Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Sk8erPeter válasza bluobluo75 (#23000) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem tudom, de én régebben relatíve sokáig szórakoztam a YouTube Centerrel, és igazából egy szar. :DDD

Azóta én ezt használom:
Magic Actions for YouTube™
https://addons.opera.com/hu/extensions/details/magic-actions-for-youtube/?display=en

... és ezzel elégedett is vagyok, ez tényleg úgy csinálja a dolgát, ahogy elvárom, nem dobál ki az oldalból átállíthatatlan módon (!) elemeket, mint a YouTube Center, meg nem is annyira bugos (ezek okát nem volt kedvem felderíteni, de ilyenkor jön jól egy extension, ami tényleg azt csinálja, jól, problémamentesen, ami a feladata).
Ha van kedved, adhatnál neki egy esélyt+próbát.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23002) brd válasza bluobluo75 (#23000) üzenetére


brd
nagyúr

Ha a topictárs válasza ellenére mégis a 'Center érdekelne, azt itt találod.

The only real valuable thing is intuition.

(#23003) bluobluo75 válasza Sk8erPeter (#23001) üzenetére


bluobluo75
őstag

Engem azért érdekellne, nem tudom a tiéd tudja-e de a youtube nállam már vagy féléve akadozik és nem nagyon találtam eddig semmit ami megszüntetné ezt :(
Volt egy másik topikban egy felhasználó aki a centert javasolta ami miután feltettem kb 90%-ban az akadozást megszüntette, a tiéd is tudja ezt?
Illetve miket tud?

[ Szerkesztve ]

(#23004) bluobluo75 válasza brd (#23002) üzenetére


bluobluo75
őstag

Pontosan ez a verzó amit keresek: 2.1.0

(#23005) tonyrulez válasza bluobluo75 (#23004) üzenetére


tonyrulez
őstag

Amit brd linkelt az bizony 2.1.0

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#23006) bluobluo75 válasza tonyrulez (#23005) üzenetére


bluobluo75
őstag

Én több linket látok itt, nem tudom melyik a megfelelő :(

(#23007) Sk8erPeter válasza bluobluo75 (#23003) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"a youtube nállam már vagy féléve akadozik és nem nagyon találtam eddig semmit ami megszüntetné ezt
Volt egy másik topikban egy felhasználó aki a centert javasolta ami miután feltettem kb 90%-ban az akadozást megszüntette, a tiéd is tudja ezt?"

Van egy "Speed Booster - Better video preloading / buffering" funkció, amivel elvileg a videók előtöltésén javít, nálam ez be is van kapcsolva, lehet, hogy ez megoldást jelentene nálad, nem tudom, ha kipróbálod, kiderül.
Szerintem csináld azt, hogy átmenetileg letiltod a YouTube Centert az opera://extensions oldalon (nem muszáj letörölni, elég, ha átmenetileg letiltod a Disable gombra kattintással), telepíted ezt a Magic Actions for YouTube™ kiegészítőt (ne hagyd egyszerre működni mind a kettőt!), és meglátod, hogy tetszik. Max. ha nem jön be, letörlöd. Én mióta kipróbáltam a YouTube Center után, csak ezt használom, előbbit meg kukáztam.

"Illetve miket tud?"
Itt van felsorolva az összes:
https://addons.opera.com/hu/extensions/details/magic-actions-for-youtube/?display=en
Én amit fontosnak tartok, az az "Enable Auto HD" funkciója, van még egy "Enable Cinema" lehetőség, amivel nagyobb méretben láthatod eleve, az említett "Speed Booster - Better video preloading / buffering" funkciót is használom, egy-két elemet el lehet rejteni vele, van ilyen "Day/night feature", stb...
Alapvetően ezeket elvileg a YouTube Center is tudja, de azzal én túl sok problémát tapasztaltam, például amint engedélyeztem, úgy tűntek el a YouTube-oldalról elemek, hogy azokra nem vonatkozott beállítás (videó-tetszikelés (félreértések elkerülése érdekében nem Facebookos lájk gombra kell gondolni, hanem a YouTube-os tetszést kifejező gombra) és listába rakás, ilyesmik), így visszarakni sem tudtam őket - egyetlen megoldás az extension tiltása volt. Lehet, hogy az újabb verziókban ezeket javították, fogalmam sincs, de mivel az általam javasolt extension tud mindent, ami számomra lényeges, és jól működik, nem tapasztaltam vele hülye bugokat, ezért nem látom értelmét próbálgatni a másikat. Próbáld ki, és meglátod, melyik bejövős, ez teljesen szubjektív. :)

