Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) Dózer


Dózer
tag

Hi

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom telepíteni a Windows Media Player beépülőt
Azt írja h nincs a beépülő telepítve...

Wista Ultimate x64 és 9.62 van a gépen
A válaszért thx :R :R

a Williams pilótája nem sokkal a teszt megkezdése ELÖTT, délelőtt negyed tizenegy körül "brutális" kört autózott,

(#5702) Penge_4 válasza Dózer (#5701) üzenetére


Penge_4
veterán

Ezzel: [link]

(#5703) Dózer válasza Penge_4 (#5702) üzenetére


Dózer
tag

THX :R :R

a Williams pilótája nem sokkal a teszt megkezdése ELÖTT, délelőtt negyed tizenegy körül "brutális" kört autózott,

(#5704) frankie! válasza cousin333 (#5654) üzenetére


frankie!
őstag

Mit is értesz teljes uninstall alatt? Uninstall+ Appl. Data, Local settings, Program files könyvtárak törlése?

(#5705) cousin333 válasza frankie! (#5704) üzenetére


cousin333
addikt

Kb. esetleg még megfejelve a registry megpucolásával, sosem lehet tudni...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5706) cousin333


cousin333
addikt

Itt a második fecske!

Opera 10 b1219

"We spared no expense"

(#5707) h_143570 válasza cousin333 (#5706) üzenetére


h_143570
addikt

Varom, hogy az autoupdate mikor jelez be. A desktop team blogja szerint meg ma felrakjak az update szervere.

(#5708) cousin333 válasza h_143570 (#5707) üzenetére


cousin333
addikt

Én is vártam... egy darabig :) Majd megnézem, ha már megbízhatóbb lesz, most is javítottak rajta.

Sajnos a magyar helyesírás ellenőrző még mindig nem jó (a többi nyelvnél is van aff fájl? Ahogy látom, ebben van a ragozás, ami azért nem minden nyelvben van úgy megoldva, ahogy a magyarban... Ha kitörlöm ezt a fájlt, akkor jó, csak éppen hibának tart minden toldalékos szót... :(

update: Úgy tűnik, kijavították a levélírásnál előforduló karakterkódolása hibákat.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5709) h_143570 válasza cousin333 (#5708) üzenetére


h_143570
addikt

En meg varok. A helyesiras elenorzo OpenOffice alapu szoval lehet, hogy csak file hiba, bar jeleztek, hogy nem mukodik meg jol az angolt leszamitva. Javult valamit a levelezo rendszer sebesege?

(#5710) copin


copin
őstag

Újra feldobom hátha...

Szóval, ha a címsorban keresek (máshol nem tudok és nem is akarok), akkor néha lefagy a progi és valamit bőszen hívja a vinyót valami miatt. Ezalatt a "nem válaszol" megtisztelő üzenete bukkan fel. Most hogy felraktam az új verziót, néha már nem csinál semmit a vinyóval, ami azt jelenti, hogy le kell állítani a böngészőt. Hogy biztosan vissza tudjam állítani a folyamatot, a feladatkezlőben állítom le az egészet. Diagnózis? Már krónikus a dolog, de hátha valaki tud valamit erről.

(#5711) cousin333 válasza h_143570 (#5709) üzenetére


cousin333
addikt

Miért, rossz volt? :)

"We spared no expense"

(#5712) cousin333 válasza copin (#5710) üzenetére


cousin333
addikt

Melyik verzió? Ha 10-es, akkor frissíts a legújabbra (b1219), ebben pont ilyen hibát javítottak elvileg. Ha 9.63, akkor kapcsold ki a tartalomindexelést.

