Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy az Opera 1-2 weblapnak nem jegyzi meg a jelszavait. Nemtudom ezek milyen fajta weboldalak, mert nem értek hozzá.
Végülis elég sok nagykert tartok nyitva a füleken, és kényelmes volt a ctrl+enter kombóval belépni.
De binyonyos típusú weboldalaknál működik. A legujabb opera van fenn.
Érdekes hogy mostanában pár nagykernek uj oldala lett a webáruház módosítás miatt s azoknál egyértelműen nem működik a kombó.

köszi a helpet.

(#5952) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Nemrég kezdtem el operát használni olyan mértékben, hogy már ez az alapméretezett böngésző:)
Viszont lenne egy elég gyakran előforduló hiba, ami elég kellemetlen és idegesítő és jelenleg nem tudtam rá megoldást találni.

Néha ha bezárom az operát, majd újra meg akarom nyitni kb fél percig nem történik semmi, majd jön egy angol nyelvű üzenet, hogy nem sikerült betölteni az operát, mert jelenleg is fut, majd két lehetőség: ismét vagy mégse.
Csak úgy tudom ezután újra felállítani az operát, ha feladatkezelőbe kilövöm, mert bennmarad (van amikor 2x i ski kell lőni egymás után, mert bekerül a futó folyamatokba, de nem áll fel a program).
Próbálkoztam már újratelepítésel, töredezettség mentesízésel, registry pucolásal, mindennel de nem akar megszűnni. Ezekután az antivirusra gyanakodtam, hátha az fogja meg, leszedtem tegnap, de még így is.
Ötlet? Köszi! :)

(#5953) Penge_4 válasza _kovi_ (#5951) üzenetére


Penge_4
veterán

Érdekes hogy mostanában pár nagykernek uj oldala lett a webáruház módosítás miatt s azoknál egyértelműen nem működik a kombó.

Próbáltad azóta megjegyeztetni vele a jelszót, hogy új oldala lett? Kitörölni a régit és megjegyeztetni az újat.

(#5954) Penge_4 válasza Pano (#5952) üzenetére


Penge_4
veterán

Próbálkoztam már újratelepítésel

Ez ugye úgy történt meg, hogy előtte eltávolítottad az Operát, törölted az Appdata-ban lévő profilokat, majd ezután ismét feltelepítetted az Operát? Ha igen, akkor csak a Windows újratelepítés maradt.

Normál esetben csak akkor csinál ilyet, amikor már napok óta fut, akkor várni kell 5-10 másodpercet, mire kilövi magát a feladatkezelőből. Addig nem szabad újra elindítani.

[ Szerkesztve ]

(#5955) h_143570 válasza Pano (#5952) üzenetére


h_143570
addikt

Kilepeskor meg elvegez egy rakat konfiguracios mentes, ami neha percekig is eltartahat. A 9.5 vagy talan 9.6 ota nem talakoztam a problemaval. Szvsz probald meg a 9.63at ha meg nem az lenne fent.

(#5956) pászka


pászka
aktív tag

Sziasztok. Régóta operázom, de lenne egy kérdésem. Ha belépek pl: g-mail-ba utána kilépek majd másik azonosítóval belépek (mivel több g-mail-os címem van) és ebből is kilépek, de mindegyik esetben megjegyeztetem az operával a felhasználónév/jelszó párost, akkor ha legközelebb be akarok lépni miért nem kínálja fel egy legördülő menüben a kiválasztható emil címet és jelszót? Mert minden esetben újra be kell írnom. Hogy lehet megoldani hogy több felhasználónév/jelszó páros is működjön?

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#5957) h_143570 válasza pászka (#5956) üzenetére


h_143570
addikt

Ha elmenetetted a jelszokat, akkor CTRL-Enter, vagy a varazspalca a cimsortol balra, felhozza a jelszo valaszto menut.

(#5958) poirot


poirot
senior tag

Van egy problémám;

Opera 10-et használok. A hirextra.hu oldalait nem jól jeleníti meg, az összes szöveget, stb. baloldalra, egy vékony sávba tördeli.

Az internet explorer viszont tökéletesen jeleníti meg ezeket az oldalakat.
Eddig csak a Hirextra-nal tapasztaltam ezt, de itt minden esetben, sajnos.

http://www.hirextra.hu/2009/02/26/szigoritott-netezes/

Tudtok-e valami jó megoldást ?

