Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33601) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

A Samsung augusztusban dobja piacra OLED-tévéjét[link]

(#33602) t-bali3 válasza modflow (#33549) üzenetére


t-bali3
senior tag

Ilyen egész napos RTL maratonok mellett garantált a beégés. Persze sokat számítanak a TV beállítások is, de bármilyen alacsony a kontraszt hosszú távon biztosan beég.

(#33603) BBéci válasza modflow (#33600) üzenetére


BBéci
titán

Olyan feliratot érzékel, és jelenít meg, amilyet a hozzá HDMI-vel csatlakoztatott lejátszótól kap.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33604) nobeige válasza BBéci (#33603) üzenetére


nobeige
tag

Ezt kifejtenéd bővebben?
Most hirtelen nem tudom elképzelni, hogy külön felirat közlekedne a HDMI csatlakozókon. Mindig azt hittem, hogy azon már kész digitális videojel jön, amibe a lejátszó rendereli bele a feliratot, vagyis része a képnek a felirat, nem külön adat.

(#33605) modflow válasza t-bali3 (#33602) üzenetére


modflow
veterán

Azt csak túlzásnak írtam azért. :D

(#33606) modflow válasza BBéci (#33603) üzenetére


modflow
veterán

De most a saját lejátszójáról beszélek, amikor rádugok egy HDD-t. Az milyen feliratot lát 3D felirat esetén, mert nekem hiába van ott, nem látja.

Amúgy fura, hogy a lejátszómon (Novatron Iamm NTR83 HD) az előző TV-n gyönyörű volt a felirat, most ezen meg olyan, mintha függőlegesen megnyújtaná. Látni, hogy nem arányos, csak nem tudom miért.

Még feliratos filmet nem néztem, csak 1-2 percre, de fura, hogy akkora a panel, hogy zavaró lenézni a feliratra, pedig már tök nagyra raktam azt is. :D
Ez azért gáz, mert viszonylag sok feliratos filmet nézek. Remélem rájövök a megoldásra, hogy jó legyen.

[ Szerkesztve ]

(#33607) dedy70 válasza nobeige (#33604) üzenetére


dedy70
tag

Szerintem itt Béci arra szeretett volna finoman utalni, hogy be kell szerezned egy külső lejátszót, mert a tv sajátja felejtős.

modflow A belső lejátszót el kell felejteni, külső lejátszóval (Dune, Popcorn, WD) lesz tökéletes a lejátszás.

[ Szerkesztve ]

(#33608) modflow válasza dedy70 (#33607) üzenetére


modflow
veterán

Sima 2D-s filmet onnan nézek, arra vonatkozik a fenti feliratos problémám.

A 3D-s felirat problémája az igen, a beépített lejátszóra, de az meg azért, mert a külső 3D-t nem tud lejátszani.

[ Szerkesztve ]

(#33609) WhiteWalker válasza modflow (#33608) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

De a belső lejátszóját felejtsd el...úgy unblock ;] , mediaplayer és teljes az élvezet ;)

(#33610) IrsaiOlivér válasza kovadika (#33556) üzenetére


IrsaiOlivér
tag

Ezt én úgy oldom meg, hogy a barátok közt megy az st50-en, aztán a zöld íjász az s20-on, a grace klinika újra az st50-en és így tovább... :D

[ Szerkesztve ]

(#33611) BBéci válasza dedy70 (#33607) üzenetére


BBéci
titán

Köszönöm a tolmácsolást! :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33612) BBéci válasza modflow (#33608) üzenetére


BBéci
titán

Miéyen lejátszó az, amelyik nem mkv-képes?
Ami a tévében van, az sem 3D-s lejátszó, mert az SBS két darab 2D félképet tartalmazó mkv, amiből a TV csinál 3D-t.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33613) t-bali3 válasza modflow (#33605) üzenetére


t-bali3
senior tag

Ha többnyire RTL és TV2 megy, akkor végeredményében mindegy, hogy napi 10 vagy 2 órát nézitek. 2 órában egyszerűen csak lassabban fog tartósan beégni a logó (az RTL logó, a TV2 szerintem rendben van). Ahhoz, hogy ne legyen gond vagy zoomolni kell vagy változatosan TV-zni, filmezni. Illetve a harmadik megoldás se olyan rossz, ne nézd meg soha, hogy beégett-e és akkor nem fog zavarni, elég nehezen észrevehető ha nem keresed. :)

