Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6099) üzenetére


Penge_4
veterán

Amúgy már van lassan két hete 9.64, miért nem frissítesz? ;)

(#6102) remington2


remington2
senior tag

Üdv!

Az opera címsora a könyvjelzőkben történő keresést "önerőből", vagy külső keresővel végzi? pl. beírom, hogy magya - és erre ott van a magyaropera.blog.hu, amit anno 'búkmárkoltam'.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#6103) Penge_4 válasza remington2 (#6102) üzenetére


Penge_4
veterán

Saját erőből. A historysearch mellett a keresést kiterjeszti a könyvjelzőkre is.

(#6104) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6100) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem nagyon értem, hogy jön ide az IE8, amikor azt írtam, hogy "találtam olyan oldalt is, amit se az Opera, se a Chrome nem tud normálisan megjeleníteni, de még azonosítással sem, csak az IE, érdekes". :U
A "kompatibilis" nézet alatt a "Böngésző azonosítása" menüpontot értettem, azt sem értem, hogy jön ide a JS motor gyorsasága. Kit érdekel, hogy gyors, ha nem képes megjeleníteni egy oldalt? Opera a kedvencem, de tény, hogy nem tud mindent megjeleníteni (ld. a képet), legalábbis a 9.63. A 9.64-et majd ma letöltöm.

Sk8erPeter

(#6105) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6104) üzenetére


Penge_4
veterán

Mivel te írtad, hogy az IE megjeleníti. Azt nem írtad, hogy melyik verzió. Erre írtam, hogy a 8-as mindkét nézetben tökélesen jeleníti meg.
Bugreportolj az Operának, hátha egy browser.js frissítés is megoldja.

(#6106) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6105) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Úgy látom, elbeszélünk egymás mellett.
Pontosan azt írtam, hogy egyedül az IE jeleníti meg, tök mindegy, hogy 7-es vagy 8-as, nem ezen volt a hangsúly, a lényeg az volt, hogy "találtam olyan oldalt is, amit se az Opera, se a Chrome nem tud normálisan megjeleníteni" még a "Böngésző azonosítása" módban sem.
De azt hiszem, ezt a témát már túlerőltetjük, úgyhogy hagyjuk. :D

Sk8erPeter

(#6107) L3zl13 válasza Sk8erPeter (#6104) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem szép, de működik az oldal 9.63-al nekem...

Aki hülye, haljon meg!

(#6108) remington2 válasza Penge_4 (#6103) üzenetére


remington2
senior tag

Köszi a választ! :R

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#6110) Penge_4


Penge_4
veterán

Aki Opera 10 alfát használ és összeomlott neki használat közben a böngésző az itt el tudja küldeni a crashlogot, hogy minél hamarabb javíthassák a bugokat.

A crashlogot az Opera a Temp mappában hozza létre.

(#6111) Sk8erPeter válasza L3zl13 (#6107) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor nem igazán értem, hogyan lehetséges, hogy egyikünknél működik, másikunknál nem... :U

Sk8erPeter

(#6112) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6111) üzenetére


Penge_4
veterán

Úgy, hogy nálad is működik. Értsd: A szétcsúszott linkekre tudsz kattintani, vagyis az oldalt teljes funkcionalitásában tudod használni, azt a "kis" (hatalmas) esztétikai hibát leszámítva. :DDD

(#6113) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6112) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ehh... Ja, működik... :U
9.64-gyel egy fokkal normálisabban jeleníti meg, de a menü még mindig randa. Hidd el, nem zavar, hogy csúnya, hanem hogy a böngésző képtelen normálisan megjeleníteni, ennyi. :DDD

Sk8erPeter

(#6114) h_143570 válasza Sk8erPeter (#6113) üzenetére


h_143570
addikt

Ha bekapcsolod a bongeszo maszkolast pl Fx re akkor kozel tokeltesen jelenik meg. Szoval ez a kuldjunk szar kodot a bongeszonek hibanak tunik.

(#6115) birno


birno
addikt

Sziasztok!

