Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34351) janos666 válasza Dexar007 (#34349) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nappal igen.
Sötétben nem lehet nagyon más. Akkor a fehérből is feketét csinálna, ha nem engedné át a fény nagy részét, ami a panelből jön. :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34352) roomi


roomi
tag

Sziasztok. Nem akarok offolni, de az új plazmánk 3. lesz a sorrendben. Nem a családi béke miatt, hanem az észszerüség és praktikum miatt. Szerintem 50st50e-t nem fogok már kapni. 50" ban talán lesz még gt és VT. 55"ban van még st is. Egész pontosan 3.5 van a fejünk a TV től. Mint írtím most egy 42" pana plazma van. Amit rühelnék, ha tényleg oldalra kellene bekötnöm 2 db hdmi házimozi és konzol. Fontosnak tünő dolgokkal sem foglalkoztam eddig. Mennyire fontos a kalibrálás, közülletek ezt mennyien csináltatták meg? Nem vagyok vájt szemű és fülű,de............ egy jó beállításra még költenék. Gondolkoztam esetleg a falra rögzítéssel. Ott kb. mi az ideális ,,cm,, a padló és TV alsó széle között? Szívesen veszem a véleményeket és a kritikát. :K

(#34353) Shadowbull válasza roomi (#34352) üzenetére


Shadowbull
addikt

"Amit rühelnék, ha tényleg oldalra kellene bekötnöm 2 db hdmi házimozi és konzol. "

Nem mindegy hogy merre van bekotve, ha ugysem latszik szembol?

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#34354) Ispy válasza roomi (#34352) üzenetére


Ispy
veterán

Szia!

Én most 3,5 m-ről nézek egy 50''-ost és hát azért ide elférne már az 55''-os is, de az első hozzászólásban megtalálod az ideális nézési távolságokat és mérteket.

Kalibráltatni kb. 300 óra után érdemes és állítólag jót tesz a készüléknek, habár úgy tudom a GT-nél (vagy a VT-nél?) vannak gondok a kalibrálással.

A falra szerelésnél az ideális az, ha a tv néző pozíciódhoz igazítod a tv-t, azaz a szemed magasságában legyen a tv-nek a középvonala.

Ja és a HDMI az összes 2012-es panán oldalt van, ha zavar, vagy kilóg nagyon a kábel, akkor be kell ruházni egy elosztóba, ami hátrafelé néz.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34355) kovadika válasza Spancer RE (#34346) üzenetére


kovadika
őstag

Rengeteget számít, az a "plusz pár centi", sokkal többet, mint az ST képminőségbeli előnye. Én az 50UT50-et venném. Sötétben a különbségek nem számottevőek, viszont a nagy méret akkor adja igazán!
Plusz megkíméled magad a sávosodásos mizériától, valószínűleg ghostolni is kevésbé fog a tévéd.

(#34356) hunspikey válasza janos666 (#34350) üzenetére


hunspikey
őstag

Nekem is S2 galaxy van, és azt kell, hogy mondjam, hogy ha ilyen a Kuro fekete, akkor minden rendben van :)

Érdekes egyébként, hogy a normál feketéjében vannak helyek melyek abszolút feketék (nullásak). Ezt akkor vettem észre elsőnek amikor a google csillagkép meghatározó programját használtam és ott azért egy idő után annyira kitágul már a pupilla, hogy látszik, hogy bizony a majdnem tök fekete alapon van egy csík, mely teljesen totálisan fekete. Nem tudom mi okozza.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#34357) hunspikey válasza janos666 (#34348) üzenetére


hunspikey
őstag

"Ha feltesszük, hogy a ST60-nak lényegesen sötétebb a feketéje, mint a VT50-nek, akkor helyesek a képek. Magas záridő mellett így kell kinézniük (az egyik fekete, a másik sötétszürke)...."

Bocsánat én most először szakmám okán engedd meg, hogy kicsit ellent mondjak mester.

Szóval ahhoz, hogy a VT50 feketéjét ilyenre exponáld, már olyan hosszút kellene exponálni, és olyan nyitott blendével és olyan magas ISO-van, hogy abból a virágból középen csak egy szarrá kiégett fehér atomvillanás lenne, nem pedig kivehető kép. Pont annak okán, hogy a VT50 feketéje 0.01 a fehérje legyen mondjuk 110 THX módban - és az a szürke amit mutatnak ránézésre két blendével világosabb mint a fekete - így azt kapjuk csak gyorsan fejben, hogy a 0.01 -es fekete és a 110 -es fehér közti mintegy 13 és fél blendét kéne a kamerának ábrázolnia, majd még ugye két blendét rá kéne tolni, hogy olyan szürkére sikerüljön exponálni mint amit láttunk, ez a gyakorlatban lehetetlen, mert 15-16 blendéd nem fog át egy fényképezőgép. Tehát pusztán logikai úton teljes biztossággal kizárható, hogy a kép arról szólna, hogy a VT brightness értéke 0-án volt illetve nem játszottak egyéb paraméterrel sem.

