Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) cousin333 válasza lúzer (#5100) üzenetére


cousin333
addikt

A megjegyzett mezőket vékony sárga keret jelöli.

"tetszik ez az opera, nem rossz"

És még a tizedét sem ismered :) Ha ráérsz, nézz körül itt.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5102) lúzer válasza cousin333 (#5101) üzenetére


lúzer
veterán

kösz, már 1-2 tippet ki is próbáltam
ez az egérmozdulatos navigálás nagyon jó :C :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5103) lúzer


lúzer
veterán

egy gondom van:

van egy link, pl. itt a fórumban
hogy nézem meg hogy hova mutat?
mert helyi menüben nincs tulajdonságok pont

pl. ha index.hu-ra mutat a link akkor nem vagyok rá kíváncsi, de ezt csak megnyitás után látom :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5104) Wolverine válasza lúzer (#5103) üzenetére


Wolverine
félisten

Nekem kiírja alul a statusbarra :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5105) cousin333 válasza lúzer (#5103) üzenetére


cousin333
addikt

Kiírja az állapotsávon. Ha az ki van kapcsolva, akkor kiírja eszköztippként, amennyiben a Ctrl + F12, Haladó, Böngészés, Eszköztippek megjelenítése ki van pipálva.

"We spared no expense"

(#5106) lúzer válasza cousin333 (#5105) üzenetére


lúzer
veterán

OKÉ, vak vagyok! :))

kösz mindkettőtöknek

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5107) lúzer válasza erdoke (#5092) üzenetére


lúzer
veterán

Bocs, tudnál segíteni, nekem nem jön össze:

letöltöttem:
jre-6u10-beta-windows-i586-p.exe
opera-mini-4.1.11355-advanced-hu.jar
opera-mini-4.1.11355-advanced-hu.jad

és nem indul el
parancssorból se:
Failed to load Main-Class manifest attribute from
microemulator.jar

eredeti nevén se:
Failed to load Main-Class manifest attribute from
opera-mini-4.1.11355-advanced-hu.jar

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5108) lúzer válasza lúzer (#5107) üzenetére


lúzer
veterán

microemulator-on keresztül összejön, de így egy telcsi kijelzőjét imitálja:

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5109) lúzer válasza lúzer (#5108) üzenetére


lúzer
veterán

Oké, hülye voltam, összejött! :D

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5110) frankie!


frankie!
őstag

Nem tudjátok, hogyan lehetne a jegyzetek közt lévő mappa tartalmát gyorsan és egyszerűen elküldeni egy levélben?

(#5111) frankie!


frankie!
őstag

Újabb idegesítő kérdés: Nem lehetne megoldani valamilyen kiegészítővel vagy minialkalmazással, hogy a 768 pixel széles honlapokat "középre igazítsa" ? Jó lenne, mert 16:10-es monitorom van. :U

(#5112) cousin333 válasza frankie! (#5111) üzenetére


cousin333
addikt

Hogyant és honnant nem tudok mondani, de elvileg userJS-el ez megoldható.

"We spared no expense"

(#5113) leviske


leviske
veterán

Nem tudja valaki, hogy hova menti az Opera a könyvjelzőket? :F

Előre is kösz a segítséget. :R

(#5114) frankie! válasza leviske (#5113) üzenetére


frankie!
őstag

A mindenkori elérési útról a Súgó->Opera névjegye előhívásával kaphatsz információt.
Az opera:config címsorba írásával az User prefs alatt a Hot List File Ver2 pontnál módosíthatod az elérési útját (és sok mást tároló fájlt is, pl. jegyzetek stb...)

[ Szerkesztve ]

(#5115) frankie! válasza cousin333 (#5112) üzenetére


frankie!
őstag

Köszi, ezzel nem lesz könnyű megoldanom, mivel csak felhasználói szintű számítógépes ismeretekkel rendelkezem. :B
Tudnál nekem ajánlani valami jó leírást, ami alapján könnyen elindulhatnék?

(#5116) leviske válasza frankie! (#5114) üzenetére


leviske
veterán

:R

(#5117) frankie! válasza frankie! (#5110) üzenetére


frankie!
őstag

Arra gondoltam, hogy a notes.adr-ból kimásolom valahogy egyben az egészet, csak azt nem tudom megoldani, hogy a sortörést jelentő téglalapokat "enterrel" helyettesítsem.
Milyen kódolással van a szöveg itt rögzítve? Nem lehetne valahogy "átkódolni"?

(#5118) Wolverine


Wolverine
félisten

Vicces. A Gmailt valamiért "Azonosító rejtése IE-ként" beállításban hagytam; tegnap hitrlen nem volt hajlandó máshogy megjelenni, csak HTML-módban... Váltottam, "Azonosító rejtése FF-ként" és megint megy a normál is.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5119) cousin333 válasza frankie! (#5117) üzenetére


cousin333
addikt

"Milyen kódolással van a szöveg itt rögzítve?"

Ahogy a fájl fejlécében is olvasható: UTF-8.

"We spared no expense"

(#5120) cousin333


cousin333
addikt

Van új előzetes!

