Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) vv5204 válasza Dave™ (#6900) üzenetére


vv5204
senior tag

Köszi! :R
Le is teszteltem. Valóban. A POP egyszerűbb inkább csak levelet tud fogadni és/vagy letölti az egészet (törölve az összes levelet a Gmail-ről) az Operába.
IMAP-nál több a lehetőség, de Gmail estében az Opera klienssel törölni a szerverről nem lehet, helyette az összes levélhez pakolja át.
Ennek némi hátránya, hogy időnként fel kell menni a levelező weboldalára és manuálisan törölni a leveleket, különben nagy lesz a káosz.
Ez a rendszer így amolyan fél megoldás...
Viszont a lustáknak -mint én is- hasznos a beépített kliens. :)

(#6902) h_143570 válasza vv5204 (#6901) üzenetére


h_143570
addikt

Ez sajnalatosan nem az Opera problemaja, hanem az, hogy a GMail valjaban nem IMAP komaptibilis hanem egy meghatrozott modom emululaja azt. Az Opera es a GMail is ugyan azt a tipusu level rendezesi megoldast hasznalja vagyis minden level egy peldanyban van majd azt szurokkel/cimkekkel latszik tobb helyen levonek. Mivel a Gmail IMAP-ra forditja at a rendezesi megoldasat igy pl 1 erkzett level az IMAPos levelezo kliens szamara ugytunik, hogy benne van a Minden level es az Erkezet Level "mapakban". Mikor valojaban csak a Minden levelben van bent. Sajnos az IMAP erre nem biztositt kezelest, igy 2 kulonbozonek latja.

Szoval valoban vagy torlod mind2 helyrol. Vagy a hivatalos megfeletetesi leiras szerint athuzod a Torolt levelek mapaba. Onnet 30 nap mulva automatikusan torlodik, vagy ha miden igaz siman torolheto.

[link]
Magyar forditas

Delete a message in inbox** Remove the message from inbox**
Delete a message from a folder** Remove that label from the message**
Delete a message from [Gmail]/Spam or [Gmail]/Trash Delete the message permanently

Ha esetleg kellene a forditas.

Uzenet torlese a beerkezett mapabol Troli a Berkezett Level mapabol
Uzenet torlese egy mapabol Torli a konyvtar nevenek megfelel cimket
Uzenet torlese [Gmail]/Spam vagy [Gmail]/Trash Vegelegen torli az uzenetet

(#6903) Penge_4 válasza h_143570 (#6902) üzenetére


Penge_4
veterán

Ez sajnalatosan nem az Opera problemaja, hanem az, hogy a GMail valjaban nem IMAP komaptibilis

Ahogy beállítható, hogy az elküldött levelet automatikusan rakja a Sent mappába (nézetbe), úgy lehetne egy lehetőség, hogy azokat a leveleket, amelyeken megnyomom a Del-t, azokat automatikusan rakja a Trash nézetbe. Ha áthúzom az nem rossz, olyan netnél, ami nekem van, de egy lassabb feltöltési sebességű netnél egész hosszan elszüttyög ha valaki aktívan mailezik, több levelezőlistán, aztán pár kb-tól 3-4 megáig terjedő méretű leveleket mondjuk 40-esével áthúz a Trash mappába.

Egyébként meg a súgóban leírtak nagyrészének az M2 eleve nem felel meg.
1: Nincs benne olyan, hogy "flag", ha áthúzod a "Starred" mappába, akkor egyszerre archiválja is, nem csak csillagozza, a piszkozatokat pedig nem szinkronizálja a szerverrel.

(#6904) h_143570 válasza Penge_4 (#6903) üzenetére


h_143570
addikt

A hivatalos leiras szerint eddig csak az IPON kepes torlesnel automatikusan a toroltek mapaba athellyezni. Valoban ezt az opciot belerakhatnak azert.

A Gmailben szereplo leiras szerint a csillagozott mapaba athuzas nem jelent automatikus archivalast is, vagy en olvasom felre. Bar most kiprobaltam es ugytunik mintha ez esetben archivalna is.

