Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) cousin333 válasza Bici (#5199) üzenetére


cousin333
addikt

Egyetlen tippem: egy teljesen új, tiszta telepítés...

"We spared no expense"

(#5202) Bici válasza cousin333 (#5201) üzenetére


Bici
félisten

Az operát, vagy a windows-t?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5203) cousin333 válasza Bici (#5202) üzenetére


cousin333
addikt

Először csak az Operát :)

"We spared no expense"

(#5204) frankie! válasza frankie! (#5195) üzenetére


frankie!
őstag

Erre valaki? :F :U

(#5205) h_143570 válasza frankie! (#5204) üzenetére


h_143570
addikt

Ha a hasznalhato nyelvekre gondolsz akkor hasznald a nemzetkozi telepitot.
[link]

(#5206) frankie!


frankie!
őstag

Megint egy normális kérés: létezhet olyan User Java Script, amivel egy http szövegből több szakaszt (szót) is ki lehetne jelölni egy mondatban, majd a helyi menü->keresésre kattintva mindegyik kijelölt szót külön ablakban nyitná meg az aktuális keresővel. Ilyen módon pillanatok alatt "ki lehetne szótárazni" egy szöveget.
Vagy lehetne ilyet írni?

(#5207) frankie! válasza h_143570 (#5205) üzenetére


frankie!
őstag

Nem erre gondolok köszi, hanem hogy a helyi menü->Beszéd parancsánál (felolvasás) az angol nyelvet lehetne-e helyettesíteni másra. :U

(#5208) cousin333 válasza frankie! (#5207) üzenetére


cousin333
addikt

Ez egy IBM-el közös projekt (vagyis IBM technológia), tehát nem.

A fent nevezett Javascript szerintem létrehozható. Hajrá :D

"We spared no expense"

(#5209) h_143570 válasza frankie! (#5207) üzenetére


h_143570
addikt

Ez esetben bocsanat en ertettem felre. A beszéd felolvaso kompoens az IBM-tol szarmazik. Talan naluk talalsz.

(#5210) h_143570 válasza frankie! (#5206) üzenetére


h_143570
addikt

Kijelolt szovegreszt, tudsz forditani a jobb kattintas utan viiszont a hasznalhato nyelvek szama limitalt. Ilyen user js nem valoszinu, hogy lesz visszont lehet irni. Visszont abban nem vagyok biztos, hogy meg lehet-e oldani, hogy a kijeloles ne folyamatos legyen.

(#5211) Bici válasza cousin333 (#5203) üzenetére


Bici
félisten

Nos, már éppen rákészültem a pucolásra, amikor a Firefox is elkezdte csinálni.
Nem sokkal ezután teljesen elment a net.
A szolgáltatót felhívva közölték, hogy a Tököm rendszere meghibásodott a környéken, és hetek óta egy régebbi típusú alkatrészt használnak, ami jelenleg többszörösen túl van terhelve.

Szóval, nem nálam van a hiba. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5212) cousin333


cousin333
addikt

Van új előzetes, méghozzá a 9.60-as verzióhoz!

Opera 9.60 b10408

Újdonságok címszavakban:

- keresőmotorok és begépelt címek szinkronizálása
- alacsony sávszél mód a levelezőhöz (pl. csatolmányt nem szedi le automatikusan)
- RSS előnézet (feliratkozás előtt)
- levelezőben szálak követése

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5213) Bici válasza cousin333 (#5212) üzenetére


Bici
félisten

A levelezőben eddig is volt szálkövetés, nem? Régen kipróbáltam, és határozottan így emlékszem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5214) cousin333 válasza Bici (#5213) üzenetére


cousin333
addikt

Valóban volt, de most egy kicsit felturbózták. Egy-egy szálat pl. ki lehet emelni a bal oldalra.

"We spared no expense"

(#5215) Bici válasza cousin333 (#5214) üzenetére


Bici
félisten

Aha, kösz! Majd ha lesz végleges, akkor kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5216) frankie! válasza cousin333 (#5212) üzenetére


frankie!
őstag

Ezek nagyon jó dolgok!! A többször beérkező leveleket nem orvosolják? :F

(#5217) h_143570 válasza frankie! (#5216) üzenetére


h_143570
addikt

Ha a googlere gondolsz, akkor azzal nem nagyon lehet mit kezdeni, mert a berkezo levelek 2 mapaba is belekerulnek, ha nagyon zavar akkor kiveheted a Gmail/All mail-t a IMAP konyvtaraknal.

(#5218) Cholard


Cholard
tag

Üdv mindenkinek! Szeretném az operát alapértelmezett levelezőnek használni, azaz vele letölteni az mailokat illetve írni. Be lehet állítani, hogy a messenger is ezt használja? Eddig a mesiben az outlook express volt, de nem akarok kettőt használni... Remélem tudtok segíteni.

