Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) amadeus11 válasza AtHoS (#7996) üzenetére


amadeus11
senior tag

Kicsit mintha gyorsult volna a program :))

There is a star

(#8002) vv5204


vv5204
senior tag

A 1857-es build-be egy mail hibát vélek felfedezni.
IMAP esetén a Fogadottnál akkor is mutatja az elküldött leveleket, ha az a Nézet->Megjelenítésnél nincs bepipálva.

(#8003) AtHoS válasza vv5204 (#8002) üzenetére


AtHoS
nagyúr

POP3 esetén is így van. Az előbb nekiálltam kicsit kidobálni a nagy méretű, már szükségtelen leveleket és akkor vettem észre én is ezt a dolgot.

amadeus11

Erről még nem tudok nyilatkozni, mert kb. 20 perce kerültem odáig, hogy telepítsem ezt a verziót

Más:
Az miért lehet, hogy a 6net.hu oldal ilyen formában jelenik meg:

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8004) vv5204 válasza AtHoS (#8003) üzenetére


vv5204
senior tag

Portable és telepített verzióban is rendesen megjelent nekem az alja. Lehet az oldalon volt a hiba.

Más. Újabb 1857-es build észrevétel. Az Unite felettébb instabilnak tűnik. Nem kevés újraindításnál a szolgáltatások nem kapcsolódnak be mindig, manuálisan kell életet csiholni beléjük.

[ Szerkesztve ]

(#8005) NFree


NFree
addikt

Hali lenne egy kérdésem. nos operát használok de letöltéseknél az azareust szeretem hasnálni , hogy lehetne megoldani , hogy amikor bármilyen file-t szeretnék letölteni akkor az vuze induljon el auton ne az opera töltse le mert bajok vannak az opera által leszedett cuccokkal, nem szedi le teljesen ha kilépek mondjuk a bögészőböl s utánna az istenér sem akarja ujra indítani a letöltést,

vga

(#8006) vv5204 válasza NFree (#8005) üzenetére


vv5204
senior tag

Címsorba beírod:

opera:config (Entert nyomsz)
Bittorrent>Enable mellől kiveszed a pipát, alul pedig ne felejts el Mentést nyomni.
Ennyi, meg egy bambi.

[ Szerkesztve ]

(#8007) NFree válasza vv5204 (#8006) üzenetére


NFree
addikt

Köszi remélem mükszik is majd, mert csak a vin7-el vannak bajok, xp alatt okés :R

vga

(#8008) Predator2


Predator2
addikt

üdv
tudtok valami olyan kieget mondani ami blokkolja a sok reklámot?
rengeteg képet stb betölt emi nem kell nekem....
kb olyanra gondolok mint a firefox-ban a adblock plus

és még valami olyat ami szöveges linket valódi kattintható linké alakít ha van egyáltalán ilyen

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#8009) vv5204 válasza Predator2 (#8008) üzenetére


vv5204
senior tag

Operába legalább 3 féle módszer van amivel reklámot tudsz blokkolni.
User Script, Element Hider, URL filter.
Legpraktikusabb az utóbbi 2-vel foglalkozni. Viszont tudtommal ezeknek
automatikus frissítésük nincs, mint az Adblcok Plus-nak. Kábé Havonta meg
sasolsz valamelyik ilyen oldalt, ahol frissítik őket és letöltöd.
Egyik legismertebb Fanboy gyűjteménye.
Lássuk: fent Eszközök>Megjelenés>Gombok>Böngésző nézet> itt lesz egy olyan,
hogy Szerzői nézet, ezt megfogod és ráhúzod a böngészőre valahova, célszerű
alulra.
Felmész IDE majd jobb gomb az
"Element Hider for Opera" ill. "urlfilter.ini" és mented másképp, mondjuk az asztalra.
Ezután ezt a két fájlt kell berakni a megfelelő mappába és máris blokkolódnak
a reklámok.
Ha XP-d van a Documnets & Settings-be ha Vista, vagy 7-es, a
Felhasználok mappa a nyerő, de ehhez persze a rejtett mappák látszódjanak
Windows beállítás szükséges. Aztán bogarásznod kell Opera nevű mappa után.
2 helyen is van. Neked az kell amiben "Styles" nevűt találsz. Abba meg van "user"
nevű. Oda rakod a .css kiterjesztésűt. Ahol meg találtad a "Styles" mappát van
mellette egy kupac .ini fájl. Oda meg behajintod az urffilter.ini-t. Kész is.
A "Szerzői nézetnél" kicsi fülecske. Arra kattintva tudod ki-be kapcsolni az
Fanboy Element Hider-ét. Amit kell is, mivel időnként olyat is blokkol amit nem kéne.
Ugye milyen egyszerű? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8010) Predator2