(#6905) frankie! válasza cousin333 (#6898) üzenetére


frankie!
őstag

Kösz szépen!!! Nem tudtam, hogy itt is működik. Mostanában húzogatás helyett inkább kattintgatni szoktam (jobb-bal).

(#6906) frankie! válasza frankie! (#6905) üzenetére


frankie!
őstag

Nem várható valamikor olyan fejlesztés, hogy az Opera egy személyhez több felh. profilt is kezeljen egyidejűleg? A mobillal való szinkronizációnál lenne nagyon hasznos, mert a számítógépen használt, az évek során felgyülemlett ezernyi könyvjelzőt és jegyzetet értelmetlen a mobilra letölteni. Annak is lenne értelme, ha valahogy kijelölhetők lennének a szükséges elemek.

(#6907) gyurman


gyurman
tag

Háló!

Ki szerinte mi a legjobb adbolcer? Az Adblock+ volt a foxomban. Az el tudta tüntetni a chat.hu alsó sávját. Operában hogy tudum eltüntetni a banner.php-t? Nincs kép, de a helye ott van. Miért?

(#6908) vv5204 válasza gyurman (#6907) üzenetére


vv5204
senior tag

Sasold meg ezt az oldalt! [link]
Felül, az ".ini" résznél Fanboy a nyerő, Ő gyakran frissíti, de nézz körbe. A CSS file-oknál szintén Fanboy, illetve lejjebb az oldalon látod szép nagy betűkkel ki van írva: "My Personal Ad Blocking CSS".
Arra figyelj, hogy a CSS-eket némely oldalon le kell tiltani, mert túlságosan is szigorúra veszik a figurát... ;)

[ Szerkesztve ]

(#6909) cousin333


cousin333
addikt

Új Opera előzetes!

Opera 10.0.1601

"We spared no expense"

(#6910) Dave™ válasza cousin333 (#6909) üzenetére


Dave™
nagyúr

De a béta miért nem tud frissíteni erre? EZ elvileg már feature, nem?

(#6911) Dave™


Dave™
nagyúr

A menüben esetleg nincs valahol elrejtve opacity opció? A bal oldali panel keretét szeretném elrejteni pl., de máshol is jól jönne.

(#6912) Penge_4 válasza Dave™ (#6911) üzenetére


Penge_4
veterán

Olyanról nem tudok, de mivel van olyan téma, ami elrejti a keretét, így nézelődj a skin.ini-ben.

(#6913) Dave™ válasza Penge_4 (#6912) üzenetére


Dave™
nagyúr

Sajnos ott sem találtam, bár közben arra gondoltam, ha van ilyen skin, valószínűleg a "betét" kép van átlátszóvá téve, így gyakorlatilag ugyanaz az effekt s ez nekem is jó lenne. Megpróbálkozom ezzel, köszi a tippet (mármint hogy létező dolog). Azt meg tudnád esetleg mondani, melyik az a skin? Csak hogy lássam hogyan oldották meg... Köszi!

(#6914) Penge_4 válasza Dave™ (#6913) üzenetére


Penge_4
veterán

Ez nem tünteti el, de egy vastag fekete csíkra cseréli. Itt lehet a megoldás kulcsa.

(#6915) Dave™ válasza Penge_4 (#6914) üzenetére


Dave™
nagyúr

Képszerkesztővel megcsináltam, elvileg a panel-selector-left lenne, de semmi változás. Közben rájöttem, hogy akkor sem lenne jó, ha sikerülne, mert csak a mögötte lévő dolog látszódna, nem pedig a weblap, az pedig így zavaró is lenne. Lehetnének a panelek lebegő módon is a weblap szélén, teljesen feleslegesnek tartom a keretet, főleg, hogy ki se lehet tölteni (max. könyvjelzőkkel). Remélem a végleges 10-ben lesz rá valami megoldás. Köszi a segítséget!

