Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) erdoke válasza mrhero (#5500) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem ki volt pipálva eredetileg is, de most kiléptem és pipával vissza. Semmi változás, percekig villog 3 piros négyzet, és nem történik semmi. A magyar nyelvet is úgy kell kiválasztani minden alkalommal, egyébként csak a "Loading" látszik a kis gombon a zöld nyilak mellett. Az gond, hogy nem @gmail.hu, hanem @gmail.com a fiókom? :F

A legjobb aláírás a héten

(#5502) cousin333 válasza erdoke (#5501) üzenetére


cousin333
addikt

Nálam pedig működött, igaz, nem volt benne köszönet, mert csak annyit írt ki, hogy jó, vagy nem, nem húzott alá, jelölt ki semmit.

"Az gond, hogy nem @gmail.hu, hanem @gmail.com a fiókom?"

Az biztos nem. A gmail.hu az valami magyar szolgáltató, szerintem semmi köze a Google-hez...

"We spared no expense"

(#5503) #40553216 válasza kymco (#5470) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#5504) kymco válasza #40553216 (#5503) üzenetére


kymco
veterán

:R

www.refujvaros.hu

(#5505) mrhero válasza erdoke (#5501) üzenetére


mrhero
tag

nálam tökéletesen működik, és felajánlja a javítási lehetőségeket is. Pirossal kijelöli és aláhúzza a hibás szavakat. jobb klikk, felajánlott lehetőségek

[ Szerkesztve ]

(#5506) cadmester


cadmester
tag

Kérlek, segítsetek nekem. Opera 9.61-et használok windowson, s az alábbiak okoznak nekem fejfájást:

Az első és legfájóbb probléma az, hogy néha a lapokon a beviteli mezők és egyéb interakciót igénylő elemek (gombok, kijelölőnégyzetek, rádiógombok) teljesen meghalnak. Hiába kattintgatok rajtuk, semmi nem történik, a beviteli mezőkbe pedig nem tudok írni.
Ilyenkor csak a lap újratöltése oldja meg a problémát. Képet is csináltam róla: itt van ni. Más találkozott már ilyen gonddal?

A másik pedig levél és rss nézetben ha nagyítom a szöveget (+ gomb), a betűk összecsúsznak, eltűnik a közöttük lévő szókoz, szinte olvashatatlanná válik. De legalábbis erősem megnehezedik. Simán weblapot nagyítva minden korrekt.
Alapbeállításon vannak a fontok, semmihez nem nyúltam, igaz másik fonttal nem is próbáltam még ki.

A harmadik pedig, hogy levél és rss nézetben a tartalmat (alsó doboz) auto scrollal mozgatva (középső klikk az egérrel) gyakran nem görgeti, csak az egyik irányba. Most konkrétan csak fölfelé. Lefelé pedig mindig csak egy határig. Az egér tekerőjével simán továbbgörget.

CAD + FEA

(#5507) erdoke válasza mrhero (#5505) üzenetére


erdoke
titán

Nos, ez esetben úgy tűnik, így jártam. :)

A legjobb aláírás a héten

(#5508) mrhero válasza erdoke (#5507) üzenetére


mrhero
tag

olvasd vegig azt az oldalt. talaltam egy ezzel kapcs forumot is, de nem mentettem el, ott is volt vkinek hasonlo baja, de nemtom, h orvosolva lett-e

(#5509) erdoke válasza mrhero (#5508) üzenetére


erdoke
titán

Több embernek is volt vele ugyanilyen baja. Az egyiknek szűz Opera install segített, amit viszont nekem nem ér meg kipróbálni. Közben találtam egy másikat, ami nálam fenn is állt, mégpedig hogy https-re volt állítva a Gmail. Szerkesztettem a js-t, nem segített. Átállítottam a Gmailt és a js-t is "sima" http-re, Opera restart után semmi javulás. Azt hiszem, feladom.

