Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Opera-t használom PC-re, MAC-re is jó szerintetek?

(#15002) fatal` válasza Solar_Wind (#15001) üzenetére


fatal`
titán

Nincs Macem, de elméletileg teljesen ugyanaz, mint PC-n.

(#15003) G4bi89


G4bi89
senior tag

Volt már olyan problémája vkinek, hogy az opera link összekavarja folyamatosan a könyvjelzőit?

Mert nálam ezt csinálja amit egyik gépen törlök/áthelyezek másik mappába azt a másik gépen figyelmen kívül veszi, sőt felül is írja és újra ott lesz opera linken. Arról nem is beszélve, hogy van amikor bizonyos oldalakból kettőt lát :D

Próbáltam már törölni a bookmarks.adr -t utána is ezt csinálja. Új Opera link regisztráció megoldaná a dolgot vajon?

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#15004) erdoke válasza G4bi89 (#15003) üzenetére


erdoke
titán

Pucold ki online az Opera Link honlapon.

A legjobb aláírás a héten

(#15005) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv!

Pár napja írtam ,hogy az egyik oldal crxforum érdekesen jön be, tele van felesleges helyen olyan képekkel, ami nem oda való.
Session cache clear megoldotta, de megint előjött.. viszont ha session cachet törlöm, más helyen ahol alapból be vagyok léptetve, kidob, és léphetek be megint.

Azt vettem észre, ha reloadolom az image-eket, amik hibás helyen jönnek be, azok utána eltünnek és majdnem korrektül is néz ki az oldal. De betöltés után megint rossz... ötlet?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#15006) Dictator^ válasza Dictator^ (#15005) üzenetére


Dictator^
veterán

Mostmár a prohardvert is megszállta ez. Néha egy topic kellős középen pont a postok között megjelenik egy arckép.. mi ez? Mit csináljak? Friss install, de a régi filokat bemásoltam.
Legalábbis a beállításos fileokat, a speed dialt, a wandot, meg a bookmarksokat.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#15007) Rimuru válasza Dictator^ (#15005) üzenetére


Rimuru
veterán

XP-n ezt a hibát nekem is produkálja talán a frissítés óta, linuxon jól működik.

Vigyázat, csalok!

(#15008) rankesz válasza Dictator^ (#15006) üzenetére


rankesz
veterán

Nekem, újabban Firefox 8 alatt is széteseik a PH, érdekes hogy csak melóhelyen. A címlapon a 4 fő hír képe mellé bejön a társoldal kis képei, így sokkal szélesebb lesz az oldal, és lehet oldalra scrollozni, viszont nincs oldalt semmi csak a kis képek

(#15009) Dictator^ válasza Rimuru (#15007) üzenetére


Dictator^
veterán

Igen, 11.52 óta van ez, és friss install a windows is.
Crxforum volt a másik oldal, amin ilyen volt.-

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#15010) cousin333 válasza Solar_Wind (#15001) üzenetére


cousin333
addikt

Jó hát... :)

Mondjuk a tesztek alapján nem teljesen ugyanaz a felállás, mint mondjuk Windows alatt.

"We spared no expense"

(#15011) cousin333 válasza Dictator^ (#15006) üzenetére


cousin333
addikt

"Friss install, de a régi filokat bemásoltam.
Legalábbis a beállításos fileokat, a speed dialt, a wandot, meg a bookmarksokat."

Magyarul mégsem friss install... :)

Csak azt tudom írni, amit már máskor is: friss, hordozható telepítéssel próbáld. Ha az jó (az lesz...), akkor szépen egymás után másold bele a fájljaidat, és két ilyen között próbálgasd. Ebből nagyjából ki kell derülnie, melyik mentett beállítás a ludas. De több, mint valószínű, hogy a "beállításos fájlokkal" lesz baj.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#15012) Dictator^ válasza cousin333 (#15011) üzenetére


