Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) DM-Fan válasza liszi70 (#33300) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az a technikája, hogy a két kép kvázi ugyanaz, mivel gyakorlatilag alig van tömörítve a második, ráadásul mindkettő B-jelzésű.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#33302) Dexar007 válasza Voice24 (#33297) üzenetére


Dexar007
veterán

Ez egy szakmai fórum.8-10-15-20 gigás mkv nem győzhet egy BD50 felett.. Még ha nincs is különbség,vagy ha esetleg csak egy bónuszt hajszálat nyerünk +30 giga letöltése után,akkor is ,,ordító a különbség" ;]

Egyébként tegnap megnéztem Pííí-t BD50-ben csak a miheztartás végett, most pedig töltök egy 17,7 gigás retail verziót,illetve egy 8.87 gigás simát..csak kíváncsiságból. Mondjuk már csináltam ilyen tesztet Gyűrűk Urával..

Give me your cum,bull!

(#33303) DM-Fan válasza Dexar007 (#33302) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Neked az xvid se mutatna kevesebbet, ezt már tudjuk, fölösleges erőlködnöd, mivel tudjuk, hogy nem láttad a különbséget a belépő és a felsőkategóriás TV-k között sem. Magad írtad le. Ezek után mit vársz a BD50-től az mkv-hoz képest?

Nem mellesleg a kérdéses összehasonlításról kiderült, hogy kvázi azért nincs különbség a screen-ek között sem, mert alapvetően alig van tömörítve. De mondom: filmet mozgásban lehet megítélni, nem csak kikapott frame-ek alapján. Attól, hogy egy átlag 12-13 GB-os mkv és a BD50 között nem látod a különbséget (szerintem te nem fogod), attól még sokszor az bizony sokszor ordító.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#33304) Dexar007 válasza DM-Fan (#33303) üzenetére


Dexar007
veterán

Hát ha ilyen ordító különbségek vannak,mint a két kép között akkor tényleges fölösleges kifizetni a drágábbikat.
Egyébként sd és hd között látom a különbséget,az valóban ,,ordító".
Viszont tegnap a Pí után néztem egy pár rész Lostot is (720p mkv 2giga egy 40 perces rész),lehetett látni különbséget a Pí után,de nem volt vészes...

Give me your cum,bull!

(#33305) mayday00 válasza DM-Fan (#33303) üzenetére


mayday00
őstag

Mondjuk az igaz, hogy a kérdéses filmnél tényleg csekély a tömörítés. Ez igaz. Így szinte majdnem egyforma a gyári anyaggal..,,majdnem"

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#33306) DM-Fan válasza Dexar007 (#33304) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Mi az, hogy fölösleges kifizetni? Miről beszélsz? Vagy BD-n veszed meg, vagy DVD-n. Azt ne mondd, hogy ott nem látod a különbséget! Ha meg úgysem fizetsz és letöltöd, akkor miért kerül többe a nagyobb, ami egyértelműen jobb? Fax-modemmel töltögetsz, betárcsázós-percdíjas nettel, vagy mi?

A 720p-nél nem vészes a különbség?! :Y Na jó, hagyjuk, komolytalan a téma!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#33307) janos666 válasza liszi70 (#33300) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor megint -> #33274

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33308) Dexar007 válasza DM-Fan (#33306) üzenetére


Dexar007
veterán

Tv-re értettem,ha már szóba került..Gondolom ST-GT-VT között is ennyire ordít minden,főleg sötétben. :)

Give me your cum,bull!

(#33309) Dorian válasza DM-Fan (#33306) üzenetére


Dorian
félisten

Hagyd már, nem látod, hogy csak bosszantani akar? Ne reagálj rá, ennyi. (Tudom, neked meg azt nehéz megállni :) )

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33310) DM-Fan válasza Dexar007 (#33308) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha ennyi hónap topicolvasás után még mindig nem világos számodra, hogy miért kerül többe egy GT, mint egy ST és hogy előbbinél miért drágább a VT, akkor tényleg nem tudunk veled mit kezdeni. De mondom: neked szerintem még az ST is fölöslegesen drága. Viccen kívül.