Azt hogyan lehet megoldani, hogy a címsorba elhelyezett könyvjelzőket egy új tabon nyissa meg ne az aktuálison?
Úgy működjön mint a személyes sávnál.

(#6116) Crystalheart válasza Sk8erPeter (#6113) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos, ez csak a BME-t minősíti. Annyi sok VIK-es közül nem tudtak egy embert találni, aki egy ötösért összedobott volna egy IE-tlenített oldalt. :D

(#6117) Penge_4 válasza birno (#6115) üzenetére


Penge_4
veterán

Nekem a személyes sávon is ugyanúgy nyitja meg, ahogy a többin. De erre több lehetőség is van.

1: Ctrl+F12 - Advanced - Reuse current tab (pipa ki)
2: Egér középső gombjával való kattintás a könyvjelzőn, illetve Shift+klikk Ctrl+Shift+klikk szintén működik.
3: Ha értesz kicsit a JS-hez, akkor csinálhatsz az adott könyvjelzőkből olyan gombot, ami eleve új tabon nyílik.

(#6118) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Ma keztem ismerkedni az Opra 9.64-el és az lenne a kérdésem ehez is lehet olyan kis alkalmazásokat letölteni ami a jelszavaimat mondjuk menti vagy Gmail emial fiók figyelőt? magyarosítottak a programok? Köszönöm!

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#6119) birno válasza Penge_4 (#6117) üzenetére


birno
addikt

1. Úgy van beállítva.
2. Ha a könyvjelzőre kattanok akkor újon nyitja meg, de ha azt a könyvjelzőt kihúzom a címsor sávjára, akkor már nem.
3. Nem vagyok otthon a JS-ben.

Tehát neked van valami olyan beállításod ami nekem nincs. :)

(#6120) Penge_4 válasza ludla (#6118) üzenetére


Penge_4
veterán

ami a jelszavaimat mondjuk menti

A beírt jelszavakat elmenti, és a profilodban a wand.dat fájlban tárolja. Ez továbbvihető újratelepítés után. Vagy hogy érted pontosan a tárolást?

Gmail emial fiók figyelőt?

Korábban volt hozzá widget, az sajnos megszűnt, pár hete csinált valaki egy másikat, az pedig nem működik. Helyette a Gmail Notifier-t tudod használni.

Ha most ismerkedsz vele, akkor feltétlen látogasd meg ezt a blogot, itt minden Operával kapcsolatos tipp, trükk és leírás megtalálható.

(#6121) Penge_4 válasza birno (#6119) üzenetére


Penge_4
veterán

Tehát neked van valami olyan beállításod ami nekem nincs.

Igen. Nekem be van pipálva a reuse current tab, így bármilyen sávon lévő könyvjelzőt ugyanúgy (az aktuális lapon) nyit meg, így már rutinból kattintok középső gombbal, vagy Shift+klikkel.

(#6122) body007


body007
addikt

Hali

Arra a jelenségre van valmi megoldás mikor az opera kilépés után is fut 1 task-ban és 100on tekeri az egyik magot. Ez a jelenség linuxon és winen is ua. Task kezelőbe kell kilöni mert nem fejezi be sose...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6123) birno válasza Penge_4 (#6121) üzenetére


birno
addikt

Próbáld ki, hogy ha a címsor sávjába raksz egy oldalt nem fog működni a középső egér gomb, nálam legalábbis semmit nem csinál.

(#6124) harley


harley
senior tag

üdv

olyan gondom van, hogy be akarok lépni egy oldalra (ami tegnap még ment), de visszadobja azzal, hogy a böngészőmben nem engedélyezett a cookie!!!

most mit csináljak?

tegnap még ment.

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#6125) Penge_4 válasza body007 (#6122) üzenetére


Penge_4
veterán

Igen. Bugok javítása a fejlesztők részéről.

(#6126) Penge_4 válasza birno (#6123) üzenetére


Penge_4
veterán

A címsor sávjában vannak a gombok, nem is használok más eszköztárat, csak címsor, állapotsáv és fülsáv. Még a menüket is eltüntettem.

