Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34501) Dorian válasza modflow (#34494) üzenetére


Dorian
félisten

Na, én is gyártottam ilyent, este otthon kipróba.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#34502) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

Üdv all !

50ST50 TV-met már harmadjára mondták vissza és közölték hogy elfogyott véglegesen !

Szóval e helyett milyen érdemes venni ?:D

Válaszok jöhetnek priviben is ,mert azt könnyeben lehet követni nekem .

Előre is köszönöm a segítséget !

-Mozizásra használnám föleg
-háttérzajnak is használnám
-kb 3 mérterről nézném a TV-t

(#34503) 89Csabi89 válasza whappela (#34498) üzenetére


89Csabi89
tag

Én se vagyok szemész, csak a józan paraszti mondatja ezt velem, meg az amit érzek a saját szemeimmel :)
De ha nem is romlik el, a gyerekeket akkor is mindig különös óvatossággal kell kezelni, mert mint mindene a szeme is fejlődésben van! Elég ha túl közel olvas, vagy túl sokat, attól is képes elromlani... De megérdeklődöm minden képen ;)

(#34504) kovadika válasza pokerarcsuny (#34502) üzenetére


kovadika
őstag

Ha megengedheted magadnak, akkor TX-P50GT50, ára 310k, szerintem jelenleg az egyik legjobb ár/érték arányú tévé és jobb, mint az ST50.

(#34505) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

300K a lélektani határ , azt elfelejtettem írni , de nyilván a legjobb ár/értéket keresném mint AZ 50ST50 -nél!

Ha valóban ez a legjobb vétel akor az lesz !

Miben tud többet mint az ST50 ?

(#34506) 89Csabi89 válasza pokerarcsuny (#34505) üzenetére


89Csabi89
tag

A lélektani határodnál egy 10-essel drágább csak :P Én is a GT50 -re szavazok. Abban tud többet, hogy az még kapható :DD De férre a tréfával, kb olyan mint két azonos autó, csak a másik kicsivel több extrával, vászon helyett bőr huzattal, amiket lehet ki sem használsz. Kicsivel jobb a vezérlése, több kalibráló funkció, amit szintén nem tudsz kihasználni stb....

Azt nem írtam, de szerintem tudod: a motor azonos, tehát a panel a ST/GT/VT- ben is ugyan az :K
Viszont a vezérlés miatt kicsivel jobb a képe is :)

[ Szerkesztve ]

(#34507) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

Nagyon jó :)

Ebben legalább van "kép-a képben" funkció, egyedül az amit hiányoltam az 50ST50-böl :)

(#34508) Dorian válasza pokerarcsuny (#34505) üzenetére


Dorian
félisten

Gyakorlatban annyi, h kicsit mélyebb színei vannak.
Viszont ha jól tudom, a GT és VT nem kalibrálható normálisan, mert abban a módban ugrál a fekete-szint vmi bug miatt. Ha van ilyen igény, utána kell járni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#34509) roomi válasza J00hnny (#34460) üzenetére


roomi
tag

HI.Próbál az ember informálodni,de közben elveszik benne. A samu 6500 jó énis néztem ~330, a p51e550 sem rossz szerintem és egy százassal olcsóbb. Tegnap kínomban a MM ban néztem ledet is. Jaaaaj mit kapok most. :U Különben a panasonic et5 led sorazatát dicsérték(bocsi). :R

(#34510) modflow válasza pokerarcsuny (#34502) üzenetére


modflow
veterán

Mennyit adnál az enyémért? :D
8 napos. Még a fólia is rajta van mindenütt. :D

(#34511) 89Csabi89 válasza roomi (#34509) üzenetére


89Csabi89
tag

PS51E6500 olyan 260 körül mozog, elhiszem, hogy lehet 330 -ért is kapni, de 260 ért is ;)

"Jaaaaj mit kapok most"

Ezeket a mondatokat meg nem igazán értem, ha valakinek a led tévé tetszik, akkor vegye azt, nincs ezzel semmi gond :D Nincsenek kötelezettségek az itt elhangzottakkal kapcsolatban :)

#34510 modflow: Most mégiscsak megválnál tőle? :F

[ Szerkesztve ]

(#34512) modflow válasza 89Csabi89 (#34511) üzenetére


modflow
veterán

Csak viccelek! :)

De jó árért eladnám. Mondjuk 350.000 -ért simán. :D

[ Szerkesztve ]