Ez a kép bizony kamu...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#34358) hunspikey


hunspikey
őstag

Hoppá hoppá:

ST60 előzetes gyorsteszt:

Azt hozzá kell tenni, hogy fenntartással kell kezelni a két 2012-es televízió értékeit, hiszen mind az ST50 mind a VT50-nek 0.03-at adtak meg fekete szintre, amiről tudjuk, hogy 0.01 a valós... A VT50 még ráadásul pro módban volt mérve, mert akkor ad ilyen 93 cd/m2 körüli csúcsfényességet.

Érdekes és nagyon izgalmas mind esetre.

[ Szerkesztve ]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#34359) 89Csabi89 válasza hunspikey (#34358) üzenetére


89Csabi89
tag

Nem tudom már miben lehet hinni meg miben nem.... :(
Itt pl a Kuro feketéjére 0.01 cd/m2 írnak. Már csak pár hét és minden kiderül, és hagyatkozzunk majd inkább akkor a tényekre :) De szerintem a ZT eléri majd az áhított 0.005 cd/m2 feketét ;)

(#34360) Spancer RE válasza kovadika (#34355) üzenetére


Spancer RE
aktív tag

42-nél gyakoribb a ghost és sávosodás? :F
Nagyon vacilálok most... ugyanis előbb utóbb (inkább utóbb) költözni fogok abból a szobából ahova elsőre menne a tv (ott tényleg inkább sötétben nézném), de a másik szoba nagyobb és világosabb (sokkal nagyobb az ablak) -> itt tuti, hogy nézném nappali fényben is.
Nem tudom melyik legyen :W (és még mindig vonz a wifi, 8 hangszóró, több színárnyalat, hiába a kisebb méret :B )

(#34361) kovadika válasza Spancer RE (#34360) üzenetére


kovadika
őstag

Az ST jobban ghostol tapasztalataim szerint. Ez nem méretfüggő. Sávosodásra sem panaszkodnak az UT-nál. Azt hiszem egy felhasználó említette eddig, de ő is elhanyagolható mértékben, azonban az ST-től szinte minden 2., hanem minden tulaj panaszkodik erre. Nálam volt mindkettő, úgyhogy elmondhatom, hogy a 8 hangszóró az csak parasztvakítás, borzasztóan dobozhangja van mindkettőnek, egyáltalán nem vettem észre javulást az ST-nél.
Wifit nem használom, de mint olvashatod elég sok hiba van a vele. Gyakran használhatatlan.
Színárnyalatból lehet többet tud papíron, de ez a valóságban annyira nem érzékelhető. Legnagyobb előnye a szűrő, ez tagadhatatlan. Azonban ezek közül egyik sem űbereli a méretbeli előnyt.
Nem kéne magyarázkodnom, ha látnád egymás mellett a két készüléket. Nagyobb képátló, nagyobb élvezet.

[ Szerkesztve ]

(#34362) hunspikey válasza 89Csabi89 (#34359) üzenetére


hunspikey
őstag

Én sem, de senki sem tudja hidd el. A kuro feketéje a valóságban 0.003 volt - ami hihetetlen. Azért írnak sok weblapon többet, mert olyan sötét volt, hogy még megmérni is nehéz volt, ugyanis egy rakat műszer nem tudott megbízhatóan ebben a tartományban már mérni. Meglátjuk. A 0.005 egy nagyon szimpatikus szám lenne :)

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#34363) Hsanyika1 válasza Spancer RE (#34360) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

50ut50 én erre szavazok :R

(#34364) anonym1s válasza Dexar007 (#34243) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Ennel meg az en x50-em is jobb feketet produkal :) Nem hinnem hogy ennyit tud egy vt50.

