Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Annyira király az Opera, hogy soha többé nem váltok!!!
Nem kell nekem firefox, amióta 3as verziója valahogy olyan behemótnak tűnik.
Na de Opera, óh opera! Nagyon kafa. Minden ki van rajt találva amit lehet. Bár egy tippem volt, írtam is a forumukba. Pl. Hiányzik nekem a go gomb a cim mező mellől. Persze tudom van paste and go, az se rossz utolsósorban.
Sőt mehetnénk tovább, nem lett volna egyszerűbb az egérre egyszerűen egy carriage return gombot varrni?

(#5402) h_143570 válasza VinoRosso (#5399) üzenetére


h_143570
addikt

Atmeneti elmezavar, foelg ha szoktal beta verziokat is telepiteni.
Jelenleg a JRE-bol 6os verzio 7es javito csomag a legfrissebb azt mindenkeppen celszeru felrakni ha nem lenne meg fent. Ha megvan akkor probald meg kezlieg bekapcsolni a Java-t. CTRL-F12 / Halado / Tartalom reszben lesz.
Ha az sem jon ossze akkor a fo telepitesi konyvtaraban levo classes konyvtart nevezd at majd telepitsd ujra az Operat, ha veletlenul nem rakna ujra akkor legalabb vissza tudod allitani.

A flash problemat megoldhatja a Flash ujra rakasa.
[link]

(#5403) kymco válasza h_143570 (#5393) üzenetére


kymco
veterán

Akkor felrakom újra... ideje kipróbálni :)

www.refujvaros.hu

(#5404) h_143570 válasza kymco (#5403) üzenetére


h_143570
addikt

Remelem rendesen fog mukodni ezutal.

(#5405) erdoke válasza kymco (#5392) üzenetére


erdoke
titán

Én nem tapasztalok VIsta inkompatibilitást, pedig Vista + Opera párost használok a Vista RC1 óta.

Más. Nálatok a Könyvjelzők szinkronizálása hibátlan? Az én gépeimen néha már 3 db van ugyanabból a linkből, hiába irtom őket. Állítólag egy bug a 9.60-ban, amit azonban sikerült szerver oldalon javítnaiuk. Aztán a végén beismerik, hogy mégse. :F

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5406) h_143570 válasza erdoke (#5405) üzenetére


h_143570
addikt

Sajnos ez a bug nalam is megvan 3 bongeszo kozott kellene szinkronizalnia, de nalam belefagy. Most kezileg ossze rendeztem oket, torlok mindent a szerverol es megprobalom megint, remelem sikerul, vagy holnap jon a javitas.

(#5407) kymco válasza erdoke (#5405) üzenetére


kymco
veterán

Én anno, mikor jött a legális vistam, azért hanyagoltam az operát, mert fagyogatott... de a mostani verzió gond nélkül megy.... igaz ezt a hozzászólást firefox-ban írom, de hát le kell szoknom róla :) (ami nem könnyű az új bétája miatt...)

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#5408) copin


copin
őstag

Hogy lehet megoldani, hogy ha a címsorba beírok egyetlen szót, akkor ne weboldalt akarjon megnyitni, hanem az alapértelmezett keresőt indítsa el.
Más: A levelező okozhat pár másodpercre fagyást?

(#5409) cousin333 válasza copin (#5408) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem sehogy.

Okozhat.

"We spared no expense"

(#5410) Crystalheart válasza copin (#5408) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Fájó, de legalább egy betűt kell elé írni :D

(#5411) Crystalheart válasza bobalazs (#5401) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Pl. Hiányzik nekem a go gomb a cim mező mellől."

Operához hálistennek lehet gombokat gyártani, pl itt elég könnyű: [link]
Törölj ki alulról mindent, kiválasztod a legördülő listából a GO-t, képnek mondjuk egy "Semd mail"-t (egy nyíl), és kész is.

[ Szerkesztve ]

(#5412) kymco válasza copin (#5408) üzenetére


kymco
veterán

írj egy betűt elé pld g a google-hoz ;)

www.refujvaros.hu

(#5413) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Meg tudja mondani valaki, hogy az Opera beépített levelzője hová menti a levelezést a gépen, és ha új rendszert akarok rakni, akkor hogyan tudom kimenteni majd később visszaimportálni a teljese levelezést?

(#5414) copin


copin
őstag

Crystalheart kymco Ok, ezt eddig is tudtam, de azért ez elég kellemetlen nekem. :B

(#5415) kymco válasza copin (#5414) üzenetére


kymco
veterán

Sose legyen nagyobb....

www.refujvaros.hu

(#5416) #37662464


#37662464
törölt tag

Hello !

Kérdésem elég amatőrnek tűnhet, de fel kell tennem :)

Feltettem a 9.6 verziót Ubuntu Linux-ra , mivel a Firefox eléggé pögette a procit és, ahogy látom az Opera nagy örömömre nem így tesz.
A gondom, hogy a keresősávokba beírt szavakat nem jegyzi meg. Tehát például ha googleba keresek egyszer valamit, később az első betűjét leütve nem gördül le a lista.