(#34513) DM-Fan válasza modflow (#34462) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Sokszor leírtuk már, legutóbb pár napja tértem ki rá. A 2000 Hz az FFD által produkált alképpontfrissítés értéke és semmi köze nincs a panel tényleges frissítési frekvenciájához. Ha a médialejátszód 1080p60 Hz-et ír (pl. a menüben), akkor ott a panel ténylegesen 1920x1080p 60 Hz üzemmódban megy. Ha 1080p24Hz-et ír (pl. egy HD-mozifilm alatt), akkor a TV-d 1920x1080p 96 Hz-en működik a 4:4 pulldown következtében. Ezen felül ugy tudja még az 1080i50Hz-et (pl. HD-TV adás esetén), ilyenkor interlaced módban megy 100 Hz-en a panel, mert ekkor az 50 Hz-es TV-adást duplázza meg az elektronika.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#34514) 89Csabi89 válasza modflow (#34512) üzenetére


89Csabi89
tag

Jah...., annyiért én házhoz is viszem :C Ki akar lenni az a szerencsés? :DD

[ Szerkesztve ]

(#34515) DM-Fan válasza Kumite (#34476) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Megnyugodhatsz: nézhető marad az SD-anyag is 50" fullHD-n, pláne 2 méternél messzebbről. Nálam még azért mai napig bekerül a lejátszóba egy-egy DVD is a BD-k mellett és amelyek jobbak, azok bizony 1080p-re skálázva meglepően jól tudnak kinézni. Nyilván nem HD, ezért ami olyan film és megjelenik, azt nyilván beszerzem BD-n, mert azért más világ, de ami mondjuk semmilyen formában nem érhető el HD-ban, ott eléggé jó tud lenni a jó öreg DVD - persze csak ha normális transzfert kapott. A jobb SD-TV adásokkal sincs komoly gond 2-3 méteres nézési távolságnál.

89Csabi89: az egy dolog, hogy bántja a szemed a rossz minőségű SD-adás, de ez nem azt jelenti, hogy rongálja is. Nekem sem esik jól rossz minőségű SD-t nézni, ami homályos, életlen, blokkos, de a szemedet attól még nem rongálja jobban, mimt egy minőségi adás, ahogy azt már előttem is leírták. Zavarónak zavaró, ezt aláírom, pláne egy minőségi forrásokhoz szokott szemnek. De ez nem olyan, mint a szürkületben való olvasás, ahol erőlködik a szemed.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#34516) Kumite


Kumite
aktív tag

Köszi mindenkinek a választ.
Ezek alapján valamelyik Full HD 3D Panasonic lesz 50-es méretben, 200k körül, amennyiben tényleg befér a tervezett helyre. Különben 42-es.

(#34517) pokerarcsuny válasza Kumite (#34516) üzenetére


pokerarcsuny
tag

200K körüli 50-es plazma mennyivel ér/tud többet ár/értéket nézve mondjuk egy 50GT50 nézve ?

(#34518) DM-Fan válasza pokerarcsuny (#34517) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A 500GT50-en van tükröződésgátló bevonat, így nappal sem őrülsz meg tőle, plusz jobb a kontrasztaránya is emiatt. Precízebb az elektronika, szebbek a színek, több a funkció, több a csatlakozó, van DVB-S tuner is, van beépített WiFi, HDD-re tudsz digitális TV-adást rögzíteni, stb. Szóval elég sokkal tud többet egy GT50, mintegy UT50.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#34519) kovadika válasza pokerarcsuny (#34517) üzenetére


kovadika
őstag

200 körül Samsung E550, Panasonic UT50 van. Ezek gyengébb modellek. Kevesebb csatlakozó, funkció, színárnyalat. És a legfontosabb, hogy nincs rajtuk szűrő, ami a nappali tévézést élvezhetetlenné teheti, de az éjszakai tévézéshez is jobb kontrasztot biztosít egy szűrős modell. 1 hsz. táblázatában össze lehet hasonlítani a Panasonic modelleket.