Amugy angliaban 5000 fontrol (1.750.000 ft) indult a 65vt50 tavaly, most 3600 (1.260.000 ft) (feltehetoleg hollandiaban is hasonlo volt az ara euroban), mig magyarorszagon 1.200.000 ft volt a legmagasabb ara, most 780.000.
Tavaly ilyenkor 7%-al volt erosebb a forint mint most, es az angol font is erosebb volt kb 5%-al, az afa kulonbseg meg 7%.
Ha figyelembe vesszuk az afa es arfolyam kulonbsegeket, meg akkor is joval olcsobb volt (es jelenleg is) magyarorszagon mint angliaban.
Ebbol kiindulva, szerintem nem lesznek magasabb arak magyarorszagon, de mivel nem en vagyok nostradamus, ez korantsem biztos :)

[ Szerkesztve ]

(#34365) patakidr válasza Spancer RE (#34360) üzenetére


patakidr
aktív tag

Mint ST tulaj Kovadika véleményét abszolút osztom.
A MÉRET A LÉNYEG!:) De nem elsősorban ezért írok:

a wi-fi-t felejtsd el, megbízhatatlan, lassú, stb.
a hangszórók NEVETSÉGESEK, a magam részéről egyáltalán nem is használom őket, a legolcsóbb 25.000,-Ftos kompakt házimozi hangrendszer is 1000X különb.

Sávok vannak, voltak, lesznek az ST-GT-VT szériában, UT-nél nemigen van.

Egyértelműen NE A 42"-ost válaszd, hanem az 50"-os UT-t! Máskülönben meg fogod bánni :W

(#34366) DVlad válasza 89Csabi89 (#34359) üzenetére


DVlad
őstag

Máshol pedig ezt írják az lx5090h-ról: (0.0031 cd/m2)

(#34367) janos666 válasza hunspikey (#34357) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Bocs, rosszul emlékeztem, hogy az első képeken még nem volt virág. :W
Kösz a pontosítást. :R

Így még Prof módba tenni sem elég, de ott is csak kb. a duplája, ~0.022 cd/m^2 körül lesz a VT50 feketéje, nem 0.03-on (szintén masszív kerekítés a másik cikkben). Ja, így tuti feltolt Fényerőről van szó.

(#34366) DVlad

Na, az már kb. stimmelni fog.

(#34358) hunspikey

Hú, azok az input lagok! :Y
Bár még igaz is lehet. Más oldalakon tavaly csak annyi derült ki, hogy mennyi az ST50-é Game módban, és hogy a VT50-é magasabb. De akkor talán a VT50 legalább más képmódban is egyforma, viszonylag alacsony késésű, nem kötelező Game módot használni (az ST50-en viszont célszerű lehet, ha igazak ezek a számok, de a többi sem az :DDD).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34368) janos666 válasza hunspikey (#34356) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Sok volt az ilyen picit hibás Galaxy OLED kijelző, aminek különböző formákban "piszkos" volt a feketéje. Bár nem egyszerű észrevenni, és gyakorlatban nem is túl zavaró.
Az én S1-em és húgom S2-je sem tökéletesen fekete, viszont teljesen homogén a derengésük. Viszont az S1-emen picit piszkos a szürke (olyasmi, mint sok 2011-es Pana plazmán voltak a zöld/lila foltok a sötétszürkén, csak kevésbé durva), az S2 ezt megúszta (de van, akinek komolyabb ez a hibája).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#34369) Dexar007 válasza janos666 (#34367) üzenetére


Dexar007
veterán

Amit én linkeltem oldalt,azon is alapból 100ms-ről beszélnek, mindent kikapcsolva pedig ha jól emlékszem levitték 50ms-re,ami még mindig bazi sok. Ráadásul game mode nincs az ST60-ban,legalábbis ezt írják. :F

Give me your cum,bull!

(#34370) 89Csabi89 válasza patakidr (#34365) üzenetére


89Csabi89
tag

"a wi-fi-t felejtsd el, megbízhatatlan, lassú, stb."

Ez megint csak egyéni vélemény aminek nem sok jelentősége van, pont olyan mint azok a bizonyos sávok! Valakinél jelen vannak van akinél nem.
Nálam a wifi is tökéletesen működik, sáv és pixelhibamentes a készülékem, és nem én vagyok az egyedüli itt.
Ráadásul még a Ghost téren és elég ellenálló a panelem.

A Ghost is panelfüggő, valamelyik érzékenyebb rá valamelyik nem. (SpancereRE)

A hangszórók olyanok amilyenek, tv adásra tökélestesen megfelel, persze filmet tuti hogy nem néznék velük, mert halmozottan rontaná a mozi élményt, ez tény :)

#34360 Spancer RE : Nem egyszerű a dolog, de sok opciód sincs, mivel az 50ST50-et már nem is lehet kapni ha jól tudom ráadásul utoljára 270 volt az ára még a GT50-nek edigibe 310 ezer. Március közepe van napokon/heteken belül jönnek az új modellek! Én ha nem lenne életbevágóan fontos, akkor most már várnék kb. 9 hónapot és vennék egy ST60 at, (és addig a pluszt is meg tudnád spórolni amivel többe kerül). Igen... :K , én a mostani kialakult helyzetben határozottan így döntenék, és akkor nem kéne kompromisszumot kötnöd se a méret se a szűrő se a képminőség terén! Ráadásul nem tudjuk mit mutat majd az ST60 a sávosodás és a ghosting szempontjából, de gondolom rosszabb csak nem lehet! :))