Töröld az opera6.ini-t.

(#6127) Penge_4 válasza harley (#6124) üzenetére


Penge_4
veterán

Engedélyezett?
Nézd meg itt: Ctrl+F12->Advanced->Cookies (itt Accept cookies legyen beállítva).

Ha ez megvan, akkor nézd meg a problémás oldalon. Jobb klikk->Edit Site Preferences... -> Cookies fül. Ha itt is ugyanígy van beállítva, akkor töröld a cookie-kat és próbáld újra. Mennie kell.

(#6128) harley válasza Penge_4 (#6127) üzenetére


harley
senior tag

oké, töröltem, így már megy.. :R

a másik kérdésem, hogy ha letöltök valamit az opera letöltésével, akkor belassúl minden mint a csiga...
sőt fogja magát és lezárja az operát a windows hiba miatt...

ez váratlanul jön, van mikor kb.fél óra után, de van mikor 5-10 perc.

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#6129) Penge_4 válasza harley (#6128) üzenetére


Penge_4
veterán

hogy ha letöltök valamit az opera letöltésével, akkor belassúl minden mint a csiga...

Pontosan min keresztül töltesz? HTTP vagy az Opera torrentkliensével?
Ha utóbbi, akkor kapcsold ki és tegyél fel uTorrentet.
Ha HTTP-n keresztül:
Bárhonnan töltesz ez történik, vagy csak egy bizonyos oldalról?
Mekkora fájlt töltesz?
Nem kavarhat be vírusirtó, vagy valami, ami menet közben ellenőrzi a letöltést?
Melyik verziót használod? A legfrissebb stabilt (9.64) vagy Opera 10 alfát?

Ha sehogy sem jön össze, töröld az opera6.ini fájlt, az szerintem megoldja.

(#6130) harley válasza Penge_4 (#6129) üzenetére


harley
senior tag

az opera saját letöltőjét használom.

a 9.64-et használom.

ha megállítom a letöltést, akkor minden oké.

de ha elindul a letöltés, akkor lelassul a net és tuti hogy egyszer csak hiba miatt bezárja az operát.

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#6131) birno válasza Penge_4 (#6126) üzenetére


birno
addikt

Zsír új telepítés volt.

(#6132) Penge_4 válasza harley (#6130) üzenetére


Penge_4
veterán

És honnan töltesz le? Bárhonnan töltesz így van, vagy csak egy bizonyos helyen?

birno: Úgy érted, hogy Opera + Windows, vagy csak simán újratelepítetted az Operát? Mert ha utóbbi, akkor a profilok megmaradnak, ha csak el nem távolítod őket manuálisan.

[ Szerkesztve ]

(#6133) body007 válasza Penge_4 (#6125) üzenetére


body007
addikt

hehe, köszi majd megemlítem már nekik :DDD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6134) Penge_4 válasza body007 (#6133) üzenetére


Penge_4
veterán

Itt megteheted. Minél többen írják, annál hamarabb megoldják (remélhetőleg). Bár még a 10-esnek is sikerült átörökölni ilyeneket mint a process beragadás és a checkbox bug. :F

(#6135) harley válasza Penge_4 (#6132) üzenetére


harley
senior tag

pirat-ról töltök :B

de eddig nem volt ilyen gondom.

bár amióta kaspersky van azóta nem töltöttem..

az csinálhatja ezt?

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#6136) birno válasza Penge_4 (#6132) üzenetére


birno
addikt

Manuálisan el lettek távolítva.
Amit eddig még nem mondtam, 9.27-es Opera-t használok, lehet abban ez még nem műkszik, másra nem tudok gondolni.
Frissíteni bizonyos okokból nem akarok.

(#6137) Penge_4 válasza harley (#6135) üzenetére


Penge_4
veterán

pirat-ról töltök

Akkor mégiscsak torrent. :D Abban viszont nem vagyok kompetens, mert az Opera beépített kliense nem igazán győzött meg. Használj uTorrentet, vagy várd meg valaki olyan válaszát, aki használja az Opera saját torrentkliensét.

