Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) AtHoS válasza Isti2 (#6700) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az a baj, hogy amit linkeltél van telepítve, de le is szedtem meg vissza is tettem, Java-t is frissítettem (bár annak nem sok köze van a flash-hez, de ha már volt újabb) és ezután írtam, hogy nem megy nálam. Firefox-al meg ugyanazzal a flash-el működik.

Neked viszont ez kell:

opera:config#UserPrefs|AddressbarContentSearch

read-only mode on the forum

(#6702) Isti2 válasza AtHoS (#6701) üzenetére


Isti2
aktív tag

ok, de ezt hol találom, v hova írjam be?

(#6703) h_143570 válasza Isti2 (#6702) üzenetére


h_143570
addikt

A cimsorab siman, mint egy web oldal cimet.

(#6704) Isti2 válasza h_143570 (#6703) üzenetére


Isti2
aktív tag

oh, tényleg, sorry.
De még mindig kidobja a kedvenceket a címsorba gépeléskor :W

(#6705) Sk8erPeter válasza AtHoS (#6699) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nálam jónak tűnik 9.64-gyel. :F

Sk8erPeter

(#6706) cousin333 válasza Isti2 (#6704) üzenetére


cousin333
addikt

Mert nem azt kell kikapcsolni, hanem ezt:

opera:config#UserPrefs|ShowBookmarksInAddressfieldAutocompletion

Ne felejtsd el kivenni e mellől a pipát, majd alulra görgetni, és menteni.

"We spared no expense"

(#6707) cousin333 válasza AtHoS (#6699) üzenetére


cousin333
addikt

Nálam a 10b1-el jó. Ha egyik Operával sem megy, akkor valamiféle Flash problémának tűnik.

"We spared no expense"

(#6708) AtHoS válasza cousin333 (#6707) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sajna nem flash probléma. Visszapakoltam a 10-esre az eredeti operaprefs.ini-t és így ment a lejátszás :K

Tehát letirhítottam a 9-es és a 10-es Opera-t is. Írmagja sem maradt egyiknek sem! Ezután előkaptam az opera 10 beta1 Classic telepítőt. De hogy miért nem ezzel kezdtem a 10-essel az ismerkedést :W Ennél ha megváltoztatom a telepítési könyvtárat, akkor felkínálja, hogy egyetlen profil legyen csak. Nos ez nekem éppen megfelelő (sajnos az előző telepítésnél összerondította a docsett/user/appdata és docsett/user/localsett/appdata könyvtárakat) mivel így a Documents and Settings könyvtárba egyáltalán nem pakol semmit (alap indítási ikonokon kívül). Minden beállítás a telepítési könyvtárba kerül azon belül is egy Profile könyvtárba.

Ugyanez volt nálam a 9.64-esnél, tehát ennek nagyon megörültem és nekiláttam egyénileg egy szövegszerkesztővel átszabni a 10-es beállításait amit nem lehet megtenni az opera-config beállításoknál. Most már a gyors-hívó miniképeit is megfelelő helyen tárolja :DD

Ha végzek, akkor nekilátok a leveleket áthozni, de az már könnyen fog menni, mivel előzőleg már kitapasztaltam csínját-bínját :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6709) vv5204


vv5204
senior tag

Aki használja: Fanboy máma frissítette az url filtert meg a CSS-t.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6710) Isti2 válasza cousin333 (#6706) üzenetére


Isti2
aktív tag

Így már sikerült. Ezer köszönet. :R

(#6711) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Sziasztok!

Újratelepítés elött állok és szeretném valahogy átmenteni a legördülő menüben eltárolt weboldalakat. Hol tárolódnak ezek? Esetleg cookie-ban?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#6712) AtHoS válasza rup1u5 (#6711) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Legördülő menüben? A címsorra gondolsz?

Több lehetőség is van. Pl. berakod őket a könyvjelzők közé és elmented az opera6.adr fájlt

Amúgy ha minden igaz, akkor a typed_history.xml fájlban tárolódnak a címsorba írtak.

read-only mode on the forum

(#6713) rup1u5 válasza AtHoS (#6712) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:K
köszi!

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#6714) sutyi^


sutyi^
senior tag

Már régóta fúrja az oldalam.

Valahogy megoldható hogy a böngésző mindig background tabokat nyisson? :)

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#6715) AtHoS válasza sutyi^ (#6714) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezt a mindig-et hogy érted?