Predator2
addikt

az szép köszi :D

azzal mit lehet csinálni h operában szétvannak ugorva a képek :
így kéne kinéznie:

http://img692.imageshack.us/img692/4805/nbo1kw8.jpg

és helyette ilyen:

http://img510.imageshack.us/img510/3533/nvtelenz.jpg

és sajna nem ez az egy oldal ilyen a youtube és furmulat is hasonló hibákkal tölti be :S
THX előre is

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#8011) cousin333 válasza Predator2 (#8010) üzenetére


cousin333
addikt

Az első lehet akár egy renderelési különbség is.

A második mondatodat nem értem... :U

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#8012) Predator2


Predator2
addikt

úgy értem h teljesen máskép vannak elrendezve mint más böngészőkbe és nemtom h miért ( a két kép között az a külömbség h szétvannak csúszva)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#8013) sfdrakex válasza Predator2 (#8012) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Minden más oldal rendben csak itt adja igy az ikonokat? Lehet opera máshogy használja ki a rendelkezésre álló felbontáson a helyet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8014) etele34 válasza Predator2 (#8010) üzenetére


etele34
tag

Be van kapcsolva az Opera Turbo? Esetleg próbáld meg kikapcsolni és úgy próbáld meg. Hátha ...
Ki / Bekapcsolni: Eszközök/Beállítások/Weblapok fül.

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

(#8015) cousin333 válasza Predator2 (#8012) üzenetére


cousin333
addikt

A két kép között annyi különbséget látok, hogy a középső ikonok 1-2 mm-el széjjelebb állnak. Az IE-t összevetve az Operával Youtube alatt hasonlóan "gigantikus" differenciákat vélek felfedezni (IE8-at kompatibilitás módban használva már jobban hasonlít a két böngésző megjelenítése).

Szerintem ezek a differenciák a kódok némileg eltérő értelmezéséből (vagy hibából) fakadnak, gyakran böngészőként különböznek. Én biztos nem foglalkoznék velük... :)

"We spared no expense"

(#8016) sfdrakex válasza etele34 (#8014) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Turbo nálam kikapcsolva és ugyna ugy kicsit távolabb vannak a középső ikonok mint predator2nél. Nálam amugy is azt irta opera gyors a netem nincs értelme a turbonak (6/1es most de már az 1/256ra is ezt irta).

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#8017) Armahun


Armahun
addikt

Üdv.

Azt meg lehet oldani valahogy , hogy az Adobe Flash-eken is működjön az egérgesztus?

Egyre több oldalon van és elég idegesítő, hogy mindig keresgetni kell egy helyet ahol be tudom zárni az oldalt és nem a menü jön elő.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#8018) frankie!


frankie!
őstag

Ehhez a tartalomhoz milyen beépülő kell?

(#8019) h_143570 válasza frankie! (#8018) üzenetére


h_143570
addikt

A leiras resz szerint es az oldal alja alapjan Qucktime.
[link]

Termeszetesen az ingyenes valtozatott szed le lehetoleg iTunes nelkul es keszulj fel hogy jonni fog a fel Apple termek palate automatikus frissites gyanant.

Kulonben sima natur MP3-ak.

