Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) kalasz válasza cousin333 (#5850) üzenetére


kalasz
tag

Bocsi a lényeget nem írtam. Gmail és pop-nál imap-nál is ugyan azt csinálja. A gmélen van cirka 2000 levelem az operában csak az aktuálisokat akaron meg tartani, de mindíg lejön az összes. :W

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#5852) h_143570 válasza kalasz (#5851) üzenetére


h_143570
addikt

A GMail hasonlo level szervezesi megoldast hasznal, mint az Opera. Azaz 1 helyen tarolja majd szurokkel/cimkekkel szimulaja a konyvtar strukturat. Mivel nem ugy mukodik, mint a tobbi levelezo rendszer, ezert a hagyomannyos kezelesi megoldasok sajnos nem mukodnek. A tamogatasi oldalon van is rola leiras.
Minden level [Gmail]/All Mail "mappaban" talalhato, a sima torles csak a cimkeket szedi le rola, de nem torli a szerverrol.
Ha torolni akarod levelezo kliensbol akkor IMAP modot kell hasznalnod, majd athelyezni a levelet a [Gmail]/Trash mapaba, es onnet torolve ha minden igaz fizikalisan is torlodik a rendszerbol.
Illetve nem vagyok biztos benne, de mintha legutobb mukodott volna akkor is ha direktbe a [Gmail]/All Mail mapabol toroltem oket.

Ha nem akarod torlni oket, de nem akarod, hogy allandoan leszedje az archivaltakat is akkor szinten IMAP-ban iratkoz le a [Gmail]/All Mail "mapparol". Ez esetben a torles funkcio, az archivalas opcionak fog megfelelni. Ez mellesleg a level duplazodasi problemat is megoldja.

(#5853) kalasz válasza h_143570 (#5852) üzenetére


kalasz
tag

Hali!
Köszi a gyors választ. Részben megoldódott a dolog. Már csak annyi a probléma, hogy duplázva tőlti le a leveleket az opera.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#5854) h_143570 válasza kalasz (#5853) üzenetére


h_143570
addikt

A [Gmail]/All Mail maparol leiratkozva meg szokott oldodni a dolog. Viszont ha egy level 1nel tobb "mapaban" van akkor a GMail kulonbozonek hazudja oket, a levelezo kliensek meg elhiszik. Minden level alapbol benne van a [Gmail]/All Mail -ben innet csak vegleges torlessel lehet eltavolitani, ezert kell arrol a mapparol leiratokozni. Ha 1nel tobb cimket raktal ra akkor szinten 2 mapaban fog latszani. Ha ebbol az eggyik az Inbox akkor onnet a "torolve", azaz az Inbox cimke eltavolitasa utan megint el fognak tunni a duplikatumok. IMAP eseteben meg lehet nezni, hogy melyik mapban vannak es onnet megint irthatoak. Ha a levelezo kliensben, nem a [Gmail]/All Mail mapabol torlsz, akkor csak cimke letavolitasokat csinalsz Gmail eseteben. Ha egy levelet athuzol IMAPban akkor szinten csak cimkeket ragasztasz ra.

[ Szerkesztve ]

(#5855) cousin333 válasza kalasz (#5853) üzenetére


cousin333
addikt

Üdv. Nem véletlenül kérdeztem, amit, mert én is ezeket használom, és tapasztalom. Ami nekem bevált:

- csatlakozás IMAP-al
- Az IMAP-os inbox mappa tartalmát olvasás nélkül törlöm! Ez a lépés a szerveren a levelek archiválásaként jelentkezik
- IMAP-os spam mappa összes lemét megjeleölöm Operában is Spam-ként, majd törlöm az összeset
- a fentieket megismétlem minden fiókomnál
- kiválasztom az operás "Olvasatlan" mappát, és elolvvasom a leveleket
- kiürítem a Kukát

Bonyolultan hangzik, de szerintem jól működik és egy idő után kézreáll. Így minden levelet 1-szer kapok meg, az Olvasatlanban csak a tényleg friss levelek szerepelnek. Weben belépve üres a Spam mappa, valamint minden már elolvasott levél archiválva van. Az Inbox-ban meg csak azok vannak, amiket még sehol sem olvastam el.

"We spared no expense"

(#5856) h_143570 válasza cousin333 (#5855) üzenetére


h_143570
addikt

Ez egy erdekes megoldasnak tunik, adok neki egy probat en is.

