Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) #41133696 válasza cousin333 (#5050) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :C

(#5052) Wolverine


Wolverine
félisten

Hmm. A jelek szerint a blog.hu is elkezdett szórakozni az Operával; egyre több olyan blog van, ahol egyszerűen nincs meg a hozzászólások szövegdoboza... (Webisztán, BKVFigyelő, Japán csajok stb.)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5053) Cathfaern válasza Wolverine (#5052) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Japán csajokat megnéztem, nálam nincs semmi gond az oldallal, ezzel az operával:
Verzió 9.51
Összeállítás 10081
Ja és thx a blogot, jónak tűnik :D

(#5054) Bali27


Bali27
addikt

Több éve Operát használtam.. Kénytelen voltam FFra áttérni.. Igaz az is szar, de sajna az uj opera kritikán aluli lett:( Mi a fenének adják ki ha szar..

[ Szerkesztve ]

(#5055) Bali27


Bali27
addikt

Rakom visszaa 9.26ot.. Azzal nekem minden tökéletesen müködött..

(#5056) Bali27 válasza 7 (#4855) üzenetére


Bali27
addikt

Szia Yetike.. Megcsináltam a gyorshívónál amitmondtál. Pontosabban ezt..
[Size]
Rows=3
Columns=4
Elejérem hátuljára raktam, meg egyszerre is a végén de nem müxik.. Tudnál segiteni? 9.26os Operánál akarom használni

(#5057) cousin333 válasza Bali27 (#5056) üzenetére


cousin333
addikt

"Elejérem hátuljára raktam, meg egyszerre is a végén de nem müxik.. Tudnál segiteni? 9.26os Operánál akarom használni"

Hát, ez a megoldás éppenséggel csak a szar 9.5-ös Operánál működik... ;]

Az általad emlegetett hibákat én nem tapasztaltam, gyanítom, hogy egy részük a nem tiszta telepítésből ered.

"We spared no expense"

(#5058) Bali27 válasza cousin333 (#5057) üzenetére


Bali27
addikt

ÉS AZ MITŐL VAN HOGY Operábol a magyaropera.blog.hu ra fel akarok menni és valami cikket meg szeretnék nézni, mindig Indapass jelszót kér.. Persze nem fogadja el.. FFbol és IE böl azonnal mutatja a cikket...

(#5059) h_143570 válasza Bali27 (#5058) üzenetére


h_143570
addikt

Ugy egy 1 eve nekem is volt hasonlo problemam, az egyetlen mukodokepes ellenszer a profil gyalulas volt egy reinstallal eggyut..

(#5060) cousin333 válasza Bali27 (#5058) üzenetére


cousin333
addikt

Nem tudom, munkahelyen én is tapasztaltam ilyet. Frissítettem a 10093-ra és most jó...

"We spared no expense"

(#5061) Bali27 válasza h_143570 (#5059) üzenetére


Bali27
addikt

Én mnár csináltama szimpla uninstall, regtisztitás, és utána mindent ujra rakás.. Nem segített.. Érdekes módon a 9.26os belőtt Operára most frissitettem az Usite.hun lévö legujabb Betával, és egész igéretesnek tünik... Ahogy látom normálisan müxik,,

(#5062) Bali27 válasza cousin333 (#5060) üzenetére


Bali27
addikt

Ezt a Bloghu pass-ra irtad? Nem tudom.. Az opera oldala egyedül az Operábol nem megy:D Ilyet se basztam még..

(#5063) Wolverine válasza Bali27 (#5061) üzenetére


Wolverine
félisten

Mert a teljes uninstall magában foglalja a Documents and Settingsben levő profilmappa törlését is :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5064) cousin333 válasza Bali27 (#5062) üzenetére


cousin333
addikt

"Ezt a Bloghu pass-ra irtad?"

Szerepelt más is abban a hozzászólásban, amire válaszoltam? :)

"Az opera oldala egyedül az Operábol nem megy"

Az Opera oldala a www.opera.com, az se ment? Amiről te beszélsz az egy blog.hu-s oldal, amiről nem vagyok nagy véleménnyel és semmi köze az Operához.

