Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) erdoke válasza cousin333 (#5437) üzenetére


erdoke
titán

Rengeteg dolog nem működik az Opera Mobile második bétájában. .:( Részemről várok az RC1-re...
A 9.60-as a sírba vitt az állandóam sokszorozódó könyvjelzőkkel, kénytelen voltam lelőni a szinkronizálást. Az asztalin most engedélyezni fogom, de a laptoppal meg kell várnom a Portable 9.61-et. Csak utána fogom látni, vajon jó lett-e az a sok kis fix, amit a 9.61-ben bemutattak.

A legjobb aláírás a héten

(#5452) h_143570 válasza erdoke (#5451) üzenetére


h_143570
addikt

Jelenthetem, hogy a 9.61-ben rendesen mukodik a Link. Visszont szepen osszekutyulta par dolgot, javitani idegolo.
Elso korben csak 1 gepen legyen engedelyezve a Link, itt hagyd szinkronizalni, ez sokaig is eltarthat, kozben az Opera totalba megfagyhat. Ha tobbszor egymasutan sikertelen szinkronizalast ir, akkor a link_queue_myopera.dat torlese es az Opera ujrainditasa ujra mukodo kepesse fogja tenni.
Erdemes a mutat elott mentei a konyvjelzo fileokat es manualisan ossze mergelni.

(#5453) erdoke válasza h_143570 (#5449) üzenetére


erdoke
titán

Hmm, ez nálam nem tud magyarul. :F

A legjobb aláírás a héten

(#5454) h_143570 válasza erdoke (#5453) üzenetére


h_143570
addikt

Megnezem, emelekim szerint ez volt a magyarul beszelo, de lehet, hogy tevedtem.
Valoban en emlekeztem rosszul elnezest kerek.

[ Szerkesztve ]

(#5455) erdoke válasza h_143570 (#5452) üzenetére


erdoke
titán

Nos, nálam nem műkdik rendesen, ugyanúgy sokszorozódik. :(
Kipucoltam a lokális könyvjelzőket, lefuttattam egy Delete Duplicates-ot az online adatbázison, majd ezután kapcsoltam be a szinkronizálást. Pár perc múlva megint tiszta dzsuva az egész. :(

A legjobb aláírás a héten

(#5456) h_143570 válasza erdoke (#5455) üzenetére


h_143570
addikt

A Delete Duplicates tunik, ugy hogy bugzik, de nagyon, ahelyet hogy eltuntetne inkabb meg tobbet gyart.
En kezzel ossze rendeztem oket majd egyben letoroltem mindet majd ujra beimportaltam.

(#5457) Crystalheart válasza h_143570 (#5454) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Miért, van olyan, amelyik tud magyarul? o.Ò

(#5458) h_143570 válasza Crystalheart (#5457) üzenetére


h_143570
addikt

Van (legalabbis nemreg sikerult talalnom 1et), de mivel rosszat linkkeltem igy tovabb kellene keresnem (a konyvjelzoim kozott), amire a mai nap folyaman nincsen idom.

[ Szerkesztve ]

(#5459) erdoke válasza h_143570 (#5456) üzenetére


erdoke
titán

Online duplicate törlés után az ottani eredmény jónak tűnik. Ahogy az offlány után is minden rendben levőnek látszott, aztán az eredmény mégis...
Köszben úgy tűnik, hogy a mindkét helyen (lokál és online) szerkeszt + az általad emlytett fájlokat kitöröl módszer bejött, legalább az asztali gépen rendben van. Remélem, a laptop sync tiltásával nem lesz gond, és ki tudom bekkelni a 9.61-es Portable megjelenéséig.
Kár, hogy 140 Ft/$ árfolyamnál nem vettem meg a portable készítő kis progit. :(

A legjobb aláírás a héten

(#5460) h_143570 válasza erdoke (#5459) üzenetére


h_143570
addikt

Remelem nalad is eszhez ter, eddig 3 napom ment ra, de vegre rendben levonek tunik minden. Idokozben egy masik gepen is elinditottam a szinkronizaciot remelem sikerult neki.

