Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6445) üzenetére


Penge_4
veterán

Tyű, jó hosszú érvelés a bugok mellett

Ha valamit kivesézek, akkor az ki van vesézve. :DDD

De itt miért szinte csak Google cuccokról beszélsz?

Mert azokat használom napi szinten. De beszélhetnék a Live-ról is (Skydrive például, vagy a Spaces-ben nem lehet blogot írni, meg pár "apróság". A freemailből is csak a szimpla megy, iwiw féle oldalakat nem használok, de hallomásból tudom, hogy azokkal is akad gond bőven.

Egyébként kipróbáltam ezt a villanylekapcsolós dolgot (Turn down the lights), amiről írtál, az már azóta működik.

Ezeket mind jelentettem az Operának, lehet, hogy a browser.js-ben javították némelyiket. De az is lehet, hogy a Google volt, mert például a videólejátszáskor a keresősuggestion Chrome-ban is bugos volt. Na meg YouTube-nál van mégegy, ha lejátszási listát játszok le fullscreen-ben (több videót egyszerre), akkor nem vált át automatikusan a következő videóra. Nekem kell letennem kisképernyőbe a videót, aztán manuálisan elindítani. Pár napja épp egy kis "prezentációt" tartottam szűk haveri körbe, aztán hogyismondjam, égő volt, hogy az agyondícsért Opera "még ezt sem tudta". :(

A "köztes" megoldás, amit javasoltál, tényleg bevált!

Arra azért figyelj, hogy a query ne legyen túl hosszú, mert a benne lévő szavakra (nem csak regexp illeszkedéskor) 404-et fog dobni.
Tehát mivel benne van a query-ben, hogy "search", így ha beírod a címsorba, hogy "arc", akkor 404-et dob.

mert számomra még mindig ez a legjobb és legkönnyebben kezelhető böngésző, amivel találkoztam.

Én is így vagyok, de sajnos néha-néha próbálgatva a többit is (Chrome, Firefox) valahogy egyre jobban azt veszem észre, hogy ez az előny erősen csökken. Már az IE8 is kezd használható lenni. Az AdBlock-ja még kezdetleges és körülményesen kezelhető, a search providers a halálom (mé' nem lehet semmit manuálisan csinálni, mé nézi hülyének a júzert az MS?) a tabokat még kicsit lassan nyitja, de memóriafogyasztásban, sebességben és indulási sebességben egész jól teljesít.
Operában meg eddig kb a 10-ben ami megvalósult az az M2 HTML szerkesztés (amit még 3 éve értékeltem volna, azóta már a webmailek fejlődtek annyit, hogy az emberek 90%-a nem is használ mailklienst), lesz egy beépített naptár (ami személy szerint szintén hidegen hagy, lévén 1 kattintás a Windows tálcára és ott van a naptár, ha meg saját bejegyzésekkel online kell, akkor Google Calendar bookmarklet), + a távoli jövőben majd Carakan és kicsit hamarabb talán OpenGL 3D. Eközben a Chrome nemsokára hivatalosan bejelenti az extensions API-t, és készül a FF Next is. Vagy szerinted ok nélkül gondolom, hogy Operáék maguk alatt vágják a fát? :Y

(#6452) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.. Némelyik oldalon kezd idegesítő lenni a sok felugró ablak.. A 10es Operában lesz ilyen önfrissitő popup blokkoló? MErt ha nem akkor már tényleg váltani kell..
IGTazábol megszoktam az Operát, meg szeretem, de szerintem már tudásban böven lehagyták a konkurensek.. Max sebességben nem..

(#6453) Penge_4 válasza Bali27 (#6452) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem tudok róla, hogy lenne, de cousin333, vagy Karbonade biztosabban tud mondani, ők közelebbi kapcsolatban állnak az Opera Software ASA-val. Eddig a 10-es alfában nem vettem észre javulást ezen a téren. Bár néha belefutok 1-1 popup-ba, de ezek nagyrészt session cookie alapján ugranak fel, tehát nem tudtam reprodukálni az oldal újbóli betöltésekor. Jó lenne, ha tudnál írni oldalakat, ahol a popup felugrás reprodukálható.

(#6454) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan program amivel le lehet mérni az oldalak betöltődési sebességét?Szeretnék összehasonlítani néhány böngészőt.

(#6455) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6451) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hi!
A freemailnél tényleg idegesítő, hogy nem működik normálisan Operával, de ez megint olyan, ami az oldal karbantartóján múlik, nem az Operán...Egyébként is ma már egyre kevesebben használnak freemailt, mert szar. :D
Korábban a gmailnél viszont asszem volt egy botrány, hogy indexelik a leveleket, ezáltal bármikor elérhetik a tartalmát... most mi van ezzel?
---
Én amúgy még mindig levelezőklienst használok, ráadásul Outlook Express-t, mint egy begyepesedett öregember :DDD t-online-os címmel, de eddig számomra tökéletesen megfelelt levelezési célokra... Igaz, hogy nem rendezi threadekbe a leveleket, és még számos egyéb szolgáltatás nem elérhető így, ami Gmail-nél elérhető lenne, de úgysem használnám ki azokat a szolgáltatásokat... Tökéletesen elég számomra az, hogy be lehet állítani szűrőket a levelekre (bizonyos mappákba dobálja adott felhasználóktól érkező leveleket, stb.), és még az, ami benne van...
Pedig már sokan próbáltak megtéríteni a gmailre, de mi a fenének, amikor nekem jó ez is? :D Tisztában vagyok azzal a hátránnyal is, hogy így nem elérhető az összes levelem akárhonnan, de ez nem is baj... Igen, így winchesterhez kötött a régi levelezésem, de ez se zavar. :D
Mondták már, hogy biztos megváltozna a véleményem, ha elkezdeném használni a gmailt, de annyira nem érdekel. :P
----
FF-re gondolom azért alakult ki a fejlesztői mánia, tehát azért optimalizálják elsősorban FF-ra a honlapokat (és szarják le az Opera-használókat), mert bár az Operánál sok "plugin" alapból megtalálható volt a böngészőben, a FF-hoz meg sok olyan plugint fejlesztettek ki már korábban is, ami Operánál nem volt meg. Így rákaptak a FF-ra, Operát hanyagolták...
Nem?
Sokat kritizálják a FF-ot azért, hogy külön pluginekkel kell megoldani olyan dolgokat, ami Operában alapból benne van, de lehet, hogy nem hülyeség a FF részéről, mert hagyják, hogy a felhasználók csak azokat a dolgokat tegyék bele a böngészőjükbe, amire tényleg szükségük van... így esetleg az erőforrás-igénye is alacsonyabb lehet. :F