(#33614) Sanyyka válasza Hsanyika1 (#33601) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Az azért nem kicsit kemény, hogy az új Samu s4 ( szerintem kamu ) fotóiról értekező cikkük utolsó sorában ott figyel egy szép, kövér "egyenlőre"... :DD

[ Szerkesztve ]

(#33615) Shadowbull válasza tisn (#33580) üzenetére


Shadowbull
addikt

hulye :)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#33616) mp54 válasza kovadika (#33556) üzenetére


mp54
senior tag

vennék tévézésre és háttérzajnak egy HX850-ös Sony-t, ami nem zabálja az áramot, nem ég be és élvezhető képet ad. Filmezésre meg megtartanám az ST50-et.
Én úgy olvastam itt, hogy ez a Sony már elég jó (fél milláért...) tehát nem kellene mellé egy ST50...

(#33617) liszi70 válasza t-bali3 (#33613) üzenetére


liszi70
nagyúr

" Illetve a harmadik megoldás se olyan rossz, ne nézd meg soha, hogy beégett-e és akkor nem fog zavarni, elég nehezen észrevehető ha nem keresed. "

Így van, aki nem videofil, lehet, hogy nem is venné észre, vagy ha igen, nem érdekelné. Érdekli az LCD tulajok jelentős részét a bevilágítás, vagy felhősödés?

Nem azt mondom, hogy ne figyeljünk a beégés elkerülésére, de ne dramatizáljuk túl a problémát. Az biztos, én semmi olyat nem tennék a tévém védelme érdekében, ami szöges ellentétben áll a tévézési szokásaimmal, vagy kényelmetlenséget okoz. Eddig se tettem, nem is fogok. Eddig semmilyen következményt nem tapasztaltam. Igaz, nem nézünk napi több óra RTL Klubot, kiegyensúlyozottak a csatornanézési arányaink, és a beállításaim is visszafogottak, nem igényeljük nappal sem a retina- és panel-égető kontraszt-fényerőt.

Mondjuk háttértévézéshez tényleg teljesen felesleges a plazma jó képminősége és az ezzel járó valamivel több fogyasztása.

(#33618) Sanyyka válasza liszi70 (#33617) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Talán kérdezte más is, de mintha láttam volna a válaszod:
Mennyire nézhetőek az SD felvételek 65 colon?
Az általam használt 55-öst ( T - home IPTV HDMI - vel többnyire szinte szép a képe így is ) "fejben felszorozva" még kompromisszumosan vállalható lenne a "fullhd orgazmus" érdekében.
Neked mik a tapasztalataid?

(#33619) Toobee válasza Sanyyka (#33618) üzenetére


Toobee
veterán

Engem egyáltalán nem érdekelne, hogy az SD csúnya rajta. Ha 65"-ban gondolkodnék, akkor kizárólag a BD25/50 minõségét nézném.

https://barbieripnk.hu/

(#33620) Neszójábe


Neszójábe
senior tag

Tegnapi meccs, sport1 élő felirata tök fehér (kár, hogy csak a felirat volt hd, szívesen néztem volna tényleg abban, így azért látszik a tömörítés, bár apósom erre mindig azt mondja, hogy ő anno úgy nézett meccset, hogy az alakokat alig lehetett kivenni), egy félidő. Utána odamegyek az orrom hegyével a tévéhez és sötét képernyőre kapcsolom. Semmi ghost. Szóval biztos típus, meg beállítás függő is (mindig 40 alatti a kontraszt nálam), de azért ma már tényleg csak brutál módon lehet bármit beégetni.

