Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) cousin333 válasza frankie! (#5549) üzenetére


cousin333
addikt

Az Opera Mini sokkal újabb, mint a Mobile 8.65, ennek megfelelően a funkciói is azok (emlékeim szerint a 8.65-ben még nincs oldal-előnézeti kép se). A Mobile 9 meg még csak béta, stabil, de vannak bugjai (viszont a béta ingyen van). Szerintem amúgy nem is kapsz ennyi pénzért olyan telót, amin utóbbi elfut (max. használtan).

A Mini tudása korlátozott (flash, WMP nuku, JavaScript is korlátozottan használható), viszont jól tördeli az oldalt, van oldal-előnézeti kép, használható az Opera Link, és a tömörített tartalom miatt gyorsabb is, főleg alacsony kapcsolati sebesség (GPRS, EDGE) mellett.

A Mini, ugye Java alapú, tehát fut mindenhol, ahol van Java, viszont maga a böngészés az Opera szerverein zajlik, a Mini tulajdonképpen csak lekéri és megjeleníti a feldogozott oldalakat. Ezeket viszont kb. tizedére tömörítve, sallangmentesen kapja. Ellenben a Mobile letölti a telóra a teljes oldalt és ott próbálja megjeleníteni. Emiatt a sebesség elsősorban attól függ, hogy az Opera szerverei dolgoznak-e gyorsabban (sávszélességük, sebességük a teljes oldal esetében + a kapcsolatod sebessége az oldal-méret tizedén), vagy a teló (kapcsolatod sebessége a teljes oldal esetében).

Szerintem a stabil Mini ma mind funkcióban, mind sebességben jobb, mint a stabil Mobile, viszont a Net nem egészen úgy fog kinézni, mint a PC-den (Net Light...). Hogy akkor mégis hogyan, azt megnézheted az Opera Mini szimulátorban. Ez elvileg pontosan úgy működik, mint a telón, csak nyilván a PC-s neted sebességét használja, meg a PC-d erejét.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5552) frankie! válasza cousin333 (#5551) üzenetére


frankie!
őstag

Köszönöm a leírást, kipróbálva ezt a szimulátort, tényleg nem is elviselhetetlen a működése, bár ki tudja, gombokkal helyettesítve az egeret mennyire az. Jó dolog hogy az Opera Link is működik, bár ez nemrég a PC-n is okozott gondot, megduplázott jópár könyvjelző és jegyzet mappá (vmelyik verzió bugja lehetett, talán a 9.61?). JavaScript támogatás nem várható a Miniben?

(#5553) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Halu!

Lenne pár kérdésem így gyorsba:

Opera widgetet hova kell installálni?

Használ valaki TOR-? Van Opera alá TOR plugin? Vagy hogyan lehet Oprával TOR-ozni?

(#5554) cousin333 válasza VinoRosso (#5553) üzenetére


cousin333
addikt

"Opera widgetet hova kell installálni?"

Hogy érted? Automatikusan letölti a honlapról, és mindjárt elkezdheted használni.

"Vagy hogyan lehet Oprával TOR-ozni?"

Ezzel.

"We spared no expense"

(#5555) cousin333 válasza frankie! (#5552) üzenetére


cousin333
addikt

Már régen olvastam a cikket, hogy hogyan működik ez, de úgy emlékszem, hogy az Opera szerverei 2 mp-ig engedik futni a JS-eket. Önmagában nem hiszem, hogy engedné, hogy a már kész oldalt még JS-el változtatgasd.

"We spared no expense"

(#5556) copin válasza cousin333 (#5554) üzenetére


copin
őstag

Mi ez a TOR-ozás?

(#5557) h_143570 válasza copin (#5556) üzenetére


h_143570
addikt

TOR = The Onion Router. Egy anonimizalo megoldas, azon alapul, hogy sok felhasznalok kolcson adja egymasnak a savszelesegenek egy reszet. Ezen a savszelesegen felepitesre kerulu egy virtualis halozat termeszetesen tikositotta kapcsolatokkal. Vegul minden adat ezzen a virtualis halozaton halad at "veletlenszeru" utakon. Rendszerint Proxy szerveres megoldassal szoktak megoldania halozatra kapcsolodast.
A masik elonye, hogy letrehozhatoak weboldalak amik a TOR halozaton kivulrol nem lathatoak.

A fenti okok miatt lassu es nagy kesletetesekkel dolgozik. Az eredeti konnyen torheto volt a TOR2 mar ellenalobb, de meg az is torheto kormany szintu eroforassok bevezetsevel. Roviden ha nem akarnak nagyon megtalalni/lehalgatni akkor a TOR egy visszonylag biztonsagos megoldas, mar ha eleg turelmes vagy.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5558) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Én ezekre gondoltam. Ez az Opera TOR csak 9.52vel működik? Nekem most 9.61 van fennt.