Dictator^
veterán

Eddig nem volt baja, az előző winnél sem, sem itt, kb pár hete jött elő.
Eddig is mindig ezeket a fileokat másoltam be, és soha semmi gondom nem volt vele.
Pl melyikkel?
Check documents, and Check images - Always. Ezzel volt egyszer hibám, hogy refresh utána nem frissítette be.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#15013) BigManus válasza Dictator^ (#15005) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Nem szeretnék hülyeséget írni, de nálam ez akkor jött elő amikor Panda Total Protection-t használtam. Írta pár fórumtárs, hogy neki is volt ilyen, miután leszedte a védelmi progit ( neki már nem emlékszem mi volt fent ) megszűnt a szétesés.
Én is leszedtem a Pandát és jó lett minden, azóta sincs problémám.
Egy próbát megér.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#15014) Dictator^ válasza BigManus (#15013) üzenetére


Dictator^
veterán

NOD32 volt a legújabb amit telepítettem. Ilyen panda terméket már csak a neve miatt se tennék fel, habár egyszer volt valami panda media booster, amit valami játék rakott fel, és folyamatosan használta a net feltöltését, De , most átnyláztam a listát és semmilyen kéretlen programom nincs fent.

NOd32-ből most raktam fel előszőr az 5ös verziót. De azzal is ment egy ideig, utána jött elő, szóval szerintem nem Ő a hunyó.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#15015) BigManus válasza Dictator^ (#15014) üzenetére


BigManus
addikt

Próbáld ki, hogy kikapcsolod a védelmét átmenetileg, törölsz előzményeket, sütiket és megpróbálod újra.
Lehet az 5-ös kapott valami frissítést... Sok bug-ja van még sajnos.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#15016) Dictator^ válasza BigManus (#15015) üzenetére


Dictator^
veterán

A Nodnak? Érdekes, hivatalos verzió.. francokért adják ki..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#15017) BigManus válasza Dictator^ (#15016) üzenetére


BigManus
addikt

Nem derült még ki, hogy a NOD okozza-e?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#15018) Dictator^ válasza BigManus (#15017) üzenetére


Dictator^
veterán

Nem, letiltottam és ugyanugy rossz.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#15019) Dictator^


Dictator^
veterán

kis update:

ha fit to width-et állítok, és frissítek, általába megoldódik a probléma..
most ph-n is csinálta, pár smiley, kb 1000x1000-res felbontásba jön be, fit to width, frissít, és jó..
mitől van ez?
néha elég, ha a képre megyek rá, hogy reload image, néha nem

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#15020) #27441408


#27441408
törölt tag

Hali az operalink elmenti magától ha új kedvencet veszek fel, vagy hol kell szinkronizálni? :U köszi

(#15021) fatal` válasza #27441408 (#15020) üzenetére


fatal`
titán

Szinkronizál magától.

(#15022) #27441408 válasza fatal` (#15021) üzenetére


#27441408
törölt tag

:C :R

(#15023) #01758976


#01758976
törölt tag

Hi!

Nagy szarban vagyok.
Pár hónapja az opera levelezőjét használom (használtam). Én marha megadtam neki a gmail fiókom. Ahogy lennie kell eltűnt több ezer levelem. :W A gmailban nem látni semmit, de az opera kliense lát még pár száz darabot. A minden levél és a csatolmányok katagóriában. Ebben a megmaradt pár száz levélben van pár igen fontos üzleti levél is amire szükségem van, de magán a gmailon. Cégnél nem használhatok operát. Van valami módszer amivel a megmaradt leveleket visszatudom állítani a g-s fiókomba?
Kurva pipa vagyok erre a fos operára, kb. 2004 óta használom folyamatosan, eddig különösebb gondok nélkül, de most nagyon betett. Csinálta volna ezt a kezdettekkor velem, sosem adtam volna meg neki a fiókom. Az nem is kell mondjam, h a magán levelezésem elvesztése mekkora fájdalommal, bajjal, veszteséggel jár. Ha van bármi ötletettek szívesen veszem, kipróbálok mindent. Csak kapjam vissza a "virtuális életem"

11.52 csinálta ezt velem

[ Szerkesztve ]

(#15024) fatal` válasza #01758976 (#15023) üzenetére


fatal`
titán

Nem az Opera hibája, hogy POP3on használod IMAP helyett és úgy állítod be, hogy törölje a szerverről a letöltött leveleket.

