Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Wolfskin válasza M_AND_Ms (#18000) üzenetére


Wolfskin
őstag

próbáltam, nem kérdezi... :(

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#18002) M_AND_Ms válasza Wolfskin (#18001) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem tiltottad le véletlenül, hogy ezentúl nem kell ezen az oldalon megjegyeznie a jelszavakat?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#18003) Wolfskin válasza M_AND_Ms (#18002) üzenetére


Wolfskin
őstag

nem tudom. nem hiszem, tudatosan semmiképp. ha igen, hogy lehet feloldani?

de nekem olyan, mintha gépfüggő lenne. ugyanazt az operát (usb) vittem át a munkahelyi laptopra, és ott kapásból két fiók van (mindkettő) felsorolva a beléptető fülön. :F

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#18004) Sk8erPeter válasza Wolfskin (#18003) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Próbáld meg azt, hogy Ctrl+F12 > Forms > Password Manager... -nél kitörlöd a Gmailt (accounts.google.com-ra keress), aztán majd bejelentkezéskor megint elmented a jelszavakat, hátha így jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#18005) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Több hazai oldalon feljön egy biztonsági figyelmeztetés, hogy nem ellenőrzött a tanúsítvány.
Ez régóta így vagy, de a legújabb verzió óta nem is tudom megnyitni az oldalt emiatt.
Olvastam rá valami megoldéást, hogy pl. a netlock weboldalán el kell fogadtatni avgy 150 féle tanúsítványt, de él bennem a remény, hogy van ennél egyszerűbb megoldás is.
Nem tudom, hogy csak a netlock tanúsítványai ilyenek, de leginkább itthoni weboldalaknál láttam ezt a hibát.

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18006) Wolfskin válasza Bici (#18005) üzenetére


Wolfskin
őstag

igen, pl. a hvg oldala tipikusan ilyen. rányomsz 5-10x a elutasítra, akkor abbahagyja.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#18007) Wolfskin válasza Sk8erPeter (#18004) üzenetére


Wolfskin
őstag

ok, megpróbálom.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#18008) Sk8erPeter válasza Bici (#18005) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

[link]

Sk8erPeter

(#18009) Bici válasza Sk8erPeter (#18008) üzenetére


Bici
félisten

:R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18010) brd válasza Bici (#18005) üzenetére


brd
nagyúr

Az oldal megnyitására a topictárs megírta az egyik választ (szerintem egyébként jobb lenne visszatérni a 12.02-höz), a tanúsítványos figyelmeztetésre viszont:

Ne éljen, nincs más mód. ;] Innen, kb. 6-7 db a legtöbb felhasználónak elég (Class Gold, Class C-sek, Class B-sek, OnlineSSL, és érdemes még a cirkalmas nevű KGYHSZ-sat is, bár ez nem netlock, de jól jöhet). Az e-Szigno-val van még leginkább baj, de ott is elég az első 4 db-ot letölteni/megbízatni az Operával benne. (Bájdövéj, éppen tegnap szembesültem vele valakinél, hogy nem Opera-specifikus a probléma, a Firefox tanúsítványtárában sincsenek benne.)

The only real valuable thing is intuition.

(#18011) Bici válasza brd (#18010) üzenetére


Bici
félisten

A link nem műxik, csak ha átírom sima http-re.
Ezután ha bármelyik tanúsítványra kattintok, semmi nem műxik...
"Unable to complete secure transaction"
Ha ezt is átírom http-re, akkor már jó, de így hiába nyomok rá hogy bízzon meg benne, legközelebb sem jó...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18012) brd válasza Bici (#18011) üzenetére


brd
nagyúr

12.10-zel a topictárs által írt beállítást változtasd meg először, utána csináld meg, amit írtam.

The only real valuable thing is intuition.

(#18013) Bici válasza brd (#18012) üzenetére


Bici
félisten

Okés, köszi, este visszatérek rá. :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18014) Rikarda


Rikarda
csendes tag

Sziasztok.