[ Szerkesztve ]

(#34371) 89Csabi89 válasza DVlad (#34366) üzenetére


89Csabi89
tag

Biztos, hogy ez sokkal közelebb van a valósághoz, mint amit én linkeltem :) Ez 3X mélyebb fekete mint a mostani ST/GT/VT feketéje, ami megint szép nagy ugrás lenne, ha a ZT hozná ezt :) Ami ugye 3X akkor kontrasztot is eredményezne.

#34362 hunspikey : Azt hiszem pont ti tárgyaltátok ki, hogy a kiállításon egy KURO-t raktak a ZT mellé, és ez nem véletlen :P Nyugodt szívvel gondolhatom azt, hogy a ZT feketéje közel lesz a KURO-hoz, ne adj isten meg is haladja azt :R És ez egy nagyon jó irány lesz a jövő megfizethető plazmái felé, ráadásul nem csak a fekete szint miatt fog 1.5-2 millába kerülni egy ilyen vas :DD

Mondjuk azért durva, hogy még mindig a KURO az etalon, és nem a megfizethető kategóriába :)

[ Szerkesztve ]

(#34372) Shadowbull válasza 89Csabi89 (#34370) üzenetére


Shadowbull
addikt

nade 9 honap mulva mar az ST70rol fogunk beszelni, aminek szinten jobb lesz a feketeje, es megint azon fogunk morfondirozni, hogy most megvegyuk-e az ST60-at vagy varjunk az ST70-re :))

A legjobb taktika a legujabb modellt megvenni rogton amikor kiadjak, igy egy evig csucsteved van :))

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#34373) Ispy válasza Shadowbull (#34372) üzenetére


Ispy
veterán

A legjobb taktika a legújabb modellt megvenni a legjobb áron :D

Igaz, így csak pát hónapig lesz csúcs tévéd, viszont megvigasztalod magad a megmaradt pár Deák Ferivel.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#34374) 89Csabi89 válasza Shadowbull (#34372) üzenetére


89Csabi89
tag

9 hónap múlva, max. csak jósolni lehet, mint ahogyan még most is azt tesszük a 60-as szériát illetően :) Nem ugyan az lesz a helyzet mint most.
Szépen leírtam, hogy a most "kialakult helyzetet" figyelembe véve (amit részleteztem is), ez lehet a legjobb megoldás! Ráadásul jelenleg még kompromisszumot is kellene kötnie, amit 9 hónap múlva valószínűleg nem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#34375) Sanyyka válasza janos666 (#34368) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Korán reggel olvastam a Samu telefonos OLED-es írásod és azonnal berohantam a fürdőszobába, hogy megnézzem az S3-am képernyőjét egy YouTube-os "Black screen" teljes képernyős videóval. :).
Korábban talán néztem már más kapcsán és jól emlékeztem: teljes sötétségben is látszik a képernyő rendesen.
Tehát az OLED-es tv-ktől sem várhatunk tökéletes feketét és ez az "élő led" nem csak vicces, hanem nagyon pontatlan megfogalmazás is, mivel feszültség alatt az is "dereng"? :F
Az igazi áttörés tehát az élő-halott led lesz... Ha valaki le tudja majd gyártani javaslom a "Zombi Led" elnevezést levédetni a technológiára. :D

A több telefon képernyőjén - egyébként szinte csak így - halványan látszó egyenlőtlenségek állítólag a ragasztás foltjai.

(#34376) 89Csabi89 válasza Sanyyka (#34375) üzenetére


89Csabi89
tag

Milyen színű? És mennyiért válnál meg tőle ? :D Csütörtökön jön az S4 :R

(#34377) hunspikey válasza Shadowbull (#34372) üzenetére


hunspikey
őstag

Ez csak egy ideig igaz, ugyanis a feketében az a jó, hogy minél jobban megközelíted azt a mágikus 0 cd/m2-t annál jelentéktelenebb, hogy mennyit javult egyik modellévről a másikra a technika. Most őszintén, csak a játék kedvéért, tegyük fel, hogy a mostani ST50 0.01-es feketéjéből az ST60-ra le mennek 0.007-re. Ez már döbbenetesen fekete lenne hidd el. Ehhez képest már nem tök mindegy, hogy majd az ST70, 80 akármi hová viszi le a feketét?

