Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Ndruu válasza Penge_4 (#6800) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Köszönöm! :R Akkor megnyugodtam hogy a következő build-ben is használhatom majd a kedvenc skin-emet.

Sk8erPeter: 19" nem számít manapság nagynak monitorok terén... A skin van jól megírva, azért fér ki annyi fül.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#6802) Sk8erPeter válasza h_143570 (#6797) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kitöröltem, nincs változás... :(

(#6796) Ndruu: megnéztem, igazából nem is volt átállítva a C:\Program Files\Opera\styles\user.css -ről...

(#6798) Penge_4: köszi a válaszokat! :R

"Használd IMAP-al (ha rendelkezésre áll), akkor sok kárt nem tudnak okozni a bugok."
Igazából épp ez a baj, hogy még lehetnek bugok. Ne legyenek. Az Outlook Express-ben is nagyon kevés van, évek óta használom, nagyon kevés buggal találkoztam, ami van, az se zavaró. (egyetlen igen zavaró dolog az volt, hogy fateromék gépén az OE egyszer felajánlotta a levelek tömörítését, amit egyébként tisztességgel el is szokott végezni, de ehelyett eltüntetett csomó régi levelet... :Y GetDataBack-kel és különböző OE-hez való levélvisszaállító progikkal kellett szórakozni, de végül szerencsére meglettek... Na, ilyet az én gépemen soha nem csinált, lehet, hogy valami RAM-hiba volt vagy tököm tudja, abban a gépben már tápot is kellett cserélni, kifolyt kondi miatt, úgyhogy nem lennék meglepve, ha az is a gép hülyesége lett volna, nem az OE-é...)

A CCleaner újabb verziói eddigi tapasztalataim alapján elég normálisan végzik a dolgukat az Opera cuccokkal is, csak régen csinálta azt, amiről írtam.

Ezek szerint az autopera.win is költöztethető, nem? Tehát a most megnyitott füleket is akár át tudnám költöztetni egy új Operára, ha a mostanit lezúznám, nem?

Na, majd szóljatok, ha már befejezték a web újra feltalálását, csak hogy tudjak róla. :DD

Sk8erPeter

(#6803) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Érdekes.
Az opera:about-nál
D:\<akármi>\Opera\profile\sessions\autopera.win
fájlra hivatkozik, megnéztem fájlkezelővel, ilyen fájl nincs.
helyette:
D:\<akármi>\Opera\profile\sessions\autosave.win

Most akkor mi van?? :Y

Sk8erPeter

(#6804) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6802) üzenetére


Penge_4
veterán

Igazából épp ez a baj, hogy még lehetnek bugok. Ne legyenek.

Nekem a végleges 9.5 ölte meg szinkronizációnál az összes könyvjelzőmet. Az árnyékmásolatokból tudtam csak visszaállítani. Szóval bugok bárhol lehetnek. Régebben én is POP3-al leveleztem, aztán valahogy megrendült benne a bizalmam. Megbízhatóbb szerveren tárolni, ezért jó az IMAP. A 10-essel (és a Gmail Labs-os IMAP cuccal) már használható is, már csak a spam-es részét kéne megoldani (vagyis a spamnek jelölt leveleknél ne töltse le a távoli elemeket).

abban a gépben már tápot is kellett cserélni, kifolyt kondi miatt, úgyhogy nem lennék meglepve, ha az is a gép hülyesége lett volna, nem az OE-é...)

Ha tömörítés közben ingadozott a vinyó áramellátása, akkor megeshet.

A CCleaner újabb verziói eddigi tapasztalataim alapján elég normálisan végzik a dolgukat az Opera cuccokkal is, csak régen csinálta azt, amiről írtam.

Hát nem tudom, én már egy ideje manuálisan takarítom a registryt, amikor ilyen progikat használtam általában nem húzta tovább fél évnél egy Windows. :U

Ezek szerint az autopera.win is költöztethető, nem?

Az opera6.ini/operaprefs.ini kivételével minden költöztethető. Sőt, az is, csak azt Opera indítás előtt nyisd meg wordpad-ben és cseréld le az útvonalakat, ha azok megváltoztak, például XP-ről Vistára/Win7-re váltáskor.

Na, majd szóljatok, ha már befejezték a web újra feltalálását, csak hogy tudjak róla.

Reggel 9-kor kiderül minden.

Most akkor mi van??

Felfedeztél egy bugot. Olyat, ami a 9.64-ben is benne van.

