Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) amadeus11


amadeus11
senior tag

Sziasztok !
Lassan szemezgetek az új Operával . Némi kompromisszummal és sok-sok kieggel már használható . Valaki esetleg tudna nyilatkozni melyik letöltéskezelő működik együtt vele( IDM -en kívül ) . Ezekkel a cuccokkal általában az a probléma hogy mikor átadja a böngésző a letöltést a programnak , akkor egy új fehér lap nyílik hasonló szöveggel - download transferred to orbit - szal vissza kell lépni hogy folytathasd böngészést . Főleg az Orbit és a Free download Manager érdekelne .

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#22002) dqdb válasza mexel (#21994) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nem az csak annyit csinál, amennyit a neve mond: ha egy fülön megnyitsz egy képet, akkor azt középre helyezi (kép = direkt link a képre és nem egy HTML oldal középen egy képpel).

Hunter2: felhomályosítana valaki hogy a fostalicska opera 19 miért csinálja azt hoy ctrl+c ctrl+v parancsokra teljesen random dolgokat dobál be?
Egyik alkalomra egy szövegmezőbe akarok bevágni egy url-t erre ugyanazon a fülön megnyitja az url-t.

Nem csak ezekre a billentyűkre érzékeny, valamiért a fülek közötti billentyűzettel navigálást követően képes nem kicsit megzavarodni a böngésző, és a fókusz teljesen máshová vándorol. O18 környékén jelent meg először ez a probléma, O20-ban még jelen van, egyike a sok idegesítő hibának, amelyre az Opera fejlesztői magasról tesznek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22003) mexel válasza dqdb (#22002) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! Közben próbálgattam, és valóban középre teszi a képeket, az új lapon megnyílóak más kérdés akkor sajnos.
Más hasznos dolgot is készítettél még az új operához? :)

(#22004) Orgi válasza dqdb (#21990) üzenetére


Orgi
őstag

Köszönöm szépen, tökéletesen működik! :R

(#22011) daimonion


daimonion
senior tag

Opera Könyvjelzökezelés - Tidy Bookmarks ezzel elég jól el lehet már lenni ha valakinek hiányoznak a könyvjelzők.Foldereket lehet belerakni jól szerkeszthetö az egész könyvjelző hóbelebanc.
.Igaz export import nincs benne sajna. arra marad a komplett
C:\Users\......AppData\Roaming\Opera Software/ Opera
könyvtár kimásolása , bemásolása
esetleg ezen kívül tud valaki appot vagy bármit a bookmarks export -importra ?
van egy app a bookmarks manager de az sajna egy gyenge cucc :(

[ Szerkesztve ]

(#22014) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

LonGleY és Sk8erPeter!

Legyen elég most már az értelmetlen vitázásból és csipkelődésből!
Ha még egy hasonló hozzászólást látok tőletek, amiben egymást célozzátok, 1 napos kitiltással indítok.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#22015) amadeus11


amadeus11
senior tag

Kipróbáltam a legismertebb letöltésvezérlőket , csak az Internet Download Manager integrálódik teljesen az új Operába . Mind1 , még elvagyok a 12.xx-el .Facebook akad rendesen , de azt ritkán használom . Hiányzik az oldalpanel az új verzióból , zavar , hogy nem ment temp-be , az adblock betöltögeti a szemet csak aztán rejti el . Kellene valami normális reklámblokkoló mint az Iron-ban . Használhatnék azt is elvileg , de ott meg nem működnek az egérmozdulatok a belső oldalakon , így ez kilőve , Firefoxot meg nem jön be . Egyenlőre kivárok , majd ha muszáj lesz váltok .

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#22016) AtHoS válasza amadeus11 (#22015) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Melóban (ott picit alapabb igényekkel használom az O12-t) nekiálltam próbálgatni Maxthon-t.
Tapasztalatok 2 nap után: [link]

Kis kiegészítés, ami nem került bele a linkelt hsz-ba:
- sütik törlése kilépéskor beállítást nem találtam
- fülsáv, címsor, állapotsor jó lenne keskenyebb kivitelben (19"-os moncsi 1366x768-as elég keskeny magassággal megáldva)

A lényegi rész, hogy az O12-ben megszokott oldalpanel picit másabb kialakításban, de jelen van és ott elérhető egy könyvjelző gomb, ami szerencsére megjegyzi az utolsó használt mappát, így kinyitva nem kell folyton nyitogatni az almappákat (mint pl. a szerencsétlen könyvjelző sávnál).

