Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) AtHoS válasza chab7 (#27000) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Milyen az a 64 bites win? Csak mert W10 alatt a feladatkezelőben odaírja a processz mellé zárójelben, ha 32 bites

read-only mode on the forum

(#27002) chab7 válasza AtHoS (#27001) üzenetére


chab7
addikt

Win10, feladatkezelőben nincs mellette semmi, csak "Opera Internet Browser"-ként szerepel. A telepítés is a sima Program Files-ban van, nem az x86-osban. Akkor ez így 64 bites?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#27003) AtHoS válasza chab7 (#27002) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igen :K

read-only mode on the forum

(#27004) chab7 válasza AtHoS (#27003) üzenetére


chab7
addikt

Köszi ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#27005) Fred23


Fred23
nagyúr

Nálatok is akadozik a jofogas.hu kezelése a tegnapi frissülés óta? Lassabban reagál mindenre, várakoztat, néha be se töltődik rendesen bejelentkezésnél az oldal. :U

(#27006) Fred23 válasza Fred23 (#27005) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lehet, nem is az Opera volt a hibás, most tökéletesen megy a jofogas.hu.

(#27007) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Pár napja nem megy a videolejátszás a facebookon belül, de csak az operánál. Frissítettem az adobe flasht, de a probléma fennáll (hoba lépett fel a lejátszás során).
Mi lehet a probléma?

(#27008) pc360 válasza melan (#27007) üzenetére


pc360
addikt

Szedd le a Flash-t (Uninstaller)! :) Nem kell a lejátszáshoz, csak a live videók kérik, de már az se biztos.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#27009) zodo


zodo
nagyúr

Lehetséges hogy az utolsó frissítés okozott valami képi megjelenítési problémát?

Anyukám ősrégi brand gépén amint elindítóm a böngészőt el kezd vibrálni a kép mint mikor a vga kártya ram hibás. Alapesetben rendszer szinten nincs probléma, korábban sem volt.
Yt oldalán szinte folyamatos a villogás, egyéb weboldalakon pl egér görgetés közben jelentkezik a hiba.

Flash playert frissítettem, aero-t is kikapcsoltam hátha.

(#27010) AtHoS válasza zodo (#27009) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hardveres gyorsítást is kapcsold ki, lehet VGA oldalon lesz a bibi

Beállítások -> Böngésző -> oldal aljánál Rendszer -> Hardveres gyorsítás engedélyezése, amikor lehetséges elől pipa ki

read-only mode on the forum

(#27011) pc360 válasza zodo (#27009) üzenetére


pc360
addikt

Neked is ugyanazt tudom írni... A YouTube-nak már semmi köze a Flash-hez, leszedhető. Ettől függetlenül lehet, hogy a probléma megmarad, de legalább eggyel kevesebb fölös szoftver lenne a gépen. Utána ki lehet próbálni az előző verziót, FTP-ről letölthetők. A topikban volt már róla szó, hogy miként lehet kikapcsolni az auto update-et - habár ez nem ajánlott, csak a próba kedvéért gondoltam.

Régi gépre a sima Chrome vagy a Firefox jó megoldások lehetnek. Utóbbi tényleg jobban működik lassabb gépeken. Flash a közelébe se menjen, semmi szükség rá!

És a RAM / VGA probléma sem kizárt attól még, mert eddig nem jött elő. A nagy meleg sok gépet megfőz. Jobbik esetben a jelenség csak villódzással kezdődik...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#27012) zodo válasza AtHoS (#27010) üzenetére


zodo
nagyúr

és pc360, köszönöm.

Kipróbálom a leírtakat, természetesen nem kizárt a hardver hiba.

(#27013) vlevi


vlevi
nagyúr

Csak nem hagy nyugodni a régi barátságunk az Operával, és csak-csak nézegetem.
Most pl. feldobta, hogy váltsak át sötét témára. Gondoltam, jóvan véder nagyúr, megnézem.
Hát, tényleg sötét lett :D
Mi értelme egy böngészőben sötétkedni, amikor az oldalak 99%-a fehér?
[kép]

(#27014) brd válasza vlevi (#27013) üzenetére


brd
nagyúr

Látják a jövőt, amikorra elmúlik az a téboly, hogy csak a gyengén látók számára kell készíteni weboldalakat; ehhez készítették a sötét témát.

