Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33201) Heffi válasza Mezga Aladár (#33153) üzenetére


Heffi
őstag

Biztos úgy van, ha mondod, én csak a termékinfóban néztem meg az adatlapján, ott írta az általam közölt adatokat.

(#33202) Rosep


Rosep
senior tag

Meg tudja mondani valaki, hogy ez az ISFccc pontosan mi is?

(#33203) DM-Fan válasza Rosep (#33202) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A fejlettebb kalibrálási opciókat engedélyező funkció. Hivatalos leírása a Pioneer által:

"Designed and licensed from the Imaging Science Foundation, Inc. the process allows a trained, certified calibrator to adjust contrast, tint, sharpness and color levels for both day and night time viewing with a high degree of accuracy. Your plasma's standard factory settings are maintained, should you want to switch back to them.

The process takes into account not only the layout and size of the room the plasma is installed in, but also the ambient light levels and direction. You can even have different levels set for day and nighttime viewing and also for each source you have - a cable box or a DVD player, for example.

Once calibrated, the settings are locked to avoid any accidental changes. ISF Day and ISF Night are added to the six preset modes, for a total of eight. So at any time you wish to adjust your settings, all you need to do is press a button on your remote. That's all it takes for you to toggle back and forth between your settings. You now have access to the exact high definition experience you want. And it couldn't be simpler."

A Panasonic plazmáin (már amelyik tudja, ugye) ezt engedélyezned kell ahhoz, hogy elérd a fejlettebb színkalibrálással kapcsolatos csúszkákat, bele tudj nyúlni a vágási pontokba, stb. Ez nyitja meg a Professzionális képmódokat.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#33204) DM-Fan válasza janos666 (#33196) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Épp iPad-en netezek és igen sok a fény, így nem biztos, hogy mérvadó lesz: az első egyértelműen kuka! Annyi részlet beesik a feketébe, hogy ez használhatatlan, egyszerűen kevés a fényerő. A második már egész jó, de láthatóan még ott is veszik el részlet a harmadikhoz képest. A harmadkon már látszik minden, aminek kell, viszont jelen körülmények között ne tudom megítélni, hogy mennyi veszik el a feketeszintből, illetve, hogy nincs-e még lépcső a második és harmadik között. Most így különösebb extra zajt nem látok a harmadikon sem, de majd megnézem sötét szobában monitoron, plazmán, mert az iPad kijelzőfelbontása ráadásul nagyobb, mint ezen a screenshot-oké.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#33205) nuke7 válasza Heffi (#33200) üzenetére


nuke7
veterán

Nekem kellene, de nem találtam neten semmit rola... Tuti nem infras, hanem rádiós? :F
Sry, nekem 2012-es a tv-m :B

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#33206) Heffi válasza nuke7 (#33205) üzenetére


Heffi
őstag

Nekem is az a bajom, hogy ez infrás, azért is csak 2011-es modellekig jó.

(#33207) DM-Fan válasza Heffi (#33206) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A Panashop-nál 12 eFt körüli áron lehet kapni utángyártottat, ami infrás és BlueTooth-os is egyszerre és egész jó - legalábbis a Samsung-nál még az is jobb.

Get Moded!

(#33208) hunspikey válasza janos666 (#33196) üzenetére


hunspikey
őstag

Hali János!

Nekem az egyes és a kettes köztit mutat az én VT-m. Szóval nekem a kettő közt az ideális - már csak azért is mert minden szentnek maga felé hajlik a keze. Az egyes túl sok részletet nyel le, a kettes már egy kicsit zajos, a hármasról ne beszéljünk. De viszont grat, mert valóban pont erre a jelenetre gondoltam. Nem rossz tesztnek sem!

Üdv!

Elküldés előtti szerk: no, szóval az utolsó mondat megírásakor kattant az agyam, hogy álljunk már meg egy szóra, hiszen hogy a bánatba mondok én itt erre a kérdésedre bármit is amikor nem tudom, hogy laptop amin gépelek mit mutat abból amit te linkeltél és akkor még nem beszéltem az ezer egyéb opcióról, pl browser képkezelése stb. Na szóval fel mentem a nagy géphez, ott egy Dell Ultrasharp 2711W dolgozik és azon máris más lett a leányzó fekvése. Azon a monitoron egyértelműen a kettes a legjobb és érdekes, hogy ott meg az egyezik meg azzal amit én a TV-n látok. Szóval summa summárum a kettesre szavazok!