Előre is köszönöm.

(#5959) h_143570 válasza poirot (#5958) üzenetére


h_143570
addikt

Ugytunik, hogy beallitasi problema lesz nalad. Nalam ugyan ugy nez ki IE8 es Opera 10.0 1285 alatt, Vista SP2 Beta.

Visszon valoszinuleg van egy tippem, a bal also sarokban ahol a nagyitas merteket lehet allitani, a fenykepezogeptol balra van ikon. Ezzel lehet ki be kapcsolni kis kepernyos megjelenitest. Valoszinuleg nalad ez az opcio engedelyezve van a beallitasok weboldalak fulon.

(#5960) pászka válasza h_143570 (#5957) üzenetére


pászka
aktív tag

Szia! Köszönöm a válaszod működik! Még egy kérdés, van egy olyan gomb amivel ki és be lehet kapcsolni a szövegkijelölést, ezt kiraktam a címsorbba. Kérdésem hogy működik?

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#5961) pászka válasza poirot (#5958) üzenetére


pászka
aktív tag

Nálam is jól megy az említett oldal, de van két lehetőség amivel esetleg javítani tudsz rajta. Az egyik hogy bekapcsolod az illeszkedést, a másik hogy az eszközök / megjelenítés / gombok / beállítások alatt találsz egy olyan gombot aminek a címe azonosítás, mint opera. Ezt kirakod valamelyik eszköztáradra és kipróbálod hátha ie. vagy FF alatti azonosítással megy.

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#5962) h_143570 válasza pászka (#5960) üzenetére


h_143570
addikt

Ne vagyok biztos abban, hogy melyik gombra gondolsz. Hol talaltad, vagy akar egy kep is jo lenne rola.

(#5963) poirot


poirot
senior tag

Köszönöm a segítséget, valóban beállítási probléma, (hogy én erre miért nem jöttem rá?!)

Ugyanis, én alapértelmezésben 140%-os nagyítási méreten használom az Operát, és emellett viszont igazítás az ablakszélességhez opció is be van kapcsolva nálam, ami mondjuk az index fórumainak olvasgatásához szükséges, hogy ne kelljen az alsó csúszkát mozgatni.
Most már csak az a kérdésem, hogy nincs-e lehetőség, olyan beállítási opció, hogy legyenek kivételek. Vagyis ne kelljen ki-be kapcsolgatni ezt az opciót.
Habár már igy is sokkal egyszerűb, mint indítani az explorert.

(#5964) pászka válasza h_143570 (#5962) üzenetére


pászka
aktív tag

Az eszközök/megjelenés/gombok/böngésző nézet alatt található a "szövegjelölés be" gomb azt húztam ki az eszköztáramra, de már közben rájöttem hogy bekapcsolt álapotban az oldalt úgy lehet huzigálni mint a pdf-ek olvasásakor. Szóval nem annyira szövegkijelölés mint inkább mozgatási funkciója van. Azért köszi!

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#5965) h_143570 válasza pászka (#5964) üzenetére


h_143570
addikt

Shift-F12 a gyors billentyu az elore definialt gomb listahoz. Visszont koszi, mert errol a beepitett gombrol nem tudtam es neha hasznos lehet.

(#5966) cousin333 válasza pászka (#5964) üzenetére


cousin333
addikt

A felirat jó, csak éppen pont fordítva. Alapból szövegkijelölés van, ha bekapcsolod, akkor meg "húzkodás".

Egyébként ezt a funkciót elérheted a Ctrl + Alt + bal egérgombbal is.

"We spared no expense"

(#5967) cousin333 válasza poirot (#5963) üzenetére


cousin333
addikt

F12 lenyomásakor meg lehet adni oldalspecifikus opciókat, sajnálatos módon azonban sem az Illeszkedés, sem a zoom mértéke nem állítható...

"We spared no expense"

(#5968) h_143570 válasza cousin333 (#5967) üzenetére


h_143570
addikt

Az F12 tudtommal az egesz bongeszore voantkozik. Az oldal szintu az az oldalon jobb kataintas, majd az Oldalbeallitasok szerkesztese menu pont.

(#5969) cousin333 válasza h_143570 (#5968) üzenetére


cousin333
addikt

De az F12-es menü alján is van egy ugyanilyen menüpont :).

