Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) #41133696


#41133696
törölt tag

http://labs.opera.com/news/2009/04/01/ Ez most április 1 miatt nem ? :)

(#6202) cousin333 válasza #41133696 (#6201) üzenetére


cousin333
addikt

De. :) Amúgy annyira nem is nagy hülyeség...

"We spared no expense"

(#6203) kalasz válasza arnyekxxx (#6198) üzenetére


kalasz
tag

Hali!
Megoldást nem tudok mondani, mert én is ezzel szívok(9.64-es). Vissza olvastam párszáz hsz-t de semmit sem találtam, ezért én is várom az ötleteket.
Köszi kalasz

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#6204) Sk8erPeter válasza arnyekxxx (#6198) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor is csinálja, ha a cookie-k, tempek ki vannak törölve? Hmm, csak tippelgetés, de esetleg egérdriver telepítése? Sok helyen utánaolvastam, de megoldást nem nagyon mondtak, pedig többeknél előfordult. [link], [link], [link], [link] ...
Más böngészőnél nem fordul elő?

Sk8erPeter

(#6205) kalasz válasza Sk8erPeter (#6204) üzenetére


kalasz
tag

Halihó!

Ez a tortamorzsa tőrlés jó ötletnek bizonyult. Kitöröltem mindent az utólsó morzsáig és lőn :R azóta állandóan van kurzorom. :R :R :R
Örök hálám........
kalasz

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#6206) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!
Van arra lehetőség, hogy a jobb klikkes menüből kiszedjek egy-két számomra felesleges, soha nem használt menüpontot? (Pl. Másolás jegyzetbe, Beszéd, ...)
Opera - jobb klikk

[OFF](#6205) kalasz: ennek örülök! :R

Sk8erPeter

(#6207) cousin333 válasza Sk8erPeter (#6206) üzenetére


cousin333
addikt

Igen, valami ini fájlt kell turkálni, amiben azt hiszem, benne van a nevében a menü szó... :U

Épp most tettem fel a legfrissebb előzetest, ami szerencsésen átgyúrja a konfigurációs fájlok neveit, szóval nem tudok neked konkrét fájlnevet mondani. Viszont legalább már működik benne a magyar helyesírás ellenőrzés. :R

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6208) copin válasza cousin333 (#6207) üzenetére


copin
őstag

Ráadásul a keresőmezőt is meg lehet semmisíteni. A turbo viszont kész kínszenvedés itt (állandóan kilép), de úgy tűnik, hogy gyorsabb lett.

[link] Nemrég jelöltem be. Nem gondoltam volna hogy ilyen gyorsan sztár lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#6209) cousin333 válasza copin (#6208) üzenetére


cousin333
addikt

A levelezőben is vannak változások, például az aláírás szerkesztésnél. És végre korrektül mutatja az olvasatlan leveleket az egyes nézetekben...

"We spared no expense"

(#6210) Penge_4 válasza copin (#6208) üzenetére


Penge_4
veterán

Ráadásul a keresőmezőt is meg lehet semmisíteni.

Azt eddig is meg lehetett. Mi változott?

(#6211) copin válasza cousin333 (#6209) üzenetére


copin
őstag

Csak a stabilban levelezek, szóval ez még annyira nem érint. A spell check-et sem használom, de nem azért mert olyan jól tudok magyarul. A link javítás jól hangzik, bár ha nem csal az emlékezetem, ilyesmiről volt már szó. Ha olyan lesz mint az előzők, akkor körbepörgőrúgom a progit. ;]

@Penge_4 +3 pont a címsor és a keresőmező között. ...és működik egérrel a törlés.

[ Szerkesztve ]

(#6212) cousin333 válasza Penge_4 (#6210) üzenetére


cousin333
addikt

Frissen telepített 1355-nél nem lehetett eltüntetni.

"We spared no expense"

(#6213) Penge_4 válasza cousin333 (#6212) üzenetére


Penge_4
veterán

Jaaa. Én már úgy tettem fel az 1355-öt, hogy saját toolbar.ini-vel rendelkeztem, így nem észleltem a bugot.

(#6214) codric


codric
csendes tag

Megoldható valahogy, hogy több gyorshívót létrehozzak? Szeretném a különböző gyorshívókban tematikusan megkülönböztetni a látogatott oldalakat. És sajnos nem megoldás, hogy a gyorshívóban a 3x3 megosztást átírom nagyobbra, mert olyan 60-70 oldalt különböztetnék meg. Valahogy a könyvjelző használatának pedig nem vagyok a híve.

Szóval létezik erre megoldás? Nem szívesen használnék emiatt firefoxot.

(#6215) Penge_4 válasza codric (#6214) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem igazán. Esetleg még ha a tematikus alatt azt érted, hogy egy gyorshívóval több, mint egy linket nyitsz meg egy kattintással. Ahhoz itt van leírás.

