Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) vv5204


vv5204
senior tag

Néztem a linkeket. Nem frissítik őket? 2008-as dátum volt!

(#6652) vv5204


vv5204
senior tag

Ehh, Valamiért nem továbbít az oldalra.

[ Szerkesztve ]

(#6653) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6637) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi a válaszokat, mindjárt ki is próbálom az "újragenerálást", csak akkor előtte megskubizom, beállítottam-e valami egyedit.
Az opera6.ini megvan.
Az operaprefs.ini az más oprendszerre készült vagy más verziójú Operánál van? Olyan nálam nincs, gondolom megvan az oka...:F

Még egy: folyamatosan ezt kapom az atw.hu-ra:
ATW - adathalász???
Meg ezt: [link]

Ez csak azért érdekes, mert ha viszont úgy írom be, hogy www.atw.hu, akkor semmi gond: [link]
Ráadásul IE-vel nem ír semmiféle adathalász cuccot...

Most akkor mi van?? :Y :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6654) h_143570 válasza Sk8erPeter (#6653) üzenetére


h_143570
addikt

Az utolso 4 10es alfa valtozat atszabta egy kicsit a konfiguraciot a 2 file ugyan az.

(#6655) Sk8erPeter válasza h_143570 (#6654) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi, gondoltam, hogy valami ilyesmiről lehet szó, biztos azért írta Penge is így, hogy "Generáld újra az opera6.ini/operaprefs.ini fájlt." (A perjellel jelezve, hogy más verzió is előfordulhat)

Sk8erPeter

(#6656) h_143570 válasza Sk8erPeter (#6655) üzenetére


h_143570
addikt

A biztonsagi masolatot ne felejtsd el azert.

A korabban linkelt atw-s kep es "probleama" abbol adodik, hogy az Opera taralmaz 3 fele phising szurot. Ebbol pedig legalabb 1 kozossegi alapu. Azaz valamikor a kerdeses oldalrol inditottak egy vagy tobb phising tamadast es fekete listara kerult.

(#6657) Sk8erPeter válasza h_143570 (#6656) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez fura, nem tudtam, hogy az atw-vel ilyen gondok voltak mostanában... Azért írom, hogy mostanában, mert egész sűrűn látogattam a honlapom miatt az oldalt, és mindig atw.hu-t írtam be, de egyszer sem jelent meg ez a figyelmeztetés eddig, csak ma...

Ja, még egy: a saját elérési útvonalakat is elfelejti ilyenkor az opera6.ini újragenerálása miatt, ugye?

Sk8erPeter

(#6658) h_143570 válasza Sk8erPeter (#6657) üzenetére


h_143570
addikt

Erre jo esely van, szoval lehet, hogy majd vissza kell masolnod oket.

Mivel az egyik resze kozossegi alapu igy akar teves pozitiv is lehet, sot....

(#6659) Sk8erPeter válasza h_143570 (#6658) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Franc, kár, hogy nem lehet ezt a visszamásolást egy gombnyomással elintézni. :(
Pl. beletehetnének a progiba egy "save user folder paths" gombot, ami txt fájlba mentene, aztán csak "load user folder paths" gombbal vissza lehetne állítani, a txt tallózása után.

---
Az ilyen jellegű visszajelzések igazságalapja mondjuk leellenőrizhetetlen, hogy valaki csak szimplán rossz szándékból, vagy valós alapokon küldte-e el...

Sk8erPeter

(#6660) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Opera 10.00 Build 1551 Beta 1

English Download

Classic Download

read-only mode on the forum

(#6661) Sk8erPeter válasza AtHoS (#6660) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mi a különbség? :F

Sk8erPeter

(#6662) AtHoS válasza Sk8erPeter (#6661) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A telepítőben van csak eltérés ezen belül pedig a mellékelt nyelvek számában

read-only mode on the forum

(#6663) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6635) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi Penge_4, tényleg bevált a dolog!! :R Magamtól rá nem jöttem volna, max. lehet, hogy újratettem volna az Operát, de így kicsit egyszerűbb volt... :R
Mondtam én, hogy az XP-újratelepítés nem megoldás... :D
Most már tényleg marha gyorsan vissza- és előreugrik a gombok megnyomására, ha a "History Navigation Mode" 3-asra van állítva. Mint a régi szép időkben.

