Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) Noop


Noop
csendes tag

Sziasztok!
Újra rakom a gépet de nem akarom hogy elvesszenek a könyvjelzőim,hol találom meg manuálisan az operában elmentett könyvjelzőket ha vlki tudja pls segítsen.

Előre is thx

(#5902) AtHoS válasza Noop (#5901) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezt ajánlott átolvasnod:

Opera beállításainak lementése

read-only mode on the forum

(#5903) mrhero válasza Penge_4 (#5899) üzenetére


mrhero
tag

en is meglepodtem, amikor osszeszamoltam.
ezelott avantot hasznaltam es ott a ctrl+d-re elojovo parbeszedablakban a kedvencek gyokerkonyvtara latszott csak, tehat a fastruktura nem volt kicsomagolva. amelyik konvtarnak voltak almappai kis + jel lejezte es rakattintva megjelenitette az almappakat

mas: koszi az interjut azoknak, akik osszeoztak.
meg egyebkent koszi mindenkinek, aki a sokat segit itt a forumon vagy eppen a blogon keresztul.

[ Szerkesztve ]

(#5904) h_143570 válasza mrhero (#5903) üzenetére


h_143570
addikt

Esetleg az meg segitseg lehet hogy a CTRL-D eseten feljovo menuben, ha elkezded begepelni a mappa nevet akkor oda ugrik.

(#5905) Penge_4 válasza mrhero (#5903) üzenetére


Penge_4
veterán

Gondoltam, de engem konkrétan az érdekel, hogy mitől körülményesebb, vagy bonyolultabb az egér középső görgőjével alapértelmezésben ABC sorrend szerű sorrendben lefelé görgetni és kiválasztani a célmappát, mint ugyanezt megtenni kevesebb görgetéssel, ám annál több bal klikkeléssel, amivel kinyitogatod az egyes mappákat további almappákat keresve. Szerintem csak megszokás kérdése. Meg ahogy előttem is írták, megnyomhatsz egy betűt és akkor oda ugrik.
Másik hasznos megoldás, hogy a könyvjelző eszköztáron beállítod a sorrendet a nézetnél, ami neked tetszik. Az egyéni sorrendnél felülre rakod azokat a mappákat, amikbe a leggyakrabban mentesz, így nem kell annyit görgetni.

(#5906) Penge_4


Penge_4
veterán

Másnál is rosszul jelenik meg a thepiratebay? Nálam Opera 9.63-ban és Opera 10-ben is nagyon sokára tölt be és így jelenik meg. A hibakonzolban ez van.

Más böngészőkkel normálisan jön be.
Reklámblokkoló cuccok kilőve, opera6.ini törölve, mégis hatástalan.

(#5907) AtHoS válasza Penge_4 (#5906) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam most rendben és gyorsan töltött be a kérdéses oldal.
Opera 9.63b10476

read-only mode on the forum

(#5908) Penge_4 válasza AtHoS (#5907) üzenetére


Penge_4
veterán

Ja, hozzáteszem, Vista x64. Néha az oprendszer is számít ilyen esetekben. A 9.5 bétánál például azt hiszem az extrás oldalakkal volt hasonló probléma, XP-n nem volt semmi gond, csak Vistán. :D

(#5909) h_143570 válasza Penge_4 (#5908) üzenetére


h_143570
addikt

Nalam is Vista x64 SP1 igaz, visszont, hogy 10.0 Alfa

(#5910) AtHoS válasza Penge_4 (#5908) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam XPsp3 32bit

read-only mode on the forum

(#5911) Penge_4 válasza h_143570 (#5909) üzenetére


Penge_4
veterán

Nálam is. De tökmindegy, 9.63 és 10.0 Alfa is ugyanúgy (nem) jeleníti meg.
Gondoltam, hogy nincs olyan szerencsém, hogy Opera bug legyen. :D

De utálom, amikor ilyen megmagyarázhatatlan szarságok vannak... :O
Valami ötlet esetleg, hogy mi miatt lehet? Csak Operában, de ott mindegyikben. A többi böngészővel rendesen jelenik meg.

(#5912) h_143570 válasza Penge_4 (#5911) üzenetére


h_143570
addikt

Nalam is volt gebasz, de kilottem a tuzfalat es eltavolitottam a cfospedet azzota, rendesen mukodik.