"Ilyet se basztam még.."

Jobb is, fájdalmas lehet...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5065) erdoke válasza cousin333 (#5064) üzenetére


erdoke
titán

A blog.hu-val az asztali gépemen nálam is permanens problémák vannak, verziótól és install frissességétől függetlenül. A laptopon a legutóbbi portable viszont hibátlanul kezeli... :F
Szerk: Hoppá, közben van frissebb portable. :)

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5066) AtHoS válasza cousin333 (#5060) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na a fakk a Ph-ba, de az biztos, hogy mégegyszer nem írom be a monológot.

Tömören:
blog.hu-nál próbáljon meg F5-öt nyomni a problémás oldalon, akinek inda passt kér

read-only mode on the forum

(#5067) erdoke válasza AtHoS (#5066) üzenetére


erdoke
titán

Nekem kétszer kell refresh-t nyomni, elsőre beáll, és nem történik semmi.

Miért kellene megint beírni a "monológot"? A vissza gombbal nincs meg? Állítsd a Navigation History-t 3-ra, és akkor nem frissíti az oldalt, csak szimplán visszalép. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#5068) AtHoS válasza erdoke (#5067) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Már régóta 3-ason van.

Sajnos van egy olyan problematik a ph!-val, hogyha nem vagyok bejelentkezve és úgy kattintok hsz készítésére (pl. válasz-ra), akkor ugye bedobja automatikusan a bejelentkezési oldalt. Bejelentkezés után automatikusan a hsz készítése következik.

Namost ilyen esetben hiába van 3-asra téve az opera:config#UserPrefs|HistoryNavigationMode nem adja vissza a beírt szöveget :(

Azért lettem mérges az előbb, mert az OK gombra kattintva "404 service unavailable" oldal fogadott és visszalépve (ugye pont az előbbiek miatt) nem kaptam vissza a beírt szöveget

read-only mode on the forum

(#5069) erdoke válasza AtHoS (#5068) üzenetére


erdoke
titán

Mivel 404-et nem tudok reprodukálni, egy "sima", kijelentkezett állapotban indított hozzászólás visszaléptetését fogom kipróbálni. Most a bejelentkező scripten keresztül válaszolok, kijelentkezve nyomtam a "Válasz" gombra. Mindjárt kiderül.

Szerk: Furcsa, nálam működik, visszaadta a szerkesztő ablakot. Persze nem írtam bele, mert akkor dupla post lett volna.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5070) AtHoS válasza erdoke (#5069) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A szerkesztőablakot nekem is visszaadta csak az előzőleg beírt szöveg nem volt benne :(

De ha nálad benne volt a szöveg is, akkor nem tudom mi lehet gond. Megpróbálom átállítani a History Navigation Mode -ot másra, majd vissza 3-asra. Sose lehet tudni

read-only mode on the forum

(#5071) Bali27 válasza cousin333 (#5064) üzenetére


Bali27
addikt

No hogy világos legyen..amikor beirom OPERÁBAn hogy www.magyaropera.blog.hu behozza az indapasszos szemétséget és átvált erre a linkre..:
http://magyaropera.blog.hu/goldmine/plogin.php?redirect_url=http%3A%2F%2Fmagyaropera.blog.hu%2F&login=562f6d13f0bb55c76eb26921338d1d7d
És akár hányszor csinálok INDAPASS jelszót, legelöször belép vele, de utána soha többet.
IE böl pl elsőre rendesen bejön a magyaropera blog.hu és tudom nézni a cikkeket.. Operában ez nem jött még soha össze..

(#5072) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Az usb-s verziónál van a címsor előtt két gomb, ami a flash és a grafic blocker. Ezt a normál installos változathoz,hogy lehet hozzátenni?

Erre gondoltam.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5073) V.Stryker válasza V.Stryker (#5072) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tudom,hogy nem lehet, de akkor is UP! :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5074) cousin333 válasza Bali27 (#5071) üzenetére


cousin333
addikt

Teljesen világos volt, hogy mi a problémád. Mindössze arra próbáltam utalni, hogy a magyaropera.blog.hu az Operával foglalkozik ugyan, de nem hivatalos Operás oldal, szóval nincs beleszólásunk az Opera kompatibilitásába.