Vagy ha széles monitorod van, akkor nyitvahagyhatod a sidebar-t, vagy bekapcsolhatod a Start Bar-t a címsor alatt, amire szintén helyezhetsz linkeket anélkül, hogy elvenne a képernyőből, sok megoldás van rá, ha nem ragaszkodsz mindenképp a gyorshívóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#6216) codric válasza Penge_4 (#6215) üzenetére


codric
csendes tag

Ez igen gyors reagálás volt, köszönöm.

Sajnos jól értetted a kérdésemet, bár kicsit körülményesen fogalmaztam meg. El vagyok keseredve, pont a gyorshívó csábított át az operához. Bíztam benne, hogy van rá megoldás, csak ritkán használják, és ezért nem találom a google segítségével sem.

Sidebar még az otthoni gépen mükődne, de a melóhelyen kicsi a monitor.

[ Szerkesztve ]

(#6217) Flow


Flow
senior tag

Cső. Láttam korábban volt valami egér bug. Nekem is előjött... egyszer csak eltűnik inaktivitás esetén. Tudtok megoldást? Ha nem, nekiesek a google-nek... Eddig azt találtam, hogy valami ebuddy.com hibás javascriptet küld, ami "befertőzi" a többi megnyitott lapot is. Viszont én nem nyitottam meg ilyen oldalt... (legalábbis az utolsó egy hónapban biztos) tehát bezárni sem tudom. :F

Flow :R

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#6218) Sk8erPeter válasza cousin333 (#6207) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Lehet, hogy ez neked triviális, nekem nem az. Találtam standard_menu.ini fájlt, meg embedded_menu.ini-t, de attól még nem tudom, hogyan tudom eltüntetni a jobbklikkes menü elemeit.
Gondoltam, hogy valamit kell "turkálni"...

Sk8erPeter

(#6219) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6218) üzenetére


Penge_4
veterán

Én minden ininél (a Program Files-ban is, nem csak a profilban) ráeresztettem a Ctrl+F-es keresést wordpadben, de nem találtam meg a kérdéses elemeket. Innentől meg már, hogy melyik Item, 44673467 takarja a kérdéses elemet, abba már nem mentem bele.

(#6220) cousin333 válasza Flow (#6217) üzenetére


cousin333
addikt

#6204

Másnak segített...

"We spared no expense"

(#6221) Flow válasza cousin333 (#6220) üzenetére


Flow
senior tag

Köszi,már átnyálaztam ezeket... majd ha lesz egy órám törlöm a cookie-kat. Nem értem, miért csak egyesével lehet őket... Mindjárt rákeresek, hátha egy fileban tárolja, végülis elég logikus lenne.
Thx! :R

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#6222) Penge_4 válasza Flow (#6221) üzenetére


Penge_4
veterán

cookies4.dat

De lehet egyszerre is, csak az nem vonatkozik olyan oldalakra, ahol módosítottad az oldalspecifikus beállításokat.

(#6223) Flow válasza Penge_4 (#6222) üzenetére


Flow
senior tag

:R
Sikerült!

[ Szerkesztve ]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#6224) cousin333 válasza Flow (#6221) üzenetére


cousin333
addikt

Eszközök, Személyes adatok törlése, és itt, ami kell kipipálni...

"We spared no expense"

(#6225) Flow válasza cousin333 (#6224) üzenetére


Flow
senior tag

Azt próbáltam előzőleg, úgy sajnos megmaradt a probléma. De a file törlésével megoldódott az ügy. Kösz srácok! :R

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#6226) Sas madár


Sas madár
őstag

Sziasztok.
Használnám az opera 10.00 alpha verziót de nagyon megkeseríti az életem nem tudom beállítani az automatikus kiegészítést lapon belül. PL.: belépő nevek és telefonszámok ilyesmi.
Csak a jelszó mentésre találtam lehetőséget de azt nem szeretném,de a felhasználó neveket jó lenne ha megjegyezné.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#6227) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6219) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én is így próbáltam keresni, de nem találtam meg a választ, azért kérdeztem tőletek, úgy értelmeztem, hogy cousin333 csak ironizál, hogy valójában tök kézenfekvő a válasz, én meg mégsem találom, ezek szerint nem. :)

Sk8erPeter

(#6228) body007


body007
addikt

Hali

Azt meg lehet csinálni operában, h írok a google keresőbe jobb fent és kiegészíti a szavakat? (mint az FF-ben)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6229) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Halihó.
Kérdésem volna.
Asszony próbálgatja az Opera böngészőt..az a problémája hogy egyszerre nem tud több ablakot megnyitni, mert az ujat mindig az előző helyére nyitja...
Ötlet?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#6230) cousin333 válasza Sirandrish (#6229) üzenetére


cousin333
addikt

Ctrl + F12 (alias Eszközök, Beállítások), Haladó fül, Megnyitott fül újrahasznosítása mellől vegyétek ki a pipát.

