Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) h_143570 válasza Tyberius (#3000) üzenetére


h_143570
addikt

Sot a blokolt pop upokat is ugyan ott tarolj, egy almenuben.

(#3002) Omni


Omni
aktív tag

Felraktam a 9.2-es Opreát, egész jó. A gyorshívó nagyon tetszik. (hogy lehet ezt beállítani kezdőlapnak?)

Ha a Könyvjelzők-re kattintok, eléggé megfogja a gépem az az effekt ahogy megjelennek (régebbi integrált video kártyám van). Ezt a csilivili dolgot hol lehet kikapcsolni?

(#3003) cousin333 válasza Omni (#3002) üzenetére


cousin333
addikt

''hogy lehet ezt beállítani kezdőlapnak?''

Állíts be, hogy nyitott lapok nélkül induljon:

opera:config#UserPrefs|StartupType

Ezt beírod a címsorba, majd a legfelső, Startup Type nevű beállítást 4-esre állítod, majd legörgetsz a Mentés gombig.

A könyvjelzőkkel konkrétan mi a problémád?

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#3004) Szabtom válasza cousin333 (#3003) üzenetére


Szabtom
senior tag

Á, a gyorshívó nekem is nagyon tetszik, ez a kezdőoldal jól jön! :R

(#3005) Omni válasza cousin333 (#3003) üzenetére


Omni
aktív tag

köszi a leírást, sikerült beállítani :R

Közben rájöttem, hogy nem kifejezetten a Könyvjelzőkkel van a baj, hanem azzal hogy ha Fájl, Szerk, Nézet stb re kattintok akkor a menüpontok vmi effektel jelennek meg, sajnos nem jut eszembe hogy ez milyen effekt (fade?). Mindenestre az IE6 egyből bevágja a menüpontokat, nem effektezik.

Namost a Könyvjelzők alatt van a legtöbb menüpontom, ezért amikor arra kattintok, 1 mp-re megaksztja a gépet..(P4 1.7, Intel Extreme 2 videó kártya) és ez sajnos elég zavaró, mert gyakran használom. Jó lenne ezt valahogy kikapcsolni. :F

(#3006) Omni


Omni
aktív tag

Tök jók az egérmozdulatok. :)

(#3007) frankie!


frankie!
őstag

-Mostanában elég sok levélben ákom-bákom karaktereket kapok. Mi lehet ennek az oka? Az Operának lehet hozzá köze?
-Az IMAP levelezőszerverbeállításához kérnék egy kis segítséget: a koleszban szeretnám használni, de nem műxik.


> > Érdeklődnék, hogy IMAP levelezőrendszert
> > lehet-e használni a Kármánban, és mik a szükséges
> > portok.
IMAP van, over ssl (imaps), ebbol adodoan a portja a 993.
Udv


Ezt a levelet kaptam, mind a POP3-at mind az SMTP-t 993.ra állítottam, de nem jó.

(#3008) frankie! válasza frankie! (#3007) üzenetére


frankie!
őstag

Valami kódolásbeli dolog lehet? :F

9.20 Összeállítás 8771 Operám van

[Szerkesztve]

(#3009) cousin333 válasza Omni (#3005) üzenetére


cousin333
addikt

Igen, fade-nek hívják. Én nem tudok külön Opera csicsázásról, szerintem ez Windows beállítás (ennek némileg ellentmond, ha IE6-ban jó, de azért próbáld meg). Sajátgép, Tulajdonságok, ''Advanced'', Teljesítménynél lehet állogatni.

"We spared no expense"

(#3010) cousin333 válasza frankie! (#3007) üzenetére


cousin333
addikt

Igen, lehet hozzá köze. A Nézet, Kódolás pontban vannak a lehetőségek. Probléma lehet még a küldő fél, vagy a levelezőszerver is.

IMAP-ot sosem használtam. A beállításoknál ki van pipálva a biztonságos kapcsolat? Előfordulhat, hogy a levelezőszervernél is engedélyezni kell az elérést (pl. GMail is ilyen)

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#3011) cousin333 válasza frankie! (#3007) üzenetére


cousin333
addikt

Egyszer is elég :U

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#3012) frankie! válasza frankie! (#3007) üzenetére


frankie!
őstag

Ez elég hülye kérdés volt, mert ugye html levelezőnél nem lehet böngszőfüggő. De akkor miért csinálja különböző leveleknél? Korábban erre nem volt példa.

(#3013) cousin333 válasza frankie! (#3012) üzenetére


cousin333
addikt

Miért ne lehetne? A korai 9-es verziókkal emlékeim szerint volt olyan probléma, hogy a (HTML) honlapokat rossz kódolással jelenítette meg.