A legjobb aláírás a héten

(#5510) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Opera 9.62 Build 10467 - Final

read-only mode on the forum

(#5511) copin


copin
őstag

Hol lehet beállítani, hogy bizonyos leveleket töltse le elsőre? Az alacsony sávszéllel használom, de hallottam, hogy van amit egyből le tölt, ha ki van jelölve valahol.

Előre is köszi! :R

(#5512) mrhero


mrhero
tag

egyes letoltesi folyamatokbol meg tudok nyitn 1-1 oldalt, h ne keljen az egesz sessiont megnyitni?

(#5513) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan funkció az Operában, ami lehetővé teszi, hogy a különböző megnyitott lapfüleken lévő kijelölt parancsgombok egyszerre kerüljenek "lenyomásra"?

(#5514) blaces


blaces
tag

Hali, Help kéne az Operában, Van egy idegesítő dolog, amirre nem jövök rá, hogy miért csinálja ezt... Hogy néhány weboldalt sajnos nem lehet vele megnézni, sorolom és, hogy mi a gond:

- Freemail: betudok lépni és már nem ugrik fel az az ablak, hogy rendszerhiba mint az előző verziokban, és baloldalt menü bejön, hogy beérkezett levelek elküldött levele stb... viszont hiába kattintok rá semmi sem jön be, nemtom a leveleket megnézni és küldeni sem...

- Neptun: :D szépen bejelentkezik, de hiába kattingatok tanulmányainra és a többi menüpontra, nem jelenik meg a "legürdölő menü" itt is halál van...

- Hotdog: Hát nem igaz, ha valakinek levelet akarok írni akkor a kurzor még villog a tárgy résznél és tudok oda írni, de az üzenet résznél már nem villog a kurzor és semmi nem megy be, és nem tudok küldeni sem...

Én ezek alapján javascriptre gyanakszom, hátha itt belehet valahol állítani Operában, és akkor viszlát FF és IE (najó az utobbi kell a windows frissítés miatt :D) Pont ezek az oldalak miatt van fent még a firefox :D - picit sem vagyok elfogult igaz? :D

Köszi a segítséget

(#5515) kymco


kymco
veterán

A 9.62-ben a hejesírás :) ellenőrzést hogyan tudom bekapcsolni?

www.refujvaros.hu

(#5516) gti16v


gti16v
őstag

hell!!!

az lenne a gondom,hogy hol lehetne beállítani az oprával,ha rá kattintok egy linkre,hogy ne az eredeti méretbe hozza be,hanem a képernyőre szabva.....

pl erre gondolok:

[link]

explorerbe,akkorába hozza gépet mint a monitor
operába,meg az eredetibe adja képet.....

úgy szeretném az operába mint az expolerbe(ott ha eredetibe is akarom látni akkor csak még1szer rá kattintok)

[ Szerkesztve ]

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#5517) copin válasza gti16v (#5516) üzenetére


copin
őstag

Nem tudom, hogy az IE hogy csinálja, de ha rákattintottál a képre linkjére, akkor jobbra lent az illeszkedésnél lehet ezt megoldani. Ez is csak 1 kattintás.

(#5518) Fori23 válasza AtHoS (#5510) üzenetére


Fori23
őstag

Nekem ez fagyogat (Vista x64). Már nem is emlékszem mikor volt ilyen utoljára :(

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#5519) copin válasza Fori23 (#5518) üzenetére


copin
őstag

Ha levelezel, akkor válts alacsony sávszélre. Nálam részben megoldotta. Ezt a verziót nem fogom felrakni.

(#5520) kymco válasza kymco (#5515) üzenetére


kymco
veterán

up

www.refujvaros.hu

(#5521) h_143570 válasza kymco (#5515) üzenetére


h_143570
addikt

Ez kb 20 hozaszoalssal ezelott beszlegetuk erdokeve-vel.

