Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) rétisün válasza dqdb (#25000) üzenetére


rétisün
veterán

elég régen lemondtam az operáról, csak most meg a chrome-om kezd hülyülni :(((

apropó, chrome-ból tudom importálni a könyvjelzőket? (ha már az új opera eléggé chrome-os :DDD )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25002) dqdb válasza rétisün (#25001) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ha máshogyan nem, akkor a Chrome profilodból átmásolod a Bookmarks fájlt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25003) rétisün válasza dqdb (#25002) üzenetére


rétisün
veterán

:R

(simán az importálás is működne, ha az én chrome-m lenne az alapértelmezett.)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25004) AtHoS válasza dqdb (#24993) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Inspect views: background page" sort én nem látok a bővítmények oldalon

USB 31-es Opera-val telepített bővítményekkel is ugyanaz a helyzet memóriafoglalás ügyben

read-only mode on the forum

(#25005) dqdb válasza AtHoS (#25004) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Akkor nálad valami nem stimmel, vagy az általad használt extensionöknél a háttérfolyamat ennyire memóriaéhes.

Kapcsold be a fejlesztői módot, és ott lesz:

Vagy background page vagy background.html, az előbbi esetben leáll a folyamat, ha nincsen olyan oldal, amelynek szüksége lenne rá, az utóbbi esetben állandóan fut. Ahol a bővítmény kizárólag content scripteket használ, azaz az oldal betöltődésekor aktív csak (nincsen ikonja, menüpontja, nem figyel külső eseményeket), ott nincsen külön folyamat.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25006) zodo


zodo
nagyúr

Onedrive videómat nem tudom megnézni a böngészőben. Korábbi kiadásokkal sem tudtam és a jelenlegi 30 -al sem, videó minőségtől függetlenül.
Mi lehet a probléma?

(#25007) AtHoS válasza zodo (#25006) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam itt melóban 31-es verza van és ghostery-t ki kellett kapcsolnom, hogy bejöjjön a videó. Kikapcsolva viszont szépen játszotta

read-only mode on the forum

(#25008) AtHoS válasza dqdb (#25005) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Felül még kattolni kellett a Fejlesztői mód gombra :B

Egyébiránt meglett a probléma forrása. Malwarebytes Anti Exploit lekapcsolásával így alakul az indulási memória használat:

Azt hiszem levágom a csudába az mbae-t, mert az nem állapot, hogy 25%-os memhasználat mellett elindítva az Opera-t egyből felugrik 60%-ra, majd megnyitok 5-6 oldalt és 100% memhasználat mellett folyamatosan swappol a winyóra én meg várakozom sokáig mire egyáltalán magához tér.

mbae nélkül 25%-ról 40% környékére ugrik csak

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#25009) dqdb válasza AtHoS (#25008) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nálam aktív MBAE 1.06.1.1019 mellett születtek a sokkal alacsonyabb értékek :F

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25010) AtHoS válasza dqdb (#25009) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jó de itt még zikszpé fut, az nem tudom egyáltalán befolyásol-e valamit memhasználat tekintetében (gondolom igen)

read-only mode on the forum

(#25011) AtHoS válasza AtHoS (#25010) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Most megnéztem itthon win8 alatt is és követlen indítást követően 30mega alatt nincs egyetlen opera processz sem (mbae fut a háttérben). Kis idő elteltével viszont a private working set (zikszpés képen a commit size oszlop) értékei a jobboldali oszlop felére, harmadára, negyedére esnek méretben

win8 alatt indítást követő 20...25 perc elteltével

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#25012) albandy


albandy
tag

Ó anyám borogass , a dev 32-nél visszatért a csempés gyorshívó ....

(#25013) Janou


Janou
őstag

Sziasztok

Remélem tudtok segíteni. Jelenleg a 30-as Operát használom Win 7 64 bit alatt és szeretném megnézni a jelszavaimat. Régebbi verzióval ( Opera 12) működött az Operapassview progi, de ebből az újból már nem tudja kinyerni őket. Ez baromi bosszantó mert több oldalon is szeretnék módosítgatni a profilomban pl. ncore, amihez be kellene írnom a jelenlegi jelszavam, de annak ismerete nélkül elég nehéz. Az elmentett jelszó csak arra jó, hogy belépjek. Wand.dat file-t nem találok ami az összefoglalóban van, illetve látok egy login data nevezetű filet, ami szerintem jó lenne, de olvashatatlan a tartalma... Van valami ötletetek?