(#5913) pászka


pászka
aktív tag

Sziasztok. Régóta operát használok de az utóbbi időben előjött egy hibám. Mégpedig az hogy az oldalamhoz tartozó levelezővel, ami egy round cube levelező kliens, nem tudok kifelé levelet küldeni. Az Operába bejönnek a levelek el is tudom olvasni őket de mikor kifelé küldeném mindíg kinyílik a hibakonzol ezzel az üzenettel: Az SMTP szolgáltatás nem elérhető [421 Cannot connect to SMTP server 88.151.103.36 (88.151.103.36:25), connect error 10051] Már próbált próbáltam másik portot, és kimenőnek megadni, g-mail, illetve t-online SMTP szervert de sehogy sem megy. Nem tudom hogy nálam vagy a szerveren kellene állítani valamit de nagyon zavar hogy ha levelet szeretnék küldeni mindíg be kell lépnnem az adott levelezőbe.

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#5914) AtHoS válasza pászka (#5913) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem UPC-s neted van véletlenül? Ha igen, nézz be a forgalommérési oldal Beállítás szekciójába. Amúgy meg lehet szolgáltatói "ideiglenes" probléma is

read-only mode on the forum

(#5915) pászka válasza AtHoS (#5914) üzenetére


pászka
aktív tag

T-online netem van de a probléma már fenn áll vagy 3 hónapja. :S

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#5916) Penge_4 válasza h_143570 (#5912) üzenetére


Penge_4
veterán

A cFosSpeedet már régen nyugdíjaztam. Még az XP-s időkben, amikor elkezdtem torrentezni, akkor használtam, aztán el is érte a placebo hatást. ;] A kedvencem az volt, hogy nem tudott normálisan mérni, mindig 10-20%-kal gyorsabbnak mutatta a sebességet, pedig nem volt az. Mediummal elértem 700kB/s letöltési és 110-120kB/s feltöltési sebességet. Vannak még csodák... :DDD
A másik a QoS volt, ami szintén nem lassít semmit, csak ha a WU ellenőriz, akkor neki adja a prioritást, ami természetes, mert olyankor nem lesz tele az update history "Failed" üzenetekkel, mert nem tudja letölteni a defender adatbázisfrissítését sem az éjszaka full torrent miatt. :U
Amúgy voltak komolyabb dolgok is. Utána már a speedtest is másodpercenként számolt egy százalékot, de mikor elkezdett mérni, már rendes sebességet mért. Töröltem a hálózatot, majd újra létrehoztam, azóta jó.

(#5917) Penge_4 válasza pászka (#5915) üzenetére


Penge_4
veterán

Annál is kérni kell az SMTP-t. De minek? Ott van a Gmail-é. Ingyenes és nem rakja tele reklámmal. Használd azt.
smtp.gmail.com A port az 465 vagy 587
A felhasználónév a teljes gmail címed. Bármelyik postafiókhoz beállíthatod küldőnek.

(#5918) pászka válasza Penge_4 (#5917) üzenetére


pászka
aktív tag

Hmm ez érdekes, beállítottam kimenőnek az egyik g-mail-os címem jelszót nicket és portot beírtam, és láss csodát kiment az összes levél. A problémám csak az hogy amiről küldöm emilcím az a valami@valami.hu viszont mikor megérkezik akkor azt mutatja hogy a g-mail-os címről küldtem a levelet. Ez természetes is, mivel az van megjelölve kimenőnek, de nekem pont az a problémám hogy nem az eredeti cím a küldő. A gmail-os eddig is működött csak az oldalamhoz tartozó mail címek nem mennek ki.

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#5919) h_143570 válasza Penge_4 (#5916) üzenetére


h_143570
addikt

Hat igen csak windows eseteben a halozati reteg ossze tud gabalyodni redesen, csak a halokarik torleses szokta eszhez teriteni.
Nalam a cfoss csak sebeseg meresre van, de ha talalnek egy alternativat ami rendesen mutatja az aktualis sebeseget akkor boldog lennek.
A routerem QoS-e rendesen mukodik, mind2 gepem esetebe.

(#5920) Penge_4 válasza h_143570 (#5919) üzenetére


Penge_4
veterán

Vista Sidebarra ott van a Wired Network Traffic, vagy valami ilyesmi nevű. Az egész jó. Persze az is többet mutat néha, de még talán a legpontosabb.

(#5921) h_143570 válasza Penge_4 (#5920) üzenetére


h_143570
addikt

A sidebaroson kivul nincsen masik otleted?

(#5922) Penge_4 válasza h_143570 (#5921) üzenetére


Penge_4
veterán

Nincs. De szerintem a legjobb ha benézel a "Kinek hogy néz ki a desktopja" tipusú topicokba, mert nem egyszer láttam már ilyen felturbózott asztalokat, ahol a tálcán meg különböző lebegő dock-okon egy csomó minden ki volt írva, Everest adatoktól kezdve sebességig, minden.

[ Szerkesztve ]

(#5923) h_143570 válasza Penge_4 (#5922) üzenetére


h_143570
addikt

Hmm....
Koszi a tippet.