(#5857) pite4


pite4
tag

Sziasztok! Nekem nem akar videót lejátszani..... Adobe Flash Player-t futtatom,de semmi.
Adobe Flash Player Plugin Setap.... Opera try again (vagy mi)

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#5858) Pierre75 válasza pite4 (#5857) üzenetére


Pierre75
senior tag

Ugyanez a tünet frissen telepített vista-n, xp alatt működött. ver. 9.63
Ha van vkinek ötlete, segítsen!
Köszi!

(#5859) troller válasza Pierre75 (#5858) üzenetére


troller
senior tag

Használj XP-t ;]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#5860) blaces válasza pite4 (#5857) üzenetére


blaces
tag

Nem az a hiba, hogy a böngészőt nem zártad be? Minden egyes kis részét be kell zárni, különben nem hajlandó felrakni magát. Ha bezártad, akkor várjál 5 másodpercet és utána telepítsd fel.
Én mindig itt hibázok :DDD

(#5861) pite4 válasza Pierre75 (#5858) üzenetére


pite4
tag

Sikerült megoldanom! De ne kérdezzétek hogy :DDD

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#5862) Pierre75 válasza pite4 (#5861) üzenetére


Pierre75
senior tag

Legalább annyit írj, merre bóklásztál a beállítások között!

(#5863) pite4 válasza Pierre75 (#5862) üzenetére


pite4
tag

Letöltött valami video lejátszót, de nem akarta megnyitni/futtatni(?). Megkerestem hol van, és kibontottam. Nem az operával hanem windows-al (aszem).
Már majdnem ott tartottam hogy letörlöm a francba az egész operát, de hál' istennek összejött. Jó kis böngésző ez. :C

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#5864) mrhero válasza blaces (#5860) üzenetére


mrhero
tag

az az 5mp relativ. nekem tobbnyire sokkal tobb ido a kozepes harver miatt

(#5865) cousin333


cousin333
addikt

Üdv mindenkinek!

Úgy tervezzük, hogy meginterjúvoljuk Jon S. von Tetzchner-t, az Opera CEO-ját. Az esetleges neki szánt kérdéseket itt, vagy a Magyar Opera blogban lehet felvetni.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5866) Pierre75 válasza pite4 (#5863) üzenetére


Pierre75
senior tag

Leírhatnád, milyen lejátszó. Bár most hagytam a fenébe, azt a két oldalt megnézem IE7 alatt, a többire jó az Opera. Bizakodom, hogy a O10-zel majd nem lesz gubanc.

(#5867) copin válasza cousin333 (#5865) üzenetére


copin
őstag

1. Tervezik-e nyílttá tenni a forráskódot az asztali böngészőnél?
2. Mennyiben befolyásolja az asztali böngésző jövőjét a viszonylag alacsony felhasználói "létszám" (jobb kifejezés nem jutott eszembe :D )?

A többi kérdést már feltették, vagy nem olvastam. Esetleg tépjétek meg a szakállát és húzzátok ki belőle hogy mikor jön az a bizonyos új logo. :)) ;]

(#5868) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Nekem 3 kérdésem lenne:

1. A gyorshívót hogyan tudom bővíteni? Alapból 9 címet lehet betenni, de nekem több kellene.

2. A gyorshívó ablak hátterét hogyan lehet megváltoztatni? Valahol láttam egy képet amin nem az üres fehér volt, ebből gondolom, hogy egyáltalán meglehet ezt tenni. :D

3. Az előzményeket hogyan lehet törölni? Nert nekem eddig még nem sikerült.

Előre is köszönöm! :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#5869) copin válasza Klemens (#5868) üzenetére


copin
őstag

1. [link] Nem tudom hogy működik-e. Nagyon nem akarok belepiszkálni, mert ctrl-[szám] parancs nem biztos hogy működne, én pedig azt már megszoktam.

2. Egyéni küldetés formájában nem tudom. Valami témaszerkesztő kéne, amúgy témázással (shift+F12).

3. [link]

(#5870) cousin333 válasza copin (#5867) üzenetére


cousin333
addikt

Nem tudom olvastad-e már ezt a két cikket (gondolom igen).