A TOR egy anonim netezést lehetővé tevő progi

(#5559) copin válasza h_143570 (#5557) üzenetére


copin
őstag

Ez nagyon nem az en sportagam. Azert koszi a valaszt.

(#5560) h_143570 válasza VinoRosso (#5558) üzenetére


h_143570
addikt

A TOR halozat egy Proxyn keresztul erheto el, a letoltot es feltepeitett kliens maga a Proxy. Ezt kell megadni a bongeszonek es kesz. A OperaTor is ezt csinalja csak egy egyseges csomagban, az FX TorButton bovitmenye szinten.
Miutan leszedted a kerdeses ZIP filet az OperaTor oldalarol es kitomoritetted. Utanna csak felul kell irni az Opera konyvtarat az eppen aktualis legujabb verzioval. Ja igen a Profil konyvtarat ne ird felul.

Ja igen lehetoleg frissits 9.62re, mivel tartalmaz nehany biztonsagi frissitest.

(#5561) VinoRosso válasza h_143570 (#5560) üzenetére


VinoRosso
veterán

thnx! :R

(#5562) S W A T


S W A T
senior tag

Operához nincs valami image zoom szerű bigyó ami a FF-hez van :F

Ezzel FF-be pontosan a képernyőhöz lehet szabni egy képet és nem kell az egész oldalt növelni szövegestől mindenestől ha kicsinek találom a képet.

Jelenleg csak ezért nem operázok mert ez nem megoldható operában csak az egész weblap növelése mindenestől-

[ Szerkesztve ]

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#5563) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Üdv!

Az normális hogy az Opera 9.62 egyáltalán nem tölti be a képeket? Tegnap frissítettem erre a verzióra, de azóta ezt csinálja.
Semmit nem állítottam a beállításoknál, alapból nem tölti be őket. Pl. itt a PH-n egyetlen avatart vagy más képet sem tölt be?

Bug vagy feature? Mert idegesítő...

Harrrr!!!!

(#5564) Ndruu válasza Ndruu (#5563) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Megoldva. Valamit nagyon összekutyult a beállításokban a frissíténél.
Eszközök - Beállítások - Weblapok - Képek - Minden kép-re volt állítva, ennek ellenére szépen letiltotta. Ki kellett kapcsolni ezt a funkciót, aztán újra vissza... :(((

Harrrr!!!!

(#5565) Crystalheart válasza S W A T (#5562) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Van egy JavaScriptes kód hozzá... :) Itt egy cikk:
Képek kezelése Operában - Autosizer.js

[ Szerkesztve ]

(#5566) Rambovits


Rambovits
senior tag

Sziasztok!
Előző windows telepítésemnél sikerült beáálítanom, hogy az opera ne az angol googlet használja keresésre hanem a magyart. De, ezt a beállítást most is megpróbáltam megcsinálni azonban rosszul sült el a dolog. Sejtem mi lehet a probléma, é szeretnék tőletek kérni a google keresőmotorjához címet, és egyéb beállításokat :)
Thx a helpet :)

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#5567) blaces válasza h_143570 (#5522) üzenetére


blaces
tag

A régi felületes freemail jól jött :)
Viszont a másik kettőnél sajnos semmit sem ér a böngésző álcázás :(

(#5568) AtHoS válasza Rambovits (#5566) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Eszközök/Beállítások/Keresés -> Hozzáadás -> Név amiről azonosítani tudod -> kulcsszó amivel címsorban hivatkozhatsz a keresőre (pl. g vagy google) -> cím: http://www.google.co.hu/search?q=%s&sourceid=opera&num=%i&ie=utf-8&oe=utf-8 -> alapértelmezett keresőmotorhoz pipa

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#5569) copin válasza Crystalheart (#5565) üzenetére


copin
őstag

Az illeszkedés nem elég elegáns? Ha már eredetiben jeleníti meg, már pánikolnak egyesek hogy rossz az egész rendszer, miközben az illeszkedés sokkal jobb megoldás, mert nem csak 1-1 képnél működik, de rendes oldalakat is átméretezi. Ha ezért nem tér át, akkor nem tér át soha.

Kérdőív. Ha valaki ráérne...

