Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) h_143570 válasza odrif (#5350) üzenetére


h_143570
addikt

Erdekes 9.6 siman megnyitja oket nalam. Esetleg egy linket egy olyan licitre amelyik kepet nem nyitja meg nalad?
Ha jol lattam akkor egy felugro ablakban nyitja meg a kepeket, nezd meg hogy nem-e a jobb felso sarokban levo szemetesbe kerult-e veletlenul?

[ Szerkesztve ]

(#5352) odrif válasza h_143570 (#5351) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

OK közben megjavult ugyhogy köszönöm.
:C

20 éve a Prohardveren

(#5353) copin válasza odrif (#5352) üzenetére


copin
őstag

Ilyen a h_143570-féle support. :))

(#5354) h_143570 válasza copin (#5353) üzenetére


h_143570
addikt

:DD

(#5355) cousin333 válasza h_143570 (#5349) üzenetére


cousin333
addikt

Már a 9.6 is meglepő, hogy jön, amúgy csak a javítással foglalatoskodnak már. A böngészőmagot részint lecserélték a 9.5-ben, a 10-ben ezt folytatják. Elvileg lesznek új funkciók is (naptár, bizonyos 3D gyorsítás), illetve a felhasználói felületet is átszabják, valamint a levelezőt is leporolják. Utóbbira rá is fér, a 7-es verzió óta lényegében nem változott a felülete.

"We spared no expense"

(#5356) h_143570 válasza cousin333 (#5355) üzenetére


h_143570
addikt

En a 6os verzioval csatalkoztam annao 2001ben, valoban rafer a feluletre es foleg a levelezojere egy atdolgozas. A gears tamogatasrol is volt szo nem olyan reg. Illetve a file io widgetek sem jonnenek rosszul.

(#5357) Traxx válasza cousin333 (#5355) üzenetére


Traxx
őstag

Formkiegészítés nem lesz benne alapból? :) Jó tudom, megoldható js-sel, de ez azért emarad színvonalban a FF-ban (általam) megszokottól. Szerintem még a java egy kissé az Opera gondja, legalábbis java alapú chat nálam elég gyorsan befuccsol (FF alatt kissé lassabban, ezzel a Java Console-ban lévő "hibával" vagy nem tudom mi ez:

"Exception in thread "AWT-EventQueue-3" java.lang.OutOfMemoryError: Java heap space"

Erre lehet valami megoldás? A classloader cache törlése nem segített...tudom, ez nem annyira Opera gond, hanem általános, de Opera alatt sokkal gyorsabban előjön, mint más böngészővel...

Ezt leszámítva (meg a random lefagyásokat) jó :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5358) h_143570 válasza Traxx (#5357) üzenetére


h_143570
addikt

A kerdeses hibauzenet szerint elfogyott a memoria ami negedelyezve veol a virtualis gepnek. Ez jelentheti azt is, hogy keves van beallitva az operanak illetve azt is, hogy memory leak talahato a chat progriba, estleg mind2o. Ha a memory leak all fent akkor szeretnek gratulalni a progi irojanak, mert javaban nem egyszeru memory leaket elkovetni.

Elso korben probald meg felrakni a legujabbat JDK 6 patchlevel 7.
Mielott ezt kirja a feladatkezloben a Memoria es a VM merete mit mutat.
Estleg megprobalhatod megnovelni a VM meretet, de erre nem siekrult meg rajonom, hogy hogyan lehet opera alatt.

(#5359) Traxx válasza h_143570 (#5358) üzenetére


Traxx
őstag

"Elso korben probald meg felrakni a legujabbat JDK 6 patchlevel 7."

Hátööö...ezt nem pontosan értem, ha a java verzióra gondolsz, abból a 6. verzió update 7 (build 1.6.0_07-b06) van fent.

A Java console-ban a memória használat: Memory: 74 456K Free: 31 609K (42%)
A hiba előálltával a memória méret 97 600K-ig megy fel, és ekkor már csak vagy 3% szabadot mutat teát olyan 2900-3300K-t..

Sajna ebben a java dologban elég láma vagyok, így nem tudom, jókat írtam-e... :B

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5360) h_143570 válasza Traxx (#5359) üzenetére


h_143570
addikt

Igen a legujabb verziod van fent, a sun sajnos a sima es a fejlesztoi valtozatban nemileg mashogy hivja a dolgokat. A patchlevel = update ebben az esetben.

