,vagy villáskulcs,tolómérő(nem fontos,de jó ha van),szigetelőszalag vagy gyorsbilincs,kábelrögzítő(az a müanyag izé).

Kb. ennyi.

(#64660) mhmpista Péntektől szabad vagyok.Írjál privit. :K

[ Szerkesztve ]

(#64662) DM-Fan válasza Norbi 72 (#64661) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ez mind szép és jó, de azt ugye neked sem kell ecsetelni, hogy az ezen vetítő által produkált képminőség köszönőviszonyban sincs egy plazma által produkált képminőséggel, legyen szó akár színűségről, akár feketeszintről és ez bizony nekünk, videofileknek nem utolsó szempont. Sajnos a képméret nem minden. Amelyik projektort el tudnám képzelni itthon, az mondjuk az Epson TW9000, aminek az ára vetekszik a 65VT60-éval és akkor még nincs feszített vásznam, nincsenek hozzá dukáló kábeleim, stb.

Ráadásul ugye mindenképp ajánlott mellette mégiscsak tartani egy TV-t is a nappali mókákhoz/TV-adásokhoz (utóbbiakra ugyanis nem nagyon ildomos izzó-élettartamot pazarolni), plusz ugye ott vanaz is, hogy egy átlag nappali több okból kifolyólag sem pont ideális a vetítéshez (falszín, bútorok tükröződése, általános elelyezési problémák).

Szóval nem egyszerű ez a dolog sem.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#64663) Norbi 72 válasza DM-Fan (#64662) üzenetére


Norbi 72
veterán

Igazad van,messze nem ér fel a belépő projim egy VT-vel.Nem is erre akartam rávilágítani.

A tv marad tv-adás nézésre.Ha pl.F1 HD megy,akkor szvsz projin fogom nézni,de ez mellékes.

És tényleg nem egyszerü.Évek óta gondolkodtam ezen,és én hülye,csak most látom,mit veszítettem... :D

[ Szerkesztve ]

(#64664) mandju válasza Norbi 72 (#64663) üzenetére


mandju
senior tag

Szerintem is a méret kárpótol a gyengébb képminőségért.

Én is g30as plazmát birtoklok. Filmezéshez viszont ha tehetem, elindítom a projit.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#64665) Norbi 72 válasza mandju (#64664) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szerintem is a méret kárpótol a gyengébb képminőségért.

Ez egy pontos megfogalmazás. :K

(#64666) #75912448 válasza Norbi 72 (#64665) üzenetére


#75912448
törölt tag

Más nézőpont is létezik. Valószínűleg így is jobb képed van otthon, mint ami a magyar mozik jelentős többségénél tapasztalható, sajnos. Ráadásul sokat segít, hogy minőségi tartalommal eteted, gondolom én. Moziban sem keresi senki a VT60 képminőségét - akkor nem járnánk a környékére sem - csak élveznénk, vagy élveznénk, ha tudnánk :)) de többnyire pocsék kép ill hangminőséget kapunk. Ezért építünk magunknak :D

[ Szerkesztve ]

(#64667) Norbi 72 válasza #75912448 (#64666) üzenetére


Norbi 72
veterán

A "gyengébb",erősen idézőjeles,de ezt te nyilván tudod. ;]

És igen,többnyire gyári BD korongokkal etetem.Bár most 1080-as mkv-t nézek.

Szerintem messze veri a legjobb mozikép minőségét,de erre nem vennék mérget..

[ Szerkesztve ]

(#64668) Wucky


Wucky
senior tag

Sziasztok!
Van aki Tatabánya környéki és Samu Plazmája van? Tavalyi vagy ideji?
Valamint erre felé van e aki vállal majd kalibrálást?
Köszönöm!

