Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) karldergroße válasza fatal` (#14000) üzenetére


karldergroße
senior tag

Nem, minden témával ilyen. A jobbra rendezett füleim eltűnése előzte meg egyébként ezt a négyzetesedést, amit a fülsáv ki- és bekapcsolásával oldottam meg. Semmilyen módon nem tudm visszaállítani a téglalap alakú gyorshívó-füleket.

(#14002) fatal` válasza karldergroße (#14001) üzenetére


fatal`
titán

Ja azt hittem az a baj, hogy nincs lekerekítve a széle, de most látom, hogy mégis le van. A zoom csúszkán nem állítottál? Vedd lejjebb majd nyisd meg újra a gyorshívót és nézd meg úgy.

(#14003) karldergroße válasza fatal` (#14002) üzenetére


karldergroße
senior tag

Nem, a téglalapok négyzetesek lettek.
Ja, és próbáltam frissíteni is az Operát, újratelepítettem (bár nem töröltem a régit.)Minden maradt a régiben, nem tudom téglalaposíteni a négyzeteket.

[ Szerkesztve ]

(#14004) Penge_4 válasza fatal` (#14000) üzenetére


Penge_4
veterán

(#14005) Sk8erPeter válasza jamike (#13995) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez fura, most próbáltam, nálam megy gond nélkül Opera alatt privát üzenetnél is, tehát megjelenik a video thumbnail egyből, ahogy a linket bedobom.
Gondolom JavaScript be van kapcsolva nálad, különben elég sok problémád lenne a Fácséval.
Akkor esetleg cookie- és cache-törlés? Próbát megér, néha az ilyen fura gondokat megoldja.

Mindenesetre privátban is van ilyen Link "gomb"!
Lásd ezt a képet:

Facebook - Link - privát üzenetnél

Sk8erPeter

(#14006) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#14004) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez mondjuk kicsit nevetséges, hogy ini-fájlok szerkesztgetésére van szükség ahhoz, hogy egy nyomorék gombot arrébbrendezz. Újabb érthetetlen f@szság Operánál.

Sk8erPeter

(#14007) fatal` válasza Penge_4 (#14004) üzenetére


fatal`
titán

Persze majd init fogok túrni, hagyjál már evvel.

Mellesleg nyílván úgy értettem, hogy GUIból nem lehet, ami nevetséges.

[ Szerkesztve ]

(#14008) attisx válasza fatal` (#14007) üzenetére


attisx
addikt

Kell valami a köv. főverzió feature listájára is... ;]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#14009) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Ha jól emlékszem régebben volt róla szó, hogy mi a teendő, ha a Wordpress szerkesztői ablaka Opera alatt mindenféle nyelvi kódokkal lesz tele.

Sajnos nem találom az erre vonatkozó információt a topicban :(

read-only mode on the forum

(#14010) Dluinet válasza AtHoS (#14009) üzenetére


Dluinet
nagyúr

HyperTranslate kiterjesztés beállításában blacklist-re kell tenni, vagy kikapcsolni a HyperTranslate-tet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14011) karldergroße válasza AtHoS (#14009) üzenetére


karldergroße
senior tag

A HyperTranslate helyett használd

ezt

https://addons.opera.com/addons/extensions/details/translator/0.4-c/?display=en

a fordítót, szerintem sok tekintetben jobb és nem rakja be azokat a dolgokat az ablakokba.

(#14012) AtHoS válasza karldergroße (#14011) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Dluinet, karldergroße

Kösz a segítséget. Na ez biztos nem jutott volna eszembe, hogy extension okozza. El is távolítottam a hypertranslate-et, mivel csak kipróbálásra tettem fel, de valahogy csak itt maradt :B

read-only mode on the forum

(#14013) fatal`


fatal`
titán

Csak nekem felejt el néha szűrni a beépített tartalomblokkoló? Amióta megjelent az API hozzá (talán 11.10?) azóta kűzdök evvel, pedig semmi kieget nem használok csak az ini fájlt.