Én szerintem teljesen nem volt igazuk azoknak akik temették már évek óta a plazma technológiát. Én pont fordítva látom - szerintem pont most jött el a technológia aranykora - most lesznek a legjobb modellek a legjobb ár/teljesítménnyel megáldva. Ehhez képest, csak gondoljunk bele, hogy milyen jónak kellene (és olcsónak) lennie az OLED-nek, ha majd két éven belül már a mostani ZT60 technika le fog kerülni az ST80-ba. Döbbenet kilátások.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#34378) liszi70 válasza 89Csabi89 (#34370) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ez megint csak egyéni vélemény aminek nem sok jelentősége van"

Szerintem meg pont az egyéni vélemények összessége adja a fórum lényegét, már hogy a bánatba ne lenne jelentősége!

A wifi-re sokan panaszkodnak, én nem, mert egyszer használtam. A gyakori wifi eldobálás úgy tűnik visszatérő jelenség, de akinél ez nem jelentkezik, annak is érdemesebb kábeles megoldást használni, tényleg gyorsabb és megbízhatóbb, ez nem kérdés.

(#34379) patakidr válasza 89Csabi89 (#34370) üzenetére


patakidr
aktív tag

Ez megint csak egyéni vélemény aminek nem sok jelentősége van, pont olyan mint azok a bizonyos sávok!

A wi-fi és a sávok egyéni vélemény??? Drága fórumtárs: hát elolvastad az előzményeket és a nemzetközi sajtót a vertical banding-ről? Vagy a wi-fi problémákról?
Mert ha nem biciklibelsőben élsz, akkor pontosan tudod, hogy 2012-ben tömeges NEMZETKÖZI jelenségről volt/van szó...S a kiadott példányok 80-90%-át érinti.

Az, hogy neked meglehet, hogy fel sem tűnik, még nem jelenti azt, hogy a tiéden nincsen:) Ugyanezt megkockáztatom a pixel/subpixel hibákra is.

[ Szerkesztve ]

(#34380) patakidr


patakidr
aktív tag

720p.BluRay.DD5.1.x264.Hun
720p.BluRay.x264.

Ezeket a formátumokat valamiért nem viszi a TV belső lejátszója, vajon miért?

[ Szerkesztve ]

(#34381) Sanyyka válasza patakidr (#34379) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Az egyéni vélemények tényleg fontosak egy fórumban, ahogy az is, hogy ezek elé tegyük a "tapasztalataim szerint" szavakat. :R

Pl.: "a wi-fi-t felejtsd el, megbízhatatlan, lassú, stb." szerintem nem szerencsés mondat, mert sokunknál jól működik, én is sok esetben használom YouTube 1080p-s videokhoz és többnyire röccenésmentesen viszi, megy, amikor pedig nem, az a hálózati sebességingadozás hibája.

89Csabi89: kékeszsürkés izé, szerintem nagyon szép és tényleg eladó, de nem - az általam is kíváncsian várt - S4, inkább Note2 csere az amin agyalok...

[ Szerkesztve ]

(#34382) Dexar007 válasza hunspikey (#34377) üzenetére


Dexar007
veterán

Ha nem lehet majd látni,csak műszerekkel mérni,akkor igen,valóban tökmindegy. De VT50 feketéjét azért még bőven lehetne lejjebb vinni nemde? (Sötétben nem láttam sajnos egyik tavalyi modellt sem)

Give me your cum,bull!

(#34383) szgaborsz válasza 89Csabi89 (#34370) üzenetére


szgaborsz
tag

Egyetértek, a wi-fi nekem is hibátlanul működik, ráadásul telóról küldöm rá pl. a jútúbot és akadozás nélkül játssza le a mozgóképet. A hangja nekem nagy meglepetés volt, tisztán és érthetően szólt, még a mélyhangok is előtörtek, igaz, hogy nekem "kalodában" van a tévé, és ez egy plusz dobozként funkcionál. Persze felesleges egy HM-hez hasonlítani.

(#34384) 89Csabi89 válasza patakidr (#34379) üzenetére


89Csabi89
tag

Lehet egy kicsit rosszul fogalmaztam meg (ezért elnézést kérek), de a lényeg van akinél van van akinél nincs :)
Nem akarok kötekedni se de azt a 80-90%-ot honnan szűrted le? Megbeszéltük már párszor, hogy itt a topic-ba általában a problémáikkal fordulnak ide az emberek, szóval itt kis szerény körünkben valóban lehet 80-90% ez az arány, gyakorlatilag meg ki tudja? :F Wifi probléma meg elvétve van csak, még itt is...:K

"Az, hogy neked meglehet, hogy fel sem tűnik, még nem jelenti azt, hogy a tiéden nincsen Ugyanezt megkockáztatom a pixel/subpixel hibákra is."