Opera SDK, Opera bevételek

Ezek alapján azt tudom neked mondani, hogy:

1. nem
2. kevéssé

:)

ui: A Gyorshívó méretnövelése működik, de a Ctrl + szám nem fog, és nem tudom, hogy reagál rá az Opera Link.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5871) Klemens válasza Klemens (#5868) üzenetére


Klemens
őstag

Köszönöm! :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#5872) Pierre75


Pierre75
senior tag

Azóta se sikerült rájönnöm, miért nem lehetséges a videó lejátszás némely oldalakon. Ha vkinek lenne ötlete, kérem ossza meg!
A hiba: http://kephost.com/images/534_plugin.jpg

[ Szerkesztve ]

(#5873) h_143570 válasza Pierre75 (#5872) üzenetére


h_143570
addikt

A GT-n nalam flash alapon rendszerint jol szokot mukodni.

(#5874) Pierre75 válasza h_143570 (#5873) üzenetére


Pierre75
senior tag

Eleddig nekem se volt vele gondom. De most új gép és Vista alatt vmiért nem akarja. Így ezen oldalak esetében IE-t használok. Szerettem volna rájönni a hiba okára, de ötletem sincs.

(#5875) h_143570 válasza Pierre75 (#5874) üzenetére


h_143570
addikt

Ami furcsa, hogy nalam is Vista, igaz X64 es SP1.

(#5876) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Hello!
Nem tudjátok, hogy miért néz ki opera alatt így a PH, meg a google is ?
Olyan mintha a betűtípus el lenne áílítva, de nem tudom hol kell visszaállítani.
Köszi a segítséget!
bye!
adnoctum

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#5877) Penge_4 válasza adnoctum18 (#5876) üzenetére


Penge_4
veterán

Témáknál nézelődtél? Esetleg Ctrl+F12->Web Pages->Normal Font?

(#5878) adnoctum18 válasza Penge_4 (#5877) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Megjavult magától, úgy ahogy keletkezett...
Furcsa.
Azért köszi! :C :R

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#5879) kalasz


kalasz
tag

Sziasztok!
A 9.63-as beállításai átvihetőek valamilyen módon a 10-es Operába?
Köszi előre is a válaszokat :R

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#5880) Penge_4 válasza kalasz (#5879) üzenetére


Penge_4
veterán

Nagyon egyszerűen. A C:\Users\Felhasználónév\AppData\Roaming\Opera\Opera\profile\ helyről átmásolod a fájlokat a C:\Users\Felhasználónév\AppData\Roaming\Opera\Opera 10 Preview\profile\

Ha a levelezőt és az RSS-t is használod, akkor ugyanezt megcsinálod a C:\Users\Felhasználónév\AppData\Local\Opera\Opera\mail\ könyvtárral is.
Ezt a C:\Users\Felhasználónév\AppData\Local\Opera\Opera 10 Preview\mail\ helyre másolod.

(#5882) AtHoS válasza cousin333 (#5881) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kösz a linket :R

A hozzászólásaid között olvastam egy a gyorshívóval kapcsolatos megjegyzést:
(nem vagyok oda regelve és emiatt nincs is szándékomban, így inkább ide írnék egy kis saját megjegyzést)

- "De a többi része jó dolog. Például ha rákattintasz valamelyikre, akkor frissíti az előnézeti képet is, nem kell külön megtenni."

- "Ezt az opciót én is hiányolom az Operából, pedig teljesen logikus. A többi annyira nem hiányzik, bár az IE is ilyesmit csinált a 8-as verzióba."

Nos én nem hiányolom a gyorshívóképek frissítését, mivel szeretem az általam odaszerkesztett képet viszontlátni.
Pl. a ph!-nál levettem a főoldal bal felső sarkában található "Prohardver" feliratot és azt tettem be hozzá. Az ideg ölne meg, ha rákattintva folyton frissítené.
Nem érdekel az előnézeti kép, inkább az fontos számomra, hogy egyből felismerhető legyen melyik gomb mire mutat. Így is trükközni kell a képekkel, mert "Read Only" attribútummal kell ellátni, hogy meg is maradjon és ne váltsa később előnézeti képre.

Mondjuk ez az én saját véleményem, természetesen lehetnek több tízezren akiknek ez nem felelne meg.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#5883) mrhero


mrhero
tag

amikor a kedvencek koze akarok tenni egy oldalt, a kedvencek egesz fa-strukturaja ki van bontva. eleg sok mappam van a kedvencekben ezert eleg atlathatatlan es nem keves ido, mig megtalalom hova is szeretnem tenni az adott oldalt. van erre vmi megoldas, h ne jelenitse meg az egesz mappaszerkezetet?