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#33209) hunspikey válasza liszi70 (#33199) üzenetére


hunspikey
őstag

LOL- tudtam, hogy a tisztelt társaság fele ki fog készülni attól amit kértem, de számomra ez igen is fontos. Ilyen szöszölések a fotós szakmában mindennaposak, főleg, ha printre megy a dolog. Sajnos a TV-t sem tudom más szemmel nézni... Ne tudd meg mit tudok én veszekedni nyomdagépinduláskor az operátorral (mármint, hogy mennyire terhelje a nyomatot, meg, hogy a rohadt proof nem azért készült, hogy eltegyük emlékbe...)

Szóval bocsánat mindenkitől :) És köszönöm azoknak akik megnézik :R

MÁS:

Nem akarok több postot írni, szóval ide írom:

Örömködés köszöntött be kis lakásunkba, ugyanis meghozta a tisztelt Panasonic a harmadik A boardot - juppé.

Én már van is 3D szemüvegkezelés és még a wifi is megmaradt - de történt más is. Most, hogy már sikerült három boardot végig "tesztelnem" egyértelmű, hogy mindegyik más képi világot ad. Egyszerűen ugyan az a normál beállítás, más színvilágot és más gammát hoz. Tehát a 2.2-es gamma nem ugyan azt jelenti hajszál pontosan és a fehéregyensúly esetében is azt kell mondjam, hogy vannak eltérések. Az előző panellal 2.4-es gammával kellett menni, mert különben nem éreztem képi dinamikát. A mostani panel pl atom jó gammákat mutat (a 2.2-es érték dinamikusabb gradációs görbét hoz mint az előző 2.4-ese), de cserébe a zöldből egy picit el kellett venni, mert úgy jó a szürkéje. Viszont: és most jön a lényeg. Nekem az eredeti panellal minimális csíkjaim voltak egy-két extrém helyzetben jobb oldalt. Nem a nagy vastag amire a youtube-on lehet találni, hanem a pici vékonyak. Az új panellal viszont nincsenek - na erre varrjatok gombot.... Ezt a panelt a kedvemért rendelte le a pana, 3 hetet vártam rá, és totál eredeti volt, előttem bontották ki. Érdekes dolgok ezek!

[ Szerkesztve ]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#33210) modflow


modflow
veterán

3D-s feliratot hogy lehet készíteni?

A 3d subtitler készít egy *.sup -ot, de amiket máshol látok ott 3 db fájl van:
*.idx
*.sub
*.xml

Az elkészített *.sup -ot meg nem nyitja meg a kmlpayer.

(#33211) Heffi válasza DM-Fan (#33207) üzenetére


Heffi
őstag

Köszönöm a tippet, van már itthon 4 db samu (3ezer Ft/darab áron jutottam hozzá), és nem estem hasra tőle. Ha ilyen áron lett volna Bluetuth-s gyaári szemüveg rögtön megvettem volna. Azért mocorog bennem az ördög, hogy egy gyári szemüveggel mennyire változna az élmény. Majd egyszer talán Ty-ER3D is lesz akcióban valahol.

Amúgy most 10 alatt van a panashopnál, amit ajánlottál.

[ Szerkesztve ]

(#33212) mayday00 válasza Heffi (#33211) üzenetére


mayday00
őstag

Lassan a szemüveg drágább lesz mint maga a tv.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#33213) ZEN1TH válasza janos666 (#33196) üzenetére


ZEN1TH
őstag

Én az elsőt mondanám, bár ki tudja, laptop kijelző... :D

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#33214) DM-Fan válasza hunspikey (#33209) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Azon nem lepődöm meg, hogy minden A-Board-al más-más képet kapsz, ez valahol természetes, hiszen kicserélik a vezérlőelektronikát. Az viszont érdekes, hogy ez a sávokra is hatással van, mert ez azt jelentené, hogy nem a kijelzőpanel a ludas ezen kérdésben sem, hanem az A-Board.

