Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64501) Gabor970 válasza Bearing2006 (#64486) üzenetére


Gabor970
addikt

440e volt az utolsó kifutó ára, ha jól rémlik.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#64502) DM-Fan válasza lemmy9 (#64500) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Üdv. a klubban!

"Lehet, hogy hülyeség, de óráról órára szebb a képe, szvsz."

Szerintem hülyeség, majd nézd meg úgy 100 óra után! Na, majd akkor fogod azt mondani, hogy egyre inkább javul a képe. Az első 100 órában kis túlzással még csak olyan "szódával elmegy" (nyilván így is übereli a konkurenseket), aztán viszont elkezd élni a panel.

"Ami negatívum, a ventillátor és a tápzúgás engem zavart az első pár percben, de mivel a kanapéról nem hallani, nem gáz."

Akkor ezek szerint nekem nagy mákom van az én példányommal, mert még a kifejezetten kényes fülemet sem bántja az a nagyon-nagyon minimális ventizaj. Én sokkal rosszabbra számítottam, de szinte teljesen néma. Tápzaj nálam konkrétan zéró.

"3D felejtős, okossága fullos, és abszolút iOS barát."

Szerintem nem felejtős a 3D-je sem, csak megfelelő anyag kell hozzá. A többi stimmel.

Get Moded!

(#64503) Heffi válasza lemmy9 (#64500) üzenetére


Heffi
őstag

Mekkora méretben sikerült beszerezni? 65"?

(#64504) lemmy9 válasza DM-Fan (#64502) üzenetére


lemmy9
őstag

Bocsánat, számomra felejtős a 3D.
Nem olyan vészes a venti, csak én vagyok prbolémás inkább.

Heffi: a legnagyobbat.

Szerintem!

(#64505) Bearing2006


Bearing2006
csendes tag

Köszi a válaszokat.
Megint csak az én meglátásom jön, és ne értsen félre senki, semmi személyeskedés nincsen.
Ezzel be is fejezem a dolgot, mert a piacot lehet érteni, nem érteni, de formálni nehéz, bele kell törődni. :)

BaLee
Miért kell várni egy nagy számban eladott, kommersz termék javítására szerinted heteket?
Ez a Magyarországon adott gari érdekes dolog, jobb ha nem tudod mik vannak a háttérben.
Ha meg tudod, ne is emlegesd, én sem fogom.
Más területen szervizelek. Nálunk külföldi nyomásra(!) a gari ügyintézési ideje max. 2 nap bármilyen(!) árú külföldről hozott alkatrész beépítéssel, működő gép átadással. (Ez a múltkor 28 óra volt 45M-os alkatrész ár mellett, az anyagot a Németektől hozták hibabejelentés után.)
Odakint működnek a gariztatások. De nálunk...

Ha jól értem a 2,5 éves tv-ért 200-at (aminek új ára X?) kapni normális, és a piaci ára alig kevesebb, mint egy "gari" nélküli - de nem régebbi tv-nek. (Új ára többszöröse X-nek).
Én nem értékelek nagyra lassan semmilyen papírt nálunk. Pedig kéne.
Ezek után ha újat veszek, nem is a tv típusát, hanem a gari időt fogom nézni.

Gabor970
Köszi, meglehet, nem tudom.
De sajnos ezek szerint én rosszkor vettem, rossz helyen. A korábbi hozzászólásokban az volt hogy 1 évesen 450ért lehetne eladni.

(#64506) DM-Fan válasza Gabor970 (#64501) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Itthon sosem volt 440 eFt a 65ST50 kifutó ára. Konkrétan még 500 eFt-ért is csak úgy lehetett elhozni alap, 2 éves garanciával, ha Cetelemes akcióban vetted. Szóval bőven volt az 550 eFt is kiterjesztett gari nélkül is. Tehát 1 éves készülékért, kiterjesztett garival egyáltalán nem életszerűtlen a 450 eFt, simán el is megy annyiért, csak nem kell az első jöttmentnek odaadni, aki 200 eFt-tal akarja kiröhögtetni magát. Meg kell nézni a jelen árakat: az 50ST60 alap, 2 éves garanciával 310 eFt-ért megy, az 50GT60 350 eFt-ért, ugyancsak 2 év garanciával és viszik, mint a cukrot. Na, ehhez képest ne mondja senki, hogy egy 65"-os, még 3-4 évig garanciális 65ST50 nem ér meg 450 eFt-ot, pláne úgy, hogy egy-két hónap múlva várhatóan már semmilyen Panasonic plazmát nem lehet majd kapni újonnan.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#64507) liszi70 válasza Gabor970 (#64501) üzenetére


liszi70
nagyúr

"440e volt az utolsó kifutó ára, ha jól rémlik."