A memoria meret ezek szerint dinamikusan valtozik, nalam csak 5056K es 4569K.
Az egyetlen tipem, hogy a java konzolba add ki a clear classloader cache parancsot ehhez egy x-et kell begepelned.

Ha ez sem jon be akkor kuld el a kerdeses oldal cimet, akar privatban is, es ha nalam is jelentkezik akkor feladok egy hibajelentest. Az Opera irt egy sajat java kapcsoldasi pontot a bongeszojehez, elkepzelheto, hogy abban lesz a hiba.
Tenyleg IE alatt is jelentkezik vagy csak az Opera-t sujtja?

Meg guglizok egy kicsit hatha kiderul, hogy hogyan emelheto meg a VM merete opera alatt.

(#5361) Traxx válasza h_143570 (#5360) üzenetére


Traxx
őstag

Küldtem privit, ahhoz még elfelejtettem hozzátenni (ha számít): a java VM max. mérete mindhárom böngészőnél ugyanúgy 97 600K-ig megy fel.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5362) Fori23


Fori23
őstag

Opera 9.6 RC 1

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#5363) Traxx válasza h_143570 (#5360) üzenetére


Traxx
őstag

Jutottál esetleg valamire? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5364) copin


copin
őstag

(#5365) h_143570 válasza Traxx (#5363) üzenetére


h_143570
addikt

Sajnos semmire nalam ugytunt, hogy rendesen viselkedet 1 ora utan. Esetleg megprobalhatsz egy ujra telepitest. Ugy hogy elotte elmozgatod a Classes konyvtarat a telepitesi konyvtarbol, ha minden igaz a telepiteskor ujra letre fogja hozni.

(#5366) Traxx válasza h_143570 (#5365) üzenetére


Traxx
őstag

Ez se jött össze...viszont kipróbáltam egy olyat, hogy egyszerre ment a cucc Operán és FF-on. Opera után pár adatlap lekérdezés után behalt a téma, így be is zártam. FF alatt viszont jó maradt... Szóval fene se érti. Alighanem marad a kilépegetős módszer.

Köszi azért a fáradozást :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5367) h_143570 válasza Traxx (#5366) üzenetére


h_143570
addikt

Eseteleg meg megprobalhatod, hogy atnevezed az operadef6.ini -t es a profil konyvtarban levo opera6.ini-t elkepzelheto, hogy ott van valami hibas beallitas. Ha igy sem javult meg akkor adatveztes nelkul vissza allithatod a regi allapotokat.

(#5368) G4bi89


G4bi89
senior tag

Na érdekes problémába futottam :S
Szóval egyik indítás alkalmával befigyelt a jobb alsó sarokban az opera ikonja (tray)
Jó pár hónapja fent van az opera és eddig sose volt ott.Olvastam,hogy akkor jön elő ha az opera mail funkcióját használja az ember hát én nem használom.Egyedül az RSS kezelőjét kezdtem el ma használni.Létezik ,hogy amiatt?
Kérdés az,hogyan lehet eltüntetni? Olvastam,hogy /notray... parancsal kell indítani,de nincs valami másik megoldás?
Ja azt elfelejtettem írni,hogy mindez windows alatt van.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#5369) h_143570 válasza G4bi89 (#5368) üzenetére


h_143570
addikt

Az RSS es az Email-t ugyan az a komponens kezeli, ezert jot ello. A kerdeses prancssori kapcsolo a legtisztabb megoldas ra.

(#5370) G4bi89 válasza h_143570 (#5369) üzenetére


G4bi89
senior tag

Aha értem akkor marad az.
Na kiprobálva hibába ütköztem (mondjuk tuti én szúrtam el valamit)
Szóval a hibaüzenet az,hogy a cél mezőben megadott érték érvénytelen..
Edit: Én *** kihagytam a szóközt :D

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#5371) Hunter2


Hunter2
addikt

tudtok olyan progiról amivel kilehet menteni az opera beállításaimat? megnyitott lapo, RSS,könyvjelzőket?

A másik kérdésem az lenne hogy sztetek miért foglal a memóriából majd 200 megát pedig csak 12 oldal van nyitva.A régebbi verziók nem zabálták ennyire a ramot.Egyébként 9.5-öt használok jeleneg.