Dorian: nem, hidd el, ő komolyan írja mindezt, ezt már korábban sikerült tisztáznunk!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#33311) Dexar007 válasza DM-Fan (#33310) üzenetére


Dexar007
veterán

De,már leírtad egy párszor .: más vezérlés,más szűrő, több csatlakozó blabla senkit sem érdekel. A lényeg,hogy sötétben mit látok,mivel én nappal nem filmezek..azt az egy két focimeccset esetleg forma 1-et kibírom tükörkijelzőn is. De a lényeg,hogy sötétben, kalibrálva 10 ezret nem vagyok hajlandó kifizetni a VT ordító különbségéért.

E530 vs X10-nél is leírtam. Semmi érdemleges különbség nincs, csak annyi, hogy tükröződik a Samsung illetve,hogy szarabb a hangzás.
Viszont ami zavar, az a fekete szintje,mivel még az is X10-es szintjén van,ezért mikor bejönnek az új Panák rendelek magamnak egy 50ST60-at,megnézem, hogy milyen lenne az ,,igazi fekete". Ha arra is azt mondom,hogy ez még mindig csak sötétszürke,akkor várok jövő tavaszig,és akkor majd talán az ST70 megérdemli, hogy megvegyem.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#33312) mayday00


mayday00
őstag

Pi életéhez visszatérve..új infó..3D-s verzió ,,bal szeme" jobb mint a CEE 2D BD.

,,A 3D bal szeme kevésbé zoomolt, mint a 2D forrás, ezáltal nagyobb részt fed le a filmen. Nemúgy mint a többi 3D forrás, ez szín szempontból majdnem ugyan olyan mint a 2D forrás, az egyetlen hiba a pici fekete csík a bal oldalon, ami 3D-nél megszokott. A 3D bal szem forrás egy kicsit élesebbnek is tűnik, mint a 2D."

Szóval a 3D bal szeme, valamennyivel jobb mint a CEE 2DBD

Mondjuk ez a titanicnál is így volt... de ott volt egy fontosabb dolog is. A 2D szélesvásznú volt, alul felül szép nagy csíkkal, de a 3D 16:9 es. Egyértelmű hogy ez volt felhasználva a 2D-s verzióhoz is.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#33313) DM-Fan válasza Dexar007 (#33311) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ne legyenek illúzióid: sötétben is van köztük különbség. De mondom: neked bőven elég az UT50-et is megfizetni.

Get Moded!

(#33314) Dexar007 válasza DM-Fan (#33313) üzenetére


Dexar007
veterán

Ha lenne 60-65"-os UT akkor azt venném,ez egyértelmű..Vagy esetleg ha lenne nálunk S60-as 60-65"-ban akkor inkább azt..de a Panasonic nem így gondolkozik.

Give me your cum,bull!

(#33315) janos666 válasza Dexar007 (#33311) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

rendelek magamnak egy 50ST60-at,megnézem, hogy milyen lenne az ,,igazi fekete"

Ide nem ZT60-at akartál írni? ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33316) mayday00 válasza DM-Fan (#33313) üzenetére


mayday00
őstag

Jó készülék a UT50 jó be kell neki sötétíteni.
De legalább lehet spórolni, nappal nem megy a tv csak este. Ezt a előnyt ne felejtsük el :K

Ezt a GT, VT re nem mondható el, hogy csak este használható :C

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#33317) hunspikey válasza janos666 (#33296) üzenetére


hunspikey
őstag

Köszönöm a kitartó vizsgálatot! Ezek szerint, ha nekem most ezzel a harmadik panellal 2.2-es gammával, 0-ás fényerővel a linkelt képek közül az egyes és a kettes közt van valahol félúton, akkor nagyon nem lő mellé a kis TV-m ugye? Jól értettem a választ?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#33318) Dexar007 válasza janos666 (#33315) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem,mert annyit az életben nem adnék ki egy tv-ért. :DDD
Egyébként is, Panáéknál szinte ugyan az a fekete mindegyik modellnél tudtommal, vagy legalábbis minimális eltérések vannak,mást meg úgyse látok.
Feketefétisem van rájöttem. ;]

mayday00.:
Szerintem még a dobozára is rá kéne írni,hogy ,,energiatakarékos, mert nappal szinte nézhetetlen".