Egy Google-szintű vállalattól viszont szerintem érthetetlen és elfogadhatatlan, hogy kihagyják a böngésző-optimalizálást és a kellő mértékű debuggolást...

"Tehát mivel benne van a query-ben, hogy "search", így ha beírod a címsorba, hogy "arc", akkor 404-et dob."
Hmm, tényleg, kipróbáltam, így, ahogy beírtam, akár a "client" szónál is ugyanaz a helyzet...
De akkor Te hogy oldottad meg? :F
----
Nem semmi, hogy haverok előtt kis prezit tartottál az Operáról :DDD Ez az igazi fanatizmus, le a kalappal. :DD
----
A böngészőkkel kapcsolatos harcról elég meggyőző érveid vannak, hogy egyre inkább lenyomják a böngészők a rengeteg szolgáltatással és fejlesztéssel az Operát, nem is igazán értem, mi van az Opera-fejlesztőkkel, hogy ennyire bepunnyadtak... :F
Szóval ebben egyetértek, hogy kicsit fel kéne rázniuk magukat...
AZ IE8-at mondjuk semmiképp sem választanám Opera helyett, számomra nagyon lassú... (szóval azzal még nem értek egyet, hogy sebességben jól teljesít, legalábbis ahányszor próbálkoztam vele, összehasonlíthatatlanul lassabb volt az Operánál...)

----
"1 kattintás a Windows tálcára és ott van a naptár" inkább 2 kattintás az órára, nem? :D (xp)

Sk8erPeter

(#6456) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6451) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Bocsánat, ez duplán ment el...
Ez egy újabb bug, amit mostanában felfedeztem Operánál, most pl. elküldtem a hsz.-t, és ki is írta, hogy sikeresen megszületett, de aztán amikor az oldalra ugrott, akkor egyáltalán nem volt ott a hsz., ezért visszamentem, és elküldtem megint... azt hittem, nem ment el. Ekkor az oldal frissítése ismét nem történt meg, nem jelent meg a hsz.-em!!! Ezért nyomtam egy F5-öt, és még mindig ugyanúgy nem volt ott a hsz.!! Ez mi a franc? Észrevettem, hogy ilyenkor ki kell törölni a cache-t és cookie-kat, dehát ez nonsense...
Most is Google Chrome-ból írok emiatt... :W :U

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6457) Sk8erPeter válasza petrusz82 (#6454) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pont ezt kérdeztem én is néhány napja :D
--> [link], [link]

Sk8erPeter

(#6458) petrusz82 válasza Sk8erPeter (#6457) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Operánál megoldottam,látom az eltelt időt,hogy mennyi alatt töltődik be az oldal.Jó lenne,ha IE8 alatt is meg lehetne ezt valahogy oldani.

(#6459) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6455) üzenetére


Penge_4
veterán

Egyébként is ma már egyre kevesebben használnak freemailt, mert szar.

Mondja ezt egy olyan, aki a következő bekezdésben kifejti, hogy miért ragaszkodik a featureszegény megoldásokhoz, (mert neki megfelel). :D Egyébként erről győzd meg azokat, akik nem IT beállítottságú emberek.

Korábban a gmailnél viszont asszem volt egy botrány, hogy indexelik a leveleket, ezáltal bármikor elérhetik a tartalmát... most mi van ezzel?

1% igazság 99% hoax, mint a Chrome-os EULA esetében is.
Egy automata bot indexeli a leveleid szótöredékeit (ha ebből értelmes, egybefüggő szöveget tudnak kibogozni, az egyrészt illegális (policy), másrészt CIA szintű meló), ráadásul magyar nyelven? Ne má'. Még angolul is sokszor mellé lő. Célzott hirdetéseknél van szerepe és azért van, hogy ingyen használhass olyan fícsöröket, amiért Hotmailben és a Yahoo Mailben fizetni kell (pop3, imap, átirányítás...stb).

t-online-os címmel, de eddig számomra tökéletesen megfelelt levelezési célokra.

A szolgáltatós címek nálam nem jöhetnek szóba, mert folyamatosan harcban állok a zsarnok ISP-kkel, így bármikor felmondhatnak nekem, extrém használat címszó alatt. :DDD

Igen, így winchesterhez kötött a régi levelezésem, de ez se zavar.

Pár napja olvastam RSS-ben (valamelyik Google blogról a sok közül), hogy már megoldható, hogy az asztali klienses leveleidet Gmail-be importálhasd.

Így rákaptak a FF-ra, Operát hanyagolták...

FF-re leginkább az agresszív marketingkampányuk miatt kaptak rá.

hagyják, hogy a felhasználók csak azokat a dolgokat tegyék bele a böngészőjükbe, amire tényleg szükségük van... így esetleg az erőforrás-igénye is alacsonyabb lehet.