(#5372) h_143570 válasza Hunter2 (#5371) üzenetére


h_143570
addikt

Ha XP-t hasznalsz akkor szinte biztosan nem a helyes erteket latod, ugyanis a feladatkezelo memora hasznalat oszlop kozeleben sincs a valodi erteknek. Nezet / Oszlopok kivalasztsa / VM merete lesz a tenyleges memoria foglalas. Pontosabban kozelebb lesz hozza, mint az alapertelmezesben lathato oszlop. Termeszetesen az itt lathato ertek sem lesz teljes mertekben a rendszer memoriaban, illetve a mas programokkal kozos reszek is ideszamitodnak bele.

(#5373) Fori23


Fori23
őstag

Úgy néz ki, ez az RC2 lesz a végleges 9.60 [link] (b10447)

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#5374) copin válasza Fori23 (#5373) üzenetére


copin
őstag

Ha frissítek, akkor újra be kell majd lépnem a youtube-ra és más helyekre? Azt hiszem ez sütis kérdés. Azért fontos, mert van egy oldal ahol nem tudom a jelszót, de folyamatosan be vagyok lépve. A jelszót lekérdeztem, de már az emlékeztető kérdésre se tudok "helyesen" válaszolni (mi a macskám neve) :DDD

(#5375) Hunter2 válasza copin (#5374) üzenetére


Hunter2
addikt

eddig még mindig megmaradtak a beállítások

(#5376) copin


copin
őstag

Opera 9.60

cousin333 A tipp bevált!

(#5377) cousin333 válasza copin (#5376) üzenetére


cousin333
addikt

A rutin, meg az évek ;)

"We spared no expense"

(#5378) Traxx válasza h_143570 (#5367) üzenetére


Traxx
őstag

Ez a módszer se jött össze erre a java izére, még a 9.6-tal sem. Halvány gőzöm sincs, hogy mi ez, de minden böngészőn jelentkezik, csak Operán hamarabb...de valahogy olyan, mintha a böngészők között is különbséget tenne a java (vagyis arra célzok, hogy amikor Opera alatt behalt, FF alatt működött tovább a dolog normálisan... :F )

De mindegy, marad akkor végleg a kilépős módszer.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5379) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Bocsi, ha nagyon alap kérdést teszek fel, de nem találtam a topicban sem a választ.
Hogyan tudom a gyorshívó oldalt kezdőlapnak beállítani?

(#5380) copin válasza dni (#5379) üzenetére


copin
őstag

Ctrl+F12-> Általános fül-> Indulás-> Indítás üres lappal

[ Szerkesztve ]

(#5381) dni válasza copin (#5380) üzenetére


dni
őstag

:R

(#5382) h_143570 válasza Traxx (#5378) üzenetére


h_143570
addikt

Akkor sajnos nincsen tobb otletem, esetleg ha nagyon raersz megprobalhatsz egy tiszta telepitest, a profil konyvtar atmozgatasaval.

(#5383) copin


copin
őstag

Van értelme használni a csevegőt (IRC-t)? Hogy lehet kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#5384) cousin333 válasza copin (#5383) üzenetére


cousin333
addikt

"Van értelme használni a csevegőt (IRC-t)?"

Ha csevegni akarsz, akkor van. :)

"Hogy lehet kikapcsolni?"

Ha nem használod, nincs is bekapcsolva. Amúgy az Eszközök menü Levelező és csevegő fiókok... pontjánál tudod törölni az esetlegesen létrehozott fiókokat. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5385) Destloler


Destloler
tag

Hali

Olyanban szeretnék segítséget kérni, hogyan kell az beállítani hogy a jobb feljő sarokban lévő letevőnra kattintva ne a tálcára tegye az operaát henm amikor az operában az elrejtésre kattintava lehelyezi magát az óra melletti ikonokhoz. Előre is kösz a segytséget

(#5386) copin válasza Destloler (#5385) üzenetére


copin
őstag

Ctrl+Shift+Alt+H

Laza ujjgyakorlat. :D

[ Módosította: Viktor0610 ]

(#5387) dni


dni
őstag

Nemrég tértem át FF-ról és a levelezésemet is az Operával bonyolítanám, de előtte lenne egy kérdésem. Tudja-e az Outlook-ból továbbított leveleket (pl. dat file), illetve mellékleteket megnyitni, kezelni?

[ Szerkesztve ]

(#5388) h_143570 válasza dni (#5387) üzenetére


h_143570
addikt

A level importalo kepes Outlook Express fileokbol importalni. Illetve exportalhatod az Outlookbol a megfelelo formatumban a leveleket.

