Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) cousin333


cousin333
addikt

Új előzetes jelent meg, némi hibajavítással:

Opera 9.6 b10427

"We spared no expense"

(#5302) Emb3rke


Emb3rke
tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám lenne, ha olyat csinál az opera elég sűrűn, h játszanék le egy beépült, leggyakrabban youtube-os videót, de csak 2 mp-t játszik le és azt is hang nélkül. Ha beletekerek a videóba, szintén 2 mp után megáll és hang sincs. F5 vagy bármi másra nem reagál, csak ha bezárom és újból nyitom az operát. :(
Ilyennel találkoztatok már? És ha igen, mi lenne a megoldás?
Egyébként pont most nem régen telepítettem újra teljesen az operát.

(#5303) 7 válasza Emb3rke (#5302) üzenetére


7
addikt

Az Opera hagyományosan problémázik a Flash Playerrel, verziófüggő, hogy pontosan mennyire.
Amikor újraraktad az Operát, akkor teljesen tisztán raktad újra? Tehát a beállításokat tartalmazó file-okat is törölted? Azzal még lehet játszadozni.

(#5304) Emb3rke válasza 7 (#5303) üzenetére


Emb3rke
tag

Hát úgy tettem tisztán újra, h a saját személyes dolgaimat természetesen megtartottam. De a "magyaropera" blogos leírás alapján csináltam.

(#5305) 7 válasza Emb3rke (#5304) üzenetére


7
addikt

Próbáld meg, hogy csinálsz backupot a saját személyes dolgokról, az eredeti helyükről pedig törlöd őket, meg úgy kompletten az egész Operát, és újrarakod. A verziószámok növekedésével egyre több hibát okozhat egy régről megtartott konfigegyüttes.

(#5306) gaben válasza 7 (#5303) üzenetére


gaben
aktív tag

Nálam is problémázik a flash player-el....
Linux alatt akartma felrakni az Iceweasael mellé.Opera flash playert követel,azonban ha külön akarom telepíteni,akkor már írja,hogy fennt van,mert az Iceweaselmár telepítette.
Mit csináljak az operával,hogy tudja a flash-t??

(#5307) cousin333 válasza gaben (#5306) üzenetére


cousin333
addikt

Először is írd be a címsorba, hogy opera:plugins. Ez kidobja neked az éppen használt plugineket. Feltehetően a Flash nem lesz köztük. Írd be a címsorba az alábbiakat:

opera:config#UserPrefs|PluginPath

Itt, pontosvesszővel elválasztva megadhatod az Iceweasel plugin-könyvtárát is (vagy a Firefox-ét, az talán még jobb volna, nem tudom). Mentés, majd Opera újraindítás. Utánna ismételd meg az első pontot, hogy lásd az eredményt.

"We spared no expense"

(#5308) Loha


Loha
veterán

Ha még nem írták volna, akkor az Opera idegesító tálca ikonját ( tray icon ) a leghatékonyabban úgy lehet eltüntetni, ha kitöröljük az Opera\mail könyvtárat. Persze ez a megoldás csak azoknak működik, akik nem használják a beépített levelezőt, meg sztem az rss-t se. A többieknek marad a /notrayicon kapcsoló.

(#5309) M0RGI


M0RGI
őstag

Volna még egy problémám, remélem ebben is tudtok segíteni nekem. Más böngésző nem csinálja, szóval sejtem, hogy Opera "hiba".

Adott egy oldal thumbnailekkel pl: [link]
Legörgetek az oldal aljára és megnyitom pl. a jobb alsó képet. Megnyitja. Utána visszalépek a back-el a thumbnailes oldalra és ekkor nem ugyanoda pozícionálja az ablakot ami a kép megnyitása előtt volt, hanem felugrik az oldal legtetejére.

Mondhatom, hogy eléggé idegesítő dolog, de bízom benne, hogy csak valami apró beállítás kérdése.