[ Szerkesztve ]

(#6805) Penge_4


Penge_4
veterán

És megvan! Opera Unite

Olyasmi, mint a Live Mesh [link]

(#6806) Psychonaut válasza Penge_4 (#6805) üzenetére


Psychonaut
addikt

És a hivatalos honlap.

(#6807) Sk8erPeter válasza Psychonaut (#6806) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És már megint lehetett találni egy kis mesét az oldal forráskódjában (Ctrl+U), ez nem tudom, milyen perverzió, de poén... :D

"<!--
We start our little story with the invention of the modern day computer.
Over the years, the computers grew in numbers, and the next natural step in the evolution was to connect them together. To share things.
But as these little networks grew, some computers gained more power than the rest and called themselves servers.
Today, millions of people are connected together in a great web. But now we want to do more than sharing.
We want to collaborate, get together, look at the same things and be united in new ways.
We want our computers to be able to do more things than the servers.
At Opera, we want to put YOU on the web, so that you can interact directly with who you want. How you want.
A serverless and cloudless interaction. Direct, fast and private.
Welcome to Opera Unite. The next version of the web.
-->"

Hogy tulajdonképpen konkrétan miről is szól az Opera Unite, még valahogy nem volt türelmem elolvasni...:D

Sk8erPeter

(#6808) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6804) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Majd ha átállok gmail-re, akkor lesz IMAP, a t-online-os szerver egyénre szabott kapacitása nem valami kielégítő, ráadásul a webmail-es felületen felfedeztem, hogy hiába van többoldalas megjelenítés (azokra a levelekre, amik már nem férnek ki az adott oldalra), amikor sok levél van a postaládában, amiket nem hívtam le, sokszor egy idő után az újabb levelek egyszerűen nem jelennek meg! Csak akkor tudom az újabb leveleket elolvasni, ha OE-ben lehívom őket, ez meg azért elég szánalmas a t-online részéről, hogy képtelenek voltak kialakítani egy normális webmail-es felületet... :((( Nem is értem, hogy engedhet meg magának ilyet egy ekkora vállalat, amikor az ember egy ilyennél az első adandó alkalommal áttérhet gmail-re, ha már ebből elege lesz. :U

CCleanerről: én sem szeretem az egy gombnyomásos tweak progikat, de ez nem az, itt nyomon tudod követni és konrtollálni, hogy mi az, amit tisztít, ha a registry-ről van szó, akkor is még törölgetés előtt végignézheted, hogy nehogy valami hülyeséget csinálj, és persze ott van a programban a registry backup készítésének lehetősége, szóval ha ezzel együtt is kevesebb, mint félévig bírja a Windows-od, akkor ott már tényleg a user error jelenség lép fel... :D

autopera.win-ről: ezek szerint NEM az autopera.win költöztethető, hanem az autosave.win... :( Azért az elég gáz, hogy ilyen bug benne maradhatott... :W Pedig ezt aztán igazán nem nehéz tesztelni...

Viszont valaki mondja meg nekem, hogy most meg mi a francért működik a korábban linkelt png-kép megjelenítése... :Y :DDD
Tegnap töröltem az adblock.css-t, ami egyébként korábban rohadtul nem csinált semmit (persze valószínű, hogy ezt a Stílus-nál vagy ehhez közeli helyen aktivizálni kellett volna), utána újraindítgattam párszor, és ugyanúgy nem jelenítette meg a png-képet.
Ma bekapcsoltam a gépet, gondoltam megint megpróbálom, és most ment... Elsőre. :Y (azóta is megy) Ez most megint a megmagyarázhatatlan kategória? :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6809) AtHoS válasza Sk8erPeter (#6808) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Ma bekapcsoltam a gépet, gondoltam megint megpróbálom, és most ment... Elsőre. (azóta is megy) Ez most megint a megmagyarázhatatlan kategória?"

Más is járt hasonló cipőben, mikor gép restart után megjavult ami addig nem működött

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6810) AtHoS válasza Penge_4 (#6805) üzenetére


AtHoS
nagyúr

És ez a 10-esnek egy újabb BUILD-je (fájlnév alapján igen) vagy egy teljesen független fejlesztés?

read-only mode on the forum

(#6811) Penge_4 válasza AtHoS (#6810) üzenetére


Penge_4
veterán

Egy új build, tehát fejlesztés/javítás a bétához képest, de mivel nem csak snapshot, hanem még labs is (tehát egy teljesen új kísérleti fícsör van benne), így nem kizárt, hogy bugosabb, mint a béta. Mondjuk nálam stabilabb sokkal, ez még nem omlott össze a mai nap alatt, a béta időnként igen, de rengeteg javítás van benne mind a külső (skin, beállítások...stb), mind a belső bugok terén.