12.10-es van fenn. És mikor a személyes adatokat törlőm, előzmények, stb, és vége, akkor lefagy. Amikor elindítom, akkor meg az AdBlock-ot mindig újra teszi. Tapasztalt más is ilyet? Nem mindig csinálja. Rendszer Win7, Operához még fenn van az AdBlock mellett a Block Yourself from Analytics.

(#18015) Wolfskin válasza Sk8erPeter (#18004) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi, ez segített

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#18016) Sk8erPeter válasza Wolfskin (#18015) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ennek örülök, szívesen!

Sk8erPeter

(#18017) DeathAdder válasza sing1ep1ayer (#17993) üzenetére


DeathAdder
veterán

Hali.

Valami nem jó, elmondom hogy csináltam.

Tehát új Jegyzettömbbe becopyztam az egészt amit írtál, majd a .txt-t átváltottam minden fájl-ra és elmentettem valami.reg névvel (ugye a pont elé bármit írhatok)
Aztán dupla klikk a .reg fájlra, leokéztem, succesfully.

Hogy ne legyen kavarodás az USB Opera mappát a Program Files-ba másoltam így értelemszerűen nem kellett a jegyzetben elérési utat megváltoztatni (C:\Program Files és azon belül az .exe fájl)

Aztán vezérlőpult, alapértelmezett programok, de sehol nem látom még mindig az Operát :(

Ezt másoltam a jegyzettömbbe:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\RegisteredApplications]
"Opera Internet Browser"="Software\\Clients\\StartMenuInternet\\Opera\\Capabilities"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet]
@="Opera"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera]
@="Opera"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera\Capabilities]
"ApplicationDescription"="The Best Internet Experience on any device"
"ApplicationIcon"="\"C:\\Program Files\\Opera\\Opera.dll\",0"
"ApplicationName"="Opera Web browser"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera\Capabilities\FileAssociations]
".oex"="Opera.Extension"
".htm"="Opera.HTML"
".html"="Opera.HTML"
".xht"="Opera.HTML"
".xhtm"="Opera.HTML"
".xhtml"="Opera.HTML"
".mht"="Opera.HTML"
".mhtml"="Opera.HTML"
".xml"="Opera.HTML"
".torrent"="Opera.HTML"
".bmp"="Opera.Image"
".jpeg"="Opera.Image"
".jpg"="Opera.Image"
".png"="Opera.Image"
".svg"="Opera.Image"
".gif"="Opera.Image"
".xbm"="Opera.Image"
".oga"="Opera.Image"
".ogv"="Opera.Image"
".ogm"="Opera.Image"
".ogg"="Opera.Image"
".webm"="Opera.Image"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera\Capabilities\Startmenu]
"Mail"="Opera"
"StartMenuInternet"="Opera"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera\Capabilities\UrlAssociations]
"http"="Opera.Protocol"
"https"="Opera.Protocol"
"ftp"="Opera.Protocol"
"mailto"="Opera.Protocol"
"nntp"="Opera.Protocol"
"news"="Opera.Protocol"
"snews"="Opera.Protocol"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera\DefaultIcon]
@="\"C:\\Program Files\\Opera\\Opera.exe\",0"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera\InstallInfo]
"ShowIconsCommand"="\"C:\\Program Files\\Opera\\Opera.exe\" /ShowIconsCommand"
"HideIconsCommand"="\"C:\\Program Files\\Opera\\Opera.exe\" /HideIconsCommand"
"ReinstallCommand"="\"C:\\Program Files\\Opera\\Opera.exe\" /ReInstallBrowser"
"IconsVisible"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera\shell]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera\shell\open]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera\shell\open\command]
@="\"C:\\Program Files\\Opera\\Opera.exe\""

(#18018) DeathAdder válasza AtHoS (#17990) üzenetére


DeathAdder
veterán

Amikor telepítem a böngészőt az USB verzió mappájába, akkor megint fél percet kell várni, hogy a böngésző megnyíljon, tehát ugyanott vagyok :(((

(#18019) Dictator^ válasza DeathAdder (#18018) üzenetére


Dictator^
veterán

Ezt próbáltátok már?

