Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) copin válasza Penge_4 (#6950) üzenetére


copin
őstag

Ha viszont nagyon sok a tab, akkor sokra megyek vele. Behozod a listát kombinációval és kurzor gombokkal kiválasztod amelyik kell. Jó lenne ha így működne, mert így 100 tabból is ki tudod választani gyorsan a megfelelőt.

amikor ott az 1-es és 2-es gomb, amivel váltogathatsz a tabok között?

Kár hogy nem működik.

(#6952) Penge_4 válasza copin (#6951) üzenetére


Penge_4
veterán

Arra meg ott van a Windows panel.

(#6953) copin válasza Penge_4 (#6952) üzenetére


copin
őstag

Ez már jobban hangzik.

(#6954) Sk8erPeter válasza copin (#6947) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Bár ahogy látom, van aki ettől érzi jól magát."
Szerintem Te szedjél be valami nyugtatót... :D

Sk8erPeter

(#6955) cousin333 válasza copin (#6951) üzenetére


cousin333
addikt

"Kár hogy nem működik."

De működik, csak engedélyezni kell az egygombos billentyűparancsokat:

opera:config#UserPrefs|EnableExtendedKeyboardShortcuts

---

Amúgy ilyen "nyitott fülek" listát tudsz csinálni a menübe is, csak be kell kapcsolni az Ablakok menüpontot is:

opera:config#UserPrefs|ShowWindowMenu

---

"Ezért lenne célszerű az oldalazás, amit meg is lehetne oldani, de az opera nem mindig az egyszerű megoldást választja a programjában."

Az is használható, speciel én az FF-ben is utálom... Szerintem ezen a téren a Chrome megoldása a legjobb, a dinamikusan tömörödő, de késleltetve "kitömörödő" fülekkel.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6956) cousin333 válasza Penge_4 (#6952) üzenetére


cousin333
addikt

Ez annyiból jobb is, mint az Ablakok menü, hogy van keresőmezője is, szóval ha nagyon sok a fül, akkor is hamar megtalálhatod, amit keresel.

"We spared no expense"

(#6957) Penge_4 válasza cousin333 (#6955) üzenetére


Penge_4
veterán

"De működik, csak engedélyezni kell az egygombos billentyűparancsokat"

Egyébként várható, hogy ezeket majd egyszer visszateszik, vagy legalább felajánlják telepítésnél, hogy az új Opera felhasználók is tudomást szerezzenek róla, akik nem bújják a menüket és nem olvasnak az Operáról, csak használják és így rossz tapasztalatokat szereznek?

"Amúgy ilyen "nyitott fülek" listát tudsz csinálni a menübe is, csak be kell kapcsolni az Ablakok menüpontot is"

Ezt sem értem, hogy miért utólag kell bekapcsolni, még 1024-es felbontásban is van egy rakás hely, ha a Widgets, Feeds, Mail, Chat és Windows is engedélyezve van, faviconokat pedig csak trükközéssel lehet oda kitenni, így feleslegesen üresen marad a hely. Jó, hogy a Mail-t, és az IRC-t csak egy célréteg használja, de a Windows panel már csak érdekességképp is ott lehetne, hogy ezt is tudja az Opera.

Az se lenne rossz, ha két panelt is ki lehetne tenni oldalra, mert akkor egyrészt ott lenne a Windows panel, másrészt pedig a többi, ahol váltogatok a könyvjelzők, Unite, IRC, Mail...stb között és eltüntetem felülről a fülsávot, oldalt pedig van hely két sidebarnak.

Szerintem ezen a téren a Chrome megoldása a legjobb, a dinamikusan tömörödő, de késleltetve "kitömörödő" fülekkel.