(#5461) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Feltettem az Opera 9.61-et a magyar verziot, es a legfrissebb flash, ill. Java programot.
Megnyitom a PH-t es ez a kep fogad.
Kep:
Mi ez a sok kriksz-kraksz a PH oldalan? Nalatok is igy van, marmint annal aki a legfrissebbet hasznalja?

[ Szerkesztve ]

(#5462) h_143570 válasza Steelmanus (#5461) üzenetére


h_143570
addikt

Egy PNG dekodolasi hiba, vagy a szerver szurta el vagy az opera. Ha kimasolod a "image/png " utani resztkihagyva a "PNG" elotti nem megjelenitheto karaktert egy filebe es megtudod nyitni egy file nezoben akkor opera hiba kulonben a szerver szurta el.

Rendszerint egy lap ujratoltes mind2 esetben el szokta tuntetni.

(#5463) Steelmanus válasza h_143570 (#5462) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igazad van, koszonom, kesobb visszatertem mert felakartam iratkozni az RSS csatornakra, mivel nemreg ujra tettem az XP-t, es most mar jol jott be az oldal.
Koszonom a valaszodat :K

(#5464) kymco


kymco
veterán

Mikor válik egyszerűbbé az opera verzió frissítése?

www.refujvaros.hu

(#5465) G4bi89 válasza kymco (#5464) üzenetére


G4bi89
senior tag

Miért most nehéz?
Letöltöd az újat felteszed és mindent meghagy csak közbe lefrissíti a dolgokat.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#5466) kymco válasza G4bi89 (#5465) üzenetére


kymco
veterán

Én nem mondtam, hogy nehéz, de egy internetes böngészőtől el lehetne várni a háttérben való letöltést, majd utána a frissítést.... de lehet, hogy én vagyok maximalista....

www.refujvaros.hu

(#5467) #40553216 válasza kymco (#5466) üzenetére


#40553216
törölt tag

milyen rendszert használsz, hogy nálad így megy? valamiről lemaradtam?

(#5468) kymco válasza #40553216 (#5467) üzenetére


kymco
veterán

mondom hogy én vagyok maximalista...... :)
egyébként a thunderbird ilyen.... bár az nem böngésző.... és a FF is így tesz szvsz... de ne tünjön már az, hogy ezen lovagolok....
Gondolom az igény az nem tekinthető ireálisnak... és megemlítése még csak nem is komolyan kritika :)

www.refujvaros.hu

(#5469) h_143570 válasza kymco (#5468) üzenetére


h_143570
addikt

Valoban nem az, de ebbol max a 10es verzioban lehet valami.

(#5470) kymco válasza h_143570 (#5469) üzenetére


kymco
veterán

Ezt a választ vártam :)

www.refujvaros.hu

(#5471) Nimrod


Nimrod
addikt

Van egy kis gondom, kijött frissítés az Operához és fel is tettem (Linux, 9.61). Azóta nem tudok belépni a PH-ra (most FF alól vagyok).
Cache takarítva, belépés, sikeres belépés üzenet majd visszaugrik a belépő oldalra. Másnál is van ilyen gond? :F

(#5472) #40553216 válasza kymco (#5468) üzenetére


#40553216
törölt tag

akkor lehet, én néztem félre valamit, de én azt láttam, hogy az Opera (Ubuntu és XP alatt is) és az FF (XP alatt) is figyelmeztet, hogy frissíthető, avagy új verzió van. És mindkettőnél a Súgó>Frissítések keresése menüpontban lehet ezt megtenni külön. [Ubuntu alatt ha az FF tárolóból telepített, ott ez a funkció nem működik (a csomagkezelő maga figyeli és frissíti), ha külön telepített, akkor igen.] szóval: letölt, telepít, újraindít, és kész. ha a háttérben telepít is, a futó alkalmazást a változások életbelépése érdekében úgyis újra kell indítani.

(#5473) copin


copin
őstag

A Touch the sky csak nálam nem működik? Egy ideje nem néztem, de most csak hibaüzenetet ad ki.