(#8020) body007


body007
addikt

Hali

Ma (vagyis a tegnapi munkám eredményeként) bent a meló helyen rányomok, h szinkronízálja magát kedvenc böngészöm. Ezen "dolgoztam" pár órát. Ehez tudni kell, h mindenhol operát használok, és ha kell valami link/jjegyzet beszinkronizálom az aktuális böngészöbe és már ott is van (ezért is szeressem). Szóval nyomom, h szinkron, előtte kitöröltem minden meglévő könyvjelzőt (ezt se nagyon értem, h miért hozza be a jelenlegiből a sajátomba az adatokat?), valami hiba kerekedik (faja w7et használtam, én mint linux user), erre üres könyvjelzők, üres minden :Y Mondom szépez megminden, de hol van a pár ezer bookmarkom? Hazajövök, nézem egy értelmes os-en (nem mindha köze lenne hozzá) és üres az egész :Y Gyors felszaladok az opera "szinkon" oldalára és ott virit a tegnapi (a pár órás munkám előtti) állapota.
Kérdezem:
1. Mit b.sztam el?
2. Miért rakja bele egy friss telepítés utáni szinkronból az "alap" könyvjelzőket a saját megosztásomba?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8021) frankie! válasza h_143570 (#8019) üzenetére


frankie!
őstag

Köszönöm..kénytelen vagyok a 30 megás Quick Timet föltenni? Nincs valami más, pár kb-os megoldás? Találtam egy plugin csomagot, amiben elvileg benne van, de azzal sem jó. :(

(#8022) h_143570 válasza frankie! (#8021) üzenetére


h_143570
addikt

Termeszetesen van, de ahhoz tobbet kell trukozni.

Az oldal sima mp3-at hasznal. Azaz nyisd meg a "A teljes hanganyag meghallgatása" uj tabon, job kattintassal. Jobb katt az oldalon, majd forras.
<embed type="audio/mpeg" src="teljeshang.mp3" width="500" height="60" autoplay="false"> </embed>

Ez alapjan egyertelmu, hogy "Hegykő 1" eseten a teljeshang.mp3 realative hivatkozason levo filet akarja lejatszani. Azaz ez eseteben az absolute eleresi ut a kovetkezo

http://geolingua.elte.hu/hkonyv/hangosk1/hegyko1/teljeshang.mp3

Ezt mar barmelyik media lejatszo program a belertve a windows Media Playert es a Winampot is gond nelkul meg tudja nyitni meg akar a weboldalrol is.

A tobbi is hasonloan feloldhato.

Vagyis egyszerubben jobb katt a bal oldai konyvalasztora masold ki a hivatkozast.
Ami igy nez ki.
http://geolingua.elte.hu/hkonyv/hangosk1/konyv_cime/frames.html

Ebbol ha nem tul kreativak akkor a file eleresi utja a kovetkezo lesz. Ha kreativabbak lennek valamlyiknel akkor meg a fentebbi megoldas.

http://geolingua.elte.hu/hkonyv/hangosk1/konyv_cime/teljeshang.mp3

Vagyis a frames.html cserelendo le a vegen teljeshang.mp3 -ra.

[ Szerkesztve ]

(#8023) AtHoS válasza vv5204 (#8004) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálad mekkora felbontásban van a monitor? Nálam 1920x1200

Ha 120%-ra nagyítom az oldalt, akkor nálam is rendben van az alja, mivel a problémás rész szépen kicsúszik a képből.

Portable verzióval is ugyanígy jelenik meg.

read-only mode on the forum

(#8024) cousin333 válasza body007 (#8020) üzenetére


cousin333
addikt

1. Nem egészen tiszta számomra az ügy... :U Esetleg valami miatt nem tudott szinkronizálni. Ilyenkor elvileg elment egy pre_sync fájlt, ami esetleg tartalmazhatja a változtatásaidat.

2. Az Opera nem felülírja az eltároltakkal, hanem összefésüli a szerveren lévőket a gépen lévő könyvjelzőkkel, ha nem egyformák. Egyformának pedig az számít, ha az azonosítójuk megegyezik (és nem az URL!). Előbb törölni kell a gyáriakat, aztán szinkronizálni.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#8025) Armahun válasza Armahun (#8017) üzenetére


Armahun
addikt

Olybá tűnik nem lehet.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#8026) R


R
aktív tag

Miért használtok Opera-t? (az 1. hsz elég elavult)

pl. biztonságosan böngészhetők a trójaival ellátott oldalak?

[ Szerkesztve ]

(#8027) Armahun válasza R (#8026) üzenetére


Armahun
addikt

Szerintem 16:10- es kijelzőre nagyságrendekkel jobban alkalmazza az oldalakat mint akármely más böngésző.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#8028) cousin333 válasza R (#8026) üzenetére


cousin333
addikt

Nem elavult, csak régi ;) tényleg kellene már kezdeni vele valamit...