A Chrome-é a legalapabb. Van pár effekt, de lényegében ugyanaz, mint az Operáé. Összetömörödik dinamikusan mindkettő, az FF-ben nekem tetszik az a megoldás, a Visual Tabs-al nagyot ütne, mert így szép, de használhatatlan, hogy csak 10-12 tabot tarthatok nyitva és a függőlegesből vesz el területet. Egy ilyen legördülő menü, pedig nem lenne nagy dolog, lévén, már eddig is létezik "extender menu" néven, de ott megvan az első 10-12 tab, utána pedig a többit csak menün keresztül érheted el, FF-ben és IE8-ban, meg ha rákattintasz az egyikre, akkor odagördül a többihez. Ezért lenne jó, ha telepítésnél például felajánlaná az usage statistic-ot, mert néha úgy érzem, hogy csak én szoktam bekapcsolni. :D

(#6958) Dave™


Dave™
nagyúr

Az új build, név szerint a 1606 rendszeresen lefagy, mindig más tevékenységnél :( A bétával semmi gond nem volt, ha tovább folytatja megy vissza. Nem értem :(((

(#6959) cousin333 válasza Dave™ (#6958) üzenetére


cousin333
addikt

Opera Unite megy? Próbáld meg az 1601-es buildet, arra nem panaszkodtak instabilitás miatt. Az 1606 egyszer nekem is fagyott "csak úgy" de azóta nincs vele bajom, pedig több gépen is használom.

"We spared no expense"

(#6960) AtHoS válasza Dictator^ (#6945) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam jól jelenik meg a youtube 10b1606 verzióval. Igaz nálam a 10-es tiszta telepítés volt amit utólag hangoltam a megszokott alakra.

Prószáld meg portable verzióval, mert erős a gyanúm, hogy opera6.ini illetve 10-esnél operaprefs.ini törlése hozná meg a kí@ánt eredményt. Csak utána lehet állítgatni jó-pár dolgot

read-only mode on the forum

(#6961) vv5204 válasza Dave™ (#6958) üzenetére


vv5204
senior tag

Friss telepítés volt, vagy csak ráhúztad egy régire?
Azért kérdem, mert hagyományos telepítős és @USB-s változatban is fent van nekem és mind a kettő megy szépen, persze szűz verziók.
Legfeljebb néha kilépésnél csuklik össze. operaprefs törlés?

Más. OPERA IN THE NEWS: [link]

(#6962) Dave™ válasza cousin333 (#6959) üzenetére


Dave™
nagyúr

unite-al is meg nélküle is, bár unite-al sokkal többet fagyott. Visszament a 1589, azzal szuper :)

(#6963) Dave™ válasza vv5204 (#6961) üzenetére


Dave™
nagyúr

friss volt, de annyiszor elhasalt hogy ezt látni sem szeretném több, az eredeti unite build hibátlan. Megvárom a véglegest.

(#6964) cousin333 válasza Dave™ (#6963) üzenetére


cousin333
addikt

Tölthető a 10.0.1615!

Ebben elvileg javították a fagyásokat. Egy próbát talán megér... :)

"We spared no expense"

(#6965) cousin333 válasza Penge_4 (#6957) üzenetére


cousin333
addikt

"Egyébként várható, hogy ezeket majd egyszer visszateszik, vagy legalább felajánlják telepítésnél, hogy az új Opera felhasználók is tudomást szerezzenek róla, akik nem bújják a menüket és nem olvasnak az Operáról, csak használják és így rossz tapasztalatokat szereznek?"

A bevezetés indokát tekintve egyiket sem tartom valószínűnek. Sajnos...

"A Chrome-é a legalapabb. Van pár effekt, de lényegében ugyanaz, mint az Operáé. Összetömörödik dinamikusan mindkettő"

Igen, de a lényeg a "kitömörödésen" van. Az Opera azonnal széthúzza a füleket, a Chrome vár 1-2 másodpercet. Ez utóbbi szerintem látványosabb, és legalább nem mozognak a fülek gyors bezáráskor.

"Ezért lenne jó, ha telepítésnél például felajánlaná az usage statistic-ot, mert néha úgy érzem, hogy csak én szoktam bekapcsolni."