[ Szerkesztve ]

(#34520) janos666 válasza DM-Fan (#34518) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csak legyen hozzá egy szép nagy csarnok, ahova elfér. Kültérre nem az igazi. ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34521) kovadika válasza janos666 (#34520) üzenetére


kovadika
őstag

El kellett olvasnom párszor, mire leesett... :D

(#34522) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

GT50 ? VT50 egy kis infó ?:D

(#34523) kovadika válasza pokerarcsuny (#34522) üzenetére


kovadika
őstag

Használd a keresőt, volt már összehasonlítás. 100 ezerrel drágább a VT50, én személy szerint úgy gondolom, hogy nem ér meg ekkora különbözetet. Persze itt is megvannak a képi különbségek a VT javára, de részben a kivitelezést, exkluzivitást fizeted meg. Ha azt nézem, hogy az ST-ről indultál, akkor már lehet jobban megérné az 55ST50, 350k-ért. A 3m-es nézési távolságod is ezt indokolná.

[ Szerkesztve ]

(#34524) Neszójábe válasza pokerarcsuny (#34522) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Az 500vt50 az jó választás! :C

Peace

(#34525) DM-Fan válasza janos666 (#34520) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Jóvanna, legszívesebben ilyet látnék itthon. :D Persze "kicsit" átlógna a szomszédokhoz is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#34526) BBéci válasza kovadika (#34519) üzenetére


BBéci
titán

Három hétig volt nálam E550 és nappali világosságban is élveztem rajta a filmeket. Eszembe sem jutott, hogy besötétítsek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34527) kovadika válasza BBéci (#34526) üzenetére


kovadika
őstag

Én az UT-nál azt tapasztaltam, hogy mikor kint borús az idő elmegy, de még ekkor is elhúztam a sötétítőt. Amikor sütött a nap, hiába húztam el, élvezhetetlen volt. Inkább kikapcsoltam. Persze ez nagyban függ attól, hogy mennyi fény jut be és hogy hol van a tévé.

[ Szerkesztve ]

(#34528) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

50GT50 vagy 50VT50 vagy 55ST50 ugyan az a kérdés :)

(#34529) kovadika válasza pokerarcsuny (#34528) üzenetére


kovadika
őstag

Ha már idáig elmennél árban és, hogy még jobban összezavarjalak, akkor vedd számításba a PS60E6500-at is. Az ST szintjén mozog, de a felsoroltak közül ennek a legnagyobb a képátlója, ami elég fontos a 3m-es nézési távolsághoz.

(#34530) Viktor81 válasza pokerarcsuny (#34528) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

"300K a lélektani határ , azt elfelejtettem írni " - hogyan kerül itt képbe az 50VT50 ?
Ha van hely és rugalmas a keret, akkor a nagyobbat.... Amúgy GT.

Üdv.: Viktor

[ Szerkesztve ]

(#34531) Lehiñito válasza Herczi (#34489) üzenetére


Lehiñito
senior tag

A kérdésedben benne volt a válasz is.
Csak wifi stick csatlakoztatásával tudod vezeték nélkül használni a netet, de ajánlatosabb lan kábellel használni.

Sikerült megnézni az üzemidőt?

(#34532) Dexar007 válasza BBéci (#34526) üzenetére


Dexar007
veterán

Az E530-on is ugyanolyan -azaz semmilyen- bevonat nincs,és bizony nappal sötét filmeknél alig látsz valamit..igaz nálunk 3-4 db 180 centis ablakok vannak a nappaliban,úgyhogy nem biztos,hogy ez mérvadó.
De egyébként focit/forma1-et nézni,bőven lehet rajta,még szikrázó napsütésben is..De egy Batmant nem néznék végig, mondjuk ki az az állat aki nappal akar filmezni?

Mikor jönnek már a 2013-as modellek? :U

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#34533) Herczi válasza Lehiñito (#34531) üzenetére


Herczi
senior tag

Igen, én is sejtettem, csak tudod, a remény. :DDD

Igen meg tudtam nézni, 0 órás teljesen, szóval szuper.

(#34534) BBéci válasza Dexar007 (#34532) üzenetére


BBéci
titán

F1 nézéséhez még akkor is leengedem résnyire a TV mögötti redőnyöket, ha éppen LCD van nálam. Persze csak tűző napsütésben, ami eléggé gyakori.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34535) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

Ha a 3D nem számít, hanem csak az hogy minnél tökéletesebb kép legyen megy ilyenek .

Ez ügyben 300K körül mit érdemes nézni ?