Ez a hivatalos válasz, amúgy meg új fület egérmozdulattal, vagy a + jelre kattintva nyitunk. :) Ha meg linket akarsz új fülön, akkor egérgörgővel kattints rá, szerintem ez a legegyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6231) Sirandrish válasza cousin333 (#6230) üzenetére


Sirandrish
legenda

üzit átadtam...hálája üldözni fog:))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#6232) cousin333 válasza Sirandrish (#6231) üzenetére


cousin333
addikt

:))

"We spared no expense"

(#6233) body007 válasza Sirandrish (#6229) üzenetére


body007
addikt

egérmozdulat = jobb click + le mozduló kéz :)
vagy: a címsor feletti részre (tab bar), - oda ahol nincs nyitott fül - középső gomb. Ha így nyitottra fülre clickelsz, bezárja ;)

Ezzel a középső gombos clickeléssel lenne kis gondom ubuntun. Mégpedig az, h ha clipboard-on (vágólap) van valami és úgy clickelek url-ként próbálja megnyitni :U Ezt nem lehetne kikapcsolni? Marha idegesítő tud lenni

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6234) cousin333 válasza body007 (#6233) üzenetére


cousin333
addikt

A középső gombot a Shift + egérgörgő lenyomásával lehet beállítani. De gyanítom, hogy a te problémád valami Linuxos okosság, szóval én az OS egérbeállításainál kutakodnék inkább...

"We spared no expense"

(#6235) body007 válasza cousin333 (#6234) üzenetére


body007
addikt

köszi, ott volt a kutya elásva :D

"Paste text from clipboard" az alapértelmezet ubuntun :B

szerk.: érdekes, átállítottam "start paning"-ra de ugyanúgy a clipboard tartalmát próbálja megnyitni :U Azzal a különbséggel, h mostmár google keresőbe illeszti be, érdekes...

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6236) body007 válasza body007 (#6235) üzenetére


body007
addikt

De érdekes, most nézem a meló helyen, h az xp-s operában benne sincs ez az opció :U

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6237) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!
Wide monitornál hogyan lehet megoldani, hogy pl a PH-t ne balra jelenítse meg és jobbra hatalmas üres tér, hanem középre rendezze? :F

(#6238) body007 válasza Tom5 (#6237) üzenetére


body007
addikt

Én 150%ot szoktam nagyítani, úgy a PH! kitölti a teret :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6239) Tom5 válasza body007 (#6238) üzenetére


Tom5
addikt

De úgy böszme nagy....

(#6240) body007 válasza Tom5 (#6239) üzenetére


body007
addikt

Akkor esetleg az illeszkedés gomb? De azt hiszem, h az csak ránagyítva müxik...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6241) Tom5 válasza body007 (#6240) üzenetére


Tom5
addikt

Arra nemreagál... :(

(#6242) Penge_4 válasza Tom5 (#6239) üzenetére


Penge_4
veterán

Akkor írj egy userjs-t, ami automatikusan lecseréli a fórumcímekben a "prohardver" szót "itcafe"-ra és máris középre zárt megjelenést kapsz.

Én igazából azt nem értem, hogy miért nem használ a legtöbb oldal dinamikus szélességet és minden meg lenne oldva.

(#6243) Tom5 válasza Penge_4 (#6242) üzenetére


Tom5
addikt

:DDD nah ez az ami nemfog menni mert lövésem sincsen hogyan kell... :DDD

(#6244) Sas madár


Sas madár
őstag

Akkor ezt : #6226 nem tudja senki? :N

Hogyan lehet megjegyeztetni a böngészővel a belépő neveket használt telefonszámokat és egyéb automatikusan kiegészíthető adatokat. ? :F

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#6245) body007 válasza Sas madár (#6244) üzenetére


body007
addikt

tools - preferences - wand
Az itt megadott adatokat autómatice fel fogja ajánlani "ürlapoknál" :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6246) Sas madár válasza body007 (#6245) üzenetére


Sas madár
őstag

már nézném is...
de addig eljutottam hogy az eszközökben kell keresnem de az enyém magyarul ír és a--preferences - wand -ot nem tudom beazonosítani melyik menüre gondolsz.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#6247) whiskeys


whiskeys
őstag

sziasztok. az lenne a kérdésem, ha egy torrent fájl-t akarok letölteni egyből az opera el is kezdené tölteni is alapból. de nem operával akarom letölteni. ezt csak eddig ugy tudtam, hogy hivatkozott tartalma másképpen, pl.

nem lehetne ugy mint mást/exe, mp3, avi/, hogy egyből le is mentse a fájl-t, ne a torrentet kezdeje el letölteni? :W

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#6248) whiskeys válasza Crystalheart (#5579) üzenetére


whiskeys
őstag

ezt nagyon köszönöm. :C

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#6249) body007 válasza Sas madár (#6246) üzenetére


body007
addikt

akkor (kb.):
eszközök - beállítások - varázsbot(?) :DDD
fogalmam nincs, h van magyarul de a második fül :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6250) body007 válasza whiskeys (#6247) üzenetére


body007
addikt

címsorba beírod, h

opera:config

ott megkeresed a bittorent menüt és kikapcsolod. Ekkor ha megnyitsz egy .torrent-et az os-be beállított progi fog elindulni :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.