Mondjuk itthon nagyon sok könyvjelzőhöz megjegyzéseket írtam, amit nem tudom átvesz-e ill. ha igen, akkor hasonlóan meg tudja-e jeleníteni. Melóban nem kommenteztem még könyvjelzőt.

Egérmozdulatokra nem tudok mit írni, mivel nem használtam eddig. Adblock alapból beépített és hufilter.txt-t seperc alatt lehet hozzáadni [link]

Valami ilyesmit várnék az új Opera irányából is.

Egyelőre melóban tesztelgetem, de itthon marad még az O12

Komfortos jelszókezelő alkalmazásra kellene lassan váltani (a mexel által taglalt roboform megoldás nem hangzik rosszul egyébként, de azt élesben is tesztelni kellene), onnantól "szinte bármelyik" böngészőre minimális ráfordítással lehetne váltani. Bár a könyvjelző megjegyzések kezelésére még ki kellene találni valamit.

read-only mode on the forum

(#22017) daimonion válasza AtHoS (#22016) üzenetére


daimonion
senior tag

Komfortos jelszókezelő alkalmazásra kellene lassan váltani

Last pass nem jó ? Minden böngészőre van Nálam next 20-on símán elmegy.

(#22018) AtHoS válasza daimonion (#22017) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha van kimondottan offline verziója, akkor jó lehet az is, de keepass is képben van a roboform-mal egyetemben.
Na meg néztem sticky passwordot, password depot-ot. Ha éppen beesik egy-egy progi promóba, kipróbálom.
A sticky is egész jól használható volt, bár az új Opera gyors verzióugrásaival a beépülője már nem működött az újabb verzióknál.

Viszont egyelőre nem töröm magam, mert nálam O12 is jól teszi még a dolgát, viszont előbb-utóbb váltani kell valamire.
Melóban egyszerűbb a helyzet, oda szinte bármi jó, de akkor már úgy próbálgatom a böngészőket, hogy itthoni felhasználásra is nézegetem

read-only mode on the forum

(#22019) daimonion válasza AtHoS (#22018) üzenetére


daimonion
senior tag

Amíg nem löttem be a next 20-at addig FF-et és Comodo dragont használtam és azokhoz meg
Ezt a progit.
Sajna nincs még opera támogatása..AES 256 bites titkosítással dolgozik saját felhő tárhelyedre menti az adatbázist..Nekem bevált az említett kettő bőngészőn.Itt Last passt-t használom mert azt egyszerú volt az operára ráraknom..De ha azok közül amiket írtál van ilyen egyszerűen konfigurálható mint a last pass kipróbálnám valamelyiket..Nálam az ingyenesség az fontos szempont mert nem szeretek fizetgetni

(#22020) AtHoS válasza daimonion (#22019) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Keepass ingyenes és plugin-ezhető erősen. Komolyabban nem próbálgattam, de eléggé svájci bicskának tűnik

KeePass Password Safe, KeePass Plugins and Extensions, Translations

read-only mode on the forum

(#22021) dqdb


dqdb
Topikgazda

"There isn't a Linux build yet. As we said before, it's being worked on but it's premature to give a release date."
Ennyit az eddig hangoztatott márciusról.
[link]

"Sidebar, image resource information, and tab behavior altering extensions can be found at https://addons.opera.com/extensions"
"there is no sidebar Opera extension..."
"The only panels from Opera 12 that could not be done as extensions is the page security information panel. However, I do think all the others could be done using the existing extension APIs."
"Sidebar must be injected, that automatically limits its usage on SD, delayed until page is loaded, Chromiums can't split page (so it must be overlay)...etc"
Ez az utóbbi idők egyik legszebb fejlesztői trollkodása, és ebből egyenesen következik, hogy panelekre nem igazán számíthatunk mostanában, ha ez a hivatalos álláspont ...
[link]

"There are no private tabs. Private windows are used instead to clearly separate the normal and private context."
"Well, technical reasons too. However, many struggled with keeping the two contexts separate in the same window. The visuals were too similar."
Ha esetleg valaki privát füleket szeretne, akkor mondjon le róla. A miért indoklása annyira tipikus, mostanában minden nem kőbaltánál többet nyújtó feature hiányának firtatásánál előjön.
[link]

"when do you want to complete the sync and finalize it?"
"Sync is not yet considered stable. (Which is why it is off by default and you have to play around in opera://flags to even find it.) There will be an announcement on the blog again when it is nearing a decent quality level."
Szinkronizálás továbbra is csak majd egyszer talán, északon a helyzet változatlan.
[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22022) chab7 válasza dqdb (#22021) üzenetére


chab7
addikt

" Ennyit az eddig hangoztatott márciusról."