"We spared no expense"

(#3014) frankie! válasza cousin333 (#3013) üzenetére


frankie!
őstag

De most már kipróbáltam IE-val, ott is szar.

(#3015) frankie! válasza cousin333 (#3013) üzenetére


frankie!
őstag

De most már kipróbáltam IE-val, ott is szar.

(#3016) Omni


Omni
aktív tag

Miért van az, hogy egy gépre felraktam a 9.2-es Operát és nem működnek az egér mozdulatok?

(#3017) cousin333 válasza Omni (#3016) üzenetére


cousin333
addikt

Első használatkor rá szokott kérdezni, hogy akarod-e használni őket...

Ctrl+F12, Haladó, Billentyűparancsok, Egérmozdulatok engedélyezése részt pipáld ki.

Vagy írd be a címsorba:

opera:config#UserPrefs|EnableGesture

Enter, pipáld ki, Ments el alul és kész. A kettő ugyanaz...

"We spared no expense"

(#3018) Omni válasza cousin333 (#3017) üzenetére


Omni
aktív tag

köszi, nagyon láma vagyok :)

(#3019) AtHoS válasza h_143570 (#2973) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Alt+Enter a címsorban -> ''Fraud Protection'' -> Adathalász védelem

read-only mode on the forum

(#3020) AtHoS válasza VladimirR (#2940) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Opera 9.21 b8776: 26-27sec újrarajzolással együtt. A Procit kimozditja CnQ-ból de olyan félgőzzel nyomja csak ill. a net aktivitás az enter leütésétől nézve 5-6 sec-múlva Full gázról (az Opera 200k körüli adatmennyiséget jelenít meg) visszaesik pár bájtos adatforgalomra.

Avant Browser 11.5 RC1: 8-9 sec. A proci itt is kimozdul CnQ-ból, de kisebb terhelést nyom rá, mint Opera esetén. Az 5-6 sec-es Full gázos net aktivitás itt is megvan, de ezután nemsokkal már kész is az oldal betöltődése.

Amúgy 1Mbit-es nettel néztem. 2600 MHz-re húzott X2-vel

read-only mode on the forum

(#3021) Szuperzacskó


Szuperzacskó
csendes tag

Halli!

Most szeretném majd a rendszert újrarakni és ezért szeretném az opreának azon fájlait elmenteni, amelyek tartalmazzák a könyvjelzőket ill a csetes szobákat. Melyek ezek a fájlok és hol találhatoak meg? Illetve jó ez a 9.21-es verzióhoz is, mert jelenleg 9.20 használok? Érdemes használni a 9.21-et?

A választ előre is THX! :)

Carpe Diem

(#3022) h_143570 válasza Szuperzacskó (#3021) üzenetére


h_143570
addikt

Termeszetesen jok a beallitasi allomanyok, a 6os valtozat otta szinte semmit sem valtoztak. A cimsorba ird be, hogy opera:about majd enter, ez meg fogja mutatni a beallitasi allomanyok helyet. A 9.21 valtozas jegyzeket meg itt talalod: [link]

(#3023) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Ki lehet kapcsolni a hibakonzol előugrását?

Valamiért a citromail-ről nemigazán lehet vagy 2-3 napja lekérdeztetni a leveleket.
Ilyenkor ugye hiba lesz és erre beugratja a hibakonzolt, amire nemigazán lennék kíváncsi.
Elegendő ha kinyomja nekem .log fájlba.

Sajna a kikapcsolását nemigen találom, a .log fájlt már beállítottam.

[kép]

read-only mode on the forum

(#3024) cousin333 válasza Szuperzacskó (#3021) üzenetére


cousin333
addikt

Az Opera fájljai az utóbbi időben nem nagyon változtak, pláne a 9.20 és a 9.21 között (értsd, ott változatlanok). Utóbbit (mármint a 9.21-es előzetesét a fentebb linkelt honlapról) nyugodtan felteheted, mert nagy valószínűséggel megegyezik a (talán jövő hét elején megjelenő) végleges 9.21-el.

Az esetlegesen elmentendő fájlok listájáról egy másik cikk: [link]

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#3025) cousin333 válasza AtHoS (#3023) üzenetére


cousin333
addikt

''Állandóan felugrik a hibakonzol, hogyan tudom kikapcsolni?

Ez a probléma akkor jön elő, ha az Operát egy régebbi betára telepítetted rá. Kapcsold ki a Popup Consol On Error beállítást, és töröld a Console Filter mezőt.