János mikor volt nálam kalibrálni, és nézegette a TV-t, akkor ezt mondta: "Látom megúsztad sávok, meg pixelhiba nélkül" :)

[ Szerkesztve ]

(#34385) DVlad válasza 89Csabi89 (#34371) üzenetére


DVlad
őstag

Szerintem meg nem durva. Bármely területen, iparágban (ne menjünk messzire, audio- és videotechnika) természetes jelenség, hogy bizonyos dolgokat csak drága technologiával, drága alapanyagokból és vagy sok munkaórával lehet előállítani, majd tesztelni, kalibrálni, stb. Tehát nem a rendelkezésre álló tudás a szűk keresztmetszett, hanem az esetlegesen beleölt fejlesztési- és előállítási összeg megtérülésének mikéntje. Pontosan ez támasztja alá a pio ezen részlegének bedőlését, hiszen nem volt életképes ez a megközelítése a tv-s iparágnak, a trendek másfelé mutattak, mutatnak. Én magam azon is csodálkozom, hogy egy ilyen, a jelenlegi (2013) technikai- és leginkább árszintre elmerészkedett a pana. Azonban nekik vannak "olcsó" termékeik is, amiket jól húzhat a vásárlói agyakban a marketing munka a csúcs széria felé. Az emberek nagyon egyszerűen működnek és a jó marketing, valamint a szépen célzottan bedobott gerilla-urban legendek gyorsan befészkelik magukat a fejekben. Itt is olvashattunk már számtalanszor égbekiáltó ökörségeket (a tévékről, kábelekről, lejátszókról, stb.), amelyek szívből, meggyőződésből jöttek, pedig ez egy szakmai fórum. Ehhez képest az "utca emberének" pedig a metró, kiskegyed és a blikk után elég egy kis impulzus ahhoz, hogy bármit így vagy úgy gondoljon, ha betér egy mm, ed vagy akármilyen üzlet ajtaján, ahol mivel is fog találkozni azonnal egy "szakértő" szájából, az aktuálisan előtérbe helyezett marketinggel.

(#34386) dedy70 válasza 89Csabi89 (#34384) üzenetére


dedy70
tag

A sávosodási problémával küzdő készülékek aránya szerintem is közelít a 80-90%-hoz. János aki azért elég sok készüléket lát a kalibráló körútjai során nemrég találkozott az első sávmente 50ST50-el, ami azért akár hogy is nézzük meglehetősen rossz arány. Akik mélyebben foglalkoznak a témával vásárlás előtt ellátogatnak ide a fórumra. Ekkor szembesülnek a problémákkal amikkel szembe találkozhatnak a szép új plazmájukon. A sávosodást is azután vettük észre miután Bence leírta a vele kapcsolatos tapasztalatait. Aki meg csak egyszerűen "betévedt" egy üzletbe és az eladótanácsainak hatására megvásárolta a tv-jét, az boldogan ül otthon anélkül hogy keresné és észrevenné a hibákat.

"János mikor volt nálam kalibrálni, és nézegette a TV-t, akkor ezt mondta: "Látom megúsztad sávok, meg pixelhiba nélkül"

Ezek szerint Te voltál az a szerencsés aki hibátlan tv-t kapott. Irigykedek is.

[ Szerkesztve ]

(#34387) Neszójábe válasza dedy70 (#34386) üzenetére


Neszójábe
senior tag

És melyik a jobb? :P (Mármint aki otthon ül boldogan, vagy aki fürkészi a hibát...)

Egyébként én tényleg nem látok sávot, bár a rafi sárgát még nem próbáltam, de a szürkét már igen... :U

[ Szerkesztve ]

Peace

(#34388) 89Csabi89 válasza dedy70 (#34386) üzenetére


89Csabi89
tag

"Ezek szerint Te voltál az a szerencsés aki hibátlan tv-t kapott. Irigykedek is."