Sk8erPeter

(#23008) bluobluo75 válasza Sk8erPeter (#23007) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszi a bő leírást de ez csak Opera 21-es verzión működik? :(
12.17-es verzióm van, de mondták, hogy az újabb verziókkal sok a gond

[ Szerkesztve ]

(#23009) Sk8erPeter válasza bluobluo75 (#23008) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, hát ezt írhattad volna korábban is, hogy 12.17-et használsz, akkor nem erőlködöm. :DDD Igen, úgy emlékszem, ez csak a Blink-motoros Operához van (tudtommal először Chrome-hoz készült az extension, a mostani Operára átállni meg fejlesztés tekintetében nem egy túl nagy érvágás, a régi extension API viszont teljesen más, mint a Chrome-é).

Sk8erPeter

(#23010) bluobluo75 válasza Sk8erPeter (#23009) üzenetére


bluobluo75
őstag

Jó csak a régi funkciók amik eddig beváltak megvan-e a 21-ben ugyanúgy mint a 12.17-ben?

[ Szerkesztve ]

(#23011) Wolverine válasza bluobluo75 (#23010) üzenetére


Wolverine
félisten

Nincsenek, és a jelek szerint nem is lesznek. Legalábbis 95%-ban.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#23012) bluobluo75 válasza Wolverine (#23011) üzenetére


bluobluo75
őstag

Akkor köszönöm de nem kell semmilyen kiterjesztés csak a 12.17-es verzióra való, ha tud valaki olyat ami használható, linkeljen egyet, köszönöm! :R

(#23013) Sk8erPeter válasza bluobluo75 (#23012) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"ha tud valaki olyat ami használható, linkeljen egyet, köszönöm"
Akkor linkelném brd korábbi hsz.-ét még egyszer:
http://prohardver.hu/tema/opera_bongeszo_2/hsz_23002-23002.html
Ott van az .oex-kiterjesztésű változat, töltsd le, használd.

Sk8erPeter

(#23014) bluobluo75 válasza Sk8erPeter (#23013) üzenetére


bluobluo75
őstag

Köszönöm de sajnos ez az operán nem segített, a letöltés ment, feltelepítés sikeres de az eredmény pocsék :(
szaggat a youtube továbbra is :(

(#23015) #27441408


#27441408
törölt tag

üdv, én az operát a turbo rallyi moddal használom, a kérdésem, hogy ez facebookozás közbe mennyire biztonságos? Tudom buta kérdés de érdekelne, hogy ez mennyire biztonságos így, ljelszó beírás ugye,,, cset üzenetek , mind a serverükön megy át,.---

(#23016) brd válasza bluobluo75 (#23014) üzenetére


brd
nagyúr

Azt is beállítottad benne, amit másik topciban írtak? A youtube oldalán (a linkelt kiegészítőt használva) jobbra fent van egy fogaskerék, nyomd meg, aztán a Player/Flash WMode-nál Directet állíts be. Ettől a megfelelő Flash Player birtokában (ez jelenleg a 13.0.0.214 legyen) az összes lehetséges számítást a GPU végzi, akkor is, ha ablakban fut a lejátszó. Ekkor is akadozik? A CPU kihasználtsága milyen ilyenkor (hány magos, vagy típusa)? Milyen VGA van a gépben?
Egyébként, némi kényelmetlenséget felvállalva (pl. nem támogatja a youtube lejátszási listákat), használhatod az SMPlayert is a videok lejátszására.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#23017) utas666 válasza #27441408 (#23015) üzenetére


utas666
tag

Szerintem(!) pont ezt a részét nem küldik át a szervereiken, inkább a konstans tartalmakat tömöríti le, amit el tud menteni cache-be és ami sokaknál ugyanaz, így nem kell mégegyszer számolgatni. Másrészt ott a https, ami a belépéstől kezdve titkosítja a kapcsolatot és csak a kriksz-krakszok mennek át a neten a mindenféle köztes szervereken.