Elméletileg igen, gyakorlatilag az Operát C-ben írták, a FF-ot pedig XUL-ban, ami eleve nagyobb erőforrásigényt és lassabb interakciókat hordoz magában a szinte korlátlan bővíthetőség előnye mellett. Szóval nem lehetett kis munka ledolgozni a memóriafogyasztást és a Next-ben sem lesz kis munka növelni a programműködés és indulás sebességét.

Egy Google-szintű vállalattól viszont szerintem érthetetlen és elfogadhatatlan, hogy kihagyják a böngésző-optimalizálást és a kellő mértékű debuggolást...

A google.com-on még Doctype sincs megadva...

De akkor Te hogy oldottad meg?

Nem kerestem rá az arc, google és client szavakra. :D

Nem semmi, hogy haverok előtt kis prezit tartottál az Operáról

Nem az Operáról tartottam éppen, hanem egy (több) YouTube videót játszottam volna le, csak mikor ez a gebasz beütött, akkor mondogatták, hogy korábban dícsértem az Operát és még ezt sem tudja normálisan megjeleníteni? (mármint az utána következő videót a playlistben).

nem is igazán értem, mi van az Opera-fejlesztőkkel, hogy ennyire bepunnyadtak.

Azokkal semmi. Lelkiismeretesen dolgozik kb 8(!) ember a desktop (Win+Linux+OSX) böngészőn. A többit add össze. A marketingosztály a mobilpiacra koncentrál.

inkább 2 kattintás az órára, nem? (xp)

Valóban az órára (ami a tálca jobb sarkán van), de csak egy kattintás és popup naptár (Vista).

Ezért nyomtam egy F5-öt, és még mindig ugyanúgy nem volt ott a hsz.!! Ez mi a franc?

RIOS error...

(#6460) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6459) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A szolgáltatós címek nálam nem jöhetnek szóba"
Sajnos nálunk elég szegényes a kínálat, még a kerületen belül is pont olyan helyen élünk, ahol egyszerűen tényleg monopóliuma van a téonlájnnak :D Ráadásul itt van egy cég is, ami miatt üzleti előfizetés kell, ami drágább is, ezzel együtt viszont ratyi a sebessége. Kell az e-mail cím a régi ügyfelek miatt, így ha lenne is új elérhető szolgáltató, igen macerás lenne a mailcímváltás. Ráadásul szerintem cég e-mail-címénél elég komolytalanul mutat egy ingyenes levelezőcím... (akár gmail, akár freemail, akár más...)

Majd ha egyszer Gmailre váltok (ami lehet, hogy nem olyan távoli jövő), akkor megcsinálom a levélimportálást, a téonlájnos leveleket meg átirányítom...

"az Operát C-ben írták, a FF-ot pedig XUL-ban, ami eleve nagyobb erőforrásigényt és lassabb interakciókat hordoz magában a szinte korlátlan bővíthetőség előnye mellett."
Miért, a C milyen korlátokat támaszt a bővíthetőségnél? :F

"A google.com-on még Doctype sincs megadva..."
Oké, és ezzel most mire akartál célozni? :P

"Lelkiismeretesen dolgozik kb 8(!) ember a desktop (Win+Linux+OSX) böngészőn"
Tényleg 8 ember?? :Y Én azt hittem, csak eleinte dolgoztak kis gárdával... De ma is? :F Ennyire nincs pénzük, hogy egy komolyabb brigádot dolgoztassanak? :DDD

"csak egy kattintás és popup naptár (Vista)." épp azért tettem hozzá, h én XP-ről beszélek... ott 2 katt, de ez mindegy. :D

"RIOS error..."
Ha RIOS error, akkor miért csak Opera csinálja ezt?? :U :F

Sk8erPeter

(#6461) Sk8erPeter válasza petrusz82 (#6458) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kérdezd meg itt: Internet Explorer kérdések topic

Sk8erPeter

(#6462) cousin333 válasza petrusz82 (#6458) üzenetére


cousin333
addikt

IE8-al nem tudom, hogyan megy. A többinél érdemes a fejlesztőeszközt használni, az korrektül kiírja. Chrome-nál "Elem kivizsgálása" és "resources", Firefoxnál Firebug nevű kiegészítő Net füle, Operánál Dragonfly (Tools, Advanced, Developer Tools). Ez utóbbi számomra érthetetlen okokból nem íja ki a betöltés teljes idejét, de megoldható a Screen Ruler widgettel :).

"We spared no expense"

(#6463) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6460) üzenetére


Penge_4
veterán

Ráadásul szerintem cég e-mail-címénél elég komolytalanul mutat egy ingyenes levelezőcím... (akár gmail, akár freemail, akár más...)

Ahogy egy free szolgáltatónál készült weblap.
Egy hiteles cég saját domainnel és saját címmel support@domain kezdődik, meg én (személy szerint) még hozzáteszem a valid, illetve valid közeli (Opera és Chrome is, nem csak FF és IE) megjelenést és a flashes csilivili fosoktól való mentességet.
Az automatikusan induló hang/videó pedig azonnal feketelistára dobja a szememben. :D

Miért, a C milyen korlátokat támaszt a bővíthetőségnél?

Nem erről van szó. Az Opera koncepciója All-In-One. Ugyanez például az IE-nél bejött, az emberek 90%-a használta boldog tudatlanságban, ami az FF térnyerésének köszönhetően egyre csökken. Ellenben az FF userek kb 5%-a hasznája az AdBlock plust (ami a legnépszerűbb addon), tehát 15% nem a bővíthetőség, hanem az agresszív médiakampány miatt váltott, az 5%-ból meg szerintem nagyrészük megelégedne pár alapfunkcióval is az adblock mellé, ami IE8-ban még mindig nehézkes. Szóval nem ezért nem népszerű az Opera.

Oké, és ezzel most mire akartál célozni?