Na, most sötétbe vonulva egyértelműen a kettes kép beállításai a leginkább használhatóak, bár hozzáteszem, hogy szerintem ott még mindig veszik el némi részet, amit viszont lehet, hogy célszerű beáldozni a túlgerjesztés elkerülése végett. A hármas ugyanis minimálisan tényleg zajosabb, mint kéne.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#33215) Gabor970 válasza hunspikey (#33209) üzenetére


Gabor970
addikt

Nokia lumia 800-on nézve :D a harmadik a legjobb. Azon nem vesznek el a részletek a kép jobb alsó részén. számomra inkább legyen némi zaj, de legyen meg a lehető legtöbb részlet.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#33216) bucsher válasza Gabor970 (#33215) üzenetére


bucsher
őstag

kindle paperwhiteon nezve :) :) a 3. jo, a tobbin nincs reszlet :P

In the pipe - five by five!

(#33217) Franky2Ster válasza kovadika (#33175) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Köszi!
Hamarosan meglessük... :Y

(#33218) nuke7 válasza DM-Fan (#33207) üzenetére


nuke7
veterán

ha több mint 10et költök rá, akkor már megveszem 20ért a panát... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#33219) mayday00 válasza kovadika (#33175) üzenetére


mayday00
őstag

Ha leszeded róla a sok felesleges hangot, BD25 re bőven ráfér sőt még marad is hely :)
Hogy a képhez nem nyúlunk.

kiegészítés..a kételkedőknek.

[link]

ha látsz különbséget szólj:)

source vs encode

jelen esetben a encode egy 17mbps mkv.

source a gyári lemez..mire képes egy profi encode :)

de tudom kovadika neked csak a BD50 jöhet szóba:)

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#33220) nuke7 válasza mayday00 (#33219) üzenetére


nuke7
veterán

se safari, se chrome nem vált a képek között... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#33221) Dorian válasza mayday00 (#33219) üzenetére


Dorian
félisten

Lent van nálam mindkettő, meg fogom nézni látok-e különbséget.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33222) DM-Fan válasza nuke7 (#33220) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nálam se: se a Safari, se a Firefox, se az Explorer. :U Így nézve tényleg nincs különbség.

Egyébként még mindig röhögök azon, hogy valaki szerint nincs különbség egy tömörítetlen anyag és egy tömörített között.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#33223) bucsher válasza DM-Fan (#33222) üzenetére


bucsher
őstag

a bluray is tömörített

In the pipe - five by five!

(#33224) erdoke válasza DM-Fan (#33222) üzenetére


erdoke
titán

Mindkettő tömörített, csak az egyik jobban. :)
Oops, lemaradtam. :B

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#33225) DM-Fan válasza bucsher (#33223) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem értetted, mire gondoltam. :U De ha nem lenne világos: a Blu-ray-en levővel azonos, érintetlen (tehát ahhoz képest tömörítetlen) adat és egy 10-15 GB méretű mkv különbségéről beszéltem.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#33226) Ijk


Ijk
nagyúr

Komolyan mondom tv kivételével kivágok mindent az ablakon.
NAS-om (DNS-320) képtelen NFS-en BD50 streamelni, hálózaton 5MB/s a max olvasási sebessége. Popi nem játszik le Hi10-et, XBMC nem tud 3DBD-t, és 24p-ben valamiért csíkozza a képet miközben 60Hz-en nincs probléma.
Ne vegyetek semmit ami nem plug and play, mert a saját eszközeitek rabszolgáivá váltok. :W

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#33227) DM-Fan válasza Ijk (#33226) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"NAS-om (DNS-320) képtelen NFS-en BD50 streamelni, hálózaton 5MB/s a max olvasási sebessége."

Akkor ott valami zűr van! Nekem is van egy DNS-320-am és az lazán tol 18 MB/s (nem megabit, hanem megabyte) sebességgel a Popcorn felé. Egy átlag BD50-hez sem kell több 5-6 MB/s-nél. A router-ed milyen?

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#33228) Ijk válasza DM-Fan (#33227) üzenetére


Ijk
nagyúr

4,8MB/s körül olvasok róla. Írás pedig megy 10-el is.
Már rákötöttem közvetlen a gépre gigabites hálón, ugyanezeket az értékeket produkálta. Csak ftp és NFS fut a NAS-on, minden sallangot kikapcsoltam. Volt már újraindítva, elképzelésem nincs mi a baja.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#33229) bucsher válasza DM-Fan (#33225) üzenetére


bucsher
őstag

;)

ha már kötözködünk...

