Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) Penge_4 válasza ludla (#6150) üzenetére


Penge_4
veterán

Biztonsági okokból. Ha behelyettesíti, akkor egyes phishing oldalakon anélkül is megszerezhetik a jelszót, hogy elküldenéd.

Operában kétféleképpen is beléphetsz.
1: Ctrl+Enter-t nyomsz.
2: Egérrel, először lenyomod a bal gombot, majd azt nyomvatartva megnyomod a jobb gombot.
A jelszómegjegyző formok és a checkboxok körül vannak véve citromsárga kerettel, ebből látod, hogy az oldalon eltárolta a jelszavakat.

Ha több jelszó is be van állítva egy oldalhoz, akkor a jelszó elküldésekor felugrik egy kis választóablak, ahol eldöntheted, hogy éppen melyik név és jelszó párossal akarsz belépni.

Másik előnye az Opera jelszókezelőjének, hogy nem kell checkboxolgatnod sem, mert azok állapotát is megjegyzi. Például a mindig maradj bejelentkezve, más gépről is bejelentkezhetsz...stb attól függetlenül, hogy ezek éppen be vannak pipálva, vagy nincsenek bepipálva.

[ Szerkesztve ]

(#6152) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6151) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tényleg, ezt már akartam kérdezni, hogy még pluszban mire való a Bal+Jobb klikk, mert konkrétan a te hsz.-edet olvasva próbáltam ki :DDD és ez nyílik meg innen a PH!-ról: [link]
Mármint nyilván itt a topicban linkelte valaki ezt a képet, de a Bal+Jobb miért pont ezt nyitja meg?

Sk8erPeter

(#6153) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6152) üzenetére


Penge_4
veterán

Azért, mert nincs konfigurálva. opera:config -> User Prefs -> Enable mouse flips pipa, majd Save

(#6154) remington2


remington2
senior tag

Üdv!

Létezik az operához olyan userjs, amely, ha egy képre ráhúzom az egérmutatót, egy pici tooltip-ablakban megjeleníti az adott képhez tartozó alt-szöveget?

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#6155) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6153) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Alapértelmezettként is ott van a pipa...

Sk8erPeter

(#6156) Penge_4 válasza remington2 (#6154) üzenetére


Penge_4
veterán

Létezik (let-me-see-img.js)

(#6157) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6153) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nálad nem ez a kép jelenik meg erre a gombkombinációra? Mondom, bent van a pipa.

Sk8erPeter

(#6158) ludla válasza Penge_4 (#6151) üzenetére


ludla
őstag

Hát ez tényleg szuper!! :C Napról napra jobban tetszik ez az opera :K Csak fura megszokni a Firefox után de jobbnak tünik. :DD Penge_4 Köszönöm a segítséget valószínű még fogok érdeklődni! :R

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#6159) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6157) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem. Azért nem is írtam, mert nem tudtam volna semmit azon kívül, hogy "Passz."

A pipa szerint a Mouse Gestures is aktív, úgyhogy nem tudom. Pedig én párszor már így léptem be a PH-ra 9.6x-el és 10A-val is.

(#6160) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6159) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, lehet, hogy félreérthető voltam, nem épp a bejelentkező ablakon álltam, az attól még lehet, hogy megy (mondjuk még nem próbáltam), hanem egyszerűen a fórumot vagy más oldalt olvasgatva böngészés közben ha megnyomom ezt a billentyűkombinációt, akkor mindig valami randomszerű linket vagy képet előhoz külön fülön, ami az oldalon szerepel.
Nálad, amikor nem épp bejelentkezel, hogyan viselkedik?

Sk8erPeter

(#6161) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6160) üzenetére


Penge_4
veterán

Nekem például ezen a fórumon a hsz-eket olvasgatva a következő oldalra lapoz (mivel itt fast forwardként működik).
A bejelentkezőképernyőn pedig beléptet a név, jelszó mezőt kitöltve és a szükséges checkboxokat bepipálva.

(#6162) remington2 válasza Penge_4 (#6156) üzenetére


remington2
senior tag

Köszi, már mindenhol kerestem, de nem volt sehol semmi, talán a rossz keresőszavak miatt. :R

Más: ti nem tapasztaljátok, hogy az utóbbi időben egyre több oldal esik szét? Körülbelül egy hete vettem észre először, hogy a naponta látogatott oldalak furán vagy egyáltalán nem jelennek meg, de már olyan számban, ami aggasztó, szinte minden második. 9.64-es Operával, de 9.27-tel, FF-al és IE7-tel is megy minden. Valamit elállíthattam, vagy a böngészővel lenne gond?