Register any browsers as default...
(Pont Opera@USB-t mutatja bent alul, ha jól olvastam)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#18020) AtHoS válasza DeathAdder (#18018) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor nincs ötletem, hogy az addig jól működő portable mitől lesz lelassítva, ha ugyanazt telepíted a portable könyvtárba rendesen. Itt OS gubanc lesz nem pedig Opera szerintem.

AV környékén nézelődnék, bár fogalmam nincs mi lehet más, ha már rendesen lett telepítve. Véletlenül nem NOD AV-d van?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#18021) Rikarda válasza Rikarda (#18014) üzenetére


Rikarda
csendes tag

Erre a hibára senki nem tud semmit? Plusz van még ami fura, hogy régen a címsor mellett volt egy lefele nyíl, (minden böngészőben van) ami az addig meglátogatott lapokat mutatta, de ez már egy jó ideje az újabb operákban nincs. Visszalehet tenni valahogy?

(#18022) Dluinet


Dluinet
nagyúr

az alt+space rendszermenü megnyitás javítva az Opera 12.11 RC1-ben (Opera 12.11 b1659)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18023) dqdb válasza Rikarda (#18021) üzenetére


dqdb
Topikgazda

mikor a személyes adatokat törlőm, előzmények, stb, és vége, akkor lefagy. Amikor elindítom, akkor meg az AdBlock-ot mindig újra teszi.
A lefagyásra nincsen ötletem. Az AdBlock azért telepíti újra magát, mert a személyes adatok törlésénél az Állandó tárhely törlése opciót bekapcsoltad, és ez törli az Adblock összes beállítását (valamint szinte az összes extensiont is érinti, mert általában a persistent storage-ban tárolják a saját beállításaikat és belső állapotukat).

régen a címsor mellett volt egy lefele nyíl
opera:config#UserPrefs|ShowDropdownButtonInAddressfield

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18024) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Azért vannak még problémák:

Az opera bezárása és újraindítása után (a bezáráskor nyitott fülekkel indul nálam) természetesen 4...6% magasságában dolgoztatja a procit. Mondjuk a 100% jelen pillanatban egyetlen mag teljes kihasználását jelentené, de ugye a Win7 szétosztja a terhelést a magok között. Minden esetre az össz terhelés az i5-2500k-n a kép készültekor (turbo 3700MHz órajel mellett) 25% volt.

Szerk

A lényeget el is felejtettem. Mi a fenét jelöl "Other"-rel, ami terhelt folyamatosan?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#18025) Rikarda válasza dqdb (#18023) üzenetére


Rikarda
csendes tag

Köszi szépen sikerült. ^^

(#18026) zileut


zileut
tag

Az operában h lehet beállítani, hogy megjegyezze a beírt szavakat, felhasználó neveket a bejelentkezési ill. keresési mezőkben? Pl a feliratok.info keresési mezőjénél a chrome vagy a firefox-nál elég csak néhány karaktert begépelni és felajánlja a korábban keresett feliratokat, ezt az operában hogyan lehet megcsinálni?

(#18027) fatal` válasza zileut (#18026) üzenetére


fatal`
titán

Tegyél fel autocomplete kieget.

(#18028) sing1ep1ayer válasza DeathAdder (#18017) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Jól csináltál mindent, de ne keresd a default progik között, mert nem lesz ott. Viszont az Associate a file type or protocol with a specific programnál meg kell jelennie, ha mondjuk a HTTP-t próbálod átállítani. Igazából minden olyan fájltípusnál, vagy protokolnál választható kell legyen az Opera, amit a reg file-ban megadtunk és láthatsz is, például .htm, .html, ... stb. A fájlok listáját nyugodtan bővítheted is a többi mintájára. A képernyőfotódon egyébként nagyon nem látszik, aminek kellene. Ezeket a fájlokat nem automatikusan társítja az Operához, hanem csak a lehetőséged van meg rá, hogy manuálisan átállítsd őket abban az ablakban, amire a lefelé álló nyíl mutat az általad beszúrt képen. Próbáld csak ki. ;)