[ Szerkesztve ]

Peace

(#33621) Dexar007 válasza Neszójábe (#33620) üzenetére


Dexar007
veterán

Sotet kepernyonel nem is nagyon lehet latni.Erdemesebb inkabb szürke vagy kekes hatteret valasztani,ha annyira keresgelni akarod.

Give me your cum,bull!

(#33622) J00hnny


J00hnny
aktív tag

sziasztok. Abban kérném a segítségeteket hogy Érdemes E manapság Samsung Plazma TV-be invesztálni. Lehet buta kérdés, de annyi mindent összeolvastam már, hogy teljesen elbizonytalanodtam.
A kiszemelt modell: PS51E558.
Igazán arról sem találtam infot-t, hogy mi a különbség az E550 és E558 között. :U
1 vagy 2 szemüveget adnak hozzá, mert ez sem egyértelmű, mert csak annyit írnak "mellékelt 3d szemüveg..."
Előre is köszi a segítséget.

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#33623) kovadika válasza J00hnny (#33622) üzenetére


kovadika
őstag

Az E558 nem magyar modell, hanem svájci. Két szemüveg jár hozzá, de én úgy tudom, hogy az E550-et már lehetetlen itthon beszerezni.
Amúgy az UT50 némileg olcsóbb és jobb képminőségű, kontrasztban legalábbis biztos. Igaz, ehhez nem jár szemüveg.

[ Szerkesztve ]

(#33624) Neszójábe válasza kovadika (#33623) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Viszont 2,7k a Samu szemüveg, ami jó hozzá, ha minden igaz.
Én az árgépen látok raktáron ilyet.

[ Szerkesztve ]

Peace

(#33625) J00hnny válasza kovadika (#33623) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Köszönöm a gyors választ! 180.000-et megér 2 év garanciával? Természetesen új...

:R

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#33626) modflow válasza t-bali3 (#33613) üzenetére


modflow
veterán

De ha megy pl. napi 2 órában az RTL Klub és utána mondjuk 1 óra film, akkor is összeadódik a dolog?

(#33627) Neszójábe válasza J00hnny (#33625) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Annyit megér, feltéve ha magyar a garancia.

Peace

(#33628) kovadika válasza J00hnny (#33625) üzenetére


kovadika
őstag

Annyit mindenképp megér, mert azon az áron az E530-at adogatják. Hol találtad ennyiért, mert árgépen az első boltban ahonnan meg merném venni 212k, a második 220k. Az UT50-et viszont 207k-ért meg lehet venni, szerintem igazi bestbuy tekintve, hogy ezen a fronton milyen méretű/minőségű LCD-k mozognak, az ST ára meg felment 270-re, így eléggé elhatárolódott a két modell.

(#33629) Ijk válasza modflow (#33626) üzenetére


Ijk
nagyúr

Bizony összeadódik, legjobb nem rtl-klubozni plazmán. Még belegondolni is szörnyű hogy pont ez a logó ég a felső sarokba egy kiváló tv-n.

J00hnny: Szerintem 60"-ban érdemes samsungot venni, egyébként ott az UT50, ST50.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#33630) J00hnny válasza Neszójábe (#33627) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Igen az, de amúgy mi lenne a normál ár?. :U

Update: Nem webshop egy tartozás fejébe tudnék hozzájutni

[ Szerkesztve ]

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#33631) modflow válasza Ijk (#33629) üzenetére


modflow
veterán

Ez most komoly?

Vagyis azt mondod, hogy tegyük fel, pl. 100 óra RTL Klub nézés után beleég a logo a képbe. Ha én 1 év alatt nézem 100 órán át bármilyen megszakítással, intenzitással, akkor 1 év alatt ég bele, ha meg 10 év alatt érem csak el a 100 órát, akkor 10 éves korára fog garantáltan beleégni???

Én tökre azt hittem, ha pl. nézem 2 órát RTL-t, majd nézek rajta 1 óra filmet, akkor az már homogenizálta a panelt és másnap 0-ról indul az egész.