"We spared no expense"

(#5970) h_143570 válasza cousin333 (#5969) üzenetére


h_143570
addikt

Aha ezt eddig eszre sem vettem. :)

(#5971) S W A T


S W A T
senior tag

Azt hogyan tudom megcsinálni hogy a képek méretét az egérrel is lehessen szabályozni ne csak a bill-el :F

Mert ugye operához nincs az a kiterjesztés ami 1 gombnyomással kitölti a képpel a képernyőt. :(

[ Szerkesztve ]

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#5972) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

A problémám a következő: Vistát használok,és a legújabb stabil operát,ami a kis méretű ablakokat aero nélkül jeleníti meg.

Míg a többi böngészőnél aeroval

Ez már évek óta meglévő probléma,de sehol nem hallottam arról,hogy mi a megoldása a dolognak.Esetleg ha valaki tud ebben segíteni,hogyan lehetne átlátszóvá tenni,azt nagyon megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#5973) cousin333 válasza petrusz82 (#5972) üzenetére


cousin333
addikt

Tudtommal sehogy. Ugyanis az Opera kis ablaka egy ablak a nagy ablakban. A többi böngésző viszont külön ablakot nyit neki (a tálcán is látszik).

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5974) cousin333 válasza S W A T (#5971) üzenetére


cousin333
addikt

De van userJS, több is. Vagy beállíthatsz egy egérmozdulatot a nagyításra, kicsinyítésre.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5975) petrusz82 válasza cousin333 (#5973) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Az alsó képen a firefox látható,és egy ablakban nyílnak meg az oldalak.A tálcán is csak egy példányban nyílik meg.Ott mégis működik az átlátszó felület.

(#5976) cousin333 válasza petrusz82 (#5975) üzenetére


cousin333
addikt

Igazad van. Akkor csak simán bug... :) Nem tudom a megoldást.

"We spared no expense"

(#5977) petrusz82 válasza cousin333 (#5976) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Én viszont rájöttem,és neked is igazad volt :) Tényleg lapon belül nyitja meg,és nem kerül a tálcára mégegy ablak.Az aero csak akkor működik,ha az eszközök-beállítások-haladó- fülek-további fül beállítások-ablakok nyitása fülek helyett rész be van jelölve.
Így viszont a tálcára mégegy ablakot nyit,mint firefoxnál.

[ Szerkesztve ]

(#5978) Penge_4 válasza petrusz82 (#5977) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem bug. Vagyis igen, csak nem az Opera, hanem az Aero részéről, mivel nem terjed ki az MDI ablakokra.

(#5979) petrusz82 válasza Penge_4 (#5978) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Akkor most már világosabb a dolog,ezek szerint semmit nem lehet tenni az ügy érdekében,hacsak nem azt,amit írtam.De akkor meg minden külön nyílik meg,ami szintén nem jó.

Köszönöm a válaszokat!

(#5980) S W A T válasza cousin333 (#5974) üzenetére


S W A T
senior tag

Vagy beállíthatsz egy egérmozdulatot a nagyításra, kicsinyítésre.

hogyan :F

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#5981) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Én most 10 perce kezdtem Operát használni. És lenne pár kérdésem.
Valami jobb design nincs hozzá?
Az egérmozgásokat hol tudom megnézni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#5982) S W A T válasza cellpeti (#5981) üzenetére


S W A T
senior tag

opera skinek

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#5983) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Sziasztok, mikor új oldalt nyitok meg, az állapotsoron látom, hogy azt írja ki: kérés elküldve: sitecheck opera.com felé, vagy valami ilyesmit. Hogy lehet ezt kikapcsolni, hogy ne küldjön infót a böngészési szokásokról? (gondolom az oldal is gyorsabban töltődne be)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#5984) h_143570 válasza oregcsóka (#5983) üzenetére


h_143570
addikt

A sitecheck nem bongeszesi szokasokat gyujti, hanem az Opera Adathalsz szuro szolgaltatasa. Ha nem kell az extra vedelem akkor ALT-Enter es a masodik ful aljan lesz egy jelolongyzet abbol ved ki a pipat es kesz.

