Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) csoli31 válasza h_143570 (#6050) üzenetére


csoli31
aktív tag

Az első már rég megvolt. A másodikat is megcsináltam, de a böngésző könyvtárát elmondanád hogy hól találom? Tudom kicsit láma kérdés de én még nem vagyok anyíra benne ezekben a dolgokban.

"Amikor a néma ember megszólal": http://www.youtube.com/watch?v=5J0D1cHARMc

(#6052) copin válasza csoli31 (#6051) üzenetére


copin
őstag

oops... Nem lehet ezt linkelni.

Másold be a címsorba ezt: opera:about Ezt a súgóból is elérheted.

[ Szerkesztve ]

(#6053) csoli31 válasza csoli31 (#6051) üzenetére


csoli31
aktív tag

Lehet hogy megvan. Ez lenne az: Dokument and setings\Cs. I.\Aplication Data\Opera\profile Ez lenne az, és az egészet törülni kell ami benne van?

"Amikor a néma ember megszólal": http://www.youtube.com/watch?v=5J0D1cHARMc

(#6054) h_143570 válasza csoli31 (#6053) üzenetére


h_143570
addikt

A bookmarks.adr -t erdemes megtartani, a legbiztonsagosabb megoldas lemasolni a konytar tartalmat majd az eredeti helyen torolni. Igy ha nem jonne be akkor meg mindig visszallithatod.

(#6055) csoli31 válasza h_143570 (#6054) üzenetére


csoli31
aktív tag

nekem nincsen olyan fáljom, az nem baj?

"Amikor a néma ember megszólal": http://www.youtube.com/watch?v=5J0D1cHARMc

(#6056) h_143570 válasza csoli31 (#6055) üzenetére


h_143570
addikt

Erdekes opera6.ini? Mert ha az sincsen akkor valoszinuleg nem a profil konytarat talaltad meg.

(#6057) csoli31 válasza h_143570 (#6056) üzenetére


csoli31
aktív tag

Az opera6.ini fájl az megvan :K

"Amikor a néma ember megszólal": http://www.youtube.com/watch?v=5J0D1cHARMc

(#6058) h_143570 válasza csoli31 (#6057) üzenetére


h_143570
addikt

Remek akkor megis a profil konyvtar, mivel tobb profilos modban fut igy lehet meg mashol is. A start menu keresolyeben keres ra a biztonsag kedvert, de az opera:about Paths reszben is fel lesz sorolva Bookmarks reszben, a bookamrks.adr helye.

(#6059) csoli31 válasza h_143570 (#6058) üzenetére


csoli31
aktív tag

A keresővel nem találtam, pedig kipipáltam a rejtett helyeket is. Az opera help részében sem találtam meg hogy holl lehet, pedig a Bookmarks allati részeket mindet megnéztem. De nem baj mert így is megcsináltam, és nálam működik végre. :C Igaz hogy így a gyorshívóba be kell írnom mindent újra de nem baj, és köszi! :R Remélem a nővéremnél is működni fog.

"Amikor a néma ember megszólal": http://www.youtube.com/watch?v=5J0D1cHARMc

(#6060) h_143570 válasza csoli31 (#6059) üzenetére


h_143570
addikt

Orulok neki, hogy sikerult. Ezek szerint nem volt konyvjelzod meg.

(#6061) remington2


remington2
senior tag

Hali! Az új, 9.64-es operában gyári skinhez be lehet állítani "classic", 9.27-es gombokat?

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#6062) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Opera 10.0 Build 1345

"Changes in Opera 10.0 Build 1345 Beta:
Mail database corruption check: In this build, Opera will also check the mail database for corruption on startup. If one of the files is found to be not consistent, Opera will try to recover that file. You can find information about how the process went in the recovery.log file in the mail folder. At the moment, this consistency check happens on every startup, and will delay the startup a bit. This is going to be improved in future builds, and the consistency check will likely happen for every update or on a monthly schedule.