In the pipe - five by five!

(#33230) DM-Fan válasza Ijk (#33228) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pedig én is NFS-t használok a Popi felé, nálam is azon mérethők ezen értékek. A PC és a NAS között pedig Samba-protokoll megy, ugyanilyen sebességgel: olvasás és írás is közel 20 MB/s. Funplug sosem volt telepítve a NAS-ra. Nálam még az FTP is ki van kapcsolva. Nekem korábban a router volt a szűk keresztmetszet, igaz, az még csak egy 54 Mbps-es modell volt.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#33231) csube64 válasza modflow (#33181) üzenetére


csube64
csendes tag

Tuti, legalábbis a 42ST50-hez,de gondolom az 50ST50-hez is. Euronicsben 5e/pár.

(#33232) Ijk válasza DM-Fan (#33230) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem van funplug a transmission miatt. Gondoltam kiiktatom, csak túl sokat szenvedtem a beállítással, ráadásul külföldi fórumon másnak sem oldotta meg a sebesség problémákat.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#33233) mayday00 válasza nuke7 (#33220) üzenetére


mayday00
őstag

ha nem látod a különbséget, akkor jó munka lett végezve..megegyezik a minőség. :K

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#33234) spiky03 válasza Heffi (#33211) üzenetére


spiky03
veterán

Én nem láttam nagy különbséget a Samsung és a Pana szemüveg között. Teszteltem őket. Olvashatod itt a fórumon is.
Max annyi írható fel a Pana javára, hogy kényelmesebb.

De persze attól lehet, hogy te látnál. :)
Próbáld ki te is összehasonlítani őket ha tudod.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#33235) DM-Fan válasza mayday00 (#33233) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"ha nem látod a különbséget, akkor jó munka lett végezve..megegyezik a minőség"

Aha, persze, amit te nem látsz, az nincs is. :W Nálad innen fúj a szél, ezt mondjuk első perctől!

Get Moded!

(#33236) nuke7 válasza mayday00 (#33233) üzenetére


nuke7
veterán

tényleg ennyire sötét vagy?
nem vált a KÉP - azaz ugyanaz a kép van ha felé viszem az egeret, meg ha nem.

mindenképp csak a B-t látom.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#33237) gerolka válasza mayday00 (#33219) üzenetére


gerolka
tag

Szerintem mayday ezt akartad linkelni: [link]

Source: 36.70 Mbps
Encode: ~17 mbps

(#33238) Heffi válasza spiky03 (#33234) üzenetére


Heffi
őstag

Olvastam a postodat, azért is ment bennem össze az ördög. Ha aztírtad volna, hogy le lehet hídalni a különbségtől, már biztos vettem volna 1 panát, de hát nem azt írtad.

Amúgy is inkább egy jó forrásra van most szükségem, mint egy 5. szemüvegre.

(#33239) tamáspapa válasza DM-Fan (#32406) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Kinek, melyik csomagjában nézel 15 Hd adást?

(#33240) DM-Fan válasza tamáspapa (#33239) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Privi megy!

Get Moded!

(#33241) pokerarcsuny válasza tamáspapa (#33239) üzenetére


pokerarcsuny
tag

UPC szerintem.
Nekem ez van és elég sok HD csatornánk van benne
fejből hírtelen ezek vannak kb:
RTL
TV2
SPORT1/2
EUROSPORT1/2
M1/2
Animal Planet

(#33242) DM-Fan válasza pokerarcsuny (#33241) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem UPC (egy kisebb budapesti szolgáltatóról van szó) és nem ezek a csatornák (csak részben).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#33243) IrsaiOlivér


IrsaiOlivér
tag

Annyi szó esett már a szemüvegekről, hogy elkezdte birizgálni a fantáziámat a 3D, pedig egyáltalán nem érdekelt eddig...
Tudom, hogy nem itt van a helye, de tudnátok ajánlani a wd tv live helyett 3D játékost?