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#5219) frankie! válasza h_143570 (#5210) üzenetére


frankie!
őstag

Kösz a válaszokat.

Most uninstalálltam, majd újra installáltam az Operát, mert az iwiw már régóta rossz valamiért a html (?) formátum nem jelenik meg, csak fehér lapon elszórva a linkek, szövegek, és így használhatatlan.
Mit is kell csinálni egy teljes uninstallhoz? Kipucolni a registryt? :F

(#5220) cousin333 válasza frankie! (#5219) üzenetére


cousin333
addikt

Opera uninstall, majd töröld az alábbi mappákat:

C:\Program Files\Opera
C:\Documents and Settings\<felhasználónév>\Application Data\Opera
C:\Documents and Settings\<felhasználónév>\Local Settings\Application Data\Opera\

A fentiek Windows XP-re vonatkoznak.

"We spared no expense"

(#5221) frankie! válasza cousin333 (#5220) üzenetére


frankie!
őstag

Kösz, megcsináltam, jó is lett az iwiw, de megint feledékeny voltam: a beállított keresők melyik fájlban is tárolódnak? :F

(#5222) frankie! válasza frankie! (#5221) üzenetére


frankie!
őstag

Ja igen, és a személyes adatoknem fájlban tárolódnak? Borzasztó lusta vagyok... :B (talán alomtárból még elő tudom bányászni)

(#5223) cousin333 válasza frankie! (#5221) üzenetére


cousin333
addikt

A gyári keresők az Opera telepítési könyvtárában a search.ini fájlban. A saját keresők a

C:\Documents and Settings\<felhasználó neve>\Application Data\Opera\Opera\profile\

mappában, szintén search.ini néven.

A személyes adatokat ugyanitt keresd, a wand.dat fájlban.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5224) frankie! válasza cousin333 (#5223) üzenetére


frankie!
őstag

Megvan, köszi, előkapartam a lomtárból. :U
Érdekes, mert a wand.dat elérési útját megváltoztattam, egy másik mappában volt, és a mágus jelszavai meg is maradtak, viszont a személyes adatok eltűntek.
---
Most elkeztem egy nagyobb torrentet is letölteni, eddig erre nem ezt használtam. Ugye az Opera újraindításával folytatódik a letöltés ott, ahol abbahagyta? :F

(#5225) cousin333 válasza frankie! (#5224) üzenetére


cousin333
addikt

Persze.

Az Opera torrentje egyszerű, mint a faék, viszont már egész gyors, és kezelhető. Ettől függetlenül én nem használom.

"We spared no expense"

(#5226) frankie! válasza cousin333 (#5225) üzenetére


frankie!
őstag

Igen, és nem lassítja le a böngészést, mint a többi kliens! :) :U

(#5227) cousin333 válasza frankie! (#5226) üzenetére


cousin333
addikt

Na, látod ez igaz lehet...

"We spared no expense"

(#5228) frankie! válasza cousin333 (#5227) üzenetére


frankie!
őstag

Más kliensek által elkezdett letöltést nem lehetne vele folytatni? :U

(#5229) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! kiszolgáló válasza:authorization failed. mindig ezt dobja ki a levelezőpostafiókom. mi lehet a gond srácok?

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#5230) cousin333 válasza frankie! (#5228) üzenetére


cousin333
addikt

Nem tudom. Elvileg, ha ugyanoda mented, mint a korábbit, akkor előbb ellenőrzi, mi jött már le, és a többit szedi csak szóval lehet. Ami biztosan korlátoz, hogy nem lehet egyenként kijelölni a letöltendő fájlokat, vagy az egész torrentet szeded, vagy semmit.

"We spared no expense"

(#5231) cousin333 válasza Casanova* (#5229) üzenetére


cousin333
addikt

- nem működik a levelező kiszolgáló
- rossz felhasználói nevet, jelszót állítottál be
- nem jók a kapcsolódás paraméterei (kimenő, bemenő port illetve kiszolgáló neve)
- a levelezőszerveren tiltva van a kapcsolódás (pl. Gmail-en külön engedélyezni kell)

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5232) Traxx


Traxx
őstag

Hali!