Known issues
* Sending private messages at Facebook doesn't work
* Spelling checker isn't working (moving to the Hunspell API)
* Mail corruption recovery: The lexicon file will not be deleted and reindexed
* The names in the online feed dropdown are not showing correctly in the feed preview page

General changelog
* Core fixes (including fixes for getElementsByClassName, which should now work with multiple classes in className)
* Regex \b is now correctly not matching the point between a letter and underscore
* Several autoupdate fixes (disabling it should work now)
* Several stability fixes
* Fixed Facebook chat
* Some UI cleanup and polishing (moved "Remove From Toolbar" and other toolbar customization options into a submenu, added the ability to reset toolbar customization, and the mail spinner should look better)
* Fixed search field crash
* Added more online feed readers to the feed preview page

Mail
* Mails can now have horizontal scrollbars
* Fixes to mail compose - and adding links to HTML mails should now work fine
* Added a recovery mechanism for corrupt mail databases
* Fixed feed progress stuck on non-existent resources
* Attachments in multipart/mixed part of multipart/alternative mail are now correctly displayed

Windows
* Fixes for font fallback problems, particularly for those using Russian as their default language in Windows

Unix
* Fixed painting of windowless plugins
* Java now works again!

Mac
* Fixed position of plugin windows
* Fixed crash on startup in Mac OS X 10.4
* New Dock menu items

WARNING: This is a development snapshot: it contains the latest changes, but may also have severe known issues, including crashes and data loss situations. In fact, it may not work at all."

read-only mode on the forum

(#6063) Penge_4 válasza AtHoS (#6062) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha jól veszem észre, akkor a Carakan még sehol. :F

(#6064) troller válasza AtHoS (#6062) üzenetére


troller
senior tag

Megy vele a Citromail! :C És más eddig nem kompatibilis oldalnál is van javulás.

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#6065) troller válasza troller (#6064) üzenetére


troller
senior tag

Ja és a Neptun is működik, a kiegészítő javascripttel.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#6066) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hello!

Az Opera könyvjelzőinek alapértelmezett elérési útját (C:\Documents and Settings\<Felhasználó>\Application Data\Opera\Opera\profile\opera6.adr) át lehet állítani nekem tetsző könyvtárra?

Sk8erPeter

(#6067) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6066) üzenetére


Penge_4
veterán

opera:about-nál ki vannak írva az elérési útvonalak. Mindent át tudsz helyezni az opera6.ini-t kivéve. De ha jól emlékszem még azt is, csak az bonyolultabb.
Az opera6.ini-ben kell átírni az elérési útvonalakat.

(#6068) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6067) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az opera6.ini-ben nem lehet átírni a könyvjelzők elérési útvonalát. Ott csak a "User JavaScript File" és a "Toolbar Configuration" meg "Button Set" elérési útvonalait találtam, a Könyvjelzőkre még csak utalás sincs.
Tehát? :U

Sk8erPeter

(#6069) h_143570 válasza Sk8erPeter (#6068) üzenetére


h_143570
addikt

opera6.ini
Hot List File Ver2=...\opera6.adr

Lehet hogy at kell visszont allitani 1 profilos uzemmodba, ezt a kovetkezo modon teheted meg:
Az opera telepitesi konyvtaraban van egy operadef6.ini
[System]
Multi User=1 -t ir at 0-ra

(#6070) Sk8erPeter válasza h_143570 (#6069) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszönöm h_143570 Mester, ez megoldotta. :R
Tényleg át kellett állítani az "operadef6.ini"-ben a Multi User-t 0-ra, ekkor bemásolta az alapértelmezett profilfájlokat a Program Files\Opera mappába is. Ezután már az "opera6.ini" fájlban is elérhető volt a könyvjelzők alapértelmezett helyének módosítása (a "Hot List File Ver2=..." sor).