(#18029) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Más (nem akartam az előző hsz-hoz keverni) :

Rájöttem közben mi az amit pontosan csinál az Opera 12.10 itt a PH! lapcsalád közösségi oldalain. Bármelyik fórumot nézhetem és bármelyik topikot, a lényeg hogy ne legyek oda bejelentkezve. Ha így kattintok mondjuk a Válasz gombra például a #20-as postnál, mert válaszolni szeretnék a hozzászólásra, akkor hiába jelentkezem be, mindig visszairányít a bejelentkezési ablakra. Ha onnan visszalépek a fórumra, amit olvastam, akkor a #20-as poszt Válasz gomjára kattintva mindig ugyanez történik, azaz sosem tudok rá válaszolni, de bármelyik másikra igen, hiszen valójában már bejelentkeztem, csak az Opera nem hajlandó ezt elfogadni és mindig visszairányít. Ugyanez a helyzet az Új gombnál is.

Egyedi a problémám? Én úgy vettem észre, hogy ez a frissítéssel együtt "szállt meg" és k*-ra kezd kiborítani.

(#18030) AtHoS válasza sing1ep1ayer (#18029) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam már jó pár hónappal ezelőtt jelentkezett ez a probléma, amit jeleztem a javítsuk a ph-t topikban is. Ott leírták, hogy ez Operag gebasz, szal nem kell javítani miatta a ph!-n semmit.

Fogalmam nincs mi okozza ezt, de hasonlóan vagyok a https buggal is

read-only mode on the forum

(#18031) Sk8erPeter válasza sing1ep1ayer (#18029) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát akkor downgrade... vagy valami itt is linkelt, stabilabb béta-verzióra áttérés, ami nem ekkora rakás szar, mint a 12.10.

Sk8erPeter

(#18032) szombi


szombi
tag

Sziasztok!

Nemrég telepítettem Opera 12.10-et. Az a problémám, hogy a "CTRL+Ű" billentyűkombinációt sehogy se tudom beleerőszakolni, pedig nekem fontos lenne, balkezes vagyok és mindig ezzel zárom be a füleket.
Eddig(12.02) sem nagyon támogatta, de a "standard_keyboard (1).ini" fájlt szerkesztőprogrammal átírva ment(w-t átírtam ű-re).
Most CTRL+DEL van, de bosszant hogy ha szövegmezőben villog a kurzor, nem működik(a CTRL+Ű viszont működött).

(#18033) Sk8erPeter válasza szombi (#18032) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A standard_keyboard (1).ini fájl milyen karakterkódolású? Notepad++-szal tudod megnézni. UTF-8 vagy ANSI?

Ha itt teszteled a billentyűzetet, akkor az látszik, hogy az Ű az amerikai (?) kiosztásnál a "\" karakter, esetleg megpróbálhatnád, hogy arra állítod, hátha úgy tudja értelmezni.

Sk8erPeter

(#18034) szombi válasza Sk8erPeter (#18033) üzenetére


szombi
tag

Mentésnél a natűr win-es notepad is kiadja a kódolást, ami UTF-8.
Mi a teendő? Angolra azért nem fogom elállítani(egyébként meg a "pipe" jel van ugyanott angolban).

(#18035) szombi válasza Sk8erPeter (#18033) üzenetére


szombi
tag

Illetve megpróbáltam menteni Unicode és ANSI formátumban, de úgy sem ment a ctrl+ű(a többi kombináció ment).

(#18036) Sk8erPeter válasza szombi (#18034) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem úgy értettem, hogy állítsd át emiatt a kiosztást. :D Csak hogy esetleg az "ű" betű beállítása helyett megpróbálhatnád a \ karakterrrel, mittomén, nem próbáltam még.

"egyébként meg a "pipe" jel van ugyanott angolban"
Valóban. :K Akkor még azzal (|) is próbálkozhatnál.