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#6163) Penge_4 válasza remington2 (#6162) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha leírnád, hogy milyen oldalakon mit tapasztalsz, akkor könnyebb lenne megmondani. Első lépésnek tiltsd le a userjs-eket a problémás oldalon. Jobbklikk->Edit Site Preferences...->Scripting fül->User JavaScript files itt töröld ki a betallózott részt, majd töltsd újra az oldalt. Ha ezután nem tapasztalod, akkor egyenként szedd ki az userjs mappából a scripteket, hogy ellenőrizhesd, melyik okozza a fennakadást. Ha megtaláltad, akkor felülre szerkeszd bele a // ==/UserScript== sor fölé az // @exclude http://problemas.oldal.com/* sort, majd mentsd el, engedélyezd az oldalon újra a userjs-eket és töltsd újra.

Ha az sem segít, akkor frissítsd a browser.js fájlt. Ezt a Help->Check for Updates résznél tudod megtenni. Ki fogja írni, hogy a legfrissebb verziót használod. Ekkor már frissült a browser.js, ha van újabb. Ezt a fájlkezelőben a módosítás dátumba sorban tudod ellenőrizni.

Ha ez sem segít, akkor opera6.ini törlése.

(#6164) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6161) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, most kipróbáltam, a bejelentkezőképernyős cucc nálam is működik, szóval kösz, hogy mondtad, hogy ilyen is van. :R
Viszont a fast forward nekem nem tom, miért nem működik a pipa ellenére. :O

Sk8erPeter

(#6165) Szottar


Szottar
tag

Sziasztok!
Hol tudom a görgetés sebességét állítani az Oprában? Eddig FF-t használtam és ott lassabb volt. Szeretném arra vagy hasonlóan lassú a sebességre beállítani. Most egy kicsit gyorsnak találom.
És még egy kérdés. Hol tudom beállítani most utólag, hogy az Opera legyen az alpértelmezett böngészőm? Most jelenleg még nálam az alapértelmezett a Firefox.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#6166) remington2 válasza Penge_4 (#6163) üzenetére


remington2
senior tag

A figyelőnet, néhány blog.hu-s blog. Az userjseket eltüntettem, de nem azok okozhatták, mert nem változott a dolog. Egyet azóta megcsináltak.

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#6167) Szottar


Szottar
tag

Van még egy problémém. Hiába kattintgatok a freemail-ben a beérkezett levelekre, nem tudom megnyini. Csak ezt látom.

(#6168) Mewryck


Mewryck
tag

üdv!

9.63as operát használok,a kérdésem:a gyorsfülek számát kilehet bővíteni,hogy ne 9db legyen hanem több?hallottam már róla,de még nemláttam senkinél...(urban legend..?)

ebben tud nekem valaki valami használhatót adni?thx

üdv!

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#6169) h_143570 válasza Mewryck (#6168) üzenetére


h_143570
addikt

A profil konyvtarban lesz egy speeddial.ini file. Abba kell belerakni a kovetkezo sorokat, ertelem szeruen megvaltoztatva a szamokat. A link visszont csak az elso 9et szinkronizalja, ha jol emlekszem.

[Size]
Rows=4
Columns=4

Ja igen, amint teheted rakd fel a 9.64et, tartalmaz part biztonsagi javitast.

[ Szerkesztve ]

(#6170) Sk8erPeter válasza Szottar (#6165) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sztem a görgetés az egeredtől függ (ha arra a görgőre gondolsz).
Az alapértelmezetté tétel: KÉP
Eszközök - Beállítások - Alkalmazások - pipa - "Alapértelmezett böngésző ellenőrzése indításkor"

Freemail sajnos nálam se megy jól még böngésző-azonosítással sem.

Sk8erPeter

(#6171) h_143570 válasza Sk8erPeter (#6170) üzenetére


h_143570
addikt

Nalam a freemail felismeri, hogy Opera es atvalt szimpla modra, abban visszont elfogadhatoan mukodik.