Nem! Nem én voltam, ill. én is ezek szerint (mert meg lett erősítve amit én is láttam ,tehát semmit :P), de nálam pár napja járt, akire te gondolsz, az kicsit régebbi történet, azt az írást én is olvastam.
De nem is ez a lényeg, nem a hencegés miatt írtam. Mert sávok meg sávok között is vannak különbségek. Vannak olyanok amik csak speciális helyzetben láthatóak ha lehet egyáltalán így nevezni, pont az itteni beszámolók alapján, és ha nem is keresed az egy tökéletes tv! És vannak olyanok is amelyek bármely egy színű homogén felületnél fellelhetőek, nah azok tényleg sávok!
Nem akartam vitát szítani, de attól még hogy 10 emberből 8-nak van azt nem azt jelenti, hogy a 11.-nek meg a 12.-nek is lesz, nem beszélve a Wifi-ről ahol inkább a hibás a kevesebb :)

[ Szerkesztve ]

(#34389) 89Csabi89 válasza 89Csabi89 (#34388) üzenetére


89Csabi89
tag

De amúgy nagyon elkanyarodtunk a témától, mert a WIFI-ről volt szó, bár tudom én kezdtem hasonlatot vonni a sávosodás között, belátom hiba volt :) Én lezártnak tekintem a témát.

(#34390) patakidr válasza 89Csabi89 (#34388) üzenetére


patakidr
aktív tag

Wifi-ről ahol inkább a hibás a kevesebb
2-ből 2!

(#34391) 89Csabi89 válasza patakidr (#34390) üzenetére


89Csabi89
tag

"#34381 Sanyyka válasza
Pl.: "a wi-fi-t felejtsd el, megbízhatatlan, lassú, stb." szerintem nem szerencsés mondat, mert sokunknál jól működik, én is sok esetben használom YouTube 1080p-s videokhoz és többnyire röccenésmentesen viszi, megy, amikor pedig nem, az a hálózati sebességingadozás hibája."

"(#34383) szgaborsz válasza
Egyetértek, a wi-fi nekem is hibátlanul működik, ráadásul telóról küldöm rá pl. a jútúbot és akadozás nélkül játssza le a mozgóképet. A hangja nekem nagy meglepetés volt, tisztán és érthetően szólt, még a mélyhangok is előtörtek, igaz, hogy nekem "kalodában" van a tévé, és ez egy plusz dobozként funkcionál. Persze felesleges egy HM-hez hasonlítani."

2-ből 2 jó, ja és én vagyok a 3. :) De most komolyan.... Részemről ezt a vitát is lezárnám. Kár is volt belefolynom. Kezdem megbánni, csak kár más embereket olyannal rémisztgetni, hogy a wifi egyenesen sz*r, pontosabban hogy "felejtse el"

[ Szerkesztve ]

(#34392) DM-Fan válasza hunspikey (#34358) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Érdekes, az ottani tesztben szereplő képeken a 65ST60 távirányítója már nem háttérvilágításos, miközben az ST50-é még az volt. Ez egy laza visszalépés. Nem mintha nem lenne mindegy, ha az ember mondjuk Harmony tulajdonos, de akkor is. Erre nem értem, mi szükség volt.

Input lagban sem tényleg sokat sikerült javulni (semmit). Bár ezen adatokat azért kezeljük fenntartással, mert azért vannak itt furcsaságok.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#34393) patakidr válasza 89Csabi89 (#34391) üzenetére


patakidr
aktív tag

Csak 2 napot olvass vissza. 55VT tulajdonos topictársnak a wi-fi hibák miatt már 3 alaplapot cseréltek....

De részemről lezártam én is :))

[ Szerkesztve ]

(#34394) 89Csabi89 válasza DM-Fan (#34392) üzenetére


89Csabi89
tag

Pont ti írtátok, hogy valószínűleg finomhangolás lesz csak az ST60, meg ha jól tudom UT se lesz, és a GT töltheti be a mostani ST szerepét, mint húzóerő. Gondolom ezért is a világítás hiánya.

#34393 patakidr: Tudjuk, hogy ki az a VT tulaj, és már nem 2 napja, hanem 2 hónapja húzódik neki a probléma (ami már megoldódott ha jól tudom). Mit mondjak: Nem volt túl szerencsés! Ráadásul sávos is volt a VT-je, viszont a legújabb alaplappal eltüntetek a sávok :R

[ Szerkesztve ]

(#34395) liszi70 válasza DM-Fan (#34392) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nekem az eddigi infók alapján úgy tűnik, nem egyenesági leszármazottja lesz az ST50-nek az ST60, hanem egy kicsit lejjebb sorolódik, mivel megjelent egy új kategória, a ZT. Lehet, hogy a GT60 lesz az igazi folytatása az ST50-nek. Ezt mutatja ez a kis távirányító-visszalépés is, ami nekem is rögtön feltűnt.

89Csabi89

Megelőztél 10 másodperccel!