(#5570) Rambovits válasza AtHoS (#5568) üzenetére


Rambovits
senior tag

Thx szépen nekem ez a sor kellett: http://www.google.co.hu/search?q=%s&sourceid=opera&num=%i&ie=utf-8&oe=utf-8 :)))

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#5571) Crystalheart válasza copin (#5569) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az illeszkedés csak széltében illeszti. Ha a kép magassága kilóg, ami elég gyakran megesik, akkor görgetni kell. Úgyhogy... Ez a JS-plugin szerintem - nekem - jobb így egyetlen különálló képre, oldalak illesztésére természetesen nagyon jó az illeszkedés. :)

(#5572) frankie!


frankie!
őstag

A jobb klikk->Keresés parancsra nem lehet valahogy billentyűparancsot beállítani?

(#5573) frankie!


frankie!
őstag

Hogy lehetne legegyszerűbben egy honlapra beágyazott video linkjét megtudni? :F

(#5574) cousin333 válasza frankie! (#5573) üzenetére


cousin333
addikt

- forrás honlapja alapján
- Információ panel alapján
- gyorsítótár alapján (about:cache)

"We spared no expense"

(#5575) cousin333 válasza frankie! (#5572) üzenetére


cousin333
addikt

De lehet:

- Ctrl + F12
- Haladó
- Billentyűparancsok
- Szerkesztés (billentyűbeállítások résznél)
- kiválasztod az Application vagy a Browser window részt
- Új (nem működik, ha az előző pontot kihagytad)
- beírod a kívánt parancsot az első oszlopba (pl. "f alt shift"), előtte azért nezd meg, hogy nincs-e ütközés
- nyomj egy Tab-ot
- beírod a parancsot, ami "Hotclick search"

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5576) REDeath


REDeath
őstag

Üdv!
Gmail azt írja belépésnél, hogy engedélyezzem a cookie-kat. De eddig is bevolt kapcsolva most is bevan, mégse enged belépni operából.
Fél órája még működött...

Ötlet?
ff-ből betudok lépni

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#5577) cousin333 válasza REDeath (#5576) üzenetére


cousin333
addikt

- próbáld meg fél óra múlva.. (nálam megy most)
- cookie-k törlése
- cookie-k tiltása, majd újbóli engedélyezése

"We spared no expense"

(#5578) Destloler


Destloler
tag

hali

tudnétok segíteni hogy hogayan tudom modositani hogy ne az opera kezdje ltoleni a torrente fileokat hanem az utorrentet inditsa el. Előre is köszönöm

(#5579) Crystalheart válasza Destloler (#5578) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Link:
opera:config#BitTorrent|Enable
:)

[ Szerkesztve ]

(#5580) MrKentsfield


MrKentsfield
tag

Sziasztok,

Frissítettem 9,62-re. a könyvjelzőket alias kedvencek miért nem veszi át?
Próbáltam file-ból is beadni akkor meg mindent 2x 3x berakott.

Vissza lehet valahogy rakni a könyvjelzőket?

(#5581) MrKentsfield válasza MrKentsfield (#5580) üzenetére


MrKentsfield
tag

Erre valaki :O pliiiiz

(#5582) erdoke válasza MrKentsfield (#5580) üzenetére


erdoke
titán

Bezárt Operánál írd felül a régi opera6.adr-rel az újat.

A legjobb aláírás a héten

(#5583) body007


body007
addikt

Hali!

Lenne 1 kis problémám. Nem tudom megnyitni ezt a lapot :(

Ezt a hiba üzenetet kapom:

Microsoft VBScript runtime error '800a000d'

Type mismatch: 'Szuro_Height'

/easy6/termekek.asp, line 307

Meló helyen kellene de nagyon. Tudtok rá megoldást?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5584) MrKentsfield válasza erdoke (#5582) üzenetére


MrKentsfield
tag

Nagyon szépen köszönöm, :R

Pont ebbe az irányba bogarásztam én is mert a régi adr-ből az inportot mindíg elszúrta.
Felülírás megoldotta :DDD

Azér ez elég gáz ,hogy sima verzió frissítésnél is kitarolja az elmentet kedvenceket.

Eddíg gombként is ki lehetett rakni pár könyvjelző azokat áthozta ide is ujjat nem enged kirakni. Ezt az opciót kivették :((( vagy csak én bénázom? :B

(#5585) MrKentsfield válasza body007 (#5583) üzenetére


MrKentsfield
tag

Szia!
Nekem IE6 behozza a lapot és a termék szűrő is müködik.
Sajnos én is kénytelen voltam Explorert is megtartani mert nem minden lap jön be rendesen.

