Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) petymeg


petymeg
addikt

üdv!
winmo-s omnia pda-n operát (és explorert is) használok. ha be akarok lépni a cib bank e-bankjába nem enged be (se operával se explorerrel) merthogy a böngészőm nem támogatja a java kisalkalmazásokat. mit kell beállítani/letölteni/telepíteni, hogy betudjak végre lépni?
előre is köszi!

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#6352) cousin333 válasza Sweet Lou 6 (#6350) üzenetére


cousin333
addikt

Beírod a címsorba, hogy opera:about, és kilistázza neked a használt könyvtárakat.

"We spared no expense"

(#6353) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Van vajon működő Office (Word, Excel, Powerpoint) plugin Operához?
Eddig nem találtam.

Sk8erPeter

(#6354) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#6353) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Senki nem tud ilyenről? :D Lehet, hogy nincs is, de gondoltam hátha valaki tud némi infót. :B :R

Sk8erPeter

(#6355) pumpedli


pumpedli
csendes tag

Miért van az hogy Operában (9.64) egyszer gépelek félre 1 url-t az address barban és nyitnám meg az oldalt (enter), mondjuk gmailc.om, azt rögtön megjegyzi és legelsőnek teszi be ahogy gépelném máskor, különben meg folyamatosan minden nap többször beírásra kerül hogy gmail.com és meg is nyitom, de esze ágában nincs megjegyezni? Ez már régebb óta idegesít, hogy az address bar-ban megjegyzett címek kiszámíthatatlanok.

Lehet olyat hogy csak 1 címet töröljek ki az address bar felajánlott címeiből? Netán én manuálisan írjak bele valamit amit szeretném hogy automatikusan arra egészüljön ki a cím, ne kelljen végig beírni?

További megjegyzés: az autosizer.js szériatartozéka kéne legyen az operának már régóta. El tudom képzelni hogy a képeknél a shrink to fit funkció hiánya, a potenciális felhasználókat más böngészők felé tereli.

''Reality is our game ;)''

(#6356) Torry


Torry
addikt

Hi all!

Eléggé szaggatnak,lassúak a flash videók nálam. Lehet ellene tenni valamit? (1.8-as Dual Core, 2 giga ram)
Az SD és HD videók egyaránt.

(#6357) h_143570 válasza Torry (#6356) üzenetére


h_143570
addikt

Probald meg feltenni a legujabb 9.64-es Operat es frissitsd be a Flash Plugint.
http://get.adobe.com/flashplayer/thankyou/?installer=Flash_Player_10_for_Windows

Ha meg mindig szorakozik akkor nezd meg 1 masik bongeszobol is.

(#6358) cousin333 válasza pumpedli (#6355) üzenetére


cousin333
addikt

Az opera:about "oldalon" nézd meg a profilmappád helyét. Itt kellene lennie egy typed_history.xml nevű fájlnak. Ezt Notepad-al megszerkeszted, és elmented.

Amúgy meg a gyakrabban használt címeknek adja meg azonosítót. Elmented könyvjelzőként, majd a tulajdonsáok résznél beírsz pár karaktert (pl. "ph"-t a Prohardvernek) ezután már csak ezt kell beírni a címsorba.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6359) sgergi


sgergi
veterán

A gyorshívó egyik pillanatról a másikra eltűnt, és nem is jön elő új lap megnyitásánál. Ez mitől lehet, illetve hogyan lehetne visszacsalogatni?

Köszi

(#6360) cousin333 válasza sgergi (#6359) üzenetére


cousin333
addikt

Üres új lap alján, jobb alsó sarokban nincs valami szöveg? Ha van, kattints rá! :)

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6361) sgergi válasza cousin333 (#6360) üzenetére


sgergi
veterán

Nincs. :N Full üres, fehér lap az új lap.