[ Szerkesztve ]

(#34396) patakidr válasza DM-Fan (#34392) üzenetére


patakidr
aktív tag

Ez egy laza visszalépés. Nem mintha nem lenne mindegy, ha az ember mondjuk Harmony tulajdonos

Ezzel - én, mint régi és elégedett Harmony tulajdonos - nem értek egyet, ugyanis a dedikált (pl. AV, 3D, stb.) gombokat könnyebb/egyszerűbb elérni egy laikusnak a gyári távirányítóról, ezért a feleségem/kisfiam előszeretettel használják a gyárit.

A háttérvilágítás pedig szerintem kifejezetten praktikus, sőt általam kifejezetten elvárt tudás, ne kelljen már a sötétben keresgetni a gombokat senkinek sem.

89Csabi89 Gondolom ezért is a világítás hiánya.
Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok ezzel, de ez olyan gagyizás már egy gyártótól, hogy egy ilyen kényelmi funkciót kivesz egy távvezérlőből. Ez pontosan olyan, mint amikor egy azonos HW-rel rendelkező, de alacsonyabb kategóriás mobil bizonyos funkcióit szoftveresen tiltják, hogy vedd a drágábbat. :W

[ Szerkesztve ]

(#34397) DM-Fan válasza 89Csabi89 (#34394) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Persze, mi írtuk, de a finomhangolás számomra nem azt jelenti, hogy finoman kihangolják a távirányítóból a háttérfényt. :N

liszi70: attól, hogy bejön egy prémium-kategóriás modell, még nem kéne az egész palettának lejjebb tolódni, tekintve, hogy árban nemigen lesz szignifikáns lefelé tolódás. Ha az ST60 mondjuk UT50 árszinten mozogna, akkor azt mondom, hogy oké, gagyibb lett - bár ezzel sem értek teljesen egyet, mert ha egy széria (jelen esetben az ST) már valamit megfogalmazott korábban, akkor ne adjunk már lejjebb belőle - ahogy azt patakidr kolléga is leírta. Tudom, hogy csak apróság, de egyelőre abban sem vagyok biztos, hogy képiekben is hoz majd bármilyen előrelépést az ST60.

patakidr: A Harmony-ban pont az a jó, hogy úgy konfigurálod, ahogy akarod. Ha kell, akkor kiteszed a dedikált AV/3D gombokat a grafikus kijelzőre (én is kitettem) és még jobb is, mint az eredeti távon.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#34398) Dexar007 válasza DM-Fan (#34392) üzenetére


Dexar007
veterán

Nekem őszintén szólva teljesen mindegy a távirányítója, pár hét után már úgyis " érzésből" nyomja az ember..legalábbis nálam így van. Meg egyébként max hangerő + bekapcsolásra használom. :)

Viszont az az input lag brutális. :F Gyakorlatilag játszhatatlan szerintem az 50-60ms.

liszi70.: Ja, ezzel csak egy gond van.: Nálunk nem lesz 50"-nál nagyobb GT60.. :(

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#34399) kovadika válasza 89Csabi89 (#34391) üzenetére


kovadika
őstag

Lehet, hogy egyeseknek hasznos lehet a WiFi, de akkor is nehéz elfogadni, hogy valaki (többek közt) ezt helyezi a képátló elé, mint tévé vásárlási szempontot.

(#34396) patakidr

A tévé távirányítóját, csak arra használom, hogy be/kikapcsoljam a készüléket. Az összes többi funkciót a Dune távirányítója látja el, ami igaz nem háttérvilágításos, de foszforeszkál, ami legalább annyira használható, ha már kicsit is ismered. Ezért ez nekem egyáltalán nem szempont. Az UT távirányítója se világított, de legalább nem ilyen ujjlenyomatgyűjtő anyagból készült, mint az ST-jé. Bár ez már eléggé szőrszálhasogatás.

(#34397) DM-Fan

Simán el tudom képzelni, hogy semmiben nem fejlődött szinte az ST. Eleve alacsonyabb áron kellene, hogy menjen, mint a mostani, mert ugye eltűnt az UT ezért hatalmas a szakadék a teljesen belépő HD-Ready modell és az ST közt. Ezt orvosolta volna az S60, ami amúgy elég érdekes készülék tekintve, hogy talán az UT szintjét sem hozza majd. De nálunk az sem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#34400) 89Csabi89 válasza DM-Fan (#34397) üzenetére


89Csabi89
tag

Vehetnéd úgy is, hogy az ST60 az UT50 utódja, és akkor hoz előrelépést képiekben, még az ST50-hez képest nem is. Bár teljesen megértelek.

Mint ahogyan "patakidr" kolléga leírta: "Ez pontosan olyan, mint amikor egy azonos HW-rel rendelkező, de alacsonyabb kategóriás mobil bizonyos funkcióit szoftveresen tiltják, hogy vedd a drágábbat. "

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.