"We spared no expense"

(#5713) copin válasza cousin333 (#5712) üzenetére


copin
őstag

A következő verziónál bevetem. thx

(#5714) h_143570 válasza cousin333 (#5711) üzenetére


h_143570
addikt

A Desktop Team foruman emlitettek, hogy mintha gyorsabb lenne. Bar a futas ideju kivelek kezelese draga mulatsag, es a stabilitas fejleztesbe bele tartozhat ezeknek a csokentese, ami eredmenyezhetet sebeseg novelest. Mind1 eleg az agyalasbol, ha holnap delutaning nem jon meg automatan akkor felrakom kezzel.

(#5715) h_143570 válasza h_143570 (#5714) üzenetére


h_143570
addikt

Ok turelem elfogyott, felrakom kezzel, majd a masik gepemen megnezem januar 4iken, remelhetoleg addig kipofozzak

(#5716) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Hali!
Pár hete használom az Operát eddig teljes elégedettséggel, de mostanába a flash tartalmú oldalakkal nem tud mit kezdeni és elkezd belassulni fagyogatni... :(
A hotmail levelézesimet pl meg sem tudom nyitni mert amint betölti a lapot szinte teljesen megfagy :F
Valakinek hasonlók vagy esetleg valami javaslat?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#5717) frankie! válasza Des1gnR (#5716) üzenetére


frankie!
őstag

Nekem is nagyon hasonló dolgokat csinálgatott egy ideje (lassulás de használható maradt azért). Akkor jelent meg az első előzetes a 10-esből. Feltettem, jó is volt kb. 1 hétig ( a szokatlanul sebes működés miatt magamban örömtáncot jártam :) ) Aztán egy hét után ennél is válságos lett a helyzet, irgalmatlan lassulás következett be, a gép erőforrásai annyira lecsökentek, hogy sem a kattintásra, sem a billentyűzet parancsaira nem válaszolt a rendszer. A lassulás periodikus volt, a feladatkezelőben a CPU-használat négyszögjel-alakot vett fel. Te is ilyet tapasztaltál?
A lassulás okai közül a levelezőt kizártam, a szinkronizásciót is (erősen erre gyanakodtam vmiért), de mintha a jegyzetek kezeléssel lenne valami gond. Nagy méretű a notes.adr (1 MB, a könyvjelzők 1,5 MB) - ez ugye nem lehet gond? A full uninstallba a registryt nem vettem még bele, de meg fogom tenni mielőbb.
Amit még észrevettem, hogy valami alapvető hiba lehet inkább, mert ha nincs aktivitás, nem csinálja. :B

(#5718) Des1gnR válasza frankie! (#5717) üzenetére


Des1gnR
őstag

Az Opera rengeteg erőforrást igényel szerintem :( Eddig a képek és reklámok letiltása miatt volt rá nagy szükségem a mobilinternetem miatt! Ezt most megoldottam 2 pluginnal a Firefoxal, szóval megint a róka uralkodik a gépemen :K ;)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#5719) frankie! válasza Des1gnR (#5718) üzenetére


frankie!
őstag

Igen, ezt belátom, de szerintem gyorsabb is az Opera. Az átszokás nekem nehezen jártható út, függőség miatt. :B

Kellemes, békés Karácsonyt mindenkinek!

(#5720) copin


copin
őstag

Az oprah fájlok helyeit melyik paranccsal lehet bekérni? Volt már, de nem találom.

(#5721) h_143570 válasza copin (#5720) üzenetére


h_143570
addikt

A cimsorba ird be, hogy
opera:about

(#5722) Cyrin válasza Des1gnR (#5718) üzenetére


Cyrin
addikt

pontosan miket kell letiltani ahoz, hogy ezek a reklámok ne jelenjenek meg, és attól még használható legyen?

(#5723) cousin333 válasza h_143570 (#5715) üzenetére


cousin333
addikt

Azt írták, hogy a karácsonyi szabadságok miatt halasztották el a lépést... :F Gondolom, akik feltették volna már elmentek karácsonyozni :)

"We spared no expense"

(#5724) cousin333 válasza Cyrin (#5722) üzenetére


cousin333
addikt

A reklámokat :)

A tartalomblokkolóval kell kattintgatni, méghozzá lehetőleg a Shift egyidejű használatával . Ezután lehet szerkeszteni az URL-t úgy, hogy a lehető legtöbb reklámot lefogja, de a hasznos tartalmakat ne. Ezt elsősorban logikával tudod kikövetkeztetni, például az */adserver/* sztring valószínűleg mindig reklámot jelent...