(#5310) AtHoS válasza M0RGI (#5309) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezt írd be a címsorba:

opera:config#UserPrefs|HistoryNavigationMode

A HistoryNavigationMode beállítást pedig tedd 3-asra. Nálam 3-on van és a linkeden tesztelve visszalépéskor szépen marad az oldal ott ahol kattintás előtt volt, igaz 96-ra előtte átállítottam a képek számát, hogy legyen hová legörgetni.

read-only mode on the forum

(#5311) M0RGI válasza AtHoS (#5310) üzenetére


M0RGI
őstag

Véééégre! De jóó! (Valóban, a képek 96-ra állítását elfelejtettem mondani, de rájöttél) :)
Hálás köszönetem! :R

(#5312) elmoraan (r)


elmoraan (r)
aktív tag

Kérdés: ha levelet akarok küldeni az Opera levelező klienséből, azt a választ kapom, hogy "Relay access denied." Ez most a kliens sírása, vagy a POP3 szórakozik? (Régebben is ugyanezt a POP3-as szervert használtam, akkor működött. Most meg nem. :( )

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#5313) elmoraan (r)


elmoraan (r)
aktív tag

Ja, azt kifelejtettem, hogy letölteni simán letölti a leveleket. Meg azt is, hogy egy ökör vagyok ma, mert az a POP3 nem POP3, hanem SMTP. :B

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#5314) cousin333


cousin333
addikt

A Magyar Opera blogra írtam egy bővebb cikket az Operáról, pontosabban annak piaci irányultságáról, és ennek hatásairól. Vagy valami ilyesmiről. Olvasni itt lehet.

"We spared no expense"

(#5315) cousin333 válasza elmoraan (r) (#5312) üzenetére


cousin333
addikt

Milyen levelező? Van neki publikus SMTP szervere, vagy a szolgáltatódét kell(ene) használnod?

"We spared no expense"

(#5316) elmoraan (r) válasza cousin333 (#5315) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

Na, közben megoldódott. Úgy tűnik, hogy az eddig használt SMTP kergült meg, vagy mi... Átálltam másikra, most jó.

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#5317) copin


copin
őstag

Az User Display Mode-ban mi micsoda? Lehet hogy ott lehetne egy kicsit stabilabbá hangolni a progit (mikor ezt írom a hibakonzolra gondolok).

(#5318) pite4


pite4
tag

Sziasztok! Nekem valami miatt nem akarnak elindulni a videók :F . Betölti, de nem játsza le! Ha a "tekerő-t" húzom akkor megy, de magátol folyamatosan nem játsza :F !
HELP :O

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#5319) pite4 válasza pite4 (#5318) üzenetére


pite4
tag

Megoldottam! :C

Egyszer azt hittem, tévedtem. De tévedtem.....

(#5320) copin válasza pite4 (#5319) üzenetére


copin
őstag

Mit csináltál? :)

Ha valaki hasonló problémával küzd, akkor még jól jöhet az infó.

[ Szerkesztve ]

(#5321) copin


copin
őstag

Teljes képernyőn hogy lehet behozni a címsort?

(#5322) cousin333 válasza copin (#5321) üzenetére


cousin333
addikt

Itt vannak speckó gombok szinte tetszőleges kombinációkhoz...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5323) copin válasza cousin333 (#5322) üzenetére


copin
őstag

Eddig még nem használtam ilyet (gombok a netről). Végülis a drag&drop segített. :)

Köszi!

(#5324) cousin333 válasza copin (#5323) üzenetére


cousin333
addikt

Elegendő rákattintani, majd igennel válaszolni a kérdésre, és akkor bekerül a sajátgombok közé. Onnan meg bármikor oda teheted, ahova akarod.