Elvileg minden 100. telepítésnél automatikusan bekapcsolja. Másrészt ha tényleg csak nálad menne, akkor nem lenne ennyi kifogásod a böngésző ellen, mert akkor a kívánságaidat látnád beépítve :P Amúgy aki szeretné, itt kapcsolhatja be:

opera:config#UserPrefs|EnableUsageStatistics

"We spared no expense"

(#6966) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Csá! aMióta van netem operát használok, és meg vagyok vele elégedve, de az utóbbi időben (Win7 telepítés óta) ezen az oldalon nem enged tovább a chatre, valamilyen Dll-t hiányol, a javát újratelepítettem, frissítettem, de semmi, Explorerben pedig megy. Most újra megpróbáltam, és Operával (
9.64) is sikerült belépni, de van hogy nem, szerintetek ez mitől függ, vagy mi a baja?

És a legújabb bétával mik a tapasztalatok, érdemes 9.64 helyett feltenni?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#6967) cousin333 válasza $p@rr0w (#6966) üzenetére


cousin333
addikt

Nem tudom, mi lehet az oka. Én most tettem fel a Java-t, és a legfrissebb Opera builddel, Win7 alatt gond nélkül megy.

9.64 helyett szerintem ne tedd fel, viszont telepíthető a 9.64 mellé is akár, nem zavarják egymást. Mehet a béta, vagy akár a legfrissebb build is (az 1615-ös).

"We spared no expense"

(#6968) $p@rr0w válasza cousin333 (#6967) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Hmm ezt nem is tudam, lehet bepróblom akkor, bár csábítóbb lenne egy végleges... :K

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#6969) Dave™ válasza cousin333 (#6964) üzenetére


Dave™
nagyúr

Köszi, de szerintem megvárom a véglegest, gondolom annyira nincs már messze, meg a béta is hibátlanul működik.

(#6970) h_143570 válasza $p@rr0w (#6966) üzenetére


h_143570
addikt

Veletlenul nem a msvcr71.dll -t hianyolja?

(#6971) vv5204


vv5204
senior tag

Tudja valaki mit jelent a Preferences Editor, User Prefs, Browser JavaScript opció?
Van 0,1,2 beállítási lehetőség. Alapból 2-ön van, Deafult-ra kattintva 1-esre állítja.
Ugyan angolul a Wikin találtam valamit róla, de nem világos... [link]

(#6972) Penge_4 válasza vv5204 (#6971) üzenetére


Penge_4
veterán

Itt ellenőrizd, hogy engedélyezve van-e.

2-esen kell lennie, az az automatikus frissítés.

(#6973) $p@rr0w válasza h_143570 (#6970) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Véletlenül de, meg is kerestem neten, meg a gépen is fennt van több helyen, nem tudom hova kéne rakni, vagy miért nem elég neki az a 20 ami fennnt van...? :)

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#6974) cousin333 válasza vv5204 (#6971) üzenetére


cousin333
addikt

Itt tudod megnézni a jelentésüket: [link]

Whether to download and use the browser.js file. Enable by setting to 1, Opera will then download the file and set to 2.
0 = Never download or use
2 = Use and check for updates weekly
1 = browser.js signature invalid. On next check for update, a new browser.js will be downloaded and the value set to 2.

"We spared no expense"

(#6975) vv5204 válasza Penge_4 (#6972) üzenetére


vv5204
senior tag

(#6974) cousin333; (#6972) Penge_4: Köszi, kép tiszta!

Ahogy nézem ez [link] szinte ugyanaz, mint emez [link]

[ Szerkesztve ]

(#6976) h_143570 válasza $p@rr0w (#6973) üzenetére


h_143570
addikt

Az opera.exe mellett is kell belole lennie egy peldanynak. Nehany plugin alergias ra ha nem ott talalja.

(#6977) vv5204 válasza h_143570 (#6976) üzenetére


vv5204
senior tag

Kéne, hogy legyen? Nálam se Normál telepített, se @USB-en sem sincs msvcr71.dll,
még nem éreztem hiányát. :)

(#6978) h_143570 válasza vv5204 (#6977) üzenetére


h_143570
addikt

Szerencses. vagy csak nef futottal bele az egyik elergias pluginba.

(#6979) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!