Néha egyes oldalakon (eddig az sg-n és a port.hu-n tapasztaltam) megjelenik a hírdetés az oldalon. Ha nyomok egy jobb clicket (hátha mégsincs tiltva) akkor áthúzza, hogy letiltott tartalom majd oké után el is tűnik. De nem mindig, csak néha. Ötlet, hogy mi okozhatja?

(#14014) karldergroße válasza AtHoS (#14012) üzenetére


karldergroße
senior tag

Szívesen. Nem nagyon értek az informatikához, csak véletlenül ugyanebbe futottam bele 2 hete, és megadták a profik a választ... Csak 1 hónapja használom az operát, még sok kitapasztalnivaló van rajta, de eddig bejön.

(#14015) cousin333 válasza Sk8erPeter (#14006) üzenetére


cousin333
addikt

"Újabb érthetetlen f@szság Operánál."

Nem, nem az. A helyes szakkifejezés: félkész funkció. :)

"We spared no expense"

(#14016) cousin333 válasza AtHoS (#14012) üzenetére


cousin333
addikt

"Na ez biztos nem jutott volna eszembe, hogy extension okozza"

Ti akartátok őket bele annyira... ;]

"We spared no expense"

(#14017) Dictator^


Dictator^
veterán

Srácok, bekapcsoltam a Sync-et a speed dialba, de ugyanugy homályosak az oldalak benne... ötlet? Kurva idegesítő, hogy kb 30 oldalból 19 homályos..
Jobbgomb refreshnél megjavul, de idegesítő, hogy egyenként kéne visszakattintaom az egészet.
Nincs valami, ami megelőzze, hogy ne legyen homályba az egész.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#14018) jamike válasza Sk8erPeter (#14005) üzenetére


jamike
csendes tag

nekem nincs privibe ilyen gomb,bár ez lehetséges azért van ,mert frissítettem az új üzenet szolgáltatást.most már 3-szor újratelepítettem ,de sehogyse jön be...na mindegy használom a chrome-ot face-re....
Próbáltam a sütitörlést meg a java is be van kapcsolva....
Azért köszi!!!!

(#14019) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Sziasztok, ez most elég bugyután fog hangzani, de egyszer kiikszeltem "Az Opera Unite központ látható a webes keresőkben" opciót és azóta egyszerűen nem tudom visszakapcsolni. Kipipálom, de se a beállítást nem jegyzi meg, se nem jelenik meg a böngészőben a központ.
Esetleg van valakinek ötlete erre? :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#14020) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Én kiakarom kapcsolni a frissítést és nemakarom telepíteni a 11.50-ost mert nincs rajta ez a nyíl ami engen rohadtul idegesít. Képen mellékeltem hogy mire gondolok.

EZT mert ez alapból nincs ugye rajta.

Ill hol lehet kikapcsolni a frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#14021) Dluinet válasza Mtbsrác (#14020) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vissza lehet hozni:

opera:config#UserPrefs|ShowDropdownButtonInAddressfield

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14022) Mtbsrác válasza Dluinet (#14021) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Á kössz és ezt hova és hogyan írjam :C :R

De még annyit kérdeznék a frissítést hogyan tudom kikapcsolni.

(#14023) Dluinet válasza Mtbsrác (#14022) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Címsorba (ahová a cimeket szoktad írni pl: http://index.hu) opera:config

Majd a megjelenő menübe keresd ki az UserPrefs menüpontot.
Majd az újabb menüben a ShowDropdownButtonInAddressfield lehetőséget, és pipáld ki.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14024) masterful87 válasza Mtbsrác (#14022) üzenetére


masterful87
senior tag

a címsorba

(#14025) Sk8erPeter válasza cousin333 (#14016) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ti akartátok őket bele annyira... ;]"
Hát ilyen alapon userJS-ekkel is csodálatosakat lehet gányolni. :)

(#14015): "Nem, nem az. A helyes szakkifejezés: félkész funkció."
Rendkívül komoly funkciót kellene lekódolni ezzel, meghatározni a gombok sorrendjét és eltárolni, erre valami grafikus, egérrel átrendezős módszert biztosítani, ez valóban munkaórák ezreit venné igénybe... :D