Vajon mi lehet a probléma oka , mert ez egy picit zavaró.

Köszi előre is.

(#5417) h_143570 válasza Levin01 (#5413) üzenetére


h_143570
addikt

Cimsorba ird be, hogy:
opera:about

Ott latni fogsz egy listat amin rajta lesz a levelezo mapa eleresi utja is. Ha azt lemented es vissza masolod emelkezni fog mindenre. Ja igen a levelezo fiokok jelszavat a wand.dat fileban tarolja szoval azt is mentsd le.

(#5418) eXodus


eXodus
őstag

A profile könyvtárban mi az a VPS könyvtár?
250MB helyet foglal...

(#5419) h_143570 válasza eXodus (#5418) üzenetére


h_143570
addikt

A 9.5os Opera indexeli a meglatogatott oldalakat, a cimsorbl valo kereseshez, a kerdeses konyvtar tarolja ezt az adatbazist.

(#5420) eXodus válasza h_143570 (#5419) üzenetére


eXodus
őstag

Thx, és ez iylen sok helyet foglal?

(#5421) h_143570 válasza eXodus (#5420) üzenetére


h_143570
addikt

Attol fugg, hogy az Elozmenyeknel mennyi cimet allitottal be, illetve mennyire sok szoveget tartalmazo oldalakat neztel meg mostanaban. Nalam jelenleg 68MB, de nemreg krealtam ujra a profilomet, de volt mar 400 MB is.

(#5422) eXodus válasza h_143570 (#5421) üzenetére


eXodus
őstag

Jegyezze meg a látogatott oldalak tartalmát pipa ki ill a Törlés és felszabadult a hely. :)

[ Szerkesztve ]

(#5423) h_143570 válasza eXodus (#5422) üzenetére


h_143570
addikt

Gondoltam, hogy kikapcsolhato, de nem tudtam, hogy hol. Mondjuk 1.6TiB-en gond nelkul elfer par 100 mega. :)

(#5424) eXodus válasza h_143570 (#5423) üzenetére


eXodus
őstag

Jól elrejtették, mert nekem elsőre úgy tűnt h a címek megjegyzésére utal.

(#5425) Crystalheart válasza #37662464 (#5416) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az Opera azt hiszem biztonsági okokból nem jegyzi meg ezeket (holott nem volna egy nagy vasziszdasz), mindenesetre asszem van ehhez valami JavaScriptes kód, ami valami hasonlót old meg. Mindenesetre az még annyira sem biztonságos...

(#5426) erdoke válasza Crystalheart (#5411) üzenetére


erdoke
titán

Egyszerűbbnek tűnik az Enterre csapni a Go gombra egerészés helyett, nem értem, miért jó az a gomb. :F

A legjobb aláírás a héten

(#5427) Wallz


Wallz
tag

Valaki tudna segíteni? Operára akarok tenni reklámszűrőt

[link]

idáig el is jutottam na de hol a program amit fel kell tenni? :(

(#5430) S W A T


S W A T
senior tag

Operába hogy lehet a képeket a képernyőhöz igazítani ?

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#5431) erdoke válasza Wallz (#5427) üzenetére


erdoke
titán

Van benne reklámszűrő gyárilag, a linkelt filterekkel csak az automatikus tiltásra kerülő oldalakat lehet neki megadni.

SWAT,
Ha megjelenik nálad a status bar, akkor legalul találsz egy fényképező ikont, ott tudod a képek tulajdonságait állítani. Ha nem látszik, akkor a VIew menüben alul vannak ugyanezek.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5432) cousin333 válasza Wallz (#5427) üzenetére


cousin333
addikt

Nem kell bele, mert már van benne. A lapon jobbklikk, majd Tartalom letiltása. A linkelt oldalakon csak hozzá való szűrőfájlok vannak. Például ezt az oldalt elmented urlfilter.ini fájlként az Opera profil mappájába, aminek a helyét a címsávba opera:about -ot beírva találod meg. Restart Opera, és elvileg működik is. Bár szerintem ekkora szűrőfájl feleslegesen lassíthatja a böngészőt (főleg az indulását). Én azt csinálom, hogy ha meglátogatok egy oldalt, letiltom a zavaró reklámokat. Előbb-utóbb úgyis elfogynak mindenhonnan és a szűrőfájlom is csak tucatnyi bejegyzést tartalmaz majd...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5433) Crystalheart válasza erdoke (#5426) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én sem értem, eddig föl sem merült bennem hogy kitegyem ezt a gombot :D De hát ha őt ez zavarja... Engem inkább az zavart, ha valamiért suliban FF-ot kellett használnom, hogy nincs "Beillesztés és ugrás". Pedig azt aztán olyan nagyon nehéz lenne beleprogramozni. :)

(#5434) Crystalheart válasza cousin333 (#5432) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Áh, ma már néha egy-két oldal kiadja azt a tucatnyit letiltandót :D

(#5435) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap óta értehetetlen okból egyszercsak hibaüzenet jelenik meg az Opera indításakor:

"Exception processing message c0000013 Parameters 75b3bf7c 4 75b3bf7c 75b3bf7c"

Újra telepítettem az operát,de akkor is dobálja és ezen ablak 2-3 szori bezárása után fut rendesen.
most akkor mi lehet ez?