Nem, 500 volt a kifutó ára, csak Sanyyka fogott ki valami űber akciós, multis utolsó darabot 440-ért, szerintem arra emlékszel.

Szerk.: DMFan megelőzött.

[ Szerkesztve ]

(#64508) forma69 válasza liszi70 (#64507) üzenetére


forma69
tag

csak Sanyyka fogott ki valami űber akciós, multis utolsó darabot 440-ért, szerintem arra emlékszel.

Amit én raktam ide, hogy van és 450e volt. :)

(#64509) Heffi válasza lemmy9 (#64504) üzenetére


Heffi
őstag

Gtarula.

Az enyém is érkezik kedden :B

Amikor teszteltem a boltban, nem hallottam semmit se ventillátort, se tápzúgást, persze lehet nem is arra koncentráltam. Majd itthon kiderül, mennyire voltam figyelmes.

(#64510) Gyulus76


Gyulus76
aktív tag

Ma este a Pain & Gain volt műsoron. Már másodszor néztem a GT60-on, de most újfent rácsodálkoztam, hogy milyen brutál jól néz ki. Ha ilyet látok, minden kétségem elszáll, hogy megérte-e lecserélni a tévét. :D

(#64511) Gabor970 válasza liszi70 (#64507) üzenetére


Gabor970
addikt

Emlékszem erre, cetelem -10% akkor is volt, tehát 450e, illetve talán auchan akcióban volt pár 440e 450e? áron.
Sógorom német webshopból rendelte nemrég a 65VT60-at, 2100EUR. Akkor még 300 alatt járt az árfolyam.
Amúgy minden annyit ér, amennyit adnak érte. Már ha el kell adni. Ha adnak érte 450e Ft-ot, akkor annyi a piaci értéke. Sajnos nem rúgok labdába ennek a készüléknek a megvásárlójaként.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#64512) liszi70 válasza gyeniko (#64495) üzenetére


liszi70
nagyúr

"tartozol" még az üzemóráddal

2013.03.28. óta 1513 óra, 1436 bekapcsolás.

(#64513) drnet válasza lovi8 (#64498) üzenetére


drnet
aktív tag

Köszi!

(#64514) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok!

Szerintetek érdemes lenne egy kalibrált ST50 beállítását állítgatni?

(#64515) liszi70 válasza Dave567 (#64514) üzenetére


liszi70
nagyúr

"érdemes lenne egy kalibrált ST50 beállítását állítgatni?"

Akkor, ha megváltoztak a nézési körülmények vagy megváltozott a forrás.

[ Szerkesztve ]

(#64516) MasterMark


MasterMark
titán

Én is megnéztem most az enyémet. Nemrég léptem át az 1000 órát. :)

1009 óra, és 788 bekapcsolás 2013.07.10. óta. [link]

A pixelhiba miatt egyelőre nem kalibráltattam. :(

Switch Tax

(#64517) Dorian válasza Dave567 (#64514) üzenetére


Dorian
félisten

Én a kalibrált állapotnál a színtelítettségből vettem vissza egyet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64518) BaLee válasza Bearing2006 (#64505) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Anno az enyémre is heteket kellett várni a szervizben, nem tudom mi miatt, zavart is a dolog, mert hiába hívtam fel a helyi szervizt azt a választ kaptam, hogy ők már továbbküldték a központba, mire megkértem hogy akkor rákérdeznének mi a helyzet vele? Persze, persze (értsd.: leszarjuk).
Majd 1 hónap után felhívtam a kereskedőt ahol vettem, hogy mi a helyzet és érdekes módon (pedig neki már tényleg nem volt köze hozzá) felhívta a megfelelő embert aki kiderítette, hogy már hetek óta ott áll a raktárban de nem javítható, hanem csere. Csak "elfelejtettek" visszaszólni a helyi szerviznek.
Mindezek ellenére kicsit több, mint 1 hónap után ott állt a szobában egy új tv (szintén a kereskedőnek köszönhetően újra 5 év garral) gari nélkül meg én álltam volna ott -340 ezerrel. Érzed a különbséget?