"Miért használtok Opera-t?"

Erre nehéz röviden és alaposan válaszolni, de megpróbálok főbb vonalakban

- gyors (oldalbetöltés, felhasználói felület, program indulás... stb.)
- alapból rengeteg mindent tud, de ez nem látszik meg a méretén és az erőforrás-igényén
- sok beépített funkció (RSS olvasó, levelező, chat kliens, oldalsáv, tartalomszűrés, letöltésvezérlő, helyesírás ellenőrzés...)
- sok beépített okosság (Opera Link, egérmozdulatok, azonosítók, Gyorshívó, keresők hozzáadása...)
- rendkívül testreszabható (témák, gombok, eszköztárak)
- egyediség és innováció (pár apróság, ami máshol nincs és nagyon kényelmes, pl. mindig csak egy ablak van nyitva, hacsak nem akarod másképp)
- kiemelkedően jó biztonság (hozzátéve, hogy tökéletes védelem nincs!)

... meg még sok minden, ami most nem jut eszembe :D

Nem mondom, hogy külön-külön nincs ennél jobb, de így együtt csak az Opera tudja ezeket. :R

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#8029) body007 válasza cousin333 (#8024) üzenetére


body007
addikt

Otthon szépen berendeztem a könyvjelzőim, bent a melóhelyen először kitöröltem a meglévőket (szinkronizálás ki volt kapcsolva), utána rányomtam, h szinkronizáljon. Ezután elfagyott "valami". Operát újrainditva nulla könyvjelző. Otthon nézem (mindig megy a szinkron), szintén semmi... Felnéztem az opera oldalára ott megvoltak, de a karbantartás előtti.... Mindegy nekiülök megint, csak mostmár inkább elmentem file-ba öket :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8030) vv5204


vv5204
senior tag

Olvastátok? Hírmorzsa:

Böngészők - biztonság

(#8031) vv5204


vv5204
senior tag

Ez milyen idegesítő máá! Felrakom a 1874-es buildet, de nem frissíti a régebbit,
hanem tök új telepítést csinál, de meg se kérdezte upgrade-elem-e a régit.
Mér jó az nekem ha 2 van?
Beta, RC, végleges. 3 Opera lesz a gépen?

(#8032) Penge_4 válasza vv5204 (#8031) üzenetére


Penge_4
veterán

Elvileg az elején, mikor kiválasztod a nyelvet, utána kell alul bejelölnöd, hogy Standard vagy Custom telepítés. A Standard-nál semmit nem kérdez, a Custom-nál meghatározhatod a telepítési útvonalat, az ikonokat és a társításokat.

Amúgy javaslom a friss installt.

(#8033) vv5204 válasza Penge_4 (#8032) üzenetére


vv5204
senior tag

Mindig Custom-ot használok, de a 1874-esnél, csak azt lehetett választani, hogy
hova csinálj a parancsikonokat.
Gyanítom az Opera külön telepíti a változatait.
Ezek szerint a 10.10 1874-es RC következőleg akkor fog frissülni, ha jön
belőle a 10.20 RC? És ugyanígy a Beta, végleges?
A programok és szolgáltatásoknál 2 telepítést mutat. Valamelyiket le kéne szedni...

[ Szerkesztve ]

(#8034) Penge_4 válasza vv5204 (#8033) üzenetére


Penge_4
veterán

Tényleg gáz van vele. Én leszedtem a korábbit, mert már elég régóta frissítgettem a snapshotokat, meg olvastam a kommentekben, hogy a ráfrissített csak 99%-ot teljesít az Acid3-on, nekem előjött a Custom, aztán az Operának nem volt ikonja (Win7). Vagyis elindítottam, megjelent a tálcán egy fehér A4-es lap ikon és jobbklikkre nem volt sem Pin to taskbar, csak Close. Ekkor újratelepítettem megint, utána már jó volt.

Az automatikus frissítés egy nagy vicc, csak azoknak jó, akik mindig végleges verziót használnak. Lusták betenni a snapshotokat a repóba, így aki snapshotozik, bétázik, RC-zik, az kénytelen továbbra is letölteni az msi-t és manuálisan frissíteni.