[ Szerkesztve ]

(#6172) Sk8erPeter válasza h_143570 (#6171) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, szimpla módban megy, de én szándékosan a másikat akartam kipróbálni. :)
Ezt elfelejtettem hozzátenni. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6173) Mewryck válasza h_143570 (#6169) üzenetére


Mewryck
tag

máris frissitem :)

amit írtál kiprobáltam

[Size]
Rows=4
Columns=4

4 esek helyett 12-őt írtam és most kb 81 kis ablakot látok,bár van többis,de csak ennyi fér bele 1280*1024be,gondolom valamit valahol elrontottam...talán nagyszám a 12 ? :))

edit:próbálgattam és sikerült a dolog,már belefér 1280*1024be is :DD

köszi a helpet :))

[ Szerkesztve ]

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#6174) h_143570 válasza Mewryck (#6173) üzenetére


h_143570
addikt

Elkepzelheto, hogy 144 bol csak 81et tud megjeleniteni akkora felbontas mellett.

(#6175) Mewryck válasza h_143570 (#6174) üzenetére


Mewryck
tag

nemtudok angolul és nemértek az ilyen dolgokhoz,de végül leesett,hogy a számok mit jelentenek :))

most 63 db van,kiváncsi vagyok,lekezeli-e mindegyiket :D

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#6176) h_143570 válasza Mewryck (#6175) üzenetére


h_143570
addikt

Rows = sorok
Columns = oszlopok

Bocsi, hogy nem mellekeltem hasznalati utasitast. Neha elfelejtem, hogy nem mindeki tud angolul.

[ Szerkesztve ]

(#6177) Sk8erPeter válasza h_143570 (#6176) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát igen, micsoda dolog. :D :DDD

Sk8erPeter

(#6178) copin


copin
őstag

[link] Ezzel csak most találkoztam. Elég elborult. :DDD

(#6179) Sk8erPeter válasza copin (#6178) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kicsit beteg, de amúgy a nyilak (Vissza, Előre, stb.) jól néznek ki. :D
Nem lehet kombinálni ezeket a theme-eket? Pl. a klasszikus skinhez betenném ezeket a nyilakat. :)

Sk8erPeter

(#6180) copin válasza Sk8erPeter (#6179) üzenetére


copin
őstag

Talán rar-al megnyitva, fájlcserékkel megoldható. Lehet hogy így torzulni fog a fülek listája. Nem próbáltam még.

(#6181) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6179) üzenetére


Penge_4
veterán

Egy kis leírás hozzá.

(#6182) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#6181) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Á, köszi mester! :R Ezzel majd p×csölök, ha lesz egy kis szabadidőm. :D

Sk8erPeter

(#6183) copin válasza Penge_4 (#6181) üzenetére


copin
őstag

Ez alapján felejtős a téma szerkesztés nálam. :))

(#6184) Penge_4 válasza copin (#6183) üzenetére


Penge_4
veterán

Miért? Kezdetnek fogsz egy neked legjobban tetsző témát, kibontod egy mappába, majd a skin.ini-t megnyitva elkezded olvasni és értelmezni a benne leírt értékeket. Ha már kicsit tudsz angolul magától értetődő az egész.

(#6185) copin válasza Penge_4 (#6184) üzenetére


copin
őstag

Nem ártana hozzá valami progi. Akkor elég lenne a színeket beállítani és a képeket beilleszteni. Melós. Nem csoda hogy csomó téma van, ami alig különbözik a készítő kedvencétől, vagy rém fapados (az már képszerkeztési probléma persze).

(#6186) copin


copin
őstag

A tizesből hogy lehet eltűntetni a címsor mellől a keresőt? Mintha be lenne betonozva.

(#6187) Penge_4 válasza copin (#6186) üzenetére


Penge_4
veterán

Build 1285-ig ugyanúgy, mint eddig, utána:
Jobbklikk->Customize...->Remove from Toolbar
Ezt azért tették bele, hogy véletlenül ne távolítsanak el emberek eszköztárakat.
Ezért lett a 9.5-ben már Shift-es megerősítős a drag n' drop is. Már nem tudsz csak úgy húzni egy gombot ide, vagy oda. Nyomva kell hozzá tartani a Shift-et.

(#6188) Szottar


Szottar
tag

Sziasztok!
Mit és hol kell beálítani az Operában ahhoz, hogy (csak példának) a CCleaner segédprogramnál ha rákattintok a Frissítések keresése-re akkor ne a Startlap jöjjön be hanem az az oldal ahol a program honlapja van. A többi segéd programnál is ha a programon belül rákattintok a frissítések keresésére akkor a Startlap jön be amióta az Opera az alapértelmezett böngészőm. FF-ről váltottam Operára de előtte működött ez a része is rendesen. Gondolom valamit még be kellene állítanom csak nem tudom, hogy mit és hol.
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#6189) copin válasza Penge_4 (#6187) üzenetére


copin
őstag

1355 és immunis a megoldásra.