9.51-es Opera van jelenleg a gépemen. Olvastam, hogy skin-elhető a felülete...firefox 3 skin volna hozzá, vagy ha nincs, akkor várható? Mivel a róka az utóbbi időben naponta többször is megzuhan, ezért térnék vissza ide...csak a felületet nem tudom megszokni, az FF3-é szerethetőbb valahogy :U

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5233) h_143570 válasza Traxx (#5232) üzenetére


h_143570
addikt

Talan itt lesz.
[link]

(#5234) Traxx válasza h_143570 (#5233) üzenetére


Traxx
őstag

Sajna negatív...3-hoz nincs akkor még :(

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5235) h_143570 válasza Traxx (#5234) üzenetére


h_143570
addikt

Ugytunik, hogy keszul egy, bar a topic nem teljesen FF friendly, letoltesi link meg nincsen.
http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=646998

(#5236) lorcsi


lorcsi
veterán

befrissítettem 9.52-re a lapokat meg nem akarja megjeleníteni
előtte 9.20 és 24 volt ezekkel gond nélkül ment
router nincs előtte csak chello modem

[ Szerkesztve ]

(#5237) Cholard


Cholard
tag

Üdv mindenkinek!
Látom a korábbi kérdésemre ( miszerint be lehet e állítani az opera e-mail kliensét alapértelmezettnek a windowsban ) nem érkezett ötlet, most lenne kettő újabb: van e lehetőség arra, hogy a megnyitott fülek tartalmát lássam előnézetben (mint amikor fölé mutatok az egérrel) egy ablakban (a firefoxban láttam ezt az előnézeti képet). A másik kérdés, hogy sikerült a hircsatornákat aktiválni (ez egy új menüpont lett) és szeretném a webpanelekhez (az oldalsávhoz) adni. Megoldható valahogy? Nem találtam erre lehetőséget... Hátha tudtok segíteni...

[ Szerkesztve ]

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#5238) h_143570 válasza Cholard (#5237) üzenetére


h_143570
addikt

A mail resz: Elmeletileg megoldhato CTRL-F12 / Halado / Programok / a mailto: resz.
Start / Vezeropult / Programok telepitese es torlese / Programok hozzaferhetosege es alapertelmezesei. Az Egyeni rszeben lesz ra lehetoseged elsodlegese teni az Operat.

Az elonezetes reszt: ezt nem teljesen fogom. Visszont talan van egy kozeli megoldas. CTRL-F12 / halado / fulek / a legfelso jelolo negyzet, sajnos a magyar nyelvi fileom nem mukodik jelenleg valmiert. Ezutan a CTRL-TAB es a CTRL-SHIFT-TAB mutatni fogja az elonezeti kepeket.

Feed az oldalsavra: Ez a problemad sajnos regota megvan, talan javitjak majd. A kerulo megoldas, hogy konfiguralj be egy email accountot. Ha nem valos akkor tiltsd le a kezi es automatikus elenorzeset, ezutan hozzadhatod a Levelezes panelt az oldasavhoz. Azon mar meg fognak jelenni a feedek.

(#5239) lorcsi válasza lorcsi (#5236) üzenetére


lorcsi
veterán

visszatettem a régebbit és akkor is ugyanez :W
nem kellne blokolja semmi szal' nem értem miét nem jönnek be a lapok :F

(#5240) lorcsi válasza lorcsi (#5239) üzenetére


lorcsi
veterán

hol találom meg melyik porton kommunikál?

(#5241) Cholard válasza h_143570 (#5238) üzenetére


Cholard
tag

Köszi a válaszokat!
Az email alapértelmezést átállítottam, így mail írásakor az operát tölti be - itt be lehet állítani valamilyen paranccsal, hogy a mail ablak jöjjön be? (itt ilyen opera.exe -mail vagy hasonlóra gondolok)
Az oldalak előnézeti képén azt értem, hogy mint pl a TV karik softjában van, hogy minden csatorna előnézete.. a firefoxban láttam, gondoltam ebben is hátha van. A fülek váltásakor mutatja ezt az előnézetet amire gondolok.
Az RSS beállítás sajnálatos, hogy még nem gondoltak rá, kipróbálom az ötletedet!

Még valami... ha két környezetben is használom az opremámat (pl lapin munkahely + otthon) és különböző a hálózati konfig, akkor lehet e külön profilokat megadni? Eddig úgy láttam, hogy a IE beállításait használja az opera.
Mégegyszer köszi a segítségeket!

[ Szerkesztve ]

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#5242) szugabor


szugabor
csendes tag

Sziasztok!

Az otthoni gépemen lévő Operában van egy "Menu" nevű gomb jobb szélen (a bezárt lapok mellett), amire kattintva eltűnik a menüsor, ezzel is több helyet engedve a lapoknak.
Ezt a gombot szeretném egy másik gépen lévő Operába is belevarázsolni, de elfelejtettem, hogy csináltam :U
Tud valaki segíteni?

Nulla tenaci invia est via

(#5243) cousin333 válasza szugabor (#5242) üzenetére


cousin333
addikt

Neked egy speciális sajátgombra van szükséged, amit elérhetsz például itt.

"We spared no expense"

(#5244) cousin333 válasza Cholard (#5241) üzenetére


cousin333
addikt

"Az RSS beállítás sajnálatos, hogy még nem gondoltak rá, kipróbálom az ötletedet!"