(#6916) cousin333 válasza Dave™ (#6910) üzenetére


cousin333
addikt

Az jelenik meg az Auto Update-ben, amit beállítanak a fejlesztők. Ezt éppen nem állították be...

Ráadásul amit használsz, az egy béta, tehát a nagyközönségnek szánt verzió, ez meg csak egy előzetes, nem lenne szerencsés, ha csak úgy magától frissítene rá.

"We spared no expense"

(#6917) Penge_4 válasza Dave™ (#6915) üzenetére


Penge_4
veterán

Jaa, hogy te azt szeretnéd, hogy az egész sidebar mögötti rész átlátszó legyen. Az nem fog menni, mert az oldalsáv automatikusan átméretezi a dinamikus weboldalakat, mögötte nincs semmi. Régebben én is szerettem volna egy lebegőnek, hogy ha oldalra húzom a kurzort, akkor megjelenjen anélkül, hogy megnyílna és "kiszorítaná" a weboldalt, de wide monitornál már állandóan nyitva van, nincs is értelme kikapcsolni, mert minden weboldal 1024-re van optimalizálva, van néhány, amelyik 1280-ra, de ettől szélesebb felesleges.

Nem csak könyvjelzőkkel lehet kitölteni. Chat, Keresők, Linkek, Előzmények, Jegyzetek, Infó, Widgetek, Contacts, Windows (tabok+ ablakok), Unite és itt még egy rakás dolog.

(#6918) Dave™ válasza Penge_4 (#6917) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ja félreérthető volt, az alap dolgok kint vannak, bár leginkább a mailt, meg esetenként a unite-ot, viszont így is kb. a hely 40%-a van kihasználva, ezért gondoltam, hogy lehetne lebegő, felesleges a sáv alá, pusztán esztétikai okokból, a weblapok kényelmesen elférnek :)

#6916: jogos, tényleg nem lenne szerencsés, ezt nem gondoltam végig :)

(#6919) vv5204


vv5204
senior tag

Egy bő hete, hogy megjelent az Unite. (még rímel is :) )

Az első naphoz képest sem változott nálam a helyzet. Kábé 60-70 %-ban ott a kis sárga felkiáltójel, hogy indítsd újra paraszt. Aztán újraindít és ugyanaz.
Nálatok is ez a helyzet?

(#6920) Dave™ válasza vv5204 (#6919) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Unite (junájt). Így már nem rímel:) Nálam nincs semmi probléma egyébként vele...

(#6921) ABnormal


ABnormal
őstag

Srácok,tudja valaki,hogy mit kell átállítani,hogy az opera indulásakor a betöltött oldalak egyből frissüljenek? (pl meg van nyitva a pH,kikapcsolom a gépet,másnap be és a kikapcsoláskori állapotot mutatja,de valójában nem vagyok bejelntkezve)

(#6922) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv!

Kis segítség kellene... Ha full screen-ben netezek, és mondjuk van megnyitva egy ablakban 5 lap, akkor hogyan tudok váltani? Lehetséges? Szép lenne ha nem menne, de nem jöttem rá, hogy kéne...

plz help :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6923) copin válasza hoffman_ (#6922) üzenetére


copin
őstag

Ctrl+tab, vagy jobb egér és görgő Van olyan is, hogy teljes képernyőben látszanak a tabok. Olyat használok, de nem tudom honnan szedtem le.

@ABnormal Hibernáld a rendszert. :DDD

@h_143570 Kíváncsi vagyok ki használja ezt a ctrl+shift+tab-ot. :))

[ Szerkesztve ]

(#6924) h_143570 válasza hoffman_ (#6922) üzenetére


h_143570
addikt

CTRL-TAB es CTRL-SHIFT-TAB

(#6925) vv5204


vv5204
senior tag

Újabb frissítés? Ilyen rövid időn belül? Google-n rákerestem Operára és 1606-ot írt... :Y

(#6926) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Köszi srácok :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6927) vv5204


vv5204
senior tag

Megerősítve Opera 10 1606. A changelog szerint leginkább bogár javítások... [link]

[ Szerkesztve ]

(#6928) sutyi^


sutyi^
senior tag

Tudnám az mikor lesz megfoltozva hogy personalbaron a faviconok eltünő-feltünő üzemmódban vannak.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#6929) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Meglehet valahogy nézni milyen userJS-ek vannak használatban? Úgy veszem észre az autosave form userJS valamiért nem akar működni az új build-del (1606).