Jelszó beírásról :), prohardveren a bejelentkezés nem https, hanem sima http, nézegettem az adatforgalmat és bizony tényleg ott utazik a jelszavam. Régen talán a facebook is egyszerű http volt, mert írták, hogy a wifiknél lehetett gyűjteni a skalpokat.

A kérdéseid amúgy jogosak, másokat is érdekel hasonló (google 1. pár találat):
security.stackexchange.com/questions/41588/is-opera-spying-on-its-users-when-traffic-conpression-is-enabled
superuser.com/questions/293924/how-private-is-the-opera-turbo-feature-of-opera

[ Szerkesztve ]

(#23018) utas666 válasza bluobluo75 (#23014) üzenetére


utas666
tag

Ha a szaggatás a probléma, akkor egy végső, vagy trükkös megoldásként megemlíteném a VLC használatát. Innen kell hozzá letölteni .lua fájlt és ha minden igaz (olvasd el a helpet) a \VideoLAN\VLC\lua\playlist\ könyvtárba másolni. Ezután ctrl+c+v-vel, vagy egérrel berántva a youtube videókat VLC fogja lejátszani. Letöltésre pedig ezt kezdtem el használni, mert teljes playlisteket is le tud szedni.

[ Szerkesztve ]

(#23019) bluobluo75 válasza brd (#23016) üzenetére


bluobluo75
őstag

Annál a résznél amit írtál már mindent beállítottam még sem jó:
[link]
Flash Player szintén az amit írtál:
[link]
A gépem hardveres felépítését megtalálod a nevemre kattintva az adatlapomon

[ Szerkesztve ]

(#23020) bluobluo75 válasza utas666 (#23018) üzenetére


bluobluo75
őstag

Fent van a VLC már rég de ez elég körülményes egy beállítás, valami kiterjesztésnek jobban örülnék már ha van amitől nem szaggatna a videó
Egyébként ha van olyan youtubes videó ami nagyon kell, akkor ezzel leszedem és lejátszom KMPlayerrel
de úgy volna normális, ha minden a videómegosztóról indulna el rendesen gond nélkül :(

(#23021) Sk8erPeter válasza utas666 (#23018) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Affene, ez felkeltette az érdeklődésemet, de sajnos nem működik. 2013 végefelé született a legutóbbi módosítás a youtube.lua fájlhoz, azóta meg bőven változhatott a YouTube API. Pedig próbálkoztam az eredeti lua\playlist\youtube.luac törlése után az ide elhelyezettek közül (egymás után) ezzel, ezzel (hivatalos VideoLAN-os Git-verziókezelő oldal), ezzel, ezzel, de sajnos egyik sem jött be.

Sk8erPeter

(#23022) Sk8erPeter válasza bluobluo75 (#23019) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pedig a konfigod elég jó, biztos, hogy nem az a szűk keresztmetszet. Valami szoftveresen nem stimmel. Vagy routerprobléma, vagy mittudomén, ennyiből nehéz még mindig megmondani: más böngészőkkel ugyanezt a jelenséget tapasztalod? (Próbáld ki vagy háromfélével.) Vagy kifejezetten Operához kötődik ez a szaggatás?

Sk8erPeter

(#23023) Sk8erPeter válasza utas666 (#23018) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Letöltésre pedig ezt kezdtem el használni, mert teljes playlisteket is le tud szedni"
Ez viszont tényleg elég jó, pont most töltök vele komplett playlistet. :) Főleg tetszetős, hogy ingyenes (bár olyan áron, hogy vannak reklámok a progiban, de ez elviselhető.)

Sk8erPeter

(#23024) utas666 válasza Sk8erPeter (#23021) üzenetére


utas666
tag

Este majd megnézem, mert nálam működik, de nekem is nehéz volt a telepíteni, arra kifejezetten emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#23025) bluobluo75 válasza Sk8erPeter (#23022) üzenetére