(#6138) Penge_4 válasza birno (#6136) üzenetére


Penge_4
veterán

lehet abban ez még nem műkszik, másra nem tudok gondolni.
Frissíteni bizonyos okokból nem akarok.

Az meglehet. Mi az a bizonyos ok, amiért nem akarsz frissíteni? Hátha van rá megoldás.

(#6139) copin


copin
őstag

Elég vad. Nem akart betölteni egy oldalt, erre frissítettem és ez lett a vége. :DDD

(#6140) birno válasza Penge_4 (#6138) üzenetére


birno
addikt

A dupla kattos szöveg kijelölés sok beviteli mezőben nem működik, kijelöli egy pillanatra majd visszaugrik a legvégére a kurzor és megszűnik a kijelölés, ezt általában random mód csinálja.
Már kérdeztem itt a fórumon, nem tudtak rá megoldást, néztem a 10-es verzióval, annál is ugyanez, 9.27-ben tökéletesen működik.

(#6141) Penge_4 válasza birno (#6140) üzenetére


Penge_4
veterán

Hát erre én sem tudok. Szerintem ugyanúgy működik a kijelölés, mint eddig. Használsz valamilyen userscriptet, ami ezt befolyásolhatja?

(#6142) birno válasza Penge_4 (#6141) üzenetére


birno
addikt

Semmilyet, szűz telepítéssel, szűz profillal is ugyanezt csinálja a 9.27 utáni verziókban.

(#6143) birno válasza Penge_4 (#6141) üzenetére


birno
addikt

Pontosítok, akkor működik így, ha egérmozdulattal másolom be, ha mondjuk Ctrl-V-vel akkor minden ok.
Itt egy kis prezentáció.

(#6144) harley válasza Penge_4 (#6137) üzenetére


harley
senior tag

üdv

letöltöttem ezt az utorrent-et, fasza...

a nyelvi csomagot is leszedtem, de nem tudom hova kéne betenni!!

txt fájl.

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#6145) Napster01 válasza harley (#6144) üzenetére


Napster01
tag

A nyelvi csomag egy lng file elvileg és az %APPDATA%\uTorrent mappában található, de a program Súgó menüjében letölthető a legújabb nyelvi file.

_.(-.-)._

(#6146) harley válasza Napster01 (#6145) üzenetére


harley
senior tag

hát pont az a bajom, hogy a mappában csak egy exe fájl van, semmi más!

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#6147) ludla válasza Penge_4 (#6120) üzenetére


ludla
őstag

Köszönöm a felvilágosítást! Hát a hogy olvasgatok róla elég instabil az Opera és sok a hiba benne, szerintem még maradok a Firefox nál. Amúgy tetszene a böngésző Kicsit gyorsabbnak tűnik mint a firefox. Na majd jövőre hátha jobb lesz.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#6148) Penge_4 válasza ludla (#6147) üzenetére


Penge_4
veterán

Hát a hogy olvasgatok róla elég instabil az Opera és sok a hiba benne, szerintem még maradok a Firefox nál

Az a lényeg, hogy te mit tapasztalsz. Ha nálad stabilan működik, akkor miért adnál mások véleményére? Meg ne keverd a végleges verziót (9.64) a jelenleg alfa fázisban lévő 10-es előzeteseivel. Ha fontos a stabilitás, akkor tedd fel a 9.64-et. Ha kísérletező kedvű vagy és feláldozod a stabilitást az új funkciók oltárán, akkor pedig próbálkozz a Opera 10 alfával.

(#6149) Sk8erPeter válasza Crystalheart (#6116) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ja, mondjuk tényleg fura. :DDD

Sk8erPeter

(#6150) ludla válasza Penge_4 (#6148) üzenetére


ludla
őstag

Esetleg azt tudod hogy az opera miért nem rakja a be az oldalakon a belépéshez szökséges név és jelszót? Pedig a mesterjelszavakhoz menti.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.