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#33319) Mezga Aladár válasza Dexar007 (#33318) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Egyébként is, Panáéknál szinte ugyan az a fekete mindegyik modellnél tudtommal, vagy legalábbis minimális eltérések vannak,mást meg úgyse látok."

Egy eszméletlenül kivilágított bemutatóteremben is ordít a különbség ut-st-gt-vt között.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#33320) Dexar007 válasza Mezga Aladár (#33319) üzenetére


Dexar007
veterán

Give me your cum,bull!

(#33321) Neszójábe


Neszójábe
senior tag

Emberek!
Eszméletlen jó ez a 24p!
Ez legalább akkora ugrás, mint hd rediről full hádéra.
Mondjuk hogy mindennek mi köze a lejátszóhoz, azt nem tudom. Át kell állítani a vindózt 24 hercre, azt annyi. Mondjuk a mdc-hc-ban lehet automatizálni, ennyi.
Mi az a váltottsoros? Az kell a 3D-hez? Ott miért nincs 24 herc? Ott mire kell állítani?

Peace

(#33322) mayday00 válasza Neszójábe (#33321) üzenetére


mayday00
őstag

Eszméletlen jó ez a 24p!

később nem fogod ezt mondani... ;]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#33323) janos666 válasza hunspikey (#33317) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ennek a konklúziója inkább az, hogy ne ezzel a filmmel teszteld a gammát, hanem Hollywood-i látványfilmekkel, mert ez a film (legalább is ez a jelenete) inkább úgy lett BD-re vetve, hogy egy "Rec709" címkét kéne hozzá kiválasztanod Scurve vagy 1.8-2.6 közti gamma helyett.

De egyébként igen, klappol a dolog, mert az általad említett LCD monitor egész szépen be van lőve a gyárban 2.2 közeli gammához, míg a TV-d 2.2-es beállítással megnyomja egy kicsit a sötétszürkék fényerejét, ami durva közelítéssel hasonlít arra, amit a Rec709-es görbe csinálna, vagyis a PhotoShop is csinált a 2-es képpel (és a 3-assal is, de a Microsoft ICM-ben kevésbé bízom, mint az Adobe ACE-ben).

Mielőtt valakinek eszébe jutna: Nem, nem igazán lehetne lekövetni a Rec709 TRC-t a 10 pontos gamma beállításokkal. Még a 20 pontossal se nagyon, csak úgy durván. De nem is lenne sok értelme, mert a legtöbb Hollywood-i film 2.4-es gammával fest jól.

Ja, és ha már itt vagy: Mi a helyzet a Prof mód feketéjével ismételt alaplapcsere után? :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33324) liszi70


liszi70
nagyúr

Nagyon off, de nem tudom hová forduljak ez ügyben.

Az uTorrrent program 3.2.3-as verzióját használom, amivel természetesen csak szerzői jogokkal nem védett, legálisan elérhető tartalmakat töltök le. :)
Az a gondom, hogy a program indításától számítva 2-4 óra múlva lefagy a szoftver, semmire nem reagál, feladatkezelőben kell letiltani, hogy ki lehessen kapcsolni. Utána, újraindítva, ismét hibátlanul megy 2-4 órán keresztül, aztán tutira lefagy megint. Próbáltam régebbi verzióval is, ugyanezt produkálta. Mi lehet ennek az oka? A routernek (T-Home) köze lehet ehhez? Vagy mivel veszhet össze ez a progi egy számítógépen? Valamilyen szolgáltatás, amit ki kéne kapcsolni a win7-en, vagy mi lehet? Találkoztatok már ilyen problémával?

Köszönöm!