(#6190) Penge_4 válasza copin (#6189) üzenetére


Penge_4
veterán

Nekem is az van és semmi baj nincs vele. Akkor opera6.ini törlése megoldja.

(#6191) Dave™


Dave™
nagyúr

9-64-el próbáltam engedélyezni a hangvezérlést, azonban ahányszor bepipálom, le akar tölteni egy kiegészítő csomagot (elvileg le is tölti, végigszalad a csík), de ezután továbbra sincs bepipálva, ha újra pipálom, megint tölteni kezd és így tovább. Win7 alatt próbálom, lehet ez a gond?

Üdv.

(#6192) Szottar


Szottar
tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni nekem? Hol keressem ezt a profil könyvtárat? Szeretném én is ha több gyorsindító ikonom lenne és nem csak az alap kilenc.
Köszönöm.

(#6193) Sk8erPeter válasza Szottar (#6192) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

opera:about
(ezt írd be a címsorba)

Szerk.: még ajánlom figyelmedbe ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6194) Szottar válasza Sk8erPeter (#6193) üzenetére


Szottar
tag

Köszi a segítséget, de csak fél siker lett. 12-nél nem tudok többet kihozni belőle, akármekkora számokat írok is be. Nem baj ez is több mint a 9 ami eredetileg volt.

(#6195) VladimirR


VladimirR
nagyúr

a tartalomszuro kizarolag blacklist elven mukodik, vagy elrejtettek valahol egy whitelist-et is es csak en nem talalom meg?

(#6196) Penge_4 válasza VladimirR (#6195) üzenetére


Penge_4
veterán

A belső reklámblokkolóban csak blacklist van. Bizonyos oldalakat tehetsz whitelist-re (Oldal tulajdonságai, tartalomblokkolás pipa ki), de azzal az összes reklámot engedélyezed az adott oldalon.

A CSS-s element blockingnál és a JS-es blokkolásnál viszont megadhatod exclude-ban, amit nem akarsz blokkolni.

(#6197) cousin333 válasza Szottar (#6194) üzenetére


cousin333
addikt

Hányas Operát használod? Ha legalább 9.5-öt, akkor keresd meg a speeddial.ini fájlt, ami a profil mappádban kell, hogy legyen. Az első Speed Dial bejegyzés elé szúrd be ezt a három sort (miközben nem megy az Opera):

[Size]
Rows=4
Columns=4

A Rows utáni szám a sorok, a Columns utáni az oszlopok számát jelenti.

Így több bejegyzésed lesz ugyan, de a Ctrl+szám indítással továbbra is csak 9 használható, és nem tudom, hogy szinkronizálni tudja-e (bár elvileg az ini fájlt szinkronizálja, abban meg le van írva minden lényeges dolog).

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6198) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Üdv!

Azt csinálja az operám (9.63 USB, win Xp-n), hogy az egérmutató eltünik amikor nem mozgatom. Ezt valahol be/ki lehet kapcsolni?

(#6199) Penge_4 válasza cousin333 (#6197) üzenetére


Penge_4
veterán

(bár elvileg az ini fájlt szinkronizálja, abban meg le van írva minden lényeges dolog).

Most próbáltam ki a 9.64-es és a 10-es között. 9-től többet is szinkronizál. A keresőket viszont ettől függetlenül kegyetlenül megöli. Vagy másnál nem?

(#6200) cousin333 válasza copin (#6189) üzenetére


cousin333
addikt

Meg tudom erősíteni, friss telepítésnél valóban ez a helyzet. Ennek valószínűleg az az újdonság az oka, hogy már át lehet méretezni a keresőmezőt az URL sáv rovására! (fekete pötty a kettő között.

Penge_4: A keresők szinkronizálása tökáletesen működik. Esetleg az kavarhat be, hogy összefésüli az alapértelmezettekkel, és több bejegyzésed lesz azonos keresőszóval. Például a "gyári" Wikipedia és egy "saját". Ilyenkor sajnos nem szól semmit.

arnyekxxx: Első körben próbáld ki a legfrissebb 9.64-et. Keress vissza ebben a topikban, mert másnál is előjött már a probléma, de már nem emlékszem, mi volt a megoldás... :(

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.