(#5985) oregcsóka válasza h_143570 (#5984) üzenetére


oregcsóka
őstag

Hát te nagyon profi vagy, köszönöm szépen! :R

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#5986) h_143570 válasza oregcsóka (#5985) üzenetére


h_143570
addikt

Nm. A kerdeses oldal 3 szurot egyesit, ebbol a PhishTank egy kozossegi alapon mukodo. A Netcraftot paszolom. A Haute Secure pedig egy elege nepszeru FireFox biztonsagi plugin.
Nemtudom, hogy valojaban mennyit lassit a bongeszesen, de szerintem nem szamott tevoen. Persze ezt ugyis csak kiprobalassal lehet eldonteni.

(#5987) petrusz82 válasza S W A T (#5982) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Egyébként ezek a skinek elérhetők az eszközök,megjelenés,további bőrök panelen.
Én is most nézegettem,de annyi van,hogy nem tudok válsztani :)

(#5988) h_143570 válasza petrusz82 (#5987) üzenetére


h_143570
addikt

Valoban elerhetoek onnet is (Shift-F12). sot ha rakatintasz valamelyikre akkor eltolti es autoamtikusan alkalmazza. Majd megkerdezi, hogy meg akarod-e tartani. Igy azert eleg gyorsan ki tudod probalni a elhetseges valtozatokat.

(#5989) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Egyébként létezik valami program,amivel lehet készíteni skineket?Mert én már vagy 500-at átnéztem,de valahogy egyik sem az igazi.

(#5990) h_143570 válasza Penge_4 (#5922) üzenetére


h_143570
addikt

Na meg is van a megoldas. Legalabbis ugytunik. WinBar -nak hivjak.

(#5991) Penge_4 válasza h_143570 (#5986) üzenetére


Penge_4
veterán

Nemtudom, hogy valojaban mennyit lassit a bongeszesen

Az első betöltésnél pár millisec-et, utána már tárolódik (amíg nem törlöd a böngészési adatokat), már csak az új oldalakat ellenőrzi. De a 10-esben már átdolgozták ezt is.

(#5992) h_143570 válasza Penge_4 (#5991) üzenetére


h_143570
addikt

Nekem speciel fel sem tunik, hogy mukodik. De ez is egy kicsit olyan minta virus olok, fuggnek a geptol es az internet elerestol is.

(#5993) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Kicsit szétkaptam az Operát :U
Kellene nekem ">" nyíl,mert azt véletlen eltávolítottam,hogyan lehet visszahelyezni? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#5994) h_143570 válasza cellpeti (#5993) üzenetére


h_143570
addikt

Ha nem tevedek, akkor a bal oldalira gondolsz ami elohozza az oldal panelt (konyvjelzok stb).
Shift-F12 / masodik ful / legalso jelolo negyzet.

Bocsi, hogy nem irok neveket, de nalam angol verzio van fent a magyar elnevezeseket meg mar elfelejtettem.

(#5995) Ndruu válasza cellpeti (#5993) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Jobb klikk azon a részen ahol a navigációs nyilak vannak (meg a frissítés gomb meg ilyenek), Testreszabás, Gombok fül, Eszköztár visszaállítása (alul).

Harrrr!!!!

(#5996) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Olyan mitől lehet,hogy a mágus nem egészíti ki a jelszavakat a CTRL+Enter kombinációra? Órákig jó volt,most meg nem.

(#5997) cellpeti válasza Ndruu (#5995) üzenetére


cellpeti
veterán

h_143570: nem arra gondoltam,de köszönöm,mert ez is érdekelt! :R

Ndruu köszönöm,erre gondoltam! :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#5998) Penge_4 válasza petrusz82 (#5996) üzenetére


Penge_4
veterán

Konkétan melyik oldalon? Vagy sehol?

(#5999) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Hogy tudom megjegyeztetni az Operával a dolgokat,mert lenne pár oldal,ahol nem lenne hátrányos,ha megjegyezné!

Az egérutasításokat,hol tudom megnézni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6000) petrusz82 válasza Penge_4 (#5998) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Szia!

Ilyen például a Barátikör oldala.Hiába nyomom a CTRL+Enter-t,csak az Emil címet helyettesíti be.Próbáltam úgy,hogy kitöröltem a mágusból ezen oldalt,majd mikor belépnék,újra felteszi,hogy megjegyezze -e.Rámegyek az igenre,ekkot ott van a mágusban,de valahogy a jelszó nem megy neki.Van még egy-két oldal,ahol szintén ezt csinálja,de a többségnél meg működik.Olvastam,hogy másnak is van ilyen jellegű problémája.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.