Egyetlen hátránya ennek a módszernek az volt, hogy úgy indította következő alkalommal, mintha most telepítettem volna újonnan az Operát, tehát a könyvjelzőket, a jelszavakat és a Gyorshívónál lévő honlapokat elfelejtette.
A könyvjelzőket nem volt nagy cucc ismét beállítani, miután megadtam a kívánt elérési útját.
Melyik fájl felelős viszont a Gyorshívónál megjelenő honlapokért? Most hirtelen nem vágom, pontosan miket állítottam be oda, és kényelmesebb lenne, ha nem fejből kéne ismét beállítani őket. :K
Ha lehet, átmásolnám az előző profilmappából a megfelelő fájlt az "új" Program Files-os profile mappába.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6071) 19870820


19870820
senior tag

hali.Most váltottam mozilláról Operára :C Eddig tökéletes.Flash player,Java megy vele.Csak egyetlen bajom van,hogy hogy lehet müködésre birni benne a media player plugint?Hogy tudjak nézni filmeket.Tudom hogy létezik mozillához plugin,de azzal nem jó.Szóval valami más kellene.Köszi a segitséget.

(#6072) h_143570 válasza Sk8erPeter (#6070) üzenetére


h_143570
addikt

A speeddial.ini lesznek a gyorshivo beallitasok, sajnos nem talatam meg, hogy hol lehet attirni az eleresi utjat. Valoszinuleg mukodne, ha felul csapnad a regebi profil konyvtarban levovel az ujjat.

(#6073) h_143570 válasza 19870820 (#6071) üzenetére


h_143570
addikt

Az igazsag az hogy a Fx hez keszult Media Player plugin mukodik Opera alatt is. Sajnos a plugin telepitoje nem a leginteligensebbek koze tartozik.

1, szed le alabbi cimroo, ha minden igaz az a legujabbat, remelem ez az.
http://port25.technet.com/pages/windows-media-player-firefox-plugin-download.aspx
2, telepits fel egy Fx-et, ha meg megvan akkor az is jo, ez a lepes azert kell, hogy a telpitoje tenylegesen fel is masoljon valamit
3, telepitsd fel az elobb leszedet plugint
4, inditsd ujra az Operat, ha minden igaz fel kellet volna ismernie a plugint
5, ha nem akkor a plugin telpitesi konyvtarabol (ez neha az Fx plugins konytaraba kerul) masold at a kovetkezo filet az opera telpitesi konyvtara\program\plugins -be:
np-mswmp.dll

Elkepzelheto meg, hogy szukseg van msvcr71.dll (ez mehet az elobb emlitett helyre es az Opera telepitesi konytaraba), file a windows\system32 konyvtarban talalhato.

(#6074) Sk8erPeter válasza h_143570 (#6072) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tökéletes, köszönöm, erre gondoltam! :R
Az már csak másodlagos volt, hogy át lehet-e állítani az elérési útját. Köszi még egyszer! :K

Sk8erPeter

(#6075) 19870820 válasza h_143570 (#6073) üzenetére


19870820
senior tag

hali köszi a segitséget. Már megoldottam leszedtem ezt a file-t netröl: np-mswmp.dll
Végülis ugy néz ki ennyi elég is neki.Most már müködik.

(#6076) 19870820 válasza h_143570 (#6073) üzenetére


19870820
senior tag

hali köszi a segitséget. Már megoldottam leszedtem ezt a file-t netröl: np-mswmp.dll
Végülis ugy néz ki ennyi elég is neki.Most már müködik.

(#6077) h_143570


h_143570
addikt

Sk8erPeter: nm
19870820: remek, valoban csak az az egy file kell.

(#6078) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Egy kis érdekesség: Opera Turbo 10.0 Build 1355

és hogy miről is van szó
Opera Turbo: Saját Opera proxy szolgáltatóknak

read-only mode on the forum

(#6079) cousin333 válasza AtHoS (#6078) üzenetére


cousin333
addikt

Egyelőre inkább csak jelentősen lassít, mint gyorsít. :DDD A képek is láthatóan rondábbak, és nem látok olyan opciót, amiben ezen változtatni lehetne, mint mondjuk a Miniben.