(#33325) Mezga Aladár válasza janos666 (#33323) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"De nem is lenne sok értelme, mert a legtöbb Hollywood-i film 2.4-es gammával fest jól."

A g30-as tv-den is így jó??

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#33326) hunspikey válasza Dexar007 (#33318) üzenetére


hunspikey
őstag

Én azt nem tudom megmondani, hogy 0 lux fénynél milyen különbségek lennének egy UT,ST,GT,VT összehasonlítás esetén. Azt viszont nagyon is, hogy ha már akár homály van, akkor szépen el kezded látni, míg egy kivilágított bemutató teremben (mert itt találkoztam először a modellekkel) tényleg ordít - ha már annyira divatos az ige :)

Az UT egy szürke, élettelen valami volt, árakat nem nézve, csak első körbe pillantással egyszerűen számításba se veszi az ember. Az ST ég és föld hozzá képest. Az ST és a GT közt érezhetően mélyebbek, élet-telibbek az árnyalatok. A VT meg még rá rak egy lapáttal, egyszerűen szerintem élethűbb az anyag rajta. Én a Pana West-End-ben lévő boltjában voltam, a Panasonic demoja pörgött körbe-körbe. Tudjátok az, ahol a gólyalábas emberek hajladoznak, időnként meg fekete alapon Panasonic logo bepörög. A VT és a többi közt a fű zöldje, a naplementés jelenet brillanciája és a logo feketéje, mind-mind jobb volt. Nem azt mondom, hogy ég és föld, mert ez nem lenne igaz. De olyan kb, mintha a többin folyton lett volna egy kicsi kosz. Olyan mint a kocsiban a szélvédő, melyen szépen kilátsz, de ha elmész a kocsi kozmetikába, akkor hirtelen minden sokkal mélyebb kontrasztosabb színekkel/tónusokkal van körülötted.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#33327) liszi70 válasza janos666 (#33307) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi, de a májdéj által linkelt összehasonlítandó képek előhozásának technikáját kérdeztem! :D

(#33328) Mezga Aladár válasza hunspikey (#33326) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"ordít"
Átfogalmazom: Egyből szembetűnik. :))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#33329) mayday00 válasza liszi70 (#33324) üzenetére


mayday00
őstag

uTorrrent lefagy? az a 1megás kis program :) Ilyennel nem találkoztam sosem.
Komolyra fordítva. Fogalmam sincs mi lehet a gond. Routernek szerintem nincs köze. valamivel összeveszik? azt sem hinném..nem komálja lehet a win7 et......

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#33330) mayday00 válasza hunspikey (#33326) üzenetére


mayday00
őstag

Olyan jó készülék, hogy javítják folyamatosan. .akkor csak nem lehet olyan jó. :K

szerkeszteni kellett volna, bocs elfelejtettem.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#33331) hunspikey válasza janos666 (#33323) üzenetére


hunspikey
őstag

"Ja, és ha már itt vagy: Mi a helyzet a Prof mód feketéjével ismételt alaplapcsere után? "

Semmi változás - mindhárom panellel megnéztem - ez bizony firmware (hiba).

Ugyan úgy dupla annyi gerjesztő sor van a tök fekete tartalmon. Illetve a fényerő is maradt azon a kb 90 lumen/m2 szinten amit mértél.

THX-et használok illetve normál módot. Azok ütnek - de nagyon! :)

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#33332) IrsaiOlivér


IrsaiOlivér
tag

Szakik! Bejáratásnál mehet a 40-42-es kontraszt True Cinema-n vagy maradjak az eredeti beállításoknál?

(#33333) liszi70 válasza Neszójábe (#33321) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Mondjuk hogy mindennek mi köze a lejátszóhoz, azt nem tudom. Át kell állítani a vindózt 24 hercre, azt annyi."

Csak annyi a köze a lejátszó szoftverhez, hogy nem mindegy, filmenként állítod-e, egyenként a kívánatos frekvenciát (24, 50, 60Hz-et) a windows asztalon, vagy a lejátszó automatikusan küldi a vezérlést a tévének. Ráadásul 24hz-en borzasztó szar az asztal kezelése és látványa is. Ha neked ez jobb megoldás, mint egy olyan progi feltelepítése, ami ezt is megoldja, akkor nem tudok mit mondani.