(#6812) cousin333 válasza AtHoS (#6810) üzenetére


cousin333
addikt

Igen, itt vannak az egyéb újdonságok. Szerintem annak is érdemes feltenni, akit amúgy hidegen hagy a Unite.

Ez egyfajta technikai előzetes: szélesebb célközönségnek szánják, de nem béta stabilitású (elvileg, mert gyakorlatilag meg stabilabb, mint a béta, mondjuk lehetnek új bugok).

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6813) AtHoS válasza cousin333 (#6812) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Penge_4 és cousin333

Nosza, akkor lementem a mostanit és ugrok az Upgrade-nek nekije :DDD

read-only mode on the forum

(#6814) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Letöltöttem az új operát az unite miatt, ami nagyon jó, igaz a menüben a rá vonatkozó szövegek meg sem jelennek, ami meg igen elég érdekes ugye, na nem baj. :D
Nem is ezzel van a gond, hanem most is minden szót aláhúz piros pontozott vonallal. De csak a magyar szöveget. Szóval ezt a helyesírás ellenőrzőt vagy nem tudom mit, hol lehetne kikapcsolni? :R

(#6815) AtHoS válasza #41635072 (#6814) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Esetleg, ha átállítanád Magyar nyelvű ellenőrzésre mindjárt jobban járnál.

Egy szövegszerkesztős ablakban jobb-klikk és legalul Language kinyit, majd Add/Remove Dictionaries és magyar kipipál aztán Tovább. Gondolom a többit megtudod oldani magad is ;)

A nyelv hozzáadása fölött tudod ki/be kapcsolni az ellenőrzést. Persze az gyorsabb művelet, de nem olyan rossz ez a helyesírás-ellenőrzés. Főleg, hogy új szavakat is lehet vele tanultatni.

read-only mode on the forum

(#6816) #41635072 válasza AtHoS (#6815) üzenetére


#41635072
törölt tag

Értettem. :D
Anyám de "bugos" ez az opera. :(
Nem ezt szoktuk meg, nah mind1. Remélem javítanak gyorsan rajta. :U

(#6817) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

(#6818) #41635072


#41635072
törölt tag

Az új operában a könyvjelzőket miért nem lehet törölni hagyományos módon?
Esetleg vmi megoldás?
Asszem visszatérek az előző verzióhoz...

(#6819) canniball válasza AtHoS (#6815) üzenetére


canniball
nagyúr

És ha nincs fent szótár honnan lehet szerezni (természetesen magyart)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6820) #41635072 válasza canniball (#6819) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nekem van. :U

(#6821) vv5204


vv5204
senior tag

"Régi" Opera 10 beta uninstall, Unite Install, beüzemel.
Szóval. A file cseréléssel akarjuk megváltani a világot??
Érdekes, de ficsör. Javarészt az átlagos júzer ugyanazt fogja csinálni, mint eddig.
Illegális tartalmakat fog megosztani. Vajon hány per elé néz az Opera?
Jó példa erre a Messenger Live. Egy ideig benne volt a megosztási mappa, de hogy-hogy,
hogy-hogy nem, a Microsoft kivette a szolgáltatást. Jó-jó tudom, ez több annál.
De hiába több, ha ugyanarra használjuk, mint mondjuk a DC-t.
Kíváncsi vagyok, meddig lesz ez a szolgáltatás az Opiban. És mennyire támadják majd a jogvédő szervezetek, főleg az a fajta amelyik a Piratebay ellen is épp nyerésre áll... és ha megnyeri, mindennek nekimegy ami él és mozog...

(#6822) canniball válasza #41635072 (#6820) üzenetére


canniball
nagyúr

Örülök neki, de attól még nekem nem lesz... :U

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6823) h_143570 válasza vv5204 (#6821) üzenetére


h_143570
addikt

A file csereles csak egy resze a lehetseges szolgaltatasoknak, a tenyleges inovacio itt egy egyszeruen es konnyen programozhato alkalmazas szerver.

(#6824) AtHoS válasza canniball (#6819) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Így sem találod?