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#64669) DM-Fan válasza #75912448 (#64666) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Moziban sem keresi senki a VT60 képminőségét - akkor nem járnánk a környékére sem - csak élveznénk, vagy élveznénk, ha tudnánk :)) de többnyire pocsék kép ill hangminőséget kapunk. Ezért építünk magunknak"

Ez azért így nem igaz, én pl. a moziban is a VT60 képminőségét keresem - óhatatlan, pláne mióta magam is birtoklok egy VT60-at. Egyébként azért vannak itthon is olyan mozitermek, amelyek azért jó közelítéssel tudnak közel olyan képet produkálni, mint egy VT60 - igyekszem ezen termeket preferálni. Tény, hogy a többség azonban elmarad ettől és a képmérettel operálnak inkább - ettől függetlenül én szívesen járok moziba heti rendszerességgel, mert azt azrt nem mondanám, hogy pocsék a kép- és hangminőség. Konkrétan idejét sem tudom, mikor voltam utoljára olyan vetítésen, ahol ne digitális kópiát néztem volna pazar képpel és hanggal.

Az itthoni filmnézésnél viszont az elérhető legjobb képminőség a szempont számomra és annyira nem bánom, hogy "csak" 65"-t nézek, bár magam is érzem, hogy a 2,5 méteres vetített képátlónak azért megvan a varázsa otthoni környezetben. De most jópár évre elköteleztem magam a jelen készülékem mellett és nagyon remélem, hogy hiba nélkül működni is fog ezen időtartam alatt.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#64670) Gicz válasza DM-Fan (#64669) üzenetére


Gicz
addikt

Ezek szerint sok különbség van mozi és mozi között.

Írnál párat hogy hova érdemes menni? melyik mozi melyik terem? :R

(#64671) DM-Fan válasza Gicz (#64670) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Persze, hogy van különbség, nem is kevés. Elsődlegesen az Aréna Pláza mozijába járok, ott több terem is van, ami ajánlott a húsz közül, de pl. az Eurocenter 4k mozija is jó.

Get Moded!

(#64672) BBéci válasza Norbi 72 (#64661) üzenetére


BBéci
titán

A lényeget leírta DM-Fan, a linket cikket én írtam. Egyébként ma kaptam a TW9200 típusú Epsont, holnap installálom.
ST60 képminőségét vetítővel lehetetlen 1,5 millió alatt előállítani és akkor még hol vagyunk a VT60-tól.
Ne haragudj, de a 10000:1 kontrasztarány említése még viccnek is rossz. Ha a szobád összes fala, padlója és plafonja teljesen fényelnyelő lenne, akkor sem tudnád a felét sem mérni a vásznon és az még csak on-off, ami senkit nem érdekel. A projektor.hu tesztjében ANSI 630:1 arány olvasható, maradjunk ennél. [link]
Vetítő esetén a tápkábel minősége hatalmasat tud javítani a képen, akárcsak a HDMI. 5000 forintos kínai bóvlival adtál a kakinak egy pofont.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64673) Norbi 72 válasza BBéci (#64672) üzenetére


Norbi 72
veterán

A kinai hdmi-t csak kölcsönkaptam kipróbálásra.Valaki azt írta ez csak 1-esek meg 0-k...müködik.

És a képi élményt senki nem tudja elvenni tőlem.. :N

Egy percig sem kérdőjeleztem meg a VT képminőségét, a projival szemben.

Ez az első projim,és elégedett vagyok a pénzemért kapott minőségért..egyszerüen nem tudok mit mondani,nekem ez egy fantasztikus érzés! :R

[ Szerkesztve ]

(#64674) BBéci válasza Norbi 72 (#64673) üzenetére


BBéci
titán

Az élményt senki nem akarja elvenni és nem is lehet. De szállj le a földre és legyél racionális! Több topikban, ebben is beszámoltak fórumtársak a HDMI kábelekkel kapcsolatos tapasztalataikról. 1-2 méteres hossz esetén, tévén nézve nagyon aprók, sokszor elhanyagolhatók a különbségek, viszont 10 méter és 2+ méteres képátlónál már jelentősek lehetnek. Tápkábelre ugyanez vonatkozik, magam is tapasztaltam. Két ismerősöm cserélt mostanában vetítőjében tápkábelt, természetesen előtte kipróbálták és hatalmas javulást tapasztaltak. Az 5 méteres eleve gáz.
Szóval a jelenleginél sokkal többet ki lehetne hozni abból a BenQ-ból.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64675) M_AND_Ms válasza Norbi 72 (#64673) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

