Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) h_143570 válasza cousin333 (#6748) üzenetére


h_143570
addikt

Azaz magyar ido szerint hetfon 9kor. Mar alig varom.

(#6752) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6750) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jujj de jó lesz! :C Na jó, nem mondom el senkinek. :DDD

Sk8erPeter

(#6753) Sk8erPeter válasza cousin333 (#6748) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hehe, vicces beleolvasni a forráskódba:
"The Web is your browser. Discover how fast and fun the Web can be."
"We start our little story with the invention of the modern day computer. Over the years, the computers grew in numbers, and the next natural step in the evolution was ..."
Na mindegy, lehet, hogy ez csak nekem volt vicces elsőre. :DD

Sk8erPeter

(#6754) h_143570 válasza Sk8erPeter (#6753) üzenetére


h_143570
addikt

Mondjuk ez magyarazza, hogy miert nem volt tegnap uj eloztes/beta.

(#6755) remington2 válasza Sk8erPeter (#6753) üzenetére


remington2
senior tag

Cloud? Skynet?

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#6756) cousin333 válasza h_143570 (#6751) üzenetére


cousin333
addikt

Kedden. Az óra stimmel... :D

Mondjuk ez magyarazza, hogy miert nem volt tegnap uj eloztes/beta."

Nem magyarázza, mert nem is volt várható. A hivatalos heti pénteki előzetesek megszűntek, de attól még többnyire pénteken jönnek. A szerda az alfák, béták, RC-k és véglegesek napja. Azért az Opera sem fog hetente bétákat kiadni :).

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6757) h_143570 válasza cousin333 (#6756) üzenetére


h_143570
addikt

Igen, idokozben rajittem, hogy elneztem. :R

Egy elozetest azert mindig szivesen fogadunk. A penteki talan nem is baj.

(#6758) Dave™


Dave™
nagyúr

Valami cloud dolog lesz szerintem, csak nem viccből rajzolgatták oda a felhőket:) Valamennyire a turbo is cloud jellegű elvégre, de kíváncsian várom én is. Egy végleges 10 is jó lenne, nem muszáj újra feltalálni a webet:D

szerk: itt is a cloud browserre tippelnek, bár persze ez is csak találgatás

[ Szerkesztve ]

(#6759) vv5204


vv5204
senior tag

Opera mail kliens update.
Nem régiben írtam az opera mail klienssel nem lehet ékezetes file-okat csatolni.
Ma először akartam volna jpg-et. De csak akartam. Mert, hogy az se ment.
Csupán egy 0 bájtos akármi lett a címzettnél.
2 óra szarrá állítgatás után meg lett a megoldás. Advanced, Network, "Encode international web adresses with UTF-8"-at kellett bepipálni, aztán jpg és ékezet is
ment vele. Igaz utóbbi esetben a file eredeti nevét lecseréli AT0000x-re.

(#6760) AtHoS válasza vv5204 (#6759) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam az pl. alapból engedélyezett és eddig az általad tapasztalt levélküldési gonddal sem találkoztam.
Nem lehet, hogy előtte elállítgattad?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6761) vv5204 válasza AtHoS (#6760) üzenetére


vv5204
senior tag

Biztos azért nem találkoztál az esettel, mert te nem állítgattad el, mint én. :)
(Gondoltam ki veszem a pipát, a myVIP-en is kilóg a sor, a közép eu kódolás meg úgy is ISO-8859-2.)
Azt viszont furcsállom, mi köze van ennek a beállításnak a levél csatolmányaihoz...

(#6762) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Leteszteltük az Opera 10 bétáját ([link])

Itt ezek nem tiszták számomra a cikkből:
"A telepítés során már találkozhatunk az újfajta dizájnnal, a piros színéről ismert Opera ezúttal kékbe öltözött. A vizuális változás a program indítását követően is észrevehető. A téma az angol John Hicks keze munkáját dicséri, akit külön a 10-es változat arculatának megtervezésére alkalmaztak az operások."
Az eddig látott képek alapján nem értem, mi ez a nagy felhajtás. Milyen új dizájn? Milyen régi piros színről kék szín? Nem vágom.