(#5884) Penge_4 válasza mrhero (#5883) üzenetére


Penge_4
veterán

Operában nincsenek kedvencek. Itt könyvjelzők vannak.
A View (Nézet) részt lenyitod és ott 3 féle nézet közül választhatsz.
Ha az oldalsáv (F4) meg van nyitva, akkor csak behúzod a címet a címsorból valamelyik mappába egérrel.

(#5885) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

tessek mondani a jobb gomb-le-fel az nem frissites??? me masolja a lapot ami vegul is a sugo szerint oke, na de hogy???
"Lap frissítése Nyomja le a jobb gombot, és húzza az egeret le, majd fel"
"Másolat készítése a fülről Nyomja le a jobb gombot, és húzza az egeret le, majd fel"

hmmmm

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5886) JRF válasza neduddki (#5885) üzenetére


JRF
csendes tag

Fordítva. Fel és le.

udv

(#5887) neduddki válasza JRF (#5886) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

gondolkodom en de nagyon de frissitesre akkor sem akar a kezem a fel-le-re ballnai:- (((
magyarul: akkor is a le-fel van a kezemben...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5888) Penge_4 válasza neduddki (#5887) üzenetére


Penge_4
veterán

Ctrl+F12->Advanced->Shortctuts->Mouse setup->Opera Standard-et duplikálod, majd szerkeszted, itt beírod a gyorskeresőbe a gestureup szót, majd a reload mellett módosítod az értéket, ezután enter, majd gesturedown-nál a duplicate tab-ot szintén megcseréled, aztán close és mielőtt visszatérsz a beállításokból, kiválasztod a duplikált beállítást. Utána már így fog működni, ahogy szeretnéd.

(#5889) neduddki válasza Penge_4 (#5888) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

koszi en ezt tudom, de az a gondom, hogy egyszerun a fel-le-re nem emlexem, mindekell a le-fel gyun az esembe es a kesembe is:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5890) mrhero válasza Penge_4 (#5884) üzenetére


mrhero
tag

koszi a segiteget
nem voltam eleg pontos. a ctrl + d-re elojovo ablakban levo legordulo menure gondoltam.
konyvjelzo, kedvencek ua szvsz.

(#5891) Penge_4 válasza mrhero (#5890) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem értem mi a baj azzal. Ki van nyitva minden mappa, nem kell még ezért sem külön kattintani, csak legördíted és kiválasztod a megfelelőt. Egyszer kibírod, ha meg már mentettél valahova, akkor utána a következő mentésnél már automatikusan a legutóbbi mappába menti, már csak Ctrl+D + Enter kell.

Vagy szerinted hogy lenne átláthatóbb?

(#5892) VladimirR


VladimirR
nagyúr

Hi!

van lehetoseg opera alatt a cookie-k netscape formatumba torteno exportalasara?

Udv: VladimirR

(#5893) Penge_4 válasza VladimirR (#5892) üzenetére


Penge_4
veterán

Szerintem nincs.

(#5894) SalvadorLynx


SalvadorLynx
aktív tag

Most vettem egy 24" képernyőt, de netezéshez így nagyon kis méretben jeleníti meg a weblapokat. Meg lehet oldani, hogy minden weblapot automatikusan nagyítva jelenítsen meg?

(#5895) AtHoS válasza SalvadorLynx (#5894) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Esetleg

read-only mode on the forum

(#5896) cousin333 válasza neduddki (#5889) üzenetére


cousin333
addikt

Láttad a Terminatort? Na, mint egy shotgun újratöltése, fel, majd le. Nem vicc, én is így jegyeztem meg :).

A súgóban meg még mindig el van írva, pedig már korábban írtam miatta.

"We spared no expense"

(#5897) cousin333 válasza SalvadorLynx (#5894) üzenetére


cousin333
addikt

Ctrl + F12, majd Weblapok fül és ott a nagyítást átállítod.

"We spared no expense"

(#5898) mrhero válasza Penge_4 (#5891) üzenetére


mrhero
tag

tobb mint 130 mappam van. remelem igy ertheto

(#5899) Penge_4 válasza mrhero (#5898) üzenetére


Penge_4
veterán

Az önmagában is durva. :D De az érdekelne, hogy szerinted ennél a megoldásnál mi lenne egyszerűbb olyanoknak, akiknek 130 mappájuk van. :)

[ Szerkesztve ]

(#5900) twollah


twollah
nagyúr

Kijott az uj 10es alfa verzio (v10.0 Build 1285 Alpha).

Tovabbi info itt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.