(#5522) h_143570 válasza blaces (#5514) üzenetére


h_143570
addikt

freemail: hasznald a regi feluletet [link]

Masik 2 esetben a bongeszo alcazas lehet, hogy mukodik. F12 a kerdeses oldalon oldal szintu beallitasok (legalso) , Halozat ful azon belul pedig mar ertelem szeru lesz. A maszkolasos opciokkal probalkoznek (bizonyos esetekbe visszont a sima kell)

(#5523) gti16v válasza copin (#5517) üzenetére


gti16v
őstag

köszi,sajnos nem tudom pontosan mire gondolsz,ha kedved pontosithatnál...köszi

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#5524) kymco válasza h_143570 (#5521) üzenetére


kymco
veterán

És mire jutottatok, mert nekem nem egyértelmű?
Bocsáasd meg ezt egy csekély értelmű vizilónak :)

www.refujvaros.hu

(#5525) cousin333 válasza Fori23 (#5518) üzenetére


cousin333
addikt

Nekem is fagyogat, szintén x64-es Vista. Gynaítom a levelezővel lehet valami, mert "álló helyzetben" is csinálja.

Bazz, ez a Brazil nagydíj milyen durva volt... :Y

"We spared no expense"

(#5526) copin válasza gti16v (#5523) üzenetére


copin
őstag

A levelézésnél pipáld ki az "alacsony sávszélesség mód" részt.

(#5527) h_143570 válasza cousin333 (#5525) üzenetére


h_143570
addikt

Szinten Vista Sp1 X64 a frissites utan az elso par napban szivozott, de utana abahagyta. Ami feltunt meg, hogy ha sok flashet tartalmazzo lap van megnyitva a 9.62 rendesen elkezdi zabalni a procit.

(#5528) h_143570 válasza kymco (#5524) üzenetére


h_143570
addikt

Reszleges eredmeny 1-1 az arany a sikerult nem sikerult tablazaton.

(#5529) kymco válasza h_143570 (#5528) üzenetére


kymco
veterán

Ühüm... ennyi lejött, csak épp a megoldás nem... no de mindegy.....
Melyik verziónál jó még biztosan a helyesírásellenőrzés?

www.refujvaros.hu

(#5530) erdoke válasza kymco (#5529) üzenetére


erdoke
titán

Írtam a szerzőnek a my.opera fórumában. Gyorsan válaszolt, olyan beállításokat javasolt, amit előtte már mind végigpróbáltam. Amikor ezt elmondtam, nem jött több válasz...
Korábban valamelyik panaszkodónak egy friss Opera install segített, de ennyit most nem ér nekem.
Szerk: Az egyéb userJS-ek törlését nem javasolták, de nincs is más használatban.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5531) kymco válasza erdoke (#5530) üzenetére


kymco
veterán

Én ki fogom próbálni még ma vagy holnap a friss installt.... nekem nincs mit vesztenem :)

www.refujvaros.hu

(#5532) mizu_


mizu_
tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy hol lehet beállítani, hogy milyen képek jelenjenek meg a könyvjelzők előtt? Szeretném lecserélni ezeket a szürke csillagokat.

(#5533) Fooler89


Fooler89
őstag

Miért van az, hogyha nyomok egy ctrl akkor bedobja a a Google oldalát, ami elmélet a kezdőlapnak van beállitva? Én nem tudom, hogy állithattam-e ezen. Nem emlékszem.

(#5534) Fooler89 válasza Fooler89 (#5533) üzenetére


Fooler89
őstag

Úgy gondolta, hogy default bill. beállitásba benne van az, hogy "Ctrl" = 'Open the Home page' De akkor a Mágust hogy használnám. :F

(#5535) frankie!


frankie!
őstag

Sziasztok operások!

Mobilt készülök venni, és szeretném, ha kedvenc böngészőm megbízhatóan és gyorsan futna rajta. Nokia párti vagyok, és max. 20-30 e-t szánnék rá. :U Mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#5536) Armahun


Armahun
addikt

Azt meg lehet valahogy oldani, hogy alapból valahány százalékos nagyítással nyissa meg az oldalakat?