(#25014) brd válasza Janou (#25013) üzenetére


brd
nagyúr

Nézegetnivaló. Valamint azt tudjad, hogy ebben az új Operában, hiába mented le az egész Opera (profile) foldert akár, a jelszavak az adott Windows alatt, egy ottani kulccsal vannak titkosítva, tehát, amennyiben az elvész, nem tudod visszafejteni másik Windowson. Ill. még plusz infó.

The only real valuable thing is intuition.

(#25015) zodo válasza AtHoS (#25007) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi de sajna ezzel nem vagyok előrébb mert általam egy letöltött/telepített kiegészítő sincs a böngészőmhöz.

(#25016) Janou válasza brd (#25014) üzenetére


Janou
őstag

Basszus, de triviális... Erre nem is gondoltam, hogy meg lehet nézni programon belül a mentett jelszavakat. :DDD
Köszönöm!!! :R

(#25017) AtHoS válasza zodo (#25015) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Itthon (win8, melóban XP volt) 30-as verzával csak bejön a videó képernyője egyetlen képkockát látni és nem indul el a lejátszás. beletekergettem, pause-start, ghostery ki/be, adbguard ki/be, de a videó nem indult el.

O32 mindenféle kieg nélkül szintén nem indítja el a videót, O31 hasonlóan nem kezd vele semmit

read-only mode on the forum

(#25018) zodo válasza AtHoS (#25017) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm a fáradozásod! :R

Érdekes és bosszantó hogy csak letöltve lehet megnézni a videókat.
Különben az még inkább érthetetlen hogy a párom gépen simán nézhetőek voltak a feltett videók.
Akkoriban az ő böngészője, valamiért nem frissítette magát de most hogy ezt a problémát orvosoltam már nála sem mennek.

(#25019) dqdb válasza zodo (#25018) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Érdekes és bosszantó hogy csak letöltve lehet megnézni a videókat.
Ez részben a OneDrive oldal hibája, részben a fájlé szerintem. Az oldal Javascriptből megkérdezi, hogy támogat-e az Opera H.264-et (igen), hozzá hangot (igen), majd végül azt is, hogy MOV-ot támogat-e (nem). Ezután a támogatott videoformátum használata helyett mégis a MOV lejátszását erőlteti. Ennek az egyik jele az előnézeti képnek tűnő első frame megtalálása (hiszen a MOV is alapvetően MPEG-4 alapú, csak a konténer más), majd a kattintgatásokra szépen nekiállnak gyűlni a scripthibák. Ha bővítményből azt hazudod az oldalnak, hogy semmilyen HTML5 videót sem támogatsz, akkor is HTML5 videóval próbálkozik. Ha tavaly decemberi Chrome-nak, akkor is (több lehetőséget nem néztem, ezek voltak készen kéznél).

Ha jól sejtem, az eredetileg feltöltött videód MOV formátumú, a OneDrive nem végez átkódolást, és nincsen Flash-alapú fallback opciója (vagy legalábbis Opera 31-től nem aktív), és ez a három együtt a probléma valódi oka.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25020) AtHoS válasza AtHoS (#25011) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Biztos, hogy a kiegészítők okozzák az extra memfoglalást.
Ledobáltam mindet és 10..12% memhasználattal beérte Opera 30, 31 és 32 is közvetlenül indítást követően.

Visszaraktam a legfontosabbakat és még kettőt, így 4 kieggel beéri 15..16% memhasználattal indítás után.

read-only mode on the forum

(#25021) Dumi86 válasza AtHoS (#25020) üzenetére


Dumi86
senior tag

Szia. 8 kiegészitővel a 30as stabil ugyanezt a memóriaéhséget produkálta mint neked is. Viszont én meghagytam ezekből az ublockot meg a 360TSE kiegészitőjét. Így már nálam is okés a memóriahasználat. :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#25022) zodo válasza dqdb (#25019) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm a fáradozásod és az infókat.
Néha lerogyok miket tudtok és biztosan igazad is van.