(#14018) jamike : hmm, nálam sajnos még nem is lehet aktiválni az új funkcióját a Fácsénak... ez nem is túl világos számomra, miért jó, hogy ennyire húzzák az időt, hogy mindenki számára elérhető legyen, már elég idő volt a tesztelésre annak a rétegnek, akinek engedélyezhetővé vált... Ismerősök egy részénél már aktív a funkció, a cseteléseket is külön elmenti üzenetek formájában (még a régiek is megjelennek, tehát a korábbiak is tárolva voltak náluk), nálam még csak nem is lehet engedélyezni a funkciót. Komolyan nem értem, mi alapján szelektálnak... :(
Furcsa, hogy nálad nem megy ez a videó-előnézeti funkció, más ötletem nincs sajnos... :(

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14026) Dluinet válasza Sk8erPeter (#14025) üzenetére


Dluinet
nagyúr

(#14024) masterful87 és (#14025) Sk8erPeter

Ha csak bemásolná az egészet, akkor nem tanulna semmit, vagy legalábbis nem fogja tudni, hogy mi történik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14027) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

Nekem egy nagy vágyam van amit szeretnék ha tudna az Opera: hogy a képernyő tetején állva tudjak fület választani, fülre kattintani! Lásd Chrome, felrántom a kurzort a képernyő tetejére, és kattintok, nem úgy Operában: felviszem az egeret, és kicsit visszajövök hogy a fülre tudjak kattintani.

Remélem érthető voltam, ha nem, akkor tudom még magyarázni a hülyeséget! :D

(#14028) Dluinet válasza masterful87 (#14027) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jobb gombot lenyomod és közben az egér görgőjét pörgeted, ráadásul sehová sem kell húzni az egérkurzort.

Viccet félretéve, biztos van rá megoldás, csak én nem tudoom. (szóviccek a legrosszabb viccek)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14029) Dluinet válasza masterful87 (#14027) üzenetére


Dluinet
nagyúr

jé, egy másodpercben két hozzászólást is tudok írni?

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14030) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Mostmár csak a frissítést kellene kilőnöm.
Átírtam a configban a címet is hogy honnét próbálja leszedni a frissítést (hülyeséget írtam be neki), de csakazért is akarja frissíteni magát. Valahogy egyáltalán nemtetszik a 11.50 és viszatettem a 11.10-et :( De csak erőlteti a frissítést. Mit töröljek még ki és mit állítsak még be.

[ Szerkesztve ]

(#14031) Dluinet válasza Mtbsrác (#14030) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ctrl+F12 > haladó > biztonság > automatikus frissítés> ne keressen frissítéseket

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14032) masterful87 válasza Dluinet (#14028) üzenetére


masterful87
senior tag

Igaz, de nekem sokkalta gyorsabb felvinni az egeret, és úgy választani, nameg megszokás! :D

És találtam is megoldást a problémámra, egy skin:
Google Chrome Grey 1.2
http://my.opera.com/community/customize/skins/info/?id=10522
vagy
Google Chrome Blue v2.14
http://my.opera.com/community/customize/skins/info/?id=10002

(#14033) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló ! Firefox alatt az ideiglenes internet fájlokat át lehet helyezni ?:)

(#14034) Sk8erPeter válasza #41133696 (#14033) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most csak szopatod az Opera-topic látogatóit, ugye? :DD

Sk8erPeter

(#14035) #41133696 válasza Sk8erPeter (#14034) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jajj, látom eltévedtem :D

A Firefox topicba akartam írni, de ha már itt járok a kérdés itt is él , hogy tudom áthelyezni másik particóra Opera alatt? :) SSD miatt kérdezem. Internet Explorer alatt megvan :D

(#14036) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#14025) üzenetére


Penge_4
veterán

"Hát ilyen alapon userJS-ekkel is csodálatosakat lehet gányolni."