AtHoS: ok, kösz.

Sk8erPeter

(#6664) h_143570 válasza AtHoS (#6660) üzenetére


h_143570
addikt

Meg hivatalosan nincsen bejelentve, de ha az FTP-n mar fent van akkor ma kiderul, hogy mit is tud. Ezek szerint pentekrol attertek a szerdakra uj varziok kidasanal.

Sk8erPeter: rendszerint a sima, azaz a nem classic, telpitott szoktak ajanlani. A Mail es Profile konyvtarakrol keszits teljes mentest, mielott felraknad.

[ Szerkesztve ]

(#6665) cousin333 válasza h_143570 (#6664) üzenetére


cousin333
addikt

"Ezek szerint pentekrol attertek a szerdakra uj varziok kidasanal."

Nem. Egyrészt a pénteki előzetesek hivatalosan megszűntek, akkor jön, amikor jön. Másrészt a publikus verziókat (alfa, béta, RC és végleges) eddig is szerdánként adták ki (legalábbis egy jó ideje így van). Szóval ezek alapján ma megjelenik a hivatalos béta változat.

"We spared no expense"

(#6666) cousin333 válasza Sk8erPeter (#6661) üzenetére


cousin333
addikt

Classic - klasszikus, egyszerű telepítő, egy nyelv (angol)
Normál - MSI (Microsoft Installer) alapú telepítő, ami lehet csak angol, vagy nemzetközi (többnyelvű)

Utóbbi elvileg jóval okosabb, bár nekem frissítés után gyakran két bejegyzés szerepel a programok eltávolítása résznél, szóval lehet, hogy annyira mégsem.

A Classic telepítőben kiválasztható, hogy a profil a telepítési mappába kerüljön, és ne a Windows-os felhasználói profilba.

Én nem mondanék ítéletet a kettő fölött, az biztos, hogy az angol nyelvű Classic telepítő mérete a legkisebb a böngészők között (5,4 MB)

Ahh, #6666 ;] :C

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6667) cousin333 válasza AtHoS (#6660) üzenetére


cousin333
addikt

Ooopsz! Ezt láttátok már?

:C

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6668) Penge_4 válasza cousin333 (#6667) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem rossz. Remélem megoldják, hogy működjön oldalra helyezett taboknál is, mert úgy lenne az igazi. És működik a saját skinemmel is. Sőt, még árnyék is van.

Egyébként mintha kicsit megváltoztak volna az ikonok is. A mappa, kuka és jegyzetikonokra gondolok. Sajnos a szivecskés, maradt. ;]

(#6669) cousin333


cousin333
addikt

Megjelent az Opera 10 béta! (b1551)

Főbb változások a 9.64 óta:

- 40%-al megnövekedett sebesség
- jobb szabványkövetés
- proxy alapú Opera Turbó a lassú hálózatokhoz (kb. mint az Opera Mininél)
- automatikus helyesírás-ellenőrző (magyar nyelven is!)
- automatikus frissítés
- fülek vizuális megjelenítése a fülsávon
- új téma (bőr/skin)
- átméretezhető keresőmező a címsávon
- HTML levelek szerkesztésének lehetősége
- integrált összeomlás-bejelentő funkció
- integráció a népszerűbb internetes levelező és hírcsatorna-olvasó alkalmazásokkal
- testreszabható Gyorshívó

A félkövérrel jelöltek ebben a verzióban szerepelnek először!