"We spared no expense"

(#6080) Penge_4 válasza cousin333 (#6079) üzenetére


Penge_4
veterán

Nálam is majdnem 1 percig tartott behozni a legtöbb oldalt. De lehet, hogy csak a szerverek terheltek, gondolom most mindenki rácuppant egyszerre. ;]

(#6081) sutyi^


sutyi^
senior tag

Emberek ennek sovány sávszél mellett lenne haszna, otthon a 2-4-akárhány megabiten ha bekapcsolod maximum többet vársz a rosszabb minőségre.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#6082) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Ehhez hasonló módosítást tudtok Opera alatt is, hogy a PH!-t nagyobb felbontásban lehessen látni? ([link]) :R

Sk8erPeter

(#6083) h_143570 válasza Sk8erPeter (#6082) üzenetére


h_143570
addikt

Nekem ez elso ranzesre felhasznaloi css magianak tunik. Sajnos kulonosebben nem ertek hozza. De valoszinuleg lesz itt olyan aki igen.

(#6084) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6082) üzenetére


Penge_4
veterán

Userscripttel, vagy saját userCSS-vel kell valahogy módosítani a 984 pixeles értékeket az általad használt, vagy dinamikus szélességre. Itt a CSS

Azt nem tudom, hogy de valaki aki ért hozzá, majd megmondja.

(#6085) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6084) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na hát hogy a CSS-t kell módosítani, azt én is tudtam, de pont a lényeget nem vágom én sem. :(

-----------------------------------------------------------------
Más: Azért kár, hogy a böngészők tesztjéből többnyire kihagyják az Operát, kíváncsi lennék, hogy állja meg a helyét pl. az IE 8-cal szemben.

Sk8erPeter

(#6086) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6085) üzenetére


Penge_4
veterán

Szerintem jobb, hogy kihagyták, így legalább nem úgy ismerik meg a nevét, akik ezt a tesztet nézik, hogy lassabb, mint az IE8. :D A Chrome 1.0 is vitathatatlanul gyorsabban jeleníti meg az oldalakat, mégis az IE8 nyert. Az Opera sem jött volna ki ebben a tesztben jobban. Számomra az a lényeg, hogy érzetre jóval gyorsabb az Opera és a szabványokat (CSS3, W3C, Acid3, MathML, Canvas, DynamicHTML, Vorbis/OGG...stb) is követi még ha egyenlőre nem is sok haszna van ezeken az oldalakon.

A számtalan kényelmi fícsörről nem is beszélve, ami még ha lassabb is lenne is meggyorsítaná a böngészést.

Én nem adok az ilyen tesztekre. A Sunspiderre se nagyon, de arra azért picivel jobban.

(#6087) Hunter2


Hunter2
addikt

Ha újrarakom a gépet akkor előtte kiszoktam menteni a beállítások, könyvjelzők, jelszavak, stb fájljait a visszaállításhoz de mikor visszapakolom őket akkor mikor egy exe-t töltök le és rányomok a kis üzenetre a jobb sarokban akkor azt írja ki hogy nincs társított alkalmazás. Mit kéne társítanom a futtatható fájlokhoz hogy menjen?

(#6088) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6086) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ne egymással vitázzunk, szerintem mindketten Opera fanok vagyunk :DDD
A Chrome tényleg gyors, viszont annyira idegesítően hiányos az Operához képest, hogy általában képtelen vagyok tovább használni 5 percnél - csak egyetlen példa, hogy akármilyen képre rámész jobb gombbal, nincs "Kép tulajdonságai" menüpont, hanem helyette idióta kódokat nézegethetsz ("Elem kivizsgálása"), de azt átláthatóan nem tudod megtekinteni, hogy mondjuk mekkora a kép, milyen fényképezőgéppel készült, stb... (Nincs "Kép frissítése" menüpont sem, nem lehet értelmesen kezelni a tab-okat (legutóbb használtak megjelenítése, nem sorban, egymás után való megjelenítés) és még sorolhatnám...)
Azért kíváncsi lennék, hogy az Opera hogyan teljesít a versenyben, és nem állandóan az IE-re, Chrome-ra meg a rókára lennék kíváncsi, ráadásul uncsi mindig eltérő eredményekről olvasni, attól függően, hogy épp kinek áll érdekében, hogy az adott böngésző nyerjen.
Tehát abban igazad van, hogy valószínűleg az ominózus teszt is manipulálva van, és nem is biztos, hogy az igazságot fedi, de majd meglátjuk az IE 8 kipróbálása után. Vagy Te már próbáltad a bétát? (bár sztem a végleges verziónál fog kiderülni az igazság)