Amúgy nálam még ilyen nem volt, hogy ne lett volna Custom. Én mindig a legfrissebb alfát/snapshotot használom, a friss installnál megadom a szabvány Opera útvonalat, utána meg upgrade. Több telepítésem nincs, használok még egy szűz OperaUSB-t, az csak a Szégyenfalos oldalakat tesztelni van, hogy javították-e már valamelyiket.

(#8035) vv5204 válasza Penge_4 (#8034) üzenetére


vv5204
senior tag

Értem. Akkor még kivárok és nem szedem le egyiket se. :)
Az Opera USB nem rossz, de a hivatalos oldalon inkább csak a végleges
változat van kinn. A portableapzz-os szimpatikusabb, és snapshot-os.

[ Szerkesztve ]

(#8036) frankie! válasza h_143570 (#8022) üzenetére


frankie!
őstag

Hát köszönöm a nagy segítséget! Elég manuális módszer, de elleszek vele. :D

(#8037) frankie! válasza cousin333 (#8028) üzenetére


frankie!
őstag

Mik azok az azonosítók? És ez alatt mit értesz: mindig csak egy ablak van nyitva, hacsak nem akarod másképp?

(#8038) Penge_4 válasza frankie! (#8037) üzenetére


Penge_4
veterán

Azonosítókat a könyvjelzőknek, illetve könyvjelzőmappáknak adhatsz és ezzel gyorsíthatod meg az oldalak elérését. A gyorshívó óta kicsit háttérbe szorult, pedig nem rossz és ki is egészítik egymást. Tehát beírod például a Prohardver.hu azonosítójának, hogy ph, majd ezután csak ennyit írsz a címsorba, hogy "ph" (idézőjelek nélkül) majd Enter és automatikusan betölti az oldalt. Ha Shift+F2-t nyomsz, akkor csak el kell kezdened gépelni, még entert sem kell nyomnod.

Az ablakkal szerintem azt akarta mondani, hogy mivel az Operában MDI ablakkezelő van, így a tabok egyben ablakok is és fordítva, tehát nem nyílik minden JS ablak külön ablakként, ugyanúgy tabként nyílik. Viszont ennek ellenére mégsem teljes képernyőben, ami nagyon zavaró tud lenni egy-egy direkt kicsiben nyíló ablaknál.

Ráadásul Operában egy felugró JavaScriptes ablaknak a címsora minden további nélkül szerkeszthető, míg ezt más böngészőkben csak körülményesen, kimásolva, majd egy új tabra bemásolva tudod megtenni.

(#8039) cousin333 válasza frankie! (#8037) üzenetére


cousin333
addikt

"És ez alatt mit értesz: mindig csak egy ablak van nyitva, hacsak nem akarod másképp?"

A kissé leegyszerűsítő fogalmazás jelentése a következő: az összes felugró ablak a főablakon belül nyílik meg, egy kis méretű fülként. Sőt, mi több, a letöltéskezelő is csak egy extra fül. Meg úgy általában, hacsak nem kattintasz egy párbeszédablakban a Súgó gombra, akkor gyakorlatilag soha nem látsz egy nyitott Operánál többet. Minden más böngészővel hosszabb netezés után nyitva lesz 2-3 ablak (a letöltéskezelőt is beleértve), ami engem személy szerint zavar.

"We spared no expense"

(#8040) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Opera Unite 10.10 Build 1878 (Development Snapshot)
Classic
International