Hogy a Doctype az egész HTML alapja. Ha a Google leglátogatottabb oldalán (google.com) nincs megadva, akkor mit vársz egy ilyen trehány cégtől?

Ennyire nincs pénzük, hogy egy komolyabb brigádot dolgoztassanak?

Mondom, csak a desktop. Egyébként nem tudom, hogy pontosan 8-e, de nem sokkal több. Akik a desktop team-en és a core-on postolják az új snapshotokat, ők a fejlesztők. Csant, Haavard, Junyor, Borg, Olli, Huibk, Toman, Blaabjerg, Noteme, Rijk [link]

Ha RIOS error, akkor miért csak Opera csinálja ezt?

Ja, hogy folyamatosan ezt csinálja? Azt hittem, hogy ez csak egyedi alkalom volt.

(#6464) cousin333 válasza Sk8erPeter (#6455) üzenetére


cousin333
addikt

"Én amúgy még mindig levelezőklienst használok, ráadásul Outlook Express-t, mint egy begyepesedett öregember"

És miért nem használod az Opera beépített levelezőjét? Szerintem nagyon kényelmes, nincs elbonyolítva, és a 10-essel már HTML levél is szerkeszthető, ha valaki arra vágyik. Amúgy nekem is Gmail-es címem van, de ritkán jelentkezem be, mert nincs rá szükség.

"Így rákaptak a FF-ra, Operát hanyagolták..."

Nem. Firefox a kezdetektől ingyenes és óóópenszórsz, komoly reklámmal és támogatással (Google, Sun) rendelkezik és meglovagolta az elavult, és nem túl biztonságos IE6 által keltett elégedetlenségi hullámot. Sok FF felhasználó lvázi divatból az és minimális kiegészítőt használ (ha egyáltalán), szóval ez nem érv. De mivel elterjedt, az FF-et már komolybban figyelembe veszik az oldalak tervezésénél. Arról nem is beszélve, hogy régóta elérhetőek rá komoly debuggolók, mint pl. a Firebug, az Opera rendesen elkésett a Dragonfly-al (ami viszont mobilt és képes debuggolni).

"Sokat kritizálják a FF-ot azért, hogy külön pluginekkel kell megoldani olyan dolgokat, ami Operában alapból benne van, de lehet, hogy nem hülyeség a FF részéről, mert hagyják, hogy a felhasználók csak azokat a dolgokat tegyék bele a böngészőjükbe, amire tényleg szükségük van... így esetleg az erőforrás-igénye is alacsonyabb lehet."

Igen, ez az elmélet, de a gyakorlat mást mutat. Igaz, az FF3-al már sokat javult a helyzet, de pl. az akkori 9-es Opera simán gyorsabb volt, mint az FF2 minden kieg nélkül, a memóriahasználatról nem is beszélve. Az Opera telepítője a mai napig kisebb, mint az FF-é, és a soknyelvű MSI változat is alig nagyobb csupán. A kiegészítők rendszere ettől függetlenül hasznos, hiszen nagy a változatosság, és amit Pistike leprogramoz, azt nem a Mozillásoknak kell ;]. Ugyanakkor kódolt probléma az elszálló erőforrásigény és a növekvő biztonsági kockázat (mármint ha egyre több addon-t teszel fel). Az Opera ellenben mindent egybeintegrál, az eredmény kisebb kód, jobban egybecsiszolt elemek, egységesség. Cserébe kevesebb beleszólásod van az egészbe.

A 8 fejlesztőhöz annyit, hogy én erre nem vennék mérget, és eleve gondolni kell arra, hogy a Desktop Team csak a PC-s jéghegy csúcsa. Kutatás-fejlesztés nyilván jórészt közösen folyik, és a főbb komponenseket (pl. renderelő motor) is külön fejlesztik (Core Team). Szóval senki ne higyje, hogy az asztali Opera 8 ember munkája.

Amúgy az Operát nem C-ben, hanem C++-ban írták, de a bővíthetőség fő korlátja természetesen a zárt forráskód, nem a használt programnyelv. Ezen is ment a vita, hogy esetleg nyílttá kellene tenni, szerintem nem.

ui: Nálam egyszer sem jelentkezett a "nem újrafrissítési" hiba. Mindig csinálja, vagy csak néha?

ui2: Az egyetlen, akinek - hivatalos fordítóként - van halvány rálátása az Opera ügyeire az Karbonade, én legfeljebb annyival tudok többet az átlagnál, amennyivel többet bújom a netet Opera ügyben, amúgy az ég világon semmi közöm hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6465) birno


birno
addikt

Sziasztok!

Készítettem egy gombot, ami több parancsot is végrehajt, többek között automatikusan beléptet egy oldalra, ami kb. 5 másodpercet vesz igénybe.
Ezután szeretnék egy aloldalra navigálni, de azonnal visszakapom a bejelentkezési ablakot, mivel gyorsabban hajtja végre a parancsokat minthogy bejelentkeztetne.
Szükségem lenne valamiféle wait/sleep parancsra(9.5-től van egy delay parancs ami erre való, de bizonyos okból én még 9.27-et használok) vagy valami olyasmire amit 5 másodpercig tart végrehajtani s csak ezután próbálna navigálni egy másik oldalra.
Már csak ez hiányzik, hogy tökéletes legyen a gombom. :)
Hogyan lehetne ezt megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#6466) Penge_4 válasza birno (#6465) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha már rontod a statisztikákat, legalább megoszthatnád velünk, hogy mi az a bizonyos ok, hátha van rá megoldás. :)

(#6467) VladimirR


VladimirR
nagyúr

adblock+ nalatok mukodik rendesen 10-es opera-val?
nalam a mar meglevo szabalyokat hasznalja, de ujakat felvenni nem tudok (latszolag felveszi, viszont nem jegyzi meg)
ha kezzel beirom a szabalyt a .css file-ba, akkor mukodik

(#6468) Penge_4 válasza VladimirR (#6467) üzenetére


Penge_4
veterán

Accept changes and reload stylesheets-re katt, különben tényleg nem jegyzi meg.