(#5474) G4bi89 válasza kymco (#5468) üzenetére


G4bi89
senior tag

Engem meg pont ez zavar mert ha nem akarom felrakni akkor ő ne pakolgasson már a háttérbe aztán meg a képembe vágja,hogy felrakta és indítsam újra most v. később miközbe netezek..
Na meg ha rossz vagy hibás az új frissítés/verzió (volt már azért ilyen) akkor felrakja a rosszat...
Míg ha manuálisan csinálom akkor biztos akkor rakom csak fel ha tuti jó meg ha én akarom...
Ezt most nem csak így a böngészőre írtam hanem úgy általánosságba,de hát nem vagyunk egyfromák [még jó milyen uncsi lenne :D ]

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#5475) cousin333 válasza copin (#5473) üzenetére


cousin333
addikt

Most néztem, és nálam jó...

"We spared no expense"

(#5476) cousin333 válasza kymco (#5468) üzenetére


cousin333
addikt

Alapvetően szerintem is jobb - vagy legalábbis elegánsabb - a Firefox-féle inkrementális frissítés, csak előbb kérdezzen rá... De azért annak "ellenérvek" is:

- nem sok különbséget látok a "szól, letölti, felteszi újraindít" és a "szól, letöltöm, felteszi, újraindít között", bár előbbi kicsit egyszerűbb, és gyakran kisebb, de utóbbival mindig meglesz a legfrissebb telepítő... :)

- kicsit vicces volt, amikor az FF 3.0.2-t (vagy 3.0.1-et, nem emlékszem pontosan) frissítettem 3.0.3-ra, és ennek örömére letöltött 9,6MB-ot Tudom, hogy általában csak ennek a töredéke kell (300 - 1000 kB), de akkor is, ez sokkal nagyobb, mint a teljes ca. 40 nyelvű Opera telepítő ;]

Szerintem egyébként az Opera 10 már talán tartalmaz valami fejlettebb módszert, rövidesen kiderül. Remélem, azért meg tud majd felelni a magas elvárásoknak...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5477) h_143570 válasza cousin333 (#5476) üzenetére


h_143570
addikt

Enis azon a velemenyen vagyok, hogy fejleszteni fognak a frissites telepiton. Foleg ha folytatni akarjak a widgetek teljesebb erteku bovitmenyeke tetele vonalat.

(#5478) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Frissítettem a 9.61-es verzióra, és azóta folyamatosan fagy a böngésző, nálatok minden rendben? lyenkor mit lehet tenni, teljes reinstall?

(#5479) h_143570 válasza sgergi (#5478) üzenetére


h_143570
addikt

Nalam tokeltesen jol mukodik.
Ilyen szorakozasok eseteben a reinstall nem fog segiteni, csak a profil ujra rakas. [link]
Ha hasznalod az Opera Linket akkor visszont ott elhetnek problemak elso korben celszeru elirtani a link_queue_myopera.dat file-t.

(#5480) AtHoS


AtHoS
nagyúr

(#5481) h_143570 válasza AtHoS (#5480) üzenetére


h_143570
addikt

Nalam nincsen ilyen gond, de egy beragadt suti okozhatja. A PH! forum oldan F12 / Oldalbeallitasok szerkesztese / Sutik itt halal mindre.

(#5482) AtHoS válasza h_143570 (#5481) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sajnos a sütik törlése nem oldja meg. Ez volt az első amit próbáltam. Már átállítottam az azonosítást is, de ugyanaz a helyzet.

read-only mode on the forum

(#5483) AtHoS válasza AtHoS (#5482) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hmm... érdekes.
Töröltem a cache könyvtár tartalmát is, de semmi változás.

Aztán most eszembe jutott, hogy a "Sikeres belépés, rögtön továbbítunk...." szöveg hátha link. Nos, valóban link. Igaz csak nagyon rövid időre van a képen, de sikerült elkapnom és egérgörgővel kattintanom rajta, tehát új ablakban nyílt meg. Az eredeti ablakban sajnos megint a bejelentkezési oldal fogadott, de az új ablakban már a hsz szerkesztési oldal. Most éppen ebben írom ezt a hozzászólást is.

read-only mode on the forum

(#5484) AtHoS válasza AtHoS (#5483) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Most ez egy full tiszta telepítés és rendben működik.