Mert ugye az egér középső gombjával automatikusan a háttérben nyitja az új fület ha linkre kattintasz.

read-only mode on the forum

(#6716) vv5204


vv5204
senior tag

Tesztelgetem az Opera beépített torrent kliensét, de valamiért kábé 95 és 100% között
megáll vagy baromira lelassul a letöltés. Lehet gyúrni rajta valamit?
A Preferences Editorba a Bittorent beállításoknál nem sok mindent lehet kapcsolgatni... :((

(#6717) Kegyetlen


Kegyetlen
tag

Opera jo cucc, mar vagy 1,5 eve azt hasznalok. Most ezzel az uj verzioval (10 beta) lenne egy kis bajom, remelem tudjatok megoldasat:
Mikor a google gyors keresot probalom hasznalni, mindig a google.hu ugrik be, ha kulon begepelem a google.com -t akkor ok, de jobb lenne nem kellene gepelni mindig. Mit tehetnek hogy autamatan a google.com -ra ugorjon?

El a géptűl!!!

(#6718) Sk8erPeter válasza Kegyetlen (#6717) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Miért baj, ha a magyar Google jön be? :Y

Sk8erPeter

(#6719) Kegyetlen válasza Sk8erPeter (#6718) üzenetére


Kegyetlen
tag

Hat sajnos eleg nagy baj, mert a magyar google nem azt talalja amit szeretnek, mig az amerikai igen. A 9es verzios Operakkal meg nem volt ilyen gondom, de most :( .

El a géptűl!!!

(#6720) Penge_4 válasza Kegyetlen (#6719) üzenetére


Penge_4
veterán

Ctrl+F12->General fülön állítsd át a weboldalak nyelvét angolra.

Sk8erPeter: Próbáld ki egyszer az angol Google-t és nem fogsz ilyeneket kérdezni. :D A magyar felület kb. egy évvel le van maradva fejlettségi szintben. :K

(#6721) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6720) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hidd el, próbáltam már, de nem igazán vélem felfedezni a különbséget... :F
Nyelv átállítva angolra, Go to Google.com...
és pontosan ugyanaz. :F
Egyébként miben lehet lemaradva? Nincs annyi csillivilli? :U

Sk8erPeter

(#6722) AtHoS válasza Sk8erPeter (#6721) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát azért van különbség. Lehet néha jobb .com, de én jobb szeretem a .hu-t használni.

Épp most kínlódtam egy kicsit a 10-es gyors-keresőjével, mivel a .com-osat leklónozva és a .com-ot átírva .hu-ra az ékezetes betűk helyett ?-eket pakolt be a keresendő kifejezésekbe. Az utf-8 részt átírva "windows"-ra megoldódott a gond szerencsére.

read-only mode on the forum

(#6723) Sk8erPeter válasza AtHoS (#6722) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most komolyan, mutassatok már valami screenshotot, hogy mégis milyen különbséget láttok! :D Lehet, hogy valamit én nem csinálok jól, de nekem pontosan ugyanúgy néz ki, csak angol a szöveg... :Y

Sk8erPeter

(#6724) AtHoS válasza Sk8erPeter (#6723) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem a google oldalban van a különbség, hanem a beadott találatok között. Vagy ez neked nem tűnt fel?

read-only mode on the forum

(#6725) vv5204


vv5204
senior tag

Tesztelgetem az Opera beépített torrent kliensét, de valamiért kábé 95 és 100% között
megáll vagy baromira lelassul a letöltés. Lehet gyúrni rajta valamit?
A Preferences Editorba a Bittorent beállításoknál nem sok mindent lehet kapcsolgatni...

Opera - Be all that you can be

(#6726) Sk8erPeter válasza AtHoS (#6724) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

De feltűnt, az is, hogy a google.com több találatot ad, de az nem világos számomra, hogy miért igaz, hogy "A magyar felület kb. egy évvel le van maradva fejlettségi szintben."
Legalábbis eddig azokra a kulcsszavakra, amiket kerestem, általában közel ugyanazokat dobta az első helyeken (nem hinném, hogy igazán számítana, hogy most pont első vagy mondjuk negyedik helyen látható a találat), nem éreztem "fejlettebbnek" az angolt...
De persze lehet, hogy nem használtam elég sokat, vagy nem kerestem olyan szavakra, amiknél a különbség kiütközik...
Bizonyára tudtok ilyeneket mondani.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6727) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6726) üzenetére


Penge_4
veterán

Azt olyanokra értettem, mint WikiSearch, WonderWheel...stb, de amúgy tényleg találatokban sokkal jobb, mint a magyar.

(#6728) AtHoS válasza Sk8erPeter (#6726) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én pl. rákerestem az Enermax szóra (éppen tápcserében leszek ha minden igaz) és teljesen más volt már a kezdő találati oldal is.