"Egy szövegszerkesztős ablakban jobb-klikk és legalul Language kinyit, majd Add/Remove Dictionaries és magyar kipipál aztán Tovább. Gondolom a többit megtudod oldani magad is ;) "

read-only mode on the forum

(#6825) vv5204 válasza h_143570 (#6823) üzenetére


vv5204
senior tag

...amivel én, mint szimpla otthoni felhasználó azt tudom tenni, hogy...

(#6826) Penge_4 válasza vv5204 (#6821) üzenetére


Penge_4
veterán

Akkor már Skydrive és Live Mesh sem lenne.

(#6827) canniball válasza AtHoS (#6824) üzenetére


canniball
nagyúr

Így nem találom, máshogy nem is tudom hogy kéne keresni... Ott a Helyesírás ellenőrzése menüpont, de azt mondja hogy A helyesírás-ellenőrző nem található.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6828) h_143570 válasza vv5204 (#6825) üzenetére


h_143570
addikt

Amit akarsz, az otletnek jo, kivancsi leszek mi sul ki belole. A jelenlegi szolgaltatasok elege egyszerunek tunnek, de az alap gondolat bemutatasara elegek.

De hogy kerdesedre valszoljak, hasznalod az uj, akar masok altal fejlesztett, kozvetittok nelkuli "szocalis" szolgaltatasokat, a haverokkal, sajat geprol.

Ugytunik, hogy a Flock bongeszohoz hasonlo megoldas, bar nem tudom, hogy hogyan viszonyul egymashoz a 2o megvalositas.

Illetve nem utolso sorban az Opera sajat API-ja szepen lassan, de biztosan keszul.

[ Szerkesztve ]

(#6829) vv5204 válasza Penge_4 (#6826) üzenetére


vv5204
senior tag

Ezt mond, a magukat jogvédőnek nevező szervezeteknek. Ki tudja azt, mire harapnak rá és mire nem. Azért BÖNGÉSZŐBE beépíteni ilyet még se ugyanaz!
Csak remélni tudjuk, hogy nem kapnak vérszemet. (és nyugodtan tudom megosztani a
Transformers 2-őt. :D )

(#6830) h_143570 válasza vv5204 (#6829) üzenetére


h_143570
addikt

Mar ha birod savszeleseggel es a haverok turelemmel. :)

(#6831) Penge_4 válasza vv5204 (#6829) üzenetére


Penge_4
veterán

Ez egy zárt rendszer, ha ráguglizol nem valószínű, hogy megosztott jogvédett tartalomra fogsz bukkanni, ellenben a TPB szinte adta magát. Meg az Operának kicsi a részesedése, nagy maximum Oroszországban, ami köztudottan warez ország, nem hiszem, valamikor majd biztos, de előbb az SMSWeb-es FTP szerverek, aztán a nagyobb torrentoldalak és végül a népszerű fájlmegosztók vannak terítéken, ugyanis ezek helyére nyílik 10 újabb, így fenntarthatják azt a látszatot, mintha produktív munkát végeznének, dobálózhatnak számokkal :DDD , ugyanis ha felszámolnak minden warezt, akkor nem lesz többé szükség a működésükre, akkor meg nincs hol tisztára mosni a 2,38 milliárd forintot. :D

Na meg a Piratpartiet is besegít egy kicsit, hogy megmaradjon a jó és gonosz közti egyensúly. :))

[ Szerkesztve ]

(#6832) frankie!


frankie!
őstag

Sziasztok! Nem lehetne valahogyan megoldani a jegyzetekből való közvetlen nyomtatást? :F

(#6833) #41635072 válasza canniball (#6822) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ha nekem van, neked is. Sztem. De nem biztos. :DDD

(#6834) piqla


piqla
őstag

Az Opera Unite video alatt jutott eszembe es kezdtem gondolkodni ezen: miert eri meg az Opera fejlesztoknek ez az egesz? Meg ugy egyaltalan, a Linux es egyeb ingyen softwaret fejlesztoknek? Mibol jon nekik be penz? Az Opera fejlesztocsapata mibol el, az oket fizeto ceg (Opera :C ) honnan szerzi a suskat, ha nincsenek reklamok, satobbi? Igazan kosz a felvilagositast.

Szereted az állatokat?