Akkor kapják be. Pedig én vártam türelmesen, de mára chromium lett belőle. És főleg azért mert bíztam benne, hogy mihamarabb jön a linuxos, és akkor végülis ugyanaz lesz csak majd idővel fullosabra fejlesztve.
Ez már tényleg nem fog összejönni, max abban bízhatok, hogy valakik majd csinálnak valami jó kis új böngészőt. Mint egykor az opera volt.

Amúgy akkor mit csinálnak ha épp egyik dolgot sem amit mindenki szeretne? Ez már tényleg mágikus semmittevés.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#22023) daimonion válasza AtHoS (#22020) üzenetére


daimonion
senior tag

:R :R
Köszi kipróbálom

(#22024) mexel válasza AtHoS (#22020) üzenetére


mexel
veterán

Kipróbáltam keepasst-is, nem rossz, de az automaikus kitöltés és a böngészők kezelése korántsem olyan jó mint a roboform-é. A roboform nekem egyre jobban tetszik, jobban mint a lastpass és teljesen offline. Érdemes kipróbálni. Én napok óta nyúzom, töltöm fel adatokkal és nem találtam olyan oldalt aminél ne lehetne rávenni hogy kitöltse a nevet-jelszót. ( az uid-nál volt kis érdekesség, de működik)
Nagyon sok beállítása van, tehát át kell nézni - de ha az ember rájön mi micsoda akkor már nem akar mást használni.
Könyvjelzőket is kezel, egyáltalán nem biztos hogy rosszabbul mint bármelyik könyvjelző app. A gyárival együtt fullos a dolog.
Ami tetszik: minden bőngészővel egyszerre használható a gépen, és nem szinkronizálni kell hanem egyszerűen mind használni tudja. Könnyen hordozható is, a profil és jelszó mappát egy egyinileg beállítható helyen tárolja, sehol máshol. Minden jelszót külön, egyesével. (gondolom ennek az a lényege hogy ha fel akarja valaki törni akkor egy feltörésel csak egypass.hoz jut hozzá, nem mindhez.

Hozáértőktől kérdem, bár itt kicsit off de nem biztos: ha ugyanaza mesterjelszó és van pl 10db pass, de az egyiket sikerül feltörni akkor a mesterjelszó is kiderül és mind törhető, vag a többit ugyanúgy meg kell szenvedni.
Egyáltalán feltörhető könnyen ha valaki hozzáfér a fájlokhoz? ( esetleg szívesen felteszek egy mesterjelszó nélküli és eg aránylag egyszerűen pár karakterrel kódolt próba pass fájlt ha valaki ki akarja próbálni :) )
AES -el van alapból kódolva, de lehet mást is választani.

Nekem csak az bajom ezekkel a kütyükkel hogy kell mesterjelszó, mondjuk nem tudom ha csak én használom a gépet érdemes-e használni, mondjuk a roboformban teljesen ki lehet kapcsolni havalakinek nem a biztonság hanem a kényelem a fontos. Sőt minden egyes jelszót külön be lehet állítani hogy le legyen védve mesterjelszóval vagy ne. ( így a kevésbé fontosakanál nem muszáj szenvedni a mesterjelszóval.) Jó lenne ha lenne valami olyan azonosítás ami a windows bejelentkezéssel azonosítaná, de ha kikerül a gépről akkor kérje a beállított jelszót. Ez lenne nagyon kényelmes.

(#22025) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#21955) üzenetére


Penge_4
veterán

"Milyen jó lenne egyszer egy bullshitmentes tanulmány valami böngészőfejlesztő részéről, hogy a felméréseik során mire jutottak, és bizonyos döntések mögött milyen felhasználói szokások állnak."