(#6469) VladimirR válasza Penge_4 (#6468) üzenetére


VladimirR
nagyúr

megvolt, de ha egyszer nem kerul be a file-ba, hiaba toltom ujra

(#6470) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6463) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"[...] a flashes csilivili fosoktól való mentességet.
Az automatikusan induló hang/videó pedig azonnal feketelistára dobja a szememben. :D"

Egyetértek, nagyon béna, amikor egy oldal egy az egyben rákényszerít pl. akármilyen "külső" program telepítésére (pl. Flash Player, Shockwave Player), no meg sokszor időigényesebb is az oldal betöltése, és zavaró lehet a sok-sok animáció. Erre egy tipikus példa ez az oldal, ami akármilyen profi (?) is, akkor is idegesítő, hogy a rendelkezésre álló felületnek kb. csak a 40%-át használja ki, apró betűk vannak rajta, minden össze-vissza mozgolódik, csicsás, túl mesterséges, agyonszínezett...
Ja igen, és mi a francért kell egy oldalra popupot rakni? Ez is minősíti azt, aki készíti az oldalt... :D
---
Az Operának is lehetne kicsit agresszívabb médiakampánya :D Ha több felhasználó szokna rá, lehet, hogy ez is legalább olyan dinamikusan fejlődne, mint a többi böngésző, mert pl. még többen rugdalnák a fejlesztőket :D
---
"akkor mit vársz egy ilyen trehány cégtől?" (Google)
Eddig az itt írtak (pl) alapján úgy tűnt, igencsak pártolod a Google-t, mint céget :D (nehogy elkezdd felhozni a mellette/ellene szóló érveket, nagyon hosszú lenne :DDD meg ez nem is az a topic)

---
"Ja, hogy folyamatosan ezt csinálja? Azt hittem, hogy ez csak egyedi alkalom volt."
Nem folyamatosan, alkalmanként. Ebből RIOS hibára lehetne következtetni, de mondom, más böngészőnél nem tapasztaltam ezt: direkt amikor többször is előfordult ez a probléma, egyből áttértem a Chrome-ra, ott nem fordult elő a hiba, aztán vissza Operára, ott megint. De aztán egyszer csak megjavult... :F Számomra nem igazán tiszta a dolog.
---
Operában a letöltéseknél van egy igen zavaró dolog: ha pl. a fájl neve valami.akarmi.rar, akkor sokszor azt "hiszi", hogy az "akarmi" a fájl kiterjesztése, nyilván az előtte lévő pont miatt, így a letöltött fájl neve valami.akarmi lesz, a rar kiterjesztést már nekem kell hozzáadnom. De más böngészőknél ezt sem tapasztaltam.
Van erre annál értelmesebb megoldás, mint mögéírni a kiterjesztést kézzel?
10-esben ez a probléma már megszűnt?

________________________________________________________
(#6464) cousin333:
Kipróbáltam az Opera Mailt, nagyon kényelmetlennek és szegényesnek találtam, még az Outlook Express-hez (!) képest is. Emellett az sem igazán tetszett, hogy nem lehet HTML-ben szerkeszteni (a 10-esre még nem tértem át), így nem lehet képet sem beszúrni a levelekbe (amire szükségem van), és most hirtelen még meg nem mondom, hány szempont miatt nem voltam képes megszokni a beépített levelezőt. Bár lehet, hogy a 10-esben lévő verzió már jobb.
Outlook Express-ben az áttekinthetőség és az igen letisztult, egyszerű felület tetszik (utóbbi talán megvan az Opera Mail-nél is, előbbi már kevésbé mondható el (legalábbis én nem tudtam megszokni), de valahogy a hely-kihasználtság meg a beállíthatóság OE-ben komplexebb, minden egyszerűsége ellenére).
---
"Az Opera ellenben mindent egybeintegrál, az eredmény kisebb kód, jobban egybecsiszolt elemek, egységesség. Cserébe kevesebb beleszólásod van az egészbe."
Így már érthetőbb. :R Ez alapján valóban könnyen belátható, hogy miért előnyösebb, ha nem tudod teleszemetelni a programot mindenféle külső addonnal.
---
Érdekes egyébként, hogy a FF agresszív médiakampánya mintha a felhasználókra is kihatással lenne. Ha egy megrögzött Firefox-buzinak kijelentem, hogy én márpedig Operát használok, mert az fasza, akkor hirtelen átcsap "hittérítőbe", és feltétlenül meg akar győzni arról, hogy márpedig a FF az milyen hűdejó... És ilyenkor finoman közlöm vele, hogy higyje el, hallottam már elég pro és kontra érvet, de attól még, mert tépi a száját, nem fogok áttérni az ő kedvencére. :D Áhh, ez kábé olyan unalmas, mint régebben az AMD vs. Intel, ATI vs. Nvidia harc volt...

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6471) Sk8erPeter válasza cousin333 (#6462) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Screen Ruler widget. Erre gondolsz?
Ez a képpixelek számát írja ki két pont között, x és y koordinátákkal.
De hogy érted, hogy ezzel oldható meg, hogy kiírja a betöltés teljes idejét?

Sk8erPeter

(#6472) birno válasza Penge_4 (#6466) üzenetére


birno
addikt

Már nem egyszer megkéreztem itt, de senki nem tudott segíteni, most írtam(nem röhögni az english nyelvezetemen :D ) az opera fórumára, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#6473) h_143570 válasza birno (#6472) üzenetére


h_143570
addikt

Nem biztos, hogy jol csinaltam a muveleteket, de ugytunik, hogy a 10 build 1497 mintha jol mukodne.
(Profile mentest ne feled mielott kiprobalod.)