Ha még sosem sikerült, akkor szerintem csinálj egy teljes Opera uninstallt. Törölj mindent, prfil mappát is. Előzőleg mentsd el a beállításaidat és egyenként másold őket vissza, akkor látni fogod, melyik okozza a problémát (vagy nem).

"We spared no expense"

(#5075) erdoke válasza cousin333 (#5074) üzenetére


erdoke
titán

Ezen az alapon a jelszó mentése okozza, mert nálam friss install után, és csak a könyvjelzőket beimportálva, ill. a wand.dat-ot felülírva csinálja (Vista Home Premium SP1 alatt). ;)
A legfrissebb Portable (10081-es build) a WinXP Pro Corporate SP2 laptopomon hibátlanul működik (pedig ott is használom a wand.dat fájlt).

A legjobb aláírás a héten

(#5076) cousin333 válasza V.Stryker (#5072) üzenetére


cousin333
addikt

Az a helyzet, hogy nem tudom, hogyan működnek. Ez a Grafik blokker pl. mit csinál?

A flashblock valószínűleg ezt a stílust kapcsolgatja.

A beépülőket (Flash-t is) egy gombbal lehet könnyen kapcsolgatni: [link]

"We spared no expense"

(#5077) Bali27 válasza cousin333 (#5074) üzenetére


Bali27
addikt

Hát igen.. Az a probléma hogy a melóhelyen is Operát használtam meg otthon is.. Otthon m ár többször volt teljes felrakás.. És se melóba se otthon nem jött össze.. Most otthon áttértem a Flockra.. (FF3 ra épül, meg az elödje az FF2 re, és sokkal jobb mint a FF) Az meg visz mindent, no meg villám gyors is.. Uh lehet most kicsit más irányba eltekintgetek böngészö ügyben

(#5078) cousin333 válasza Bali27 (#5077) üzenetére


cousin333
addikt

Megvárunk... :)

"We spared no expense"

(#5079) Wolverine


Wolverine
félisten

Miért törlődnek 2-3 naponta a cookie-jaim? (ráadásul nem találok semmi értelmes beállítást...)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5080) erdoke válasza Wolverine (#5079) üzenetére


erdoke
titán

Esetleg bepipálva a "Delete cookies on exit"?

A legjobb aláírás a héten

(#5081) Wolverine válasza erdoke (#5080) üzenetére


Wolverine
félisten

Természetesen nincs. (és nem 3 naponta lövöm le az Operát...)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5082) cousin333 válasza Wolverine (#5079) üzenetére


cousin333
addikt

Nem használsz valamilyen külsős tisztogató alkalmazást (pl. CCleaner)?

"We spared no expense"

(#5083) Wolverine válasza cousin333 (#5082) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem, ilyesmit ritkán gyomlálok és akkor is manuálisan.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5084) erdoke válasza Bali27 (#5071) üzenetére


erdoke
titán

Valami a sütikkel lehet, mert amikor manuálisan törlöm a sütiket, utána bejön az oldal. Persze rögtön bejegyzi az új cookie-kat, és utána minden megy a régiben. Érdekes módon sem a sütik letiltása, sem az összes engedélyezése nem segít (alapbeállítás: Csak a látogatott oldalakról fogad el sütit). Ahogy írtam, a laptopon futó Portable 9.51-es hibátlanul fut sütik teljes elfogadásával (Accept cookies).

Szerk: Hoppá! Ha a globál beállításoknál engedélyezek minden sütit, akkor itt is működik!
Megpróbálok majd játszani csak a blog.hu-s sütikkel, hátha meg tudom oldani, hogy ne kelljen minden szemetet elfogadnom.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5085) lúzer


lúzer
veterán

üdv, ezt a tippet kaptam:

Tegyél fel a telóra opera minit, ha nem telóról van szó sima operában is tudod csökkenteni a kép méret a letöltését! E-maileknél szintén.