Én ezeket a dolgokat kézzel szoktam megcsinálni azoknál az oldalaknál, miket meglátogatok. Közben érdemes ellenőrizni, hogy az új szűrő nem kapcsolta-e ki a hasznos tartalmakat is. Így előbb-utóbb eltűnik, minden, ami zavaró, és az urlfilter.ini fájlt meg el lehet menteni későbbi használatra.

A kézi módszer előnye, hogy a lista minimális lesz (sebességelőny), és szinte biztosan tudni fogod, hogy mi az, amit nem kellett volna tiltani, ellenben az x ezer soros kész fájlokkal, amiket netről lehet letölteni.

Reklámblokkolásról leírás egyszerűen és részletesen.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5725) h_143570 válasza cousin333 (#5723) üzenetére


h_143570
addikt

Igen olvastam, van meg 2 gep amin nem frissitettem fel es ugyis csak jovore kerulok a kozelukbe.

(#5726) Cyrin válasza cousin333 (#5724) üzenetére


Cyrin
addikt

És az eszközök menü gyors beállítások használata nem jó erre?

(#5727) cousin333 válasza Cyrin (#5726) üzenetére


cousin333
addikt

F12-vel hamarabb előjön ez az oldal :)

Itt gyorsan ki- és be tudod kapcsolni mondjuk a beépülőket, de akkor vagy mindent tiltasz, vagy semmit. Például letilthatod ily módon a Flasht (más beépülőkkel együtt!), de akkor nem csak a reklámot, hanem a beágyazott videókat sem látod majd.

Oldalbeállítások szerkesztése... (alul): Ezek a beállítások meg arra jók, hogy az adott oldalhoz kapcsolódóan (pontosabban: domain-hez kötve) tudj különböző dolgokat beállítani. Ezzel elérhető, hogy egyes oldalakon ne lásd a Flash tartalmakat (ahol pl. amúgy sem hiányozna), máshol meg igen.

A lényeg viszont, hogy ez használható, de közel sem annyira jó e célra, mint a Tartalom blokkoló használata.

"We spared no expense"

(#5728) Fori23 válasza cousin333 (#5727) üzenetére


Fori23
őstag

Ezt a részt kilehet iktatni valahogy innen a PH-ról?
Látom az IT-n nincs, nem tudom a többire minek tolták be?

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#5729) cousin333 válasza Fori23 (#5728) üzenetére


cousin333
addikt

Kitiltani ki lehet, de az már nyűgösebb, ha a helyét is el akarod tüntetni.

Az ilyen cuccokat úgy találod meg, ha bekapcsolod az Információ oldalsávot. Innen kiderül, hogy például a lap teteji ajánló http://prohardver.hu/ajanlo/lapcsalad_felso.html néven fut. Ha ezt letiltod, akkor csak a helye marad ott. Annak az eltütetése viszont már CSS buherát igényel szerintem.

ui: Az IT-n nincs nem tudom, oda miért nem rakták be ;)

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5730) Fori23 válasza cousin333 (#5729) üzenetére


Fori23
őstag

Hogy bosszantsanak :( Mikor hátradőlök nagyítanom kell és csak egy rövidebb hsz. ha látszik alatta.
Ez is valami, hogy legalább üres. Jó móka ez az infosáv :R

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#5731) Penge_4 válasza Dózer (#5701) üzenetére


Penge_4
veterán

<törölve>

[ Szerkesztve ]

