Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) frankie!


frankie!
őstag

Az Avast vírusirtóval nincsenek másnál összeférhetőségi problémák? Mert akkor kezdte el csinálni, amikor azt felraktam. De miután leszedtem, utána is megmaradtak a gondok.

(#5652) frankie!


frankie!
őstag

Na, kínomban feltettem a 10-est, és nagyon tetszik, tényleg gyorsabb. A többi új funkciónak meg gondolom majd később látjuk hasznát (pl. magyar helyesírás ellenőrző :F )
A 9-es verziót uninstaláltam, majd újra installáltam, de ugyanúgy meghal kb 1. perc után.

Más. az opera6.ini fájl elérési útját hol is kell beállítani a opera:configban? Már egyszer megcsináltam, mert frissíti a kívánt könyvtárban, de most át akarom helyezni. User Pref.\Opera Local Directory talán? (Azért lenne jó tudni, mert akkor pl. egy win. újratelepítés után csak ezt kéne beállítani, és máris átállítódnának a wand.dat, contacts.adr és standard_toolbar (1).ini fájlok elérési útjai is, amiket még nem szinkronizál az Opera. A wand.dat-ot sejtésem szerint nem is fogja soha...)

[ Szerkesztve ]

(#5653) Penge_4 válasza frankie! (#5652) üzenetére


Penge_4
veterán

"A wand.dat-ot sejtésem szerint nem is fogja soha...)"

Na igen, hála a sok paranoiásnak, akik nem tudják, hogy ha a neten regisztrálsz bárhova, akkor az ott eltárolt jelszavadat az oldal adatbázisa ugyanúgy tárolja titkosított formában, ami kb a CIA szervereinek is 10 év lenne, mire feltörik. ;]

De az Opera rendszergazdáit ennek ellenére biztosan Kovács Pisti jelszavai érdeklik.

Még ha valami milliárdos lenne az illető, aki a 25 svájci bankszámlájának a PIN kódját tárolja benne, de így... :DDD

Az opera6.ini fájl tárolja az elérési utakat, úgy tudom azt az egyet nem lehet áthelyezni, de lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#5654) cousin333 válasza frankie! (#5652) üzenetére


cousin333
addikt

"A 9-es verziót uninstaláltam, majd újra installáltam, de ugyanúgy meghal kb 1. perc után."

Teljes uninstall volt? Amúgy ott valami gond lehet, mert nekem stabil volt (még most is az..), pedig azért komoly mennyiségű levelezés is van benne.

Igen, azt hiszem az Opera Local Directory az.

"We spared no expense"

(#5655) Aston Deen


Aston Deen
tag

A helyesírás ellenörzőt, hogy lehet kikapcsolni?
Letöltöttem a Magyar Opera oldalán említett fáljlokat és bemásoltam a megfelelő mappába, de ennek ellenére sem akar mükörni csak angolul az ellenörzés.

Az elektromos áram alatt lévő alkatrész ugyanolyan, mint amelyik nincs alatta. Csak más a fogása.

(#5656) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Hali! Tudnátok ajánlani valami widgetet vagy alkalmazást amivel opera böngészö használata közben tudom irányítani a media playert?Köszönöm.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#5657) cousin333 válasza Aston Deen (#5655) üzenetére


cousin333
addikt

Jobbkattintás egy szövegmezőben (lehetőleg több soros), és pipát kivesz a "Check spelling" elől. Igen, sajnos a magyar támogatás még bugos. De nem lesz ez mindig így...

"We spared no expense"

(#5658) cousin333 válasza Brutális eb (#5656) üzenetére


cousin333
addikt

Nem tudok ilyesmiről. Esetleg nézd meg, hogy hol lehet neki globális billentyűparancsokat megadni. Vagy tudok tanácsot adni, hogy mire cseréld le. ;]

"We spared no expense"

(#5659) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Ez mi a fene lehet?

Egy egyszerű (csak szöveg) levelet szeretnék csak küldeni és ez a kép fogad. Persze a levél nem megy el. UPC a kimenő levelező szerver. Tegnap találkoztam vele először. Csütörtök este még rendben volt a levélküldés. Levélfogadással nincs probléma.