[ Szerkesztve ]

(#33334) hunspikey válasza IrsaiOlivér (#33332) üzenetére


hunspikey
őstag

eco off esetén egy picit sok lesz az, de nem nagyon- illetve attól is függ, hogy mit nézel, mert én azt vettem észre, hogy a TV adás általában valamivel sötétebb illetve a TV-ben menő filmek elég sötétek, míg a BD-ről, vagy vinyóról menő cuccok szép világosak. Főleg arra figyelj, hogy változatos, logo mentes tartalom menjen.

[ Szerkesztve ]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#33335) Hsanyika1 válasza liszi70 (#33324) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

ment pü.

(#33336) liszi70 válasza janos666 (#33323) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Mielőtt valakinek eszébe jutna: Nem, nem igazán lehetne lekövetni a Rec709 TRC-t a 10 pontos gamma beállításokkal."

Innye, de jó hogy mondod, pont most akartam rákérdezni! :D

(#33337) anonym1s válasza DM-Fan (#33301) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Gyakorlatilag nem ismerted fel az ordito kulonbseget, errol van szo :)
Persze ha te nem latsz kulonbseget de kiderul hogy megiscsak van, akkor van ra magyarazat es minden rendben van.
Ha dexar vagy mayday mondjak hogy van kulonbseg de elhanyagolhato, akkor ok hulyek meg vakok.
Ertek en mindent :)

(#33338) Neszójábe válasza liszi70 (#33333) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Semmi másra nem használom a TV-PC módot, csak filmnézésre. Szóval csak az a lényeg, hogy a 24p-hez nem kell külön szoftver, bár igaz, ez a plusz lehetőség jó dolog.

3D-s kérdéshez valaki?

Peace

(#33339) liszi70 válasza Neszójábe (#33338) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem a 24Hz-hez, hanem a frekvenciaváltáshoz kell az alkalmas szoftver.

Csak és kizárólag 24p-s filmet fogsz nézni? Ha igen, akkor bebetonozhatod a windows-on a 24Hz-et, az igaz. Csak nagyon szar lesz az asztalkezelésed és vibrál is. De te tudod.

(#33340) janos666 válasza liszi70 (#33327) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az le van írva a linkelt oldal tetején: fölé kell húzni az egeret.
Aztán pedig (#33273) janos666: Aki nem látta...

(#33338) Neszójábe
Mi az a váltottsoros? Az kell a 3D-hez? Ott miért nincs 24 herc? Ott mire kell állítani?

Interlace. Azt csak 1080i50-hez és 1080i59-hez használják TV-be készülő anyagnál (tölthetsz is le így sorozatokat, de azokhoz sem optimálisak ez a képmód, csak kompatibilitási célokat szolgálnak, érdemesebb szoftveresen de-interlace-elni és 1080p50-et vagy 1080p59-et kiküldeni).

Létezik amúgy 1080i48 is, ami az 1080p24 rokona, de nem igazán terjed el, mert jelenleg nem kell semmire.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33341) DM-Fan válasza anonym1s (#33337) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Látom nehéz a felfogásod: a két kép között azért nincs érdemi különbség, mert gyakorlatilag nincs tömörítve az mkv. De csak neked is leírtam már vagy háromszor, hogy mozgóképet egyébként sem lehet still alapján megítélni. De te csak jössz trollkodni, miközben egy belépő HD-Ready TV-d van, így biztos van fogalmad a BD50 és mkv különbségéről, szemben mondjuk velem, aki napi rendszerességgel néz BD-t 50" fullHD panelen. :W Olyasvalamiről próbálsz meggyőzni, amiben napi rendszerességgel benne élek, te meg csak sejted egy olyan troll elmondása alapján, aki sosem vesz BD-t és az UT50 neki a non plusz ultra, vagy olyasvalaki elmondása alapján sejted, aki saját bevallása szerint sem lát különbséget egy belépő- és egy csúcsmodell között. Véletlenül se azon emberek véleményére adj, akik évek óta a témában mozognak és napi szinten használják a BD-t.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#33342) Voice24 válasza DM-Fan (#33341) üzenetére