The only real valuable thing is intuition.

(#27015) vlevi válasza brd (#27014) üzenetére


vlevi
nagyúr

Virág elvtárs is megmondta, erről nem nyitok vitát,de világos alapon fekete betűket jobb olvasni, mint fordítva.
De néha lehet létjogosultsága, ezt elismerem. Én is megpróbáltam programozni sötét alapon világos betűkkel, ezzel nem is volt gond, csak azzal, hogy fordítás után a futó progi mindig egy atomillanassal ért fel, amikor teljes képernyős módban fehéren felvlllant.

(#27016) brd válasza vlevi (#27015) üzenetére


brd
nagyúr

A világossal nincsen baj, csak ne ennyire világos lenne. Itt a PH!-n is kellemesebb ez a barna háttér a hozzászólásoknál, mint a teljesen fehér a híreknél.

The only real valuable thing is intuition.

(#27017) pc360 válasza brd (#27014) üzenetére


pc360
addikt

Az a durva, amikor a user azt kéri számon rajtam, hogy miért nem világos az oldalam, mint minden "normális" hírportál. :W A közízlés az, amit az emberek elé tolnak, nem pedig az, amit valóban ízlés szerint alakítanának ki. Súlyos jelenség... amikor észre sem veszik, hogy birka módban tolják.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#27018) vlevi válasza brd (#27016) üzenetére


vlevi
nagyúr

Meg igazából, ha a sötét téma gyári háttere nem fehér lenne. Mert így nagyjából a fejléc lett sötétszürke, minden más maradt hófehér. Sötét témánál azért én arra számítanék, hogy az Opera felülete, a beállításokkal, letölésekkel, kedvencekkel satöbbi is sötét színű lesz.

(#27019) pc360 válasza vlevi (#27018) üzenetére


pc360
addikt

Jogos, de a háttér álllítható, a beállításokat nem nyitogatja az ember, szóval szerintem rendben van.

A Vivaldi sötétje jobb mondjuk, ők jobban értenek a felületekhez.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#27020) Orlin válasza vlevi (#27018) üzenetére


Orlin
addikt

Itt van dark téma.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#27021) dqdb válasza vlevi (#27015) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Próbáltad már a f.lux-hoz hasonló alkalmazásokat? Nappal engem a fehér háttér nem zavar (többször próbáltam sötét hátterű IDE-t használni, de 1-2 nap után mindig visszaálltam a világosra, a más jellegű kontraszt zavart), este/éjszaka ellenben az "atomvillanás" megzabolázása és eltolása meleg fehérbe/sárgába sokat segít.

Mi értelme egy böngészőben sötétkedni, amikor az oldalak 99%-a fehér?
Léteznek olyan bővítmények, amelyek az oldalakat próbálják meg sötétíteni több-kevesebb sikerrel.

Felejtsd el a GUI-t, konzolt használó alkalmazásokat kell írni, ott fekete a háttér mindig ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27022) Robokutya


Robokutya
senior tag

Srácok operából firefoxba hogy dobálom át a könyvjelzőimet???
firefox csak chromból és expolbol tud átemelni:(

(#27023) SharpSA válasza Robokutya (#27022) üzenetére


SharpSA
veterán

Export, import

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#27024) GypsFulvus2


GypsFulvus2
őstag

A legutóbbi frissítés óta, ha a VPN be van kapcsolva, minden letöltés megszakad 8,94 MB letöltése után. A letöltések fülnél "letöltés befejezve" üzenet olvasható, miközben az adott file csak egy töredék. Mindegy, hogy mit, milyen weboldalról próbálok letölteni, mindig u. ez történik. Kikapcsolt VPN mellett ez nem jelentkezik. Nem egy egetverő probléma, csak kíváncsi vagyok, hogy ez most bug vagy feature? A bekapcsolt VPN szolgáltatás mellett van egy letöltési limit?