[ Szerkesztve ]

(#6362) cousin333 válasza sgergi (#6361) üzenetére


cousin333
addikt

Akkor nincs más hátra, format c: ... ;]

De előtt még próbáld meg ezt a címsorba írni: opera:config#UserPrefs|SpeedDialState, majd 1-esbe állítani és alul "Mentés" gombot megnyomni. Esetleg Opera restart kell, de nem hinném.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6363) sgergi válasza cousin333 (#6362) üzenetére


sgergi
veterán

Köszi, ez megjavította. :R

(#6364) cousin333 válasza sgergi (#6363) üzenetére


cousin333
addikt

A 2-es beállítás is jó, ráadásul akkor el sem lehet tüntetni. :)

Elvileg...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6365) sgergi válasza cousin333 (#6364) üzenetére


sgergi
veterán

Ahogy mondod:
1: megjelenik, de eltüntethető
2: megjelenik és nem is lehet eltüntetni
3: eltűnik, nem is lehet előhozni, fehér a lap.

Nekem valahogy átállítódott a 3-asra.

(#6366) Thunderzolee

Halee!

Mi baja az Operámnak?
Elekezdett villogni az egér. Mármit a nyíl. Csak Prohardveres oldalak vannak megnyitva, meg myVipen nézegetek adatlapokat.
Most indítottam el a Feladatkezelőt, meg Process Explorert, de nem látok semmit, illetve csak azt, h Opera használ valamicskét, de végülis nem is tudom mit kéne néznem. :B
Ha félrehúzom tálcáűra egeret, ott nem villog; vagy ha lerakom tálcára Operát, akkor megszűnik az egér villogása, és más programokat használva sem villog, csak Operával.
Most indítottam víruskereső(ket) szépen sorban egymás után, de az órákig is eltart, vagy egyáltalán ez vírus, vagy valami más baja van Operámnak? :F

Ide ahová most írtam (ebben a fehér mezőben), itt nem villogott a kurzor.
De az egér nyila az itt is villog.
Újraindítottam, de nem szűnt meg.

Mi ez? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6367) Thunderzolee válasza Thunderzolee (#6366) üzenetére

Újraindítottam közbena gépet.
Megszűnt.

De mi volt ez? :F

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6368) Penge_4 válasza Thunderzolee (#6367) üzenetére


Penge_4
veterán

Olvass vissza. Már több embernek volt ilyen problémája. A cookie törlés volt akinél segített, volt, akinél nem használt. A jelenség oka ismeretlen.

[link], [link], [link], [link]

(#6369) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Új 10-es build:
Opera 10.0 Build 1491 Alpha

Changes in Opera 10.0 Build 1491 Alpha:
Highlights
* Skin designers can enable opera:config#UserPrefs|DebugSkin and hover any button for skin element info
* Crash report improvements, and the crash upload dialog can be disabled from opera:config#UserPrefs|ShowCrashLogUploadDialog
* [DSK-173345] Work in progress: No easily accessible option to use another BitTorrent client (affected by DSK-251955 under Known Issues)

Stability
* Fixed crash when tab closing behaviour is "Activate first tab opened from current tab"
* Work on: [CORE-19925] Many scripted plugins at the same time can crash Opera
* Reverted "[CORE-20191] crashes when overwriting TEXTAREA in designMode document"; fixes CORE-20342 and DSK-251789 (Gmail rich text problem, and freeze on several sites)
* [DSK-229929] Crash when dragging tabs in and out of windows
* [DSK-250634] Crash on form submit
* [DSK-251868] Crash dialog crashes on right clicking input
* [CORE-19023] Crash on loading sueddeutsche.de
* [CORE-20030] Opera starts freezing when more than 22 dashes ("-") appear in a textarea
* [DSK-251437] Crash on clicking refresh display toolbar button when Opera inactive
* [DSK-251275] Crash on printing
* [CORE-20541] Crash on animateMotion with empty values attribute
* [CORE-19030] Manipulating styles on an object that is showing fallback content causes script execution lockup
* [DSK-251437] Crash on clicking refresh display toolbar button when Opera inactive
* [DSK-252417] freeze on hovering image link in aligned block

