Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64102) adodaniel válasza facan (#64092) üzenetére


adodaniel
őstag

Ellenben továbbra is azt állítom hogy egy eszközcseréhez képest marginális ez a különbség.

Hiába vannak minőségi cuccaid, ha közöttük a kábelek gyengék. Ott fordíthatsz akármennyit eszközcserére, szinte biztos, hogy nem fogja a tudása legjavát nyújtani, amíg nincsenek normális kábelek. Ez a véleményem.

(#64103) Gabesz26 válasza B.attila (#64093) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Menü--->Súgó--->Rendszerinformáció--->Állapot4 (A...-val kezdődő sor mutatja az üzemórát)

(#64105) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Tud valaki ajanlani jo 3D-s teszt mkv file-okat, vagy esetleg egy komplett filmet/animaciot/rajzfilmet, ahol nagyon jol sikerult a 3D? Gondolom renderelt animacos filmek sokkal jobbak 3D-ben mint a valodi kamerasok.
Szeretnem vegre felavatni az ST60 ezen kepesseget is. :R

OK

(#64106) Dorian válasza adodaniel (#64102) üzenetére


Dorian
félisten

Nem is azt írta, hogy a tudása legjavát nyúltja, hanem hogy adott összegből (mert a legtöbben véges pénzből gazdálkodnak) jobban megéri minőségibb komponenst venni, mint gyengébbet jobb kábellel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64107) Locutus válasza MasterMark (#64100) üzenetére


Locutus
veterán

Talán mert az egész világ így működik? Az ember számára az van, amit lát, vagy hall, vagy meg tud fogni.
Amit nem, az irreleváns.
Vagy azt kéne mondani, hogy nekem nem jobb, de másoknak igen, tehát költök rá 10x annyit? Ne röhögtess már...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#64108) M_AND_Ms válasza Z_A_P (#64105) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Itt sok mindent megtalálsz

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#64110) mp54 válasza Locutus (#64107) üzenetére


mp54
senior tag

Vegyél egy mély levegőt és lazíts...
Van aki egy kábel miatt jobbnak hall/lát. Na ez ráfaragott, mert költheti a pénzét a "jobbra".
Ha te nem hallod/látod jobbnak, akkor ne elméleti magyarázatokat gyárts, hogy a másik se...hanem verd a feneked a földhöz, hiszen számodra a más számára jobb nem jobb, tehát nem is "kell" megvenni. Ilyen egyszerű (is lehet...)

(#64111) Locutus válasza mp54 (#64110) üzenetére


Locutus
veterán

Nemtom honnan veszed hogy nekem kell lazítani, nem én vagyok ráfeszülve itt erre a sznobizmusra, meg a magas lóra... miattam aztán mindenki azon az ablakon dobja ki a pénzét amelyiken akarja.
Elvégre így működik a "prémium" termékek piaca. Nem azért kerülnek sokba, mert annyival többet tudnak, hanem mert mindent annyiért kell eladni, amennyiért még akad balek rá. Másképp nem lehetne a gazdagokból visszaforgatni a pénzt.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#64112) Dorian válasza Locutus (#64111) üzenetére


Dorian
félisten

Nem úgy tűnik, mintha nem lennél ráfeszülve ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64113) Locutus válasza Dorian (#64112) üzenetére


Locutus
veterán

Tűnik - mint a jobb HDMI kábellel a kép. Értem én :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#64115) StLui válasza dgyuri0123 (#64090) üzenetére


StLui
veterán

Ebből ami biztosan kiderül, mert nyilván jól láttátok, ezt feltételezem, az az, hogy az ő kábele rossz volt, amit te vittél az jó, ilyen előfordul még a pana tévékkel is, 1-1 rossz közülük

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#64116) Perillustris


Perillustris
senior tag

Az 55ST60-at mennyire egyszerű leszedni az állványáról? Két nap múlva falra mászik.

Perillustris

(#64117) adodaniel válasza Locutus (#64111) üzenetére


adodaniel
őstag

Én nem vagyok gazdag, sem sznob. Akkor csak szimplán balek lennék? Mondjuk azt nem értem, hogy téged ez miért zavar és miért próbálsz "téríteni". Az elméleted alapján örülj inkább annak, hogy te nem vagy balek.

(#64115) StLui Ez a "legjobb" érv, hogy biztos rossz volt. :D Valószínű, hogy az összes ilyen megtapasztalt esetben sikerült mindig kifogni hibás kábeleket. :Y

[ Szerkesztve ]

(#64118) dgyuri0123 válasza adodaniel (#64091) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Van egy határ, ameddig igenis van értelme drágábbat venni szerintem is. Itt a sok megmondó ember háromnegyede ki sem próbálta, csak mondja, amit az iskolapadban tanítottak neki."