" Valaki azt írta ez csak 1-esek meg 0-k"

Ezek az 1-esek, meg 0-ak csak egy absztrakció eredménye. A kábelen akkor is villamos jel halad, amely tisztán analóg jellemzőkkel bír (feszültség áramerősség, frekvencia, stb). Erről a hetedik osztályos fizika törzsanyag minden iskolást tájékoztat.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#64676) Gyeptegla


Gyeptegla
tag

Na, ma délelőttre is meg van a téma.

Imádom olvasni ezeket a vitákat. Soha az életben nem fog konszenzusra jutni a két oldal.

(#64677) Gicz válasza M_AND_Ms (#64675) üzenetére


Gicz
addikt

Ha áz általános iskola 7. osztálya helyett mondjuk a villamosmérnöki másodéves tantárgyaira hagyatkoznál máshogy látnád a dolgokat. Pl információelmélet, kódolástechnikák.

Nem fogok újra hadakozni nem kell betojni, csak pár dolog amire hdmi kapcsán keress rá: TMDS kódolás, 8b/10b kódolás.

Ezek miatt a kábelen utazó analóg villamos jel széles skálán mozoghat, a végén kinyert információ pedig ugyan az marad.

peace!

(#64678) StLui válasza Gicz (#64677) üzenetére


StLui
veterán

Én megcsináltam a tesztet, pc-10m-hdmi switch-7,5m-benq w1070, és pc-2m-benq w1070, a 10 és 7,5 méteres összesen 5eFt volt, a 2 méteres 10eFt (és ugye rövid!), semmi különbséget nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#64679) gyeniko válasza StLui (#64678) üzenetére


gyeniko
őstag

Az hagyján, hogy Te megcsináltad!

Ezt a - vélelmezett - különbséget többen megpróbálták műszerrel mérni, de nem tudtak különbséget kimutatni a különböző kábelek között. Legalább is én eddig csak olyan - mérésekkel alátámasztott - teszteket olvastam, melyekben nem láttak különbséget a mérési eredmények között.

Szerintem a szemmel is látható képi jellemzők mérhető adatokból állnak, kellene már - egy köztünk élő és dolgozó - valaki, aki méréssel is igazolja, hogy van különbség a hdmi kábelek között.

Gondolok pl. janos666-ra, Ő profi eszközökkel mér, igazán nem okozna gondot neki egy ilyen műszeres tesztelés.

Én szívesen előfinanszírozom ennek költségeit, de a végén fizessen az az "oldal" akinek nincs igaza.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#64680) nrb263


nrb263
tag

Kepminoseg szempontjabol gt60 vagy vt60?

(#64681) Dorian válasza nrb263 (#64680) üzenetére


Dorian
félisten

Na szerinted? Egy magasabb kategóriás tévé ugyanattól a gyártótól lehet rosszabb képminőségű az alacsonyabbnál?
Maximum szubjektíve ugyanolyan lehet, ha kevésbé érdekelnek a minőségi jellemzők.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64682) BaLee válasza gyeniko (#64679) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Jó pár éve linkelt valaki egy külföldi tesztet (most lusta voltam megkeresni de ha napközben megtalálom beírom) ahol megcsinálták ezt a HDMI kábel vaktesztet teljesen minőségi alkatrészekből, meghívtak egy csomó hozzáértő embert. A vakteszt eredmény az lett, hogy valami tök alap legolcsóbb kábelt hoztak ki győztesként, az átszámítva több 10 és 100 ezres kábelek mellett.

Ez két dolgot jelenthet.
1. Nem láttak különbséget és összevissza pontok miatt véletlenül ez a kábel jött ki győztesként. Ami még szerencse, mert ha véletlenül egy ultradrága kábelt hoztak volna ki akkor sokan elhitték volna hogy tényleg van különbség.
2. Egy pár €-ért árult kábel jobb, mint egy több 100€-s.