MOV fájlok az akció kamerámról (SJCAM SJ4000) kerültek fel de van fent telefonos (Lumia 520) videó is amiket szintén semmibe vesz.

Marad a yt ha nem javul a helyzet, jobbat nem tudok.

(#25023) dqdb válasza zodo (#25022) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A telefonosat elvileg vinnie kellene, mind a képhez, mind a hanghoz szükséges codecet támogatja az Opera HTML5 lejátszója.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25024) Edi77


Edi77
őstag

Sziasztok!

Hogyan lehet beállítani, hogy az Opera ne frissítsen automatikusan? Sajnos nem találtam meg. Illetve volt egy lehetőség, amire ha a rámutattam az egérrel, felkínálta a korábban keresett oldalakat a bal oldalon az opera testreszabása és vezérlésében (nem az előzmények fül volt, remélem, értehetően fogalmaztam), ezt sem találom. :F

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#25025) Aflamin válasza Edi77 (#25024) üzenetére


Aflamin
tag

Félreértés!

[ Szerkesztve ]

(#25026) Tibe


Tibe
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom van hogy win8.1-ről álltam vissza win7-re és Opera30-ast használok, lementettem mindent az opera beállításait, sessionokat, jelszavakat stb... Bemásolom a frissen telepített win7 alatti szintés új operába és sajnos a jelszót kérő mezőket üresen hagyja, a felhasználónevet viszont kitölti szépen.... Régebben minden simán ment ilyenkor, most mi lehet a gond? :F

Köszi!

(#25027) brd válasza Tibe (#25026) üzenetére


brd
nagyúr

Az új Opera Windowson olyan módon kódolja a jelszavakat, hogy csak az adott Windowson tudja kikódolni (a technikai részleteket most hagyjuk). Itt, a második bekezdés az érdekes neked.

The only real valuable thing is intuition.

(#25028) Tibe válasza brd (#25027) üzenetére


Tibe
aktív tag

:(

Ehh köszi a választ! Ez de hülyén van megcsinálva.....

(#25029) lacoka007


lacoka007
tag

Üdv. Thunderbirdben, hogy lehet logós levélpapírt készíteni, és utána behívni, html-ben kéne. Egyszer már sikerült, de elfelejtettem. A segítséget előre is köszönöm.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#25030) dqdb válasza Tibe (#25028) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Opera 32-től kezdve lesz majd jelszó-szinkronizálás. Igaz, ennek technikai-biztonsági oldaláról még semmit sem nyilatkoztak, de ha hasonlóan csapnivalóan oldják meg, mint a könyvjelzőket, akkor a LastPass és társai mellé felkerül a személyes feketelistámra.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25031) okay


okay
aktív tag

Hurrá, végre működik az Opera gombról a Könyvjelzők menü, eddig üres mappák voltak.

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#25032) Cyrin válasza dqdb (#25030) üzenetére


Cyrin
addikt

Pár év után majdcsak eljutunk oda amit a 12-es verzió tudott...

(#25033) M_AND_Ms válasza Cyrin (#25032) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Normálus letöltéssel, jegyzetelési lehetőséggel, stb?
Álom, álom...

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25034) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az az érzésem, hogy a szolgáltatóm (UPC) bizonyos oldalakat lassít, különösen fórumokon van ilyen feelingem, hogy 2x is rá kell kattintani a frissítésgombra, hogy a böngésző méltóztassa betölteni az oldalt. Melóhelyen rendesen megy minden, otthon viszont bizonyos oldalak belassulnak.
Kérdés: meg lehet ezt kerülni? Elég erre az opera turbo? Nettó gyökérség a szolgáltató részéről...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25035) AtHoS válasza t72killer (#25034) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na ez érdekes elgondolás. Nálam is UPC, de nem vettem ilyet észre eddig.