A jelenlegi tendenciák és a felháborodás csekély mértéke arra utalnak, hogy az átlagfelhasználók egyre igénytelenebbek (vagy mindig ilyenek voltak csak a szoftverek kezdtek el egyre jobban mainstreammé válni).

"Azt is megbeszéltük korábban, hogy a Google fejlesztői doksijai nem arra utalnak, hogy ott kretén programozók dolgoznának. Cseppet sem."

Éppen emiatt építhették fel úgy az egész Chrome-ot, hogy a felhasználók 99%-át szolgálja még ha ez annak az árán is valósul meg, hogy így megnehezítik/ellehetetlenítik/korlátozzák annak lehetőségét, hogy a szűk 1% geek-böngészője legyen bármelyik forkja anélkül, hogy a kód nagy részét teljesen újra ne írnák, azzal az erővel meg csinálhatnának egy teljesen új böngészőt is akár.

(#22026) daimonion válasza mexel (#22024) üzenetére


daimonion
senior tag

Fully functioning RoboForm on multiple computers and mobile devices, all in sync, for up to 10 Login
Ez mit is takar az ingyenes verziónál ?? Ugye nem azt hogy csak 10 bejelentkezést kezel az ingyenes ?

(#22027) daimonion válasza daimonion (#22026) üzenetére


daimonion
senior tag

Vajon miért nincs a Opera 19-hez roboform free-nél beépülő ?? A Telepítésnél inaktív at opera beépülö rész..A roboform Lite meg csak szinkronizáláshoz jó..Mit kell csinálni hogy a roboform támogassa a next o-20 at ?

(#22028) dqdb válasza mexel (#22024) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Egyáltalán feltörhető könnyen ha valaki hozzáfér a fájlokhoz? ( esetleg szívesen felteszek egy mesterjelszó nélküli és eg aránylag egyszerűen pár karakterrel kódolt próba pass fájlt ha valaki ki akarja próbálni )
AES -el van alapból kódolva, de lehet mást is választani.

Igen, de nem könnyen, az ehhez szükséges idő az algoritmustól és a számítási kapacitástól függ. Egy titkosítást kétféle módon lehet feltörni: végigpróbálgatva a lehetőségeket (brute force) vagy a kulcsgenerálás gyengeségeit kihasználva.

Brute force esetén nemes egyszerűséggel az összes lehetséges esetet végig kell próbálni, ez AES256 esetén 2^256 lehetőség, ami durván 10^77. A lehetőségek számát lehet csökkenteni az algoritmus időközben kiderült (és publikált) gyengeségeit kihasználva, ezzel AES256 esetén "csak" 2^254,4 próbálkozást kell végrehajtani, ami durván 10^76, azaz az algoritmus megjelenése óta eltelt 15 év alatt a szükséges időt csak a tizedére tudták csökkenteni.

A kulcsgenerálás gyengeségei alatt azt kell érteni, hogy kettő egymáshoz hasonló, nem független kulcsot használsz titkosításhoz. Jelenleg AES256 esetén 2^99,5 próbálkozást kell végrehajtani (ami durván 10^30), ez lényeges gyengítés, de ennek kihasználásához a RoboForm belsejében kell valamit nagyon elszúrni, szóval inkább elméleti, mint gyakorlati jelentőségű.

Hozáértőktől kérdem, bár itt kicsit off de nem biztos: ha ugyanaza mesterjelszó és van pl 10db pass, de az egyiket sikerül feltörni akkor a mesterjelszó is kiderül és mind törhető, vag a többit ugyanúgy meg kell szenvedni.
Az, hogy te jelszavakat kódolsz, a titkosítás szempontjából mindegy. A kérdésed leegyszerűsítve így hangzik: ha kódolok 10 szöveget egy jelszóval, és kikerül egyik esetében mind az eredeti szöveg, mind a titkosított, akkor ki lehet-e találni a jelszót könnyen?

Nem, a jelszó nem derül ki könnyen, ehhez nagyon béna naiv algoritmust kell használni, amelyeket maximum a modern kriptográfia megszületése előtt alkalmaztak. Ha rendelkezel ilyen plain text-encrypted párral, akkor a brute force törés során az ellenőrzés hatékonyságát tudod növelni, ez a töréshez szükséges idő nagyságrendjét nem igazán befolyásolja.