Mondom, sztem Notepad++-t telepítsd, amúgy is hasznos, de pici helyet foglaló progi, abban szépen tudod konvertálgatni egyik-másik karakterkódolást (ANSI->UTF-8 és vissza).

Sk8erPeter

(#18037) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#18036) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én is próbálgattam beállítani a Ctrl+ű -re a fül bezárását a standard_keyboardban:
ű ctrl=Close page, 1
természetesen UTF-8-kódolásban (most mindegy, BOM-mal vagy anélkül), de NEM hajlandó vele működni, fogalmam sincs, miért... Kicsit vicces.
Én a helyedben megkérdezném superuser.com-on, ott biztos tudnak rá valami okosat mondani, ez miért nem működik, vagy ha igen, akkor hogyan.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#18038) DeathAdder válasza sing1ep1ayer (#18028) üzenetére


DeathAdder
veterán

Bocs, de mostmár semmit nem értek még Dictator^ linkjét sem :(

Szóval ott vagyok a az Associate a file type or protocol with a program-nál és vannak olyan nevek, hogy .hta, .htm, .html amik mellett Unkown application-t ír.

Kérdés, hogy akkor most mit csináljak, hogy alapértelmezett legyen a böngészőm?

Rámentem, hogy az Opera használja a .hta, .htm és .html -t (ha egyáltalán ezt kellett csinálni), de akkor sem történik semmi :(
Sőt mostmár egyik böngészőben sem nyílik meg, ha rákattintok egy linkre :F

szerk: szerintem hülyeséget csináltam, szóval help pls :R

[ Szerkesztve ]

(#18039) Sk8erPeter válasza DeathAdder (#18038) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És neked egyáltalán a C:\Program Files\Opera elérési úton található az Operád? :F
Csak mert itt azt írod, azt állítottad be.

Sk8erPeter

(#18040) DeathAdder válasza Sk8erPeter (#18039) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igen, itt található az Opera.

(#18041) sing1ep1ayer válasza DeathAdder (#18038) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Csináltam én is egy (nagyítható) képernyőfotót arról, hol lehet beállítani:

Ha valamelyik protokollt mondjuk át akarod állítani, akkor jelöld ki és kattints felül a Change Program gombra, vagy csak kattints duplán az adott sorra. Erre megjelenik egy új ablak, ahol a telepített böngészők mellett már a portable Opera is ott lesz, mint azt nálam látod. Kiválasztod, leokézod.

(#18042) Penty


Penty
tag

Van valami kiegészítő vagy beállítás arra, hogy az Opera az oldalakon megjegyezze az oldalnagyítást?
Vannak olyan oldalak, ahol elegendő a 110%-os nagyítás, míg másutt a 150-160% kell ahhoz, hogy ideális legyen számomra az oldal megjelenítése. Elég zavaró, hogy állandóan állítgatni kell. :(((

(#18043) Dluinet válasza Penty (#18042) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Semmit nem tudsz ellene tenni.
Én 130%-ra állítottam fixre.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18044) Penty válasza Dluinet (#18043) üzenetére


Penty
tag

Azt hittem, hogy valaki már kitalált erre valamit. Na mindegy, akkor marad a nagyítgatás.
Alig lehet elhinni, hogy az egyik legfejlettebb böngésző nem tud egy ilyen hétköznapi dolgot... :Y

(#18045) DeathAdder válasza sing1ep1ayer (#18041) üzenetére


DeathAdder
veterán

Pontosan így csinálom én is, még sem látom az operát, csak a firefoxot meg az explorert :F

Mond, hogy valamit én csinálok rosszul, azért mert ezt nem értem :F

(#18046) Sk8erPeter válasza Penty (#18044) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Alig lehet elhinni, hogy az egyik legfejlettebb böngésző nem tud egy ilyen hétköznapi dolgot..."
Azért elég sok minden alapvető dolgot nem tud, mert valami elbaltázott stratégia okán ezekkel nem foglalkoznak.
Rengeteg embernek lenne szerintem igénye erre a zoom-megjegyzős dologra, ahogy mondjuk az autocomplete opcionális implementálására is a formoknál.