Ezt én is pont így látom. Mellékesen meg kell jegyeznem, hogy az ominózus lejátszó, egy 5 éves WD TV Gen. 1 -es őslelet volt, ami aztán nem mondható csúcsterméknek, mégis jelentős javulást hozott nála egy kábelcsere. Persze ésszerűségre törekedni kell, merthogy a Supra 1.5 m-es kábel közel 20e FT, de akár egy olcsóbb kábel is hozhat javulást, csak pont nem a 2000 Ft-os kategória.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#64119) rgeorge válasza Perillustris (#64116) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem te szerelted talpra (állványra)? Csavarok ki, felemel, kb. ennyi. A leírás megvan hozzá?
FYI:
A talapzat eltávolítása a TV-ről
Mindenképpen a következő módon távolítsa el a talpat, ha fali tartókonzolt használ vagy újra becsomagolja a TV-t.
1 Távolítsa el a rögzítőcsavarokat ( 42”-os modell 50”-os modell ) / ( 55”-os modell 65”-os modell ) a TVből.
2 Húzza ki a talpat a TV-ből.
3 Távolítsa el a rögzítőcsavart a burkolatról. 42”-os modell 50”-os modell
4 Húzza ki a burkolatot. 42”-os modell 50”-os modell
5 Távolítsa el a rögzítőcsavarokat a konzolból.
6 Távolítsa el a rögzítőcsavarokat a talp aljáról, és húzza ki a nyakat.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#64120) DM-Fan válasza Perillustris (#64116) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pofonegyszerű: kicsavarod a csavarokat és leemeled. Ellenben 55"-nál már kétemberes művelet, ahogy a falrahelyezés is.

Get Moded!

(#64122) facan válasza adodaniel (#64102) üzenetére


facan
tag

Olvasd el légyszíves mit írtam.

(#64125) DZs


DZs
senior tag

Pana TX42X60E tv-m van és 1-2 avi fájlt nem játszik le (nem támogatott hibaüzenettel) míg a többi avit lejátsza. Ennek mi lehet az oka?
Köszönöm a tanácsokat!

(#64126) facan válasza DZs (#64125) üzenetére


facan
tag

a TV által nem támogatott kodekkel lett tömörítve.
Nem tudsz mit tenni, illetve gondolkodj el egy normális médialejátszó beszerzésén :)

Könnyen kezelhető a beépített (az ötéves fiam is simán elnavigál benne, pedig még nem olvas rendesen), de ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#64127) forma69 válasza adodaniel (#64091) üzenetére


forma69
tag

Teljesen egyet értek a leírtakkal.

(#64131) ricpet válasza Viperator (#64080) üzenetére


ricpet
tag

Csak TV adóknál látható a kockásodás? A jelerősséggel lesz a probléma, nálunk is ez volt HD anyagoknál (UPC), nagy ritkán SD-nél is. Kijöttek beraktak egy jelerősítőt, és az oszlopon is átnézték a kötéseket (volt probléma rendesen).
Azóta a jelszint mindig 100.

(#64133) DZs válasza facan (#64126) üzenetére


DZs
senior tag

Avin belül ezek szerint lehet különbség a kodek tekintetében? Nem tudtam róla.

(#64134) facan válasza DZs (#64133) üzenetére


facan
tag

Az avi csak egy konténer, ezen belül olyan kodekkel tömörítesz, vagy nem tömörítesz amihez kedved van.

(#64135) bnss


bnss
veterán

Legyetek szívesek az OFF hozzászólások gyártását befejezni, köszönöm!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#64136) DM-Fan válasza bnss (#64135) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Na, akkor hogy ON is legyen:

Most, hogy már egy ideje használom a VT60-ban levő kamerát és Skype-klienst, feltűnt, hogy a Skype-beszélgetések alatt is szabadon állítható a képmód, ergo azt is célszerű az optimális beállítási értékekre hozni annak érdekében, hogy beszélgetőpartnerünket príma minőségben láthassuk.

Amúgy a Skype-kliens príma, külön ablakban futhat az épp nézett TV-adás/külső HDMI-forrás is, avagy dönthetünk úgy, hogy partnerünk képét nézzük teljes képernyőn, a saját videóképünkkel kicsiben - mint bármilyen más platformon Skype alatt. A videóképünk és mikrofonunk is egy gombnyomással tiltható/némítható, az integrált kamera szerintem príma képet továbbít, de a hangra sem panaszkodtak partnereim.

Érdekes ellenben, hogy a kliens csak úgy marad bejelentkezett állapotban, ha a Skype kezdőképernyőjén a felhasználói név és jelszó megadásakor bepipáljuk, hogy emlékezzen ránk. Így, ha ki is lépünk a kliensalkalmazásból, mindaddig bejelentkezve maradunk, amíg ki nem kapcsoljuk a TV-t és addig hívni is tudnak minket, a bejövő hívásra a TV figyelmeztet minden forrás nézése közben és ilyenkor automatikusan nyílik a kamera is a TV tetejéből. Ha kikapcsoljuk a TV-t, akkor kijelenetkezik, újbóli bekapcsoláskor pedig automatikusan visszajelentkezik és újból online lesz az állapotunk.
Ha azonban a kliensben bejelentkezéskor nem pipáljuk, hogy jegyezzen meg minket, akkor csak addig marad online, amíg ki nem lépünk a Skype-applikációból.