(#6474) birno válasza h_143570 (#6473) üzenetére


birno
addikt

Első próbára jó volt, másodikra már sajna nem.
Amúgy több gépen is kipróbáltam sót ha jól emlékszem anno mikor először kijött a 9.5-ös széria és tapasztaltam a hibát, Linux alatt is megnéztem s ott is ez volt.
Különben meg stabil release kellene mert a melóban használnám, ott meg nem lenne jó ha random elszállna.

[ Szerkesztve ]

(#6475) h_143570 válasza birno (#6474) üzenetére


h_143570
addikt

Fene, pedig jonak tunt elso pillantasra.

Ettol fuggetlenul az ujabb 10esek stabilnak mondhatoak. Melos hasznalatban is, sot van egy amelyik jopar napja nem lett ujrainditva. Alakul ez bar, lassan johetne a Beta.

(#6476) birno válasza h_143570 (#6475) üzenetére


birno
addikt

Idáig igazából nem is érdekelt, csak most, hogy sikerült összehoznom egy tök jó kis gombot, amihez még a "delay" parancs kellene, ahhoz meg ugye újabb Opera, így már kezd a szívügyemmé válni. :)

(#6477) cousin333 válasza Sk8erPeter (#6471) üzenetére


cousin333
addikt

Leméred a leghosszabb csík hosszát, majd a teljes betöltés hosszát (a képernyőn). A két érték, illetve a leghosszabb csík ideje és a teljes betöltés ideje azonosan aránylik egymáshoz. :DDD

Kétségkívül eléggé favágó módszer, mint már említettem érthetetlen, hogy miért nem írja ki a teljes időt is.

---

Az Opera Mail átlag felhasználásra szerintem nem tud kevesebbet, mint az Outlook Express. Hasonlóan jól áttekinthető és a nézetes megoldás is sokkal szimpatikusabb. A keresés is gyorsabb, ráadásul automatikusan kontaktok szerint rendez, és egész jól kezeli a szálakat. Szerintem fuss neki mégegyszer a tizessel (van portable is).

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6478) h_143570 válasza birno (#6476) üzenetére


h_143570
addikt

Elhiszem. Nalam 3 peldany is fut beloluk atom stabilan, ebbol az egyik ceges kornyezetben. Persze ez meg nem jelenti azt, hogy massnal is hasonloan stabil lesz.

(#6479) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6470) üzenetére


Penge_4
veterán

akármilyen profi (?) is, akkor is idegesítő, hogy a rendelkezésre álló felületnek kb. csak a 40%-át használja ki,

Ez gondolom azért van, mivel a Flash nem dinamikus szélességű (vagy legalábbis én még olyannal nem találkoztam, de biztos van), így 800x600-ra van optimalizálva, ezért tűnik úgy, hogy van egy csomó kihasználatlan terület. De a popup tényleg gáz, plusz új ablakban nyílt meg az első link, amire rákattintottam, innentől felejtős. Flashben is vannak sokkal jobb oldalak, bár én sosem szerettem az ilyen flashes oldalakat. Mi az, ami funkcionális és HTML+PHP+JS+AJAX-al nem lehet megoldani?

mert pl. még többen rugdalnák a fejlesztőket

Nem a fejlesztőkkel van a baj. Azok korrekt munkát végeznek, de azt nem ők döntik el, hogy milyen feature-öket tesznek bele és mire fordítanak erőforrást. Ha meg van adva, hogy mit kell csinálni, akkor azt kell csinálni, túlórában dolgozhat a gyorsabb JS motoron, de vannak határidők, amikhez igazodni kell.

Eddig az itt írtak (pl) alapján úgy tűnt, igencsak pártolod a Google-t, mint céget

Ebből is látszik, hogy nem vagyok elvakult fanatikus, ami szar, az szar, függetlenül attól, hogy szimpatikus-e egy cég üzleti mentalitása, illetve kedvelem-e az általa nyújtott szolgáltatások 90%-át.
Egyébként ezt ott is kifejtettem, hogy amíg nem ad rá okot, hogy megutáljam, addig nem fogom megutálni. Tahóságnak tartom a doctype nélküli kezdőlapot és hogy nem foglalkoznak az Operával (holott üzleti kapcsolatban is állnak), de ettől függetlenül még nem fogok magammal kib.ni, hogy csakazértis kapják be és mától nem használok Gmail-t, vagy Google keresőt, mert még mindig kényelmesebb, mintha Yahoot, vagy Live Search-öt használnék, ami közel sem ad olyan jó találatokat, vagy Gmail helyett agresszívreklámos, fícsörszegény (Operával szintén bugos) és durván magához láncoló Yahoo Mailt vagy Hotmailt használnék, esetleg valami kis Spamer Józsika által létrehozott szolgáltatón keresztül a Google Apps-es e-mailjét.

egyből áttértem a Chrome-ra, ott nem fordult elő a hiba,

Ez nem, ott miután elküldtél egy hsz-t és F5-öt nyomsz POST újraküldés miatt sír. Régen ebben is az Opera volt az egyetlen, ami nem idegesített ilyen POST újraküldős ablakokkal, már az FF 3.5-nél sem tapasztaltam. Ráadásul az ehhez kapcsolódó régi history navigation-t is átvette az FF az Operától, miközben az Opera meg a kompatibilitás jegyében feláldozta, így azóta lassabb is lett, mert minden visszalépésnél újratölti az oldal egyes részeit és a gépelt szöveg megmaradásának is lőttek.

akkor sokszor azt "hiszi", hogy az "akarmi" a fájl kiterjesztése, nyilván az előtte lévő pont miatt

Ez valószínűleg egy bug. 1-2 alkalommal belefutottam, általában ez is olyan visszatérő bug, mint a checkbox-nál, hogy csak 1 pixel az egész pipa.