User Interface
* Usage report additions: Searches, number of accounts preferring HTML compose, spell check preference, log if the search was a default search from dropdown or history search from dropdown
* [DSK-197251] Keyboard shortcut assigner shoud be able to handle non-ASCII characters
* [DSK-237245] Text cut off in save attachments dialog
* [DSK-248270] White edges/background for newsfeed/RSS icon
* [DSK-248653] Login dialogs corrupted on startup
* [DSK-250638] Background not highlighted on Personal bar links
* [DSK-251283] Fake shortcut displayed for some menu items (such as Full Screen)
* [DSK-251288] Add an option to disable the crashlog dialog
* [DSK-252185] Fast forward in Google doesn't work in Italian
* [DSK-251279] Font selection buttons are switched in Preferences
* [DSK-250270] Opera shows green light for unsecure http auth when accessed secure https site before
* [DSK-192585] Japanese text in EXIF gets garbled

Core
* [CORE-20485] Don't always check cached redirects by default
* [CORE-18820] Executing delayed scripts must be finished before sending content loaded event
* [CORE-15286] emptying img src does not stop image from loading
* [CORE-17217] Links not clickable with DSE if script is slow loading
* [CORE-17828] GetBoxRect gives incorrect result for inline which contains block
* [CORE-14977] Doesn't fire DOMContentLoaded when a script is added with document.write
* [CORE-20373] Scripting not resumed after manipulating visibility of display:none object (Elements are unclickable when signed in for blog.sina.com.cn)

Site Compatibility
* [CORE-11248] Nested forms break layout
* [CORE-18920] Check if the url is a relative url even if it contains a colon but not ://

Opera Turbo
* Fix for Turbo icon height
* [TURBO-202] Make sure context caches get cleared along with normal cache
* [TURBO-203] Perform full reload with new usage info when opening images manually

Mail
* [DSK-252156] Forced exporting mail option on missing body
* [DSK-252321] Mail lost when upgrading if you have no Mail Root Directory set
* [DSK-251611] Opera randomly crashes on compose window
* [DSK-226623] Deleting Text in Quick Reply with Shift-Del removes message

Windows
* Made the MSI installer display an error when Opera is running
* Fixed eternal crash logging loop on a crash during startup
* [DSK-251283] Fake shortcut displayed for some menu items (such as Full Screen)
* [DSK-235536] Spaces inserted before the last character in Korean words
* [DSK-247941] Chinese Input method Issue, Which can't overwrite the selected content in text box.
* [DSK-248683] It should not be possible to upgrade Opera while Opera is running as another user
* [DSK-250011] Thumbnail profile folder not moved to correct location
* [DSK-251955] Opening files in other applications/View source in external text editor doesn't work
* [DSK-252012] "Open with other application" gives "No registered application for this extension" error message


WARNING: Please only test upgrading if you have backed up your Opera profile!

read-only mode on the forum

(#6370) Thunderzolee válasza Penge_4 (#6368) üzenetére

Köszi! :R

Egyébként nem szűnt meg teljesen, myVip oldalak nézegetése közben előfordul azóta is.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6371) Penge_4 válasza Thunderzolee (#6370) üzenetére


Penge_4
veterán

Bár nem vagyok tag közösségi oldalakon, így nem is kísérem figyelemmel a fejlődésüket, de párszor már láttam ilyeneket és azt kell, hogy mondjam, validáció szempontjából a veszélyes hulladék kategóriába sorolhatók. :D Kb a Facebook volt az (2 éve, azóta nem néztem, de hallottam, hogy az is "megújult"), amire azt tudtam mondani, hogy korrekt volt design és sebesség tekintetében is és valóban nem arra ment, hogyan zsúfolhatunk egy 1024x768-as téglalapra minél több erőforrászabáló csilivili vizuális hatást és reklámot. :D

(#6372) pumpedli válasza cousin333 (#6358) üzenetére


pumpedli
csendes tag

Nagyon kösz! Ez az azonosító dolog a könyvjelző tulajdonságainál tényleg hasznos.