Ezt az extensiont esetleg kipróbálhatnád, és visszajelezhetnél, nem működik-e megfelelően a célra. :K

Site Zoom

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#18047) dqdb válasza DeathAdder (#18045) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nem tudom, mi a problémádra a megoldás, de biztosan nem te csinálod rosszul.

A napokban kellett szüleim gépén távolról újratelepíteni az Operát, mert a 12.02 → 12.10 automatikus frissítés kinyírta az összes böngészős fájl- és protokolltársítást ... A fenti ablakban náluk sem jelent meg az Opera választási lehetőségként, Operában az alapértelmezettre állítás hibaüzenettel végződött a Vezérlőpultban Operához tartozó fájltársítások megjelenítése is hibaüzenettel nyílott meg, pedig ők garantáltan semmiféle portable vagy több profilos mókával garantáltan nem próbálkoztak.

Sk8erPeter: Rengeteg embernek lenne szerintem igénye erre a zoom-megjegyzős dologra, ahogy mondjuk az autocomplete opcionális implementálására is a formoknál.
Ráadásul ezt az autocomplete-nél lényegesen egyszerűbb lenne megvalósítani. Az, hogy egyes sűrűbben látogatott és nekem nem tetsző betűmérettel/layouttal rendelkező oldalakon saját CSS segítségével igazítok kicsit a betűméreteken, működik, de minden, csak nem felhasználóbarát megoldás (és nem is olyan egyszerű összehozni a jól használható kinézetet).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18048) Armahun válasza Penty (#18044) üzenetére


Armahun
addikt

Veszel egy egeret amin van oldalt gomb a hüvelykujjadnál (pl. mx518) . Ezt beállítod Ctrl gombnak, majd ezt lenyomva a görgővel pillanatok alatt lehet állítani a méretet.
Sőt a taskválltó gombra egy r betűt beállítva ott a lap frissítése (játéknál újratöltés)
Az érzékenység állítókra meg mehet a home és az end. :)

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#18049) Penty válasza Armahun (#18048) üzenetére


Penty
tag

Na ja, ez is egy megoldás, bár nem feltétlen jobb, mint a +/- gomb nyomogatása...
Én azért jobb szeretnék egy rendes megoldást, ahol nem kell állandóan állítgatni az oldalakat.

@Sk8erPeter
Én azért megvárnám, amíg ez a SiteZoom bekerül a hivatalos kiegek közé.
Mindenesetre, ha van valakiben elég vállalkozókedv...

(#18050) sing1ep1ayer válasza DeathAdder (#18045) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Lövésem sincs mi lehet a baj, de azért pár dolog:

Próbáld meg mégegyszer a registryhez adni a kulcsot admin jogosultságú fiókból. Akár az is gondot okozhatott, hogy utólag mozgattad az adott könyvtárba az Operát és előbb alkalmaztad a kulcsot (de persze nem tudhatom). Akár a másolás / beillesztésnél is lemaradhatott valami. Lényeg, hogy másold ki újra, csinálj vele egy új .reg fájlt és admin account alól futtasd le.

Másik amire gondoltam, hogy ugye portable operát említettél, de lehet hogy nem ugyanazt használjuk. A legtöbben a portableapps.com-os Opera Portable-t szeretik, ami tökéletes mása a böngésző telepíthető változatának. Nálam az korábban párszor összeomlott és minden beállítást dobott, szóval én lecseréltem egy szerintem sokkal megbízhatóbb verzióra, ami az Opera@USB névre hallgat és innen tölthető le. Ez tapasztalatom szerint sokkal stabilabb és megbízhatóbb az eredetinél, a frissítéseket pedig maximum 1 héten belül követi. A 64 bites verziót használom. Ha a tiéddel nem megy ez a registry trükközés és alapértelmezetté tétel, akkor végső esetben próbáld meg ezt letölteni, berakni az adott mappába és megint "futtatni" a .reg fájlt.

Több ötlet nincs sajna, szóval csuriban vagyok. ;)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.