"Ha egy megrögzött Firefox-buzinak kijelentem, hogy én márpedig Operát használok, mert az fasza, akkor hirtelen átcsap "hittérítőbe""

Na igen. De szerencsére egyre többen látják be, hogy nem az Opera usereket kell téríteni, hanem az öntudatlan IE usereknek felnyitni a szemét. Úgy meg az FF-re a piaci részesedésből fakadó támogatottság miatt könnyebben átáll, ha az Opera nem jön be neki. Én másodsorban, ha az Opera valami miatt nem jön össze nála (banki oldalak...stb), akkor az FF-et vagy a Chrome-ot szoktam ajánlani, a lényeg, hogy csak lendüljön át végre 50%-on egy szabványkövető böngésző, az IE6 pusztuljon ki végleg. Onnantól végre nem az MS határozná meg, hogy mi legyen a szabvány, hanem a szabvány határozná meg, hogy milyen legyen egy oldal.

(#6480) erdoke válasza Penge_4 (#6479) üzenetére


erdoke
titán

"z ehhez kapcsolódó régi history navigation-t is átvette az FF az Operától, miközben az Opera meg a kompatibilitás jegyében feláldozta, így azóta lassabb is lett, mert minden visszalépésnél újratölti az oldal egyes részeit és a gépelt szöveg megmaradásának is lőttek."

Nálam ugyanúgy működik a 10 Preview verzióiban, mint az összes többinél korábban. Ha átírom a Navigation History Mode-ot 3-ra, nem frissíti, hanem lépkedek, amennyit akarok. Így pl. fórumokban ha nem csak egy hsz-ra válaszolk, simán visszanézek a Back gombbal, majd előre, és folytatom a szerkesztést.

A legjobb aláírás a héten

(#6481) Penge_4 válasza birno (#6476) üzenetére


Penge_4
veterán

De most te milyen mozdulatparancsot állítottál be a beszúrásnak? Mert én most próbáltam ki 10-esben, hogy beállítottam a középső gombot (Button3) a paste műveletre és szépen ha középsőgombot nyomok egy form-ban vagy textboxban, akkor beszúrja a szöveget.

(#6482) Penge_4 válasza erdoke (#6480) üzenetére


Penge_4
veterán

3 az alapértelmezett, arra nem kell átállítani.
1 a fast (ami nem tudom miért kapta ezt a nevet, amikor lassabb, mivel újratölti az oldalt)
2 a compatible (aminél valóban visszaállnak a textboxok tartalmai abban az esetben, HA! az oldal teljes egészében betöltődött, illetve nem tartalmaz olyan JS-t, vagy valamit, ami ilyenkor újratölti, mert belefutottam már olyanba, hogy egyszer újratölti így is, máskor meg nem, mindezt ugyanazon az oldalon) Itt a PH-n nem tapasztaltam ilyet, a blog.hu-n néha igen.

(#6483) h_143570 válasza Penge_4 (#6482) üzenetére


h_143570
addikt

Jelenleg az 1es az uj default, legalabbis a legujabb 10es alfakban.

(#6484) erdoke válasza Penge_4 (#6482) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem a 3 a fast, és az 1 az alapértelmezett (Smart?). Mindenesetre nekem 3-assal tökéletesen működik a megszokott módon, soha nem tölti újra, kivéve néhány https oldalt.
Már az Opera 7-ben is a 3-as volt a Fast. :F

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6485) h_143570 válasza erdoke (#6484) üzenetére


h_143570
addikt

Ez alapjan http://www.opera.com/support/usingopera/operaini/ a kovetkezo a jelentes.

1 = Automatic mode
2 = Compatible mode
3 = Fast mode

A default pedig az 1es.

Ez meg lenne a magyarazat.
http://www.opera.com/support/kb/view/827/

(#6486) erdoke válasza h_143570 (#6485) üzenetére


erdoke
titán

Mintha én is ezt írtam volna, csak az Automatic neve nem jutott eszembe. :)
Még annyit akartam mondani, hogy szerintem mostanában ez nem változott, a 8.5-re kifejezetten emlékszek, hogy átírtam 3-ra.
Szerk: Bocs, inkább a 9.0 volt az, akkor variálták.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6487) h_143570 válasza erdoke (#6486) üzenetére


h_143570
addikt

Igen ezt irtad, csak gondoltam nem art ha van hivatalos hivatkozas is. :R

(#6488) Penge_4 válasza erdoke (#6486) üzenetére


Penge_4
veterán

Mintha én is ezt írtam volna - Nem. Te azt írtad: "Ha átírom a Navigation History Mode-ot 3-ra, nem frissíti, hanem lépkedek, amennyit akarok."

Érdekes, nálam például (10-esben és 9.6-ban is) ha átírom 2-esre, akkor jegyzi meg itt a PH-n, mikor hszírás közben nyomok egy Backspace-t. Sem az 1-es, sem a 3-as nem jegyzi meg.

(#6489) erdoke válasza Penge_4 (#6488) üzenetére


erdoke
titán

Nem értem, mit nem értesz, miután a hivatalos magyarázatot is megkaptad. Alapértelmezett az 1-es, amivel bizonyos esetekben működik (amikor az oldal nem mond semmit), máskor meg nem. Ha átírod 3-ra, mindig Fast módban navigál oda-vissza. Ez az elmélet, és nálunk (9.0 óta!) a gyakorlat is. Nálad valami nem stimmel, ha nem így történnek a dolgok.

A legjobb aláírás a héten

(#6490) Penge_4 válasza erdoke (#6489) üzenetére


Penge_4
veterán

Rosszul emlékeztem a számokra. De attól még, mint mondtam a 2-es (tehát a compatiblity) az, aminél megmarad a gépelt szöveg, mikor elhagyom az oldalt, majd visszanavigálok. Sem az automatic, sem a fast esetében nem marad meg a gépelt szöveg. Opera6/operaprefs.ini törlés után sem szűz telepítéssel, szűz profillal sem.