(#5924) mrhero válasza h_143570 (#5904) üzenetére


mrhero
tag

koszi szepen! ez sokat segit

az eszkoztarban levo keresot be lehet ugy allitani,h a keresest uj ablakban nyissa meg?

(#5925) Penge_4 válasza mrhero (#5924) üzenetére


Penge_4
veterán

Új ablakban nem hiszem, csak ha az egész böngészőt átállítod, hogy tabok helyett ablakokat használjon. De ha nyomvatartod a Shift-et, akkor új lapon, ha a Ctrl+Shift-et, akkor pedig új lapon a háttérben fogja megnyitni.

(#5926) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Üdv mindenki!

olyan kérdésem lenne, hogy megoldható már operában, hogy a lapfüleket több sorban is megjelenítse? kezd kicsit zsufi lenni a hely egy sorban :DDD
thx :R

Everybody lies.

(#5927) L3zl13 válasza Barthezz2 (#5926) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jobb klikk a fülek sávon, Testreszabás, Tördelés: Hosszú sorok tördelése.

Aki hülye, haljon meg!

(#5928) Barthezz2 válasza L3zl13 (#5927) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

THX :R

jáá látom itt be lehet tenni oldalra is a füleket, igy meg mégjobb :C

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#5929) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!

Azt hogyan lehetne elérni, hogy adott weblapokon ne szólaljanak meg a beágyazott hangok?
Most kiszedtem a pipát onnan, hogy F12 - "Beágyazott hangok engedélyezése a weblapokon", mert volt egy oldal, ahol idegesítően szólt a háttérzene, de ez a lépés hatástalannak bizonyult, a zene továbbra is szól, pedig frissítettem, újra is indítottam az Operát.
Tehát? :F

Szerk.: esetleg külön-külön honlaponként be lehet állítani ezt? (Hogy csak bizonyos oldalaknál ne szólaljanak meg a hangok, pl. online játékoldalakon.)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5930) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#5929) üzenetére


Penge_4
veterán

Jobbklikk->oldal tulajdonságai->Tartalom fül

Egyébként egész pontosan milyen beágyazott hangokról van szó? Mert nem mindegy. Sok oldalon flash-es embeddelt lejátszók vannak, azokat csak flash-sel együtt tudod blokkolni.

(#5931) cousin333 válasza Barthezz2 (#5928) üzenetére


cousin333
addikt

Esetleg a sorokra tördelés helyett érdemes lehet kipróbálni a "jobb gomb lenyomva tart, egérgörgő teker" váltást is. ;)

"We spared no expense"

(#5932) cousin333 válasza Sk8erPeter (#5929) üzenetére


cousin333
addikt

Konkrét oldal címe jól jönne. Amúgy oldalanként is ki lehet elvileg kapcsolni: F12, Oldalbeállítások szerkesztése, Tartalom fül.

Az meg tényleg nem mindegy, hogy valóban beágyazott-e a hang, vagy valamilyen beépülő (Flash, Media Player) játsza le.

"We spared no expense"

(#5933) Sk8erPeter válasza cousin333 (#5932) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja tényleg, bocs, erről a hülye játékról lenne szó :DDD : [link]
Flash-alapú, ezt elfelejtettem mondani, ezért is érdekelt, hogy egyáltalán lehetséges-e lelőni a hangját. Mondjuk konkrétan ebben a játékban van egy gomb, amit a játék elindítása után meg lehet nyomni, és akkor elkussol a zene, de azért ha megnyitom az Operát, akkor ugye a korábbi füleknél lévő oldalak megnyílnak, és ilyenkor zavaró, hogy egyből megszólal a zene.

Tehát a Flash-alapút nem lehet lelőni?

Sk8erPeter

(#5934) Wolverine


Wolverine
félisten

Tegnap óta van egy idegesítő dolog az Operával böngészés alatt: ha nem mozgatom az egeret, akkor láthatatlanná válik a kurzor. Néha akkor sem jön elő azonnal, ha megmozdítottam az egerem... Nem találtam erre beállítást; és Firefoxszal nincs ilyen problémám, ezért gondolom, hogy az Opera valamelyik beállítása lesz a ludas. Ötletek?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5935) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#5933) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szóval?

Sk8erPeter

(#5936) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#5935) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem. Max az összes plugint blokkolhatod, de akkor semmilyen beépülő nem fog működni. Vagy oldalspecifikusan userscripttel megoldható, ha értesz a JavaScripthez.

(#5937) cousin333 válasza Wolverine (#5934) üzenetére


cousin333
addikt

Okot nem tudok, de azt elhiheted, hogy ez nem feature... :) Melyik verzió?