Opera 9.52 b10100

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5121) leviske


leviske
veterán

Megint kéne egy kis segítség... :DDD

Valamiért megfagytak a smileyk... tudna valaki segíteni? :F

Előre is kösz! :R

(#5122) cousin333 válasza leviske (#5121) üzenetére


cousin333
addikt

Mit jelent az, hogy megfagytak? Nem mennek az anim GIF-ek?

Nézd meg, hogy a Ctrl + F12, Haladó, Tartalom, Animált képek engedélyezése opció ki van-e pipálva.

"We spared no expense"

(#5123) leviske válasza cousin333 (#5122) üzenetére


leviske
veterán

Ááá! Kösz! :R :DDD :R

Most már csak azt nem értem, hogy miért döntött úgy, hogy átállítja magát. Van valami billentyűzet kombináció, ami ezt idézi elő, vagy valamivel túlterheltem (túl sok smiley egy oldalon? :F

(#5124) cousin333 válasza leviske (#5123) üzenetére


cousin333
addikt

Jobban belegondolva elegendő lett volna F12-t nyomni, és ott kiválasztani. :)

Előfordulhat, hogy ezt nyomtad meg véletlenül. Billentyűzetparancsról nem tudok. Esetleg programhiba, vagy valami telepítési/frissítési bug, a túlterhelés erősen valószínűtlen.

"We spared no expense"

(#5125) frankie!


frankie!
őstag

Nem tudom "kihúzni" a címsor mellett lévő ikont a navigáló ikonok mellé, mint régen. Ennek mi az oka?

(#5126) cousin333 válasza frankie! (#5125) üzenetére


cousin333
addikt

A Shift-et is nyomva kell tartani közben.

"We spared no expense"

(#5127) frankie! válasza cousin333 (#5126) üzenetére


frankie!
őstag

:R :R :R

(#5128) floatr


floatr
veterán

Kedvelem az operát, télleg. Windóz alatt más a nyomába sem érhet. Viszont egyre kevésbé használható Linux alatt javarészt a flash miatt. Elvileg ugye lehetne tiltani, de ezzel ütném a videómegosztós oldalakat, játékok, miegymás. Gáz...

(#5129) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! google keresőm nem működik. se az operán , se a mozillán. nem csinál semmit,csak lefagy.. érti ezt valaki?? mi lehet a gond? vírus van??? na ne...nem rég lett újra telepítve...

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#5130) ~Ph'vEscha


~Ph'vEscha
aktív tag

Valamiért elcsuszott egy kicsit a megjelenités :D

Görgettem a lapot és akkor történt gondolom.
[link]

Uj nickem : Phvhun

(#5131) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!
Van ötletetek, hogy 9.51-es Opera alatt miért nem műxik rendesen a google apps-os levelezés? A sima gmaillel nincs baj.
Azt csinálja az apps, hogy amikor ráklikkelek a linkjére az indítóképernyőn, akkor féhér lesz a képernyő, de nem kezdi el betölteni az alkalmazást. Amikor leállítom, és újra berakom a címsorba az URL-t, akkor 10-11mp-es késlekedés után elkezdi normális sebességgel betölteni. Utána már nagyjából minden tökéletes, kivéve, amikor néha le kell állítanom a betöltést, hogy tudjak írni a szövegmezőkbe. Ilyenkor rendszerint az utolsó elem letöltésére kell(ene) várni.
Minden gond megszűnik a második-harmadik betöltésnél, csak elsőre nem műxik, és másodikra lassul be.
Eddig nem csinálta. Csak annyit változtattam, hogy beállítottam, hog ykijépéskor törölje a 100MB-ra növelt gyorsítótár tartalmát. Nem létezik, hogy ettől ilyen lassú, hiszen a sime gmail gyorsabb sokkal, és mindig működik.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5132) cousin333


cousin333
addikt

Újabb 9.52 előzetes:

Opera 9.52 b10103

"We spared no expense"

(#5133) copin


copin
őstag

Néha láthatatlanul odakever az oldalra egy linket. Mivel én csomó helyre középső egérrel kattintok, mert 800x600-as a felbontásom és össze vissza kell tologatnom a képet. Ilyenkor bejön valami oda nem illő link (persze külön fülön). Megoldás? Van másnál is ilyen?
Még valami, a keresőket hogy lehet bővíteni? Pl. szeretném az unciklopediát is benyomni (az igazi wiki :DDD), meg ha váltok a fülön keresőt ne indítson keresést.
:D

(#5134) cousin333 válasza copin (#5133) üzenetére


cousin333
addikt

800x600-on próbáld ki az illeszkedés funkciót, aminek pont az a célja, hogy minden kiférjen (alul az állapotsávon, jobb oldalon).

Az a "rejtélyes link" szerintem a Gyors előre hatása, ami elvileg megtippelné a következő oldal pozícióját.

Keresőmezőben jobbkattintás, majd Kereső hozzáadása... menüpont.