Voice24
őstag

Ne haragudj, de én semmi olyat nem olvastam anonym1s írásában, amivel bármiről is győzködni akarna Téged. Egyszerűen arról van szó, hogy többen is kapásból lehülyéztétek, lemarháztátok mayday-t, mivel szerintetek az általa linkelt oldalon csak egy kép van. Ez lényegében azt jelenti, hogy nem láttatok különbséget a két kép között. Aztán nem sokkal később kiderült, hogy mégis két kép van, és még különbség is van. Persze nyilvánvaló, hogy nem mindenkinek tűnt fel a különbség (ahogy nekem sem), de pont Te vagy az ezen a fórumon, aki nem egyszer hangoztattad itt, hogy még akár a tesztelők által is alig észrevehetőnek titulált különbségeket is lazán kiszúrod, és emellett néhány fórumozó látásbeli képességeit is igencsak le szoktad sajnálni.
Erre próbált rávilágítani a fórumtárs, és nagyjából osztom is a véleményét.

(#33343) nuke7


nuke7
veterán

csak én érzem úgy, h kicsit felhígult a topik..? :F

(#33342) Voice24 : ezt Te sem gondolhatod komolyan :(

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#33344) janos666 válasza nuke7 (#33343) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jó, ez azért tényleg necces volt egy kicsit, ami ezzel kapcsolatban lement.

Az még teljesen rendben van, hogy kevesen vették észre azt a minimális különbséget, ami a képek közt van, így normális reakció volt feltenni a kérdést, hogy tényleg működik-e a képváltogató. Ez OK.

Mikor határozott kijelentések születtek afelől, hogy márpedig két azonos képet, pontosabban csak egyet látunk, az már kicsit sikamlós ügy, mert alaposabban is megvizsgálhatták volna a hozzászólók, mielőtt egyértelmű kijelentést tesznek.
De tévedni is emberi dolog, és csak kijelentések születtek, döntés még nem múlt rajta, vér nem folyt felette...

Viszont, mikor páran azzal érveltek, hogy ők tudatosan B és P frame type-ok közti összehasonlítást akart látni ott, ahol épp így, azonos típusú frame-eket kiválasztva van legtöbb értelme az összehasonlításnak, de ha azonos képkockát választunk, akkor ebbe nincs is kézileg utólagos beleszólásunk... Na, ez azért füstölgött rendesen, mert ez elárulta, hogy akik ezt írták, és épp a videókódolásról diskurálnak, igazából nem sok fogalmuk van a H.264 kodek működéséről. :P

Kételkedni egy dolog, hibázni egy másik, de "okoskodni" az ismeretlen témában már necces. Márpedig ez a B-frame vs. P-frame ez... mondjuk úgy, hogy én szégyelltem magam azok nevében, akik ezt írták, és mint láttad, azonnal linkeltem a wikipédiás oldalt a frame type-okról.