(#6491) erdoke válasza Penge_4 (#6490) üzenetére


erdoke
titán

Hmm. Naponta sokszor használom ezt a tulajdonságot, de próbálgatom most is, amikor gépelem ezt a hozzászólást. Nekem a 3-assal tökéletes, a default 1 kiszámíthatatlan volt (oldaltól függő), a 2-est nem is próbáltam.
Nem értem, nálad miért működik másként. Esetleg valami UserJS kavarhat be?

A legjobb aláírás a héten

(#6492) Penge_4 válasza erdoke (#6491) üzenetére


Penge_4
veterán

Mondom teljesen szűz 9.64. Mivel 10-est használok, a 9.64 elsősorban a szégyenfal miatt van fent, így minden alapértelmezésben van benne. Nincs reklámblokkolás, nincs CSS-s element blokkolás, nincs userjs és nincs semmi, minden alap. Ezért is nem értem én sem...

Ehh... Újra kéne már húzni a Windows-t. :DDD Épp ma tesztelgettem a Firefoxot is, ott is hasonló megmagyarázhatatlan bugba futottam bele.

(#6493) birno válasza Penge_4 (#6481) üzenetére


birno
addikt

GestureLeft

(#6494) Penge_4 válasza birno (#6493) üzenetére


Penge_4
veterán

Nálam beszúrja a 10-es. A hiba nálad van.

(#6495) birno válasza Penge_4 (#6494) üzenetére


birno
addikt

Nem az volt a probléma, hogy nem szúrja be...

(#6496) Sk8erPeter válasza erdoke (#6491) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Érdekes... Én is direkt átállítottam 3-asra (opera:config#UserPrefs|HistoryNavigationMode), mert mostanában tapasztaltam, hogy nem úgy van, mint régen, hogy megjegyzi a szöveget, hanem mikor visszatérek, frissíti, és cs×szhetem a korábban megírt litániát... Na szóval direkt átállítottam 3-asra, és UGYANEZ, mint Pengénél, nálam se jegyzi meg a szöveget!
És nincs UserJS... Szóval érdekes, ha mindenkinél máshogy van... :F:F

Sk8erPeter

(#6497) Sk8erPeter válasza cousin333 (#6477) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ez valóban elég favágó megoldás... :U

A 10-es Operára amúgy érdemes már áttérni? Stabil és durvább bugoktól mentesnek látszik?

A Mailt majd a 10-esben valóban kipróbálom ismét.

Sk8erPeter

(#6498) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6479) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Értem, hogy mit szeretsz a Google termékein, csak az nem tiszta számomra, hogy ha gyűlölöd a Microsoftot, mert a fél világot a kezében tartja, akkor miért nem gyűlölöd már a Google-t is, mert rájuk ugyanez igaz, csak ők a világ másik felét tartják a kezükben. :DDD Na jó, ez nem igaz, mert különben mi maradna más multiknak és az olajmágnásoknak? :D A lényeg, hogy a Google ugyanolyan agresszív (a felvásárlómániájával és a brutális terjeszkedésével), de kétségkívül hasznos termékeket gyárt, amiket korábban egy cég sem (vagy csak nem vált elterjedtté), és elég dinamikusan fejleszti a cuccait.

"Ráadásul az ehhez kapcsolódó régi history navigation-t is átvette az FF az Operától, miközben az Opera meg a kompatibilitás jegyében feláldozta, így azóta lassabb is lett, mert minden visszalépésnél újratölti az oldal egyes részeit és a gépelt szöveg megmaradásának is lőttek."
ezt nem értem, ennek mi értelme volt? Miért számít a kompatibilitásnál az, hogy én esetleg úgy szeretném, hogy ne töltse újra az oldalt? De akkor ezek szerint be lehet állítani, de nálam 1-esnél és 3-asnál ugyanúgy nem jegyzi meg a szöveget, mint nálad!

"Ez valószínűleg egy bug. 1-2 alkalommal belefutottam, általában ez is olyan visszatérő bug, mint a checkbox-nál, hogy csak 1 pixel az egész pipa."
Furcsák ezek a bugok, hogy miért képtelenek kijavítani, és esetleg hotfixeket kiadni időközben...
A checkbox-os bugnál amúgy nem tudom, mire gondolsz, én még lehet, hogy nem találkoztam vele.

"csak lendüljön át végre 50%-on egy szabványkövető böngésző, az IE6 pusztuljon ki végleg. Onnantól végre nem az MS határozná meg, hogy mi legyen a szabvány, hanem a szabvány határozná meg, hogy milyen legyen egy oldal."
Ezzel egyetértek, viszont mondjuk az is igaz, hogy amikor telepítek egy szűz Windows-t, akkor böngészővel töltök le más böngészőt (ha tételezzük fel, nincs meg a gépemen a telepítőprogi), tehát IE-t használom ahhoz, hogy letöltsem az Operát...

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6499) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Üdv!

Meg tudom azt valahogy csinálni, hogy lemente az opera jelenlegi minden beállítását, és aztán win újratelepítés után meg visszateszem?(mindent ugy értem, hogy a megnyitott tabok is, tehát ha visszaintegrálom telepítés után, és megynitom az operát, akkor azok az ablakok nyíljanak meg amik most)

Everybody lies.

(#6500) Sk8erPeter válasza Barthezz2 (#6499) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egy lehetséges megoldás: [link] (utsó bekezdés)
[link]

Böngészési folyamatok - Aktív böngészési folyamat mentése ([link])
Opera-szinkronizáció egy online felhasználói fiókkal.

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.