Jaja, csak aki képes megtalálni az AppDatában (ami egy rejtett mappa) az Operás profilt, ott új könyvtárat létrehozni és bemásolni egy userJS-t, illetve kitallózni, majd oda menteni az már minimum 2.0-s user. Ha ezen felül még a headert (include, exclude, stb.) is tudja szerkeszteni, akkor 3.0 és így tovább...

Egy kiegészítőt pedig bárki képes használni. Még olyan is, akinek kiguglizni is nehezére esik, hol talál segítséget.

(#14035) GoodSpeed:
opera:config#UserPrefs|CacheDirectory4

opera:config#UserPrefs|OperatorCacheDirectory4

opera:config#UserPrefs|TemporaryDownloadDirectory

(#14037) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv!

Az miért lehet, hogy az Opera egy csomó oldalt sokkal lassabban görget, mint az Explorer9?
Van olyan is, hogy Operába szabályosan akad, de Explorerrel meg teljesen sima :S

Ezen ok miatt simán használnám inkább azt, de nem tudok kibékülni a sok kis hülyeségével :), meg hát több éve nem tudok leszokni az Operáról, pedig már többször próbáltam mást

(#14038) Penge_4 válasza S. Szabi (#14037) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha ilyesmit tapasztalsz, mint itt, akkor az egy elég régóta létező bug, amit eddig még nem javítottak.

Két esetben jön elő, fix pozíciós (CSS) háttér és fix pozíciós látható elem esetén.

Ha értesz a CSS-hez, akkor ezeket a DIV-eket vagy hátteret elrejtheted.

A kérdés, hogy számodra mi fontosabb, a görgetési teljesítmény, vagy, hogy mondjuk egy csilivili háttér fölött gördülön a tartalom, esetleg, hogy legyen egy folyamatosan látható eleme az oldalnak.

Utóbbit 99%-ban beúszó reklámdobozoknál vagy mindenféle hülye toolbarnál (Facebook, Twitter) használják, tehát az esetek többségében lehet élni nélküle.

Engem is nagyon zavar ez a bug és remélem minél hamarabb javítják.

(#14039) #41133696 válasza Penge_4 (#14036) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#14040) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#14036) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát az tény, hogy a kiegészítőket két klikkelés telepíteni, amit még az az állandóan emlegetett ostoba tulok vérpistike is meg tud csinálni. :DD

Aztán amikor valami gány fost feltelepít, és fogalma sincs, mi okozhatja az anomáliákat, akkor majd lehet jól szidni a böngészőt, mert nyilván az a hibás, nem a kiegészítő írója.
Amúgy adott esetben még haladóbb júzer számára sem biztos, hogy olyan egyszerű rájönni, konkrétan melyik kiegészítő okozhat bajokat, már amennyiben nincs ideje valakinek arra, hogy egyenként letiltogassa mindet, végigpróbálva az összes fent lévő kieget, mert Murphy törvényszerűségei szerint úgyis majd nyilván a legutolsó lesz az, amelyik szar volt. :DD

(#14038): hmm, ezzel az Opera buggal már én is találkoztam, amikor saját próbálkozásként meg akartam csinálni egy olyan honlapot, hogy rögzítek egy fix hátteret, elé pedig bepakolok egy dobozkát, amin belül lehet görgetni a tartalmat, de Operában természetesen szarul működött, ezért letettem róla. Akkor még azt hittem, én csinálok valamit rosszul, de legalább most rávilágítottál, hogy ez Opera-specifikus bug... :(

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#14041) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#14040) üzenetére


Penge_4
veterán

"már amennyiben nincs ideje valakinek arra, hogy egyenként letiltogassa mindet"

Nem kell annyit vesződni vele, 30-40 mega szabad helye mindenkinek van, ahol elfér egy kicsomagolt aktuális Opera USB, amiben ha működik, akkor 3 dolog maradt
- Kiegészítők
- Egyéni beállítások (operaprefs.ini)
- Egyéb profil fragmentáció (Local, többi ini, stb.)
- UserCSS