Sajnos ez a hiba az Opera 9 későbbi verzióiban is megjelenhet, és a fenti megoldás már nem működik. Megpróbálhatod kitörölni az Error Console Filter mezőt, majd nyomd meg a Mentés gombot.''

Idézet innen: [link] (#27)

"We spared no expense"

(#3026) AtHoS válasza cousin333 (#3025) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Aha köszi. Ez tényleg nemműködik a 9-es Opera-ban. :O

Megyek megvizslatom a citromail-es beállításokat. Bár nemtom mi lehet a gond, mert nem nyúltam a levélfiókok beállításaihoz. Freemail-es és Mailbox-os működik rendesen csak a hülye citromailes nem.

read-only mode on the forum

(#3027) AtHoS válasza AtHoS (#3026) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát sajna úgy néz ki, hogy a citromail levelezőszervere nem engedi a kliens-el történő csatlakozást. outlookkal is megnéztem és jelszóhibára panaszkodik az is.
Webes felületen meg működik ugyanaz a jelszó. Na ilyen az mikor savanyú a levelezés


Másnak megy amúgy citromail-ról klienssel lekérdezni a leveleket?

read-only mode on the forum

(#3028) Szabtom


Szabtom
senior tag

Beállítottam, hogy sütiket csak a látogatott oldalaktól fogadjon el (ez nagyon király), plusz mindig kérdezzen rá. Na most, hogyan lehetne azt megoldani, hogy az opciók közül azt a lehetőséget adja defaultból, hogy ''elfogadja, de bezáráskor törölje''?

(#3029) cousin333 válasza AtHoS (#3027) üzenetére


cousin333
addikt

Elvileg lehetséges:

''Levelező program használata, beállítása

Ha levelezőprogrammal (Pl: Outlook, Thunderbird, stb.) használod a Citromail-t, akkor a kapcsolódás nem számít belépésnek
(a mocskok, persze, hogy nézegesd a reklámjaikat, de ilyen még Freemail alatt sincs...) , így az ilyen postafiókok inaktívnak minősül a felhasználási feltételeknek megfelelően és törlésre kerül. Előtte a rendszer figyelmeztetés küld a címre, és a regisztrációkor megadott alternatív címre is (beállítások menüpont alatt módosítható). A nem látogatott postafiókok 90 nap elteltével teljes tartalmukkal együtt automatikusan és visszavonhatatlanul törlődnek. Az azonosító ezzel felszabadul, újra regisztrálhatóvá válik.

Mindig azt írja ki csatlakozáskor, hogy hibás jelszó vagy felhasználónév, pedig eddig jól működött.
Szinte biztos, hogy nem léptél be 90 napig a webes felületen és postafiókja törlődött, annak ellenére, hogy erről a renszer figyelmeztetést is küldött. Az egyetlen lehetőség a fiók visszaregisztrálása.

Nem tudok levelet küldeni, csak fogadni. Mit rontottam el?
A POP3 vagy IMAP levelezőprogramban a beérkező levelek letöltését lehetővé tevő POP3/IMAP és a kimenő leveleket továbbító SMTP szerver nevét, valamint a postafiók eléréséhez azonosítót és jelszavadat kell megadnod:
SMTP szerver: Ezt az Internet szolgáltatója adja (pl.: mail.vipdsl.hu, mail.t-online.hu)

Hogyan kell beállítani a külső levelező klienst (PL: Outlook) POP3 vagy IMAP használathoz?
A POP3 vagy IMAP levelezőprogramban a beérkező levelek letöltését lehetővé tevő POP3/IMAP és a kimenő leveleket továbbító SMTP szerver nevét, valamint a postafiók eléréséhez azonosítót és jelszavadat kell megadnod:

SMTP szerver: Ezt az Internet szolgáltatója adja (pl.: mail.vipdsl.hu, mail.t-online.hu)
POP3 szerver: pop3.citromail.hu
IMAP szerver: imap.citromail.hu
Azonosítód: felhasználoneved, ''@citromail.hu'' nélkül
Jelszó: az amit a regisztrációnál megadtál

Kliens program használata során ügyelj arra, hogy a fiók ne lépje túl a tárhely kvótát, mert ez esetben nem tudsz újabb üzeneteket fogadni. A rendszergazda törölheti az ilyen fiókokat, amennyiben az feleslegesen terheli a szervert (pl. nagy levélforgalmat generálva, amit ráadásul nem is fog kézbesíteni a rendszer)''

"We spared no expense"

(#3030) Szabtom


Szabtom
senior tag

Jah, és mit jelent, hogy ''elfogadja, beleértve a frissítést is, az Opera bezárásáig''? Az Opera bezárásakor mit csinál a sütivel?