A könyvtárbeállítás rendben van és az autocopy.js is működik, de ez valamiért nem :F

Mod: Illetve most keresgettem a neten és találtam ezt az oldalt. Na itt pl. működik. meg is lepődtem, hogy akkor ph!-n nem megy csak?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#6930) AtHoS válasza AtHoS (#6929) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ehh lejárt a MOD idő.

Most már működik ph! oldalakon is csak azt tudnám, hogy mitől javult meg :F

read-only mode on the forum

(#6931) Penge_4 válasza AtHoS (#6929) üzenetére


Penge_4
veterán

Meglehet valahogy nézni milyen userJS-ek vannak használatban?

Nem tudok róla. Én úgy csináltam, hogy a userjs mappában külön nevet kaptak azok, ahol van @include paraméter, tehát csak meghatározott oldalakon van használatban, így könnyebben ki tudom szűrni.

(#6932) gyurman válasza vv5204 (#6908) üzenetére


gyurman
tag

</head>
<frameset rows......
<frame name="bannerframe" src="banner.php" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="no" frameborder="0" noresize>

Ezt a kódot szeretném kiütni. Hogyan tehetem, hogy ez eltünjön az oldal forrásából? Hogyan csinálok hozzá stylust.
Köszike!

(#6933) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Hali!

Amióta felraktam az Opera 10 bétát, azóta amikor elindítom, sokszor megnyit olyan oldalakat, amiket közvetlenül az előző böngészés végén már bezártam... :(

Ez nálatok is előferdült? :F

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#6934) copin válasza CsendesMark (#6933) üzenetére


copin
őstag

A beállításokban megváltoztathatod, hogyan induljon.

(#6935) Penge_4 válasza CsendesMark (#6933) üzenetére


Penge_4
veterán

Ez egy bug, a véglegesben majd javítják, addig várj 5-10 másodpercet mielőtt bezárod.

(#6936) CsendesMark válasza copin (#6934) üzenetére


CsendesMark
aktív tag

tudod az a gond, hogy nem úgy csinál, mint ahogy állítom :)

Penge_4: ezek szerint ez ismert hiba!
köszi!

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#6937) copin válasza CsendesMark (#6936) üzenetére


copin
őstag

Stabil van nálam, ezért nem érint.

(#6938) vv5204 válasza gyurman (#6932) üzenetére


vv5204
senior tag

Kipróbáltad az .ini, .css blokkolókat?
Ha azok nem segítenek, illetve érdemleges időn belül nem kapsz választ, akkor fogalmazd meg megint a kérdésed és valamelyik itteni ősmotoros biztos tud segíteni. ;)

(#6939) Sk8erPeter válasza copin (#6923) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Kíváncsi vagyok ki használja ezt a ctrl+shift+tab-ot."
Pl. én. Sokszor a billentyűzetet használom, ha lusta vagyok odanyúlni az egérhez, vagy egyszerűen így kényelmesebb. Ez miért lenne olyan "megvetnivaló"? :U

Sk8erPeter

(#6940) copin válasza Sk8erPeter (#6939) üzenetére


copin
őstag

A ctrl+tab egyszerűbb. Ezért kérdeztem.