A mai modern algoritmusoknál a kódolás/dekódolás két lépcsőre bontható: key setup és a titkosítási művelet. Key setup esetén az általad megadott kulcsot fogja az algoritmus, megcsócsálja, S-boxokkal bűvészkedik, és előállít egy olyan állapotot, amellyel a tényleges titkosítás végrehajtható. Ez lassú, nagyon lassú, és brute force törés esetén minden próbálkozás része egy key setup is. Maga a titkosítási művelet ellenben a lehető leggyorsabb, hogy nagy adatmennyiségek esetén is hatékony legyen. Így 100 MB titkosítása 1 kulccsal sokkalta gyorsabb lehet, mind MB-onként külön kulcs használata.

Hogy ne lógjon a levegőben, íme néhány saját mérés. Mindegyik esetben az OpenSSL implementációját használtam, amelyik algoritmust megírtak assemblyben is, ott azt. A teszteket egy korosabb (P8600) és egy fiatal (4300U) processzoron futtattam le. Az első érték mindig a 4300U eredménye, a második a P8600-é (ahol hiányzik a második adat, ott lusta voltam copy-paste-elni). Key setup során 100000 műveletre értendő a mért idő, titkosítás esetén 25,6 MiB-nyi adatra. Érdekességképpen a végére beraktam az RSA-t is kétféle bithosszal, a ma már nem eléggé biztonságosnak tartott 1024 bittel, és a ma alapnak számító 2048 bittel (a számokból jól látható, hogy miért nem direktben szokás használni az RSA-t, hanem egy szimmetrikus kulcsú titkosítással karöltve).

----- AES256 key setup and encryption -----
key setup = 8.088 ms / 10.199 ms
encryption = 341.542 ms / 435.906 ms

key setup = 12363996 tps
encryption = 75 MiB/s

----- RC4 (128 bits) key setup and encryption -----
key setup = 61.811 ms / 93.996 ms
encryption = 48.760 ms / 74.061 ms

key setup = 1617835 tps
encryption = 525 MiB/s

----- RC4 (384 bits) key setup and encryption -----
key setup = 47.219 ms / 92.647 ms
encryption = 43.284 ms / 71.051 ms

key setup = 2117791 tps
encryption = 591 MiB/s

----- RC4 (2048 bits) key setup and encryption -----
key setup = 54.654 ms / 82.489 ms
encryption = 45.256 ms / 70.553 ms

key setup = 1829692 tps
encryption = 566 MiB/s

----- RSA 1024 bits -----
private encrypt = 841.061 ms
public decrypt = 43.500 ms
public encrypt = 44.758 ms
private decrypt = 828.002 ms

private encrypt = 1188.975 tps = 0.151 MiB/s
public decrypt = 22988.703 tps = 29.425 MiB/s
public encrypt = 22342.396 tps = 28.598 MiB/s
private decrypt = 1207.727 tps = 0.154 MiB/s

----- RSA 2048 bits -----
private encrypt = 5636.541 ms
public decrypt = 169.512 ms
public encrypt = 166.723 ms
private decrypt = 5345.292 ms

private encrypt = 177.414 tps = 0.045417 MiB/s
public decrypt = 5899.272 tps = 1.510213 MiB/s
public encrypt = 5997.966 tps = 1.535479 MiB/s
private decrypt = 187.081 tps = 0.047892 MiB/s

Vagyis a fentiek alapján egy 4300U esetén egy AES256 brute force-hoz csak a key setup idejét számolva 3,09 * 10^69 másodperc kellene, ami kerekítve 10^62 év.