(#3031) cousin333 válasza Szabtom (#3028) üzenetére


cousin333
addikt

Először is, ez a ''csak látogatott oldalakról'' dolog jól hangzik, de emlékeim szerint én azért szüntettem meg, mert gondjaim támadtak bizonyos honlapokon (azt hiszem a PH is köztük volt).

A törlés illetően: opera:config#UserPrefs|AcceptCookiesSessionOnly

Ezt kell beírni a címsorba, és pipát tenni e legfelső beállítás mellé, majd Mentés. A súgóban (angol: [link]) egyébként szerepel sok süti beállítás, többek közt egy Enable Cookies nevezetű,ami opera:config alatt részletesebb beállításokat enged, mint a Beállítások ablakban.

#3030: mind megeszi... :D

ui: Van egy olyan beállítás a Beállításoknál is, hogy Új sütik törlése kilépéskor.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#3032) Szabtom válasza cousin333 (#3031) üzenetére


Szabtom
senior tag

Köszi, de én bizonyos oldalaknál szeretném megtartani a sütiket (ez max 20 oldal), és minden más látogatott oldal sütijét viszont bezáráskor törölném. Amit írtál, az mindegyiket kitörli, nem?

Amit az utóiratban írtál, az pedig kitörli, ha új sütit tárolok, akkor is, ha meg akarnám tartani, nem?

[Szerkesztve]

(#3033) h_143570 válasza Szabtom (#3032) üzenetére


h_143570
addikt

Erre is van megoldas, az Opera lehetove teszi, hogy oldalankent elterj a kozpontilag beallitott szabalyoktol. Jobb gomb vagy F12 a kerdeses oldalon, majd Oldal bealitasainak a szerkesztese ezen belul pedig a Sutik fulon folul definialhatod a kerdeses oldalra a suti szabalyokat.

[Szerkesztve]

(#3034) cousin333 válasza Szabtom (#3032) üzenetére


cousin333
addikt

Nos, ez igaz. De ebben az esetben legyen ez az első lépés, hogy kipipálod, ekkor minden oldalra érvényes lesz. h_143570 kollega ajánlását meg használd arra, hogy a kérdéses oldalaknál kiveszed a pipát a törlés beállításánál. Ellenkező esetben fordítva kell (minden más oldalnál kell kipipálnod).

"We spared no expense"

(#3035) Szabtom


Szabtom
senior tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#3036) AtHoS válasza cousin333 (#3029) üzenetére


AtHoS
nagyúr


Kösz!

Azthittem ez a citros lenemkérés dolog az új Opera hibája, mivel közel azóta csinálja ezt a hülyeséget, mióta felraktam a 8776-os verziót, de rá kellett jönnöm, hogy az Operának ehhez semmi köze.

Amit idéztél én is megtaláltam, azért is írtam, hogy webes felületen be tudok lépni így törölve se igen lehet a fiókom :D A 90 napos belépés meg nálam nem gond, ugyanis nem töröltetem a lekérdezett leveleket, így azokat (igaz rendszertelenül de) webes felületen szoktam törölgetni ill. a fontosabbakat mappákba rendezni. Imap és pop3 beállítással is megpróbálkoztam, de úgy sem működik a lekérés.

Végülis egy huszárvágással megoldottam a dolgot, aminek nagy előnye még, hogy a minimális 15perces lekérdezési intervallum is megszűnt. Átirányítottam a freemail-es fiókomra a citrora érkező leveleket :DDD Bár most majd oda kell figyelnem a 90 napos korlátra, mert az átirányított leveleket automatikusan törli a rendszer.


Szerk.: ehh már a helyesírás se megy :B

[Szerkesztve]

read-only mode on the forum

(#3037) birno


birno
addikt

Sziasztok!

Opera 9.20-at használok s valamit el van konfigolva benne, de nem tudom mi.
A cégnél ahol melózom van egy intranetes oldal, amelynek az URL-je a következőképp néz ki: http://akarmi.intra/teszt/view.php?tid=5894&uid=8765
Ez egy POP-UP ablakban jelenik meg és azt az üzenetet kapom, hogy ''NO TID!!! - main'', pedig egy tesztsort kellene látnom.
Egy frissen telepített Opera alatt megjeleníti, egy kollégám másképp beállított profiljával szintén megjeleníti, de nálam nem.
Tudom, nehéz kérdés, de mi lehet elállítva?

Amúgy semmi rendellenességet nem észleltem ezen kívül, otthon is ugyanezt a profilt használom hónapok óta és az összes többi oldalon minden ok.