De félre ne érts. Én alapértelmezésként a magyar google-t használom, csak megnéztem amiről Penge_4 írt és nekem ez volt ami feltűnő különbség a magyar oldali kereséshez képest. Szívesen használnám a .com-os keresést is, ha picivel egyszerűbben lehetne váltani. Ugyanis, ha nem állítom át angol nyelvre a weblapokat akkor a .com-os is szinte ugyanazokat a találatok dobja be, legfeljebb a sorrend változik.

Na de nehogy már állandóan állítgatnom kelljen az alapértelmezett weboldalnyelvet, ha néha napján szükségem lenne az "angolos" keresésre. Jobb lenne, ha csak simán ki lehetne választani a gyors-keresőnél az erre beállított keresést. Viszont ha ehhez az alapértelmezett weboldal nyelvet át kell állítani, hogy egyáltalán a várt eredményt elérjem, inkább nem használom és maradok a magyar felület mellett. Eddig elegendő volt számomra, remélem ezután is az lesz.

read-only mode on the forum

(#6729) Penge_4 válasza AtHoS (#6728) üzenetére


Penge_4
veterán

Én úgy csináltam, hogy az angol az alapértelmezett, de a Google.com-on a Preferences-nél a Prefer pages written in these language(s): résznél Hungarian mellé pipa, Do not filter my search results. mellé pipa (mert angolban ilyen is van) a többi opcionális, majd Save Preferences, aztán erre egy saját egyéni keresőt csináltam.

(#6730) AtHoS válasza Penge_4 (#6729) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szóval átállítottam angolra az oldalak alapértelmezését, majd megcsináltam azt amit leírtál. Az így létrehozott új kereső címét kimásoltam és beraktam az alap google keresőhöz (mivel a magyarhoz már csináltam egyet alapértelmezettnek), így törölhetővé is vált (az alap google jó, mert a legelső a listában, tehát gyorsan kiválasztható :) ).

A kimásolt cím pedig:

http://www.google.com/search?hl=en&q=%s&btnG=Google+Search&aq=f&oq=&aqi=

Természetesen utána visszaállítottam magyar nyelvre az oldalak alapértelmezését és működik az "angolos" keresés. Kösz :R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6731) Penge_4 válasza AtHoS (#6730) üzenetére


Penge_4
veterán

Az alap Google keresőt (és a másik három alap keresőt) nem tudod módosítani, böngészőújraindítás után visszaáll defaultra. Legalábbis nálam 9.5 óta nem ment.

(#6732) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6727) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor keress rá az "áltört" szóra, és hasonlítsd össze a találatokat... :D

Sk8erPeter

(#6733) AtHoS válasza Penge_4 (#6731) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na most újraindítottam az Opera 10-est és az alap Google kereső az általam módosított cím-mel maradt meg, tehát megtartotta a módosítást. Pedig már megijedtem, hogy az lesz amit írtál

read-only mode on the forum

(#6734) Penge_4 válasza AtHoS (#6733) üzenetére


Penge_4
veterán

Akkor szerencséd volt. Nálam újraindítás után mindig átneveződött Google-ról &Google-re és visszaállt az alapérték. Azért a search.ini fájlról csinálj egy biztonsági mentést.

(#6735) vv5204


vv5204
senior tag

Tesztelgetem az Opera beépített torrent kliensét, de valamiért kábé 95 és 100% között
megáll vagy baromira lelassul a letöltés. Lehet gyúrni rajta valamit?
A Preferences Editorba a Bittorent beállításoknál nem sok mindent lehet kapcsolgatni...

(#6736) Penge_4 válasza vv5204 (#6735) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha 20x ismétled el a hozzászólást, akkor sem fogunk tudni rá válaszolni. Általában egy ilyen amúgy is pörgős topicban nem szokás mind a x ezer regisztrált felhasználónak beírni egy kérdésre, hogy lövése sincs, mert azzal nem vagy kisegítve, viszont nagyban nehezíti az értékes hozzászólások kibányászását. :D

Annyi beállítási lehetőség van, amennyi a Preferences Editor-ban. Az Operás torrentkliens max arra jó, hogy aki életében nem torrentezett az letöltsön valamit valamelyik nyílt torrentoldalról. Zárt oldalakon eleve nem is kockáztatnám a használatát.