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#27025) lacoka007


lacoka007
tag

Üdv. Az opera mikor szinkronizálok, felülírja a régit, vagy visszaáll a régi szinkronizálásra? Mert van egy jó pár új jelszó, amit mentenék.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#27026) pc360 válasza lacoka007 (#27025) üzenetére


pc360
addikt

Hogy mivan? Eleve mi köze a szinkronizálásnak a mentendő jelszavakhoz?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#27027) lacoka007 válasza pc360 (#27026) üzenetére


lacoka007
tag

A szinkronizálásnál ha megadod a mesterjelszót mindent ment, de már rájöttem megoldva.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#27028) pc360 válasza lacoka007 (#27027) üzenetére


pc360
addikt

Fogalmam sincs, hogy miről beszélsz, de örvendek.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#27029) lacoka007 válasza pc360 (#27028) üzenetére


lacoka007
tag

Ami a képen látható.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#27030) pc360 válasza lacoka007 (#27029) üzenetére


pc360
addikt

Tudom, hogy mit jelent a szinkronizálás, csak az eredeti problémát nem sikerült érthetőre fogalmazni. Amúgy eléggé merész, ha jelszavakat is szinkronizálsz az Operánál. Nem is titkosítják...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#27031) lacoka007 válasza pc360 (#27030) üzenetére


lacoka007
tag

Köszi ezt nem is tudtam, hogy nincsenek titkosítva az operánál, a jelszavak. Na törlöm is őket. Akkor kezdeném elölről. Az operából hogy tudom kinyerni a jelszavakat? Annyira rég csináltam, hogy elfelejtettem. Valami dereng ezt kell mentenem? c:\Users\.........\AppData\Local\Opera Software\

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#27032) pc360 válasza lacoka007 (#27031) üzenetére


pc360
addikt

Ezzel a programmal tudod őket listázni.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#27033) lacoka007 válasza pc360 (#27032) üzenetére


lacoka007
tag

Köszi.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#27034) AtHoS válasza pc360 (#27030) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szinkronizálás közben visszadekódolva (tehát kódolás nélkül) töltődik fel a tárhelyre?

Mert ugye alapesetben másik gépre nem tudod átvinni fájlmásolással, mivel gépfüggően, gyakorlatilag OS függően el van kódolva

read-only mode on the forum

(#27035) lacoka007 válasza pc360 (#27030) üzenetére


lacoka007
tag

Utána néztem a titkosításnak, van titkosítás, hála a nagyszakállúnak.

Opera Biztonság

A szinkronizálás szempontjából a legkritikusabb tartalom kétségkívül a mentett jelszavak. Ezeket a böngésző titkosítja, és visszafejteni is csak a böngésző tudja. Az Opera szervereire csak a titkosított adatok kerülnek fel. A böngésző alapértelmezetten az Opera fiók jelszavát használja a titkosításhoz, de a felhasználó beállíthat egy mesterjelszót is, ami semmilyen formában nem kerül át a szerverekre. A mesterjelszó a fentebb is linkelt Beállítások aloldalon állítható be, de csak a 32-es verziótól kezdődően.

Az Opera a jelszavak titkosításához a nigori protocolt használja. A szinkronizált adatok HTTPS kapcsolaton keresztül utaznak a felhasználó gépe és a szerver között.

Nigoriról: [link]

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#27036) dqdb válasza pc360 (#27030) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A jelszavakat mindig is titkosították, a többi adatot (könyvjelzők, stb.) nem titkosították. Azonban ez pár verzióval korábban megváltozhatott, mert most minden dokumentációban az szerepel, hogy titkosítják ezeket is.

Ettől függetlenül én az Operára nem bíznék adatot, főleg azután nem, hogy felnyomták őket. Jelszót pedig semmilyen szinkronizálós megoldásra sem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27037) dqdb válasza lacoka007 (#27031) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A mappa mentése nem elég a jelszavak biztonsági mentéséhez/máshová átviteléhez. Az Opera, a Chrome és a Chromium Windows alatt egy olyan API-val titkosítja a jelszavakat, ami adott felhasználói fiókhoz vannak kötve. Ha újratelepíted a Windowst, az már nem ugyanaz a felhasználói fiók lesz, így az összes mentett jelszó repül (és ha van egy portable telepítésed, akkor az annyira portable, hogy a jelszavaidat nem tudod hordozni).