Mely oldalaknál véled, hogy lassít a szolgáltató? Na és ugye ezt csak mostanában tapasztaltad vagy már jó ideje így van?

Melóban XP alatt (igen tudom, váltani kellene....) tapasztalok hasonló jelenséget, de ott csak új oldal nyitásnál új fülön. Amelyik fül így beakad, ott nem is jön be semmi. Nyitni kell egy új fület a címmel, azon viszont egyből bejön (melóban T-HOME-os a net)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#25036) t72killer válasza AtHoS (#25035) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pont a PH fórum (amúgy nem magyar UPC), de a turbo megoldotta, elég komoly különbség van a chrome és az Opera között:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25037) AtHoS válasza t72killer (#25036) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jahogy nem nem HUPC, akkor nem tudok "tesztelni" számodra. Minden esetre, ha a cuccaidnál írt gépről van szó, akkor nem hinném, hogy az időközben elfogyott memória okozná a jelenséget :)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#25038) dqdb válasza AtHoS (#25035) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Melóban XP alatt (igen tudom, váltani kellene....) tapasztalok hasonló jelenséget, de ott csak új oldal nyitásnál új fülön. Amelyik fül így beakad, ott nem is jön be semmi. Nyitni kell egy új fület a címmel, azon viszont egyből bejön (melóban T-HOME-os a net)
Majd kinövi ;] Amúgy komolyan gondolom, az egyik gépen volt ilyen nyűgöm O30-O31 developer környékén, azonban az utóbbi időben elmúlt szerencsére. Súlyosbított esetben adott fület be sem tudtam zárni azonnal, hanem pár perccel később csukódott be magától. Ha hagytam a fület úgy, néha pár perc után bejött az oldal, de nem mindig. Valamit elszúrhattak a többfolyamatos működésnél a kommunikáció időzítésében, és valószínűleg befagyott a kapcsolat a dispatcher és a worker process között, amiből néha fel tudott állni, néha nem, mindenesetre eléggé extrémre sikeredett a hiba.

Cserébe a másik gépen jött elő O31-O32 developer környékén az az idegesítő jelenség, hogy időnként megáll a billentyűzet és a gesture-ök érzékelése a webview részen. Tehát a címsorba tudok beírni, a fülváltó billentyűk is mennek, de semmit sem tudok az oldalon beírni, nem tudok kurzorokkal görgetni, és bármilyen gesture-re a jobb klikkes menü jön fel. Ha így hagyom, pár óra után képes magától meggyógyulni, hogy ismét pár óra után elromoljon. Opera restart megoldja, néha több nap, néha mindössze fél óra kell a jelenség felbukkanásához. Ennek is a többfolyamatos működéshez lehet köze, mert pont az a child window válik billentyűzet szempontjából inaktívvá, amelyik csak a megjelenítést tekintve része a főfolyamatnak, valójában egy másik háttérfolyamathoz tartozik.

Mindegyik jelenség csak az egyik gépemen állt elő, miközben az operációs rendszer megegyezik, Opera beállítások és bővítmények megegyeznek, a telepített, háttérben futó programok megegyeznek, furcsa.

AtHoS: Minden esetre, ha a cuccaidnál írt gépről van szó, akkor nem hinném, hogy az időközben elfogyott memória okozná a jelenséget
Az Operának néha ez sem elég, sőt úgy tűnik, hogy a túl kevés mellett a túl sok szabad memóriától is zavarba tud jönni :DDD Komolyabban szólva, ez is a többfolyamatos működésből adódó probléma, szintén csak az egyik gépen, O32 óta egy ritkább, de előfordul.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25039) t72killer válasza AtHoS (#25037) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jah, 100%, hogy nem a gép bűnös ;] Ezekszt úgy néz ki, hogy visszatérek Operára.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25040) dqdb válasza AtHoS (#25035) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Jut eszembe: nincsen véletlenül bekapcsolva a tab hibernation? Mert a flag kikapcsolása nálam a jelenség előfordulását rengetegről számosra csökkentette (de nem oldotta meg teljesen, mert buildekkel később tűnt el végleg).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25041) AtHoS válasza dqdb (#25040) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Te aztán belefutsz mindenbe ;]
Holnap úgyis megyek melóba, megnézem ezt a TAB hibernation-t, mert emlékezetből nem vágom hogyan áll, de korábban szerintem matattam azon a tájékon, szóval elképzelhető, hogy be van kapscolva :B