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6670) Sk8erPeter válasza cousin333 (#6666) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi, bár még mindig nem nagyon értem, milyen szempontból "okosabb" a normál (nem classic) telepítő. :D (ha már a Classicnál is be lehet állítani, hogy a profil máshova kerüljön)

Viszont a b1551-et már muszáj kipróbálnom... ;)

Sk8erPeter

(#6671) AtHoS válasza cousin333 (#6667) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Érdekes egy új fícsör. Kevés számú megnyitott TAB-nál talán lesz is értelme. Nálam általában 10-12+ van állandóan nyitva, így ha mindet így jeleníti meg akkor nemsokminden látható szerintem már belőle. 17" LCD

Ám a 10-es verzió levelezője mennyire mondható stabilnak? A 9-esből át tudja venni a szűrőket probléma nélkül?

Eddig a levelező rész ami visszatartott a 10-es használatától. Annak, meg hogy két böngésző legyen folyamatosan indítva (a 9-es csak a levelezéshez) nem sok értelmét láttam eddig. Ezért is kedvelem nagyon az Opera-t. A levelezéshez nem kell valami sz@rt elindítani mellé, mivel számomra elegendően jól megoldja a levelezést. Bár kultiválnám, ha lehetne választani mappákba rendezést. Az valahogy jobban tetszene nekem, de a mostanival sincs nagyobb problémám. Néha átnézem a beállított szűrőket, hogy melyikben szerepel olyan ami nem oda való és azt javítom kézzel.

read-only mode on the forum

(#6672) cousin333 válasza AtHoS (#6671) üzenetére


cousin333
addikt

Az szerintem is egyértelmű, hogy 10 tab fölött nem nagyon használhat az új funkció. De már Moonman is megmondta, hogy az átlagember max. 4 fület használ, több meg minek, szóval ez nem lehet probléma... ;]

Mostanában elég sokszor telepítettem oprendszert és Operát, szóval nem mélyedtem bele annyira a dolgokba. Én Gmail fiókokat használok IMAP-on keresztül, és nem volt problémám a 10-es levelezőjével. Szűrőket nem nagyon használok, szóval arról nem tudok érdemben nyilatkozni, pláne mert nem frissítettem, hanem újratelepítettem az Operát.

Arra mindenképpen figyelni kell, hogy a 10-esben megváltoztatták a levelek tárolási formátumát, szóval visszafelé nem kompatibilis módon át lesz gyúrva, ha frissítesz. De szerintem nem lesz gond se a frissítéssel, sem a további használattal...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6673) C64


C64
őstag

Hali

Van valahol egy opera config lehetőség elrejtve, amivel ki lehet kapcsolni a következő e-mail hibaüzeneteket:

jó tudom, átmenetileg nem elérhető a server, de akkor is idegesítő ez az ablak!

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#6674) cousin333 válasza C64 (#6673) üzenetére


cousin333
addikt

Talán ez jó lesz:

opera:config#UserPrefs|ShowMailErrorDialog

"We spared no expense"

(#6675) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Van valami sejtés arról, hogy nagyjából mikor jön ki a 10-es végleges verziója?
Bocs, ha már valaki említette, most nem látom.

Sk8erPeter

(#6676) AtHoS válasza cousin333 (#6672) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No áttapostam én is a 10-es bétára.

Mint számítottam rá nem egyszerű az áttérés egy jól bejáratott 9-esről (levelezéssel együtt, több nem csak Gmail fiókokkal)

Nos, első meglepetésként nem kínálta a 9-es frissítését (msi telepítőt használtam), de gondoltam jobb is így mert a 9-est biztos nem k.rja akkor szét.

Első lépésként a config fájlok/könyvtárakat új helyre irányítottam
Második lépésként az alap fájlokat át is helyeztem az előbbi helyre és csináltam egy alap mentést
Harmadik lépésben a 9-esből a szükségesnek vált fájlokat bepakoltam a 10-es újonnan létrehozott configurációs könyvtárába (a mail cuccokkal egyetemben)

Második meglepetésem pedig a levelezést illeti. A szűrőket megtartotta, igaz a szűréseket újra el kell végezni majd, de legalább nem kell a 3x szűrőt újra létrehozni.
A levelezőfiókok működnek rendesen. Mindenesetre nem vettem észre, hogy konvertált volna a leveleken vagy csak bazi gyorsan megcsinálta és nem tűnt fel az indításkor.