(#5389) Fori23 válasza cousin333 (#5384) üzenetére


Fori23
őstag

Mondom megnézem hogy milyen az a szinkronizálás, erre pont beadta a kulcsot [link] !
Nem tudod a szerveren lehet-e törölni az egész "Bookmark"-ot, mert teljesen szétcseszte?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#5390) dni válasza h_143570 (#5388) üzenetére


dni
őstag

Értem Én, csak ha kapok egy levelet, amit az outlookból továbbítottak pl. dat file formájában, azt megtudom-e nyitni (úgy, hogy nem kell vele negyedórát bűvészkedni)? Mert pl. a Citromail vagy a T-online webes felületén semmit nem tudok vele kezdeni.

(#5391) h_143570 válasza dni (#5390) üzenetére


h_143570
addikt

Jo kerdes, sajnos csak a kiprobalast tudom javasolni.

(#5392) kymco


kymco
veterán

A 9.6-ost megelőző változatok időnként összeakadtak a vista-val... Megoldották ezeket a 9,6-ban...? igaz már több, mint fél éve nem operáztam, de pont a vista inkompatibilitás miatt helyezkedtem várakozó álláspontra....

www.refujvaros.hu

(#5393) h_143570 válasza kymco (#5392) üzenetére


h_143570
addikt

Vista SP1 X64-en most mar kb 1.5 honapja problema nelkul uzemel.

(#5394) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Halu!

Blokkoltam egy oldalon a szkritek futását, de nem vágtam, hogy a logint is szkript végzi, így nem tok bejelentkezni. Valahogy engedélyezni kéne, nme tudja valaki hogyan lehet. 9.52-es az operám. Ja meg annyit, hogy meg kéne neki adnom a Jre-t mert nem találja a gépen és le akarja tölteni, holott explorerrel faszán mennek a javas cuccok, meg Vuze torrentklienst használok, szal van működő java a gépen( x64-es Vista van alatta egyébként)

(#5395) Cyrin válasza kymco (#5392) üzenetére


Cyrin
addikt

nekem a régiekkel sem volt gondom.

(#5396) Fori23 válasza VinoRosso (#5394) üzenetére


Fori23
őstag

Egy bizonyos oldalhoz jobb klikk, oldalbeállítások szerkesztése, szkriptek fül.
Teljes böngészéshez pedig: Eszközök, Beállítások, Haladó, Tartalom. Itt egyben megnézheted, hogy a Java is engedélyezve van-e. A 32bites JRE van fent gondolom.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#5397) VinoRosso válasza Fori23 (#5396) üzenetére


VinoRosso
veterán

Thnx!
Ja a 6osból a v8as asszem vagy a v9 nem tudom a 10esből volt asszem béta, de azt nem akartam. Szóval a Vuzzal tölttettem le a legfrissebbet, és az 32-est használ. Explorernek nem volt gond megtalálni, de az opera az tölteni akarja. Ezzel csak az a gond, hogy legutoljára sem működött így. Érdekes egyébként, hogy egy-két appplet fut, de pl a javas gyali chat vagy pl jatek.hu nem megy. Meg most vettem észre, hogy telpítás után magyar volt, aztán most meg kerestem az eszközök menüt, azt akkor tűnt fel, hogy tools van odaírva. Magától átállítódhatott :F én biztos nem piszkáltam bele.

(#5398) Fori23 válasza VinoRosso (#5397) üzenetére


Fori23
őstag

Megnéztem a jatek.hut és nálam sem megy. Szintén vista x64. Ez van :)

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#5399) VinoRosso válasza Fori23 (#5398) üzenetére


VinoRosso
veterán

gyloglo.hu sem megy akkor :F Jó mondjuk idáig explorerrel toltam azt, de azt hittem már javították ezt a hibát a 9.52-es Operában :W De valami amúgy tényleg elállítódott benne, mert most a flash videók se mennek rendesen. 2 másodpercet lejátszik, aztán megáll. Akárhol akármilyen videót játszok le. Explorerrel szintén megy... mi a pék van :Y

(#5400) copin válasza VinoRosso (#5399) üzenetére


copin
őstag

Esetleg frissíts. Mondjuk ettől nem valószínű hogy megjavul, de legalább ne tudja senki se erre fogni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.