(#34536) rappit4


rappit4
őstag

Pi élete megnézése után a hét elején, mintha hangosabb lett volna a panel, még fekete háttérnél is, fehérnél pedig üvölt, még a 3 méterre lévő kanapéról is hallani, illetve erős zöld háttérnél mintha inhomogenitást vélnék felfedezni (nem beéégés). Ezek úgy tűnik jó ürügyek lesznek a poszterizációra a gariztatásnál. Remélem csinálnak vele valamit. :(((

[ Szerkesztve ]

(#34537) kovadika válasza pokerarcsuny (#34535) üzenetére


kovadika
őstag

Már vagy 10 választ biztos kaptál. 3D, Smart jár a jobb tévékhez, nem opcionális. 300 körül, a legjobb képminőségű tévé 50"-os méretben az 50GT50.

[ Szerkesztve ]

(#34538) pokerarcsuny válasza kovadika (#34537) üzenetére


pokerarcsuny
tag

Köszönöm !

GT50 lesz !:)

(#34539) liszi70 válasza 89Csabi89 (#34490) üzenetére


liszi70
nagyúr

" Az a homályos kép amit 2 méterről lát még 50"-on is... nem, hogy 65"-on egyáltalán nem tesz jót a szemnek"

Ezt most komolyan gondolod? Szerintem ezen még dolgozz egy kicsit, hogy mi a kapcsolat a nem tűéles kép nézése és a szemromlás között! Hozzászokik a szem a homályos látványhoz, és onnantól csak úgy fog látni???

(#34540) tomic


tomic
addikt

Lehet tudni napra pontosan mikor jönnek az új modellek?

(#34541) DM-Fan válasza tomic (#34540) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem. De szerintem 1-2 héten belül sanszos, hogy megjönnek az első fecskék. Aztán úgy május végéig piacra kerül majd mind.

Get Moded!

(#34542) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#34541) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Fecskék? Ebben az időben? ;-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#34543) jegenye77 válasza tomic (#34540) üzenetére


jegenye77
addikt

Hmmm...mikor már a GT50 se jó! :N
Melyik lesz?VT60?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#34544) tomic válasza jegenye77 (#34543) üzenetére


tomic
addikt

Ha lesz rá keret akkor le lesz cserélve. ;)

(#34545) tomic válasza tomic (#34544) üzenetére


tomic
addikt

ZT60! . De szerintem ha elkel ez akkor VT50 lesz.

(#34546) nuke7


nuke7
veterán

nagyon érdekes.
most probáltam megnézni egy banshee részt (HD) az lg 27es ips monitoron és nem bírtam.
plazma után... nem is a kép, hanem hogy nincs 24p... eddig észre se vettem.
de most mintha akadna és halálra idegesít :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#34547) Dexar007


Dexar007
veterán

Na ghosting témát felhozom megint egy kicsit.:
Paintben csináltam,egy pár tesztképet (szürke,sárga, kék alapszínekkel). Végigpróbálgattam mindegyiket,és a sárgán még majdnem tisztán kivehető volt a keddi (!) BL meccs. 2x45 perc ugye,szünetben elkapcsoltam arra a 15 percre.Egyébként szerdán is ment a tv,illetve csütörtökön is,szóval úgy +6-7 órát azért már kapott a meccs óta, és még mindig van nyoma. Igaz,sehol máshol nem lehet látni,ráadásul ezt is 1 méterről kellett keresni,de azért akkor is létezik!
Most abba kéne belemennünk,hogy ki mit nevez ,,ghostingnak"? Mert ha szigorúan vesszük,akkor már ez is elég durván az, de ha csak sárga háttérnél látszódik,akkor felőlem be is éghet,mert úgysem lehet észrevenni normál használat mellett. ;]

Give me your cum,bull!

(#34548) Year


Year
tag

Sziasztok!

Pár napja belinkelték az idei modellek árát.Ez idehaza mennyire lesz igaz? Várható némi eltérés mert eléggé borsosnak tünnek.....

(#34549) tomic válasza Dexar007 (#34547) üzenetére


tomic
addikt

Ezt én is észre vettem,hogy nagyon sok logó tud hosszú ideig látszani huzamosabb tv nézés után. Pl foci meccs az tuti látszik vagy 2 napig a sport 1 logó. (én is elkapcsolom vagy szünetben) De aztán elmúlik. Előző évi modelleknél ez nem volt jelen ennyire.Sőt!
Kicsit érzékenyebb ez a panel.

(#34550) liszi70 válasza Year (#34548) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Pár napja belinkelték az idei modellek árát.Ez idehaza mennyire lesz igaz? Várható némi eltérés mert eléggé borsosnak tünnek....."

Igen, várható némi eltérés. Nálunk több lesz.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.