Valamiért nagyon erőltetik az RSS és a levelezés egységét... :(

"Az email alapértelmezést átállítottam, így mail írásakor az operát tölti be - itt be lehet állítani valamilyen paranccsal, hogy a mail ablak jöjjön be? (itt ilyen opera.exe -mail vagy hasonlóra gondolok)"

Nem. Viszont olyat be tudsz, hogy mindjárt az e-mail írás jöjjön be. A parancssorba ezt kell megadnod:

"C:\Program Files\Opera\opera.exe" "mailto:"

"Az oldalak előnézeti képén azt értem, hogy mint pl a TV karik softjában van, hogy minden csatorna előnézete.. a firefoxban láttam, gondoltam ebben is hátha van. A fülek váltásakor mutatja ezt az előnézetet amire gondolok."

Olyan van, ami egyszerre egy ablak előnézetét mutatja. Írd be az alábbi "címeket" az URL sávba, Enter, pipáld ki a legfelső eredményeket, majd Mentés.

Előnézeti képek a fülek felett tartva a kurzort:
opera:config#UserPrefs|UseThumbnailsinTabTooltips

Előnézeti képek a jobb egérgomb nyomvatartása és közben a görgö görgetése során:
opera:config#UserPrefs|UseThumbnailsinWindowCycle

Minden ablakot nem tud hagyományos értelemben megjeleníteni, de kevesebb ablak (<10) esetén áthidaló megoldásként ki lehet használni a MDI (Multiple Document Interface) előnyeit. Jobb klikk egy fülön, majd válszd ki az Elrendezés, Vízszintes elrendezés (Tile vertically) pontot. A régi (9.2-es) billentyűzet kiosztás szerint ez a Shift + F6. Ha megvan a honlap, akkor válaszd a Mind visszaállítása eredeti méretre pontot. EZekhez az utasításokhoz persze elérhetők, vagy készíthetők gombok is.

"Még valami... ha két környezetben is használom az opremámat (pl lapin munkahely + otthon) és különböző a hálózati konfig, akkor lehet e külön profilokat megadni?"

Nyilván akkor egy hordozható verzió kell neked. Az Opera Portable Personal változata rendelkezik a külön profilok kezelésének képességével.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5245) Cholard válasza cousin333 (#5244) üzenetére


Cholard
tag

Köszönöm a kimerítő válaszokat! A mailto -hoz hasonlóan olyan kapcsoló nincs, hogy a beérkező levelek ablakot mutassa? pl -mailin?
Sokat segítettél!

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#5246) a_tesz


a_tesz
Korrektor

nektek nem felejti el a szinkronizációs beállításokat az opera? még amikor kifagy szegény és újraindítom, meg is értem, de teljesen szabályos leállással, eltűnik az opera.exe is a futó folyamatok közül, és ezután újra elinduláskor is van, hogy csak azt írja alul hogy Synchronization disabled, de van hogy teljesen elfelejti az accountot is ami be van állítva :F egyébként nagyon jól használható, főleg hogy ott az asztali operám a miniben :D

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#5247) cousin333 válasza a_tesz (#5246) üzenetére


cousin333
addikt

A legfrissebb build (b10408) nálam nem szinkronizálja a keresőket (pedig kellene), de minden mást igen. Gond nélkül.

"We spared no expense"

(#5248) breetai válasza cousin333 (#5153) üzenetére


breetai
aktív tag

Hi!
Remélem még rémlik miről beszéltünk a múltkor: (#5148) breetai Na! Én csak most jutottam el odáig, hogy utána nézzek. :O
DE! A "c:\Users\<felhasználói név>\AppData\Roaming\" alatt nincs semmi az Operától legalább is nem mappában! Most mi van esetleg csináljak 1 könyvjelzőt, mentsek 1 jelszót ... azt akkor generál a program 1 könyvtárat, ozt abban lesz a 3file amit aztán majd felülirok azt jónapot!? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#5249) Cholard


Cholard
tag

Üdv Mindenkinek!
rendszertelepítés előtt állok, és szeretném elmenteni az operám minden beállítását (hivatkozások, gyorshívó, mailok, mail beállítások, sajátgombok, webpanelek stb). Gondoltam rá, hogy elmentem az egész opera mappát és az application tartalmat is, de korábban azt olvastam, hogyha többszöt frissítettem az operát, akkor érdemes újra rakni, mert teleszemeteli magát a korábbi verziók maradványaival. A szinkronizálás nem ment mindent, ezért kérdezek: van e kifejezetten erre a célra progi, vagy milyen mappákat/file-okat kell lementenem?

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#5250) cousin333 válasza breetai (#5248) üzenetére


cousin333
addikt

A profil generálásához legalább egyszer el kell indítani az Operát a telepítést követően. Ez megtörtént?

"We spared no expense"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.