(#5732) NoX


NoX
senior tag

A Hirdetésblokkolás haladóknak című cikket olvastam épp a magyaropera.blog.hu-n.
A CSS-es részhez érve viszont szomorúan tapasztaltam, hogy az extra.hu blokkolta Lali_ kicsit módosított CSS-ét. [link]

Ez esetleg meg van valakinek, vagy van esetleg már egy továbbfejlesztett verzió amit máshonnan szabadon le lehetne tölteni?
BleedingHeart-ét leszedtem.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5733) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hi!
Az alábbi hsz. nem kizárólag Operával kapcsolatos, de többek közt azzal is összefüggésben van, és egyszerűen elképzelésem sincs a probléma okáról, itt viszont sokszor születnek hozzáértő megnyilvánulások, ezért gondoltam, hogy itt is felteszem a kérdést:

Valaki meg tudná mondani, hogy vajon miért nem jön be az iwiw a gépemen, mi blokkolhatja?
Ping, tracert megy rendesen, internetbeállításokban már körülnéztem, nincs blokkolva az oldal, 3 böngészővel próbálkoztam eddig (Opera, Internet Explorer, Firefox), kitöröltem a cache-t, cookie-kat, temporary internet fájlokat, tűzfal-beállításokban kutattam, de semmi eredmény.
A bejelentkeztető képernyőig eljut, de utána egyszerűen megáll, ez látható az alábbi képen is.
A többi itthoni gépen megy!!!
Router beállításaiban sem találok semmi kivetnivalót.
Van valakinek ötlete, hogy még mi blokkolhatja???

:R

Sk8erPeter

(#5734) NoX válasza Sk8erPeter (#5733) üzenetére


NoX
senior tag

Ha úgy gondolod, hogy valami blokkolja az Operában, akkor ezt nagyon egyszerűen megszűntetheted;
Tudom nem csak Opera specifikus a probléma, de talán érdemes lenne megnézni...

Jobb egérgomb az oldalra - Oldal beállítások, és kiszeded a pipát a jelölt résznél:

Forrás: magyaropera.blog.hu

[ Szerkesztve ]

(#5735) Sk8erPeter válasza NoX (#5734) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sajnos ez sem oldja meg a problémát... :( Minden lehetséges módot kipróbáltam már.
Sütik engedélyezve, minden egyéb beállítás is stimmel...
Valami Java-s dolog nem lehet a dologban? Nem tudok mire tippelni...

Sk8erPeter

(#5736) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#5735) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egy jelentős különbség van a többi géphez képest:
nálam fel van telepítve a cFosSpeed.
Ez okozhat valami gebaszt?

Sk8erPeter

(#5737) h_143570 válasza Sk8erPeter (#5736) üzenetére


h_143570
addikt

Igen okozhat, de rendszerint csak akkor ha van tartalom szuros biztonsagi megoldas is a gepen. Probald meg letelepiteni, ha nem ez volt akkor siman vissza tudod rakni.

(#5738) kp78


kp78
addikt

Üdv!
Az opera Cache4 mappájábanban lévő Revocation mappában lévő dolgok törölhetőek szabadon? A cache4-et ürítettem, mert az Avira folyton onnan jelzett vmi malware-t :U

(#5739) h_143570 válasza kp78 (#5738) üzenetére


h_143570
addikt

Az, ha jol emlekszem a biztoinsagi tanusitvanyokban torteno valtozasokat koveti. Valoszinuleg torolheto, szukseg szerint ugyis letrefogja hozni oket.

A megnyitott weboldalkat tarolja a cache4-ban. Ha avira free-t hasznalsz vagy nem telepitetted a webguardod akkor a megnyitott karos oldalakat csak onnet fogja tudni elkapni, az ott talat fileok nyugodtan torolhetoek. Szerencsere eleg keves olyan van amelyik az Operara veszelyes lenne, ugyanis inkabb Fx es IE a celpontjuk.