Visszaállítani szerintem nem tudod, csak, ha újraküldöd őket.

(#15025) #01758976 válasza fatal` (#15024) üzenetére


#01758976
törölt tag

Annyit már elértem, h most az opera 2400 levelet lát. Hát ez is valami. Ezt az IMAP dologt hol tudom ellenőrizni ill. beállítani?

(#15026) fatal` válasza #01758976 (#15025) üzenetére


fatal`
titán

A levelezőfióknál bejövőnek használd az imap.gmail.com-ot a 993-as porton, kimenőnek smtp.gmail.com 587-es porton, mindkettőnél biztonságos kapcsolat és a hitelesítés automatikus.

(#15027) karldergroße válasza #01758976 (#15023) üzenetére


karldergroße
senior tag

A helyesírásod mindent megmagyaráz.

(#15028) #01758976


#01758976
törölt tag

Köszi szépen.

(#15029) #01758976 válasza karldergroße (#15027) üzenetére


#01758976
törölt tag

Elgépelést látok benne. Nem kívánom, de tűnjön el neked 7 év levelezése. Aztán majd meglátom hogyan ütöd te billentyűt. Másrészt a helyesírásért az operát (is) okolhatod.

(#15030) fatal` válasza #01758976 (#15029) üzenetére


fatal`
titán

Esetleg a hunspellt, nem az Opera fejleszti a helyesírási szótárat és ugyanezt használja a többi böngésző is.

(#15031) Dictator^


Dictator^
veterán

Egyre több oldalon jelenik képek helyén más kép.
Pl árgépnél mostmár az ikonoknál a 220volt logója van mindenhol.
Fit to widthnél jó lesz.. ez miért van?
(Néha picture refreshnél is megjavul, de már az ritka)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#15032) kbalazsa


kbalazsa
senior tag

Van arra valakinek valami tippje, hogy amikor egy androidos apk fájlt akarok letölteni operával, miért nevezi át automatikusan a linkelt apk-t zip kiterjesztésűre? Már a letöltő felugró ablak címsorában is zip-ként szerepel a fájl, aztán max. kézzel átnevezheted, ha mégsem olyan kiterjesztéssel szeretnéd letölteni...

Ez mekkora egy elcseszett bug! Ha meg szándékosan ilyen, az megérdemelne egy jó nagy bokánrúgást. :W

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#15033) sghc_toma válasza kbalazsa (#15032) üzenetére


sghc_toma
senior tag

csak tipp: probald meg a Preferences | Advanced | Downloads -ban az application/zip MIME-type-nal a zip melle az apk-t is felvenni..

in asm we trust

(#15034) krampy


krampy
csendes tag

Sziasztok,
nem olvastam végig a forumot, de most lett végre androidos telom és az operát találom a legjobbnak (kezdő vagyok, lehet van jobb is)
Ezt töltöttem le: Opera Mobile 11.5
Kérdésem az lenne, erre telefonra vhogy lehet tenni egér pointert? Meg is mondom miért: vannak olyan oldalak, amire ha asztali gépen ráviszem az egeret (nem kell klittyenteni), akkor felhoz egy preview ablakot.
Nos ezt szeretném a mobilon is, de ugye ott csak tapizni lehet és azonnal ugrik is, nincs előnézet.
Köszönöm a segítséget

(#15035) fatal` válasza krampy (#15034) üzenetére


fatal`
titán

Nem lehet egér pointert rakni.

Nézd meg az Opera Minit, korábban még a javas verzió egér pointerrel működött, az androidost még sosem néztem.