''Reality is our game ;)''

(#6373) VladimirR


VladimirR
nagyúr

miota feltettem a 1491-es build-et (10-es alpha), azota nem birom ravenni az opera-t, hogy a .torrent file-ok letoltesekor a hagyomanyos save/open/cancel dialogust mutassa
mindenkeppen valamelyik torrent klienssel (vagy a sajatjaval, vagy a rendszer alapertelmezettjevel) le akarja tolteni a torrent file tartalmat
az sem sehgit, ha [L:opera:config#BitTorrent%7CEnable]letoltom[/L] a beepitett bittorrent klienst
beallitasoknal a torrent tartalomhoz (application/x-bittorrent) az van beallitva, hogy mutassa a dilaogus (mutat is, de ott egy arva save sincs, csak arra kivancsi, hogy o maga nyissa meg, vagy a µTorrent)

mit tegyek, hogy visszaterjen a regi dialogus, ahol el tudom menteni a file-t (de megvan a lehetoseg, hogy akar meg is nyissam µTorrent-tel)?

(#6374) VladimirR válasza VladimirR (#6373) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"mit tegyek, hogy visszaterjen a regi dialogus, ahol el tudom menteni a file-t (de megvan a lehetoseg, hogy akar meg is nyissam µTorrent-tel)?"

elso korben tanulj meg olvasni, ket post-tal fentebb bemasolta AtHoS a changelog-ot

* [DSK-173345] Work in progress: No easily accessible option to use another BitTorrent client (affected by DSK-251955 under Known Issues)

(#6375) x63


x63
aktív tag

Sziasztok !
Érdekes prolémám van, valaki segíthetne. 64 bites Vistát használok, a gép indulása után ha elindítom ez Operát azon kívűl nem tudok semmit használni, az Opera rendesen megy, de hiába kattintgatok akárhová semmi nem működik.
Viszont -és most így használom- ha az Opera előtt elindítom a Firefoxot és utána az Operát akkor minden rendben van és később be is zárhatom a Firefoxot ujraindításig nincs hiba.
Bármi mást indítok csak a Firefox segít. :)

[ Szerkesztve ]

Mert aki hazudik, az csal, Aki hazudik, az lop, Hazudni, csalni: csúnya dolog!

(#6376) morzsika


morzsika
tag

a problemám a következő:

a gmail-lel nem nagyon bír az Operám. Évek óta használom, de mióta a 9.64-es van fenn, alig bírja megnyitni a leveleket, és sokszor kapom: "MÉg dolgozunk"- feliratot és onnantól lefagy. Nagyon lassan nyitja meg a leveleket, és a műveletek is kiszámíthatatlanok.
Próbáltam IE alatt gmail-ezni, ott semmi gond :(

Ha arra a pillanatra vársz, amikor minden kész, akkor soha nem fogsz semmit elkezdeni.

(#6377) Penge_4 válasza morzsika (#6376) üzenetére


Penge_4
veterán

Mennyi Labs van engedélyezve? Nem igazán tudok sokat tanácsolni, vagy használj 10-es alfát, azzal már valamivel jobb, vagy használd a régebbi felületen (Older version link felül).

(#6378) cousin333 válasza morzsika (#6376) üzenetére


cousin333
addikt

Próbáljátok ki egy Opera Portable változatot. Ha azzal nem csinálja, akkor a telepített verzióval van baj, nem konkrétan az Operával. Ebben az esetben pl. opera6.ini törlése, vagy teljes Opera reinstall.