A pc360 által linkelt szoftver lesz a megoldás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27038) pc360 válasza dqdb (#27036) üzenetére


pc360
addikt

Oké, akkor már képben vagyok vele. Eddig rosszul tudtam - de mindegy is, nem bíznám én se rá. A LastPass-t sem igen használom ki, lehet, jobb lenne azt is kivonni a forgalomból...

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#27039) dqdb válasza pc360 (#27038) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Az, hogy az Operára nem bíznék adatot, a LastPassra hatványozottan igaz. Ez az időben legutolsó incidensük az egyre hosszabb listából. KeePass bővítménnyel vagy nélkül, erős mesterjelszóval és időnként összefésült adatbázissal, másban nem bízok.

Még annyival egészíteném ki az Opera Sync témát, hogy mobilon érthetetlen módon nem szinkronizál jelszavakat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27040) myke01


myke01
senior tag

Nem tudom ,lehet volt már téma a "homokórázás" :B .
Engem egyre jobban bosszant ,hogy a böngésző indításánál és leállításánál is másodpercekig tekeri a "homokórát" az egérmutató mellett . Vagy akár az Opera névjegyének lekérdezésekor . Mi a francért ? :Y A többi browser nem csinálja ezt ,csak az Opera. Mit "csinál" olyankor ?

[ Szerkesztve ]

(#27041) vlevi válasza myke01 (#27040) üzenetére


vlevi
nagyúr

Fogalmam sincs, de itthon is csinálja, illetve a céges gépen is. Mindkettő gép i5-s 8giga RAM-al, SSD-vel.

(#27042) myke01 válasza vlevi (#27041) üzenetére


myke01
senior tag

Szóval akkor nem "gép-függő" ,hanem ez az Opera "sajátossága" ? :B

(#27043) dqdb válasza myke01 (#27040) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nálam a névjegy lekérdezésekor az oldal azonnal bejön, és arra az időre jelenik meg a egérmutatóval kombinált homokóra, amíg lekérdezi, hogy van-e frissítés. A másik kettőről nem tudok nyilatkozni, csak Opera frissítések során indítom újra a böngészőt (ahogyan a Windowst is csak Windows frissítések után) közben állandóan fut a háttérben, hogy azonnal rendelkezésre álljon, és ne kelljen várni az elindítására, ha szükségem lenne rá.

Ha a homokóra nem önmagában jelenik meg, hanem egérmutatóval kombinálva, akkor ettől függetlenül az oldal még használható, csak azt jelzi, hogy a háttérben történik még valami egyéb dolog.

Jellemzően akkor szokott megjelenni, amikor szűk keresztmetszetű disk/network IO miatt várakozik a böngésző, ezért jelenik meg betöltéskor, és ezért jelenik meg kilépés során (az Opera ablaka hamar eltűnik, de a háttérben még vadul takarít ilyenkor a folyamat). Induláskor a fülek késleltetett betöltésének bekapcsolásával tudsz segíteni a helyzeten.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27044) vlevi válasza dqdb (#27043) üzenetére


vlevi
nagyúr

nna, ez az. Böngészőből kilépéskor hogyan lenne szuk keresztmetszet a disk? Egy SSD, ami 600-al képes írni?
Semmi másnál nem vettem észre ezt a kilépéskor homokorazast, csak az opera esetében.

[ Szerkesztve ]

(#27045) dqdb válasza vlevi (#27044) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Kilépéskor a következő történik:
1. ha be van kapcsolva a szinkronizálás, akkor egy utolsó szinkronizálás (network IO)
2. memória cache kiírása (disk IO)
3. az objektumok eldobásakor és memória felszabadításakor előkerül az összes olyan memóriablokk, amit előtte a Windows gondosan lemezre tett virtuális memóriaként, ha van 2-3 GB-nyi adat kint, akkor annak egy része átmenetileg visszakerül, és az 600 MB/s olvasással is idő (disk IO)
4. egyéb objektumok és állapotok kiírása (CPU, disk IO)

Az Opera olyan szinten becsapós, hogy ezen feladatok jelentős részét nem az előtérben, az ablakát mutatva végzi el magas prioritással, hanem a háttérben, ablak nélkül és alacsony prioritással futva.