A blokkos vagy stream működésbe, és esetleges szivárványtáblát firtató kérdésbe nem mennék bele, mert úgyis valamilyen feedback megoldást használnak, mint CBC vagy CFB.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22029) dqdb válasza dqdb (#22028) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A mért adatok egy szálra vonatkoznak.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22030) mexel válasza dqdb (#22028) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm a kimerítő választ. Itt a 10 db pass-nál nem voltam egyértelmű. A lényeg, hogy a rooboform minden pass-t külön fájlban tárol. Nem úgy mint a régi opera, hogy 1 wand-dat fájlban minden benne volt, ha ahhoz hozzáfért valaki és kinyitotta akkor minden felhasználónevet és jelszót látott. Tehát a mesterjelszót egyszer kellett feltörni és akkor mindent tudott. (leegyszerűsítve)
A roboformnál ha van 20 felhasználónevem jelszóval akkor 20db fájlt ment el a profil mappába. Ha a programban beállítok eg mesterjelszót, mindegyik fájlt ezzel a mesterjelszóval védi.
A kérdés az lenne, ha a húsz közül egyet megfejt (kinyit) valaki akkor meglesz a kulcsa az összeshez, vagy azokat újból meg kell próbálni feltörni? Talán úgy kellene kérdeznem, hogy kinyerhető-e a mesterjelszó 1 fájlból?
(ha egyáltalán megfejthető, mert úgy látom az írásod és más írások alapján hogy nem egyszerű eset, és kérdéses neki állna-e valaki egy mezei otthoni user pass-ainak)
Hú de bonyolult vagyok.
Ja, és ha a mesterjelszó csak kb 6 karakter akkor az ha jól néztem az oldalukon "csak"128 bites titkosítás. Lehet hogy hülyeséget írok :)

(#22031) dqdb válasza mexel (#22030) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A kérdés az lenne, ha a húsz közül egyet megfejt (kinyit) valaki akkor meglesz a kulcsa az összeshez, vagy azokat újból meg kell próbálni feltörni? Talán úgy kellene kérdeznem, hogy kinyerhető-e a mesterjelszó 1 fájlból?
Tehát a szituáció az, hogy van 20 fájlod ugyanazzal a jelszóval titkosítva.

Ha ezek közül egyet megfejt úgy, hogy csak a titkosított adattal rendelkezik, és abból kiindulva előáll neki az eredeti szöveg, akkor igen, mindegyikhez meglesz a kulcsa, mert ebben az esetben a mesterkulcsot fejtette meg próbálkozásos alapon.

Ha ezek közül egyet megfejt úgy, hogy a titkosított adat mellé hozzájut valahogyan annak eredeti szövegéhez is, akkor nem, a mesterjelszót továbbra sem fogja tudni, a maradék 19 fájl biztonságban marad (ahogyan az előző hozzászólásomban írtam, ezzel nem kerül közelebb a kulcshoz, csak a próbálgatás során ellenőrzés lesz könnyebb neki).

Ha a húszból 5-6 jelszónál is hozzájut a titkosított és eredeti változathoz, valamint a RoboForm kulcsgenerálása gyengén van megoldva, akkor a próbálkozások számát lehet csökkenteni rettentően nagyon sokról rettentően sokra (10^76 versus 10^30 eset).

kérdéses neki állna-e valaki egy mezei otthoni user pass-ainak
Azt nem mondom, hogy egyszerű nekiállni, de ha valaki eltökélt és informálódik a témában, akkor meg tudja oldani.

Ja, és ha a mesterjelszó csak kb 6 karakter akkor az ha jól néztem az oldalukon "csak"128 bites titkosítás. Lehet hogy hülyeséget írok
6 karakteres jelszó rém gyenge, azt konkrét algoritmustól függetlenül otthoni körülmények között 1-2 órán belül meg lehet fejteni (kisbetű, nagybetű, szám, pár speciális karakter esetén áll ez, szóval akár még kevesebb is lehet). A jelszó minimuma ma szerintem 8 karakter, én ott használok 16 karakternél rövidebbet, ahol az idióta oldal korlátoz ebben.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22032) mexel válasza dqdb (#22031) üzenetére


mexel
veterán

Mégegyszer köszönöm. Tehát a lényeg, hogy hiába van mesterjelszóm ha 6 karakteres, ezzel nem sokat érek ha olyan kezébe jut aki meg akarja és tudja is fejteni. :) Ez csak olyan álbiztonság. Az a bajom, hogy éppen a kényelem veszik el ha minden alkalommal begépelgetek egy 10-16 karakterből álló jelszót :) mondjuk abban amit hordozni fogok ott meg fogom tenni, azt ritkán használom, de itthon talán ez is elég lesz.
Máris többet tudok mint eddig. Van progi amivel egyszerűen neki lehet állni a fejtésnek?
De ez már off, maradjak az operánál. A régi wand-nál mindenképpen jobb a dolog, ott sok jelszót nem írtam be és nem is kezelt mindent rendesen.