[ Szerkesztve ]

(#33632) Ispy válasza Ijk (#33629) üzenetére


Ispy
veterán

Hát ja, ennél még a Hustler logója is jobb :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33633) Ijk válasza modflow (#33631) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem egészen értelek. Napi 2 óra RTL klub az nem évi 100 óra. Persze ha hetente nézed két órát és egy hétig mosod más tartalmakkal akkor biztos nem ég be.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#33634) Ispy válasza modflow (#33631) üzenetére


Ispy
veterán

Ha folyamatosan nézel rajta más tartalmat is (pl. másik csatorna, filemek, ilyenek), akkor kipiheni a panel. A veszélyes az, ha mindig csak és kizárólag az RTL megy rajta, mert akkor hiába kapcsolod ki a készüléket nem fog pihenni a panel azon része, ahol a logó van. Ezért érdemes hosszabb etapok után átkapcsolni más tartalomra 5-10 percet.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33635) 89Csabi89 válasza Neszójábe (#33620) üzenetére


89Csabi89
tag

Ha keresni akarod, akkor tolj be egy sárga, vagy piros 1080 -as (teljes képernyős) képet, ott még akkor is virít ha sehol máshol nem látod. :C

(#33636) Gabor970 válasza modflow (#33631) üzenetére


Gabor970
addikt

a családodnak is sokkal jobb lenne, ha nem néznétek az RTL klubot :(( Ez lesz a megoldás!

Komolyabbra fordítva a szót, tegnap, vagy két napja kérdezted, hogy visszaküldjed-e, és cseréld LCD-re, majd írtad, hogy konzolos használat is két órákra, meg a családnak ne kelljen azzal vacakolni, hogy használja. Ez alapján: szerintem IGEN, cseréld le LCD-re!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#33637) 89Csabi89 válasza modflow (#33626) üzenetére


89Csabi89
tag

Más enyhébb Ghost-nál rendben lenne így ahogy leírtad, mert 1 óra alatt kényelmesen homogenizálódik a panel, csak az rtl logó olyan makacs Ghost-ot is tud okozni 2 óra alatt, hogy 1 óra alatt kétséges hogy kijön-e belőle :))

J00hnny : A teljes storyt leírhatnád, mert már semmit se érteni, ha tartozás fejébe kapnád, akkor miért fontos hogy 180.000 ezret megér-e? Lenne lehetőséget más tévét is kapni, v. csak ezt?

[ Szerkesztve ]

(#33638) Neszójábe válasza J00hnny (#33630) üzenetére


Neszójábe
senior tag

51e550: 203.892 Ft

Peace

(#33639) Ijk válasza 89Csabi89 (#33637) üzenetére


Ijk
nagyúr

Fél óra RTL-klub nem jön ki egy nap alatt hosszútávon. Persze lehet hogy kijön ha tényleg egész nap más megy rajta, de nem életszerű. Aki rendszeresen nézi ezt a csatornát vegyen lcd-t, vagy változtassa meg a televíziózási szokásait.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#33640) J00hnny válasza 89Csabi89 (#33637) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Lehet más TV-t is választanom, de a többi LED (Toshiba 46WL863G, PANASONIC TX-L42ET5E) . Ezt az említett samu-t 180.000-ért számítanám be, értelem szerűen a LED TV-ket kevesebbe...

Update: Lenne 2 "használt" DEMO cucc is: Panasonic TX-P50GT30J és P50VT20E

[ Szerkesztve ]

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#33641) t-bali3 válasza modflow (#33631) üzenetére


t-bali3
senior tag

Ez sok mindentől függ. A Tv-d paneljének ghost hajlamától, a beállításoktól, meg ugye attól is, hogy az a 2 óra nézés egyhuzamban történik-e.
Egyébként a 2 óra RTL, 1 óra film az azt jelenti, hogy az üzemidő 66%-át a fórumban üldözött csatorna teszi ki. Szerintem beég így, de ne gondold ám ezt olyan egetrengető hibának. Egy logó kevésbé zavaró, mint egy látványos sávosodás (szerintem).
Az biztos, hogy az enyémben benne van úgy, hogy kb az üzemidő felénél kevesebbet tette/teszi ki az RTL.