Opera 9.62b10469

read-only mode on the forum

(#5660) h_143570 válasza AtHoS (#5659) üzenetére


h_143570
addikt

Ugytunik, hogy az UPC szerverenek nem tetszik valami. Nem biztos, hogy jol olvasom, de az 552 a hibakodnak, kellene hogy legyen. Azt allitja, hogy nincs eleg hely a fiokodban. Mig a visszadott szoveg szerint a tartalom nem stimmel.

Nezd meg hogy van-e eleg szabad hely, illetve ird meg ujra (copy-paste) a levelet.

[ Szerkesztve ]

(#5661) AtHoS válasza h_143570 (#5660) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Küldtem volna több próba levelet is más-más címekre, de mindegyiknél ez jön fel. A mail tárhelyen 19KB-nyi adat volt csak 5 levélből. Kitöröltem mindet csak a UPC mail fiók paraméter változtatás levelét hagytam meg amit 11.24-én küldtek. Az mindössze 12KB.

Közben bekapcsoltam az smtp küldés lehetőségét is, bár nem használok külső levelező szervert, eddig jó volt a UPC-é is.

Szerintem valamit kavarhatnak UPC-nél. Inkább várok 1-2 napot, hátha alakítanak valamit.

Mod:
Azthittem az Opera problémázik, mert a hibaüzenet nekem semmit sem mond, de akkor "szerencsére" levelezőszerver oldali a probléma

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#5662) h_143570 válasza AtHoS (#5661) üzenetére


h_143570
addikt

Remelehetoleg magatol megjavul.

(#5663) Aston Deen válasza cousin333 (#5657) üzenetére


Aston Deen
tag

A 9.62-re telepítettem rá és nekem nem akart működni a jobbkattintás ha alapértelmezésben be volt kapcsolva a helyesírás ellnörző.
De megtaláltam az opera:config-ban, "User Prefs / Spellcheck enabled by default" elől kell kivenni a pipát, így most már a jobbkattintás is működik.

Az elektromos áram alatt lévő alkatrész ugyanolyan, mint amelyik nincs alatta. Csak más a fogása.

(#5664) Traxx


Traxx
őstag

Ez a 10-es Opera tartalmazni fogja már a firefox-os formkiegészítést? Jó, most is megy egy js-sel, de mégse ugyanaz... :U

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5665) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Új operációs rendszerre akarom átvinni az Opera beállításaimat és minden hozzá tartozó dolgot. Ajánljatok légyszíves egy Opera Backup programot.

Köszönöm.

(#5666) Aston Deen válasza €uro (#5665) üzenetére


Aston Deen
tag

Ezzel a programmal el tudod menteni a beállításaidat és az új rendszeren vissza is tudod állítani.

Az elektromos áram alatt lévő alkatrész ugyanolyan, mint amelyik nincs alatta. Csak más a fogása.

(#5667) cousin333 válasza Traxx (#5664) üzenetére


cousin333
addikt

Bizonyos adatokat már most is ki tud tölteni a Mágus. Ctrl + F12, Mágus fül.

"We spared no expense"

(#5668) €uro válasza Aston Deen (#5666) üzenetére


€uro
őstag

Köszi.

(#5669) MC Pite


MC Pite
veterán

Üdv!

Egyik gépen frissítettem, 9.62, és új levél érkezésekor nem jelenikmeg a boríték a tálcán... Értesítéseknél jelölve van hogy a levelekre is kérek.

Tudnátok ebben segíteni? :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5670) AtHoS válasza h_143570 (#5662) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Remelehetoleg magatol megjavul"

Úgy lett. Nem nálam volt ezekszerint gond, mivel most működik a levélküldés és semmit nem bűvöltem azóta.

read-only mode on the forum

(#5671) harley


harley
senior tag

üdv

olyan gondom van, hogy az opera indításkor villámgyors minden, aztán kb 5-10 perc és mint a tetű.
percekig tölt be egy lapot.

ezt minek köszönhetem, mi a gond? :F

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#5672) h_143570 válasza harley (#5671) üzenetére


h_143570
addikt

Ha 9.5 vagy ujabb akkor a tartalom indexelo, lesz a ludas. Toredezetseg mentesitsd a gepet.

(#5673) cousin333 válasza harley (#5671) üzenetére


cousin333
addikt

Írd ezt a címsávba: opera:config#UserPrefs|AddressbarContentSearch

Enter, majd vedd ki a pipát, és Mentés. Ha megszűnik a probléma, akkor az előttem szólónak volt igaza.