Nem lenne rossz, ha tudnátok mondani viszonylag objektív tesztet a böngészők gyorsaságáról :)

Sk8erPeter

(#6089) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6088) üzenetére


Penge_4
veterán

hogy mondjuk mekkora a kép

Ezt automatikusan kiírja, ha új tabon megnyitod a képet már a tabon a kép neve mellett. Ez az egy tetszik benne. EXIF adatokat meg tényleg nem lehet megnézni benne.

legutóbb használtak megjelenítése, nem sorban, egymás után való megjelenítés

Nekem ez például tetszett benne. Azóta az Operát is így használom, de ez már nagyon szubjektív, hogy kinek mi jön be. Én általában egyszerre végigkattintom a megnyitandó tabokat és így nem kell végigpörgetnem, sem egyenként visszaváltani, csak az elsőre, aztán jobbra zárja a többit.
Bónuszként ha mindezt középső gombbal, vagy userscriptes hosszúklikkel teszem, akkor úgy nyitja, mint a Chrome vagy a FF 3, tehát jobbra zárja a tabokat, ha pedig Ctrl+Shift+klikk-el, akkor automatikusan visszavált a korábban használtra.

Azért kíváncsi lennék, hogy az Opera hogyan teljesít a versenyben

Töltsd le a 100 leglátogatottabb oldal listáját és próbáld ki, hogy először minden böngészőben kiüríted a cache-t, aztán egyszer Operába írod be a címet, máskor meg IE8-ba/FF-be/Chrome-ba/Safariba és szemmel is látni fogod a különbséget.

Minden gép, minden konfiguráció más és más. Még attól is függ, hogy milyen pluginek vannak betöltve a böngészőben, vagy mik futnak a háttérben.

Vagy Te már próbáltad a bétát?

Már nem béta, hanem RC1, azt próbáltam ki. Nem igazán jött be. Az accelators ötletes, de nem tud olyat mutatni, amit az Opera egyéni keresőivel meg ne lehetne oldani.
A Webslices-t még nem tudtam kipróbálni, állítólag csak az ebay-en van, én ott sem tudtam előhívni a kis ikont, az inPrivate Filtering abszolút nem működik AdBlock-ként, hanem valami nemtudommi, nem sikerült rájönnöm... A tabok lassabban nyílnak meg, mint a Chrome-ban (ami szintén multiprocess) és több betöltendő tabnál erősen akadozik.
Ezek az egyéni tapasztalatok.

Szerintem a legobjektívebb és legátfogóbb teszt a Sunspider. Összehasonlító táblázat is van. Az egyikkel megcsinálod, elmented a hosszú linket, majd bemásolod a compare részhez.

(#6090) cousin333 válasza Penge_4 (#6089) üzenetére


cousin333
addikt

"Szerintem a legobjektívebb és legátfogóbb teszt a Sunspider"