[ Szerkesztve ]

(#33642) Fantomas80 válasza modflow (#33631) üzenetére


Fantomas80
tag

Kérdem én mi francért nem lehet kizoomolni azt a vacak logót?
Kicsit nyújtja képet oszt? :DD
Annál az adásnál nem mindegy? :DD
Egyébként pár perc alatt megszokod. A nem vájt szeműek meg lehet észre se veszik! :)
Én így használom ha tv menne rajta véletlen. S nincs gondom a beégéssel.
Egyszer beállítod el se felejti.

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#33643) 89Csabi89 válasza J00hnny (#33640) üzenetére


89Csabi89
tag

Én azt mondom, adja meg kp-be a tartozását + egészítsd ki 80.000-el és vegyél egy 50ST50-et :) Vagy szerezzen be egyet ő, és neki adj kiegészítést tök8 ;) De ha jobb lehetőség nincs, nem olyan rossz az a E550 .

(#33644) kovadika válasza J00hnny (#33640) üzenetére


kovadika
őstag

A demokat és az LCD-ket is elfelejteném. Legjobb lehetőséged az E550!

Kicsit túl van lihegve a beégés téma. Zoomoljátok ki a retekklubbot! Nem hiszem, hogy brutális minőségromlással kell számolni tekintve, hogy milyen anyag megy rajta.

[ Szerkesztve ]

(#33645) mp54 válasza Neszójábe (#33620) üzenetére


mp54
senior tag

de azért ma már tényleg csak brutál módon lehet bármit beégetni.
Beégetni, lehet...(makacs) ghost-ot szerezni könnyű! (50G30, Digisport "ÉLŐ")

(#33646) J00hnny válasza 89Csabi89 (#33643) üzenetére


J00hnny
aktív tag

Megkérdeztem csak PANASONIC TX-P42ST50 -et tud. :U

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#33647) kovadika válasza J00hnny (#33646) üzenetére


kovadika
őstag

42ST helyett vegyél 50UT50-et! Miért nem veszed figyelembe ezt a modellt? Jobb, mint az E550 és nagyobb, mint a 42ST50. A nagyobb méret sokkal nagyobb élvezeti faktort nyújt, mint az ST képminőségbeli előnye.

(#33648) J00hnny válasza kovadika (#33647) üzenetére


J00hnny
aktív tag

sajnos pénzre nem tudom váltani, és ilyen modellt nincs lehetőségem választani, csak a fentebb felsoroltakat.

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#33649) patakidr válasza t-bali3 (#33641) üzenetére


patakidr
aktív tag

Ma néztem én is épp' a képet, s fehér háttérnél egyértelműen ott volt makacs ghost formájában az M1 és M2 (!) logója, amelyek ugye nem fedik egymást, így gyakorlatilag egy 8-ast alkotnak.

5 perc mosással a felére halványult, úh. nem beégésről beszélünk. De jelen van, pedig zoomolgatunk rendesen.

Érdekes, hogy a veszélyesnek tűnő minimax egyáltalán nem látszik, pedig nézi a fiam rendesen, s nem is mindig zoom-mal. Igaz, hogy ott gyakoriak a reklámok, ami az M2-n gyakorlatilag hiányzik.

De figyelni kell, mert a beégés - ahogyan itt is folyton elhangzik - igenis élő jelenség!

[ Szerkesztve ]

(#33650) Neszójábe válasza kovadika (#33647) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Azért, mert nem veszi, hanem tartozás fejében tud "válogatni" bizonyos modellek közül. ;)

A 42st50 a legjobb választás lenne, ha elég Neked a 42 col. De azt csak 170-ért számítsd be. ;]

Peace

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.