A problemam az opera beepitett levelezo-kliensevel kapcsolatos, miszerint ketszer tolti le a leveleket.
Erre jott egy megoldas, ez:

"Rosszul kezeli az IMAP kliense a Gmail címkés megoldását, így azok a levelek, amik a Gmail fiókodban csak egyszer léteznek különböző címkék alatt, azt az Opera külön levelekként kezeli. Azért szerepel minden levél kétszer, mert egyszer ugye ott van az All Mails-ben, egyszer pedig az Inbox-ban. Ezen felül, ha kettőnél többször szerepel, akkor szűrő alapján kap valami címkét még. Ahány címkét adsz egy levélnek, annyiszor fog szerepelni.

Megoldás, hogy az IMAP beállításoknál kapcsold ki az Inbox-ot és azokat a címkéket, amiket automatikusan megkap a levél (vagy töröld a szűrőt a Gmail fiókodban) és az All Mails-ben olvasd a leveleket, ha onnan törlöd, akkor mindenhonnan törlődik (beleértve a Trash-t is).
"
Na, az az igazsag, hogy en ezt nem ertem. Hol kellene nekem kikapcsolnom az Inboxot? Mert a beallitasoknal sem itt, sem a Gmail fiokban nem talaltam ilyet.
Elore is koszi!

Szereted az állatokat?

(#6980) $p@rr0w válasza h_143570 (#6976) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Masoltam egyet oda akkor a biztonság kedvéért, kösz.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#6981) AtHoS válasza piqla (#6979) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igaz nem használom a Gmail-t rendszeresen, de mailbox-ot igen, ami pedig tudvalevő, hogy a google kezébe került, tehát mégis használok gmail-t csak nem az a neve.

Na szóval POP3-on keresztül használom, így nem tölt le egyetlen levelet sem kétszer.

read-only mode on the forum

(#6982) h_143570 válasza piqla (#6979) üzenetére


h_143570
addikt

Levelezes / IMAP mappak azon belul a valaszd ki a Gmail fiokot es a jobb oldali listan tavolitsd el a pipat a [Gmail]/All Mail ellol.

Sajnos a regebbi verziokban elofordulhat, hogy bugos az opcio es mindig vissza allitja

(#6983) Dictator^ válasza AtHoS (#6960) üzenetére


Dictator^
veterán

portable verzió, desktop pc-re? jó ötlet ez?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#6984) piqla


piqla
őstag

Koszonom a valaszokat! Szar helyen kerestem.

Szereted az állatokat?

(#6985) AtHoS válasza Dictator^ (#6983) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Teszt erejéig mindenképpen, hogy azzal megfelelően működik-e, ami a "normál" verziókkal nem. Ha igen, lehet következtetni, hogy beállításbeli ill. .ini fájl problémával küszködik(nek) az eddig használt verzió(k).

Ha pedig visszaolvasol egy keveset található egy hsz. miszerint van aki csak portable-t használ. De ez már mindenkinek a saját magánügye, én egyiket se erőltetem másokra, mindenki döntse el neki mi a legjobb.

read-only mode on the forum

(#6986) Dictator^ válasza AtHoS (#6985) üzenetére


Dictator^
veterán

nos, letöröltem a 9es verziót a háttérből, régi opera backupokkal müködött és voálá jó lett..

viszont kikapcsoltam a gépet este, majd be ma reggel, és megint szar a youtube... érdekes, véletlen bekapcsoltam ezt az opera turbot és kapásból jó lett a youtube felülete, viszont a videók helyén egy akkora play gomb van, a vak is észreveszi...

turbo gomb kapcsolgatásával, mikor be van kapcsolva, jó a youtube felülete, ha nincs bekapcsolva akkor pedig nem jó...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#6987) AtHoS válasza Dictator^ (#6986) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ehhez már sajnos nincs ötletem :F

read-only mode on the forum

(#6988) cousin333 válasza Dictator^ (#6986) üzenetére


cousin333
addikt

A Turbó az Opera szervereit használja az oldalak tömörítésére talán még a renderelésére is de ebben nem vagyok biztos. Viszont a Flash tartalmakat alapból letiltja és csak jelzi neked hogy ott van (amint látom észrevetted). A leírtakból szerintem az következik hogy a Flash beépülőddel van valami gubanc.