Az meg mondjuk WebKit párti... Esetleg még ott van a Mozillás Dromaeo, ez is elég komplexnek tűnik. Mondjuk a legjobb, ha többet is lefuttat az ember, beleértve a Futuremark progiját. Az más kérdés, hogy az Opera használóknak sok sikerélményük nem lesz, valószínűleg csak az IE8-at, és esetleg az FF 3.0.x-et fogja lenyomni. Ugyanakkor valós használat közben szerencsére nem olyan drámai az eltérés.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6091) troller válasza cousin333 (#6079) üzenetére


troller
senior tag

Nekem 1megás ADSL + futó utorrent mellett sokkal gyorsabb a turbó mód, szóval hajrá gagyi internet :D Hétfőn kipróbálom melóhelyen is, ott 10 megás net van.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#6092) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6089) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ezt automatikusan kiírja, ha új tabon megnyitod a képet már a tabon a kép neve mellett."
Őszintén szólva nem nagyon értem, miről beszélsz, most direkt kipróbáltam, nem ír ki semmit a tabon a kép neve mellett, se a méretet, se a kép nevét, se semmit.
1.0.154.48-as Google Chrome.

A füles részről írtakat sem értem: nyilván ha Ctrl+Tab-ot nyomok, akkor balról jobbra halad, ha Ctrl+Shift+Tab-ot, akkor jobbról balra. De nem a legutóbb használtak szerint halad a fülek között, ahogy az Operában alapértelmezettként. Ráadásul Operában legalább be lehet állítani, hogy melyik tetszik! Google Chrome-ban meg egyszerűen nincs ilyen beállítási lehetőség.

Pont ezt nem szeretem a Chrome-ban, hogy addig spóroltak vele, míg kihagytak számos kényelmi szolgáltatást, ami alapvetően nem lassította volna a programot (lásd pl. ez a fülváltási lehetőség).

Az oldalak kipróbálgatása meg egy kicsit már talán szubjektív is lenne, az döntené el, hogy "érzésre" melyik gyorsabb - bár végül is ez az, ami számít.

Sk8erPeter

(#6093) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#6092) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja igen, arról nem is beszélve, hogy ráadásul a Chrome még véletlenül se hajlandó megjegyezni a megnyitott füleket (ahogy az Opera), és visszakérdezés nélkül bezárja a programot, még akkor is, ha épp letöltök valamit. Múltkor megszívtam ezzel, mert véletlenül bezártam, miközben a letöltés már a felénél tartott.

Viszont az tény, hogy több oldalt hajlandó megnyitni alapból, mint az Opera, sajnos az Operánál sokszor kell beállítani a kompatibilitási módot ("Böngésző azonosítása").
Vagy ez a honlap "hibája"?

Sk8erPeter

(#6094) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6093) üzenetére


Penge_4
veterán

Ja, elfelejtettem, 1.0-ban még nincs benne ez a fícsör, csak a 2.0-ban.

nyilván ha Ctrl+Tab-ot nyomok, akkor balról jobbra halad, ha Ctrl+Shift+Tab-ot, akkor jobbról balra.

Jaa, hogy az. Én a fülbezárási irányra gondoltam. De nem kell Ctrl+Tab, ott a Ctrl+PageUp és Ctrl+PageDown, azzal kényelmesebb valamivel. De ez tényleg engem is zavart az elején, mert azt szoktam meg, hogy két tab között Ctrl+Tab-bal váltogatok, ezzel meg egymás mellé húzom és Ctrl+PageDown+PageUp

Google Chrome-ban meg egyszerűen nincs ilyen beállítási lehetőség.

Igen, ez nagyjából egy csomó mindenre igaz is, ezért is tértem vissza az Operához, pedig már az elején megtetszett a villámgyors indulása+működése+oldalbetöltése, a többprocesszes tabok a taskmanager és a Google alkalmazásokkal való jó együttműködés. Adblockot, MouseGestures-t, userscripteket, egyéni billentyűkombinációkat megoldottam benne, de itt be is zárult a kör. Új fícsörök meg azóta nincsenek, csak olyanok, amiket Operában sem használok (pl F11), mert szeretem látni a tálcát és a sidebar-t. :)

még véletlenül se hajlandó megjegyezni a megnyitott füleket

csavarkulcs->Options->Restore the pages that were open last

Múltkor megszívtam ezzel, mert véletlenül bezártam, miközben a letöltés már a felénél tartott.