"We spared no expense"

(#5325) cousin333 válasza cousin333 (#5324) üzenetére


cousin333
addikt

Itt még van néhány tipp

"We spared no expense"

(#5326) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:
A 9.52-es Opera nálatok is folyton bedöglik? Nekem sokszor elkezdi köszörülni a vinyót, közben nem válaszol, és van, hogy megjavul, de legtöbbször kiírja, hogy az Opera összeomlott, és kilép, van hogy ki sem ír semmit, és úgy lép ki. Ezután 5-10mp, mire a tálcáról is eltűnik, utána mikor újra elindítom, megy minden rendesen. Nem minden oldalon csinálja ezt.
Az Operát már lepucoltam teljesen, és újra felraktam, de ugyanaz.
Nem tudom, hogy az XP-m beteg, vagy az Opera... A FF sosem csinálja. :U
Nálatok nem szaraxik? Nem is értem mit kerreg a winyó, mikor a Task Manager szerint nem swappol.

Más: IE6-ban az előre-hátra gombok szélén volt egy kis lefelé mutató nyíl, ami lenyitott egy listát, hogy ezelött hol voltam, és rögtön a megfelelő helyre lehetett ugrani. Ez operában előcsalható valahogy?

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5327) h_143570 válasza Bici (#5326) üzenetére


h_143570
addikt

A profil konyvtarat is letakaritottad?
Esetleg meg egy lemeztoredezetseg mentesites nem arthat.

Ez a funkcionalitas az Operaban is megvan, a trukk annyi hogy tartsd lenyomva a bal eger gombot a visszagombon mig megjelenik a lista.

(#5328) Bici válasza h_143570 (#5327) üzenetére


Bici
félisten

Wow, tényleg, és előjön a lista...
Mindent lepucoltam, amit találtam.
sztem új XP lesz, mert egyszer a uTorrent is csinálta már...
Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5329) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Opera 9.60 Build 10433

read-only mode on the forum

(#5330) frankie!


frankie!
őstag

Ha egy oldalhoz több jelszó is tartozik, amiket a mágussal elmentettem, hogyna tudnám a kilistázásnál a sorrendjüket megváltoztatni? :F

(#5331) Destloler


Destloler
tag

Hali

Olyanban zeretnék segítséget kérni hogy szeretnék az operammal torrent fileokat megnyiti de nem az opera letöltéskezelőjével hanem egy utorrente vahgy egy bitcomettel. Ezt hol tudom beállítani.A másik problémam pedig az hogy nem tudok levelet küldeni senkinek mert smtp hibát ir ki, freemail os mailfiokom van.

Előre is kösz a segytséget

[ Szerkesztve ]

(#5332) h_143570 válasza Destloler (#5331) üzenetére


h_143570
addikt

(#5333) cousin333 válasza Destloler (#5331) üzenetére


cousin333
addikt

Mit adtál meg SMTP szervernek? Freemail nem nyújt POP3 esetén SMTP szervert, hanem az internetszolgáltatódét kell használnod (pl. Chello)

"We spared no expense"

(#5334) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Vajon az megoldható az Operában, hogy teljes képernyő mllett látszódjon (vagy legalább előhozható legyen) a Fülsáv és a Címsor eszköztárak? Nem billentyűkombnációval, hanem mondjuk az egeret a képernyő "tetejéhez" érintve.
Megtetszett a Google Chrome kinézete, de nem szeretnék váltani a jól bevált Opera böngészőről.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5335) Viktor0610 válasza Viktor0610 (#5334) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ennyire nehezek kérdeztem, vagy nem megoldható, esetleg szabadságon vannak az Opera guruk? :D

Samsung Galaxy A54

(#5336) cousin333 válasza Viktor0610 (#5334) üzenetére


cousin333
addikt

Üdv!

Itt találsz olyan gombokat, amikre kattintva előjön a fullscreen meg a megadott eszköztárak. Ha elmented a gomblinkeket könyvjelzőként, akkor szerkeszteni is tudod őket, majd elvileg drag&droppal a kívánt helyre húzni.

"We spared no expense"

(#5337) cousin333 válasza cousin333 (#5336) üzenetére


cousin333
addikt

Na, a nagy lelkesedésben lemaradt a link.

"We spared no expense"

(#5338) cousin333


cousin333
addikt

Újabb előzetes sok apró javítással, főképp a levelezőt és a Mac verziót érintve.