Még valami: Skype-üzeneteket (chat) és a Skype-on továbbított fájlokat nem kezel a TV, azok érkezésére nem is figyelmeztet. Talán ez az egyetlen negatívum vele kapcsolatban.

Ha mondjuk egy időben be vagyok jelentkezve PC-n/iPad-en és a TV-n is, akkor a bejövő hívás minden platformon jelez és ha valamelyiken fogadom, akkor a többin azonnal elmegy nem fogadott hívás státuszba.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#64137) oncsi


oncsi
őstag

Valaki? Erre ja meg a 64069-re.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#64138) Perillustris válasza DM-Fan (#64120) üzenetére


Perillustris
senior tag

Valójában még össze sincs rakva. Azért kérdeztem, mert anno apósom Samsungjával megszenvedtünk. Valami rosszul pattant ott be, mint utólag kiderült, ez volt a baj. Köszönöm, úgyis kemény két nap lett volna a dobozt bámulni. Ugyanitt köszönöm a sok jó tanácsot, külön köszönöm nuke7-nek, hogy vendégül látott, édesanyámnak, édesapámnak, testvéreimnek...

Világbéke

Perillustris

(#64139) B.attila válasza Gabesz26 (#64103) üzenetére


B.attila
tag

köszi

csak 76 :(

nagyon kevés a kalibráláshoz

Cuore Sportivo

(#64140) nrb263


nrb263
tag

1080p pure direct hez mikell hogy ne legyen szürke? Írtátok jó ha bevan kapcsolva, de upc boxos jellel nemtudom bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#64141) DM-Fan válasza nrb263 (#64140) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Mivel a UPC Box gyanúsan maximum 1080i jelet tud tolni, ezért én nem csodálkoznék, hogy szürke az opció. Egyébként nem hogy jó, ha be van kapcsolva, hanem be KELL kapcsolni az 1080p források esetén.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#64142) bigdady válasza bigdady (#64027) üzenetére


bigdady
nagyúr

Bámulok olyan kegyetlen jó a kép ifr es 24p smooth max-ra allitasaval :C

(#64143) Gyulus76 válasza bigdady (#64142) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Elgondolkodtat engem is a dolog, mert amióta felfedeztem a poszterizációt, folyton kiszúrja a szemem. De egyelőre inkább arra hajlok, hogy nem szeretném úgy nézni a filmeket, hogy a képek felét a tévé találja ki.

Egyébként technikailag nem tudom hová tenni azt a dolgot, hogy 50 képnél poszterizál a kép, 100-nál meg nem. A józan paraszti eszem azt súgja, hogy kevesebb kép esetében több idő jut szépen megjeleníteni azokat.

[ Szerkesztve ]

(#64144) bigdady válasza Gyulus76 (#64143) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azota,nincs poszterizacio sem nalam :)

(#64145) Gyulus76 válasza bigdady (#64144) üzenetére


Gyulus76
aktív tag

Hát ez az! Teljesen szembe megy ez a jelenség a logikával! Hogy lehet, hogy egy másodperc alatt 100 képet szebben tud megjeleníteni a tévé, mint 50-et???

(#64146) bigdady


bigdady
nagyúr

Segitsegeteket kerném:

Adott egy htpc win-nel ami egy kacsa hdmi-n adja a kepet (xbmc) a hangot a pioneer 922 erositonek ahonnan tovabb megy az egesz arc hdmi-re (szinten kacsa) a panasonic st60-ra.
Az a gondom hogy hamarabb jon a hang mint a kép vagyis lathatoan vegez a szereplo a mondanivalojaval kozben meg még mozdul a szaja, ha ertitek mire gondolok :) par tized mp de zavaró!
Miert van ez es hogy lehet szinkronba hozni? Valami nem jol van beallitva? Hd anyagoknal latom, tv adásoknál nem.

[ Szerkesztve ]

(#64147) MasterMark válasza bigdady (#64146) üzenetére


MasterMark
titán

Az ST60 input lagja miatt van. (Igazából a kép késik.)

XBMC-ben tudod csúsztatni a hangot, ahol a hangsávot választod ki. Beállítod, aztán ott alul alapértelmezetté teszed.

Switch Tax

(#64148) bigdady válasza MasterMark (#64147) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ott nem látok ilyet csak hogy hdmi meg 5.0 :F

(#64149) dgyuri0123 válasza bigdady (#64146) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha az erősítőn van ARC, akkor semmi gond nem lehet, állítsd automatikusra a lipsync-et. Ha nincs ARC-od akkor állítsd be az erősítőn a késleltetést manuálisan -100-200ms körül elég szokott lenni.
Persze vannak rilízek, amik eleve el vannak cseszve és nagyon csúszik a hang, akkor sokkal többet is kellhet állítani - irányba.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#64150) MasterMark válasza bigdady (#64148) üzenetére


MasterMark
titán

Lehet a másikon van.

Amúgy igen. Auto lipsync ha megy.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.