A gyorshívók jól megszerkesztett képeit persze automatikusan lefrissítette :( ezt majd szerkeszthetem vissza.

1-2 alap beállítást megcsináltam oprea:config-nál ami hirtelen eszembejutott, de így első nekifutásra eddig elégedett vagyok a végeredménnyel. Gyorsaság változásról még nem tudok beszámolni. Majd ha egy kicsit nyúztam már talán észreveszek egy kis változást. Eddig maga a kezelése picivel mintha lomhábbnak tűnne (értem ezt az ablakváltásokra, oldalsáv megjelenítésre), de ez lehet csak az újdonság hatása miatt van. Na majd a hosszabb együttműködés közben kiderül mennyi az annyi

Mod: HistoryNavigation 3-as beállításánál ugyanúgy nem jegyzi meg a szöveget, ha előtte kéri a bejelentkezést a ph!-ra

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6677) C64 válasza cousin333 (#6674) üzenetére


C64
őstag

úgy néz ki, hogy működik, köszi

üdv

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#6678) Sk8erPeter válasza AtHoS (#6676) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"HistoryNavigation 3-as beállításánál ugyanúgy nem jegyzi meg a szöveget, ha előtte kéri a bejelentkezést a ph!-ra"
Ezt nem is állította senki eddig sem... Csak akkor jegyzi meg, ha előre-hátra ugrálsz, ha már kettőt kell ugrani, akkor elfelejti. Kivéve a Penge által linkelt Auto-Save Forms használatával.

Egyébiránt köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat!

Sk8erPeter

(#6679) AtHoS válasza Sk8erPeter (#6678) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Most még picit keresem hogyan tudom a Speed Dial Thumbnails alapértelmezett könyvtárát átirányítani máshová ill. az oldalakhoz lementett ikon könyvtárral is ugyanezt szeretném elérni.

Jelen pillanatban Docsetting\User\appdata\opera\opera 10 beta\ útvonalon található helyen vannak ezek a könyvtárak. Esetleg még a vps könyvtárat is átraknám mert azt is itt tárolja.

Edddig nem találtam használható információt ez ügyben

read-only mode on the forum

(#6680) vv5204


vv5204
senior tag

Where are the speeeed??
Azt mondjátok meg nekem miért sokkal gyorsabb böngészésben a Firefox az Operánál?
Szűz, illetve állítgatott 9-es és 10-es is fele olyan tempóval tölti be az oldalt, mint a róka.
Néztem, alapból az utóbbinál 15 kapcsit enged egy kiszolgálóra. Ha Opit 16-ra állítom,
bolhapöcsnyi gyorsulás van, de a róka oda-vissza kenterbe veri. Miért???
Turbóval ugyan gyorsabb, de az kompromisszumos...
A teszteteket több weboldalon, többször, törölt, illetve nem törölt gyorsítótárral is végeztem.

(#6681) cousin333 válasza vv5204 (#6680) üzenetére


cousin333
addikt

Melyik Firefox verzióról van szó? Amúgy a 3.0.x már elég gyors, a 3.5 meg még gyorsabb, ilyen téren jó munkát végeztek a fejlesztők.

"We spared no expense"

(#6682) h_143570 válasza cousin333 (#6681) üzenetére


h_143570
addikt

Mondjuk az testkent hasznalt oldalak is erdekesek lehetnek.