"A webes integritás jegyében már arra is módunk van, hogy gyorsan és egyszerűen feliratkozhassunk a hírcsatornákra egy internetes hírolvasóval, vagy egy levélküldő linkre kattintva az általunk preferált szolgáltató levelezőjét használhassuk."
Hát ezek közül mindkettő eddig is rendelkezésre állt... :U

Homályosítsatok fel. :B
Ettől függetlenül a cikk nagyon jó, respect to cousin333! :R

Sk8erPeter

(#6763) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Még egy kérdés:
ha én az Opera Classic Skinjének dizájnját szeretném látni a menüsorban, de az Opera Standard (vagy más skin) gombjait és legördülő menüit a böngészőablakban, arra van lehetőség?
:R

Sk8erPeter

(#6764) vv5204


vv5204
senior tag

Ez tényleg jó kis cikk volt! És megfelelően objektív, ami manapság egyáltalán nem
jellemző...
( el is rakom könyvjelzőbe :) )

És ha már szóba kerültek az írásban az Opera gyengéi, a könyvjelzőt is tovább fejleszthetnék, mert plö az FF sokkal többet tud etéren.
Zavaró, hogy nem lehet a sorrendet változtatni csak a manage funkcióval és középső egér gomb lenyomásával nem lehet lapot nyitni. :(

[ Szerkesztve ]

(#6765) cousin333 válasza Sk8erPeter (#6763) üzenetére


cousin333
addikt

Fogod ezeket a témákat, és összegyúrod, ahogy kell. Vagy néz körül a már készek között, elég sok ehhez hasonló hibrid megoldás van, hátha egyikük megtetszik.

"We spared no expense"

(#6766) cousin333 válasza Sk8erPeter (#6762) üzenetére


cousin333
addikt

Arculat: eleve az Opera színe a piros (az ikonja is olyan). Egyszerűen ez a szín társult hozzá, ahogy az IE kék, a Safari szürke és kék (mondjuk...), az FF meg narancssárga.

Opera 9.6

Opera 10

Talán látszik, hogy mire gondoltam. A 10 alfa telepítésekor nagyon meglepő volt a hangsúlyos kék. A Magyar Opera designja is emiatt váltott kékre.

"We spared no expense"

(#6767) Sk8erPeter válasza cousin333 (#6766) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sajnos nem látszik a különbség, mivel az első linkre "Sorry! Could not find what you're looking for." az üzenet, a második link pedig alapból a 9.6-os bemutatásával foglalkozik: [kép]
Gondolom utóbbi attól függően, hogy épp melyikkel böngészel, nálad nyilván ez alapból a 10-est dobja, ha azzal mész rá erre az oldalra. (Igaz, egyelőre ez az oldal más böngészőkkel is a 9.6-ost dobja, gondolom mivel egyelőre ez a legutóbbi végleges változat...)
Ennél szemléltetőbb kép esetleg? :DD

Amúgy a cikkből kiemelt részek közül a másodikat miért említetted meg újdonságként, ha eddig is rendelkezésre állt? :D (hírcsatorna-olvasó és az alapértelmezett levelezőkliens használata)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6768) cizoe


cizoe
őstag

Van lehetőség rá, hogy a felugró ablakokat Aero módban mutassa? Sajnos nem úgy teszi. Opera 10ről van szó.

A választ előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6769) cizoe válasza cizoe (#6768) üzenetére


cizoe
őstag

Csináltam egy shotot is, hogy érthetőbb legyen a kérdés. :)

(#6770) Penge_4 válasza cizoe (#6769) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem lehetséges, mivel MDI ablakkezelőt használ. Akárcsak a clipbrd.exe, tehát ebből következtetve az DWM nem fér hozzá az programokon belüli MDI ablakkezelőhöz, így tehát nem az Operában van a bug. [link], [link]

(#6771) cizoe válasza Penge_4 (#6770) üzenetére


cizoe
őstag

Köszi ezt nem tudtam! :R Amúgy minek tudható be ez a különcködés? Hal ki az MDI egyre jobban...

[ Szerkesztve ]

(#6772) Penge_4 válasza cizoe (#6771) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem tudom. Eddig arra gondoltam, hogy a gyorsaság, mert a rendes ablakot használó böngészőknél nem nyílt olyan gyorsan, aztán ezt megcáfolta a Chrome.
Tehát maradt az, hogy így külön tabként csoportosulnak a javascriptes ablakok is és ugyanolyan funkciókkal bírnak, mint a normál ablakok. FF-ban például sosem bírtam megszokni, hogy megnyitok egy JS ablakot, aztán a címsor nem szerkeszthető. Ha pedig címsorból nyitom meg a címet, akkor a teljes képernyős ablakot méretezi át. A Chrome is ilyen, ott legalább van egy jobb klikk->Open as Tab menüpont.