Áhh most rázhatom gatyába az Opera-t :((( hú de nincs hozzá kedvem

read-only mode on the forum

(#5485) cousin333 válasza h_143570 (#5477) üzenetére


cousin333
addikt

És lőn:...[link]

A widgetektől én az automatikus frissíthetőséget és mondjuk az I/O képességeket várom. Amúgy meg leginkább a hardveresen gyorsított oldalak és felhasználói felület érdekelne...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5486) h_143570 válasza cousin333 (#5485) üzenetére


h_143570
addikt

Thx, a linkert. Remelem azert engedelyezesi jogunk lesz ra, nem pedig feldob egy ablakot, hogy "Frissitettem, ugy nem baj!". Mondjuk 2 honapon belul kiderul, kb annyi van meg vissza az evbol, hamer ev veget mondtak az elso alfaknak.

Na igen, a hardveres gyorsitas az meggyozo is lehet (esetleg GPGPU technologiak).
Ha a widgeteket sikerulne feltapolniuk akkor vegre lehetnenek rendesebb bovitmenyek Opera-hoz is. Igy a bovitmeny b*zik, akarom mondani orultek/megszallotak, vitorlajabol is ki lehetne fogni a szel nagy reszet.
Az inline spell check sem lesz rossz. Viszont a note-reszt kibovithetnek egy oldalakra (esetleg azon belul mezokre) vonatkozo reszel, igy olcson lehetne automatikus kiegeszitest bele rakni, mondjuk nekem a jelenlegi formajaban is megfelel.
Szemely szerint az uj felulet design-t is varom, elvegre az Fx brandingjaert felelos egyik emberke onkent jelentkezet alkalmazotnak az Operahoz. Nem mintha barmi bajom lenne a jelenlegivel, mire talaltam egy rendes custom skint addigra az alapot lecsereltek egy nagyon hasonlora.

Mindensetre irogatom a bugokat a 9.61el szemben az M2 mar kapot 2-t a mai nap folyaman. A bookamark/link resz szinten 2-t tegnap.

(#5487) zed01


zed01
őstag

Nekem Ubuntu linuxon az Opera nem jegyzi meg a jelszavakat. Pontosabban felteszi a kérdést hogy megjegyezze-e, de aztán ha újra be akarok lépni, kézzel kell beírnom a felhasználónevet és jelszót.

A másik idegesítő dolog az Operával kapcsolatban az az, hogy nincsenek hozzá kiterjesztések, olyanok mint a Firefoxhoz a SiteAdvisor, vagy a Forecastfox, vagy a AdBlock Plus és sorolhatnám. Nekem kellenének az ilyen hasznos kiegészítők, de sajnos nincs. Firefox-al linuxon is tudom használni a kiegészítőket.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#5488) h_143570 válasza zed01 (#5487) üzenetére


h_143570
addikt

Adblock van jobb klik az oldalon es alulrol a 3dik opcio.
A SiteAdvisor-t szinte teljesen kivaltjak a beepitet phising szurok, bar igaz nem olyan latvanyos. A Haute Secure meg egyenesen a site advisor konkurenciaja.
A forecastfox, ha neve alapjan jol gonolom valami idojaras megjelenito, ami a widget (webalkalmazas) letolto oldalon szinte biztosan talalhato alternativa.

A wanf probleamt visszont paszolom, probald meg a 9.61et hatha abban mar javitottak.

[ Szerkesztve ]

(#5489) Nimrod válasza AtHoS (#5480) üzenetére


Nimrod
addikt

Nekem is ez volt/van.

Akkor ezek szerint újratelepítés a megoldás. :(((

(#5490) AtHoS válasza zed01 (#5487) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Bocs, hogy alap dolgot kérdezek, de Control+Enter -t használsz a név+jelszó beírásához?