"We spared no expense"

(#6379) morzsika válasza cousin333 (#6378) üzenetére


morzsika
tag

most olvastam egy másik topicban ezt a linket:

[link]

mondjuk nem tudok angolul, max konyhanyelven :)

Ha arra a pillanatra vársz, amikor minden kész, akkor soha nem fogsz semmit elkezdeni.

(#6380) morzsika válasza morzsika (#6379) üzenetére


morzsika
tag

egyik sem segített :(

opera.ini törlése.. reinstall, mind megvolt :(, Comodo tűzfalra csere, futott a spybot, ad-aware, vírusirtó (kétféle)
az Operáról nem szeretnék váltani, ezért gondoltam egyet, és a régebbi verziót (gmail-nél) választottam. Nem olyan dizájjjnos, fáintos.. de teszi a dolgát. :)

[ Szerkesztve ]

Ha arra a pillanatra vársz, amikor minden kész, akkor soha nem fogsz semmit elkezdeni.

(#6381) Penge_4


Penge_4
veterán

Jon von Tetzchner a 15 éves Opera alkalmából 15 kérdésre válaszolt.

(#6382) h_143570


h_143570
addikt

Egy esetlegesen erdekes cikk a Magyar Opera blogrol.

Hibajavítások magyar oldalakon

(#6383) cousin333


cousin333
addikt

Újabb előzetes!

Opera 10 b1497

"We spared no expense"

(#6384) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Rendszeresen eltűnik a javascriptek fölött a kurzor az opera. Elkezd villogni és ameddig nem zárom be a bűnös oldalt csak villog akárhova viszem az ablakban (de csak az operán belül). Nem minden oldal hozza ki belőle ezt de pl myvip igen.
Látottott valaki ilyet?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6385) Sweet Lou 6 válasza daninet (#6384) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Én ezt IE 8-nál tapasztalom csak, ugyanúgy myvip alatt :DDD
Mondjuk az is hozzátartozik, hogy Operával nem nézek myvipet, iwiwet...
Egyébként engem is érdekelne, hogy mitől lehet ez :F

sweetlou6.wordpress.com

(#6386) doc


doc
nagyúr

lehet hogy csak nekem uj, de tok veletlenul fedeztem fel, hogy a shift+nyilbillentyukkel remekul lehet navigalni a linkek kozott, jol ki is emeli, igy nem kell egereszni :)

meg egy kerdes:
Linux alatt, 9.64-es operaval mostanaban sok a gondom
illetve igazabol csak egy: ha feldob egy dialogusablakot (akar pl. a save dialogust) akkor 10-20% esellyel szetfagy az egesz bongeszo
ez indulaskor nagyobb arany, miutan "lenyugodott", vagyis betoltotte mind a 60-70 megnyitott fulet (tudom :B) mar kisebb esellyel hasal el
strace-elve annyit latok, hogy a lefagyas utan csupa gettimeofday()-t hiv veg nelkul
valaki talalkozott mar ilyennel? esetleg otlet a megoldasra?
kiprobaltam a 10-es alphat, azzal nem csinal ilyet (bar regebben ezzel sem volt soha ilyen gond)
esetleg valahonnan letoltheto egy dinamikusan linkelt valtozat az operabol? hatha...

(#6387) Sweet Lou 6 válasza doc (#6386) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Nekem Ubuntu 9.04 alatt a 9.64-es Opera egy-két oldalt be se tölt (miközben a firefox mellette simán), de pl. olyan is volt, hogy nem tudtam görgetni az egérgörgővel

sweetlou6.wordpress.com

(#6388) doc válasza Sweet Lou 6 (#6387) üzenetére


doc
nagyúr

nekem semmi mas gondom nincs (es nem is volt) vele, csak most ez :(
mondjuk nem Ubit hasznalok, de gondolom ez mindegy :)

(#6389) Bali27


Bali27
addikt

SZiasztok!
AZ lenne a kérdésem hogy mitől lehet az hogy a 9.64 es Opera a youtube-ra nem bir belépni.. Most meg is változtattam a jelszavam, (IE böl belép simán) töröltem minden sütit, stb....