(#6773) cizoe válasza Penge_4 (#6772) üzenetére


cizoe
őstag

Mondjuk annyiból tényleg nagyon hasznos, hogy a popupokat is látom a tablisten.

Kicsit más téma: Ebből adódóan nem valószínű (pont az MDI maitt), hogy lesz Win7-re taskbar preview támogatás ugye? Vagy ahhoz külön process kéne/tab és máshogy nem megy?

(#6774) Penge_4 válasza cizoe (#6773) üzenetére


Penge_4
veterán

Taskbar Preview a Vistában is van, azt minden támogatja (csak Office-ban van egy olyan bug, hogy ha megnyitok egy meglévő dokumentumot, majd megnyitok mégegy ugyanolyan típusú meglévő dokumentumot, majd bezárom valamelyiket, akkor a preview helyett egy fehér üresség lesz rajta egy Word vagy Excel ikonnal).

Nem próbáltam még a Win7-et, de ha arra gondolsz, ami IE-nél van, hogy kirakja az összes tab előnézeti képét egymás mellé, akkor nem hiszem, de az gondolom a Firefoxban sem lesz. Vagy a csak multiprocess-en múlik? Mert akkor a Chrome-nak is kéne támogatnia. Ha külön támogatás kell neki, akkor felejtsd el, az MS eddig se foglalkozott különösebben az Operával.

Nem tudom lesz-e multiprocess, de a 10-esben már biztos nem.

[ Szerkesztve ]

(#6775) cizoe válasza Penge_4 (#6774) üzenetére


cizoe
őstag

Igen, arra gondoltam, nem a single previewre. A chrome tényleg nem támogatja, viszont a Safariban működik.

Na az offolást abbahagyom, mégegyszer köszi a gyors válaszokat. :R

(#6776) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

cousin333 előtt megint le a kalappal, hogy magával az Opera vezetőjével készített interjút... :Y :R:R
Interjú az Opera vezetőjével

Sk8erPeter

(#6777) vv5204


vv5204
senior tag

:R :R

Tényleg kicsit marketing ízűek voltak a válaszok, de köszönjük az interjút!! ;)

Lassan kezd zsúfolt lenni a könyvjelző Opera mappája :)

(#6778) AtHoS válasza Sk8erPeter (#6776) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valóban le a kalappal :R csak ez már lassan fél éves cikk, bár ez nem von le semmit az értékéből

mod: azért most is elolvastam :K

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6779) cousin333 válasza cizoe (#6775) üzenetére


cousin333
addikt

Igen, a Safarival valóban működik. Ez számomra azt mutatja, hogy alapvetően a böngészőnek kell támogatnia. Ebben az esetben nem tudom, mit csinál az Opera, nem jellemző, hogy azonnal lecsapna az efféle lehetőségekre.

Viszont ez a pluginekért sírás elég idegesítő a Safariban. Nincs fenn a Flash és az ilyet tartalmazó oldalakon felajánlja a letöltést. Erre nyomhatok OK-t vagy Cancel-t. Namost ha az utóbbi nyomom, akkor minden egyes betöltéskor ezzel az ablakkal bombáz. Máshol legalább van olyan opció, hogy többet ne mutassa ezt az üzenetet.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6780) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Létezik, hogy az Opera nem kezeli a png-képeket? :F
Bár nehezen tudom elképzelni... Ez az oldal állítólag nem elérhető (pontosabban "Hálózati probléma" a hibaüzenet), de Chrome-ból, FF-ból, IE-ből simán: [link]
:F:F
Mi lehet nálam a hiba?

:R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6781) cousin333 válasza Sk8erPeter (#6780) üzenetére


cousin333
addikt

Természetesen kezeli.

Először nekem sem ment, de egy reload után (kisebb gondolkodás után) megnyitotta.

"We spared no expense"

(#6782) vv5204


vv5204
senior tag

Opera Turbo update.