(#22033) dqdb válasza mexel (#22032) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A régi wand-nál mindenképpen jobb a dolog, ott sok jelszót nem írtam be és nem is kezelt mindent rendesen.
Azonban még így is sokkal többet kezelt, mint a Firefox vagy a mostani Opera.

A régi Operában amúgy, ha nem adtál meg mesterjelszót, akkor egy fix 3DES kulccsal titkosították az adatokat. Ha megadtál, akkor passz, a neten senki sem járt alaposabban utána ennek az esetnek, valószínűleg akkor is 3DES volt a titkosítás, csak a jelszavadból származtatott kulccsal.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22034) LonGleY válasza mexel (#22032) üzenetére


LonGleY
veterán

Semmi nehézség nincs benne, ha egymáshoz nem illő, vicces szavakat illesztgetsz össze. A hossz növelése fontosabb, mint a kis-nagybetűzés és a speciális karakterek (persze elférnek benne). Nekem most is fejben van pár ~20 karakteres. Ahol nem kell megjegyezni a kódot, ott mehet a 32 vagy több karakteres random is.

[ Szerkesztve ]

(#22035) dqdb válasza LonGleY (#22034) üzenetére


dqdb
Topikgazda

[link]

Fogod egy kedvenc filmed szereplőit, felsorolod őket, fogod a Bükk legmagasabb csúcsait, felsorolod a nevüket a magassággal együtt, fogod a kedvenc versedet, beírod a négyzetszámok szerinti sorait, így könnyű hosszú és megjegyezhető jelszavakat gyártani.

Sokszor elcsodálkoznak, hogy normális vagyok-e, amikor látják, hogy Dropboxnál ~25 karakteres jelszót írok be előttük, csak azt nem veszik figyelembe, hogy ezt a ~25 karaktert bármikor beírom, míg az ezelőtti 12 karakteres randommal már volt meleg pillanatom. 40 karakteresnél hosszabb jelszót sehol sem használok, a Keepass mesterjelszót így is egy világmindenség beírni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22036) erdoke válasza Penge_4 (#22025) üzenetére


erdoke
titán

Nekem is sokat változott a böngészési szokásom az elmúlt évek alatt. Ma már sokkal többet böngészek iPaden, mint PC-n, és az a kevés idő, amit az Opera előtt töltök, inkább sebesség és egyszerűség központú elvárásokat támaszt, mintsem egy mindentudó böngésző után vágyakozást. Mára elég kevés dolog hiányzik az Opera 19-ből, ami valódi fejfájást okoz, viszont még 2-3 éve is morcos lettem volna, ha nincs benne.

A legjobb aláírás a héten

(#22037) Szabtom


Szabtom
senior tag

Van egy 00000004 nevű 2 gigás file az Opera mappámban, itt:
C:\Users\Szabtom\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Next\File System\001\t\00
Mi a fene ez, és főleg, letörölhetem? Az SSD meghajtómon igen értékes minden megabyte szabad hely, nemhogy 2 giga.

(#22038) Predator2 válasza AtHoS (#22016) üzenetére


Predator2
addikt

Gondoltam a kommented után kipróbálom a Maxthon-t, eredmény --> :Y :Y

Operának+Chrome-nak minimum így kellene kinézni és legalább ennyire funkciógazdagnak lennie.
Bár ezt én mint laukus mondom.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#22039) mexel


mexel
veterán

Ha már fájlok: a profile mappában egyre több ilyen fájlom lesz: ssdfp1148.14.497948650
A számok mindig változnak, de az ssdpf az marad. Ez nem valami kereséssel kapcsolatos dolog?
Pár nap alatt 20 ilyen fájl már összejött.

(#22040) M_AND_Ms válasza dqdb (#22035) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Erősebb jelszópolicy-k rendelkeznek szótárakkal, melyek elemeit nem tartalmazhatják a jelszavak.
Én a céges belső szervereken holland kisvárosok neveit kombinálom számokkal. (Több kell, mert kéthavonta lejárnak a jelszavak) A nagyobb városok nevei viszont tiltva vannak.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#22041) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Egy elég "fapados" kérdésem lenne: még mindig a 12-es Operát használom, mivel (bár az új gyorsabb) a levelezőklienst nagyon szeretem benne (próbáltam, hogy külön telepítem, de kényelmes, hogy együtt indul és értesít böngészés közben de ez most nem releváns). SZóval a levelezőhöz van egy kérdésem: ha levelet akarok küldeni több címzettnek (65-70fő) akkor nem engedi elküldeni. Szét kell szednem a címzetteket csoportokra, hogy ne legyen több kb 20-nál. Ez ilyen beállított limit, vagy mifene? Lehet ezen változtatni?