Nem csak én értékelem sokra a garit, de mint a mellékelt ábra mutatja sokkal könnyebb eladni jobb áron egy garis készüléket és ezt én is tapasztaltam.

"Ezek után ha újat veszek, nem is a tv típusát, hanem a gari időt fogom nézni."

Ha hiszed ha nem, amikor én vettem a G20-amat anno azért vettem meg azt végül, mert 5 év garit adtak rá, pedig kezdetben egy jóval olcsóbb HD ready plazmát nézegettem.

(#64497) dgyuri0123: autót ne keverd már ide, ott is bele lehet futni dolgokba, de ott megvan a lehetőséged, hogy egy szervizzel átvizsgáltasd a 10 éves bmw-t, ilyet egy elektronikai cikknél nem tudsz. Ill tudsz csak nem úgy.

"Persze törekedni kell a biztonságra, de egy idő után már csak 5 évnél régebbi plazmák lesznek a piacon. :U
Arra meg semmi gari nem lesz, ellenben biztosan akad majd vevő azokra is."

Egy idő után persze, de most nem arról volt szó, hanem egy garis és egy gari nélküli tv használt áráról.

(#64519) kpal válasza zsoltee10 (#64490) üzenetére


kpal
veterán

Amin semmi gari idővel az nagy-nagyon nyomottan megy el, hiába lehetett akár csúcs TV jó pár év és hihetetlenül nehéz eladni.De ez van műszaki dolgok ilyenek. Egyedül a hosszú gari jelent lassúbb érték vesztést.

[ Szerkesztve ]

(#64520) Ispy


Ispy
veterán

Szerintem azért egy autó és egy műszaki cikk semmilyen szempontból nem vethető össze, hiszen ha egy tévében bármi megdöglik, tk. gazdasági totálkár van, nem éri meg javíttatni. Én 2,5M-ért vettem az autómat 5 évesen, aminek az új ára 8M volt, fél év után automata váltó felújítás 300k-ért, ami azért egy elég komoly "hiba", de azért nem kellett kidobni a kukába, hiszen az új árától még így is fényévekre voltam.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#64521) Gabesz26 válasza Ispy (#64520) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Hétvégén sikerült "megcsodálnom" a West End MM-ban egy hajlított kivitelű 55"-os LG OLED TV-t. A fekete az még bolti fényviszonyok között is brutális, de itt ki is merült minden előny. A hajlított kijelző csak marketing, sok haszna nincs (sőt!!), és a mozgásmegjelenítés is egyelőre nagyon gyenge volt (pedig egy LG demo anyag ment rajta :U).

Ha tudnak kezdeni majd valamit a nagyon gyenge mozgásmegjelenítéssel (és egyéb olyan hibákkal amikről még nincs komolyabb tapasztalat, gondolok itt elsősorban a plazmánál várhatóan sokkal durvább beégési hajlamra), valamint normalizálódik az ára, akkor tényleg lehet majd valamikor 5-10 év múlva alternatívája a mostani Pana plazmáknak, de addig...

(#64522) lemmy9 válasza Ispy (#64520) üzenetére


lemmy9
őstag

Azt olcsón megúsztad.

Szerintem!

(#64523) Gabor970 válasza Ispy (#64520) üzenetére


Gabor970
addikt

:R Igen igen igen! Vannak még emberek, akik szeretik az automata váltós kocsikat :)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#64524) BBéci válasza Gabesz26 (#64521) üzenetére


BBéci
titán

Nem akarom kisebbíteni az OLED feketeszintjét és kontrasztját, de boltban az LCD-k is jól mutatnak, viszont otthon...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64525) kpal válasza Gabesz26 (#64521) üzenetére


kpal
veterán

Arra leszek kíváncsi hányan cserélik le a plazmát 2-3-4... év múlva LCD-re ,csak azért mert az Új! tv varázsa. Ám semmivel se lesznek előrébb . :D

(#64526) mhmpista válasza kpal (#64525) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Es ezek utan hanyan fognak csodalkozni hogy megugrik a villanyszamla, mert hogy eddig lesotitve kikapcsolt villannyal tvztek most meg, hogy hasznalhato legyen a kepminoseg, felkell kapcsolni minden villanyt :)
Es amit nyernek az LCD technologian elveszitik a villanykorten :D

Amugy fenyessegben a Samu F7000 led feketeje teljesen jol nez ki.
Sotetben meg nem tudtam megnezni, de fenyaradatban igen fekete.