Inkább előbbit érzem reálisnak.

És sajnos még mindig nem látják be sokan hogy a semmiről vitatkoznak, mert műszerrel nem mérhető különbségekről beszélünk több 10 vagy 100 ezer forintos felárak mellett.
Ha valaki nyugodtabb attól, hogy kiad egy kábelre több 10 ezer ft-t biztos, hogy nem fogja beismerni, hogy igazából nincs is különbség, hanem sokkal jobbnak fogja látni a másikat.
Kíváncsiságból azért szívesen megnéznék egy vaktesztet egy ilyen esetben, hogy ha nem tudja melyik kábellel van összedugva a rendszer akkor meg tudná-e mondani...

[ Szerkesztve ]

(#64683) Dorian válasza BaLee (#64682) üzenetére


Dorian
félisten

Erről azt gondolom, hogy lehet, hogy számít - mert van a fórumban pár ember akinek a szavában bízok, ugyanis túlnyomó többségben a végén ki szokott derülni, hogy úgy van, hogy előre megmondták - de nem-high-end szinten még az aktív eszközök ára nem olyan magas, hogy a a nagyon drága kábelek extra költségét az aktív eszközökbe forgatva ne járna ez ember jobban a végeredményt tekintve, ill. kérdéses, hogy az apró minőségi különbség megéri-e az annyit amennyit.
HDMI kábelből az egyszeri embernek szerintem elegendő egy már biztosan jó minőségű, és még olcsó, 6-8ezer Ft-os példány.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64684) Heffi válasza nrb263 (#64680) üzenetére


Heffi
őstag

Azt kell eldöntened, hogy az árkülönbözetet (50"-n nézve 70 eFt) megéri-e számodra a VT60 képi és szolgáltatásbeli előnyét a másik típussal szemben.

Ami képminőségben kapásból felhozható a VT javára, az a jobb szűrő - amit nemrégiben próbáltam képpel szemléltetni -, illetve a jobb árnyalás.

(#64685) gyeniko válasza BaLee (#64682) üzenetére


gyeniko
őstag

Én komolyan gondoltam, amit írtam arról, hogy előfinanszírozom a tesztet.
Sőt, tovább megyek: állom a költségeket, amennyiben a méréses teszt eredményét megfelelően publikálja a tesztelő és előzetesensokan egyetérünk abban, hogy a teszt eredményét elfogadjuk és többet nem írunk a teszt eredményével ellentétes tartalmú hozzászólásokat.
A helyszínt is biztosítom max. 10 résztvevőig (Budapest). :K

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#64686) M_AND_Ms válasza Gicz (#64677) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Ezek miatt a kábelen utazó analóg villamos jel széles skálán mozoghat, a végén kinyert információ pedig ugyan az marad."

Igaz, de ez a széles skála sem végtelen széles, ebből adódóan a végén kinyert információ sem minden esetben lehet ugyanaz, mint a bemenő oldalon. Ergo, mégiscsak számít az átviteli közeg jósága: minél hosszabb, annál inkább közbeszól.
Tényvalóság, hogy a digitális átviteltechnika esetében nagyságrendekkel jobban biztosítható, hogy az információ ne változzon az átvitel alatt (megjegyzendő, hogy viszont az A/D és D/A konverziók során nagyságrendekkel több lehetőség van az információvesztésre), de az átviteli közeget még ekkor sem zárhatjuk ki a zavart okoz körülmények közül. Tehát, igenis számít a kábel jósága, még ha nem is annyira, mint analóg átvitelnél. Botorság ezzel "csak 1-esek és 0-ák mennek nem történik semmi hiba" szöveggel nyomulni.

rest in peace ;)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#64687) lemmy9


lemmy9
őstag

Javaslom, hogy nyissatok egy kábel fröcsögő topikot.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#64688) adodaniel válasza lemmy9 (#64687) üzenetére


adodaniel
őstag

Annyira meddő ez a vita már, nagyon unalmas. Nem igazán értem, hogy miért nem lehet elfogadni a másik véleményét valamiről. Mintha a mindenkinek a saját pénztárcája bánná a másik "rigolyáját". :U Ki kell próbálni. Van különbség? Örülni, hogy a számodra jobbat veszed. Nincs különbség? Örülni, hogy olcsón megúszod a bulit. Ennyire egyszerű az egész.