Nem mondom, hogy hülyeség, mert fícsörnek fícsör és ha nem használod nincs hatással az erőforrásigényre, de ebben a formában értelmetlen, továbbfejleszteni meg szintén az lenne, tekintve, hogy egyrészt egy webböngésző, másrészt olyan protokolt használ, ami kb annyira legális, mint egy géppisztoly (amivel szintén lövöldözhetsz akár konzervekre, de szellőzőt is csinálhatsz a műhelyed falára :D ), harmadrészt pedig aki már az Operáig eljutott, annak nem okoz gondot sem egy uTorrent telepítése (amit telepíteni sem muszáj, van futtatható változata is), ha meg nem használja a protokolt, akkor pedig a webes torrentkliensek, olyan is, amihez még Java sem kell. :)

(#6737) Dave™


Dave™
nagyúr

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy nem megya windows media player plugin. 9.64 alatt sem ment, és most a 10 beta alatt sem. Felajánlja letöltésre, de ha rákattintok akkor valami régebbi windows media playert (talán a 9-est, az egész lejátszót) akarja letölteni. Gondoltam az lehet a probléma, hogy Win 7-et használok és ebben a WMP 12-es van, ami talán még nem támogatott, de IE és Chrome alatt is gond nélkül megy, tehát nem ez lesz a gond. Ha van megoldás előre is köszönöm:)

(#6738) AtHoS válasza Dave™ (#6737) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezzel sem jó?

Opera WMP Plugin 1.0

read-only mode on the forum

(#6739) Dave™ válasza AtHoS (#6738) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ilyet most látok először:) Amúgy ezzel sem jó sajnos, bár csak feltelepítettem, nem látom hol lehetne aktivizálni, vagy szükséges-e egyáltalán.

(#6740) AtHoS válasza Dave™ (#6739) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Írd be címsorba:

opera:plugins

Itt meg tudod nézni, hogy használja-e: Windows Media Player Plug-in Dynamic Link Library szekció.

Természetesen a plugin telepítési idejére az Opera legyen leállítva.

Másik megoldás lehet Firefox wmp plugin használata.

Itt egy leírás h_143570 részéről, hogyan tudod aktiválni Opera-ban.
És egy link a FF pluginhez: Download the Windows Media Player Firefox Plugin

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6741) Dave™ válasza AtHoS (#6740) üzenetére


Dave™
nagyúr

Köszönöm fáradozásaidat, de sajnos még így sem jó. Az ff plugint bemásolva annyi történt, hogy egy fehér üres terület lett az eddigi üres keret helyén, szóval gondolom itt már a 10 beta mivolta lesz a probléma. Sebaj, wmp-s oldalakra használom majd a chrome-ot, abban gyönyörűen működik, plugin nélkül is (nem is nagyon értem hogy csinálták, főleg ha mind az ff-hez mind az operához kell).

(#6742) vv5204


vv5204
senior tag

Egy kis önfényezés. A kommentárok a lényeg!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6743) Sk8erPeter válasza vv5204 (#6742) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mi ebben az önfényezés? :F

Fura volt, hogy teljesen átszerkesztetted a hsz.-ed az eredetihez képest. :D

Sk8erPeter

(#6744) vv5204 válasza Penge_4 (#6736) üzenetére


vv5204
senior tag

Köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdéssel, abszolúte kielégítő volt a válasz!
Viszont még is csak elértem amit akartam. Néha többet erővel, mint ésszel.
A jövőben majd nem írom be 5-ször, csak 2-szer. :)

(#6745) AtHoS válasza Dave™ (#6741) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor már csak annyit tudok hozzátenni, hogy linkelj már be légyszíves 1-2 oldalt ahol nem megy, mert nemrég jártam én is flash-sel hasonló cipőben és egy tiszta telepítésű opera hozta meg a kívánt végeredményt.

read-only mode on the forum

(#6746) Dave™ válasza AtHoS (#6745) üzenetére


Dave™
nagyúr

jelentem megjavult :) Valószínűleg újra kellett indítani vagy nem tudom, simán az opera restart nem volt elég, de most már működik. Köszi a segítséget!

(#6747) AtHoS válasza Dave™ (#6746) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No örülök, hogy megoldódott a gond :C

read-only mode on the forum

(#6748) cousin333


cousin333
addikt

Valami készül az Operánál...

"We spared no expense"

(#6749) Sk8erPeter válasza cousin333 (#6748) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hmm, mi lehet? Kiadják a 10-es végleges változatát, vagy mi? :D
Vagy csak úgy simán megújítják nekünk a webet? :D ("we will reinvent the web")

Sk8erPeter

(#6750) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6749) üzenetére


Penge_4
veterán

Vagy csak úgy simán megújítják nekünk a webet?

Egy hackerekből álló terroristacsoport töröl minden invalid weboldalt és csak olyanok létezhetnek, amelyek 100%-osan mennek a szabványkövető böngészőkkel és ezzel megújult a web. De pszt. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.