PC-ről van szó:
nézem ezt az operát, nem rossz!
de hol van ez a képméret csökkentés?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5086) erdoke válasza lúzer (#5085) üzenetére


erdoke
titán

Pontosan nem értem, mit szeretnél, de a Nézet menüben lehet állítani a nagyítást, illetve a képek megjelenítési módját is.

A legjobb aláírás a héten

(#5087) lúzer válasza erdoke (#5086) üzenetére


lúzer
veterán

adatforgalmon spórolni

szóval pl. 100 KB-nál nagyobb képeket ne töltse le
vagy tömörítse a képeket
opera mininél állítólag van ilyen, ötödére csökkenti a forgalmat
de az asztalinál nem hiszem hogy van ilyen

de így is elég jó, pl. itt a fórumot nézegettem, utána gyorsítótárból veszi a képeket, és már ezzel jelentősen csökken az adatforgalom.

otthon 500 mB-os mobil csomagom van, azért akarok rajta spórolni.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5088) Cathfaern válasza lúzer (#5087) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Opere mini úgy működik, hogy amit lekérsz oldalt, az először az Opera szerverére megy el, ők ott előkészítik, s úgy küldik a te telefonodra. Így tudják tömöríteni a képek méretét, s csökkenteni a weboldal méretét. Viszont rendes operánál nincs ilyen, így mindenképp le kell töltened az egész weboldalt, max utána tudnál tömöríteni, csak akkor már minek? :)

(#5089) erdoke válasza lúzer (#5087) üzenetére


erdoke
titán

Nézet\Képek=> Gyorsítótáras képek. Így csak azokat tölti, amiket már korábban letöltöttél és a gyorsítótárban megvannak.

A legjobb aláírás a héten

(#5090) lúzer válasza erdoke (#5089) üzenetére


lúzer
veterán

Kösz mindkettőtöknek, igen a gyorsítótáras megoldás megy most otthon

kár hogy az opera mini nem fut pc-n :D

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5091) cousin333 válasza lúzer (#5090) üzenetére


cousin333
addikt

"kár hogy az opera mini nem fut pc-n"

dehogynem :D

"We spared no expense"

(#5092) erdoke válasza cousin333 (#5091) üzenetére


erdoke
titán

Dehogynem. És nem is vicces... :P ;)

A legjobb aláírás a héten

(#5093) erdoke válasza erdoke (#5092) üzenetére


erdoke
titán

PH! kezdőlap Opera Mini és Vista alatt 1024x768 :K

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5094) lúzer válasza erdoke (#5092) üzenetére


lúzer
veterán

na ezt ki fogom próbálni! :R
remélem bejön

más: miért nem tölti ki a jelszó/user mezőt automatikusan?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5095) erdoke válasza lúzer (#5094) üzenetére


erdoke
titán

Én nem is tudok ilyen lehetőségről. Igazából nem is örülnék neki, ha lenne.

A legjobb aláírás a héten

(#5096) lúzer válasza erdoke (#5095) üzenetére


lúzer
veterán

ie után fura

van jelszómágus, de akkor az mire jó?
egyébként felajánlja a jelszómentést

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5097) sgergi válasza lúzer (#5096) üzenetére


sgergi
veterán

CTRL + enter kombóval tölti ki az elmentett mezőket.

(#5098) lúzer válasza sgergi (#5097) üzenetére


lúzer
veterán

valóban... :DDD :R köszi

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5099) erdoke válasza lúzer (#5096) üzenetére


erdoke
titán

Alap megjelenítés esetén a címsorban rögtön a cím mellett (a http-től balra) van a varázspálca, arra klikkelve, vagy az előbb említett Ctrl+Enter kombinációval írja be a jelszót. Viszont ez számomra nem "automatikus".

A legjobb aláírás a héten

(#5100) lúzer válasza erdoke (#5099) üzenetére


lúzer
veterán

kösz, ez az ikon klassz, ez kellett

ui: tetszik ez az opera, nem rossz

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.