Turbo használata esetén ha a memory cache nem automatikusra volt állítva,
bizonyos oldalakon "plugin-in content"-re kattintva majd a fület bezárva, Opi 10 beta nálam összeomlott (igaz volt, hogy csak ötödjére, de előbb-utóbb az adott oldalon mindig). Automatikusra állítva viszont nem. Egy újabb furcsaság...

[ Szerkesztve ]

(#6783) Sk8erPeter válasza cousin333 (#6781) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nekem semmilyen körülmények között nem nyitja meg.
Újraindítottam, törölgettem a cache-t, sütiket, blabla, de nem akarja.
Tipp?

És hát az is eléggé zavar, hogy sokszor több mint 400 MB-ot zabál a memóriából az Opera process, ami nem hiszem, hogy normális, még akkor sem, ha mondjuk 20 fül van megnyitva, amik NEM megnyitott pdf-ekből és Youtube-os videókból állnak... (egyetlen videófül, a többin cikkek vannak megnyitva, legfeljebb Flash-es cuccokkal vannak teledobálva az oldalak, de ezenkívül semmi komoly memóriazabáló, sztem nem kéne ennyit ennie)
És a múltkori parám tegnap is előfordult itt a PH-n, hogy hozzászólás megírása (OK lenyomása) után az 5 perccel korábbi, nem frissített állapotot mutatta több frissítés után is, akkor is, ha cookie-kat, temp-eket töröltem. Sőt, egyes PH-s oldalakat egyáltalán nem nyitott meg, és ha a frissítésre nyomtam, a kész állapotot mutatta, mintha már az egész oldalt betöltötte volna... Úgy tűnik, allergiás a PH-ra az Operám... :D Persze a png-képet se tudja megnyitni, úgyhogy több sebből is vérzik.
Franc belé már...

Sk8erPeter

(#6784) vv5204 válasza Sk8erPeter (#6783) üzenetére


vv5204
senior tag

Csatlakozom cousin333-hoz. Szűz és saját Opera is ugyanazt mutatja.
Elsőre nem jön be, frissítés gomb után némi malmozás után müxik.
Viszont Turbóval elsőre is, 2 sec-en belül. :F
A jó öreg operaprefs törlés? :)

(#6785) Penge_4 válasza vv5204 (#6784) üzenetére


Penge_4
veterán

Akkor most megint én vagyok a kivétel, akinek elsőre bejött a kép? :U :D

(#6786) h_143570 válasza Penge_4 (#6785) üzenetére


h_143570
addikt

Nem, nekem is elsore megnyilt.

(#6787) Sk8erPeter válasza h_143570 (#6786) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor már tényleg nincs ötletem, mi lehet nálam... :(

Sk8erPeter

(#6788) vv5204


vv5204
senior tag

Milyen jó, hogy NEM tökéletes az Opera, különben egy elhagyatott hely lenne ez a
fórum! :DD

(#6789) Ndruu válasza Sk8erPeter (#6783) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ennyi memóriát akkor szokott megenni, amikor valami hiba történik. User error-ra gyanakszom... Megpróbálom, hátha segíthetek.

Nem tudom milyen Opera, melyik verzió, de a hiba valahol a felhasználói fiókokba mentett fájlokban lesz. Ezek uninstall után megmaradnak és a következő telepítésnél aktívak maradnak.
Így jártam amikor a 9.64 mellé feltettem a 10-es bétát. Kipróbáltam, nem jött be, uninstalláltam, aztán a 9.64-et a 10-es beállításaival töltötte be. Kézzel el kellett távolítanom a mappát a Local Settings-ből és az Application Data-ból.

Az általad említett png képet azonnal betöltötte nálam.
Csinálj egy registry tisztítást, az operával kapcsolatos dolgokat távolítsd el, az említett mappákat töröld (keresővel megtalálod ha rákeresel az Opera szóra). Műkdönie kell...