(#64682) BaLee "Ha valaki nyugodtabb attól, hogy kiad egy kábelre több 10 ezer ft-t biztos, hogy nem fogja beismerni, hogy igazából nincs is különbség, hanem sokkal jobbnak fogja látni a másikat."

Ez így nem hinném, hogy igaz. Drága kábeleket letét ellenében szokás elhozni, hogy ki lehessen próbálni otthoni körülmények között. Ha nincs különbség, visszaviszem.

[ Szerkesztve ]

(#64689) Norbi 72 válasza BBéci (#64674) üzenetére


Norbi 72
veterán

Biztos vagyok benne,hogy a késöbbiek folyamán lesz kábelcsere.

De most elég sok pénz elment erre...

Hdmi kábelek ügyében nem lenne gond elhozni a kácsától 4 db-ot,ezeket néztem:

KCS-HH10 27e
AQ Pearl 44e,Forest 62e,Cinnanon 83e,ez már nem kevés pénz,a proji árának a fele...

Tápkábelt meg készíttetnem kell,vakon meg nem akarok hülyeséget csinálni,2 példa:

KCO-P1,feldugózva 110e.
Furu FP 314aq feldugózva 75e.

Első körben meg a médiaplayer van soron,a fontossági sorrendet tartom.

(#64690) BaLee válasza gyeniko (#64685) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Abszolút korrekt tőled, sőt én szurkolok neked hogy hozd is össze.
Csak félek bármi legyen a teszt vége azt úgyis megmagyarázná mindkét oldalt, hogy miért nem volt hiteles és miért van mégis nekik igazuk. :(

Még részt is vennék benne, ha nem laknék olyan rohadt messze Budapesttől...

Amúgy szerintem én nem erre a tesztre gondoltam de ez is hasonló eredményre jutott: Expensive HDMI cables make no difference - the absolute proof

(#64691) csoki7


csoki7
csendes tag

Hello!

Olvasgattam a topicot, és nem nagyon van szó a P55ST60-ról, csak a P50-ről. Van ennek valami különösebb oka, az egyel nagyobbi már nem olyan jó? :F Mert egy lényeges különbség, hogy az 55-öt még lehet kapni, az 50-et szinte már nem...

Igazából félig-meddig háttértévézésre is lenne, én főleg sorozat, film, focimeccs, de asszony pajtás sokszor csak bekapcsolja, aztán ami éppen megy, az jó lesz háttérnek...És 1-2 hozzászólás alapján nem feltétlenül ez a legideálisabb használata a plazmának. Okozhat ez gonot?

Köszi!

(#64692) liszi70 válasza csoki7 (#64691) üzenetére


liszi70
nagyúr

Jellemzően háttértévézésre teljesen felesleges a plazma jobb képminősége, arra LCD-t vegyél, az kevesebbet is fogyaszt a napi akár sok órás háttértévézés alatt, meg nem is ghostol.

[ Szerkesztve ]

(#64693) gyeniko válasza BaLee (#64690) üzenetére


gyeniko
őstag

Én pedig azt gondolom, hogy ez a méréses tesztelés nem fog összejönni. Ennek legfőbb oka az, hogy nem fogok találni olyan tesztelőt, akit én elfogadok, Ő pedig vállalná a tesztet és az eredmény megfelelő pubikálását.
János666-ra azért gondoltam, mert Ő minden technikai eszköz, tudás és tapasztalat birtokában van, emellett - ezen a topikon - Ő a legismertebb és legelismertebb olyan szakember, aki jól el tudja végezni a tesztet. Valószínűleg, az eredményeit az itt fórumozók sem vonnák kétségbe.
Ugyanakkor egy ilyen részletes műszeres teszt eredményét megfelelően publikálni kíván egy kis bátorságot.
Szerinted mi lehet az oka annak, hogy Magyarországon még senkinek nem jutott eszébe egy ilyen teszt elvégzése és az eredmény publikálása?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#64694) bogabi válasza csoki7 (#64691) üzenetére