(#6683) vv5204 válasza h_143570 (#6682) üzenetére


vv5204
senior tag

3.0.10-es Tűzhányó, vagyis Tűzróka. Akkor lett látványosan gyors mikor 2 után kihozták a 3-ast.
Ami az oldalakat illeti, bármelyik. Minnél többminden van rajta, hosszabb lefelé a kiterjedése, annál látványosabb a különbség. Főleg lassabb nettel.
Vannak valmi okosságok Opi gyorsitás terén?

(#6684) Penge_4 válasza vv5204 (#6683) üzenetére


Penge_4
veterán

Ugye úgy próbáltad, hogy Operában törölted előtte az operaprefs.ini-t Firefoxban pedig a prefs.js fájlt és szintén törölted/letiltottad az esetleges, sebességet befolyásoló addonokat?

Tehát ha például AdBlockPlust használsz Filterset.G listával, akkor nyilvánvalóan gyorsabbnak érzékelheted a reklámos oldalakon, mivel Operában a saját adblock-al blokkolod ugyan a bannereket, de ha csak külön nem blokkolod a webstat oldalakat, akkor ezek is lassíthatnak.

(#6685) vv5204 válasza Penge_4 (#6684) üzenetére


vv5204
senior tag

Nos. Nem töröltem semmit sehonnan.
1.) Helyette letöltöttem szűz Opi 9 és 10-est, valamint Róka 3x-et. Ugye ilyenkor semmiféle blokkolás nincs.
2.) A másik véglet Opi Fanboy+BH CSS-el + hosszúlistás ini filter vs. Firefox Adblock Plus.

Mindkét verzióban közel ugyanaz az eredmény.

Plö Preferences Editorba nincs spéci seb.növelési lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#6686) h_143570 válasza vv5204 (#6683) üzenetére


h_143570
addikt

Probald meg ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#6687) Sk8erPeter válasza vv5204 (#6680) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Where are the speeeed??" Ennek a mondatnak semmi értelme nincs. ;] ;]

Sk8erPeter

(#6688) Dave™


Dave™
nagyúr

Opera 10 bétában arra van valami megoldás, hogy torrent fileokra való kattintás esetén valóban meg is jegyezze, hogy a utorrenttel szeretném megnyitni? A settingsben is be van állítva (elvileg nem is kellene mutatnia a dialog ablakot), meg felugráskor is bepipálom, hogy use system default, illetve hogy ne mutassa legközelebb az ablakot, de csak azért is mutatja mindig... Ha ez számít valamit, Win 7 alatt csinálja.

(#6689) Penge_4 válasza Dave™ (#6688) üzenetére


Penge_4
veterán

opera:config -> Bittorrent -> Enable mellől pipa ki.

(#6690) Dave™ válasza Penge_4 (#6689) üzenetére


Dave™
nagyúr

köszi, így jó lett

(#6691) vv5204 válasza h_143570 (#6686) üzenetére


vv5204
senior tag

Köszi, ez hasznos lehet. ;)

(#6692) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Nyah első problematik a 10-sel.

usite.hu-nál, ha megnyitok egy letölteni kívánt szoft-ot és ott a nagy LETÖLTÉS feliratú gombra kattintok, akkor kb. 3-ból kétszer ezt az üzenetet kapom:

"Csak akkor tudsz letolteni, ha megnyomod a letoltes ikont az usite.hu/ipon.hu-n! Direktbe nem!"

De ugyanez van, ha kint egyből a jobboldali kis lemezikonra kattolok.

9-essel nem volt ilyen probléma :F

Valakinek ötlet?

Referrer engedélyezve van, sütiknél "Elfogad minden sütit" a beállítás

Áttettem "Azonosító rejtése Firefox-ként" -ra az azonosítást. Így annyit változott a helyzet, hogy 5-ből egyszer kapom csak a fentebbi üzenetet.

Ahogy most tesztelgettem úgy vettem észre, hogy másik letöltés az usite-ról nem kavar be, de ha ugyanarra kattintok többször, közben "mégse"-t nyomok a letöltési kérdésnél és újra kattolok utána ugyanarra, akkor dobálja befelé a hibaüzenetet. De ha várok a mégse megnyomása után 5-6 másodpercet, akkor a Firefox-os arányú lesz a hibaüzenet.