vv5204: Lehet hogy nem tökéletes, de számomra a többi használata nem kényelmes. Eltűröm a hibáit, mert nincs ami helyettesítené azokat a funkciókat amiket használok.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#6790) Sk8erPeter válasza Ndruu (#6789) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kösz, hogy egyből user errorra tippelsz... :DD
Legutóbb "újrageneráltam" az opera6.ini-t, az megoldást jelentett a szöveg megjegyzésére, lehet, hogy most is azt kéne, talán erre is használható lenne.
9.64-est használok, korábbi felhasználói cuccok nem igazán vannak (csak frissítettem, ennyi, de nem 10-esre, ami azért már jóval újabb, kevésbé kompatibilis - legalábbis az itt leírt tapasztalatok alapján, levelezést macerásabb beállítani, stb.), egyébként a profilt már átállítottam másik elérési útra, az eredeti nincs meg, egyébként fura lenne, ha bezavarna, ha ott is maradt volna a Doc&Settings-ben vagy Program Files-ban (de nem maradt), mivel elvileg átállítás után már nem ott keresi a program, hanem az alapértelmezett könyvtárban (ami látható az opera:about -nál, opera:config#UserPrefs -nél, stb.). De bármi elképzelhető.
Igazából a reinstall sajnos lehet, hogy tényleg ráférne, mert nem ez az egyetlen parám vele. Csak most kissé macerás lenne (túl sok megnyitott fül, amik még olvasásra várnak, és most nincs igazán időm újból beállítgatni a profilmappákat - mennyivel egyszerűbb lenne, ha ezt egyetlen kattintással meg lehetne csinálni [igaz, biztos lehet rá batch-fájlt írni, vagy hasonló]).

Regtisztítást egyébként rendszeresen szoktam végezni, nem most jöttem a falvédőről. :P

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6791) Ndruu válasza Sk8erPeter (#6790) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Mire gyanakodhat az ember először, mint user error-ra...;] Just kidding...;)
Én is utálom újratelepíteni és az alapoktól kezdeni, de néha meg lehet tenni. Csak alevelező fiókot és a hírcsatornákat szoktam importálni az új telepítés mappájába (ja meg a skin-eket), minden más előzmény megy a kukába, azokat újra tudom kezdeni. Valamint a korábbi telepítések fájljai az újjal lehetnek inkompatibilisek, ebből keletkezhet pár hiba.

Frissítésnél jól működik a dolog, nem keverednek a dolgok, de ha belenyúékál az ember a config-ba és a fájlokba, akkor szoktak jönni a problémák.

OFF: A 10-es egyébként azért nem jött be, mert nem találtam hozzá olyan skin-t, ami ilyenre állította volna be a kinézetet. Próbáltam ezt a skin-t átmásolni a mappájába, fel is ismerte, de nem lett akkor a fülek mérete, mint a 9.64-ben. Kép
Mindig óriás méretűek voltak a fülek, bármit is állítottam be..

Harrrr!!!!

(#6792) h_143570 válasza Sk8erPeter (#6780) üzenetére


h_143570
addikt

Csak egy tipp, de nem hasznalsz veletlenul valamilyen reklam blokolot? User Javascript vagy CSS alapon?

(#6793) Penge_4 válasza Ndruu (#6791) üzenetére


Penge_4
veterán

A 10-es egyébként azért nem jött be, mert nem találtam hozzá olyan skin-t, ami ilyenre állította volna be a kinézetet. Próbáltam ezt a skin-t átmásolni a mappájába, fel is ismerte, de nem lett akkor a fülek mérete, mint a 9.64-ben. Kép
Mindig óriás méretűek voltak a fülek, bármit is állítottam be..

Ha a kép alapján jól láttam, az Infinity skint használod. Innen letölthető, nem kell másolgatni, néha szokták frissíteni is.
Nálam semmi baj nincs a tabok méretével. Arra figyelj, hogy mikor skint váltasz, akkor a tabokat helyezd át valamelyik másik oldalra, aztán vissza az eredeti helyre, mert akkor változik ténylegesen a méretük.

(#6794) Sk8erPeter válasza Ndruu (#6791) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na jó, azt hiszem, tényleg rászánom magam, hogy végre megcsináljam az Opera teljes kigyomlálását, hogy hadd kezdjen szegény végre üres lappal... :D
Azt már meg akartam itt kérdezni, hogy a levelezéshez kötődő fájlok vajon mennyivel foglalnak többet/kevesebbet, mint más levelezőalkalmazás fájljai? Van valami szignifikáns differencia? (hű ez a két szó milyen jól mutat egymás mellett :DDD)
Én konkrétan Outlook Express-t használok, de lehet, hogy átállok majd Opera Mailre, ha a 10-es már végleges verzió lesz.
Bár igaz, hogy az Operával azért sokszor van baj, nem olyan betonstabil, mint az Outlook Express... ;] Utóbbi kicsit buta (funkciószegény) program, de az tuti, hogy kis túlzással atomtámadás kell ahhoz, hogy az összeomoljon... :D

A hírcsatornák fájljai hol tárolódnak?