bluobluo75
őstag

Mind 3 oprendszer amit mostanában megnéztem és korábban is használtam sorrendben: Opera, firefox és a chrome, internet explorert sosem használok
Mindegyiknél van, de annyi, hogy a firefoxnál a youtube center sokat segített, de annál is csak 1 beállítás a Flash wmode: GPU beállítás segített elég sokat de véglegesen nem szüntette meg, noha folyamatosabb a lejátszandó anyag azért ez is néha be be szaggat :(
Vírusra is gyanakodtam nem-e az lehet de az a helyzet, hogy amit a vírusírtó talál azt nem merem letörölni mert nem tudom mivel állhat kapcsolatban :(
Alattomos egy vírus lehet ha az mert már egy oprendszer újrarakást is túlélhetett mivel még mindig itt van, ez lehet úgy lehetséges szerintem, hogy valamelyik külső meghajtón is jelen lehetett, mert van 1 3,5"-os 2 Terrás külső vinyóm, 1 2,5"-os 500GB-os vinyóm, egy 2 GB-os pendrájvom meg egy 32 Gigás.
Lehet valamelyikükön lappang még most is, de nem tudom mi a neve vagy miként lehetne törölni azt :(
Máár ha egyáltalán vírus az...

(#23026) utas666 válasza Sk8erPeter (#23021) üzenetére


utas666
tag

Na nálam bitre pontosan az első linkeden, a nagy Download feliratból letölthető youtube.lua van fent. Csak be van másolva a playlist mappában és az eredetileg is ott lévő youtube.luac (.luaC !) és társai pedig érintetlenül vannak hagyva. A 2.1.3-as VLC-vel használom és gond nélkül működik most is.

Ezt a leírást követtem.

Amúgy belenézve a .lua fájlba, egész jól követhető mit is csinál pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#23027) Sk8erPeter válasza utas666 (#23026) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na basszus, most jövök rá, totál félreértettelek. A korábbi hsz.-ed alapján én végig azt hittem, hogy arról van szó, hogy YouTube-playlisteket lehet VLC-ben lejátszani, nem pedig a VLC saját playlistjéről van szó... Az a rész vezetett félre, hogy teljes playlistek letöltéséről írtál a végén, én meg onnantól kezdve a YouTube-playlistekben gondolkodtam. :D Itt valaki ugyanilyen félreértésekre reagál. :DDD
YouTube-videók lejátszása egyenként megy VLC-ben (ez végül is jó :) ), csak YouTube-playlistek lejátszása nem. Utóbbira sem lenne rossz megoldást találni végre valamelyik jóféle videólejátszóban. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23028) kbalazsa


kbalazsa
senior tag

Mitől van az, hogy bizonyos oldalak ékezetes karakterei időnként nem működnek (vagy kimarad, vagy hülye karakterek jelennek meg a helyükön)? Csak Opera specifikus, az összes többi böngésző jól működik. Win8.1 az OS.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#23029) utas666 válasza kbalazsa (#23028) üzenetére


utas666
tag

Nekem régi operával van ilyesmi, random előfordulással (css intenzív oldalakon). Előszsőr azt hittem valami enkódolás UTF-8 vs. latin2, de aztán ezt kizártam. Igazábol ha user css-el megváltoztatom a fontot (pl. times new roman vagy arial-ra), akkor teljesen eltűnik a hiba. Az is igen érdekes, hogy csak az ékezetes betüket támadja meg.

[ Szerkesztve ]

(#23030) chab7 válasza utas666 (#23029) üzenetére


chab7
addikt

Február óta nem jártam erre. Van már valami hír linuxos verzióról? Jó lenne már. Amúgy min megy a tökölés azóta? Lett valami komolyabb fejlesztés is már csinálva vagy még mindig a fapadot reszelik?
Szinkronizálás van már rendesen? Könyvjelzők működnek már normálisan?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#23031) dqdb válasza chab7 (#23030) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Van már valami hír linuxos verzióról?
Csak ennyi.

Amúgy min megy a tökölés azóta?
Jó kérdés.

Lett valami komolyabb fejlesztés is már csinálva vagy még mindig a fapadot reszelik?
Fapadot és körömreszelővel. A háttérben akad 1-2 ígéretes dolog, de a felületen semmi. és egyre izzadtságszagúbbak a changelogok, hogy össze tudjanak valamit szedni a verziószám-növelés indoklására: 22 21 20

Szinkronizálás van már rendesen?
Nincsen.

Könyvjelzők működnek már normálisan?
Nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23032) chab7 válasza dqdb (#23031) üzenetére


chab7
addikt

Ez igen. Nem gondoltam volna, hogy negyed év elteltével még ugyanott tartanak ahol annak-előtte. Szomorú, mert akkor egyre ritkábban fogok feléjük nézni míg egyszer csak már abszolút nem lesz opció hogy visszacseréljek operára, még ha kész is lesz.
Ennyi idő alatt nem igaz, hogy nem tudtak semmi érdemlegeset felmutatni.
Na akkor nyár végén jövök újra érdeklődni az esetleges negyedévi "fejlődésről".