(#14042) 용 Bob válasza Penge_4 (#14038) üzenetére


용 Bob
senior tag

Oh yahh! Akkor meg is van miért "szaggat" a facebook görgetésnél.
Régóta zavar engem is

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#14043) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#14041) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"akkor 3 dolog maradt"
De Te 4-et írtál! :DD :P

Amúgy azok közül, amiket írtál, minddel szopni kell, hogy egyértelműen kiderüljön, mi is a hiba konkrét oka (most épp kieg, userJS vagy épp ini-b@szkurálások), szóval nem értem, mire mondtad, hogy "nem kell annyit vesződni vele". Ha ki akarod deríteni a hiba forrását - ha kiegészítő, akkor épp melyik, ha userJS, akkor melyik, ha ini van elkúródva, akkor melyik -, akkor az elég sok időveszteség, amennyiben nincs teljesen konkrét gyanúd, hogy mégis mi lehet a bűnbak.

Sk8erPeter

(#14044) fatal` válasza 용 Bob (#14042) üzenetére


fatal`
titán

Nekem nem szaggat, esetleg better facebookot használsz valami témával?

(#14045) 용 Bob válasza fatal` (#14044) üzenetére


용 Bob
senior tag

Nekem csak a Facebook Chat message count minialkalmazás van fent.
Van már vagy 2 hónapja, hogy újra raktam a gépet, aránylag friss operával ugye, de előtte is ugyanúgy akadt a FB, mint az újabb verzióval.

Már annyira nem idegesítő, mert hozzászoktam, alapból lassabban görgetek FB-on, hogy ne szakítson nagyon.

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#14046) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hogyan lehet visszaállítani az "üzenet a weblapról" popup ablakot? Lámer módon kipipáltam azt a részt, hogy "többé ne jelenjen meg ez az üzenet" (vagy valami ilyesmi) és most nem találom sehol a visszaállítási lehetőséget. A felugró ablakok beállításaival variáltam, hiába...

<< Heimdal >>

(#14047) Dluinet válasza Retekegér (#14046) üzenetére


Dluinet
nagyúr

F12 > webhely beállításainak szerkesztése > felugrók

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14048) Retekegér válasza Dluinet (#14047) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Épp írni akartam, hogy ezt már próbáltam és nem jött be, de újraindítottam a böngészőt és működik. Benéztem... :B

Köszi!

<< Heimdal >>

(#14049) kovaax


kovaax
őstag

Hell! \m/

Na, a flickr megadta a kegyelemdöfést az operának nálam, úgy tűnik... Majdnem minden fejlesztésüknél (yahoo, flickr) "elfelejtkeznek" az operáról, és valami elkezd nem működni (egyszerűbb esetben, mint pl. a yahoo mailnál, csak azt mondja, hogy nem kompatibilis a böngi, és visszavált bugyuta módba, de a flickr-ben általában egyes funkciókat egyáltalán nem tudok használni ilyenkor). Mivel fizetős ügyfél vagyok, reklamáció után pár nappal már működik megint, de azzal is elmegy mindig egy fél nap, míg rájövök, hogy valószínűleg megint fejlesztés áldozata lett az opera. Pedig a 11.50 óta nem halt meg az összes kapcsolat egyszer sem (mondjuk a proxy-nkat is bizgetik közben, szal lehet azon az oldalon történt valami (aki ezt nem érti, olvasson vissza itt a témán belül)).
Úgyhogy tegnap átrámoltam az összes rss feed-emet a hunfatal által többször is ajánlott google reader-be, este az otthoniakat is beletoltam, és megpróbálok mostantól ezzel főzni.

Amúgy a rídert lassabb kezelni, mint az opera mail-t, vagy az icedove-ot, ezt már korábban is tapasztaltam. Viszont bárhonnan el tudom érni ugyanazt, szóval egyelőre egálban vagyok.

-=- There's no place like /home -=-

(#14050) vante


vante
aktív tag

Opera linkben (webes felület) hogyan lehet a Könyvjelzők menüponton belül új mappát létrehozni? :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.