Még egy: régebben volt egy olyan problémám, hogy CCleaner használatakor a megnyitott fülek elvesztek. Ez lehet, hogy a CCleaner hülyesége (igaz volt egyszer olyan is, hogy itt Operán belül indítottam "Személyes adatok törlésé"-t, majd újraindításkor már nem voltak sehol a fülek, pedig direkt kiszedtem a fülek bezárására vonatkozó pipát - azóta nem volt ilyen para, lehet, hogy frissítés következménye).
Vagy azóta megszűnt, hogy épp ezt törli ki? Valami alapján nyilván készül bejegyzés a CCleanerben is, hogy mi mire vonatkozik, nyilván ezt az Opera tulajdonságainak átállításával valahogy el lehet különíteni. Vagy nem. :D
az "Opera\profile\sessions\autopera.win" felelős ezekért a fülekért?

Na, bocs, úgy tűnik, szómenésem lett így kissé fáradt aggyal, lefekvés előtt... :DDD

OFF: jó rohadt nagy monitorod lehet, hallod-e... :D :))

Sk8erPeter

(#6795) Sk8erPeter válasza h_143570 (#6792) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hmm, most hogy így mondod, basszuskulcs, rájöttem, hogy valamikor letöltöttem az adblock.css-t, mert rá akartam jönni, hogy hogyan is működik, aztán totál kiment a fejemből... Ezt be is raktam a felhasználói CSS könyvtárba.
Ez lehet az oka? :F

Sk8erPeter

(#6796) Ndruu válasza Penge_4 (#6793) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

MeGuiDdo nevű skint használom hozzá (csak itt találtam meg, régebben benne volt a bőrös listában is).
Viszont arra nem gondoltam hogy át kell helyezni a füleket mielőtt applikálom az új bőrt. Megpróbálom majd, köszönöm! :R

(#6795): :U pedig akartam írni hogy "a user.css-t ugye nem bántottad?"... Ha úgy van, állítsd vissza a sima, gyári user.css-t. ;)

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#6797) h_143570 válasza Sk8erPeter (#6795) üzenetére


h_143570
addikt

Csak egy tipp, egy miset meger.

(#6798) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6794) üzenetére


Penge_4
veterán

Azt már meg akartam itt kérdezni, hogy a levelezéshez kötődő fájlok vajon mennyivel foglalnak többet/kevesebbet, mint más levelezőalkalmazás fájljai?

Nem sokat. Nálam közel 3000 levél foglalt olyan 200 megát. Az opera:about oldalon megtudod, hol van a mail könyvtárad (itt vannak a hírcsatornák is).

Én konkrétan Outlook Express-t használok, de lehet, hogy átállok majd Opera Mailre, ha a 10-es már végleges verzió lesz.

Használd IMAP-al (ha rendelkezésre áll), akkor sok kárt nem tudnak okozni a bugok. Egyébként most próbálgattam újra, egész stabil az Opera 10 levelezője.

Ez lehet, hogy a CCleaner hülyesége

Annak szokott lenni ilyen hülyesége, igazából egyedül az IE-vel és a Firefox-szal kompatibilis úgy normálisan, a többit manuálisan takarítsd inkább.

az "Opera\profile\sessions\autopera.win" felelős ezekért a fülekért?

Igen, az.

Na, bocs, úgy tűnik, szómenésem lett így kissé fáradt aggyal, lefekvés előtt.

7 és fél óra múlva újra feltalálják a webet és ezek után TE MÉG TUDSZ ALUDNI??? :DDD

(#6799) h_143570 válasza Penge_4 (#6798) üzenetére


h_143570
addikt

Na igen ez engem is erdekel, bar rendszerint nem szoktak blofolni ilyenekkel.

(#6800) Penge_4 válasza Ndruu (#6796) üzenetére


Penge_4
veterán

Itt van.

Nálam 10-esben ilyen.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.