(#64527) kpal válasza mhmpista (#64526) üzenetére


kpal
veterán

Ki kell tenni az udvarra . :DD

(#64528) Ispy válasza lemmy9 (#64522) üzenetére


Ispy
veterán

Hát ez egy egy másik történet :((( , de ez már végképp messze van a plazma tévétől :DDD

(#64523) Gabor970

Meg is van az ára neki :B

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#64529) hunspikey válasza DM-Fan (#64431) üzenetére


hunspikey
őstag

Csak a teljesség kedvéért azt még hozzá tenném, hogy csak annyi VT60-on láttam a cirmosságot/foltokat, ahányat kiszállítottunk / ahányat életemben láttam. Mindegyik egytől egyik csinálja/jelen van a dolog.

De ez nem hiba - ugyanis nincs tökéletesen homológ kijelző. A laptopomtól kezdve a Dell U2711-esemig, még a Galaxy Note 3-kijelzőm SEM homogén. Amennyi kijelzővel én rendelkezem az mind - mind inhomogén.

Az egyetlen kivétel a samsung mikrohullámú sütőm - de ezen nincs változó pásztázó tartalom :) :) :)

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#64530) BaLee válasza kpal (#64525) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nem hiszem, hogy túl sokan lesznek... :)

(#64531) kleinguru


kleinguru
addikt

Tudja valaki, hogy az st60 széria mellé kapott szemüvegbe milyen típusú elem kell :F

Próbáltam keresni, de nem nagyon találtam semmit...
...illetve ha van valakinek tapasztalata - írja már le kérem - hogy mennyi üzemórát megy el egy elemmel:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#64532) Gicz válasza kleinguru (#64531) üzenetére


Gicz
addikt

CR2025 kell bele hivatalosan, állítólag belemegy a sima 2032 is, ami ugye annyi h 0,7mm-el vastagabb. bármelyik sarki számtech boltban kapsz ilyeneket.

kb 3 hete cseréltem elemet én is, de nem azért mert annyit 3d-zek, hanem elfelejtettem kikapcsolni és lemerült...

[ Szerkesztve ]

(#64533) MasterMark válasza kleinguru (#64531) üzenetére


MasterMark
titán

Gomb elem nem? 2025 nagy valószínűséggel.

Switch Tax

(#64534) hunspikey válasza lemmy9 (#64500) üzenetére


hunspikey
őstag

Hali, üdv a VT60 klubban :)

A vt60-nak akkor lesz már igazán szép képe, ha már B - lesz a panel életkor - A0000-al kezd és 100 óránál lesz B-s a panel - na innen már hihetetlen a képe.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#64535) kleinguru válasza Gicz (#64532) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszönöm:R

MasterMark-nak is:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#64536) buci30


buci30
addikt

Van egy panasonic p50ut50e 3D tv-m s azt szeretnem tudni ,hogy a távirányítón van felével stb gomb de nem reagál ra :( Tettem egy pendrivet a tévébe de semmi reakció a rec gombra . Lehet felvetelt rögzíteni ezzel a modellel?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#64537) Ispy válasza buci30 (#64536) üzenetére


Ispy
veterán

Nem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#64538) MasterMark válasza buci30 (#64536) üzenetére


MasterMark
titán

A használatiban benne van, hogy azok mire valók.

Viera Link-en keresztül tudsz kompatibilis eszközöket vezérelni vele.

Switch Tax

(#64539) lemmy9 válasza hunspikey (#64534) üzenetére


lemmy9
őstag

Látod csak nem hagyott nyugodni a kisördög ;]

Szerintem!

(#64540) buci30 válasza MasterMark (#64538) üzenetére


buci30
addikt

Egyik oldalon olvastam h USB rögzítés akkor leírtak ezek szerint :(
Pfff

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#64541) MasterMark válasza buci30 (#64540) üzenetére


MasterMark
titán

UT50 nem tud ilyet.