Amúgy a belinkelt szövegből ezzel az idézett résszel - én legalábbis - végérvényesen megértettem, hogy ebből az operából már soha nem lesz versenyképes komoly böngésző:
"Configurable gestures. We won't add it, because we believe it is too geeky feature."

Hát ha "túúú gííki" akkor tényleg csak fapad lesz örökre és az is csak körömreszelővel finomítva.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#23033) bluobluo75 válasza Sk8erPeter (#23013) üzenetére


bluobluo75
őstag

Ezt a centert letöröltem mert operán egyáltalán nem azt csinálja amire kérem, ezuttal az aut 1080p beállítását nem fogadja el, nincs erre másik kiterjesztés?
Ami 1080p lenne 360p-nen akarja mutogatni nekem FullHD monitoron :F :W

(#23034) bluobluo75 válasza bluobluo75 (#23033) üzenetére


bluobluo75
őstag

Már töröltem mindent az operáról amit mostanában tettem fel a youtube miatt de valamit kinlódik még mindig mert FullHD-s tartalmat 360p-ben játszik le, azt amit a firefox alapból 1080p-ban :F
Mi a tököm van ezzel az operával???

[ Szerkesztve ]

(#23035) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

mobil opera classic-on stream videó összenyomva jelenik meg (csak a képernyő közepén, erősen torzulva).
más böngészővel nincs ilyen gondom.
ötletek?
előre is kösz!

#?*@&!

(#23036) LonGleY válasza zeon.hu (#23035) üzenetére


LonGleY
veterán

"ötletek?"
"más böngészővel nincs ilyen gondom"

Problem solved.

bluobluo75: Semmi baja a youtubenak Opera 21 alatt. A hiba az ön készülékében van.

[ Szerkesztve ]

(#23037) bluobluo75 válasza LonGleY (#23036) üzenetére


bluobluo75
őstag

Jó már azóta helyre jött, ccleanert futtattam le, csak jó volna 1 jó kiterjesztés 12.17-es verzióra, hogy teljes méretben tudjam nézni a youtube videókat, ne kelljen mindig állítgatni :)

(#23038) zeon.hu válasza LonGleY (#23036) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Adott oldalon használom, ezzel fut a legjobban.
Csak a stream miatt nem szeretnék két böngészőt futtatni egyszerre.

#?*@&!

(#23039) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy ma délután óta ha a youtube keresőjébe írok be videót, majd választok egyet a kidobott találatok közül nem indítja el, (an error occured, try again later) de ha frissítem utána elindul, sőt, ha megnyitom a youtubeot, a kezdőoldalon kidobott videókat is egyből elindítja. Tehát csak azokat a videókat indítja el frissítés után, amiket a keresőbe írok be. Elég zavaró. 12.17-es verzió. win7 64bit, de mondjuk eddig semmi baj nem volt vele. Remélem valaki tud segíteni. Már újratelepítettem, sőt az adobe flast is.

(#23040) Stylerr válasza Stylerr (#23039) üzenetére


Stylerr
addikt

/edit: Rosszul írtam, mindegyik videót csak a weboldal frissítése után indítja el. Ha rákattintok és várok, hogy elinduljon a videó akkor kiírja az errort, csak a weboldal frissítése után indul el. Ha már elindult egy videó, és oldalt az ajánlottakra kattintok azokat elindítja egyből.

[ Szerkesztve ]

(#23041) dqdb válasza Stylerr (#23040) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nálam semmi probléma sincsen.

Szóval a szokásos tippek jönnek: gép újraindítása, az összes YT süti + egyéb adat törlése, a YT-hoz tartozó Flash storage törlése, valamint az összes YT-on futó bővítmény ideiglenes tiltása.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23042) Stylerr válasza dqdb (#23041) üzenetére


Stylerr
addikt

Gépet újraindítottam, Operát és a flasht is újraraktam, ccleanerrel minden sütit töröltem. Flash storeget és a yt-n futó bővítményeket hogyan tudom tiltani?

(#23043) dqdb válasza Stylerr (#23042) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Flash: jobb klikk a YouTube videón > Global settings > Storage fül, bár nekem csak egyetlen YT oldal, az s.ytimg.com tárol 49 byte-ot

Bővítmények: Ctrl+Shift+E és letiltasz mindent.