(#6390) vv5204


vv5204
senior tag

Sziasztok!

Egy ideje már Operát használok és nagyon tetszik, de az adatvédelemmel
nem vagyok megelégedve. Ha felmész erre az oldalra :
https://www.jondos.de/en/anontest
akkor látni fogod, hogy az Opera mindent elárul annak az oldalnak
amit épp meglátogatsz. Legfájobb pont, hogy azt is megmondja
milyen operációs rendszert használsz és annak milyen a nyelve.
A jobb egérgomb, böngésző maszkolása nem javít az eredményen.
A kérdésem tehát az tudja-e valaki, hogyan lehet rávenni az operát, hogy
-javascript-el vagy anélkül- a személyazonosságunkat ne tárja
ország-világ elé.
Ha az említett oldalról letölthető Firefox-al meg lehet oldani,
akkor biztos vagyok benne, hogy az Operával is...
Előre is kösz.
Thomas Magnum

(#6391) copin válasza vv5204 (#6390) üzenetére


copin
őstag

Nem tudom ennek mi koze az adatvedelemhez, de ha olyan bongeszot akarsz, ami nagyjabol semmit nem ir ki (es ezzel neheziti a bongeszest), akkor hasznalj kikapcsolt jscriptel lunascape-t, webkit-el. Ezeket az adatokat minden bongeszo kiadja, mert ki kell, de legalabbis celszeru.

(#6392) h_143570 válasza vv5204 (#6390) üzenetére


h_143570
addikt

Ezek mindegyike a bongeszest seggito adat, amit az oldalak hasznalnak fel a megfeleo tartalom megjelenitesehez. Ha kikapcsolod oket jelentosen mertekben rontani fogjak a bongeszes es a megjelenitett tartalom minoseget.
(Valojaban tulsok vizet az adatvedelem szempontjabol nem jelentenek, de sajnos hatasosak felhaszno hulyitesre.)

Az oldalrol letoltheto egy Fx plugin, ami attir bar beallitast, ezek nagyresze Operan belul is megtheto.

1, A beallitasok kozott tiltsd le az automatikus suti fogadast es a Referrel elkuldest.
CTRL-F12 / Halado / Halozat es Sutik resz alatt talalod.

2, Tiltsd le a CTRL-F12 / Halado / Tartalom (a forditasban nem vagyok biztos) reszen mindent.
Ahhoz, hogy a teszten atmenj eleg csak a Java es a Javascript letiltasa. Ezt az F12re elojovo menubol is megteheted. Sot az 1es pontban javasolt 2 beallitast is.

3, Hasznalj anonimizalo proxikat vagy halozatokat mint pl ToR
(ugyis az IP cim szamit a vegso soron, az fogja megmondani a szemely azonosagodat, mar ha a birosag kotelzi a szolgaltato a kiadasara)

Ha ezt mind megteszed akkor mar nem csak orulhetsz, hogy az oldalon az eredmeny az lesz, hogy "biztonsagban" vagy, hanem tenyleg abban is leszel, mar ammenyire ez otthoni szinten lehetseges. A bongeszesi elemeny romlas termeszetesen mas kerdes.

A bongeszo azonosito szovegek hardcodolasra kerultek, igy azokkal nem tudsz mit kezden. Nem mintha kulonosebben szamitana, hogy az milyen oprendszered es annak melyik nyelvi verzioja fut.
Azt, hogy be tudnak-e ra torni ugyis azon mulik, hogy hogyan van beallitva a rendszer, rendesen patchelt-e es foleg mennyire ostoba/hiszekeny a felhasznalo.