Switch Tax

(#64542) BBéci válasza buci30 (#64540) üzenetére


BBéci
titán

Egyrészt csakis a gyártó honlapjáról és a kezelési leírásból kell és szabad tájékozódni, másrészt minimum 160 GB-os merevlemezre tudnak rögzíteni a Panasonic tévék. Már amelyik tud effélét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64543) claire78 válasza Gicz (#64532) üzenetére


claire78
senior tag

Igen, bele megy a 2032 is. Nem csak annyi, h vastagabb 0.7mm-rel, hanem majd a duplája a kapacitása.

Amikor kikapcsol magától, akkor is fogyaszt? Jó tudni.

(#64544) edward2


edward2
addikt

P55ST60nál a 3D jelre figyelmeztető info boxot hogy a fenébe lehet kikapcsolni?
Kösz a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#64545) Gicz válasza claire78 (#64543) üzenetére


Gicz
addikt

persze, természetesen nagyobb a kapacitása is.

hogy mennyit fogyaszt mikor magátol kikapcsol azt nem tudom, de összesen október óta kb 10 órát ment a szemüveg, és elvileg 60-70-et kéne bírnia. az első 1-2 hétben ment mondjuk 9-et, azátn beraktam a fiókba, mikor túlvaltam a "jéé ilyen a 3D plazma" dolgon. mikor elraktam, teljesen zöld volt az elem jelecske amit a TV mutatott.

aztán 1-2 hete elővettem, hogy megnézzem a gravityt, (IMAX-be nem jutottam el) és azt 3D-ben akartam nézni, elkezdtem nézni, és az elem jelecske csak egy vékony zöld csíkot mutatott, aztán kb 10 perc után ki is kapcsolt a szemüveg. ekkor cseréltem elemet.

[ Szerkesztve ]

(#64546) zippofcy válasza Gabesz26 (#64521) üzenetére


zippofcy
senior tag

Nem vitatkozni akarok de szvsz 2 év múlva az OLED képmegjelenítése eléri a mostani csúcs plazmáét, 3 év múlva túlhaladja, 4-5 év múlva olyan ára lesz mint most a csúcs Panának van.
Elég csak megnézni a plazma életútját ... és a fejlődés állandóan gyorsul.
Szal van értelme az 5 év garinak ;)

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#64547) Poplacsek válasza zippofcy (#64546) üzenetére


Poplacsek
senior tag

A következő 2-3 évben szerintem nem fog gyorsan fejlődni az OLED, mivel az LG-t kivéve szinte mindenki visszalépett a fejlesztéstől.. (Sony, Samsung, Panasonic mind-mind kivár) És ki tudja lehet az LG is bedobja majd a törülközőt, ha belátja, hogy az Ő fejlesztési költségei terhére akarnak a többiek spórolni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#64548) Heffi válasza edward2 (#64544) üzenetére


Heffi
őstag

Menü>Kép>3D Beállítások> 3D jelüzenet>ki

(#64549) anonym1s válasza Gabor970 (#64511) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.

"Amúgy minden annyit ér, amennyit adnak érte."

En is mindig ezt mondtam regen :) de valoban igy van?
Tegyuk fel, hogy liszi70 egy het alatt kap 20db 220ezres ajanlatot, 8db 260ezrest, 2db 300ezrest, meg egyetlen 350ezrest, tolem.
350-ert el lett adva, de er is annyit? Mi van ha mar masnap rajovok, hogy ez nekem nem jott be, es ugy dontok eladom? El tudom adni 350-ert masnap? Nem hiszem, mivel en voltam az egyetlen aki annyit igert erte, en mar csak 300-ert tudnam eladni masnap.
Akkor mennyi a valodi erteke, 300 vagy 350?

[ Szerkesztve ]

(#64550) Gabor970 válasza anonym1s (#64549) üzenetére


Gabor970
addikt

Mikor Liszi eladta, akkor 350e-et ért. Mikor Te nem tudod 300e-nél többért eladni, akkor meg 300e-et. Egyszerű ez.
Még az aranynak is csak egy adott pillanatban van adott ára grammonként, két hónap múlva lehet az 20%-al kevesebb és több. Akkor mennyi az arany értéke?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.