Na igen, az Operának legalább fejlett download manager-e van, ami tudja folytatni a letöltést. Bár én http-n keresztül max 10-20 megáig terjedő szoftvereket töltök le, ha nincs autoupdate-je, így nem nagyon használom ki az előnyeit. Mondjuk Chrome-ban azért durva, hogy még cache sincs. De vígasztaljon az, hogy az IE8-ban még mindig a "jó öreg" Temp-es letöltés van, vagyis egy nagyobb fájlnál először minden esetben a C-re menti, aztán átmásolja a kívánt mentési helyre.

sokszor kell beállítani a kompatibilitási módot ("Böngésző azonosítása").
Vagy ez a honlap "hibája"?

Milyen oldalakon van ez? Nézz be ide és ha ilyen van, akkor jelentsd, felkerül az oldal a szégyenfalra. Én szerencsére nem látogatok olyan oldalakat, ahol ez gondot okozna. Ami nálam nem megy, az sehogysem megy. Régebben a Gmail-nél azonosítottam magam Firefoxnak, mert akkor egy csomó feature előjött (például megnyitás Docs-ban, meg a Labs is jobban működött), de már az sem működik. Ha IE-nek azonosítom magam, akkor ActiveX-et hiányol, ha FF-nek akkor a csík végénél megáll a betöltődés.

(#6095) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6094) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jé, ezt a szégyenfalat még nem is láttam, pl. az iwiw-ről van szó, látom ott is van a listában. ;] Bár érdekes, hogy nálam mostanában konkrétan meg se nyitotta magát az oldalt, amíg nem azonosította magát a böngésző Firefox-ként, utána az átlagos használat során nem vettem észre anomáliákat.
Egyébként sok más oldalnál is tapasztaltam ezt a jelenséget, eddig nem tudtam erről a szégyenfalról, köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem. :R

"De nem kell Ctrl+Tab, ott a Ctrl+PageUp és Ctrl+PageDown, azzal kényelmesebb valamivel."
Hát szerintem nagyon nem. :N A Ctrl+Tab-hoz megszokásból jobban hozzáférek (bal kéz a billentyűzet bal felén, jobb kéz az egéren, hacsak nem írok), de persze ez egyéni ízlés dolga.

A megnyitott fülek megjegyzéséhez nem tudom, hogy nem sikerült eddig eltalálnom, mindenesetre köszi. :B Mondjuk nem is használom túl sokat a progit, az Operát egyelőre nem tudja legyőzni a szememben.
Lehet felőlem akármilyen gyors, amíg ezek az alapdolgok (amikről korábban beszéltünk, és most még sok más nem jut eszembe) nincsenek meg benne, pedig megnyitáskor valóban nagyon gyorsan felpattan, meg az általános használat során is némileg gyorsabb, mint az Opera.

Nem gondoltam volna, hogy az IE8-ban is meghagyták ilyen idiótán a letöltést... :(

Sk8erPeter

(#6096) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#6095) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, most találtam olyan oldalt is, amit se az Opera, se a Chrome nem tud normálisan megjeleníteni, de még azonosítással sem, csak az IE, érdekes:
a BME könyvtára

Sk8erPeter

(#6097) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6096) üzenetére


Penge_4
veterán

Ráadásul kompatibilitás és normál nézetben is tökéletes. (Leszámítva a legördülő menünél tapasztalható lassú JS motor hatásait). :D

(#6098) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6097) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mi van? Nálad megy?

Sk8erPeter

(#6099) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6097) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Erre gondoltál? Ez neked tökéletes?
Opera 9.63
Chrome 1.0.154.48
IE 7 (na, ez tényleg normálisan néz ki, egyedül itt)

Sk8erPeter

(#6100) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6098) üzenetére


Penge_4
veterán

IE8-al gondoltam. Operában hol van kompatibilitás nézet? Az mindig is szabványos volt. ;] Meg Operában villámgyors a JS motor az IE-hez képest még Carakan nélkül is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.