(#22042) dqdb válasza melan (#22041) üzenetére


dqdb
Topikgazda

melan: [link]
Ha a leveleket általában ugyanazoknak a címzetteknek küldöd el, akkor a linkelt hozzászóláshoz harmadik megoldás lehet egy levelezésilista-szolgáltató, ahol a te egyetlen címre elküldött leveledet a szolgáltató küldi tovább a többieknek.

M_AND_Ms: ilyenkor marad az a megoldás, hogy minden szó magánhangzóit megduplázod, vagy egy extra betűt illesztesz be az első és a második közé. "Imádom" az ilyen elvileg biztonságot növelő policykat, főleg az olyat, ahol extrém sűrűn kell jelszót cserélned, mert ezeknek általában az a vége, hogy a felhasználó sokkal gyengébb jelszót használ csak azért, mert túl sűrűn kell változtatnia. Az egyik helyen nemes egyszerűséggel egy számtani sor három egymást követő eleme a jelszavam, első betűkkel, második számmal, harmadik angolul kiírva, és a váltáskor eggyel arrébb léptetem a teljes sort. Teljesíti a policyt? Igen. Biztonságosabb jelszót használok, mint az erőltetett havi csere nélkül? Nem, hiszen az év-hónap párosból egyértelműen következik a jelszó.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22043) melan válasza dqdb (#22042) üzenetére


melan
senior tag

Köszönöm a választ!

(#22044) Szabtom


Szabtom
senior tag

Nagyon jó ez a Maxthon, pár órája használom. Eddig minden olyan, mint az Operától elvárnám...
Viszont gyerekcipőben jár még: a Paypal nem működik rajta. Ilyen utoljára az Operával volt kb. 7-8 évvel ezelőtt. :)

(#22045) Predator2 válasza Szabtom (#22044) üzenetére


Predator2
addikt

Nálam működik a paypal, szerintem nálad a hiba.
Nálam azóta felejtős az opera sőt ha jobban sikerül belőni akkor még lehet ff is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#22046) Szabtom válasza Predator2 (#22045) üzenetére


Szabtom
senior tag

Be tudok logolni Paypalbe, de az ebayes fizetés nem megy. Te hol fizettél vele?

(#22047) RawrRr válasza Szabtom (#22044) üzenetére


RawrRr
tag

Csak az a baj, hogy nincsenek hozzá normális bővítmények (pl Ghostery) illetve a beépített adblock elég gyengusz

Eladó Lenovo A660 -> http://goo.gl/A4vitG (Garanciális, kártyafüggetlen)

(#22048) AtHoS válasza RawrRr (#22047) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A beépített adblock kezeli az adblockplus listákat. Legalábbis a hufilter szépen megy vele, bár nem csak ide egy pipa, oda egy pötty módon kezelhető

Kiegek viszont valóban problémásabbak

Van még rajta mit csiszolni, viszont fényévekkel az O15+ előtt jár extra szolgáltatásokban. Remélem összekapják magukat a srácok és karácsonyig begyorsul a fejlesztés északon is, mert azért csak OPERA lenne jó.... :DDD

read-only mode on the forum

(#22049) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Két dolog:

1, http://www.flashscore.com/ azonnal kivág a böngészőből, amint megpróbálok belépni :(
Mit tehetek ellene?

2, ha egy tartalomra rákattintok és a böngésző új ablakban akarná azt megnyitni, akkor állandóan Pop-Up ablak ugrik fel, amire rá kell kattintani, hogy jóvá hagyjam az ablak megnyitását. Nem értem, mert soha nem blokkoltam ilyesmit :F Hol tudom ezt engedélyezni?

(#22050) mexel


mexel
veterán

Annyit írtatok itt a Maxthonról hogy letöltöttem. Így pár perc után nem semmi :)
Az a baj csak vele, hogy régi motor van alatta ha jól sejtem. Tévedek? Mert ha régi motor akkor maradhat az O12 is :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.