Ha zavarnak ezek, akkor az a legegyszerűbb megoldás, hogy nem lépsz ki feleslegesen a böngészőből. Azt nem szabad elfelejteni, hogy a böngésző a leginkább erőforrás-igényes alkalmazás (memória terén főleg, de GPU-ban és CPU-ban is tud enni), amit egy olyan átlagfelhasználó futtat, aki nem játszik/renderel, és erőforrás-igényben manapság már köröket ver a korábban ilyen téren vezető Word-Excel-Photoshop trióra.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#27046) vlevi válasza dqdb (#27045) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hhhááát. Akkor sem tudom. Valahogy akkor se tetszik, amit művel.
Indulás után még 4-5 másodpercig homokóráznia kell?
Egy nyamvadt tűzróka, vagy bármi más, addigra rég üzemkész.

Az sem tetszik különösebben, hogy a céges gépen, ahol csak a HD graphics van a gépben, nincs Nvidia1060-as 6Giga RAM-al, itt nagyon nyögvenyelősen, darabosan rajzol.
pl. elindításkor kb 1mp-ig csak a félig áttetsző lilás ablak háttereát látom, aztán villanás, megint rángatózás, és végül bejön a gyorshívó.
Mindezt úgy, hogy töküresen van telepítve az opera,nincs user adat, üres a cache, nincs kiegészítő, és nincs szinkronizálandó adat sem.

Furcsa.
Mint ahogy az is, hogy elvileg króm motoros, de a króm nem csinál ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

(#27047) vlevi válasza dqdb (#27045) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tudom, összefügg-e a dologgal, de a task listából az opera crashreporter tűnik el utoljára.
Nem az homokórázik?

(#27048) pc360 válasza vlevi (#27047) üzenetére


pc360
addikt

Annak futnia se kéne.

Nincs telecseszve kiegészítővel véletlen?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#27049) vlevi válasza pc360 (#27048) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nincs. Töküres telepítés. Sőt. Próbaképp uninstalláltam, úgy, hogy az összes böngészőadatot töröltem uninstalláláskor. Ezután újratelepítettem, a telepéskor nem kértem importálást, élményfokozót, satöbbit.
Megpróbáltam egymás után 4-5x be/kilépni rögtön egymás után, de minden alkalommal ugyanezt csinálja.
Nem nyitottam meg semmilyen lapot, csak az alap gyorshívó jött be (a facebokkal, meg mittudomény, ami gyárilag felkerül a gyorshívóra). Ahogy abbahagyta a homokórázást, ki is léptem. Kilépéskor is homoórázik. Újra beléptem, kiléptem, még mindíg.
Igazából nem használom az Operát, csak nyafogni (trollkodni) járok ide, mert nem tetszik az, ahogy a betűket "rajzolja" (Directwrite). Bántja a szememet.

(#27050) Dumi86


Dumi86
senior tag

Szép estét. Érdekes és nagyon bosszantó hibát vettem észre tegnap óta a legfrisebb stabil kiadásban. Eddig teljesen jól működött hogy adott oldalaknál(azaz mindenhol ahol megjegyeztettem a felh.név,jelszó párost) nem írja be automatikus a belépési adatokat. Nem töröltem semmi adatot, szinkronizálós oldal szerint változatlan mennyiségű jelszavam van. Rendesen be kell mindig irkálnom mindent újra és újra több oldalnál. Jelszó mentést érdekes nem ajánlja fel,mert ugye el vannak mentve. Ettől függetlenül mégse egészíti ki az adatokat. Szinkronizálási adatok visszaállítását próbáltam,a helyzet nem változott. Várom az okos megoldásokat :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.