Használd a címsorból indítható kulcsszavas kereséseket. Bővebben itt.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5135) copin válasza cousin333 (#5134) üzenetére


copin
őstag

A címsoros keresés nagyon jó. Eddig nem is tulajdonítottam jelentőséget a kulcsszó előtti betűnek. y=yahoo, w=wikipedia, u= ;]

Köszi! :R

(#5136) frankie!


frankie!
őstag

A jegyzeteknél a nézet mindig visszavált egyéniről név szerint rendezettre. Másnál is? :F

(#5137) Atti1112


Atti1112
aktív tag

Sziasztok ! Hogyan lehet letiltani az opera letöltő programját ? Vagyis ne önnállósítsa pl a torrent letöltését.Én csak egy xy.torrent-et akarok letölteni, de ő már el is kezdi tölteni az egész programot.

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#5138) frankie! válasza Atti1112 (#5137) üzenetére


frankie!
őstag

opera:config -> BitTorrent -> az "enable" elől kiveszed a pipát

(#5139) DaTika


DaTika
tag

Sziasztok!

Lehet volt már róla szó, de nem ovalsok vissza xezer postot. a kérdésem a következő lenne... Vista alatt hogy tudom beállítani, hogy egy rar filet ne nyisson meg és lássam a "kódját", hanem töltse le? Ha jól rémlik, xp alatt haladó/alkalmazások/részletek és ott lehetett megtalálni még valami megnyomásával dolgokat, de vista alatt valami sablonos vistás ság jön be. Valak tudna erre megoldást, hogy a rar fileokat ne megnyissa hanem leszedje operám?

Választ előre is köszönöm!

(#5140) frankie!


frankie!
őstag

Tudom őrült ötlet, és vsz kivitelezhetetlen, de nem lehetne vhogy gyorsbillentyűt beállítani a YouTube-on a pause-ra? :U

(#5141) h_143570 válasza DaTika (#5139) üzenetére


h_143570
addikt

A kerdeses helyen ird at vagy hozz letre egyet a kovetkezo mime koddal application/x-rar-compressed es rar kiterjesztessel. Majd a listabol valaszd ki a megfelelo opciot. Termeszetesen ez csak akkor fog mukodni ha a kerdeses web oldal rendesen elkuldi a mime tipust.

(#5142) h_143570 válasza frankie! (#5140) üzenetére


h_143570
addikt

Meg lehet oldani, de szukseg lesz hozza egy felhasznalo javascriptre, ami az adott gomb megnyomasa eseteben kozli a flashplayerel a szandekodat. Lehet, hogy mar valaki irt ilyet.

(#5143) frankie!


frankie!
őstag

Az aktuális verziójú Opera rendszeresen lefagy, ha a google képkeresőjét használom. Másnál is csinálja?

(#5144) copin válasza frankie! (#5140) üzenetére


copin
őstag

Van néhány videó, ahol a szóköz lenyomásával megáll a videó. Ennyi. :D
A gugli képkeresője pedig rendben van.

(#5145) frankie! válasza copin (#5144) üzenetére


frankie!
őstag

Köszi..hm, nekem kimondottan billentyűkombináció kéne, hogy ha mást nézek, akkor is "megállíthassam a hangot". :B
A képkeresője nekem se mindig rossz, de elég gyakran (ha magára atalált képre kattintok) .

(#5146) copin válasza frankie! (#5145) üzenetére


copin
őstag

Rákattintasz a videóra, és vagy megállítod, szóközzel, vagy a függőleges irányú kurzorgombokkal irányítod a hangot, ugyanott lehet újra indítani a lejátszást is. Más nincs.

(#5147) frankie!


frankie!
őstag

Hol lehet letölteni más nyelveket a "beszéd" funkcióhoz?

(#5148) breetai


breetai
aktív tag

Hölgyek/Urak segítsetek!
Adott alulírott PC, Win Vista 64bit-tel Opera 9.51-gyel frissen telepítve. Működik ...
CSAK! Visszaraktam a Profi mappába (úgy mint eddig ...) a 3 file-t (wand.dat, ...). DE! Nem jöttek vissza a könyvjelzők, a jelszavak, stb.! :O
EZ MIÉRT!? MIKÉNT OLDHATOM MEG!?
Én arra gyanakszom, hogy azért nem megy mert a 3file a 32bit-tes verzióból való. A 9.51-ből meg persze már a 64bit-es telepűlt. (Ez lehet?) Abbol gondolom ezt, hogy a 2db Programok mappa közűl az Opera a 64bit-es Mappába kerűlt.
PLEASE HELP!
(Mert persze beirkálhatom a jelszavaimat újra, ill. szedegethetem össze a linkjeimet. DE! Olyan jól rendszerezve volt az elmúlt 2-3 év alatt.) :DDD

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#5149) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Verzió
9.51
Összeállítás
10081
Oprendszer: win xp

Freemail webes felülete nem igazán akar működni, ahogy belépne az ember javascript hibát dob fel, leveleket se lehet megnézni, meg semmi. Valakinek van ötlete mitől van / lehet-e kezdeni vele valamit?

(#5150) AtHoS válasza Cathfaern (#5149) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam is ugyanez a probléma, így innen lépek be a freemailre.

Opera 9.52 b10107 RC1

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.