Sokan Firefox-hoz vannak szokva, ahol az első karakter beütése után a böngésző felkínálja az előzőleg (a beütött karakterrel kezdődő) mentett adatokat. Na most Opera-nál ez nem így működik. Itt Control+Enter-re kínálja a mentett adatok beillesztését (persze a címsorban lévő Mágus gomb is megfelelő erre a célra)

Más:
Nemrégi problémámból kifolyólag teljesen átszabtam az Opera-t. cousin333 írása segítségével elmentettem a beállításokat. (Ha már itt vagyok szólok, hogy a letiltott reklámokat link nem jó az írásban)
Ezt már rég meg akartam csinálni, de eddig nem volt erőm hozzá, hogy nekiálljak.

Na szóval a vadonat új telepítéssel (mint már előzőekben említettem) rendben működött a kérdéses belépés. Örültem is neki, hogy végre rendbejött. Beállítgattam az elmentett dolgok helyét a friss Opera-ban, majd gyorsba megnéztem, hogy okozott-e ez problémát. Szerencsére nem.

Közben rá kellett jönnöm, hogy van jópár beállítás amit nemtudom hol tárol az Opera, de újra be kellett állítgatni: pl. torrent kezelés, cache méret, cooki kezelés, HistoryNavigation, stb...
Ezeket is beállítgattam, majd ma reggel már megint ugyanúgy problémázott, mint amiért nekiálltam az egésznek. Szerencsére elmentettem az opera6.ini fájlt a DocSettings-ből még tegnap este, így azt visszapakolva megint jól működött.

Nekiálltam a cooki beállításokat módosítgatni és sikerült megtalálni mi okozza a problémát.
Én a sütik kezelésnél alapból beállítottam (eddig), hogy általánosságban csak a látogatott oldalaktól fogadjon el sütit, majd kilépéskor törölje az új sütiket. Amelyik oldalnál meg nem jó a süti törlése ott kézileg beállítottam, hogy ne törölje, esetleg azt is, hogy minden sütit fogadjon el. A !ph-nál is így volt, de hiába állítottam be az összes süti elfogadását és a törlést is kikapcsoltam, valamiért nem működött jól ahogy pár napja még igen.

A Beállítások/Haladó/Sütik részen átállítva "Elfogad minden süti" beállításra viszont már jól működik ismét. Az az érzésem, hogy a 9.61b10463 verzióban valamit módosítottak a süti kezelésen, mert miután erre frissítettem kezdte el csinálni a problémát.

Mod:
Nimrod
Szerencsére nem kellettvolna újratelepíteni, elég átállítani a sütikezelést itt: Beállítások/Haladó/Sütik erre "Elfogad minden süti". Az "új sütik törlése kilépéskor" meghagytam

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#5491) cousin333 válasza AtHoS (#5490) üzenetére


cousin333
addikt

Valószínűleg azzal lesz a hiba, hogy várja a kiegészítést...

Kedves tőled, hogy olyan cikket is a nevemre írsz, amit nem én írtam :). A link azért rossz, mert az oldal elköltözött, a régi meg nem megy.

A beállításokat elvileg az említett opera6.ini fájban tárolja, szóval a leírás alapján ott állítottál el valamit, amit nem kellett volna, de nem tudom, hogy mit. Igazából az lenne a megoldás, hogy visszaállítod az eredeti állapotokat, majd egyesével állítasz, és mindig ellenőrzöd, hogy jó-e még...

A sütik kezelésével vigyázni kell, a korlátozásuk a látogatott címre nem túl szerencsés, pl itt a PH-n, ez saját tapasztalat. Ha mindenképpen "uralni" akarod a cookie-kat, akkor válaszd a mind elfogadását, és hogy kérdezzen rá. Ezután az elején sokat fog kérdezősködni, de ha beállítottad, hogy az adott címről fogadja/ne fogadja el, akkor ki lehet pipálni, hogy ne kérdezzen rá többet. Idővel minden sütit beállítasz, és akkor már csak néha zavarhat meg.

Esetlegolyan probléma is lehet, hogy letiltottad egy fontos süti elfogadását. Ilyenkor nem kérdezt, csak letilt. Ha törölsz, akkor csak a sütiket törlöd, a rájuk vonatkozó szabályokat nem, tehát legközelebb megint letilt.