"We spared no expense"

(#5938) copin válasza Wolverine (#5934) üzenetére


copin
őstag

[link] Nekem is volt ilyen problémám és odaát megtaláltam rá a választ. ;)

(#5939) Wolverine válasza cousin333 (#5937) üzenetére


Wolverine
félisten

9.63; tegnap részben reseteltem a beállításokat (nem volt szándékos), és azóta szórakozik... (arra is gondoltam, hogy az XP valamilyen beállítása, de akkor FF-ben is eltűnne a kurzor...)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5940) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#5936) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem, nem értek. Majd talán 2 év múlva, ha minden jól megy... :DDD

Sk8erPeter

(#5941) copin válasza Wolverine (#5939) üzenetére


copin
őstag

Nálam ahogy jött, úgy el is múlt. Nem foglalkoztam vele sokat. Az új verzióban pl. már szinte végig működik a középső egeres görgetés, vagy mi. Az aktuális verzió hülyesége, hogy a kisalkalmazások nem mindig működnek egyből (különösen a widgetize-es cuccok). Nem izgat, a köv. verzióban megjavul és jön valami más FBI által azonosíthatalan bug és én csak annyit mondhatok majd:
Hinni akarok.

ps.: A 10-es már külön mappába kerül, talán megtáltosodik a költözéstől. Pár beállítás, meg egy rakás jelszó, ésatöbbi és már kész a szűzies Opera for me. :))

(#5942) troller válasza Sk8erPeter (#5940) üzenetére


troller
senior tag

Használd ezt a flashblockert, és így nem indul el automatikusan a játék, amikor visszalépsz az Operába. Vagyis csak akkor lesz zene, amikor a főnök/tanár nincs a közeledben. :))

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#5943) Sk8erPeter válasza troller (#5942) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az ötlet nem is lenne rossz, csak az a baj, hogy nálam nem működik.
Így néz ki a dolog: [link] ez az f-betű átváltozik egy play-gombbá, amikor fölé állok, de hiába kattintgatok rá, nem indul el a játék. :F
Mi lehet a gond? Már beállítottam a "Felhasználói JavaScript fájlok" elérési útját is, és mint a képen látható, a Stílusnál is bepipáltam a Flash blockert.
(Mindent úgy csináltam, ahogy a "FlashBlocker-info.txt"-ben volt.)
Opera 9.63-ról van szó.

Sk8erPeter

(#5944) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#5943) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Érdekes, most néztem az iwiw-et, ott a reklámok szintén Flash-alapúak, azok működnek rendesen, csak erre az oldalra háklis.
Ott hiába kattogok a play-ikonra, szarik rá.
Igazából pont ez az oldal lett volna a lényeg :D Nem mintha nap mint nap játszanék ezzel a játékkal, de kihívásként jó próbálkozni ezzel a Flash-blocker cuccal... :F :F

Sk8erPeter

(#5945) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#5944) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sőt, eddig szinte minden más oldalon működött a cucc, kivéve az ominózus oldalon... :D

Sk8erPeter

(#5946) troller válasza Sk8erPeter (#5945) üzenetére


troller
senior tag

Nem tudom, nekem ment azzal az oldallal is, de ha ott nem működik neked a kattintás, akkor csak kapcsold ki a stílust, és indul is a játék. :K

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#5947) Sk8erPeter válasza troller (#5946) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor az lesz, bár nem értem, miért nem működik nálam a dolog annál az oldalnál, ha neked működik... :( Azért jóval kényelmesebb lenne, ha itt is jól funkcionálna a dolog...

Sk8erPeter

(#5948) mrhero


mrhero
tag

alap sztaki, webforditas, szovegforditas menut hasznalok. lehet modositani vhol, h ha 1 szora rakeresek a sztakin menubol akkor a kiejtes is elerheto legyen?

(#5949) troller válasza Sk8erPeter (#5947) üzenetére


troller
senior tag

9.63-as Opera@USB és xp alól nekem működik a kattintásra indulás a kedvenc oldaladon. Ha jól emlékszem a flashblocker oldalán több verzió is letölthető, érdemes őket végigpróbálni, néha nagyon logikátlan, hogy mért nem működik az egyik, amikor a másik igen. Pl. otthoni gépemen installált 9.63-as Operával win 7 alatt csak néhány oldalon működik a kattintás :(((

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#5950) Sk8erPeter válasza troller (#5949) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hmm, fura, köszönöm a tanácsot, kipróbálgatok akkor más verziókat is.
Amúgy nem a kedvenc oldalam, sőt, egyáltalán nem szoktam játszani ezzel a játékkal, csak kétszer próbáltam kb., de annyira nem hozott lázba, csak akkor már érdekelt, hogy miért nem működik a dolog ezzel a Flash Blockerrel :DDD :R
Most kipróbáltam, a sütitörlés sem segített. :(

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.