"We spared no expense"

(#5674) harley válasza h_143570 (#5672) üzenetére


harley
senior tag

heti rendszerességel töredezettség mentesítem.

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#5675) harley válasza cousin333 (#5673) üzenetére


harley
senior tag

ott volt a pipa..

kíváncsi leszek..

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#5676) h_143570 válasza harley (#5674) üzenetére


h_143570
addikt

A masik lehetoseg meg lehet az Opera Link.

(#5677) ABnormal válasza cousin333 (#5673) üzenetére


ABnormal
őstag

nálam is ilyen gond volt,de szerencsére benéztem ide...ez nagyon nagy hiba szerintem az új verzióban,sok ember azt fogja mondani,hogy ez lassú,nem fogja megkeresni/kérdezni,hogy mi a hiba...elindítja inkább a többi böngészőt...

(#5678) cousin333 válasza ABnormal (#5677) üzenetére


cousin333
addikt

Nézd, ha lassú, akkor az bug. Nálam gyors, tehát használom, mert jó... Nyilván egy extra funkció mindenképpen lassít a sebességen. Ami a sebességet illeti, a Chrome valóban gyorsabban működik, de az Operához képest buta, mint a föld, a többi meg nem gyorsabb, sőt (itt most nem oldalbetöltési sebességről, meg JS motorról beszélünk, ugye, hanem kezelőfelületről, reakcióidőről).

De ez a jó tempó szerintem elmondható akármelyik indexelést igénylő keresőfunkcióról is. Például az könyvjelzők vagy a levelek közötti keresés nagyon gyors bármihez képest. Az oldalon belüli gyorskeresés meg pláne lealáz mindent, talán a Chrome kivételével. Az kb. egy szinten van vele.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5679) h_143570


h_143570
addikt

Kar, hogy ma nem jelent meg uj 10es elozetes, nagyon erdekelne, hogy milyen az uj frissito funkcio.

[ Szerkesztve ]

(#5680) cousin333 válasza h_143570 (#5679) üzenetére


cousin333
addikt

Lehet, hogy még ők sem tudják ;]

"We spared no expense"

(#5681) h_143570 válasza cousin333 (#5680) üzenetére


h_143570
addikt

Lehet, de engem mar nagyon erdekel. A helyesiras elenorzo elfogadhatoan mukodik, bar kisebb nagyon interface es levelezo rendszerbeli problemak vannak. Eddig elviselhetoen mukodik.

(#5682) Armahun


Armahun
addikt

Arra tudtok valami megoldást, hogyha fut az opera nem kapcsol ki a monitor x idő tétlenség után.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#5683) harley válasza cousin333 (#5673) üzenetére


harley
senior tag

na, jó volt eddig.

most megint beírtam amit adtál, hát már megint ott a pipa!!!
pedig elmentettem.

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#5684) troller


troller
senior tag

Opera 9.63 - biztonsági frissítés

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#5685) h_143570 válasza troller (#5684) üzenetére


h_143570
addikt

Igy mar ertheto, hogy miert nem vot mult penteken uj elozetes.

(#5686) copin


copin
őstag

A biztonsági rések nyilvánosságra hozataláról leszokhatnának. 'n+1' júzereket (IE6 felhasználók napjainkban) így garantáltan nem lehet megnyerni, bár amig nincs sok felhasználó, addig túl sok oldal talán nem is fogja kihasználni ezeket a hibákat.

(#5687) Penge_4 válasza copin (#5686) üzenetére


Penge_4
veterán

Inkább, minthogy megint valaki rinyáljon miatta. ;]

(#5688) h_143570 válasza copin (#5686) üzenetére


h_143570
addikt

A multban eleg sok vad erte oket, hogy nem hozzak nyilvnosagra a javitott biztonsagi reseket. Egyebkent az IE es Fx fejlesztok is folyamatosan publikaljak a sebezhetosegeket, a Safaris fejlesztoket paszolom.
Szvsz ez nem gond, a szoftvert amiben nem talalnak biztonsagi hibat abban szvsz nem is lehet megbizni. Arol nem is beszelve, hogy az Opera szinte az egyetlen amelyikben nincsen ismert foltozatlan biztonsagi res.
A masik, hogy az "r=1" user nem olvas ilyen hireket, ha olvasna akor az Fx-et fel sem raknak. A HUP-on is erdemes megnezni az Operas sebezhetoseg javitasra es az IE sebezhetosegre erkezet komenteket menyiseget.