Mondjuk meglepő volt a hiba, mert eddig 9-essel nem találkoztam vele illetve a legelső letöltési szándéknál már mellbevágtt vele.

Más. Helyesírás-ellenőrzőt hogyan lehet használhatóan "állítgatni"?
Aha jobb klikk a szerkesztő panelen és ott a Language-nél hozzá lehet pakoltatni a Magyar-t. Én meg a beállításokban kerestem, de nem találtam.

Most már csak az ###UNTRANSLATED### hülyeséget kellene eltávolítani.

read-only mode on the forum

(#6693) vv5204


vv5204
senior tag

Valóban! Usite.hu-ról Róka, Opi 9.64-el megyen, 10-essel meg nem.
De van, hogy a 9-es is elakad... :F

[ Szerkesztve ]

(#6694) cousin333 válasza AtHoS (#6692) üzenetére


cousin333
addikt

Nálam nincs gond a letöltésekkel.

"We spared no expense"

(#6695) AtHoS válasza Penge_4 (#6689) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én pedig szeretném a "hagyományos" letöltési párbeszédablakot használni és hiába kapcsolom ki a a beépített Bittorrent klienst a 10-es Opera-ban, ennek ellenére mindig a Bittorrent választási ablakot tolja az arcomba és nem a hagyományos "Megnyitás, Mentés, Mégse, Súgó" kialakításút.

Ezzel lehet kezdeni valamit? Persze jobb-klikk "Hivatkozott tartalom mentése másként..." módszerrel le lehet menteni a a .torrent fájlt, de jobban tetszene a párbeszédablakos bal-klikkes módszer.

cousin333
"Nálam nincs gond a letöltésekkel."

Én is le tudom menteni csak csodálkoztam hogy a legelső ilyen próbálkozásnál a 10-es Opera egyből a fent írt hibaüzenettel fogadott. Aztán nekiálltam hátha reprodukálható, és igen, reprodukálható.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6696) Penge_4 válasza AtHoS (#6695) üzenetére


Penge_4
veterán

Azt tudom javasolni, hogy írj az Operának (VladimirR-nek is ugyanez a problémája), aztán ha elég sokan kérik visszateszik, a Start bar-t is felhasználói nyomásra tették vissza.

(#6697) Penge_4


Penge_4
veterán

Más is tapasztalta (10-es bétával), hogy a Gmail-ben nem lehet letölteni a második csatolmányt? Megnyitok egy levelet, rákattintok a "Download"-ra, letölti, majd visszamegyek listanézetbe, megnyitok egy másik levelet, ott meg már hiába kattintok rá a "Download"-ra, nem működik a letöltés, csak ha jobbklikk "Save As" mentem le.

(#6698) Isti2


Isti2
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a 9.5x, 9.6x és a 10 beta változatoknál
ki lehet-e vhogy kapcsolni, hogy a címsorba beírt címrészleteket ne keresse
a kedvencekben is.
Mert pl. tök gáz, ahogy anyám beírja, h www.p
és kiugrik neki a p*na.hu meg stb.
Kikapcsolható ez?
Emiatt kényteken vok 9.27-et használni, mert az még nem csinálja.
A válaszokat előre is köszönöm
István

(#6699) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Másnál működik rendesen a flash ezen a voda oldalon?

ha rákattolok valamelyik tarifacsomagra, akkor eltűnnek a függőleges oszlopok és nézhetem a fehér hátteret. Böngésző azonosítást maszkolva sem megy. Firefox viszont rendben behozza.

Opera 10 beta, de 9.64 alatt sem megy

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6700) Isti2 válasza AtHoS (#6699) üzenetére


Isti2
aktív tag

Nekem műxik.
Szedd le a legújabb flash playert [link]
innen. Telepítés közben ki kell lépned az operából.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.