(#3038) cousin333 válasza birno (#3037) üzenetére


cousin333
addikt

Nos, a megoldást sajnos nem tudom. De némi segítség:

- vélhetően valamilyen hálózatos beállítás a rossz, Opera6.ini fájl tárolja a beállításokat (profile mappában van), szóval azokat lehetne összehasonlítani...

- Eszközök, Haladó..., Hibakonzol. Hátha ír valami használhatót...

"We spared no expense"

(#3039) birno


birno
addikt

Most beugrott még 2 kérdés.
Hogyan lehet külön ablakban futtatni az Operát úgy, hogy külön folyamatként is fusson?

Miért van az, hogy elkezdek letölteni egy 700MB-os fájlt az USB-re s kb. 3 percig áll a letöltési párbeszéd ablak, addig az Opera is halott.
Közben azonban már tölti a pendrive, de nem foglalja le előre a teljes helyet, mert elöszőr azt hittem az okozza.

(#3040) birno válasza cousin333 (#3038) üzenetére


birno
addikt

Sajna az semmit nem ír.
Én is arra gondoltam, hogy valami hálózatos beállítás gond lehet, de nem tudom mi a fene.
Olyan mintha nem kapná meg a paramétert, de más ilyen oldalnál nincs gond, meg ennek a bejelentkezési része is ugye ilyen php paraméterátadást használ s szó nélkül megy.
Nagyon érdekes.

(#3041) AtHoS válasza birno (#3040) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az elsőre Én csak a Control+N bill. kombinációt ismerem, de ahogy tudom akkor nem külön folyamatként fut.

A másodikra pedig az antivirnyák kergető lesz az OK. Mikor az Opera véglegesen lementi a töltött fájlt az antivirnyák ráugrik és egészen addig míg nem végez az Opera sem tud továbblépni. Ez ugyanúgy előforduló jelenség akkor is ha winyóra történik a letöltés csak a winyó sebességéből adódóan kicsit rövidebb ideig ''áll meg'' az Opera.

read-only mode on the forum

(#3042) ballington


ballington
addikt

néhány hete én is próbálgatom/használom az Opera-t és tényleg egész jó, viszont az iwiw-el rendszeresen gondok vannak vele. mindig valami html hibát ír ki. nem értem miért, a ff gond nélkül megnyitja.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#3043) AtHoS válasza ballington (#3042) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Linkeltem pár iwiw-es hozzászólást. Lehet lesz benne számodra ''megoldás'': [link]

read-only mode on the forum

(#3044) ballington válasza AtHoS (#3043) üzenetére


ballington
addikt

köszi, nézegettem, nem sok embernek jó.
akkor maradok ff-nél iwiw alatt

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#3045) cousin333 válasza birno (#3039) üzenetére


cousin333
addikt

''Hogyan lehet külön ablakban futtatni az Operát úgy, hogy külön folyamatként is fusson?''

Ez összefügg a 2. kérdéssel? Nem tudom, hogyan lehet külön processzbe kényszeríteni. Új ablakba a Ctrl+N jó megoldás, esetleg húzd az adott fület a fejlécre, ekkor az ablakot függetleníti (az Ablakok oldalsávnál tudod ''visszaragasztani''). Sajnos ez sem külöün processz, ha fagy az egyik, akkor a másik is. Viszont ha bezárod az Operát, a függetlenített lap vígan megmarad...

Külön processzre megoldás lehet az Opera Portable használata :): [link]

A második kérdésre AtHoS válasza tökéletes.

"We spared no expense"

(#3046) cousin333


cousin333
addikt

Hivatalosan is megjelent az Opera 9.21! [link]

Megegyezik az előző, 8776-os build-el... Töltsétek, használjátok! :)

"We spared no expense"

(#3047) birno válasza AtHoS (#3041) üzenetére


birno
addikt

Köszi, valóban az foghatja meg.

(#3048) birno válasza cousin333 (#3045) üzenetére


birno
addikt

Köszi, a külön ablakos dolgokkal tisztában vagyok, csak kíváncsi voltam lehet-e külön processz, de akkor nem.
Portable-t pedig ismerem, nem túl sűrűn használom, de azért leszedtem a legújabb verziót, hogy kisebb legyen az esély a magyar nyelvű kiadás megszűnésére. :)

(#3049) Szabtom válasza cousin333 (#3046) üzenetére


Szabtom
senior tag

Ha magyarul szeretném használni, várjam meg a 9.21-es nyelvi file-t? Vagy rátelepíthetem a 9.20-as magyr verzióra?

(#3050) h_143570 válasza Szabtom (#3049) üzenetére


h_143570
addikt

[link] Szed le az international verziot es meg a telepites is magyarul lesz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.