bogabi
senior tag

Hosszú távon lehet, hogy gond lesz belőle, de nem annyira forró a dolog. Nálunk sokat megy a Minimax, annak se plazmabarát a logója. Néha van egy kis ghost, de ha megnézek egy filmet, vagy megy a fehérmosás 20-30 percig, akkor már nem is látom. Egyébként nekem az ST60 sokkal jobban tűri a statikus képi elemeket, mint a G20. De a G20-at se "sikerült" beégetni a 3 év alatt, amíg nálam volt.

Az 55ST60 képminősége meg miért is lenne rosszabb, mint az 50"-os tesójáé?? :F

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#64695) Dorian válasza gyeniko (#64693) üzenetére


Dorian
félisten

A Mérők Dala:

"Úgyse' hiszi senki el magának,
hogy amit lát az tényleg van.
Hanem várja, hogy a valódi látványt
jelző kürtszó felharsan"

;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64696) BaLee válasza gyeniko (#64693) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én pont ezért nem műszeres tesztre gondoltam elsősorban. Mivel akik azt állítják hogy a drágább/márkásabb kábel jobb ők azt is írják, hogy ez nem biztos, hogy mérhető, egyszerűen látszik.

Ehhez nem kell(ene) más, mint két egyforma minőségi tv, bekalibrálva, ugyanolyan komponensekkel (esetünkben két jó BD lejátszó) és elindítani egymás mellett ugyanazt a lemezt rajt. Csak a HDMI kábel lenne a különbség. És akkor még azt sem lehet mondani, hogy egymás után kellett megnézni a két forrást és nem emlékszik pontosan az előzőre a néző.

(#64697) Perillustris válasza csoki7 (#64691) üzenetére


Perillustris
senior tag

az 55-öt még lehet kapni

Azért ez sem lesz sokáig így. A képminőséggel teljesen elégedett leszel, és ha elfér, inkább ez, mint az 50"-os. :C

Perillustris

(#64698) BBéci válasza Norbi 72 (#64689) üzenetére


BBéci
titán

A KCS-HH bőven elegendő még sokkal komolyabb vetítőhöz is, mint a belépő kategóriás BenQ 1070. Tápkábelből se menj 30000 Ft fölé.

(#64696) BaLee
Dupla HDMI kimenetes Blu-ray lejátszóval is megoldható az összehasonlítás, én is olyannal szoktam tesztelni. Sőt, csakis az a jó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64699) B.attila válasza Norbi 72 (#64689) üzenetére


B.attila
tag

csak egy kérdés tápkábel ügyében a falban levő kábeleket is cserélni kéne Paks ig ??

vagy néztétek már hogy milyen módszerrel vannak 1-2 helyen a összetekerve szigetelő szalagozva a csatlakozások a falban/dobozokban és néhol még mindig alumínium vezetékek vannak !! és én ennek a végére vegyek méregdrága pár méteres darabot ??

A HDMI kábel kérdése szerintem már psziho-videofilia, évtizedes Hi-end zenehalgátas és és sok sok 10ezres kábelre költés után én már ki nőttem ebből

az számít mit nézünk hallgatunk, mert amíg ezekre az elvont dolgokra koncentrálunk addig sajnos nem marad figyelem a nézett/hallgatott produktumra

nekem kb. 10év után sikerült meggyőznöm magam arról hogy a nézett hallgatott müsor a legfontosabb
és közepes minöségü kábelekkel is nagyon jól lehet élvezni a müsort ha azt akarjuk, és nem a problémákra koncentrálunk

de természetesen tiszteletben tartom mások ilyen jellegü véleményét/mániáját mert voltam ugyan ilyen helyzetben évekig

:R

Cuore Sportivo

(#64700) Dorian válasza B.attila (#64699) üzenetére


Dorian
félisten

Nem kell.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.