Másik módszer: az F12-es gyorsmenüből oldalanként tudod állogatni többek közt a sütikezelést. Alapból beállítod, hogy mondjuk csak az adott honlapról fogadjon el sütit, míg egyes lapoknál (mint a PH), mindet engedélyezed...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5492) AtHoS válasza cousin333 (#5491) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Kedves tőled, hogy olyan cikket is a nevemre írsz, amit nem én írtam"

Most megnéztem és tényleg nem te írtad :B Ez az én figyelmetlenségem, bocsi :R
Logout blogodból mentem a "Keresés az Opera böngészőben" cikkedre, aminek a legalján a hozzászólások előtt van egy rész Előzmények címmel, ahol a legelső link az "Opera beállításainak lementése" cikkre mutat. Innen én egyértelműen arra következtettem, hogy azt is Te írtad, meg sem néztem ott a szerzőt, csak a cikket olvastam :B

Semmit nem állítottam azon kívül, hogy frissítettem 9.61b10463-ra.
Hiába állítottam egyénileg át az F12-vel elérhető menüből a prohardver-hez tartozó sütikezelést "Elfogad minden sütit"-re. Ezzel a verzióval át kellett állítanom az addig jól működő általános süti kezelést "Csak a látogatott oldalaktól fogad el sütit"-ről "Elfogad minden sütit"-re. Ezután minden rendbe jött, tehát az új verzióban változtattak valamit a sütikkel kapcsolatban.

Annyira nem akarom uralni a sütiket, de fölöslegesen ne legyenek, ha nem muszály. Most már jól működik ez a lényeg és legalább a beállításfájlok is el lettek különítve. Ezt már régóta szerettem volna megcsinálni, de nem jutottam még odáig, hogy konkrétan nekifogjak :)

read-only mode on the forum

(#5493) Nimrod válasza AtHoS (#5490) üzenetére


Nimrod
addikt

Köszönöm, így tényleg jó! :R

(#5494) mrhero válasza cousin333 (#5444) üzenetére


mrhero
tag

kosti szepen a valaszokat.
kiraly ez a bongeszo. annyira megszerettem az elmult 1-2 napban. nem is tudom h lehettem meg nelkule :)

(#5495) mrhero válasza h_143570 (#5454) üzenetére


mrhero
tag

jo a link. tud magyarul. csak at kell allitani, h a gmail motorjat hasznalja. az ospell.js fajlban kell atirni h 2-es default engine-t 0-ra(az a gmail.). A gmail bejelentkezesnel meg kell adni h megjegyezze a login adataid, csak igy tud hozzaferni a script a motorhoz. van 1-es engine is de nem emlexem mar mi az. az oldalon amit linkeltel ez mind le van irva

[ Szerkesztve ]

(#5496) mrhero


mrhero
tag

a kresomotorokhoz hozza akartam adni a torrentz-t, de nem reagal ra, ha a keresoablakon itt akarok keresni. mi lehet a baj?
ezt irtam be: http://www.torrentz.com/search?q=

(#5497) h_143570 válasza mrhero (#5495) üzenetére


h_143570
addikt

Koszi, akkor jol emlekeztem csak nem astam eleg melyre.

(#5498) erdoke válasza mrhero (#5495) üzenetére


erdoke
titán

Módosítottam a motort a paraméterező js-ben, és valóban meg is jelent pár plusz nyelv. Viszont annak ellenére nem működik, hogy be vagyok jelentkezve Google fiókba. Csak villog a 3 piros négyzet percekig, és nincs ellenőrzés. :F

A legjobb aláírás a héten

(#5499) cousin333 válasza mrhero (#5496) üzenetére


cousin333
addikt

Lemaradt a végéről egy %s

"We spared no expense"

(#5500) mrhero válasza erdoke (#5498) üzenetére


mrhero
tag

az nem eleg,h be vagy jelentkezve szvsz, sot nem is kell,h bejelentkezz. az "E-mail cím és jelszó megjegyzése ezen a számítógépen" negyzetet ki kell pipalni

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.