Changes in Opera Unite 10.10 Build 1878 Dev:
User Interface
* Help pages open in new tabs
* Removed shopping.com from Speed Dial
* Watch out for Jason
* Fixed Bug DSK-144064 (Return key opens Mail page instead of submitting forms or entering newline)
* Fixed Bug DSK-267770 (Use cache when requesting favicons)
* Fixed Bug DSK-270018 (Add widgets.opera.com to trusted sites)
* Fixed Bug DSK-268417 (File access for every keypress when searching from address bar)
* Fixed Bug DSK-268879 (Russian Yandex uses same IDs as English Yandex)
* Fixed Bug DSK-269943 (EULA in Japanese on Linux has strange square box marks)
* Fixed Bug DSK-270495 (Hitting Escape in Confirm Exit dialog hides Opera)
* Fixed Bug DSK-270578 (Searching with g space leaks memory)
* Fixed Bug DSK-270676 (New Hide Opera functionality can prevent exit)
* Fixed Bug DSK-270800 (Amazon search present in Italian install [it])
* Fixed Bug DSK-270814 (Default bookmarks with broken UUID)
Core
* Fixed Bug DSK-231216 (Crash while background page is loading)
* Fixed Bug DSK-266313 (It is possible to cancel the master password dialog and still change the setting)
* Fixed Bug DSK-270155 (Crash when entering invalid URL if search field is enabled on error pages)
Mail
* Fixed Bug DSK-265537 (Search doesn't search in sent items)
* Fixed Bug DSK-270172 (Sent mail always shows up in received mail with IMAP)
Unite
* Improved 404 error page
* Added the service _asd, that provides the list of services in the "ASD" format
* Changes to confirm exit dialog prefs to account for new three-state pref (exit, hide, show dialog): New pref for Unite exit confirmation
* Improvements to Unite service performance
* Fixed Bug CORE-24426 (Opera sends 3 UPnP NOTIFY messages each time a tab is closed)
* Fixed Bug CORE-25294 (Add device name to UPnP friendly name)
* Fixed Bug CORE-25435 (Opera does a fraud check for admin domains)
* Fixed Bug CORE-25545 (Domain in cookies must be punycoded)
* Fixed Bug DSK-265783 (Cannot access properties of services that have never been started)
* Reverted Fix to Bug DSK-265783 (Cannot access properties of services that have never been started)
* Fixed Bug DSK-267197 (Disabling Unite sometimes disables it only for current session)
* Fixed Bug DSK-268520 (Make pref DoNotUseOperaAccount work)
* Fixed Bug DSK-269895 (Not able to load homepage if username uses IDN)
* Fixed Bug DSK-269778 (If Opera can't connect to auth, Unite doesn't start when Opera restarts with unite enabled)
* Fixed Bug DSK-270093 (Implement new confirm exit dialogs)
* Fixed Bug DSK-270351 (Unite applications never started after restart)
* Fixed Bug DSK-270490 (Ok button disabled)
* Fixed Bug DSK-270664 (Applications are not started after first install)
Windows
* Unicode compatibility layer improvement
* Fixed Bug DSK-190480 (Java error: MSVCR71.dll not found)
* Fixed Bug DSK-267075 (Unable to upgrade Opera installed to 2-byte named directory)
* Fixed Bug DSK-268192 (Crash in code to open the firewall (Unite))
Mac
* Small Java fixes
* Fixed Bug DSK-246913 (Opening external link when set to Start-up dialog freezes Opera)
* Fixed Bug DSK-265390 (Freezes when accessing IPv6 sites)
* Fixed Bug DSK-266578 (Java Crash)
* Fixed Bug DSK-268873 (Implement smarter IPv6/IPv4 connection to prevent stalled loading or errors)
* Fixed Bug DSK-270785 (Error about too many instances of this browser running on Norwegian BankID sites)
* Fixed Bug DSK-270796 (About Opera moved back into Help menu)
Unix
* Partial fix to Bug DSK-267544 (Simplify wrapper script)
* Fixed Bug DSK-267550 (Opera binds a multicast socket to the UPnP port, but binds it to the wrong IP)
* Fixed Bug DSK-267557 (Mouse click in page cycle dialog doesn't work with qt3)
* Fixed Bug DSK-268271 (bookmarks.adr and speeddial.ini are created with readonly (444) permissions on clean install)
* Fixed Bug DSK-270347 (Hide Opera in Exit dialog doesn't work with Qt4 builds)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#8041) cousin333 válasza AtHoS (#8040) üzenetére


cousin333
addikt

Ez a pénteki 1874-es változat changelogja... :)

Az új verzióban (b1878) csak azon a problémán próbálnak javítani, hogy újraindítás után egyeseknél nem indult el a Unite.

"We spared no expense"

(#8042) AtHoS válasza cousin333 (#8041) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez mindig attól függ mihez képest nézzük ;) A 1857-hez képest (ami nekem előtte volt) megfelelő a changelog :DDD

De, ha már így összefutottunk. Pár gombot bepakoltam a Magyaropera-s gombtippekben érdekesebbnek találtak közül, de némelyik nagyon széles és látványra semmi nem indokolja ezt.