Üdv:
S

(#5436) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Opera 9.61 Build 10463 - Final

read-only mode on the forum

(#5437) cousin333 válasza AtHoS (#5436) üzenetére


cousin333
addikt

Így van, csak azt nem tudni, mi változott :).

Amúgy megjelent az Opera Mobile második bétája, lehet tölteni, ha valaki lemaradt volna róla.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5438) h_143570 válasza cousin333 (#5437) üzenetére


h_143570
addikt

Nagyon remelem, hogy a link hibat javitittak.

(#5439) copin válasza cousin333 (#5437) üzenetére


copin
őstag

10 perces periódus helyett félpercenként fagy. Vissza lehet valahogy menni az 9.50-ig? Az még úgy szerethető volt, de nagyon kezd elszabadúlni a pokol. Pl. a középső egér gomb egy idő után nem csinál semmit. Ha magára hagyok egy oldalt szinte biztos hogy nem lehet használni a linkeket, de előtte néhány linket lehetetlen helyre rak (CSS hiba). Az 9.50 azért volt jó, mert nézetváltásban ezt még át lehetett ugrani, de most már az se működik. Ez a mostani "stabil" verzió pedig mindezt fokozza csak. Na jó, kevesebb gond van a linkeknél és nem áll le csak úgy, de ettől még nem ájúltam el.

Részemről ezt hozta újdonságként a 9.52, 9.60 és a 9.61. Valamiben javul, valamiben visszatér a régi betegség, vagy jön egy új. Ezért is írtam, hogy jöhetne már az a 10-es.

(#5440) AtHoS válasza copin (#5439) üzenetére


AtHoS
nagyúr

XP alatt használod az Opera-t?

Ha igen, akkor egy régi Opera konfig fájllal lehet esetleg probléma, mert ami hibákat említettél még csak hírből sem hallottam, pedig elég régóta Opera-t használok XP alatt.
Ráadásul több mint egy éve csak egyszerűen ráfrissítem az aktuális telepítésre. Így lett 9.27-ből 9.50, majd ebből apró lépésekkel 9.61

read-only mode on the forum

(#5441) copin válasza AtHoS (#5440) üzenetére


copin
őstag

Igen, XP sp3.

(#5442) Crystalheart válasza copin (#5441) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egy tiszta telepítés sokmindent megold :)

(#5443) mrhero


mrhero
tag

evek ota avantot hasznalok, de kezd elegem lenni a memoria zabalasabol. probalgatok alternativakat, tesztek, forumok alapjan az opera nagyon magasan van a bongeszok kozott, de en hianyolok 1-2 dolgot, ami az avantban megvolt. megoldhatok a kovetkezo problemak operaban?

a jelszavaimat online tarolja, a profilommal es a beallitasaimmal egyutt. ne keljen mesterjelszot hasznalnom, hanem csak inidtaskor adom meg es bejelentkezik a fiokomba.

a jelszavas honlapokhoz legyen vmi hasonlo mint az urlapadatok az avantban

(#5444) cousin333 válasza mrhero (#5443) üzenetére


cousin333
addikt

"a jelszavaimat online tarolja"
nem megoldható. A wand.dat fájlban tárolódnak amúgy.

"a profilommal es a beallitasaimmal egyutt"
jelenleg könyvjelzők, jegyzetek, saját keresők tárolhatók

"ne keljen mesterjelszot hasznalnom"
alapból nem is kell, de bekapcsolható

"hanem csak inidtaskor adom meg es bejelentkezik a fiokomba"
nem kell megadni semmit, elindítod az Operát és kész

"a jelszavas honlapokhoz legyen vmi hasonlo mint az urlapadatok az avantban"
zt nem ismerem. De van Mágus. Ha beírsz egy jelszót, akkor felajánlja, hogy elmenti. Ha elfogadod, akkor legközelebb a Mágus gombbal, vagy Ctrl+Enterrel tudsz belépni az adott oldalon.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5445) copin válasza Crystalheart (#5442) üzenetére


copin
őstag

Részemről mehet, de a könyvjelzőim, a minialkalmazások, jelszavak, mail és a beállításaimat elég macerásnak tűnik át dobni.

Megpróbálom egy különálló telepítéssel, ha az megfelel, akkor mehet a dolog.

(#5446) copin


copin
őstag

Az importált levek közül kitörlök egy teljes mappát, akkor az hova kerül?

(#5447) Crystalheart válasza copin (#5445) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az operában minden ilyen egyéni dolog a profilodban van. A kérdéses egy-két fájlt átmentheted - az opera:config-ban menézheted, mi hol van.

(#5448) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Valaki linkelné pls a helyesírás ellenőrzőt, mert rákerestem de nem találtam.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#5449) h_143570 válasza SystemRoot (#5448) üzenetére


h_143570
addikt

http://opera.gt500.org/ospell/
Ez tud magyarul is.

(#5450) SystemRoot válasza h_143570 (#5449) üzenetére


SystemRoot
őstag

Köszi!

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.