(#5586) body007 válasza MrKentsfield (#5585) üzenetére


body007
addikt

IE-t biztos, h nem használok ;] Firefox-ot esetleg (ilyen lapoknál), azzal bejön csak gondoltam meg lehet oldani operával is. :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5587) erdoke válasza MrKentsfield (#5584) üzenetére


erdoke
titán

Én a végleges verziókon kívül a béták többségét is fel szoktam tenni, és még soha nem volt olyan, hogy a könyvjelzőkkel gubanc lett volna. Igaz az online szinkronizálás be van kapcsolva, ha minden kötél szakad, vagy friss installról van szó, onnan lejön pár másodperc alatt. :)
Az egyetlen gubanc eddig két gép közötti online szinkronizálás esetén volt.

body007,
Jobbklikk a hibásan bejött oldalon, majd "Oldalbeállítások szerkesztése". A felugró ablakban az utolsó fül alján: "Azonosító rejtése Internet Explorerként". Visszatörlöd az oldal címét gyökérig, majd újra betöltöd. Nálam így működik, magyarul ők tiltják az Operát.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#5588) MrKentsfield válasza erdoke (#5587) üzenetére


MrKentsfield
tag

Én is a hivatalos Opera oldalról szedtem le a 9.62-őt telepítésnél meg is kérdezte hogy új instal vagy csak frissít, pipáltam hogy csak frissít aztán meg kerekedett a szemem.

Na mind 1 most már jó.

(#5589) cousin333 válasza body007 (#5583) üzenetére


cousin333
addikt

Próbáld meg az alábbit, nálam működött:

- megnyitod az oldalt (olyan, amilyen)
- F12-t nyomsz
- Oldalbeállítások szerkesztése...
- Hálózat fül
- Böngésző azonosítása: Azonosító rejtése Internet Explorerként
- OK

Most próbáld meg újra: www.golding.hu

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5590) body007 válasza cousin333 (#5589) üzenetére


body007
addikt

aztapaszta müxik :)) , ezt a funkcíót még nem ismertem, köszi :R

erdoke: köszi neked is :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5591) cousin333 válasza body007 (#5590) üzenetére


cousin333
addikt

Ez egy kényszerfunkció, pontosan az ilyen oldalak ellen. Érdemes megnézni a honlap forráskódját Operaként illetve Explorerként azonosítva a böngészőt. Utóbbi esetben vagy 4-5-ször annyi a kód. Tehát a honlap látja, hogy Operával vagy és elküld valami szemetet a teljes forráskód helyett... :((( Ilyenkor jöhet az álcázás, sok oldal be is veszi :K

A korábban leírt technika egyébként egy bevett módszer a rossz honlapok "javítására". Az a fő előnye, hogy csak az adott oldalra vonatkozik, tehát minden más helyen továbbra is Operaként azonosítja magát

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5592) cousin333


cousin333
addikt

Aki még nem értesült róla:

Frissült az Opera közösségi honlapja, a My Opera! Mostantól 1GB tárhely jár (az eddig 300 MB helyett) annak, akinek van regisztrált fiókja (ez kell a szinkronizációhoz is).

Ezen kívül megújult a hivatalos Opera oldal is, szerintem nagyon tetszetős lett. :R

Természetesen mindkét honlap 100% valid :K

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5593) body007 válasza cousin333 (#5591) üzenetére


body007
addikt

Szép hozzá állás 1es weboldal üzemeltetőitől :Y Ha én "esetleg" mást használok mint IE már ne is nyithassam meg a lapot :F Az meg 1 másik kérdés, h miért is nem az IEt használom :DDD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5594) copin válasza cousin333 (#5592) üzenetére


copin
őstag

Természetesen mindkét honlap 100% valid

Mire gondolsz?

(#5595) h_143570 válasza copin (#5594) üzenetére


h_143570
addikt

Arra, hogy az oldal kodja megfelel a w3c szabvanyoknak, azaz mindent szabvanyt koveto bongeszoben ugyan ugy fog mukodni es kinezni, elmeletileg.

(#5596) cousin333 válasza h_143570 (#5595) üzenetére


cousin333
addikt

Ahogy elnéztem, ez sajnos nem minden oldalára igaz...

"We spared no expense"

(#5597) h_143570 válasza cousin333 (#5596) üzenetére


h_143570
addikt

Az a kerdes, hogy mi miatt, mert ha ie komapatibilitas miatt sertetek meg akkor az meg elfogadhato.

(#5598) copin


copin
őstag

Nem tudom ez miért olyan fontos...

BTW:

[link]

[link]

A CSS esetében nem ilyen rózsás a helyzet, ezért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#5599) copin


copin
őstag

Másnál működik a my opera?

A mail-en kapott linkről nem tudom elérni a profilom, de ha az oldalon lépek be, akkor igen. Fura.

---

Hogy tudom a szinkronizálás gyakoriságát beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#5600) h_143570 válasza copin (#5599) üzenetére


h_143570
addikt

Igen. Nalad pontosan mi nem mukodik rajta?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.