(#5689) copin


copin
őstag

Kivételesen frissítettem, de mint sejtettem nem volt tökéletes az eredmény. Eltűnt pár parancs (yahoo), amivel gyorskeresést csinálhattam. Ez még belefér, de nem vagyok oda az ilyen x-aktákba illő jelenségekért.

(#5690) Sweet Lou 6 válasza copin (#5689) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Arról lehet tudni valamit, hogy a 10esben lesz-e automatikus kiegészítés?

Bocs elkattintottam, ez nem válasz akart lenni...

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#5691) sgergi


sgergi
veterán

Be lehet olyat állítani, és, ha igen, hol, hogy a honlapokat bal oldara igazítsa? Most lett szélesvásznú monitorom, és a legtöbb honlap középen jelenik meg.

(#5692) Penge_4 válasza Sweet Lou 6 (#5690) üzenetére


Penge_4
veterán

Maximum 2009 közepén lehet már jobban tudni. Most még csak a motort heggesztik. Az én tippem szerint lesz, mert sokan kérték és nem egy nehéz megoldani.

(#5693) Penge_4 válasza sgergi (#5691) üzenetére


Penge_4
veterán

Hogy érted, hogy bal oldalra? Ami középen jelenik meg az dinamikus, tehát amekkora a böngésző ablaka (mármint az a része, amit az oldalból látsz) ahhoz próbálja igazítani a mértani közepét. Tehát 1024-től minél több a szélességed, annál szélesebb két egyforma háttércsík fog megjelenni. A Ctrl+F11-el segíthetsz rajta valamennyit, a többi már maximum csak oldalanként megírt userscripttel.

De nem értem miért akarod ezt. Jobb oldalon elhelyezel egy globális sidebart. Bal oldalon mondjuk megjelenik az Opera saját oldalsávja, amit akkorára húzol, hogy az oldalaknak meglegyen a fix 1024-es szélesség (vagy 1920-as monitor esetén 1280).

(#5694) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Miért írja ki néhány csatlománnyal rendelkező levelemnél az Opera, hogy:
"Figyelem: az Opera hibát észlelt a fájl dekódolása közben."

Mintha azt venném észre, hogy akkor teszi ezt, miután máshonnan (pl. PDA) megnézem a levelet, szerverről való törlés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#5695) Viktor0610 válasza Viktor0610 (#5694) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nehezet kérdeztem? :U

Samsung Galaxy A54

(#5696) Kloden


Kloden
senior tag

Ha frissítem a 10-esre a 9.63-as verziómat, elveszik minden könyvjelző/beállítás, vagy ez is csak szimpla frissítésnek felel meg, és megmarad minden?

Másik kérdésem hogy csináltam egy OperaBackup-ot a jelenlegi verziómmal, na most ha én ezt egy 10-essel akarom importálni, engedi majd? Vagyis kompatibilis a backup file?

Előre is köszönöm!

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#5697) h_143570 válasza Kloden (#5696) üzenetére


h_143570
addikt

Igen megmaradnak, de elofordulhat, hogy a telepites utan egy masik konyvtarban fogja oket keresni az Opera. Ez esetben eleg csak bemasolni a regi helyerol, vagy vissza allitani, hogy a regirol keresse.

Az egyetlen nem kompatibilis valtozas a levelezo rendszer erintette, azaz a 10es alatt hasznalt mail konyvtar nem hasznalhato regebbi verziokkal. (Bar ugytunik, hogy egyenlore csak a verzio szamot irtak csak at.)

(#5698) Kloden válasza h_143570 (#5697) üzenetére


Kloden
senior tag

Ok, köszi szépen!!

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#5699) cousin333 válasza Viktor0610 (#5695) üzenetére


cousin333
addikt

Ja :)

"We spared no expense"

(#5700) Viktor0610 válasza cousin333 (#5699) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sejtettem, mert a Google is csak a kérdéseket hozta fel, válaszok nélkül.

Mindegy, azért up! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.