Pl. itt a törlés gomb:

Lehet ezeken rövidíteni valahogy?

read-only mode on the forum

(#8043) Penge_4 válasza AtHoS (#8042) üzenetére


Penge_4
veterán

Valahogy biztos. Szélességre vonatkozó értéket a gomb forrásában nem találtam, valaki, aki jobban ért hozzá, biztos megoldja. Gondolom a Hicks-féle keretezős dolog tett be neki, ahogy a skineknek is, mert az összeset át kellett írni, hogy ne keretezze a gombokat.

(#8044) vv5204 válasza AtHoS (#8042) üzenetére


vv5204
senior tag

Hasonló problémám volt nekem is.
Vicces, de a gombok mérete attól is függ, hogy melyik web oldalról rakod bele.
Ugyanazon funkció máshol is elérhető, de kisebb felülettel.

Plö itt is körül nézhetsz:

http://operawiki.info/CustomButtons#creating

http://homepage.hispeed.ch/ttt-o/button/h-bu-browser-adv.html

http://www.xs4all.nl/~vangeijt/opera/dndbuttons.html

[ Szerkesztve ]

(#8045) AtHoS válasza vv5204 (#8044) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kösz a tippet :R találtam megfelelő "szélességűeket" :K

Ezt csekkold már meg légyszíves: #8023 :B

read-only mode on the forum

(#8046) vv5204 válasza AtHoS (#8045) üzenetére


vv5204
senior tag

Ja, bocs elcsúsztam fölötte.
1366*768 (16:9) a képernyőm. Lehet a képarány számítana azon az oldalon?
Esetleg nézd meg 4:3-as kijelzőn mit mutat.

(#8047) cousin333 válasza AtHoS (#8042) üzenetére


cousin333
addikt

Na igen, én ott csak ikonokat használok, szóval nincs ilyen gondom. Más eszköztáron viszont már én is találkoztam a jelenséggel.

Szerintem összefüggésben van azzal, hogy mi a gomb neve (cimkéje), vagy pl. hogy az szövegként van-e megadva, vagy a nyelvi fájlra való hivatkozással (ez általában egy sokjegyű szám).

Ezért is lehet különböző több más oldalról letöltött, szemre egyforma gomb. A kódjuk biztos, hogy nem egyezik meg teljesen.

Penge_4: Szerintem a keretnek nincs köze a dologhoz, a megléte meg amúgy is téma függő. És nekem sem tetszik...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#8048) Hunter2


Hunter2
addikt

arra tud valaki valami okosat mondani hogy az hogy lehetséges hogy a pécsi gépemről a kaposvárira átszinkronizálódik az opera összes beállítása úgy hogy fogalmam nincs hogy hogy történt.
Ez számomra kicsit x-akta. Várom az ötleteket.

(#8049) cousin333 válasza cousin333 (#8047) üzenetére


cousin333
addikt

Na , végeztem egy gyors tesztet. A cikkben linkelt gombokat én saját könyvjelzőként tárolom. A nevezett Törlés | Törlés és mappák bezárása gomb könyvjelzőjéről készítettem egy másolatot. Semmi mást nem változtattam, csak a nevét rövidítettem le. Hosszú névvel az eszköztárra dobva széles lett a gomb, a röviddel meg normális. Az URL-ben (ami elvileg teljesen leírja a gombot) semmilyen különbség nincs. Szóval kezdem nem érteni...

Esetleg próbáld meg a linkelt gombot linkként megnyitni. Ekkor hibát dob, hogy az opera://... oldal nem elérhető. Itt a hibás cím linkként szerepel majd a hibaoldalon, azt fogd és vidd módszerrel dobd az eszköztárra, hátha nem lesz széles.

"We spared no expense"

(#8050) cousin333 válasza Hunter2 (#8048) üzenetére


cousin333
addikt

Konkrétabban? Melyik verziókat használod. Hogyan történt a dolog? :)

Amúgy ez a szinkronizálás bővítés már régóta felmerült igényként, lehet, hogy rajtad tesztelik ;]

"We spared no expense"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.