(#5740) kp78 válasza h_143570 (#5739) üzenetére


kp78
addikt

:R
Töröltem mindkét helyről mindent, mégis megint elkezdte feldobálni ezt.
Mi a fenét csináljak vele, hogy ne csipogjon állandóan? Semmi "olyan" oldalt meg sem nyitottam.

(#5741) h_143570 válasza kp78 (#5740) üzenetére


h_143570
addikt

Ha a cimsorba beirod a kovetkezo cimet:
opera:cache

akkor kilistaza a bongeszo gyorsitotar teljes tartalmat. A bejelzet file es ez alapjan megtudhatod, hogy melyik oldal miat jon.

Lehet, hogy valoban karos, de lehet teves pozitiv is az oldal cime alapjan jo eselyel be lehet loni a dolgot.

(#5742) kp78 válasza h_143570 (#5741) üzenetére


kp78
addikt

Banyek, nincs benne a listában amit feldobál :W

(#5743) kp78 válasza h_143570 (#5741) üzenetére


kp78
addikt

Ha manuálisan törlöm a cache4 mappát, akkor az operában a lista miért marad meg mégis?
Azt hogy lehet törölni (gyorstárazott elemekt)?

(#5744) h_143570 válasza kp78 (#5742) üzenetére


h_143570
addikt

Ugy is probaltad, hogy meg azelott nezed meg a listat mielott az Avira-val toroltetned a filet?

(#5745) h_143570 válasza kp78 (#5743) üzenetére


h_143570
addikt

A mukodesehez szukseges fileokbol a memoriaban is tart egy masolatot, a bongeszo gyorsito tar index is egy ilyen file. Ezert e leghatasosabb megoldas ha akkor torlod a konyvtarat amikor az Opera nem fut.

(#5746) kp78 válasza h_143570 (#5745) üzenetére


kp78
addikt

Próbáltam már mindenhogy:(
Szerintem egyébként innen jön [link], mert ahogy most tesztelgettem, egyéb honlapoknál nem visongat az Avira, de ha oda belépek, akkor egyszerre jön 2 hibaüzi is :U
Engedélyezzem?

[ Szerkesztve ]

(#5747) h_143570 válasza kp78 (#5746) üzenetére


h_143570
addikt

Valoban arrol az oldarol jon, pontosabban az egyik hivatkozasarol.
http://www.asport.ro/reclame/asport.php

Lehet, hogy teves pozitiv a beallitasok kozott probald meg vissza venni a heurisztika erzekenyseget. Bekuldom nekik elemzesre.

(#5748) kp78 válasza h_143570 (#5747) üzenetére


kp78
addikt

Heurisztikát Avirában nem is találom, hogy hol lehet állítani :U :B
De akkor azt az oldalt nem nézem operával, mert ha egyszer megnézem, akkor mindig vinnyog, míg nem ürítem a Cach-t.
Ismét :R a segítséget!

(#5749) h_143570 válasza h_143570 (#5747) üzenetére


h_143570
addikt

Nem beszelek romanul, de jo eselyel egy reklam hivatkozasnak tunik. Igy letilthato. Amig kielemzik addig a kovetkezo megoldassal szabadulhatsz meg tole.Igy nem kell piszkalnod az Aviraba a heurisztikat.
Eszkozok / Halado / Letiltott tartalmak az ott megjeleno listahoz addhozza a kovetkezo cimet:
http://www.asport.ro/reclame/asport.php

Azaz igy le sem tolti, az oldal mukodeseben nem vettem eszre hibat emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#5750) kp78 válasza h_143570 (#5749) üzenetére


kp78
addikt

Érdekes, hogy az Explorer is vinnyog miatta, de a Firefox meg sem nyekken.
Köszönöm a tanácsot, mindjárt eszközölöm is :R

Szerk:
Meg is csináltam, de mi ott az a sok letiltott tartalom??
Magától is tilt le?
És végre nem vinnyog az Opera azon az oldalon :DD :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.