read-only mode on the forum

(#25042) dqdb válasza AtHoS (#25041) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Szoktam tesztelni az új flageket, bekapcsolom, nézem a hatást, aztán véletlenül úgy marad, én pedig nézek :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25043) AtHoS válasza dqdb (#25042) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Így már értem :)

Itt melóban viszont minden fejlesztői cucc alapértelmezett beállításon van, tehát jelenleg a TAB hibernálás ki van kapcsolva. Egyelőre akkor marad így, mert annyira nem zavaró. Otthon win8 alatt viszont nem találkoztam a jelenséggel egyszer sem, tehát inkább xp specifikus lesz

read-only mode on the forum

(#25044) Péter47


Péter47
csendes tag

Új Opera használóként kérdezném tőletek a következőt. A számítógépemen az egyéni szövegméret az alapértelmezett 100%-ról 118%-ra van beállítva. Emiatt az Operában a Chromhoz képest minden nagyobb. Fülek, ikonok, fülekben megjelenő weboldalak. Sőt a bal felső sarokban lévő Opera gombból is hiányzik egy darab. Hogy lehet beállítani (a számítógép szövegméretének átállítása nélkül) hogy minden kisebb legyen. Vagy csak a lapok nagyítását egy fix kisebb méretre beállítani, hogy ne kelljen minden egyes lap megnyitása után csökkentenem a méretét.

[ Szerkesztve ]

(#25045) AtHoS válasza Péter47 (#25044) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha a linkelt képed az általad tapasztalt állapotról készült, akkor nincs ott semmi gond, azon a gombon nem látható a teljes Opera logo. Nálad egyébként még több is látszódik belőle mint nálam :DDD Valószínű ez felbontás eltérésből ered.

Amit megnézhetsz, az az Opera gombból lenyíló menü Beállítások részén a Webhelyek szekció tetejénél lévő betűméret és nagyítás beállítások. Bár lehet, hogy a fejlesztői részen is van pár ehhez kapcsolódó rejtett beállítás

Címsorba üsd be ezt: opera://flags/

read-only mode on the forum

(#25046) Péter47 válasza AtHoS (#25045) üzenetére


Péter47
csendes tag

Köszönöm, már meg is találtam.

(#25047) Orlin


Orlin
addikt

Vivaldi browser Technical Preview 4 is here!

A Vivaldi-nál dolgoznak elég rendesen.A héten szinte mindennap jött valami kis frissítés.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#25048) SyMbioTe

Üdv.

Egy régi HP Compaq NC 6230-ra felraktam a legújabb Operát. Viszont amikor fel akarok menni pl. a google.hu-ra akkor ezt az üzenetet dobja ki.:
"Ez a kiszolgáló nem tudta bizonyítani, hogy ő www.google.hu; a biztonsági tanúsítványa 12962 nap múlva lesz csak érvényes. Ennek oka lehet hibás beállítás, de egy a kapcsolatot elfogó támadó is.
Nem folytathatja, mivel a weboldal kezelője kiemelt biztonsági előírást állított be erre a tartományra."
Ezt hogyan lehet orvosolni? Asztali PC-n is operát használok, de ott nincs ilyen gonf.

Előre is köszi :) :R

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#25049) dqdb válasza SyMbioTe (#25048) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Állítsd be az órát, és cseréld ki a BIOS elemét a laptopban. 12962 nap múlva = 1980 van nálad éppen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25050) SyMbioTe válasza dqdb (#25049) üzenetére

Óóó szóval csak ez a gond. Amúgy Pontosan 1980 január 3-a van, 22:37 :DD
A gép meg minden indításnál elfelejti az órát, tehát akkor igen, bios elemcsere is lesz.
Köszönööm :)

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.