Bar ha jobban bele gondolok meg a bogeszo azonosito szoveg eltuntetesere is van megoldas.
4, Telepits lokalis proxy-t, amin atvezetve a bongeszott barmit eltuntethetesz a HTTP Header-bol. [Privoxy]

A 1 es 2 es pontban levo beallitasok oldalakent is valtoztathatoak.

(#6393) vv5204 válasza h_143570 (#6392) üzenetére


vv5204
senior tag

Köszönöm szépen ezt a mindenképp tartalmas hozzászólást! ;-)
Persze válaszra csak még több kérdése lesz az embernek. :-)
A Tor-t ismerem és abból kifolyólag a Privoxyt is.
Az világos, hogy rejtik a meglátogatott oldalakat, azonban azt nem tudom, hogy
a egy folyamatban lévő letöltést -mondjuk a rapidshare-ről- is képes-e az internet szolgáltató elöl rejteni. Ugyanez a kérdés nemcsak a fent említett progikra érvényes,
hanem a webproxykra is. (A Privoxy nekem túl lassú volt (vagy nem voltam elég türelmes)
ha minden áron rejtőzés akkor anonymouse, az egyik legjobban rejtő webroxy.)
Persze némi kompromisszum árán.
Érdekes még az Opera Turbo is.
Bár tömörítés a lényege, oldalak meglátogatásánál -a tűzfal aktív kapcsolatainál látszik-, hogy ha be van kapcsolva nem a látogatott oldal IP címéhez csatlakozik, hanem az Operáéhoz. Akkor a tömörítés mellett rejt is? Vagy nem?
Vagy hagyjuk a fenébe ezt az egész témát és inkább menjünk le focizni? :-))

Üdv.
Thomas Magnum

[ Szerkesztve ]

(#6394) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!

FF-nél van egy Extended Statusbar nevű beépülő, ami faszán mutatja az adott oldal betöltési sebességét és az ahhoz szükséges időt, képek számát, stb., létezik még ilyen Operához is? Mert az oldalon ezt írják erről a pluginről:
"A Statusbar with speed, percentage, time and loaded size (similar to Opera's one)"
Állítólag régebben alul látszott Operánál, én azt a verziót még nem láttam, de elérhető ez a mostani verziókban is?

Nekem leginkább arra a funkcióra lenne szükségem, ami mutatja az oldalletöltéshez szükséges időt.

Előre is köszi a választ! :R

Sk8erPeter

(#6395) Sk8erPeter válasza vv5204 (#6393) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Muhaha
:DDD :DD :DDD

Sk8erPeter

(#6396) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6394) üzenetére


Penge_4
veterán

Shift+F12->Toolbars->Progress bar->Pop-Up at bottom
Elég hülyén van megoldva, mert lebegő (a Start Bar-hoz hasonlóan), nem pedig beépül a Statusbar-ba, de megoldható.

(#6397) copin válasza Sk8erPeter (#6395) üzenetére


copin
őstag

Your ISP is Opera Software ASA! Your IP is using Opera! biztonsagi kockazat ez a troll :))

(#6398) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6396) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nagyon köszönöm, ez jó lesz! :R :R :R
Amúgy az, hogy lebegő, önmagában még nem lenne baj, csak az, hogy eltűnik, nem marad ott, hogy később is tudjam, mennyi időre volt szükség. Az mondjuk nem lenne rossz.
Hogyhogy nem magyar Operát használsz? :) Gondolom szándékos, de miért?

(#6397) copin: pedig nálam "jól" jelenik meg: [link] :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6399) h_143570 válasza Sk8erPeter (#6398) üzenetére


h_143570
addikt

Bocsi, hogy be kottyokok, de az en esetembe azert mert jo par eve elegem lett a magyar forditasok minosegebol. Nem Opera eseten, csak hat akkor mar legyunk konzekvensek.

(#6400) Sk8erPeter válasza h_143570 (#6399) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Érthető! Azt is agyon kéne ütni, aki a Photoshop-ot magyarra fordította, sok helyen annyira béna a fordítás... :D

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.