(#6941) Sk8erPeter válasza copin (#6940) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nyilván egyszerűbb, de mást csinál... :U (gondolom Te is tudod...) Ha visszafelé akarsz menni a füleknél, akkor hiába nyomogatod a Ctrl+Tab-ot... (szerk.: mielőtt megjegyeznéd, igen, ciklikusan megy a dolog, de mondjuk ha egyszerre 30 fül van megnyitva, akkor nagyon nem mindegy, hogy tudsz-e előre és vissza is navigálni, vagy sem... :D és persze rendelkezésre áll az egér jobb klikk+görgő, de most a billentyűzetről beszélünk)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#6942) gyurman válasza vv5204 (#6938) üzenetére


gyurman
tag

Szóval sajnos nem értem az ini és css blokkolókat. Sajnos a html programozást sem.
Van egy bannerem. Alapból a banner.php-t blokkolom, akkor csak egy üres bannert kapok. De azt sem akarom. Tehát a banner definiciót akarom eltüntetni szűréssel.
Hogyan tudom kiszűrni és elrejteni a bannert? A firefox adblocker, eltünteti a bannert kerettel együtt. Hogyan tudom ezt megoldani operában?

(#6943) Charybdis


Charybdis
csendes tag

Sziasztok!

Vágja valaki ezt a "Click to activate" dolgot Opera alatt? Azt olvastam itt, hogy Opera alatt OBJECT vagy EMBED taget használok egy HTML oldalban, akkor a Flash csak kattintást követően fog megjelenni.

Namost nálam a legújabb Operával ez nem így van, de mégis sok helyen olvastam, hogy az Operában van ilyen click to activate dolog. Az IE-ben is volt 2008. áprilisig.

Namost Operában ez még mindig megvan? Vagy ha már nincs, akkor pontosan melyik verziók érintettek?

Vettem vízport, de nem tudom mit kell hozzáadni.

(#6944) copin válasza Sk8erPeter (#6941) üzenetére


copin
őstag

Kár hogy oldalazni nem lehet. Inkább ctrl+n, mielőtt túl sok tab lenne. Logikusabb, mint az ínhüvelygyulladás a balkézben, csak azért mert 2 irányba is lehet menni a tab listában.

(#6945) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv.

Érdekelne, hogy miért csinálja ezt az OPERA a youtubebal pl.: ezt

Opera 9.64 alatt is, feltettem a 10-es bétát is , ezalatt is... ie firefox teljesen jól jeleníti meg.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#6946) Sk8erPeter válasza copin (#6944) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem tartom logikusabbnak, de mindegy. :D Ha számodra kényelmetlen a billentyűzettel váltogatás a fülek között, akkor használd az egeret erre a célra... :D A sok ctrl+n-es megoldás szerintem csak még átláthatatlanabbá és követhetetlenebbé teszi a böngészést. Ha egy ablakban 30 fül van megnyitva, akkor a Ctrl+Tab-os menüben legalább mindegyiknek egy helyen látod a címét.
Mit értesz "oldalazás" alatt?

Sk8erPeter

(#6947) copin válasza Sk8erPeter (#6946) üzenetére


copin
őstag

Több oszlopba teszi a tabokat. Ezért lenne célszerű az oldalazás, amit meg is lehetne oldani, de az opera nem mindig az egyszerű megoldást választja a programjában. Szívjon a felhasználó még a shiftel is. Bár ahogy látom, van aki ettől érzi jól magát.

(#6948) h_143570 válasza copin (#6947) üzenetére


h_143570
addikt

Meg lehet oldani, hogy a tabok tobb sorokba rendezeset illetve Fx szeru csusztatos elrendezeset.
Shift-F14 / Toolbars (balrol a 3dik ful) / valaszd ki egerrel a tabokat / majd a Wrapping (legalso valaszto lista)

Mivel van egeres es csak billentyus megoldas. Igy szvsz mindenki azt valaszthatja amelyiket szeretne.

(#6949) copin válasza h_143570 (#6948) üzenetére


copin
őstag

Az lenne a legjobb, ha olyan listát lehetne előhívni, mint az FF-ben. Van ilyen az operában is, csak az a bezárt tabokhoz van.

(#6950) Penge_4 válasza copin (#6947) üzenetére


Penge_4
veterán

Miért fáj neked annyira ez a Ctrl+Shift+Tab, amikor ott az 1-es és 2-es gomb, amivel váltogathatsz a tabok között?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.