(#33244) kovadika válasza IrsaiOlivér (#33243) üzenetére


kovadika
őstag

Dune 303D, Mede8er 600. Én is hasonló cipőben járok, de egyelőre biztos nem cserélném a B1-em. Úgy vagyok vele, hogy azt a havi egy filmet(és lehet sokat mondtam) megnézem majd notebookról.

[ Szerkesztve ]

(#33245) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

Ehez a TV-hez milyen 3D-s szemüveget vegyek még ?
A gyári szemüveg amit ezel küldenek majd , egyálltalán megfelelő ?
Ebben a témában is elvagyok tévedva nagyon.
ja ez majdnem lemaradt :)

ez fog jönni házhoz 1-2héten belül Panasonic TX-P50ST50E

[ Szerkesztve ]

(#33246) kovadika válasza pokerarcsuny (#33245) üzenetére


kovadika
őstag

Napi szinten le van írva! A keresőt is lehet használni. Nem jár hozzá szemüveg.

(#33247) IrsaiOlivér válasza kovadika (#33244) üzenetére


IrsaiOlivér
tag

Köszi, bár a havi egy film miatt lehet tényleg nem ér meg ennyi befektetést szemüvegekkel együtt...

(#33248) Janó1999


Janó1999
tag

Sziasztok!
Rég jártam már itt, de remélem lesz ötletetek a problémám megoldására.
Használt egységek:
Panasonic 46GT30 TV
Technics SA-DA15 erősítő
HUMAX DVR beltéri egység
+néhány bigyó amiknek most nincs jelentőségük.
Megpróbálom összefoglalni:
TV/HUMAX: az új beltérivel HDMI kábelen is van hang, kiváló képpel
TV/DA15: kiváló hang optikai kábelen. Saját műholdvevő adásnál, vagy NAS-ról lejátszott műsornál hibátlanul felismeri a hang típusát, aminek megfelelően kijelzi, és megszólaltatja a hangszórókat (5.1).
DA15/HUMAX: optikai kábelen szintén megfelelően felismeri a beérkező hang formátumát.
VCR1-2 bemenethez szerettem volna csatlakoztatni a beltérit, de sajnos azokhoz nem lehet digitális bemenet rendelni. TV, DVD, CD-hez lehet. Most CD bemenetet használom, ami jól szól, de így a CD-nek nem jut digitális bemenet, a távirányító pedig a CD-t szeretné vezérelni, ezért nem tökéletes megoldás.

Bevallom abban reménykedtem, hogy a TV az optikai kimeneten továbbítja a HDMI-n érkező DTS jelet. TV adás, NAS műsor, ASTRA műhold hangja kifogástalan, csak a HDMI-n érkező HUMAX jelet butítja le az optikai kimenetén (2.1).
Sajnos nem tudom, hogy ez probléma vagy sem. Azt sem tudom, hogy a HDMI-n milyen hang közlekedik. Lehet, hogy csak a kábelem gyengécske minőségű, vagy a TV butít a jelen, talán az elméletem hibázik valahol.
Amit szeretnék:
TV/HUMAX HDMI átkötés
TV/DA15 optikai átkötés úgy, hogy a HUMAX-ból TV-be érkező HDMI jel hangja az optikai kimeneten eredeti minőségben jelenjen meg.
Amit nem szeretnék:
Bármit lecserélni 

Köszönettel,
Jani

(#33249) tamáspapa válasza DM-Fan (#33240) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Ok.

(#33250) liszi70 válasza hunspikey (#33209) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nekem az eredeti panellal minimális csíkjaim voltak egy-két extrém helyzetben jobb oldalt... Az új panellal viszont nincsenek - na erre varrjatok gombot.... Ezt a panelt a kedvemért rendelte le a pana, 3 hetet vártam rá, és totál eredeti volt, előttem bontották ki. Érdekes dolgok ezek!"

Hoppá-hoppá! Akkor mégis az A Board lenne a hibás? Azt hiszem te írtad valamikor, hogy egy amerikai tulaj kicseréltette, és nem szűnt meg a sávosodás. Akkor most mi van? Neked az első A Board csere után is volt változás a sávokban, vagy csak most, a harmadiknál?

(Sajnos csak éjjel tudom megnézni neked a samsara lávás jelenetét!)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.