Nem kell mindenkinek tudnia, hogy mi az az I-Frame egy H.264 videóban, aki hozzá akar szólni az ilyesmikhez, de nem feltétlenül kell magas lóról magyaráznia és markáns kijelentéseket tennie az ilyen kérdésekben. (Remélem így, hogy nem írtam neveket senki sem veszi magára olyan értelemben, ami nem volt célom.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33345) janos666 válasza hunspikey (#33289) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Normal móddal az a baj, hogy agresszív az ABL és a ditherelés is.
Kicsit olyan, mint a Dynamic mód, főleg magasabbra tekert Kontraszt-al.
Ezért sem (túl azon, hogy nincs színtér kezelés se) szoktam javasolni, csak olyan modelleken, amiken erősen korlátozott a kalibrálható képmódok fényereje, és ott is csak nappali fényviszonyok közti TV adásokhoz, ha az illető nem tud vagy akar ilyesmikhez tisztességesen besötétíteni. (Ott többet jelent a fényerő, mint a képminőség, hisz hiába szép a kép, ha túl sötét a környezeti fényviszonyok közt, és nem is nagyon látni belőle semmit.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33346) DM-Fan válasza Voice24 (#33342) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem, valóban nem győzködni akar, hanem egyszerűen cinikus volt, amit pont te szoktál a leginkább kritizálni. Ugyanis korábban pont arról volt szó, hogy mennyire is látható a különbség egy átlagos tömörített mkv és egy eredeti, érintetlen forrás között. Erre szinte mindenki, aki kicsit is benne van a témában leírtuk, hogy nagyon, mondhatni ordító a különbség. Az általad annyira védett mayday00 kolléga még kifejezetten a BD9 méretű mkv-kat is emelte ki, mint már kiváló minőségű anyagokat. Erre tegnap - ez feltételezett igaza igazolásául - linkel egy olyan still-t egy mkv-ból, amiről kiderült, hogy kvázi nincs is tömörítve. Ezért kéne igaznak lennie azon tézisnek szerined, hogy márpedig az átlag mkv nem rosszabb a legtöbb esetben és nem látható ordító különbség közte és az eredeti forrás között? Ne haragudj, de ez tényleg komolytalan! Ahogy az is, amikor olyasvalaki próbál győzködni a dologról, akinek alkalmas eszköze sincs a dolog érdemi vizsgálatához és egyébként screenshot-ok alapján akarja megítélni a mozgókép minőségét.

Egyébként nem én szokam lesajnálni más látásbeli képességeit, hanem ők maguk vallják be (lásd Dexar), hogy nem látnak különbséget egyes modellek között és csak ennek megfelelően mondom azt, hoy neki akkor fölösleges x vagy y modellt erőltetni.

Ja, az meg csak külön extra, hogy akkor bezzeg nem tudsz jönni szájat tépni, amikor a kedves mayday00 egyenesen közösségromboló trollkodással osztja 7 napból 6-on a topicot és olyan nyilvánvaló hülyeségeket ír le, hogy az fáj monden témához valamit konyító félnek.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#33347) n.dani válasza nuke7 (#33343) üzenetére


n.dani
tag

Nem is kicsit...

"...bármiből épülhetsz a föld egy iskola, istenből van minden ezért nincs nyoma..."

(#33348) Neszójábe válasza janos666 (#33340) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Világos.

Nuke Nehogy temesd nekem a topikot, emberek százainak segít normális tv-t venni!

[ Szerkesztve ]

Peace

(#33349) liszi70 válasza hunspikey (#33191) üzenetére


liszi70
nagyúr

"...látjátok-e a jobb alsó fekete sziklában a halvány részleteket?"

Beállítottam az általad írt értékekre az 50ST50-et Tru Cinema-n, és megnéztem a Samsara lávás jelenetét. Én látok köveket, sziklákat a jobb alsó, sötét részen is, határozottan kivehető a tagolt hegyoldal. Kérdés persze, hogy milyen szinten "részletekről" beszélünk. Kavicsokat nem látok ( :) ), de a nagyobb köveket simán. Néztem közelről, távolról is, közelről a ditherzaj már bezavar a képbe, normál nézési távról zaj nem látható, de a kövek kivehetőek.

(#33350) nuke7 válasza janos666 (#33344) üzenetére


nuke7
veterán

Az a legnagyobb baj, hogy valaminek a 0.0004 része alapján ítélet mondani az egészről, eléggé szakmaiatlan dolog - szerintem.
Utana ott van a mozgó kép es álló kép kérdése...
Es akkor ezután meg jon az, hogy a kép eseten kb. 1-2% tomoritesrol beszelunk - ha jol értettem.
Ami gyakorlatilag majdnem az eredeti - nem pedig egy fele akkora mkv-rol volt a kép.
Innentől kezdve ez egy olyan dolog aminek szerintem csak érintőlegesen lenne itt helye.

https://youtube.com/user/nuke7

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.