(#15036) Debilon


Debilon
addikt

a wand-ban tárolt jelszavakat le lehetne-e cserélni valahogy?
az egyik oldalon váloztatnom kellett jelszót, és azóta mindig kézzel kell beírnom

azt már próbáltam, hogy más user name+pass, és hozzáadom a wandhoz, hogy előjöjjön az a választó ablak, de fel sem ajánmlja, hogy elmentse-e az új user/pass kombót

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#15037) pethYeti


pethYeti
addikt

Androidos opera mobile-nál nem lehet olyat beállítani ha ki van kapcsolva a képek betöltése akkor egy színes téglával helyettesítse azt ahogyan mini teszi?

(#15038) cousin333 válasza Debilon (#15036) üzenetére


cousin333
addikt

Ctrl+F12, Űrlapok, Jelszókezelő...

Kikeresed az adott oldalt, és törlöd a hozzá tartozó bejegyzéseket. Legközelebb elvileg megkérdezi majd, hogy mentse-e a jelszót.

"We spared no expense"

(#15039) Predator2


Predator2
addikt

hello

Opera 11.52-höz keresek olyan Youtube kiterjesztést amivel "vezérelni" tudom
pl: hallgatok youtube-ról zenét de le szeretném állítani akkor ne keljen megkeresnem azt a fület ahonnan szól hanem csak egy vezérlőn keresztül ami mindig látható ki be kapcsolom stb....

ha ismertek ilyet osszátok meg velem :)
THX a választ előre is

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#15040) Lui04 válasza Predator2 (#15039) üzenetére


Lui04
aktív tag

ExtendTube
Beállításaiban az extension fül alatt add toolbar button.

(#15041) Zoli8624


Zoli8624
csendes tag

Olyan kiterjesztés létezik youtube-hoz amivel a videók egyszerre a maximális felbontásba indulnak el? Tehát elinditok egy videót és egyszerre mondjuk Hd720ba vagy ami az elérhető legnagyobb felbontásba induljon.

(#15042) Predator2 válasza Lui04 (#15040) üzenetére


Predator2
addikt

ez jó lesz köszönöm :)

és esetleg olyan is van amit az asztalról tudnék szabályozni?(ugyan ilyen)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#15043) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Help!

Vissza kéne állítani a beállításokat, opera:configban állítottam át a cache helyét, de azt hiszem valami mást is sikerült véletlenül átírnom, így eltnűnt a címsor.

Valahogy úgy kéne megjavítani, hogy a személyes dolgok jelszavak, beállítások, előzmények és a megnyitott munkamenet ne tűnjön el. :R

KÉP

[ Szerkesztve ]

(#15044) fatal` válasza Vasinger! (#15043) üzenetére


fatal`
titán

Jobb click egy tabon -> Testreszabás -> Megjelenés -> Eszköztárak fül -> Címsort bepipálod.

[ Szerkesztve ]

(#15045) Vasinger! válasza fatal` (#15044) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Be volt pipálva, úgy se jó :(

Szerk.: Ott kellett beállítani azt a címsornál, hogy az elhelyezés fent legyen, így jó! :R

[ Szerkesztve ]

(#15046) fatal` válasza Vasinger! (#15045) üzenetére


fatal`
titán

Erre nem gondoltam, hogy áthelyezted. :)

(#15047) blint63


blint63
tag


WTF? Nem kis koppintás. Bár úgy is lehet nézni, hogy reklámoznak valamilyen szinten. :((

[ Szerkesztve ]

(#15048) olivera88


olivera88
veterán

Opera 11.01 et használok jelenleg és szeretném az új verzióra frissíteni, ha nem tetszik az új vezió vissza birom az előző verziót állítani minden benne lévő adattal??

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#15049) Dictator^


Dictator^
veterán

Még mindig nincs ötlet arra miért használ az opera, random helyeken olyan képeket, amit alapból nem kéne?

11.52 legújabb final.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#15050) amadeus11 válasza olivera88 (#15048) üzenetére


amadeus11
senior tag

Szia !
Az opera:about oldalon megkeresed az Opera mappájának útvonalát (rejtett mappa ) , ezt lemented frissítés előtt . Valószínű ma jelenik meg a 10.60 . Szerintem arra frissíts !

There is a star

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.