Ha ezután sem megy, akkor kapcsold át HTML5 módba a YT-ot, ezzel legalább azoknál a videóknál meggyógyul majd, amelyek VP8 kódolással is elérhetőek.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#23044) Stylerr válasza dqdb (#23043) üzenetére


Stylerr
addikt

Egyik sem segít sajnos. Annyi a szerencse, hogy weboldalfrissítés után elindul a videó.

[ Szerkesztve ]

(#23045) Stylerr


Stylerr
addikt

Szóval, kicsit tovább próbálkoztam, és arra jutottam, hogy csak a legelső videó amit elindítok, csak azt kell frissíteni, utána, míg be nem zárom a youtubeot az összes elindul, ha ajánlottaknál indítom, ha keresőbe írom, mindenhogy. Érdekes.

(#23046) anorche1


anorche1
őstag

21.0.1432.67 verziójú operánál, másnál is jelen van ez a hiba:
Nyitok egy új fület, beírok egy webcímet, vagy pl. rákeresek google -ban valamire, majd ha nyomok egy vissza gombot vissza rak a gyorshívóba. Innen viszont hiába nyomom meg az előre nyilat, nem történik semmi, nem lép vissza az előbb oldalra.
Nem túl nagy probléma, de zavaró tud lenni ha a kelleténél többször nyomom meg a visszát.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#23047) LonGleY válasza anorche1 (#23046) üzenetére


LonGleY
veterán

Nálam visszaugrik a keresésre és mindenféle oldalra rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#23048) utas666 válasza Sk8erPeter (#23027) üzenetére


utas666
tag

Elültetted a bogarat a fülemben és utána néztem. Van playlist-es script is a VLC-hez. Inne szedtem le és a telepítésnél ugyanaz a menet, aztán a link bemásolása után Ctrl+L-el lehet előhozni a playlistet (egy ilyennel próbáltam ki gyorsan és látszólag rendben működik).

Amúgy egyik ilyen szkript/progi/beépülő se minden tudó, youtube is változik idővel, úgyhoyg jobb több lábon állni. Például most erősen próbálgatom a legújabb firefox-ot és ott ezt a letöltőt használom, aminek egyik előnye, hogy a bejelentkezés köteles videókat (mint pl. ez) is le tudja szedni, belépés nélkül is.

(#23049) Sk8erPeter válasza utas666 (#23048) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hű, köszi szépen, hogy utánanéztél, most kipróbáltam, és ez tényleg működik! :K Eddig valamiért eszembe sem jutott utánanézni, hogy van-e VLC-ben ilyesmire megoldás, de ezek szerint van. Sosem gondoltam volna, hogy az Opera topicban vezet rá valaki erre a jó módszerre. :)
Ha mégis a böngészőben akarná megnézni az ember a videót (pl. saját lejátszólistába adás, tetszikelés, esetleg kommentek miatt), akkor az eredeti videólink is kimásolható a jobb klikk > "Information..." opciónál, a borítókép fölötti linkre jobb klikk, "Copy Link Location" opcióval (mondjuk kattintásra hibásan csak a YouTube főoldalára visz, de ez a hiba a másolós módszerrel könnyen elviselhető).
Ez nem kicsit gyorsabb videónézegetést tesz lehetővé, mint böngészőn keresztül.
Szóval köszi, ez eléggé bejövős! :)

Amúgy Luában még nem programoztam, de nem tűnik egy nagy durranásnak, szóval kíváncsiságból talán érdemes lehet belenézni az addonok írásába, bár ahogy olvasgattam hozzászólásokat, azok alapján a dokumentáció kicsit szétszórt.

Sk8erPeter

(#23050) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Pár hete elkezdtem az Opera Next "életszerű" használatát.

Az miért van, hogy egy napi mindenféle böngészés után kb. 10-15 Opera.exe *32 folyamat látható a Windows Feladatkezelő Folyamatok fülén? :F Miközben egy példányban futtatom az Operát! :W

(Csak tudnám, hogy mit esznek ennek az Operának alapot adó Chrome-ban? Ténylegesen nem találok semmit sem, azon kívül, hogy ma már minden weblapot erre optimalizálnak - Buta, primitív, a józan eszet teljesen mellőző felület.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.