Arra gondolok, hogy ne keljen ctrl+görgő-vel zoomolni, hanem mondjuk 130% legyen a def.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5537) h_143570 válasza Armahun (#5536) üzenetére


h_143570
addikt

CTRL-F12 / web oldalak ful (jobrol a masodik)

(#5538) Armahun


Armahun
addikt

Köszönöm kedvességed. :R

Esetleg volna arra is mód, hogy kisebb lépésekkel tudnám állítani?
130 sajnos nem szerepel a listában.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5539) cousin333 válasza frankie! (#5535) üzenetére


cousin333
addikt

Sok választásod nem lesz szerintem...

Amúgy S40 oprendszerű, minél jobb kijelzőjűt (képminőség, felbontás). Szerintem.

"We spared no expense"

(#5540) cousin333 válasza Armahun (#5538) üzenetére


cousin333
addikt

Ha felteszed a "+"-al 130%-ra, akkor onnantól kezdve elvileg minden új lapot úgy nyit meg.

Amúgy kicsit furcsán megy, de ha itt opera:config#UserPrefs|Scale beírod, hogy 130, és lentebb elmented, akkor mégiscsak megjegyzi...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5541) cousin333 válasza cousin333 (#5540) üzenetére


cousin333
addikt

Ha valami elborult értéket írsz be, pl. 167-et, akkor azt kijavítja 160-ra. Ilyenkor egyébként a Ctrl+F12 résznél "20" szerepel, és ha leokézodd, akkor tényleg annyi lesz :)

"We spared no expense"

(#5542) Armahun válasza cousin333 (#5540) üzenetére


Armahun
addikt

Igy tökéletes lett.
Köszönom szépen.
:R

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5543) frankie! válasza cousin333 (#5539) üzenetére


frankie!
őstag

Miért? Ez az oprendszer nem túl gyakori? Nincs vhol egy lista arról, heoly mik használják ezt?

(#5544) frankie! válasza h_143570 (#5537) üzenetére


frankie!
őstag

A legjobb lenne, ha valahogy be lehetne állítani, hogy minden weblap nagyítását megjegyezze (és egyéb megjelenési beállításait).

(#5545) h_143570 válasza frankie! (#5544) üzenetére


h_143570
addikt

Erre jelenleg meg nincsen lehetoseg. Visszont ez a kezdo felhasznalokat megzavarhatja illetve szamos egyebb probleamt is maga utan vonhat. Reszemrol visszont johet.

(#5546) erdoke válasza frankie! (#5543) üzenetére


erdoke
titán

Opera Mini fut Java alapon, nem értem a kérdésed. Symbianos (S60) készülékre van Opera Mobile 8.65 is.

A legjobb aláírás a héten

(#5547) frankie! válasza erdoke (#5546) üzenetére


frankie!
őstag

Köszi, teljesen járatlan vagyok még a témában. Ezen verzióit sem ismerem az Operának, sem a mobilos böngészés mikéntjét.

(#5548) erdoke válasza frankie! (#5547) üzenetére


erdoke
titán

OK. Tehát Opera Minit, ami ingyenes, tehetsz S40-es (pl. 6500 Slide és Classic, általában a nagyobb számozású, 4 számjegyű készülékek)) és S60-as (pl. E és N sorozat) Nokiára is. Opera Mobile csak S60-on fut, és fizetős.

A legjobb aláírás a héten

(#5549) frankie! válasza erdoke (#5548) üzenetére


frankie!
őstag

Értem. Tapasztalatod szerint van a két változat között említésre méltó különbség sebességben/stabilitásban?

(#5550) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

9.61 verziót használom, Ubuntu 8.10 alatt ,de van egy kis problémám.

Weboldalakba ágyazot wmw,mpeg videokat nem tudom megnézzni, új ablakba próbálja megnyitni ,de nem történik semmi csak ha lementem akkor van lehetőségem a megtekintésükre. Plug-in-ek fent vannak.
Mit kellene beállítanom vagy esetleg telepítenem,hogy elínduljanak a videok?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.