"We spared no expense"

(#6989) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Nálatok normálisan jelenik meg ez az svg kiterjesztésű kép?
Timeline of Web Browsers.svg

Nálam Operában tök fekete a háttér (így semmit nem lehet kivenni a képből), Chrome-ban normálisan, fehér háttérrel jelenik meg.

Opera
Chrome

Sk8erPeter

(#6990) h_143570 válasza Sk8erPeter (#6989) üzenetére


h_143570
addikt

Valoban rossznak tunik, jelentettem.
DSK-257867

Bar oldalba agyazva jonak tunik.

[ Szerkesztve ]

(#6991) Sk8erPeter válasza h_143570 (#6990) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kíváncsi lennék, a 10-esben is jelentkezik-e a hiba. (nálam 9.64 van)

DSK-257867 - ez micsoda? :F

Sk8erPeter

(#6992) gyurman válasza gyurman (#6942) üzenetére


gyurman
tag

Szóval sajnos nem értem az ini és css blokkolókat. Sajnos a html programozást sem.
Van egy bannerem. Alapból a banner.php-t blokkolom, akkor csak egy üres bannert kapok. De azt sem akarom. Tehát a banner definiciót akarom eltüntetni szűréssel.
Hogyan tudom kiszűrni és elrejteni a bannert? A firefox adblocker, eltünteti a bannert kerettel együtt. Hogyan tudom ezt megoldani operában?

(#6993) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#6991) üzenetére


Penge_4
veterán

Igen, nálam is fekete a háttér a legújabb buildben.

A DSK a bugreport száma, ezzel jelölik a hibajelentéseket.

(#6994) h_143570 válasza Sk8erPeter (#6991) üzenetére


h_143570
addikt

Igen 10 es ben is jelentkezett, a hivatalos javitasi listan ezzel az azonositoval lehet majd megtalalni.

[ Szerkesztve ]

(#6995) Dave™


Dave™
nagyúr

A 1615 is lefagyott már háromszor, ráadásul pont semmit sem csináltam vele, gondolom megint a Unite. Jó lenne, ha működőképesre csiszolnák...

(#6996) vv5204


vv5204
senior tag

:W

[ Szerkesztve ]

(#6997) vv5204 válasza Sk8erPeter (#6991) üzenetére


vv5204
senior tag

Egyszer felraktál erről http://www.danasoft.com/ oldalról ide egy képet, ami megállapított ezt-azt a sz.gépről.
Megpróbáltam én is egy sajátot, de nem tudom se ide, se máshova felrakni, beilleszteni, mond már el légy oly kedves mi a módja!
:))

[ Szerkesztve ]

(#6998) Penge_4 válasza vv5204 (#6997) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem kell saját, ilyen egyszerű az egész. Attól függ hova akarod beilleszteni. Weboldalra HTML tagek közé, itt pedig használj BBCode-ot.

(#6999) Sk8erPeter válasza vv5204 (#6997) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Simán képként raktam be! Rámentem a Kép gombra, majd beírtam a http://www.danasoft.com/sig/PeterMonster.jpg címet, leokéztam (akár címet is adhatsz neki, ami a kép fölé állva megjelenik), a kép pedig mindig automatikusan frissül a danasoft oldalon IP-cím és a többi adat alapján, amit amúgy is küldesz a böngésző felé.
Itt van egyébként egy topic, ahol tudsz kísérletezgetni ehhez hasonló dolgokkal: Próba topic
A lényeg, hogy ne azt csináld, hogy letöltöd a képet, és feltöltöd valahova, hanem az eredeti helyéről add be a linket.
Szerk.: Penge_4 megelőzött.

Penge_4 és h_143570: köszi, hogy megnéztétek! :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#7000) vv5204


vv5204
senior tag

Köszi srácok, asszem sikerült!
Be lehet ezt rakni egy közösségi oldal reglapjára, mint például iwiw?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.