Opera 9.60 b10439

"We spared no expense"

(#5339) cousin333 válasza Viktor0610 (#5334) üzenetére


cousin333
addikt

Esetleg teljes képernyős módban használd a jobbgomb + egérgörgő váltást a fülek között (bekapcsolt előnézeti képek mellett). Cím beírásakor pedig a Ctrl+F8 kombót, vagy az F2-t (könyvjelző azonosítókhoz a leggyorsabb módszer pedig a Shift+F2

"We spared no expense"

(#5340) Viktor0610 válasza cousin333 (#5339) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszönöm a segítséget, sikerült megoldani majdnem tökéletesen az #5337 hozzászólásban linkelt gombokkal! :D Meglepődtem volna, ha nem lehet összehozni a világ legjobb böngészőjében ezt az "apróságot"! ;)
Egy-két dolog még hiányzik, de mindenképp' tetszik!

Egy Chrome skinnel fenomenális! :Y

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5341) odrif


odrif
MODERÁTOR

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy operába a cimsorba lenyomom mondjuk a "i" betüt akkor csak az "i" betüvel kezdődő, de már látogatott oldalakat mutassa lehetőségként, pl: index, vagy iwiw, de például ne mutassa az sg.hu-t mert tartamazza a informatikai és tudományos magazin kifejezést.

Köszönöm.

20 éve a Prohardveren

(#5342) cousin333 válasza odrif (#5341) üzenetére


cousin333
addikt

Amennyire én tudom, a találati listából a honlapok tartalmában keresést, illetve a könyvjelzők közötti keresést lehet kikapcsolni, na meg persze az előzményeket. Nekem az i-re (és az in-re) az SG.hu-t csak kb. 100. találatnak hozza ki, és a felsők mindegyikének i-vel kezdődik az URL-je. Pedig mindenféle kiegészítés be van kapcsolva

Amit felhoz SG-s találat, az könyvjelző, vagy előzmény?

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5343) odrif válasza cousin333 (#5342) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Sztem a honlapok tartalmában keresést kellene kikapcsolni csak nem tudom hol kell.
Pl nekem az előzmények között ott van a biztonsagportal.hu és azt is bedobja, vagy az vatera.hu/index oldalt is feldobja.

20 éve a Prohardveren

(#5344) cousin333 válasza odrif (#5343) üzenetére


cousin333
addikt

A nevezett példákon nem segít a honlaptartalom indexelésének a kikapcsolása. De egyébként azt a Ctrl+F12, Haladó, Előzmények, Jegyezze meg a látogatott lapok tartalmát pipát kivéve tudod kikapcsolni. Csak mondom, szerintem nem fog segíteni.

"We spared no expense"

(#5345) h_143570 válasza odrif (#5343) üzenetére


h_143570
addikt

Ez lesz a megfelelo beallitas.
opera:config#UserPrefs|AddressbarContentSearch

(#5346) odrif válasza h_143570 (#5345) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszi mindenkinek. Kiprobálom. :R

20 éve a Prohardveren

(#5347) h_143570 válasza cousin333 (#5344) üzenetére


h_143570
addikt

Ez uj, eddig nem is vettem eszre, hogy van ra opcio a ui-n is.

(#5348) cousin333 válasza h_143570 (#5347) üzenetére


cousin333
addikt

Időről-időre rápakolnak fontosnak vélt opciókat az UI-re. Olyan is. Mármint ráférne egy alapos tatarozás, mert eléggé össze-vissza vannak már a dolgok.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5349) h_143570 válasza cousin333 (#5348) üzenetére


h_143570
addikt

Majd a 10es valtozatban, ahhogy elneztem a heti valtozasi listakat, inkabb a keret hibait foltozgatjak a bongeszo mag helyet. Ami nem baj, rafer erre a reszere is egy nagy felujitas mar.

(#5350) odrif válasza h_143570 (#5349) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

No akkor még egy kérdést ja szabadna.

Vatera.hu-n a képekre kattintva nem nyitja meg sztem valami javascript miatt.
Java van a gépen és a firefoxal simán megy a dolog.
Erre is tudtok megoldást? :)

20 éve a Prohardveren

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.