(#6835) canniball válasza #41635072 (#6833) üzenetére


canniball
nagyúr

Márpedig nincs :( :
Klatty ide a nagyobb képhez!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6836) AtHoS válasza canniball (#6835) üzenetére


AtHoS
nagyúr

10-es Opera-t használsz?

read-only mode on the forum

(#6837) canniball válasza AtHoS (#6836) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem, 9.6. De ha ott a helye gondolom ehhez is be lehet szerezni, vagy tévednék?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6838) AtHoS válasza canniball (#6837) üzenetére


AtHoS
nagyúr

9-esben nincs alapból benne ez a funkció, tehát valahogy bele kell ókullálni. Keress rá a topicban. Úgy emlékszem, hogy régebben leírták hogyan kell a magyar helyesírás-ellenőrzést belepakolni a 9-esbe

Mod. amit írtam az a 10-esre érvényes. Ezt kimaradt akkor :W

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6839) canniball válasza AtHoS (#6838) üzenetére


canniball
nagyúr

Mondjuk nekem sem jutott eszembe hogy esetleg nem mindegy melyik verzió. :B
Majd akkor keresgélek. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6840) vv5204 válasza Penge_4 (#6831) üzenetére


vv5204
senior tag

Legyen igazad Penge_4 és maradjon fent az egyensúlyi helyzet, ahol a "jó" és a "gonosz"
is kiveszi a részét a tortából, főleg kishazánkban. (evvel lassan a polaritás filozófiai-spirituális témáját is érintjük :) )

(#6841) Dexter68


Dexter68
addikt

nagy lelkesen telepítettem a 10-es bétát főleg a turbó miatt, de valami cookie-kezelési nyűge van, mert egy csomó fórumból kiléptet és a Netvibes is arra panaszkodik, hogy nem engedélyeztem a cookie-kat, pedig de. Van megoldás?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#6842) cousin333 válasza canniball (#6839) üzenetére


cousin333
addikt

A 9-es verziókig bezárólag csak utólag, gombnyomásra indítható helyesírás-ellenőrző van benne, gyárilag csak angol. Okos emberek csináltak olyan felhasználói JavaScript-eket, amik képesek bizonyos netes ellenőrzők használatára (mint pl. a Gmail-é), de ez nyilván csak félmegoldás.

A teljesen integrált, FF-éhez hasonlóan működő, magyarul is tudó gyári megoldásra vágysz, akkor próbáld ki az Opera 10-et. Mehet a béta is, vagy az új Unite-os build (akkor is jó, ha nem akarod a Unite-ot, mert sok minden mást is javítottak benne).

"We spared no expense"

(#6843) cousin333 válasza piqla (#6834) üzenetére


cousin333
addikt

Miből él az Opera?

"We spared no expense"

(#6844) vpeeter


vpeeter
csendes tag

Szaisztok!

A 9.64-es Opera van fent a gépemen és a jelszavaimat szeretném átpakolni egy másik gépre amin az új 10-es beta van telepítve.Tud valaki egy megoldást erre?
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#6845) AtHoS válasza vpeeter (#6844) üzenetére


AtHoS
nagyúr

#5902

read-only mode on the forum

(#6846) vpeeter válasza AtHoS (#6845) üzenetére


vpeeter
csendes tag

Köszönöm :R

(#6847) vv5204


vv5204
senior tag

1.) Nektek, hogy megy a Unite? Nálm 10-ből 4-szer a böngésző becsukásakor feldobja a hiba ablakot. Ezenfelül futás közbe is megjelenik a kis sárga felkiáltójel, hogy nem megy
a szolgáltatás indítsam újra.
2.) Mire jó az Unite-be az UPnP port forwarding? Vodanethez vajon kell? Ki van kapcsolva.
Lehet ez a baj?

(#6848) Penge_4 válasza vv5204 (#6847) üzenetére


Penge_4
veterán

Nálam ugyanezt csinálja, nekem igazából most tűnt fel ez a port forward, ez routerhez kell, ki lehet kapcsolni, nálam eddig be volt kapcsolva, ugyanezt a felkiáltójeles "Restart Unite" hibaüzenetet írja, de most néztem meg, ettől függetlenül működik.

(#6849) vv5204 válasza Penge_4 (#6848) üzenetére


vv5204
senior tag

Annak ellenére megy, hogy ott a felkiáltójel? Próbáltam Rókáról elérni amikor nem volt ott
simán látta a megosztást. Most, hogy besárgult nem tudom elérni, szűz verzióval sem nem...
Operánál rendetlenkednek a szerverek?

[ Szerkesztve ]

(#6850) Penge_4 válasza vv5204 (#6849) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem tudom, én előbb néztem meg Chrome alól és elérhető volt a Fridge. A fájlmegosztás valóban nem elérhető. Operáról unite:// protokollal igen, de más böngészőből Device Unavailable

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.